Provinciaal nieuws 1 s PLAK Uitslag KNIP EN wedstrijd RAÜIi TELE ^acht tussen klip en rots AGENDA AXEL BIERVLIET. HULST. OTHENE. RETRANCHEMENT SCHOONLTJKE. SLUISKIL HONDERDJARIGEN IN ZEELAND KREGEN EEN VERRASSING. Alle inwoners van Nederland die minstens honderd jaar oud zijn (58) kregen van de levens verzekeringmij „Nillmij" een ver rassing in de vorm van een mooi boek, getiteld„Nederland vóór honderd jaar", samengesteld door de Utrechtse historicus W. Jop- pe Alberts wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de Rijks universiteit te Utrecht. Onze provincie telt twee inwo ners die voor dit boek in aanmer king komen en dit zaterdag door «en vertegenwoordiger van de ..Nillmij" thuis bezorgd kregen. In Axel woont de 105-jarige mevr. Opoe J. Veele, die nog veel interesse had voor de vele prach tige foto's uit het midden van de vorige eeuw. De tekst zal haar echter wel door haar dochter, bij wie zij inwoont, moeten worden voorgelezen, want dat gaat niet meer zo best. De tweede eeuwling is de 100 jaar en 10 maanden oude heer S. Pauwe uit Yerseke. TERNEUZEN Gemeenteraad In. de a.s. vrijdagavond te 7 uur te houden vergadering van de ge meenteraad komen de volgende punten in behandeling. Voorstel van burgemeester en wethouders tot benoeming van een uitvoerder. De aanbeveling luidt als volgt: L J. Ollebek, Aagje Dekenstraat 11, Terneuzen; 2. G. Proos, Prins Bernhardstraat 11, Kloetinge. Idem tot wijziging van de ge meentebegroting, dienst 1959. Idem tot het vaststellen van de begroting van het woningbedrijf, het grondbedrijf, de Dienst van maatschappelijke zorg en die van de gemeente voor het jaar 1960. Hierbij zal onder meer worden behandeld het voorstel van B. en W. van 23 november 1959 tot het beschikken op verzoeken om sub sidie van de daarbij genoemde verenigingen. St. Nicolaas kwam in burger. Zaterdagavond hebben wij bijna drie uren staan wachten op een bijzondere Sint Nicolaas, die on verwacht een bezoek zou bren gen aan de familie Van Overbee- ke, Schoollaan 1. Wij hadden n.l. gehoord dat de zoon, de heer D. van Overbeeke, op deze St. Nicolaasavond thuis zou komen uit Canada, waarheen hij bijna vijf jaar geleden is ver trokken, en dat hij zich als Sint Nicolaas zou aandienen. Van zijn thuiskomst op deze dag was aan niemand iets be kend. zo meende de heer Van Overbeeke jr. 's-Middags aankomen op Schip hol en om 5 uur als St. Nicolaas binnenstappen was het plan. Hij had öit plannetje echter niet helemaal voor zichzelf gehouden en daarom wachtte hem op Schiphol een grote verrassing. Zijn familie en verloofde waren op de hoogte gesteld en zo zag hij. even nadat de wielen van •het vliegtuig de vaderlandse bo- cfem ftaddcn geraakt, zijn moeder en verloofde. Enfin, om ruim half acht kwam de heer Van Overbeeke sr. met fiets en K.L.M.-tas thuis in ge zelschap van een heer en een dame die onstuimig door de familie werd begroet. Men wacht tenslotte niet voor niets bijna drie uur. Daarom ver telden wij het doel van onze komst werd ons een en ander medegedeeld. Wij vernamen dat de heer Van Overbeeke jr met de DC-6B „De Vriendschap" van d'e Pan Ame rican World Airways na- een chartervlucht, waarbij niet min der dan 64 volwassenen, 11 kin deren en 13 baby's, allen Cana dese Nederlanders, naar het vaderland waren gebracht. De chartervlucht was uitgegaan- van de Dutch Canadian Fellow ship Association in Zuid-Ontario, een vereniging die werkt voor geëmigreerde Nederlanders. Op 15 januari keert het gezel schap van de Dutch Canadian Fellowship met een chartervlieg- iuïg weer naar Canada terug. Kuip- en plakwedstrijd „Radio Tazelaar". Velen in Terneuzen en omstre ken hebben dagenlang geknipt en geplakt om één der fraaie prijzen te winnen, die door „Radio Taze laar" waren beschikbaar gesteld in verband met de Sint Nicolaas. Gedurende enige tijd versche nen in „De Vrije Zeeuw" kleine annonces van „Radio Tazelaar". Deze