Eisenhower is welkom Radio-TeSevisie-Vcriirhting Radio de Koek Ijooilwill Eisenhower over oorlog vrede en Vijf kinderen bij brand omgekomen Het slechte weer in Europa W eeroverzicht Geen terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa Venezolaanse nota aan Nederlandse ambassadeur overhandigd HOOGWATER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN ZATERDAG 12 DECEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4857 Versohiint dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Olie uit de Sahara OUDERS WAREN INKOPEN GAAN DOEN DE ARBEIDSTIJD VOOR JEUGDIGEN DORP GEHEEL VERWOEST DOOR WERVELSTORM De moeilijkheden met de „Frean" opgeheven Australische kanovaarder afgedreven naar Nederl. Nieuw-Guinea BINNENYERINGBED SCHUIMRUBBERBEO IJS BELEMMERT STEEDS MEER DE BINNEN SCHEEPVAART Frankering: bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— P" kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. VRIJE Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. BETEKENIS VAN EUROPA Aan het einde van de vorige week is de Amerikaanse president Eisenhower op reis gegaan om een bezoek te brengen aan een groot aantal landen. Het is de langste reis, die een Amerikaanse president overzee heeft ge maakt, en het moet ook een vermoeiende tocht zijn. De president kwam vrijdag aan in Rome, reisde door naar de Turkse hoofdstad Ankara, toen snel naar Karatsji (Pakistan), even naar Kaboel (Afghanistan) en toen naar India, waar hij tenminste vier dagen bleef. Italië, Turkije en Pakistan zijn bondgenoten van de V.S. en hier ging het er vooral om de belangstelling van de Amerika nen te tonen en te bevestigen, dat die in geval van gevaar deze landen zullen beschermen. In Rome werd aan de Italianen toegezegd, dat bij eventuele uit breiding van het aantal deelne mers aan een topconferentie ook Italië van de partii zou zijn, terwijl het bij het komende top- overleg van westelijke regerings leiders in Parijs gehoord zal worden. In de Navo zit Italië min of meer op de win tussen Frankrijk, dat een grot°'e rol w'l spelen en de AmePkaans- Britsé leiding enicszins betwist (omdat bet er zelf deel van wü uitmaken) en Am*rka. dat in het kleine Europa ook kan reke nen op West-Duitsland. Nog duidelijker is de tussen positie van Italië inzake het naburige oosten, waar de Fran sen op het ogenblik fel gecriti- seerd worden, maar de Italianen tamelijk gezien zijn. Hier wer ken deze laatsten met de Ameri kanen mee. om de Arabieren uit de Sowjet-sfeer te houden. HERVORMDE KERKBOUW ACTIE De negen miljoen overschreden De opbrengst van de Hervorm de Kerkbouwactie heeft gisteren de negen miljoen gulden over schreden. Naar de organiserende commissie mededeelt is de stand vrijdag geworden 9.000.808 gul den. RUSSISCH VLIEGTUIG VERONGELUKT IN POOLGEBIED Een vliegtuig van de Ameri kaanse marine heeft vrijdag op pen ijsveld ten noordwesten van IJsland het wrak van een twee motorig Russisch vliegtuig waar genomen. Het Russische toestel moet kort tevoren verongelukt zijn, want het was nog niet door sneeuw bedekt. Het ligt op pen 250 km ten noordwesten van IJsland. Men acht het moeilijk, I zo niet onmogelijk, om het wrak in deze tijd van het .jaar met een 1 schip te hereiken. Het Sowjet-toestel is neerge komen in hpt gebied dat valt on- j der de luchtcontröledienst van IJsland. Doch deze dienst wist niets van het toestel af en men vraagt zich af of het op een ge heime vlucht was. Van uit het Amerikaanse vlieg tuig heeft men duidelijk op het wrak de Russische kentekenen CCCP waargenomen. Men weet nog niets over het lot van de in-1 zittenden van het toestel. Overigens vreest ook Italië de confrontatie met de Sowjet- Unie niet, waar het de ontspan ning betreft. President Gronchi gaat naar Moskou, zoals Mac- Millan van Engeland dat heeft gedaan en Eisenhower nog moet doen. Midden-Oosten In het Midc'.en-Oosten zou Eisenhower echter slechts één