Provinciaal nieuws Wilt U KERKDIENSTEN Eric de Noorman - Wigberth's wraak Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 24 december '59 TERNEUZEN HOEK. SAS VAN GENT. SLUISKIL gezellige feestdagen ZAAMSLAG STOPPELDIJK. VOGELWAARDE Zondagsdiensten PELGRIMS STROMEN JERUZALEM BINNEN Officiële Publicatie EISENHOWER TERUGGEKEERD HET BENELUX- VERDRAG Nederlands kustvaartuig aan de grond Kerstnaehtdienst Hedenavond om 11 uur zal in de Hervormde kerk een Kerst- nachtdienst worden gehouden, waaraan medewerking zal wor den verleend door vicaris G. P. Post en ds. P. A. van der Vlugt. De orgelbespeling geschiedt door de heer D. van Es. Restanten loonden de moeite De leerlingen van de openbare ULO-school, die zo'n succesvolle actie hebben gevoerd voor „Redt een kind", zijn nog één dag aan het werk geweest om oud-papier en lompen op te halen. Oov r»iTo orha'mv overtrof de verwachtingen: 1100 kg parrer en 100 kg lomnen. die f 150 opbrach ten. loonden alleszins de moeite. Het totaal resultaat van hun „ophaaldienst" is geweest dat 800 voor d"ze lofwaardige actie van de V RR.O. kan 'worden overgemaakt. Groene aan de goede verstandhouding met de zustervereniging het Wit- Gele Kruis. Om de beurt doen de zusters der beide Kruisverenigin gen zondagsdienst en het Wit- Gele Kruis stelt ook altijd een ge. deelte van het gebouw beschik baar voor het consultatiebureau voor kleuters. Spreker hoopte op een voortdurende goede samen werking. De districtsverpleegster, zr. A. Evertse, had voor een tweetal films gezorgd, die na het offi ciële gedeelte werden vertoond. De eerste, over de kankerbestrij ding, werd door dokter Bos nader topgelicht. De tweede film was over de opening van het Juliana- ziekenhuis. Jaarvergadering „Schutte- vaier". mooie witte tanden hebben, gebruik dan IVOROLtandpasta name Fréjus door het waterge weld getroffen werd, niet ach ter blijven. Vorige week werd dan ook onder de werknemers een kollekte gehouden en welk bedrag door de directie verdub beld werd. Hierbij kwam een to taalbedrag van ƒ1268,64 uit de bus. f eden vergadering Kruis. Een veel groter aantal leden dan normaal de jaarvergadering van het Groene Kruis afdeling Terneuzen bezoekt, was dinsdag avond in het Jeugdgebouw aan de Kerkboflaan aanwezig mede in verband met de besprekingen aangaande het te bouwen wilk- gebouw. De voorzitter, de heer H. Rib- bens, opende met een kort wel komstwoord en verheugde zieh ten zeerste over de zeer grote opkomst der leden. Uit bet iaar- versla" bleek dat er in 1958 meer dan 2300 leien waren. De ciifers, die penningmeester de heer P. Loof bekend maakte gaven een batig saldo van 9.758.75. De nieuwe statuten en het huishoudeliik reglement werden na amnele besnrekingen door de vergadering goedgekeurd. Daarin wordt bepaald dat de ja»rliikse contributie van 5- wordt ver hoogd tot f7.50. De heer Rib- bens tekende hierbij aan. dat bet bestuur zeer ongaarne tot deze maatregel overging maar dat de exnloitat'e van hpt nieuwe wUk- gebouw dit absoluut noodzakeliik maakt. Uit .de contributies die in andere gemeenten worden be taald. zoals de secretaris, de be°r Henrv. naar voren bracht bleek dat dp huidige contributie van de afdeling Terneuzen één der laagste is. Ril de bespreking van het eigen wiikgebouw memoreerde de heer Ribbens dat hPt een kwestie van lange duur is geworden vóór men tot definitieve plannen was ge komen. Het bestuur heeft heel wat moeten overlopen alvorens men de zaak ..rond" had. In 1949 werd reeds van een commissie gesproken, die zich