moesten worden uitgeknipt en opgeplakt. In totaal heeft de heer Tazelaar tot 51127 kleine an nonces moeten tellen voor hij met een zucht van verlichting aan het einde was. De tweede prijs, een Philips- droogscheerapparaat werd met &70 annonces gewonnen door Frank Wijne, Irenestraat 19, en de derde prijs, een elektrische koffiemolen ging naar de heer F. Moens, Rozenstraat 39, die 3887 annonces bij elkaar had geplakt. Deze prijsvraag trok de aan dacht van de klasse-onderwijzer van de vijfde klas, de heer F. Ctemminck. Daar zit misschien sen prijsje in, zo dacht deze. Het initiatief was er. De rest was een kwestie van organisatie en door zettingsvermogen. Direct werd gestart met het verzamelen van de kleine adver tenties van genoemde firma, Fr werd enthousiast maar be leefd en vriendelijk aan vele wo ningen gebedeld om de zo vurig begeerde kranten. Deze stroom den binnen. Er werd geknipt, ge sorteerd, geplakt en geteld. Be droeg de eerste dag de buit 800 advertenties, de daarop' volgende dag waren het er al 1900. En de stroom steeg al meer en meer. Er kwam plaksel aan te pas waar een behanger van zou schrikken. De lengte van de ad vertenties bedroeg 520 meter, de oppervlakte 10,4 vierkante meter. Maar het eindresultaat was 13.487 advertenties. In totaal is er 25 uur gewerkt, hetgeen neer komt op een half uur per leer ling- Onder groot enthousiasme werd weldra bekend dat de school de eerste prijs gewonnen had, t.w. een draagbare radio. De heer Tazelaar was zo welwillend dit toestel, dat voor de school niet zo geschikt is, om te ruilen voor een gewoon toestel. Door de heer R. Elzinga is een foto gemaakt, waarop o.m. de leerlingen met de door hen ge wonnen prijs zijn vereeuwigd. Ook de leerlingen van de Zuidlandschool kunnen nu dus de schoolradio in het programma opnemen. Hiernaar wordt reeds op vele scholen geluisterd, het geen van veel belang wordt ge acht. Zesde televisie uitgereikt. Omdat het zaterdag Sint Nico laasavond was, werd het zesde televisietoestel door „Klimop" beschikbaar gesteld, reeds om 6 uur uitgereikt. De gelukkige winnaar was ditmaal de heer Jac. de Zeeuw, wonende Axelsestraat 72, die met 433504 gr. alleen het juiste gewicht had geraden en er dus ditmaal niet moest worden geloot. Tot vandaag uiterlijk 3 uur kunnen de zegels voor het laatste toestel op het administratiekan toor L. Stolk, Margrietstraat 2 worden ingeleverd. Het laatste toestel in deze gro te „Klimop"-Sint Nicolaasaetie wordt dan a.s. woensdagavond naar de winnaar of winnares ge bracht. Het tiende St. Nicolaasfeest van de l'Azöte. Het „Centrum" was zaterdag reeds in de morgenuren tot de laatste plaats bezet met kinderen en ouders van de werknemers van de Compagnie Néerlandaise de "l'Azöte te Sluiskil om voor de tiende maal gezamenlijk het St. Nicolaasfeest te vieren. Ook in de namiddag waren er weer velen, waaronder ook de directie van het bedrijf, de heren ir. V. Villa, directeur; ir. V. Gena, onder-directeur, en de heer A. C. M. Gijsel, hoofd der administra tieve diensten. Als verdere bijzondere gasten waren de wnd-burgemeester van Axel, de heer A. J. M. Kesbeke; pastoor Uytdewillighen en ds. en mevr. Pennings; pater Gardiaan en pater Pisters S.M., beiden van Sluiskil. De heer K. de Rooy, voorzitter van het Sint-Nicolaascomité, heette de aanwezigen van harte welkom en maakte van dit ope ningswoord gebruik om zijn ge voelens van dank te uiten tegen over de directie van de l'Azöte, die het comité weer in staat stel de dit jaarlijks terugkerende feest op een dergelijke wijze te kunnen vieren. De heer De Rooy bracht ook dank aan de firma Esselbrugge, die de kinderen met de ouders gratis per bus van huis haalde en hen na het feest ook weer terugbracht. De wachttijd werd aangenaam verkort met het zingen van Sint Nieolaasliedjes en toen de Sint met zijn beide knechten binnen kwam, werden zij met gejuich ontvangen. Sint