Storm op zee eiste vele slachtoffers Overweldigende ontvangst van president Eisenhower in India Nieuw Frans offensief in Algerië België heeft nog niet beslist overnieuw type straaljager Stammenoorlog in duurt voort Belgisch Kongo Regenval, sneeuw en ijs in geheel Europa Het noodweer in Zweden tseteyri' HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN srtje zijn U enkele 12 tg 14.5 kg 16.6 kg in, at het afdoende is", zei Ie begrijpt me wel", haar koffer", zei Man- Ezau." ne hield stevig mijn jas iurt niet lang. ieiveling. vrijwel klaar. George je mee het bos in, en n zo gauw mogelijk.' Ik begrijp het wel. ces in 's hemelsnaam ig, Ezau. Hij weet dat od is en hij is zichzelf Ik heb hem wel vaker eheersing zien verliezen, lit zo erg." wij de tender dwars :n, zei ik: ,,Hij zit in de -ling. En vraag George is. of Mansel tegen een zijn soort opgewassen ;lp haar over de ver- en keek hen een ogen- terwijl zij de steiger af- aarop ging ik terug naar n Carson, die zich boven :ajuitstrap hadden opge- 1 lag languit op zijn buik, •de langs de trap in de Ion beneden. Ik strekte ;t hem uit, met het doel men wat er daarbinnen •n werd. varen de vijf heren nog orderd. (Wordt vervolgd.) Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 10 DECEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4855 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h 1 irma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum pel advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. WELKOM EISENHOWER - VORST VAN DE VREDE President Eisenhower is woens dag per vliegtuig uit Kaboel in Nieuw Delhi aangekomen voor een bezoek aan India, dat \i.jf dagen zal duren. Hij werd op bet vliegveld bijzonder hartelijk be groet door de Indische premier Nehroe, president Ra.jendra Pra sad en vice-president Sarvapalli Rarihakris.jan. Op het vliegveld bevonden zich tienduizenden belangstellenden. Ter begroeting waren verder het Indische kabinet, de bevel hebber van leger, vloot en lucht macht van India, parlements leden. het diplomatieke korps, onder leiding van zijn deken, de Franse ambassadeur graaf Os- trorog en de leden van de Ame rikaanse" kolonie in Nieuw Delhi aanwezig. Een erewacht van 150 man, samengesteld uit leden van de drie onderdelen der Indische weermacht, werd door Eisen hower geïnspecteerd. Een mu ziekkorps van de marine bracht vervolgens het Amerikaanse nlkslied „Star Spangled Ban- 'it" en het volkslied van India, fana Gana Mana", ten gehore. Len mil joen op de been De straten en pleinen van Nieuw Delhi zijn overvloedig met Indische en Amerikaanse vlaggen getooid. Een menigte van naar schatting een mil joen mensen is op de been om de intocht van Eisenhower gade te slaan. Tn een verklaring op het vlieg veld zpi Eisenhower dat India n vrijheid en onafhankelijkheid op vreedzame wijze had verwor- ven en dat het voornemens was vrede te leven. „India heeft al zijn krachten gegeven aan verbetering van het lot van zijn bevolking en dit stre- cn gaat nu vruchten afwerpen. De leiders van de Verenigde Staten staan achter die van In- AUTOBUSONGELUK IN MEXICO 20 doden en 20 gewonden Fen autobusongeluk nabij Ca- ahuamilpa, ten zuiden van Mczi- <o z(jn 20 mensen om het leven gekomen en een twintigtal ge wond. De bus is vermoedelijk ten gevolge van een defecte rem, in een diep ravijn gereden en daar na in brand gevlogen. Brits-Egyptische betrekkingen hervat De Brits-Egyptische betrekkin gen, die tijdens de Suez-crisis in 1956 werden afgebroken, zijn of- ''"ieel hervat. De nieuwe Britse zlomatieke vertegenwoordiger Cairo, Colin Crowe, heeft gis- :eren zijn geloofsbrieven over handigd aan de onderminister van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Arabische Republiek, Sabri. Crowe heeft de rang van zaakgelastigde. dia. zoals het Amerikaanse volk achter dat van India staat", al dus Eisenhower. Na de begroeting op 't vlieg veld reed Eisenhower langs een weg, waarlangs zich de grootste menigte belangstel lenden had geschaard, die ooit in Nieuw Delhi is waarge nomen, naar de