De bijeenkomst van de N. A. V. O.-ministers Eisenhowers reis Koning Boude wijn naar Kongo Nederlandse sleepboot ,Elbe' op drift in een orkaan en zo'n grote fles koffiemelk HET WEER Ministeriële twijfel over nut belastingvrije conjunctuur-reserve WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bi] abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van <Je Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& S uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DONDERDAG 17 DECEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4861 r> Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. t Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De ministers van de NAVO- landen zijn woensdagmorgen in Parijs besprekingen begonnen over militaire vraagstukken. De Franse minister van Defen sie, Guillaumat, zou op de bij eenkomst geprotesteerd hebben tegen de kritiek van Amerikaan se zijde op de tegenzin van Frankrijk om het defensiepro gram van de NAVO uit te voeren. Volgens conferentiekringen heeft hij oofe een protest laten horen tegen het uitlekken van de kriti sche opmerkingen van generaal Twining, de voorzitter van de Amerikaanse commissie van staf chefs, die de generaal geplaatst had op een geheime NAVO-ver- gadering. Zoals bekend heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, al een derge lijk protest ingediend bij zijn Amerikaanse collega Herter. Guillaumat zei in verband met het „Twining-lek" dat de mili taire leiders slechts de politieke besluiten van hun regeringen hebben uit te voeren en deze be sluiten niet mogen interpreteren. Daarom kan de Franse regering er niet mee akkoord gaan dat een hoge Amerikaanse militair haar adviezen geeft, aldus Guillaumat. De Franse minister verklaarde voorts met nadruk dat Frankrijk zijn bijdrage aan de NAVO levert. Hij beweerde, volgens conferentiekringen, dat het be sluit om de Franse Middellandse zeevloot onder Frans bevel te pi'aatsen in plaats van onder be vel van de NAVO. de militaire kracht van het Atlantisch bond genootschap over het geheel ge nomen niet aantast. Na hem gaf de Amerikaanse admiraal Walter F. Boone, voor zitter van de „Standing Group" van de NAVO, die te Washington gevestigd is, een overzicht van de sterkte en omvang van de Russische strijdkrachten, geba seerd op de laatste gegevens. Admiraal Boone zou erop ge wezen hebben dat de Russische strijdkrachten op het ogenblik nog even sterk zjjn ais voorheen en dat het grootste deel in mid den-Europa gelegerd is tegenover de verdedigingsmacht van de NAVO. Admiraal Boone zou in zijn betoog vier punten naar voren hebben gebracht: 1. De Russen hebben hun kern- wapenarsenaal en conventio nele strijdkrachten over de gehele linie en grondig geïn specteerd en gecontroleerd: 2. de Russische strijdkrachten kunnen van elk punt van de Russische grenzen een aanval doen; 3 de dreiging van de Russische duikbootvloot is nog altijd even groot: 4. de voornaamste bedreiging voor het Westen blijft gericht op het NAVO-front. De Amerikaanse minister van Defensie, Thomas Gates, zei dat er geen aanwijzing voor bestaat dat de Russen concessies zullen doen, die een vermindering van de inspanning van de NAVO rechtvaardigt. De NAVO blijft de hoeksteen van de Amerikaanse defensiepolitiek en de Ver. Sta ten zullen hun verplichtingen tegenover de NAVO nakomen, aldus Gates. Volgens een officiële schatting belopen de uitgaven voor de NAVO-defensie in 1559 ruim 62 miljard dollar. In 1858 gaf men 'vervoor ruim 60 miljard dollar uit. Voor de Ver. Staten wordt de bijdrage voor 1959 op ruim 46 miljard dollar geschat, voor de 13 Europese leden van de NAVO op 14 miljard dollar. De Britse minister van Defen sie, Watkinson, deelde mee dat rijn regering besloten had het Britse Rjjnleger op zjjn huidige sterkte circa 55.000 man te houden. Naar van officiële zijde werd vernomen, heeft woensdag ook minister Herter