Nicolaas hield een korte toespraak, liet met volle handen versnaperingen uitdelen en begaf zich in de zaal om vele kinderen de hand te drukken. In de pauze werd koffie geser veerd en was er een gratis ver loting, waarbij zeer fraaie prij zen. Daarna begon de uitreiking van de geschenken. Niettegenstaande het groot aantal kinderen verliep deze, door de perfecte organisa tie, buitengewoon vlot. Toen Sint Nicolaas met zijn knechten was vertrokken, gingen weer vele gelukkige kindei en met prachtige geschenken en een grote zak lekkers naar huis. Sinterklaas had een drukke dag. Vrijdag heeft Sint Nicolaas een drukke dag gehad. 's-Middags stond er een bezoek aan de beide kleuterscholen op het program ma en daar had de Sint ruime tijd voor uitgetrokken. In de Chr. Kleuterschool werd de Sint en zijn gevolg begroet door de voorzitter van de school- vereniging ds. W. Evenhuis. De Sint stelde gauw vast dat alle peuters, die met bange ver wachtingsvolle ogen de hoge gast aankeken, braaf waren geweest. Een hoorbare zucht ging door de kleuterschare, die daarna werd getracteerd. Sint Nicolaas bracht ook een bezoek aan de R- K. Kleuter school, waar de kinderen door hem getrakteerd werden. Ook hier was het een onvergetelijke middag voor de kinderen gewor den. In de zaal van café Lippens op Driewegen kwam de Vrouwen bond van het N.V.V. in feestver- gadering bijeen. De plaatsvervan gend voorzitster, mevr. M. Klaeij- sen-deVos opende de bijeen komst. In afwachting van de komst van Sint Nicolaas werden enkele Sinterklaasliedjes gezon gen. Bij de binnenkomst van de Sint bleek deze de aanwezigen, hun deugden en hun ondeugden maar al te goed te kennen. Er waren op verenigingsgeoied heel wat pluimen en standjes uit te delen. Voor allen was er een leuke surprise en heel wat lek- kcr. Dezelfde avond bracht Sinter klaas ook een bezoek aan de biljartvereniging „Kruit op tijd", terwijl ook de gymnastiekvereni ging met een apart bezoek ver eerd werd. Bestelauto in de sloot. Vrijdagmiddag kwam een V.W- bestelauto van de firma J. R. uit Breskens, bestuurd door de heer A J. A. uit de richting Hoek in dé richting IJzendijke gereden. Ter hoogte van de verkeers- druppel nabij Biervliet raakte de heer A. door een scherpe ruk wind de macht over zijn stuur kwijt. Door af te remmen slipte de wagen nog harder en vloog met een behoorlijk vaartje aan de linkerkant van de weg in de sloot. Dokter C. Kalkman uit Bier vliet verleende het slachtoffer, dat erg geschrokken was, eerste hulp. Later kon de man door de verkeerspolitie uit Terneuzen naar zijn woning te Breskens ge bracht worden. Een takelwagen ontfermde zich later over de zwaar beschadigde bestelauto. Voorzitter Kunstkring neemt ontslag De heer D. Stolte, voorzitter van de Kunstkring „De Vos Rei- naerde", heeft als zodanig ont slag genomen. De reden hiervan is niet bekend. Tentoonstelling Van 12 tot 20 december a.s. zal in de burgezaal van het Hulster- se stadhuis een tentoonstelling van schilderijen vervaardigd door de oud-Hulstenaar Steijaert, die nu in Maastricht woont, worden gehouden. De tentoonstelling is tot stand gekomen door te Hulst wonende vrienden van de schilder. Burgemeester A. L. S. Locke- feer zal deze tentoonstelling ope nen. Het ligt in het voornemen deze tentoonstelling ook nog in andere plaatsen in Zeeland te houden. St. Nicolaas op bezoek. Zoals de grote kindervriend vorig jaar bij zijn vertrek alhier beloofd had', bracht hij ook dit jaar een bezoek aan Othene, waar in het tot de laatste plaats bezette Verenigingsgebouw jong en oud vol ongeduld op de komst van Sint Nicolaas wachtten. Zodra de Sint in het Vereni gingsgebouw verscheen werd hij met gejuich begroet en deelde .e voorzitter van het St. Nicolaas- comité, de heer W. de Zeeuw, Sinterklaas mede, dat er welis waar enkele stoute kinderen op Othene waren, maar dat zij be terschap beloofd hadden, zodat zij niet in de