hoofdstad. Reeds in de vroege ochtend uren waren dorpelingen met ossen en kamelenwagens naar Nieuw Delhi gekomen, om Eisenhowers aankomst gade te slaan. En nimmer tevoren heeft Nieuw Delhr zich voor een politieke bezoeker zo mooi gemaakt als deze keer. Op vele spandoeken stond te lezen: „Welkom Eisenhower Vorst van de vrede". Toen Eisenhower uit hot vlieg tuig stapte werden hem kransen van goudsbloemen omgehangen. Een groot aantal persfotografen fotografeerde hem vanuit een langzaam rijdende open vracht auto. In een welkomsttoespraak ver klaarde president Prasad dat Eisenhower een groot militair en een nog groter staatsman was, die thans de wereld rond reisde om de vrede te grondves ten. Wij hopen dat hij zal slagen in zijn lofwaardig streven", aldus president Prasad. In zijn antwoord verklaarde Eisenhower dat hij hoopte ge durende zijn kojte verblijf in In dia zelf iets te kunnen leren. „Ik hoop, door mijn aankomst, het feit te kunnen symboliseren dat het Amerikaanse volk, even als dat van India, niet aflaat hardnekkig te streven naar tot standkoming van een blijvende internationale vrede", aldus de Amerikaanse president. Bij zijn aankomst in India verklaarde Ei onhower voorts dat het enig alti rnatief voor vre de. oorlog is ..Ie verschrikke lijk om aan te ..„nken". Gedurende het grootste deel van de tocht van het vliegveld naar Nieuw Delhi namen presi dent Eisenhower en premier Nehroe staande in hun auto de toejuichingen in ontvangst van de toeschouwers die tien rijen dik stonden, op balkons saamge- pakt waren en bovenop auto's geklommen waren. De straten waren versierd met ballons en papieren slingers, Chinese lantaarns die in de sche mer een zacht licht verspreiden, Indiase en Amerikaanse vlaggen wapperden zowel op openbare ge bouwen als op nederige wonin gen. Op de vruchtenmarkt reed de president door een boog van ap pels, sinaasappels, bananen en grapefruit naar het Connaught- plein, een modern scheepvaart centrum dat prachtig verlicht was. Duizenden schoolkinderen be groetten hem enthousiast toen de auto van Eisenhower bij de resi dentie van president Prasad aan kwam, waar hij omringd werd door de kleinkinderen van zijn Indiase ambtgenoot. Eisenhower zal in de luxueuze Dwarka-suite dineren en waar schijnlijk vroeg naar bed gaan na een van de vermoeiendste dagen van zijn reis tot op heden. De Franse troepen hebben in Oost-Algerië een nieuw offensief geopend om enige van de sterk ste bolwerken der opstandelin gen in het land op te ruimen. 12.000 parachutisten, manschap pen van 't vreemdelingenlegioen cn scherpschutters worden in deze operatie gesteund door 2000 man reservetroepen. liet Franse militaire comman do heeft dinsdag gemeld, dat tot dusver 560 opstandelingen buiten - echi gesteld zijn. Hiertoe be horen 128 gevangenen. In het gebied ten westen van Philippeville, waartegen het of fensief is gericht, bevinden zich 3000 opstandelingen. Zij zouden goed gewapend zijn. Twee-derde van de automatische wapens waarover de Algerijnse opstan delingen beschikken, zouden in het bewuste gebied geconcen treerd zijn. De actie heeft ook ten doel, de rianse troepen in contact te hengen met de plaatselijke be volking cn Franse militairen heb ben reeds buitgemaakt voedsel en kleding uitgedeeld. Het militaire commando in Al giers heeft ook gemeld, dat een sterke groep opstandelingen van uit Marokko vergeefs getracht heeft de onder stroom staande versperring langs de Algerijns- Marokkaanse grens te doorbre ken. Het Franse offensief zou reeds sinds begin november aan de gang zijn, maar liet eerste nieuws erover werd deze week pas vrij gegeven. Afghaans-Amerikaans communiqué „Tass" meldt, dat woensdag in Kaboel, na de besprekingen tus sen koning Mohammed Zahir Sjah en president Eisenhower, een communiqué is uitgegeven, waaraan het volgende is ont leend. „Bij de bespreking van vraag stukken van wederzijds b-elang heeft koning Mohammed Zahir Sjah een uiteenzetting gegeven van Afghanistans politiek van onafhankelijkheid en neutrali teit. Partijen hebben verklaard