hiermee bezig zou houden. In 1953 werd deze commissie gevormd. Besprekin gen volgden te Utrecht en te De afdeling Terneuzen van de koninkliike schippersvereniging „Schnttevaer" hield dinsdag avond haar jaarvergadering in de bovenzalen van hotel ..Des Pays-Bas". De opkomst der leden was niet zo groot als vorige jaren, hetgeen kan worden toe geschreven aan de drukte in de binnenvaart en aan het „open weer" van deze wintermaanden. In ziin openingswoord herin nerde -'p voorzitter aan de brand in 't aloude ,,'s Lands Welvaren", waar Schnttevaer al sedert 1900 een gastvrij onderdak had ge vonden. De afdelingsvlag, welke bij die brand verloren was ge gaan, was thans vervangen door een nieuwe, die de heer Ribbens juist op deze jaarvergadering kon laten bewonderen. Het aantal leden blijft stabiel en beweegt zich al enkele jaren rond de 250. De voorzitter deelde mee dat de jaarliikse feestavond van „Schuttevaer" is vastgesteld op dinsdag 29 december. Medewer king wordt o.m. verleend door het bekende West Zeeuwsvlaam- se accordeonorkest „Flandria", dat onder leiding van Jasper An- thonisse reeds meerdere malen voor de NedeHandse en de Bel gische radio optrad. De heer J. Leunis, sinds vele jaren bestuurslid, stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer P. T. de Graaf. In een bestaande vacature werd verder voorzien door de benoe ming van de beer M. v. d. Kloos ter, terwijl de heer L. Francoise werd aangewezen als varend be stuurslid. De algemene vergadering van „Schuttevaer" in april a s. te Sneek zal namens de afdeling worden bijgewoond door de heer J. Verschoor en een tweede door het bestuur aan te wijzen afge vaardigde. Bij de bespreking van de voor stellen voor die algemene verga dering en bij de rondvraag kwa men de tongen als gewoonlijk eerst goed los. Aan de orde kwamen o.a. de verlichting van het z.g. Gat van Fe, ei 'jf"" Ossenisse: de haven van Hans- Goes. Dom- het Italiaanse ko e weer(.. ^et signaalsysteem nabij Sas van Gent, speciaal op het seoaratiepunt; de misthoorn te allengs aangroeide tot f 50.. Terneuzen; de steiger in de mid- Kruis werd na. de ramo een be drag toegezegd van f .35.000.- dat Op verzoek van enkele leden werden exnloitatieeijfers gege ven. Dank zii de steun van bet ge meentebestuur en de afspraken met het Riik betreffende het ver huren van het gebouw heeft men een sluitende heproting kunnen maken. Gerekend wordt, dat het nieuwe gebouw dat aan de Van Steenbergenlaan tegenover het ziekenhuis zal verriizen. henroot wordt on rond f 350.000,-. Defini tieve cijfers konden vanzelfsnre- kend niet worden gegeven omdat het nog niet werd aanbesteed. Alle vergunningen zijn nn bin nen en men hoopt de aanbeste ding te doen nlaats vinden in het begin van 1960. De voorzitter was naar de mening van sommige bestuursleden wel erg optimis tisch, toen hii de hoop uitsprak dat het in het volgende je ar ook zal kunnen worden in ge bruik genomen. Wat met weg neemt dat er van bestuurszüde allps in het werk zal worden ge steld om het zo spoedig mogelijk klaar te hebben. Tegen het toneelgordijn was een tekening van het bijzonder fraaie gebouw ongehanpen die door de aanwezigen tijdens de pauze kon worden bezichtigd. Ook een plattegrond werd aan geïnteresseerden getoond. Er werd daarbij de aandacht ge vestigd dat er ook een T. B. C.