bondgenoot bezoeken en twee neutrale landen. Die bondgenoot is Pakistan, dat zich bedreigd voelt door Afghanistan, zijn westelijke buur. Natuurlijk zal Eisenhower de Pakistani's gerust stellen, dat zij op verdere hulp kunnen rekenen, indien een Sowjetland hen zou bedreigen. Maar uiterst voorzichtig zal de president zijn, rechtstreeks partij te kiezen in de geschillen van Pakistan met Afghanistan. Dit laatste is neutraal en het krijgt financiële en technische hulp van het Sowjetblok en van Amerika. Maar de Russische in vloed is er bedenkelijk sterk, en Eisenhower moet voorkomen, het in de armen van Moskou te werpen. De Afghanen hebben vooral geschillen met Pakistan. Aan de gemeenschappelijke grens leven Pathanen, die niet gaarne bij Afghanistan behoren, onaf hankelijk willen zijn en dan een unie met Pakistan willen aan gaan. Zij trekken nog al eens over de grenzen heen en weer. De taak van de Amerikaanse president is nu echter alleen een tegenwicht te vormen tegen ae Russische invloed. Dat zal wel betekenen, dat de Amerika nen meer econcrmiache bijstand moeten verschaffen. India India is lid van het Britse ge menebest, en het werkt nog altijd goed samen met de overi ge landen daarvan. Het behoort ook tot het sterlingblok. Maar politiek weigert het partij te kiezen voor Engeland, waar het gaat om de koude oorlog met de Sowjet-Unie. Nu heeft echter India hevige geschillen met rood-China, en dus kan het Amerikaanse rug- ROOKT U VEELT Neem dan bij rokershoesc, een droge keel, een vervelende smaak een paar Pottertjes in de mond. Ze verdrijvei» onmiddellijk de narigheid en geven u een frisse adem In handigs platte doosjes a 55 cent TEN K E I K E l N.V. HILVERSUM In de universiteit van Nieuw- Delhi, waai* hij een eredoctoraat in de rechten in ontvangst nam, heeft president Eisenhower ver klaard dat er naar zijn mening internationale wetten moeten komen, die oorlog onmogelijk maken. De tijd is gekomen, al dus de Amerikaanse president, dat de wet in internationale aan gelegenheden dezelfde rol gaat spelen als nu in de afzonderlijke staten. „Het is beter voor een in ternationale rechtbank nu en dan een veer te laten dan in een oor log alles te verliezen". Voor de universiteiten zag Eisenhower hier een grootse taak. Ook van een uitwisseling van studenten tussen de verschillen de landen venvacht de Ameri kaanse pres dent veel goeds voor de mensheid. 1 angs juichende mensenzeeën was de president door de oude stad Delhi gereden op weg naar de universiteit. Het was zijn eer ste belangrijke taak van een nieu we drukke dag voor de Ameri kaanse bezoeker. O.a. stonden nog een lunch met president Pra- sads en een officiële tocht door de stad voor het openen van de wereldlandbouwtentoonstelling op het programma. Een deel van de weg naar de universiteit reed hij over bloe- onze kring." men die de toeschouwers hadden gestrooid. Bij het verlenen van het ere doctoraat noemde de vice-presi dent van de universiteit, Rao, Eisenhower „een pelgrim voor de vrede, een kruisvaarder voor de vooruitgang in de wereld en een beminde vriend van hét Indiase volk." Het eredoctoraat werd verleend op de volgende gronden: „Niemand weet beter dan hij wat de gevolgen van een derde wereldoorlog in dit atoomtijd perk zouden zijn. Bij niemand dan bij deze beroepssoldaat is de vastbeslotenheid groter dat er geen derde wereldoorlog zal zijn. Na zijn militaire vijanden op het slagveld te hebben verslagen wenst hij de oorlogsgod zelf te overwinnen". Herinnerend aan de belang stelling van Eisenhower om oor log uit te bannen en voedsel voor hongerige miljoenen te verschaf fen er. aan zijn uitnodiging aan de wereldmogendheden om te bezuinigen op het gebied van de bewapening teneinde de opbouw in de wereld te financieren, zei Rao: „India zou zich gaarne ach ter de Ver. Staten scharen in deze oorlog tegen oorlog." Voordat, de president van de universiteit, dr. Sarvapali