zonder aflaten en onvermoeid te zullen werken, om de interna tionale spanningen en moeilijk heden uit de weg te ruimen. President Eisenhower heeft verzekerd dat de Verenigde Sta ten Afghanistan zullen blijven bijstaan bij de consolidatie van zijn economische en maatschap pelijke opbouw. De leiders van Afghanistan en de Verenigde Staten waren het eens dat in onze tijd voor alle internationale geschillen een vreedzame oplossing dient te worden gevonden en dat de ge hele energie van het mensdom moet worden gericht op verwe zenlijking van doelen van opbou wende aard. Koning Mohammed Zahir Sjah heeft uiting gegeven aan zijn vurige hoop dat de komende top conferentie tussen president Eisenhower en andere regerings leiders en het komende bezoek van het Amerikaanse staatshoofd aan de Sowjet-Unie praktische resultaten zullen afwerpen. Partijen hebben tenslotte de hoop uitgesproken dat op korte termijn overeenstemming zal worden bereikt over een realis tische en solide basis voor inter nationale ontwapening", aldus wordt in het te Kaboel uitge geven communiqué verklaard. RESOLUTIE OVER HONGARIJE AANGENOMEN De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft giste ren een resolutie aangenomen waarin er andermaal hij de Sow jet-Unie cn Hongarije op wordt aangedrongen zich neer te leg gen bij eerder over de Hongaarse kwestie aangenomen resoluties. In de resolutie, die door 24 lan den werd ingediend, wordt uiting gegeven aan teleurstelling over liet feit dat de twee landen eer dere aanbevelingen van de alge mene vergadering naast zich hebben neergelegd. Deze aanbe velingen behelzen onder meer een verzoek om terugtrekking van de Russische strijdkrachten uit Hongarije en om inachtne ming van de mensenrechten in dat land. PRINSES OP TENTOONSTELLING Gistermiddag heeft Prinses Irene geheel incognito een be zoek gebracht aan de tentoon stelling „Profiel van Mexico" in het tropenmuseum te Am sterdam. De prinses, die bege leid werd door een vriendin, jkvr. Laman Trip, werd rondge leid door de algemeen secreta ris van het Koninklijk Instituut voor de Tropen, de heer H. Of- ferhaus. die hierbij geassisteerd werd door de heer Fernando Zandoval, vertegenwoordiger van de Nationale Handelsbank van Mexico. De Prinses toonde zich enthousiast over het ge toonde en gaf meermalen blijk van haar bekendheid met cul turen van Latijns Amerika, spe ciaal architectuur en beeldende kunst van Mexicanen. Als herinnering aan haar be zoek kregen Prinses Irene en haar vriendin enkele voorwer pen van Mexicaanse volkskunst en een pakje originele Mexi caanse koffie aangeboden. De Belgische regering heeft nog geen enkele beslissing geno men over de keuze van een nieuw type straaljager voor de Belgische luchtmacht. De keuze tussen de in West-Duitsland in licentie te bouwen Amerikaanse Lockheed F104g „Starfighter" en de Franse Dassault „Mirage 3" zal eerst in januari gemaakt worden. Daarbij zal de Belgische minister van Landsverdediging, de heer Gilson, in voortdurend contact blijven met zijn Neder landse collega, minister Visser. De beide ministers zullen elkaar over dit onderwerp uitvoerig spreken tijdens de NAVO-confe- rentie, die op 19 december in Parijs begint. Deze verklaring werd woens dag desgevraagd verstrekt door kolonel Laurant van het kabinet van de Belgische minister van Landsverdediging. De heer Lau rant wees er verder op, dat uit het feit, dat op de Belgische be groting voor I960 geen bedrag voor nieuwe straaljagers is uit getrokken geen conclusie mag worden getrokken. „Wanneer in januari a.s. een beslissing zou vallen over het nieuwe straaljagertype. kan zeker niet worden verwacht, dat de toestellen vóór 1962 worden afgeleverd. De aankoop behoeft dus pas op de begroting van dat jaar tot uiting te komen", aldus kolonel Laurant. In een commentaar op berich ten uit Nederland over de aan koop van nieuwe straaljagers schrijft de „Standaard", dat ge zien de mededelingen van minis ter Gilson ernstig mag worden betwijfeld, of België zijn voor keur zou hebben laten blijken voor de