zak moesten. Sint Nicolaas vroeg toen of er soms ouderen waren, die wel eens uit de band waren gespron gen, maar dat viel ook mee. Onder leiding van mevr. Die- leman-Harte werden toepasse lijke liedjes gezongen en deelde Sint Nicolaas met gulle hand mooie geschenken uit. Door de gezellige sfeer in het gebouw, bleef Sint Nicolaas lan ger bij de Notenaren dan hij oor spronkelijk van plan was, doch moest eindelijk toch vertrekken omdat hij het nog bar druk had; Met een „Tot volgend jaar vertrok de Sint. Het comité dat St Nicolaas weer had uitgenodigd en deze avond had georganiseerd, kan met genoegen op deze avond terugzien. De Sint bij de bejaarden Eigenlijk is dit opschrift fout, want het was niet de Sint, die de bejaarden-sociëteit bezocht, maar zijn trouwe Pieterbaas. Zijn komst was voor de bejaarden een echte verrassing. Hij strooide zijn lekkers met gulle hand, toen ds bejaarden als gewoonlijk op hun tweeweekse samenkomst, met allerlei spelletjes bezig waren. Ook deelde Piet aan allen nug enige versnaperingen uit. Sinter klaas kon vanwege moeilijkheden met zijn kledij die middag niet verschijnen. Natuurlijk heerste er een op gewekte stemming, waarbij ook Sinterklaasliedjes werden gezon- gen. Des avonds vierde de Nederl. Hervormde Vrouwenvereniging in de consistorie haar Sinter klaasfeest. SAS VAN GENT. Pokinenting Op. woensdag 9 en donderdag 10 december a.s. bestaat in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken. Woensdag 9 december zal de inenting geschieden om 16.30 uur door de geneesheer A. P. H. van Loy en donderdag om 17 uur door de geneesheer J. H. B. Puy- laert. Sehoondijke benoemde een tijdelijk wethouder Vrijdagavond vergaderde de raad van Sehoondijke onder voor zitterschap van dé wnd burge meester Joh. de Feijter. In zijn begroetingswoord riep de voorzitter de medewerking van de raadsleden in om, nu zo wel de burgemeester als de wet houder in het ziekenhuis ver pleegd worden, de gang van za ken voor de gemeente toch zo vlot mogelijk te doen zijn. Hij sprak de wens uit, dat burge meester F. A. van Rosevelt en wethouder Toesseint weer spoe dig hersteld in de gemeente zou den mogen terugkeren. De wnd burgemeester merkte op, dat hoewel de burgemeester en de wethouder aan de beterende hand zijn, het voor de gang van zaken gewenst is, om een tijde lijk wethouder te benoemen. Er zijn verschillende kwesties die op afdoening wachten en het is wen selijk dat dit alles niet door éen persoon wordt afgewikkeld- De raad deelde eensgezind deze zienswijze. Toch waren er nog 4 stemmingen nodig om de heer R. E, A. de Badts als tijdelijk wethouder aan te wijzen. Deze aanvaardde zijn functie, in de hoop dat het slechts van korte- duur zou zijn. De Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht vroeg de ge meente, die in haar vorige ver gadering uit deze stichting was getreden, of de gemeente Sehoondijke, indien er een nieu we gemeenschappelijke regeling tot stand komt, bereid zou zijn aan het overleg hiertoe, en de regeling zelf deel te nemen. Daar de raad indertijd tot uit treding besloot, doch de wens te kennen gaf dat spoedig een an dere nieuwe regeling tot stand zou komen, werd besloten dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aan de Stichting Katholiek Middelbaar Onderwijs te Oost burg werd een subsidie verstiekt over 1958 van ƒ50 per leerlinge en 30 per leerling over 1959. Het verlichtingsplan van de P.Z.E.M. werd besproken. Het eerste plan, dat niet door G. S. werd goedgekeurd, kostte ƒ47.000. Het nieuwe plan gaat ƒ21.549 kosten. Het wordt een TL-verlichting. De bestaande lichtmasten zullen worden omge bouwd. De rondvraag leverde mets bij zonders op, waarna de voorzitt. i de bijeenkomst sloot. (Adv.) TOTAAL INGELEVERD 51.127 ADVERTENTIES Ie PRIJS (Radiotoestel) 5e KLASSE DER ZUIDLANDSCHOOL, Terneuzen 13.487 advertenties 2e PRIJS (Elektrisch Scheerapparaat) de jongeheer