het woord ge voerd, die opnieuw verzekerde dat er geen Amerikaanse divisies uit Europa zullen worden terug getrokken. Volgens een woordvoerder van de NAVO heeft Watkinson, de Britse minister van Defensie, meegedeeld dat. zijn regering be sloten heeft de sterkte van de Britse troepen in West-Duitsiand jé handhaven, dat zij de stan daardisatie van de bewapening >n Europa zal aanmoedigen en dat zij ten aanzien van de toe komst van de tweede tactische luchtmacht van de R A.F. op welwillende wijze rekening met de NAVO zal houden. De Westduitse minister van "isie, Strauss, verklaarde na v\n cV v' r1st bondsrepubliek vaslbe en is haar NAVO-verplichtingen na te komen. Tegen 1963 moet West- Duitsland over twaalf divisies beschikken. Nu heeft dit land er zeven. De NAVO-woordvoerder deel de mee, dat de Italiaanse minis ter van Defensie, Andreotti, heeft gezegd, dat zijn regering haar defensie-inspanningen vergroot. De ministers hadden van gedach ten gewisseld over het vraagstuk van een geïntegreerde luchtver dediging, een punt dat de ver- tegewoordigers van Nederland en West-Duitsland te berde hadden gebracht. Allen spraken zich uit voor een dergelijke integratie. Van Franse zijde werd nog meegedeeld, dat minister Guil laumat had verklaard, dat de Franse politiek er geenszins een is van niet-samenwerking. Parijs was daarentegen voorstander van een nauwe samenwerking binnen het NAVO-gebied. Een dergelijke samenwerking ontbrak echter nog daarbuiten, waar orde en veiligheid nauw verbonden wa ren met de veiligheid van de NAVO zelf, aldus Guillaumat. Wat de Britse troepen in West- Duitsland betreft heeft Engeland krachtens een vorig jaar geslo ten akkoord het recht om in 1960 10.000 man terug te trekken. Watkinsons verklaring houdt in, dat Londen gedurende minstens één jaar geen gebruik van dat recht zal maken. De Britse regering heeft voorts het recht om de tweede tactische luchtmacht van de R.A.F. in 1961 van het Europese vasteland terug te trekken. De NAVO-woordvoerder gaf als zijn oordeel over de vergade ring van woensdag te kennen, dat de ministers in het algemeen er blijk van hadden gegeven, dat zij met meer kracht zullen pogen het doel van minstens 30 divisies tegen 1963 te bereiken. Volgens een schatting is de toestand nu zo, dat er 21 divisies staan tegen over ongeveer 130 Sow jet-divi sies in Oost-Europa en West-Rus land. De Amerikaansé minister van Defensie, Gates, deelde de ver gadering mee, dat de Amerikaan se raketten voor lange en mid delgrote afstanden nu voor ope rationeel gebruik gereed zijn en dat de Ver. Staten er op vertrou wen, dat zij op het gebied van kernwapens de Sowjet-Unie de baas zijn. Hij zei dat de Ameri kaanse huiverlening aan de NAVO zal worden beïnvloed door het vermogen van de leden om elkaar te helpen, een groter deel van de defensielast te dragen en hun bijdragen tot de produktie van de modernste wapens voor de NAVO te vergroten. Minister Gates gaf te kennen, dat zijn regering de militaire in houd van de „gehivme" verkla ring van generaal Twining on derschrijft. Twining had kritiek geoefend op enige Europese lan den. die niet op tijd aan hun NAVO-verplichtingen zouden hebben voldaan. De Franse minister van Defen sie, Guillaumat, verzocht de raad te protesteren tegen het uitlek ken van de inhoud van Twinnigs vek'aring, waarin speciaal op Frankrijk kritiek werd geleverd. Minister Gates was van oor deel, dat Amerikaanse militairen het recht hebben om op de mili taire gevolgen van politieke be slissingen commentaar te leve ren. Een woordvoerder van de NAVO deelde na afloop der ver gadering mede, dat er over de Franse verklaring niet is gede batteerd en dat secretaris-gene raal Spaak het incident voor ge sloten heeft verklaard. van zijn verklaring, dat de Ame rikaanse defensiepolitiek geba seerd blijft op het denkbeeld van de „collectieve veiligheid". De Ver. Staten moesten zekere mili taire taken blijven vervullen ten behoeve van de gehele vrije wereld. Zo moesten de Ver. Sta ten het grootste deel van de strijdmacht leveren, die de even tuele aanstichters van een alge mene oorlog moet afschrikken. Voorts zouden zij mobiele tacti sche troepen moeten handhaven teneinde aan situtaies, die een el- gemene oorlog nabijkomen, het hoofd kunnen bieden. Hetzelfde gold voor een uitgebreid program voor onderzoek en produktie van kernwapens en een veelomvat tend program voor ruimte-onder zoek. N.A.V.O.