Franse „Mirage 3". Voorts schrijft het blad, dat de keuze niet gaat tussen dit vlieg tuig en de „Starfighter", maar- dat ook de „Freedom Fighter" van de Northrop fabrieken nog een kans maakt. ,En het is juist dit laatste vliegtuig, dat de meeste kansen maakt om door België te worden gekozen, daar de onderdelen er van voor 90 procent in België kunnen wor den vervaardigd, „hetgeen niet het geval is met de beide andere typen", aldus het blad. Het door de „Standaard" uit gesproken vermoeden dat de keuze van België niet alleen gaat tussen de Lockheed F104G „Starfighter" en de Dassault „Mirage 3". maar dat ook de Northrop N 156-Fr „Freedom Fighter" nog een kans maakt, was al enige tijd ook tot som mige kringen in Nederland door gedrongen. Aangezien de officiële voor lichtingsdiensten in Nederland over het geheel der thans aan de orde zijnde problemen bij de vervanging van de straaljagers er het zwijgen toe doen, is er over dit nieuwe aspect van dit vraagstuk van bevoegde zijde ook niets te vernemen. Inbrekers hebben ruim vijf miljoen fr. gestolen uit de safe en de geldla van een bekend café in Parijs. Zij raakten echter niet aan een bus met gaven voor het noodfonds voor de ramp in Fréjus. Krijgers van Loeloea-stam met oorlogskleuren beschilderd overvielen een dorp van de Baloeba In «Ie nacht van dinsdag op woensdag hebben krijgers van de Loeloea-stam, hun gezichten met oorlogskleuren beschilderd, een overval gepleegd op een dorp van de Baloeba nabij Loeloea- burg, waar 150 mensen wonen. Zij staken hutten in brand en vielen dorpelingen aan. Dank zij snelle tussenkomst v an het leger kon het aantal slachtoffers tot een dode en drie gewonden wor den beperkt, aldus wordt uit Leopoldstad gemeld. Ook op andere woonplaatsen van de Baloeba werden over vallen gepleegd. Uit angst voor verdere gewelddaden hebben vele bewoners van dorpen in de omgeving van Loeloeaburg hun woningen verlaten. Van officiële zijde is echter verklaard, dat het leger de toestand beheerst. De actie van de Loeloea is ge richt tegen de naar hun mening op hun grondgebed geïnfil treerde groepen van de Baloe- ba-stam. Zij hebben een tele gram gezonden aan de Belgische volksvertegenwoordiging, waarin zij vragen om verwijdering van alle op hun gebied verblijvende Baloeba en om officiële erken ning van het „Loeloea-gebied". Inmiddels wordt uit Leopold stad gemeld, dat vier leiders van de Loeloea zijn gearres teerd. Sedert zaterdag zijn bij de relletjes in Loeloeaburg vijftien mensen gedood en een dertigtal gewond. Zes mannen die uit twee Deense gevangenissen waren ontsnapt, hebben zich dinsdag bij de po.ii.ie gr e'd. Z'j zelden dat het buiten te koud was. EN NOG STEEDS VERKEREN SCHEPEN IN NOOD Men vreest dat de 20 koppen tellende bemanning van 't Noor se sehip Elfrida (1.719 ton) giste ren is omgekomen voor de zuid kust van Noorwegen. De storm in de Noordzee, de Middellandse Zee en de Oostzee eiste nog ver dere slachtoffers. Zo heeft men nog geen teken van leven van de opvarenden van het 400 ton metende Duitse kustvaartuig Merkur dat eveneens bij de Noorse kust verging. Alleen de kapitein kon worden gered, maar de zeven bemanningsleden wor den vermist. Het sehip drijft nog en schepen zoeken naar over levenden. Het drijvende wrak van de El frida, in de buurt waarvan zes lijken werden aangetroffen, vormt een groot gevaar voor de scheepvaart en het zoeken wordt dan ook ernstig belemmerd. In een- groot gebied liggen wrak stukken. Het laatste bericht van het schip kwam van de kapitein die meldde dat men aan boord van de reddingboten ging. Men heeft behalve het wrak, dat on derste boven ligt, ook twee om geslagen reddingboten en een vlot waargenomen. De kans dat nog overlevenden worden gevon den. wordt zeer gering geacht. Het Nederlandse kustvaartuig „Frean" (496 ton) vroeg aan vankelijk hulp omdat het op ongeveer vijf mijl van de haven Liepaja (Letland) in de Oost zee een slagzij van 25 graden maakte, maar het is volgens latere meldingen klaarblijkelijk buiten gevaar. Er werd radio contact gemaakt met