Rad- hakrisj Nan, de bul overhandig de, werd Eisenhower een zilve ren presenteerblad aangeboden waarin de woorden „Welkom in gesteun daarbij best gebruiken. Het ontvangt, veel financiële hulp van Washington, en het is wel de enige democratische staat in Azië. Toch zal Eisen hower niets doen, om India te bewegen van die neutraliteit af te zien en partij te kiezen voor de Navo. Hij zal juist alles doen om de zelfstandigheid en de innerlijke kracht van India te versterken. Men kan dan ook niet verwachten, dat hij op ne gatieve wijze tegen Moskou en Peking zal ageren. Hij zal veel eer positief de nadruk leggen op de vredeswil van Amerika, mits dit een vrede Is ,,in vrij heid". Het betekent volgens de Amerikanen niet alleen dat de V.S. de „jonge naties", die ont voogd zijn, met sympathie be jegenen, maar ook dat zij hen zullen steunen, om vrij te blij ven van Sowjet-imperialisme. Premier Nehroe zal de presi dent vertellen, dat hij de Sc w jet-Unie niet tegen zich in "-et harnas wil jagen, omdat hij hoopt dat Moskou de leiders van Peking zal remmen en ma tigen. In het Kremlin ziet men inderdaad ongaarne dat India door het Chinese optreden zich op het westen zou oriënteren. Dat zal Chroesjtsjef de Chine zen wel duidelijk hebben ge maakt. Toch zal de ontvangst, welke Eisenhower overal geniet, duidelijk maken dat, de Indiërs op het ogenblik tamelijk pro- Amerikaans zijn. Communisten in defensief Eisenhower heeft overal de communisten op merkwaardige wijze in het defensief gedron gen. Zij zien dat Chroesjtsjef, die zij als hun leider beschou wen, met de Amerikaanse pre sident sprak, hem vriendelijk is blijven bejegenen, en dat de Russen nog gaarne „Ike" in Moskou willen zien. De Franse communisten heb ben daarom besloten ditmaal Eisenhower als een vriend te verwelkomen. In Italië deden zij dit al, met de opmerking dat Ike ontspanning wil. In India zijn de communisten verdeeld tussen trouw aan Fekink en so lidariteit met hun eigen land. De meesten'Van hen kritiseren China enigszins, hoewel zij Mos kou blijven volgen. Op die weg kunnen zij moeilijk hatelijk zijn jegens de Amerikaanse pre sident. Zij kunnen geen roet in het eten gooien. Het Is een merkwaardige situ atie, waaraan men overigens geen overdreven waarde moet hechten. Achter de glimlach en de vriendelijkheid zit wel de oprechte en algemene angst voor oorlog. Doch dat daarom de geschillen zouden zijn te regelen moet men zeker niet verwachten. Enfin, in het ijs van de koude oorlog groeien enige aardige bloempjes, en dat is v/onderlijk genoeg. De Fransen verkeren in af wachting van Eisenhower, om dan verder te gaan met het Voorheen al gevoerde overleg. Zowel de Amerikaanse president als De Gaulle hebben hun pres tige verhoogd. Eisenhower door zijn succes bij de Aziaten, ter wijl hij ook nog bij de Tunesiërs en de Marokkanen op bezoek zal gaan. De Gaulle doordat hij de V.N. heeft overtuigd dat hij het beste voorheeft met de Al gerijnen. Endoordat de olie bronnen in de Sahara zijn aan geboord en door een leiding van bijna 700 km de pertoleum aan de kust van de Middellandse Zee afleveren. Zaterdag heeft de Franse pre mier Debré de leiding ingewijd. Hij deed dat niet erg gelukkig. Hij wilde vooral de Europeanen in Algerië gerust stellen, en zei dat het Franse leger er zou blij ven en dat het niet zou heen gaan, voordat het gewest was „gepacificeerd", door het leger tot vrede was gebracht. Nooit zou Frankrijk zich van Algerië laten scheiden. Dit nu was wel nuttig voor de Algerijnse Euro peanen, maar het brengt De Gaulle in een moeilijke positie. Deze heeft immers zelfbeschik king beloofd aan de moslims. Nochtans zal De Gaulle trots zijn op de prestatie, olie in de woestijn te winnen. Als hij straks ook nog zijn atoombom heeft, meent hij de Franse „grootheid" doeltreffend te heb ben gediend. Er is ook veel ge presteerd op technisch gebied. Maar men moet verwachten, dat