- consultatiebureau zal worden in ondergebracht omdat het huidige, in de barakken van de P. Z. E. M in 1961 moet worden ont ruimd. De voorzitter sprak daarbij nog de hoop uit dat het Groene Kruiswerk in de loop der tijd zal kunnen worden uitgebreid en dat men ook spoedig een derde zus ter zal kunnen aanstellen. De aftredende bestuursleden de heren dokter Th. Bos. S. J. Mielen en H. Ribbens werden herkozen. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. De vraag kwam daarbij naar voren of het niet mogeüik is de wijkzusters een auto te geven. Het bestuur meent hiertoe niet te kunnen overgaan, zo deelde de voorzit ter mede, omdat de meeste leden in Terneuzen wonen en maar heel weinig in Sluiskil. Tot slot van de vergadering dankte de voorzifter in hartelüke bewoordingen de wijkzusters voor bun voortdurende ijver en mej. Van Baal voor haar propa gandawerk, terwijl de heer De Leeuw een zeer ijverig incasseer der blijkt te zjjn geweest. De voorzitter stipte hierbij ook denhaven en de plaats van de jachten; de hinderlijke schijn werpers van andere schepen en de nog hinderlijker volle auto lichten op diverse plaatsen; de radio-uitzendingen van ijs- en waterberichten en S. O. S.-be richten op vaste uren; de spoor brug te Gent en het plaatsen van palen in het z.g. slikgat te Hans- weert. Het was een vlotte vergade ring in ouderwetse Schuttevaer- sfeer. Voor één der leden bood de avond een onaangename verras sing, toen hij na afloon moest constateren, dat een „zwijntjes jager" zijn fiets had meege nomen. Inzameling. Door het Ned. Jeugd Roode Kruis alhier is voor de jeugd in het geteisterde Fréjus een grote inzameling gehouden. Dank zij de spontane medewerking van het personeel der scholen is een groot aantal speelgoederen en snoep bijeengebracht. Kollekte voor Fréjus. Toen bij de watersnood de Franse zusterbedrijven van de Spiegelglas- en Fosfaatfabriek enthousiast hun gaven offerden wilden de beide bedrijven in Sas van Gent. nu Frankrijk met Agenda gemeenteraad. De gemeenteraad komt dins dag, des namiddags 7.00 uur, bij een ter behandeling van o.m. de volgende punten Voorstel tot verhuur van 2 lo kalen van de oude openbare la gere schooi A aan het bestuur van de R. K. Huishoud- en In dustrieschool „St. Joseph" al hier. met ingang van 1 fe bruari 1960, of zoveel eerder als het in gebruik zijnde gebouw van de o. 1. school A beschikbaar komt, tegen een jaarlijkse huur prijs van 300,per lokaal. Voorstel tot aankoop van 19 stuks brandblusapparaten t.b.v. de in de gemeente staande ge bouwen waarvoor de gemeente rechtstreeks of zijdelings ver antwoordelijk is. Voorstel tot verkoop van 280 m- grond gelegen aan de hoek Stationsstraat-Plataanstraat aan de N.V. Centrale Suikermaat schappij gevestigd te Amster dam. voor het totale bedrag van 1918,27. Verzoekschrift van de stich ting lager nijverheidsonderwijs in de bisdommen Breda en Den Bosch om subsidie uit de ge meentekas. Verzoekschrift van de provin ciale bond „Het Zeeuwsch Wit- Gele-Kruis" te Sluis tot verho ging van het subsidie per inter ne verzorgingsdag van 0,25 tot ƒ1,-. Verzoekschrift van het be stuur der bijzondere R. K. lage re school „St. Petrus" te Sas van Gent voor aanschaffing van een petroleumtank met een inhoud van 1250 1. als bedoeld in artikel 72 der 1. o. wet 1920. Verzoekschrift van de stich ting „Sasse Karnaval" te Sas van Gent om een subsidie uit de gemeentekas door middel van het beschikbaar stellen van prijzen. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 28 septem ber 1955. nr. 13, tot huur van de Eerste Nederlandse Coöperatie ve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent, zijnde het per ceel waarop aan het eind van de Paul Krugersdreef een duiker is gebouwd met aansluitende bestrating over de afwaterings- sloot. Voorstel tot terugname van een gedeelte erfpachtsgrond van de woningbouwvereniging „Vooruit" te Sas van Gent. groot 340 m-, sectie C nr. 3326, met ingang van 1 januari 1960. Kerstviering Bond van Be jaarden en Gepensioneerden. In een stemmig versierd jeugd gebouw „De Ark" heeft de neu trale bond van bejaarden en ge pensioneerden gistermiddag het Kerstfeest gevierd. Traditiegetrouw fungeerden ook dit jaar de plaatselijke afde lingen van de Chr. Vrouwen bond, N.V.V.-Vrouwenbond en Ned. Herv. Vrouwenvereniging als gastvrouwen. Na een openingswoord van voorzitter J. de Rijke vertelde ds J. C. N. Cupédo een met kleuren dia's verlevendigd Kerstverhaal, getiteld „Terugkeer". Als intermezzo op de hierna volgende Kerstcantate, gezongen door het Chr. Vrouwenbondkoor, werd een kopje koffie met ver snapering geserveerd. De zang cantate werd aan de piano bege leid door mevr. Benjaminsz. Mevr. R. van Driel-Vermeulen uit Terneuzen had met de vertel lingen „Twee rijksdaalders" en "en vlucbteimgendTGmatip van de journalist Kasner de Groot een aandachtig gehoor. De dames van de Ned. Her vormde Vrouwenvereniging tra den met een „Herdersspel" voor het voetlicht, waarbij aan het slot, wanneer de engel de komst van Christus' geboorte had ge meld, alle aanwezigen tot samen zang werden genood. Allen dec'en zich hierna tegoed aan de feestelijk door de dames geserveerd" Kerst-koffietafrt Ook de niet aanwezige leden, die wegens ziekte verhinderd1 wa ren, werden bij deze Kerstviering niet vergeten. Zij werden thuis op een verrassing onthaald. Het slotwoord van de voorzit ter en een mee naar huis te ne men verrassing, kwam naa ieders mening veel te vroeg. Kerstviering Hervormde Vrouwenvereniging. Ook de afdeling van de Ned. Herv. Vrouwenvereniging he"'! het naderend Kerstgebeuren ge vierd. Hoofdschotel van de samen komst was het aanhoren van een Kerstverhaal „De terugkeer", die ds Cupédo met kleurendia's toe lichtte, na een welkomstwoord van de presidente, mevr. d'Hont. De Kerstliturgje werd bij toer beurt gesproken en gezongen. In de pauze werden de aanwe zigen getracteerd. Mevr. Cupédo declameerde een Kerstverhaal. In het kader van he* vluchtelingenjaar en in de geest van het Kerstgebeuren werd gecollecteerd voor de vluch telingen. Goed afgelopen Dank zij het doortastend ontre den van de 62-jarige mevr. L. is on Kanaalzicht een butaan-ont- ploffing voorkomen. Toen mevr. L. des morgens het gasstel aan stak, kwam het vuur van de luc!- fer in contact met het uit de slang stromende gas, die halver wege fles en stel een insnijding vertoonde. Een steekvlam was het gevolg, waardoor de vitrage in brand geraakte en de ruiten snroneen. Zij behield haar tegen woordigheid van geest en sloot snel de hoofdkraan af. Hoe de snede in de slang is ge komen zal wel een raadsel blij ven. Geluk voor ganzen en bakker. Een plaatselijk bakker, wonen de aan de Kanaalweg, heeft in zijn tuin gevogelte van velerlei pluimage lopen. Er bevinden zich ook enkele ganzen onder, waarop een nog onbekende het dinsdagavond gemunt scheen te hebben, want newanend met een zak rende hii door de tuin om en. kele ganzeboutjes te bemachti gen. De ganzen, gedachtig aan hun voorzaten op het Canitool, lieten luidkeels van zich horen, tot h"n eigenaar, het buitenlicht ontste kend. eens een kiikje ging ne men. Dit was voor de dief bet sein om er tussenuit te trekken, wat bij met achterlating van de buit en een fprme sorow over de afrastering dan