twee Rus sische sleepboten die gereed la gen om de bemanning van ne gen koppen over te nemen in dien de toestand dit vereiste De machines van het schip werk- Bevolking van bedreigde gebieden op de vlucht voor het water Boer bluste brand met 60 emmers melk In het westen van de Franse Rivièra zijn door zware regen val verscheidene rivieren bui ten hun oevers getreden waar door velen hun huizen moeten verlaten. Het overstromings gebied ligt tussen Toulon en Hyères. Verscheidene boerde rijen zijn geïsoleerd. De kel ders in plaatsen aan de Mid dellandse Zeekust zijn onder gelopen. Fréjus is echter gespaard geble ven. Daar wordt nog steeds ge zocht naar lijken van slacht offers van de ramp. die een week geleden door het bezwij ken van de dam van Malpas- set is veroorzaakt. Het aantal doden bedraagt nu 340. Er zijn nog ongeveer 100 vermisten. Volgens een officiële mede deling zijn ongeveer honderd huizen geheel verwoest en on geveer 900 mensen komen in aanmerking voor volledige hulp aan getroffenen van de watersnood. In Zweden zijn volgens de be richten drie mensen in sneeuw stormen omgekomen. Wegen zijn door sneeuw versperd en dorpen van de buitenwereld af gesloten. In Warschau is door vorst de watervoorziening gestremd. Genietroepen blazen met dyna miet het ijs in de Weichsel op, die dichtgevroren is en een zeer lage waterstand heeft. De Poolse hoofdstad is voor haar watervoorziening op de Weich sel aangewezen. Een boer te Kolding in Dene marken heeft een brand in zijn boerderij geblust met 160 em mers melk. De brandweer kon de boerderij door de sneeuw niet bereiken. ten nog en het was op weg naar de haven. Kapitein Vuorio van de verla ten Finse houtboot Anna, voor de Schotse kust, die eerst had geweigerd van boord te gaan, is later aan land gebracht en hij voegde zich daardoor bij de be manning die al eerder in veilig heid was gebracht. De kapitein zei dat hij aan boord had willen blijven. Maar tenslotte vond hij het op het droge toch maar be ter. Hij was zeer bedroefd drt hij het schip had moeten ver laten. „want ik op de Anna 24 jaar het bevel gevoerd". Men is er tenslotte in ge slaagd de elf opvarenden van het lichtschip „North Carr" voor de Schotse kust te redden. De machtige Queen Mary" kwam in New York aan met een vertraging van twaalf uur en de Queen Elizabeth" ko mend uit New York, was 37 uur te laat in Southampton. Nederlandse sleepboot „Loire" helpt Deens schip De Nederlandse sleepboot „Loire" heeft dinsdag in de Middellandse Zee ter hoogte van Algiers hulp verleend aan het 4.220 ton metende Deense s.s. „Rikke Skou", dat in nood verkeerde tengevolge van een lek in de machinekamer. De sleepboot slaagde er met veel moeite in, ondanks de slechte weersomstandigheden enige mannen en pompen naar het Deense schip over te brengen. Het lek kon worden gedicht en de ..Loire" nam de ..Rikke Skou" op sleeptouw naar Al giers. 9 Een grote stookolievlek in de Oostzee heeft de dood van duizenden zeevogels, die bij het eiland Oeland voor de Zweedse Oostkust daarin terechtkwamen tengevolge gehad en ook de stranden van het eiland voor geruime tijd bedorven. Vragen over de herziening van Japans-Amerikaanse veiligheidsverdrag De Japanse socialistische op positiepartij heeft de Amerikaan- kaanse minister van Buiten landse Zaken Herter verzocht, de „twijfel en onbehaaglijkheid" aangaande de hreziening van het Japans-Amerikaanse veiligheids verdrag, dat naar verwachting volgende maand in Washington getekend wordt, uit de Japanse gedachten weg te nemen. In een brief aan Herter, die woensdag is gepubliceerd, zegt de voorzitter van de partij, Mo- saboero Soezoeki, dat de offi ciële uitleg van de Japanse rege ring over de herziening van het verdrag onduidelijk is. Soezoeki stelt Herter een aan tal vragen en zegt te hopen, dat Kerter openhartig zal antwoor den. Enkele vragen zijn o.a.: „Zijn do Amerikaanse strijdkrachten in Japan met kernwapens uitge rust? Is do Amerikaanse regering van plan kernwapens in Japan te brengen? Bent U, Herter, van oordeel, dat de invoering