-BEVELHEBBER VOOR ATLANTISCHE OCEAAN TREEDT AF. De secretaris-generaal van de NAVO, Paul-Henri Spaak, heeft woensdag op de middag-vergade ring van de NAVO-ministerraed in Parijs bekendgemaakt, dat de Amerikaanse admiraal Jerauld Wright, opperbevelhebber voor het gebied van de Atlantische Oceaan, zal aftreden. Wright, die op deze vergadering aanwezig was, verklaarde in een korte afscheidsrede, dat de NAVO-landen zich meer moeten inspannen om de doelen te be reiken die voor de Atlantische vlootstrijdkrachten zijn gesteld. Er zijn reeds aanzienlijke vorde ringen gemaakt bii de opbouw van een marine-luchtmacht, die bestemd is voor het ontdekken van vijandelijke duikboten. Wright is zes jaar NAVO-be- vel hebber geweest. Spaak deelde voorts mede, dat binnenkort de Amerikaanse gene raal Theodor Parker zal aftreden als Amerikaanse vertegenwoordi ger in de permanente groep die te Washnigton zetelt. Het aanstaande huwelijk van de sjah De sjah van Perzië zal 21 de cember te Teheran in het huwe lijk treden met mejuffrouw Farah Diba, aldus is door het hof bekendgemaakt. In welingelichte kringen is vernomen dat de uitnodigingen voor de huwelijksplechtigheid zijn uitgegaan. De bruidsjapon is inmiddels uit Parijs aangekomen. De Sjah en zijn bruid zijn veel samen. O.a. heben zij een aantal nachtclubs bezocht. Buitenlandse perscommentaren op de N A V O-conferentie De Britse liberale „Guardian" schreef woensdag dat het van groot belang is dat de NAVO- leden overeenstemming bereiken over een doeltreffende onderlin ge politieke raadpleging. „Geschiedt dit niet, dan moet een verdere verplaatsing van de militaire NAVO-krachten naar West-Duitsland onder de ogen worden gezien. En dit zou mili tair onwenselijk zijn, terwijl de gevolgen op politiek gebied niet te berekenen zouden zijn", aldus dit blad. De defensie-uitgaven van de Navo-landen De Navo-landen schatten hun uitgaven voor de defensie in 1959 op 62.202.000.000 dollar tegen 60.175.000.000 dollar in het vorige jaar, zo blijkt uit een officiële raming welke woensdag te Parijs werd gepubliceerd. Voor de Ver. Staten is de schatting 46.318.000.000 dollar, terwijl de Europese leden teza men in 1959 14.090.000.000 dollar voor defensie zullen uitgeven. Van de aangesloten landen zul len alleen Italië, Luxemburg en Nederland minder uitgeven dan het vorige jaar. IJsland beschikt niet over strijdkrachten. De cij fers voor Nederland zijn 1.525.000.000 gulden voor dit jaar tegen 1.656.000.000 gulden in 1958. Schroef onklaar Op weg naar Japan met twee vliegdekschepen voor de sloop Volgens een mededeling van de Amerikaanse marine in Hono- loeloe drijven de Nederlandse sleepboot Elbe en de twee voor de sloper bestemde Amerikaanse vliegdekschepen Guadalcanal en Mission Bay ongeveer 630 mijl ten zuiden van Midway hulpeloos rond in een orkaan. De schroef van de Elbe, die de Amerikaanse schepen op sleep- Kustvaartuig „Biesbosch" weer vrij Het Groningse kustvaartuig „Biesbosch" dat zes dagen ge leden door de Franse marine op verdenking van munitie-smokkel was aangehouden, is vrijgegeven nadat de lading is geconfisceerd. Het schip heeft Arzew (district Oranl verlaten met bestemming Gibraltar waar ballast moet Minister Cals zei aan het slot worden ingeladen. Op het ogenblik dat de Ameri kaanse kruiser „Des Moines' en het vliegdekschip „Essex" zich voor de Atheense haven Piraeus gereed