het Eisenhower nu niet ge makkelijker zal vallen, de Franse president (die in de oor log al erg lastig was voor zijn bondgenoten) te bevredigen. De Navo is niet in gevaar, maar er zit zand tussen het raderwerk. Pas als De Gaulle met Chroesjt sjef zal hebben gesproken weet men waaraan men toe is. dr. A. C. (Nadruk verboden.) Bij afwezigheid van de, ouders is gisteravond omstreeks half zeven een felle brand ontstaan in een houten woning nabij Pel- grinisrust in het kerkdorp Handel onder de gemeente Gemert. Vyf kinderen, in de leeftijd van twee maanden tot zeven jaar zy om het leven gekomen. De ouders waren naar Helmond gegaan voor het doen van inkopen. De brandweer van Gemert was zeer snel ter plaatse, maar kon niets meer uitrichten tegen de vlammenzee. Een buurman, die op enkele honderden meters van het huis woont, zag omstreeks half zeven rook opstijgen. Hij snelde naar f Advertentie) I NOORDSTRAAT 102 - TEL. 3128 - TERNEUZEN JHerter zond boodschappen aan Franse, Britse en Westduitse regering De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Herter, heeft voor zyn vertrek uit Amerika naar Europa bood schappen gezonden aan de Fran se, Britse en Westduitse rege ring waarin hij de verzekering geeft dat er geen sprake is van terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa, zo is vrijdag uit gewoonlijk goed Ingelichte bron in Parijs vernomen. Herter wordt vandaag in Pa rijs verwacht, waar hij bespre kingen zal voeren en later in de week de bijeenkomst van de NAVO-raad en de Westelijke topconferentie zal bijwonen. In zijn boodschappen zou Her ter in het bijzonder er op hebben gewezen, dat de Amerikaanse regering de kwestie van de de- fensiekosten niet verbindt met het handhaven van de Ameri kaanse NAVO-troepen in Euro pa. De Ver. Staten menen, zo als gemeld, dat verscheidene Europese NAVO-landen een gro ter deel van de totale NAVO-kos- ten moeten dragen. In Franse kringen is de Ame rikaanse verzekering met instem ming begroet. De kwestie van de verdeling der Atlantische de- fensiekosten zal uiteraard op de komende NAVO-raad aan de orde komen, doch men staat nu niet onder druk van een drei gende terugtrekking van Ameri kaanse troepen als niet onmid dellijk overeenstemming over verdeling van de financiële las ten zou worden bereikt, zo meent men in Parijs. i De voorzitter van de Sociaal Economische Raad prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, heeft in de gistermorgen gehouden openba re vergadering van de raad mee gedeeld dat de minister van So ciale Zaken en volksgezondheid de S.E.R. advies heeft verzocht over enkele vragen welke rijzen bij invoering van werktijdverkor ting ten aanzien van de dage lijkse arbeidstijd voor jeugdigen en met betrekking tot de gelden de nonnen voor het verlenen van overwerkvergunningen. De raad besloot dit verzoek in han den te stellen van de commissie arbeidswetgeving een vaste com missie van de raad, waarvan prof. mr. W. F. de Gaay Fort man voorzitter is. Zeker vijftien mensen zijn don derdagnacht om het leven ge komen toen een tropische wer velstorm het dorp Mocimboa da Praia, aan de Afrikaanse Oost kust ten noordoosten van Lou renco Marques, trof. Het dorp is geheel verwoest. Het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt dat de minister van Buitenlandse Zaken, Ar- caya, vrijdag een nota aan de Nederlandse ambassadeur te Ca racas, dr. H. N. Boon, heeft over handigd over het incident met de twee Cubaanse vliegers die boven de Nederlandse Antillen tegen de Venezolaanse regering hebben uitgeworpen en daar ver volgens zijn geland. De Venezolaanse regering had destijds verzocht de gelande pi loten vast te houden totdat een speciale commissie van de orga nisatie van Amerikaanse staten hen had kunnen ondervragen om vast te stellen dat het hier ging om een buitenlandse in menging in de binnenlandse po litiek van Venezuela. Dit ver zoek werd door de