ook deed. „Jammpr van dat buitenlicht", zei de bakker. ..dat had ik niet móeten doen. Gelukkig voor miin ganzen", zo vervolgde bij. „want nu ziin ze tenminste toch ge- snaard gebleven voor een voor hen minder prettig Kerstfeest." De bakker houdt zijn gevogelte als hobbv T.7- mj- muni! en Boschkapelle op zondag 27 de cember een bliksemaktie worden gehouden. Aan de uitgang van de kerken zullen waardecoupons worden uitgereikt en tijdens deze uitreiking zal met gesloten bus sen worden gekollekteerd. Eer der in de week zullen de kran ten „Geef geluk" worden ver spreid. Ongetwijfeld zullen alle parochianen in deze Kersttijd deze kollekte ruim bedenken. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de rijks politie alhier zijn de volgende voorwerpen als gevonden aange geven en terug te bekomen aan de daarachter vermelde adressen. Glacé herenhandschoen, Veer BS6; paar dames glacé hand schoenen, Terneuzensestraat 9; dop van benzinetank (bromfiets) Molenstraat 1. Benoemd. Mevr. D. van der Veeken Vermast, alhier, is met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de lagere school te Graauw. Prijskaarting. Aan de prijskaarting in café Compiet werd deelgenomen door 50 liefhebbers. De uitslag was als volpt: 1. P. Uitterhoeve, Stop peldijkA. Pauwels, Fontenisse; 2. C. de Cock— H. de Kort. Ston- peldijk; 3. Th. VpreeckenJ. Mangnus, Stopneldijk- 4. J. de Theiie. Stoppeldiik-'-E. Borm, Boschkaoel'e. Al deze winnaars „vingen" een haas. TroostDrijzen1. J. de Beule J. der Weduwe. Stooneldük; 2. P. VerdurmenR. Eeman, Stoppel dijk. Kollekte. In het kader van de aktie voor het gebrekkige kind zal in de parochies Stoppeldijk, Hengstdijk Van donderdagavond 12 uur tot zaterdagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter P. Nijsten, tel. 2324. Van zaterdagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter J. J. J. v. d. Griek. tel. 2020. Apotheek geopend: Eerste Kerstdag: Hamann, Noordstr. 69. Op Tweede „Kerstdag en zon dag 27 dee.: Apotheek Klaassen, Noordstraat 54. Kruisverenigingen: Wit-Gele en Groene Kruis: dienst op 25, 26 en 27 dec. zr. N. Dieleman, Axelsestraat 35. tel. 3360. Van donderdagavond 8 uur tot zaterdagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts J. F. de Haas te Zaamslag, tel. 01153—366. Van zaterdagnacht 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt deze praktijk waargenomen door die renarts D. de Putter te Axel, tel. 01155—488. Duizenden pelgrims en toeris ten stromen Jeruzalem binnen vanwaar zij naar Eethlehem zul len gaan cm er Christus' geboor te te vieren. Woensdagochtend waren reeds 3500 pelgrims gearriveerd. Deze week worden 15.000 pelgrims en toeristen in Jeruzalem verwacht. Beëindiging financiering oorlogsschade schepen Belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de termijn, binnen welke aanvragen om een financiële tegemoetkoming in de her bouwkosten van onherstelbaar beschadigde of verloren gegane schepen moeten ziin ingediend, sluit op 30 juni 1960. De aanvrage moet vergezegeld van een bouwtekening, een algemene om schrijving of een bestek worden ingediend bij het Hoofd van de afdeling Vaartuigen van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Heemraadssingel 241 te Rotterdam. Voor gevallen, waarin ter verkrijging van een bijdrage naar de ver vangingswaarde reeds eerder (in het algemeen binnen een jaar na de vervanging van het verloren gegane schip) een aanvraag had moeten worden ingediend, blijven de gestelde termijnen gehandhaafd. Na 30 iuni 1960 zal ook geen rente meer worden vergoed over inschrijvingen in het Grootboek voor de Weder opbouw, die betrekking hebben op een bijdrage in onherstelbare schade aan of verlies van schepen. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 24 DECEMBER. NED. HERV. KERK. Axel: 21 uur Kerstoratorium. Terneuzen: Kerk Noordstraat. 11 uur Kerstnachtdienst. (Vic. G P. Post en ds. P. A. v. d. Vlugt.) Zaamslag: 19.30 uur Interkerke lijke Kerstwodingsdienst in de Ned. Herv. Kerk m.m.v. koor en en muziekkorps. VRIJDAG 25 DECEMBER. (Eerste Kerstdag.) NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur ds. P. J. Pennings. 2.30 uur vie. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur vie. S. den Blaau wen van Axel; 2.30 uur ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 uur ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek; 17 u. Kerst feest der zondagsschool. Hulst10 uur ds. R. G. J. Timmers. (M.m.v. het kerkkoor.) Philippine: 2 uur ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur ds. J. G. N. Cupé do; 2.30 uur vie. G. P. Post, van Terneuzen; 4.30 uur Zieken dienst in het ziekenhuis. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur ds. P. A. v. d. Vlugt; 3 uur ds. J. G. N. Cupédo, van Sliskil. 8 uur: Kerstzangdiensi, te lei den door ds. J. A. Verbeek, Geref. pred. te Hoek en ds. P. A. v. d. Vlugt, met medewerking van „Laudamus" en een kna penkoor. Gebouw „De Schakel", Kerk- hollaan: 10 uur ds. J. Scholten. Driewegen: 7 uur vie. G. P. Post. Zaamslag: 9.30 uur ds. Ph. M. Becht: 2.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer. GEREFORMEERDE KERK. AxelGeen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 11 uur ds. A. van Leeuwen, van Axel; 4 uur ds. M. den Boer, van Zaamslag. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur ds. C BUI: 2.30 uur ds. H. Smit. van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur ds. H. Smit; 3 uur ds. C. B'cl, van Hoek. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Syn.) (Gebouw „ProRege".) Terneuzen: 10 uur en 2.45 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur, ds. A. de Reuver. ZATERDAG 26 DECEMBER. (Tweede Kerstdag.) NED. HERV. KERK. Hoek: 5 uur Kerstfeestviering met de zondagschool. Hulst: 17 uur Kerstfeest voor de jeugd. Sluiskil: 2.30 uur zondagsschool- Kerstfeest: leeftfjd 4—8 jaar; 5 uur zondagsschool-Kerstfeest: leeftijd 9—12 jaar. Zaamslag: 17 uur Kerstfeest zon dagschool. NED. PROT. BOND. (Jeugdgebouw Kerkhoflaan.) Terneuzen: 10.30 uur ds. I J. van Houte. van Middelburg. Hontenisse: 10 uur ds. J. G. N. Cupédo, van Sluiskil. Hulst: 10 u. ds. R. G. .7. Timmers. Philippine: 2 uur ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek; 2.30 uur ds. J. 'G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaamslag; 3 uur vie. G. P. Post. Gebouw „De Schakel". Kerk hoflaan: 10 uur ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen: 2.30 uur ds. Ph. M. Becht. (Bed. H. D.) GEREFORMEERDE KERK. AxelGeen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur dr. P. J. Richel, van Apeldoorn. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur ds. M. den Boer. GEREF. KERK (Vrijgemaakt). Hoek: 10 uur en 2.30 uur ds. C. BUI. Terneuzen: 10 uur en 3 uur ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Gebouw „Pro Rrge".) Terneuzen: 10 uur eri 2.45 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur ds. Aangeen brug; 2 uur leesdienst; 6 uur ds. Aangeenbrug. OLD-GEREE. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur £n 6 uur ds. A. de Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur, en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent7 uur, 8.30 uur' en 10 uur: H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur. 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur. 10.15 uur en 17.00 uur: H. H. Misser,. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. ZONDAG 27 DECEMBER NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaau- ren; 2.30 uur ds. P. J. Pennings. 2. Dat Axe een weinig fraaie indruk heeft van Wigberth, ver wondert Eric niets. Het stemt geheel overeen met zün eigen idee omtrent de man. Maar het antwoord op de vraag, die hem constant bezighoudt: wat Wigberth bij de Pieten heeft te zoeken, terwUl deze doodsvijan den van de Britten een aanval op Brittannië voorbereiden, weet Axe hem niet te g®ven- „Ze spraken over handel, onder elkaar, toen ik hun gevangene was." mompelt Axe, „maar een handelaar is Wigberth evenmin als ik, zodat d;t ons ook niet veel verder brengt." Inderdaad, verder dan het vage vermoeden, dat Wigberth met de Pieten heult, kan Eric niet komen en hu wacht zich wel deze ge dachte waar Mildred bü is uit te spreken. De reis verloopt voorspoedig, z(j het, dat de mannen wel eens moei te hebben met het grote schip en het is met een zucht van opluch ting, dat Eric na enkele dagen varen de monding van de brede stroom ontdekt, die zich volgens Mildred op Brits grondgebied be- President Eisenhower is dins dagavond kort voor middernacht plaatselijke tijd van zijn lond- reis langs elf landen in Europa, Azië en Afrika in Washington teruggekeerd. Ondanks het keu- de weer waren enige honderden mensen naar de luchthaven An drews gekomen, waar de Boeing- 707 landde na een vlucht van Ca sablanca met een tussenlanding te Goose Bay. De president word o.a. Kgroet door zijn vrouw en door een prtot aantal leden der regerin.. rder leiding van vice-president Nixon. Voor het Witte Huis stond een menigte van 2000 tot 3000 men sen die de president begroetten met „sterretjes" vuurwerk dat door de politie was uitgedeeld. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Tweede Ka mer is ten aanzien van het Be nelux-verdrag medegedeeld dat de behandeling die aanvankelijk was uitgesteld tot 26 jan. latei- Hoek: 10 uur ds. Ph. M. Becht.zal moeten geschieden. De voor van Zaamslag: 2.30 uur ds. W. zitter deelde mee, dat de Bene- J. van Meeuwen. lux-ministers vermoedelijk pas begin februari over de landbouw paragraaf zullen bespreken. Op vragen van de heer Samkalden (Arb.) verklaart hij, dat de Ka mer zo spoedig mogelijk daarna het verdrag zal behandelen. Het 430-ton metende Nederland se kustvaartuig „Borelly" uit Delfzijl, dat hout vervoert, Is woensdagochtend nabij het licht schip Kofoten, ongeveer 75 mijl ten noorden van Stockholm, aan de grond gelopen. De bemanning, die aan boord bleef, wist het schip ondanks een lek drijvend te houden. Er zijn reddingboten in de buurt en een bergingsschlp zat de „Borelly" vlot slepen. Een ruim van de „Borellj*- staat vol water Een deel van de lading werd overboord gezet. Het schip maakt nogal veul slagzij. Aan boord van het schip is 8Ï- les wel en de bemanning loojt geen gevaar. De positie kan ech ter gevaarlijk worden indign hit weer slechter wordt. Het ligt onbeschermd. vindt. De Romeinse muur moet zich op korte afstand van deze rivier bevinden. „Geen muur te zien", mompelt Eric en scherp spiedend langs de naakte rotsen, wendt hU de steven landwaarts

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2