maakten uit te varen, deed zich een incident voor. Onder de talloze kleinere sche pen waarvan de bemanning een glimp van de vertrekkende pre sident Eisenhower trachtte op te vangen, bevond zich ook een vis- sersbootje dat door de reus „Es sex" overvaren dreigde te wor den. De visser sprong in zee, maar kon kort daarna door een helikopter van de „Essex" gered worden. De man kreeg een glas cognac om op verhaal te komen en werd per helikopter naar de vaste wal gebracht. Twee Griekse torpedobootja- gers begeleidden de vier Ameri kaanse schepen waaronder ook twee torpedobootjagers naar zee. T Amerikaanse president die a ,i oord van de „Des Moines" de admiraalshut gebruikt, zal tij dens de tocht gelegenheid heb ben veel te rusten. President Eisenhower, op de Amerikaanse kruiser „Des Moi nes" door de Middellandse Zee op weg ven Griekenland naar Tunis, waar hij vandaag zal aan komen, besteedt zijn tijd aan uit rusten van de vermoeiende reis en aan het voorbereiden van de State of The Union, de jaarlijkse boodschap die hij in januari aan het Congres zal voorlezen. Bij het passeren van Malta groette de Britse Middellandse Zee-vloot de Amerikaanse sche pen met 21 kanonschoten. Intussen legde men in Tunis de laatste hand aan een groot scheepse versiering van de stad, waar het overheidspersoneel van daag vrijaf zal hebben om de president te kunnen zien. Naar men verwacht zullen de bespre kingen tussen Eisenhower en pre sident Bourguiba de positie van d° vioctba'is Bizerta, de Alge. .jnse kwestie en doilarhulp voor Tunesië omvatten. touw had, raakte onklaar nadat de sleepkabels in de woeste zee geknapt waren. Kapitein A. Poot van de Elbe heeft geseind, dat de Elbe een bemanning heeft van 25 koppen. Op elk vliegdekschip bevinden zich 8 man. De vliegdekschepen hebben evenwel geen radio aan boord. Kapitein Poot heeft om onmid dellijke hulp verzocht en gezegd dat het weer „ontzettend" is. Volgens de berichten uit Hono- loeloe is het Amerikaanse vlieg dekschip Bon Homme Richard op weg naar de ronddrijvende sche pen. De Guadalcanal en de Mission Bay waren op weg naar Japan waar zij gesloopt zouden worden. Zij hebben een waterverplaatsing van 6700 ton. Het zijn omge bouwde koopvaardijschepen, die in de oorlog als vliegdekschepen en voor het transport van troe pen gebruikt zijn. De Elbe van L. Smit en Co's internationale sleepdienst te Rot terdam meet 826 ton. DE AMERIKAANSE STRIJDKRACHTEN IN JAPAN Het Japanse hooggerechtshof heeft gisteren uitgemaakt, dat de Amerikaanse strijdkrachten juridisch gesproken in Japan mogen blijven. Het hof wees arrest in een beroep tegen een beslissing van de districtsrechtbank te Tokio, die zeven personen heeft vrijge sproken, die wederrechtelijk een Amerikaanse basis betreden zouden hebben. Volgens het hooggerechtshof is hei Amerikaans-Japans vei ligheidsverdrag niet in strijd met de na-oorlogse grondwet, van Japan. De Amerikaanse strijdkrachten in Japan vormen geen,, oorlogsmacht". Hoewe! de grondwet Japan verbiedt een oorlogsmacht te bezitten, sluit zij het treffen van regelingen voor de defensie niet uit, aldus het hooggerechtshof, dat een nieuw proces tegen de zeven vrijgesprokenen heeft gelast. De districtsrechtbank te Tokio had de beschuldigden vrijge sproken omdat zij van mening was, dat de in Japan gelegerde Amerikaanse troepen een oor logsmacht" vormen en dat hun aanwr.:igiieid in strijd is met de grondwet. Adv. I Majoor Matos kreeg twintig jaar Majoor Hubert Matos, voor malig lid van de revolutionaire strijdkrachten van de Cubaanse premier Fidel Castro en gewe zen bevelhebber van het gebied van Camaguey. is dinsdag j.l. door een militair gerechtshof te Havanna tot twintig jaar ge vangenisstraf veroordeeld we gens „aanstichting tot oproer". Hem was oorspronkelijk hoog verraad ten laste gelegd, doch deze aanklacht werd gewijzigd. Premier Fidel Catsro heeft persoonlijk tegen