regering van de Nederlandse Antillen van de hand gewezen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Den Haag heeft vrijdagavond in antwoord op een vraag mee gedeeld dat het bericht over de overhandiging van de nota ten departemente nog niet bekend was. de houten woning en trachtte de deur open te trappen, wat hem gelukte. Door de rook en de hitte kon hij echter niets meer redden. Nadat de brandweer het vuur in bedwang had gekregen, vond men de oudste vier kinderen over elkaar heen in een hoekje liggen. Ze moeten blijkbaar i reeds door de rook bedwelmd zijn geweest, toen hun buurman te hulp snelde. Het jongste kind lag nog In het wiegje. De namen der kinderen zijn: Nelly, Joke, Joseetje, Petra en Fran ka. De vader van de kinderen, de heer Kuypers, 32 jaar, is als grondwerker in dienst der ge meente Gemert; zijn echtgenote is 29 jaar. De ouders hadden het houten huisje afgesloten, toen zij naar Helmond gingen. De oorzaak van de brand moet vermoedelijk worden gezocht in oververhitting van de kachelpijp. Na het vertrek der ouders moet de kachel feller zijn gaan bran den. De pijp van de kachel liep onbeschermd door 't hard-board, waarvan de zolder gemaakt was, naar buiten. De pijp moet heet zijn geworden, waardoor 't board is gaan smeulen en vervolgens gaan branden. In een minimum van tijd moet de geheel van hout opgetrokken woning in brand hebben gestaan. De oudste vier meisjes moeten nog geprobeerd hebben zich te redden, getuige het feit, dat hun stoffelijke over schotten tegen elkaar aan in een hoek van de kamer werden ge vonden. Waarschijnlijk waren zij reeds in de rook gestikt, toen de buurman buiten rook zag op- kringelen. De stoffelijke resten van de kinderen zijn overgebracht naar het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis te Handel. Zij zullen op het kerkhof in dit plaatsje ter aarde worden besteld. Pas omstreeks tien voor negen konden de ouders in Helmond worden opgespoord en door de politie op de hoogte worden ge steld. Het 496 brt. metende Neder landse m.s. „Frean", dat met een lading hout op weg was van Hel sinki naar Kingslynn, maar we gens zware ijsafzetting voor de haven van Iibau slagzij maakte, is, vergezeld van twee Russische sleepboten, woensdag j.l. op eigen kracht deze haven binnen gelopen. Donderdagavond om vijf uur heeft het schip, dat intussen ijsvrij was gemaakt, de haven van Libau weer verlaten. Aan boord is alles wel. Van ambtelijke zijde in Ned. Nieuw-Guinea hebben de ouders van Michael Fomenko, te Sydney, bericht ontvangen dat hun zoon in veiligheid is. In het begin van deze week kwam deze Fomenko in een uitgeholde boomstam aan te Merauke. Hij was op weg naar Noord Queensland naar de Brit se Solomon-eilanden, een afstand van ongeveer 2500 km, doch werd door de zeestromingen afgedre ven naar Ned. Nieuw-Guinea. Te Merauke werd hij ondergebracht in de politiekazerne. (Advertentie) hazet-fabriek en zevenbergen Het 6.987 ton metende Britse schip „Shunwing", dat 3 dec. uit Liverpool is vertrokken, wordt vermist. Het schip werd 4 dec. in Bremerhaven (West-Duits land) verwacht. In Bremen zijn 9 december 4 noodseinen van de .„Shunwing" opgevangen, maar er kon geen radiocontact met de „Schun- wing" tot stand gebracht wor den. De „Shunwing" heeft naar verluidt een bemanning van Huropese officieren en Chinezen. Van een R.A.F.