van kernwapens in Japan dc goed keuring behoeft van de Japanse regering krachtens het nieuwe verdrag?" Dc socialistische partij heeft inmiddels een resolutie ingediend in de Eerste Kamer van het Ja panse parlement waarin aange drongen wordt op onmiddellijke opschorting van de onderhanrde- I n en over het veiligheidsver- Uiag. FABRIEKEN KUNNEN NIET MEER DRAAIEN Duizenden mensen in hun woningen van buitenwereld afgesloten De sneeuwstormen in Zuid- Zweden hebben dinsdag en woensdag drie mensen bet leven gekost. In de provincie Naerke werd een 83-jarige man doodge vroren op een akker gevonden. In Smaaland verdronk een vrouw in een rivier. Beiden zijn blijk baar door de sneeuwbuien de weg kwijtgeraakt. In Smaaland kwam een politieman door uit putting om het leven. De wegen op de zuidpunt van Zweden en op het eiland Oeland zijn geheel of gedeeltelijk door de sneeuw versperd. Het ergst is de toestand op Oeland. In ver scheidene winkels is men daar begonnen de levensmiddelen te rantsoeneren. Honderden bewo ners van het eiland zijn zonder werk doordat de fabrieken niet meer kunnen draaien en duizen den mensen zijn in hun wonin gen van de buitenwereld afge sloten. Hier en daar 'zijn de sneeuwbergen zo hoog dat de bovengrondse telefoonieidingen erdoor bedekt zijn. In een boerderij te Graesgaard op de zuidelijke helft van het eiland brak gistermorgen een brand uit, die het hele dorp in gevaar bracht. Brandweerlieden moesten per helikopter worden overgevlogen, maar het kostte grote moeite slangen naar de plaats van de brand te krijgen en bovendien waren alle brandput ten in rle directe omgeving leeg. Een in Kalmar op het vaste land gestationeerde helikopter kon van twee voorgenomen am- bulancevluchten er slechts één volbrengen. De tweede keer kon het toestel, dat door de hevige wind onbestuurbaar werd, het eiland niet bereiken. Een red dingboot moest het werk over nemen en bracht de patiënt een zeventienjarig meisje met blindedarmontsteking dat in ern stig levensgevaar verkeerde nog juist op tijd' in Kalmar. HET WEER IN DE NOORDELIJKE PROVINCIES In dc noordelijke provincies van Nederland heerst op 't ogen blik een vri.j constante tempera tuur van zes graden onder nul. Af en toe valt er wat stuifsneeuw die door de harde oostenwind op hopen wordt gejaagd. Het ver keer ondervindt daarvan echter aanmerkelijk minder belemme ringen dan dinsdag het geval was. De autobusdiensten konden gis termorgen vanuit Groningen zon der vertraging van enige beteke nis onderhouden worden. Enkele goederentreinen hadden dinsdag avond laat en woensdagnacht enige vertraging, doordat wissels vast bleven zitten. VORSTGRENS NOG OVER NEDERLAND. Met bijzondere hardnekkigheid weet de vorstgrens zich over ons land te handhaven. Storingen van de Atlantische Oceaan afkomstig hebben tot nu toe nog steeds verhinderd, dat de in het grote hogedrukge- bied over Finland en Rusland aanwezige koude lucht zich snel over Nederland kon uitbreiden. Een nieuwe depressie van de oceaan doet de luchtdruk in Frankrijk dalen, waardoor de oostelijke wind weer in kracht kan gaan toenemen. De koude lucht zal zich als gevolg hiervan weer iets verder naar het zuid westen kunnen uitbreiden. Het is echter niet te verwachten, dat de vorstgrens donderdag het uiterste zuiden van ons land zal bereiken. Bij deze ontwikkeling kan er mogelijk weer een weinig neer slag vallen in de vorm van regen in het zuiden en sneeuw in het noorden van het land. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Toenemende wind. Veel bewolking, maar geen neerslag van betekenis. Lichte vorst in het noorden en midden van ons' land tot temperaturen iets boven het vriespunt in het uiterste zuiden. VRIJDAG 11 DECEMBER v.m. n.m. Breskens 11.25 11.31 Terneuzen - 12.09 Ilansweert 0.40 12.49 Walsoorden 0.50 12.59 ZON MAAN op onder op onder Dec. 10 8.36 16.29 14.28 3.26 11 8.37 16.29 14.54 4.30 12 8.38 16.28 15.23 5.32 13 8.39 16.28 15.56 6.32 14 8.40 16.28 16.34 7.29 15 8.41 16.28 17.18 8.21 i;

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1