ex-majoor Matos getuigd. Laatstgenoemde, een 41-jarige gewezen onderwijzer, was als militair bevelhebber van Cama guey afgetreden uit protest te gen hetgeen hij noemde het doordringen van "communisten in de Cubaanse strijdkrachten. Op het Kremlin CHROESJTSJEF ONTVING AMERIKAANSE HAVENARBEIDERS Premier Chroesjtsjef van de Sowjet-Unie heeft dingsdag op het Kremlin zich een uur lang onderhouden met een groep Amerikaanse havenarbeiders van de Amerikaanse Westkust. De Russische leider was in een uitstekend humeur en herhaal de verscheidene keren dat de internationale stemming aan het verbeteren is. Hij zei te ver wachten dat de Amerikanen te rug in hun land de waarheid over de Russische vakvereni gingen zullen vertellen en waarschuwde dat leugens snel achterhaald zullen worden. Britse treiler vermist De 450 ton metende treiler „Red Falcon" uit Fleetwood (Engeland) is volgens een be richt van de rederij twee dagen over tijd. Het schip heeft 16 man aan boord. Het viste ter hoogte van IJsland. Nader wordt gemeld dat de „Red Falcon" een bemanning van twintig heeft. De rederij ver moedt dat de treiler in een storm is vergaan. Koning Bouclewijn is woens dagavond onverwacht per mili tair vliegtuig van Brussel naar Kongo vertrokken. Minister De Schrijver van Kongolese Zaken vergezelt hem. Minister Scheyven van Kongo lese financiële en economische kwesties deelde dit woensdag avond op een persconferentie in de Belgische hoofdstad mee en voegde eraan toe dat de koning tien tot vijftien dagen in de Kon go zal blijven. Hij zal dan alle zes provincies van Kongo bezoeken. In het officiële communiqué staat dat de koning een „studie- en informatiereis" maakt, waarmee „geen grote festiviteiten in de Kongo gepaard zullen gaan". De vorst wil zich ter plaatse rekenschap geven van de alge mene toestand in de Kongo en van de aspiraties van de bevol king, en wenste voorts op 17 december (de dag waarop vijftig jaar geleden koning Leopold de Tweede overleed, „aan wie de Kongolese bevolking de geboorte van een grote staat te danken Turkije en de topconferentie Turkije heeft de Navo meege deeld, dat het eventuele bespre kingen over het Midden-Oosten op een topconferentie wil bijwo nen, zo wordt var; diplomatieke zijde in Parijs vernomen. Turkije is voor niet-inmenging in de zaken van het Midden-Oosten. Turkije is het verder niet eens met de wens van Frankrijk dat de hulp aan onderontwikkelde ianden op de agenda van een topconferentie komt. Het is van mening, dat het Westen zelfstan dig hulp aan die landen moet blijven geven en niet samen met de Sowjet-Unie. heeft") in Stanleyville aanwezig te zijn. Stanleyville is de eerste plaats die de koning in Kongo zal bezoeken. Hij wordt daar hedenmiddag verwacht en zal dan gouverneur-generaal Corne lls ontmoeten. De minister voor Economische en Financiële aangelegenheden van Kongo, Scheyven, weigerde bij het bekend maken van het communiqué te antwoorden op de vraag of het initiatief van de vorst zelf is uitgegaan. „Ik mag geen bijzonderheden verstrekken over de gesprekken die de koning met minister De Schrijver heeft gehad", zei hij slechts. Evenmin wilde hij antwoorden op een vraag og de beslissing over de reis door de Belgische minister raad was genomen. „Ik ben zelf nog niet zo lang op de hoogte van de reis van de koning", aldus de minister. Ook minister De Schrijver had woensdagmiddag niets over de reis verteld, toen hij in de Belgi sche Kamer van Volksvertegen woordigers een verklaring over zijn Kongolees beleid aflegde in antwoord op een socialistische interpellatie. ISRAEL EN DE V. A. R. Dr. Joachim Prinz, nationaal voorzitter van het Amerikaanse Joodse congres, heeft in een toe spraak tot het congresbestuur een beroep op de Wereldbank ge daan om een aan de Egyptisch- Syrische republiek toegezegde lening voor verbetering van het Suez-kanaal niet te verstrekken zolang de V. A. R. „niet