-basis in Schot land is vrijdag een verkennings vliegtuig opgestegen om het zoeken naar drie Deense vissers boten, die reeds enkele dagen bij de Noord-Schotse kust ver mist worden, voort te zetten. Een vliegtuig van de Deense luchtmacht moest het zoeken staken en naar Denemarken terugkeren. De boten zijn alle ongeveer 50 ton. Eén ervan, de „Lynvig", is door een Deens marinevaartuig bij de Faroër waargenomen, zo heeft later een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Luchtvaart medege deeld. Van een tweede der ver miste vissersboten zijn bij de Noord-Schotse kust reddingboten gevonden. Er wordt ook gezocht naar een vierde Deense vissersboot, een treiler, die zondag het laatst is gezien. Bij Bastia (Corsica) is de trei ler „Annonciation" uit Nice vrijdag gezonken. Een lid van de bemanning alarmeerde, na een mijl door de kokende zee gezwommen te hebben, de red dingboot van Bastia, die de schip per en nog twee leden van de bemanning, vastgeklampt aan een rubberboot, redde. In Zuid-Frankrijk stonden vrij dag vele wegen blank na een etmaal van hevige regenval. Bij Avignon is de Rhone bui ten haar oevers getreden. In het departement Gard is het verkeer op vijf hoofdwegen door overstromingen gestremd. De spoorlijn MarseilleParijs was tijdelijk gestremd. Uit Martigues, aan de monding van de Rhöne, zijn veertig men sen geëvacueerd. Te Fréjus belemmert de regen de herstelwerkzaamheden en de bouw van nieuwe woningen voor de daklozen. In het noord-westen van Span je zijn twee mensen bij overstro mingen verdronken. Ook in de provincie Leon heerst waters nood. In Noord, en Midden-Spanje zijn vele passen door sneeuw ge blokkeerd. Vrijdagavond verklaarde een woordvoerder van het Britse ministerie van Luchtvaart, dat het speuren met vliegtuigen naar de vermiste Deense vissers schepen is gestaakt. Vliegtuigen die de omgeving afzoeken waarin de Zweedse sleepboot „Titan" donderdag in de Botnische Golf bij het hulp verlenen aan het ms. „Birgitta" is vergaan, hebben vrijdagmor gen wrakstukken en een grote olievlek waargenomen. Van de zeven opvarenden ontbreekt ech ter elk spoor. De vorst belemmert de binnen scheepvaart in Nederland steeds meer. Vrijdag was er, blijkens het ijskaartje van de rijkswater staat, geen scheepvaart op het Reitdiep, tussen Winschoterdiep en Rensel, op de Beukerschut (Steenwijk, Fr.) en op het Ve- luwemeer tussen Harderwijk en de Rogebotsiuis. Op het Reitdiep ligt middelzwaar vast ijs, het Winschoterdiep Rensellicht drijfijs, Beukerschut: zwaar vast ijs en Veluwemeer middelzwaar opeengepakt drijfijs. Geringe vaart was er vrijdag tussen Fonejacht en Leeuwar den (middelzwaar opeengepakt drijfijs) en tussen Terhorne en Staveren (middelzwaar drijfijs in de Geul). Beperkte vaart was mogelijk tussen Hoogezand en Klaziena- veen, op de Houkesloot, het Noordwillemskanaal en tussen Zwartsluis en Kadoelersluis. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Het K.N.M.I. deelt mee: Geleidelijk zijn de temperatu ren over Nederland meer gelijk matig geworden. In het noorden van het land is daarbij de tem peratuur iets gestegen en in het zuiden wat gedaald. De aanvoer van lucht naar onze streken vindt nu plaats via Noord-Duits- land en de Oostzee. De tempera- ZATERDAG 12 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.04 0.39 1.19 1.29 n.m. 12.18 12.53 1.33 1.43 ZONDAG 13 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 0.45 12.59 Terneuzen 1.20 1.34 Hansweert 2.00 2.14 turen van deze lucht liggen om of even beneden het vriespunt. Het voor ons weer belangrijke hogedrukgebied boven Rusland neemt verder in betekenis af en verplaatst zich naar het zuiden. Daar bovendien een depressie boven Frankrijk opvult zal de wind langzaam gaan afnemen, terwijl de richting meer noord oostelijk kan worden. De neer slagkansen zijn voor de komen de 24 uur niet groot te noemen. medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig tot zaterdagavond. Afnemende wind Zwaai- bewolkt met hier en daar enige lichte neerslag. Mati ge tot krachtige, geleidelijk iets afnemende noordoostelijke wind. Lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Walsoorden 2.10 2.24 MAAN ZON MAANDAG 14 DECEMBER. op onder op onder v.m. n.m. Dee. Breskens 1.23 1.30 12 8.38 16.28 15.23 5.32 Terneuzen 1.58 2.05 13 8.39 16.28 15.56 6.32 Hansweert 2.38 2.45 14 8.40 16.28 16.34 7.29 Walsoorden 2.48 2.55 15 8.41 16.28 17.18 8.21

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1