op over tuigende wijze blijk geeft van eerbiediging van internationale verplichtingen en van een welge meend streven tot het bewaren van de vrede, door op te houden met de onwettige blokkade van Israëlische schepen en lading". In zijn memorie van ant woord over de financiële be schouwingen aan de Eerste Ka mer zegt minister Zijlstra, te twijfelen aan het nut van moge lijkheden tot het vormen van belastingvrije conjunctuurreser ves. Een vrijwillige storting op een geblokkeerde rekening door het bedrijfsleven in een periode van opleving, zelfs wanneer hieraan belastingvoordeel verbonden is, acht de minister in strijd met het normale gedragspatroon van de ondernemer. Evenmin ver wacht hij veel van het effect van deze reservevorming op het investeringsniveau. Schorsing van de investerings aftrek geschiedt als deze prikkel om conjuncturele redenen moet worden weggenomen. Het is ongewenst tezelfdertijd een maatregel in werking te stellen, welke leidt tot belastingverla ging zonder de zekerheid, dat er een remmende werking vanuit gaat op de totale investerings activiteit. De minister -gaat niet mee met het denkbeeld om belas tingvrije conjunctuurreserves bij hoge winstverwachtingen moge lijk te maken ter vervanging van de investeringaftrek. Er zouden zijns inziens bovendien conjuncturele overspanningen veroorzaakt kunnen worden. Hij meent, dat in een baisse een onbelaste conjunctuurre serve zeer waarschijnlijk niet in staat zal blijken in enigszins be te. enende mate invloed uit te oefenen op het dan te lage in vesteringsniveau. De fiscale te gemoetkoming zal voor de on dernemer een te geringe prikkel zijn om de geblokkeerde gelden om te zetten in nieuwe investe ringen. Hoe zou men, zo vraagt de minister, kunnen controleren of de opgenomen gelden voor in vesteringen worden gebruikt of bijvoorbeeld ter aflossing van in hoogconjunctuur opgenomen le ningen. Zweden zette Nederlander over grens Met een vliegtuig van de S.A.S. is woensdagochtend de Neder landse zeeman J. H. in ons land teruggekeerd nadat hij door Zwe den het land uitgewezen was. Hij heeft daar een vonnis van drie maanden wegens diefstal uitge zeten. Op de vlucht naar Schip hol werd hij begeleid door een Zweedse politieman, die hem op het Amsterdamse vliegveld heeft overgedragen aan de Nederland se politie. De Nederlandse justi tie heeft namelijk ook belang stelling voor H„ omdat hij nog een gevangenisstraf wegens dief stal moet uitzitten. De 23-jarige J. H. was in augustus uit de psychiatrische inrichting te Avereest met proef verlof ontslagen. Hij vertoefde daar omdat hij ter beschikking van de regering was gesteld. Hij keerde niet terug van het proef verlof, doch monsterde op een kustvaarder. In Zweden monster de hij af. ZACHTE LUCHT IN AANTOCHT. Een depressie, welke over Enge land naar het oosten trok, boette in de loop van woensdag zoveel aan betekenis in, dat zij pas in de namiddag en avond invloed kreeg op het weer bij ons. Zij veroor zaakte zuidelijke winden, die min der koude lucht uit Frankrijk aan voerden en later enige regen en motregen. Op de Oceaan bevindt zich tus sen Schotland en IJsland een diepe depressie die er in zal slagen zach te lucht van de Oceaan tot over West-Europa te laten doordrin gen. B\j het binnendringen kan later enige regen vallen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. Zachter weer. Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk mist, wat regen of motregen. Matige tot vrij krachtige zuidwestelijke wind. Zachter dan gisteren. VRIJDAG 18 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 3.29 3.48 Temeuzen 4.04 4.23 Hansweert 4.44 5.03 Walsoorden 4.54 5.13 ZON MAAN op onder op onder Dec. 18 8.44 16.29 20.03 10.28 19 8.44 16.29 21.06 11.00 20 8.45 16.30 22.12 11.29 21 8.46 16.30 23.19 11.55 22 8.46 16.30 12.21 23 8.47 16.31 0.30 12.46

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1