F. WIJNE, Irenestraat 19, Terneuzen - 4570 advrtenties 3e PRIJS (Elektrische Koffiemolen) de heer F. MOENS, Rozenstraat 39, Terneuzen - 3887 advertenties De prijzen zijn op St. Nicolaasdag aan de gelukkige winnaars uitgereikt S Alle inzenders onze hartelijke dank voor de medewerking aan deze succesvolle actie TELEVISIE RAO IO- GRAMMOFOON Val van keldertrap De 70-jarige mevr. wed. Voer man, die in de Nieuw Kerkstraat voorafging. nog steeds haar levensmiddelen- bedrijf exploiteert, is tijdens haar werkzaamheden, toen er op dat moment niemand in de zaak was, zaterdagmiddag bij het afdalen van de keldertrap zeer ongeluk kig komen te vallen. Op twee treden afstand van de keldervloer kwam zij te struike len en liep hierbij schouderfrac turen op, hetgeen door de ontbo den dokter Wechgelaar werd ge constateerd, waarna zij haar het Elizabeth ziekenhuis werd ver voerd. Het ongeval werd bemerkt door een binnenkomende cliënt, die de winkelierster in de Kel der aantrof. Sint Nicolaasbezocken In de overstelpende drukte welke de Sint en de Pieterman nen de afgelopen week heeft omringd, heeft de goed heilige met zijn staf van roetzwarte medewerkers zich toch niet onbe tuigd willen laten om enkele korte bezoeken aan het kanaal- zönedorp te brengen. Was er van „Animo"-zijde zo heet de plaatselijke midden standsvereniging weinig ani mo de Sint dit jaar te inviteren, toch kwam er zaterdagmiddag onverwachts nog hoog bezoek, dat met een rijtoer in het dorp, op verzoek van een plaatselijk wirtkeliersbedrijf, werd afgedaan. Spontaan was de ontvangst die de kinderen van de drie scholen afzonderlijk aan Sint Nicolaas brachten en ook het plaatselijk verenigingsleven mocht zich. ver heugen in de zo lang verwachte- komst. Bij de kinderen van de N.V.V.- teden werd hij in het jeugdge- bouw „De Ark" op een zeer spe ciale wijze begroet. De plaatselij ke A.B.C.-afdeling met medewer king van de Vrouwenbond zorg de er voor dat de kinderen op "rt stok-poppenspel werden verrast. De N.V.V.-Vrouwenbond hield vrijdagavond haar maandelijkse contactavond in Sint Nicolaas- stijl, waaraan het huishoudelijk gedeelte van de- vergadering Na een aangeboden verversing was het prettig moment van pak jes uitreiken geltomen en brach ten de leden een vlot Sint Nico- laas-spel voor het voetlicht, waarvan het hoge bezoek kenne lijk genoot en waarbij Pieterman in de ogen van d# aanwezige dames wel eens als „zeer stout" in zijn optreden werd betiteld. Ook de NW dameslerlln boven de pensioengerechtigde leef tijd werden niet vergeten en met een aardige surprise verrast. De voorzitter dankte ten be sluit allen voor hun spontane medewerking. Ook in het St. Elizabeth-zieken- huis liet de Sint aan elk ziekbed een troostvol woord horen en was het Pieterman die door zijn guitige ogen en kraalwitte tan den de vreugde om het weerzien ook niet onder stoelen of banken stak en welkome geschenken uil- deelde. De Sint is gisternamiddag uit Sluiskil vertrokken en het sluit stuk van zijn komst werd ge vormd door een bezoek aan de kinderen van de plaatselijke K.A.B.-afdeling. Het was bier dat de Sint in zijn begroetingswoord zich op zeer opvoedkundige wijze tot al zijn vriendjes richtte. De vele fouten in het afgelopen jaar gemaakt, werden door de goed heilige graag vergeven, doch hij kende geen genade voor die jon gens en meisjes, die zich niet goed in het verkeer weten te ge dragen. Hij verzocht daarom al len die een bal of ander speelge- schenk hadden ontvangen hier voor niet de openbare weg te ge bruiken, maar naar een daarvoor geschikt terrein te gaan. Na vele liedjes uit grotere en kleinere monden, te hebben aan gehoord daalde een surprise regen van spnoeperijen in het R.K. verenigingsgebouw neer en verliet de Sint, die nog geen enkel spoor van vermoeidheid vertoonde, Sluiskil met de ge dachte toch weer aan velen een prettige dag, en hopelijk nog lan ge tijd daarna, te hebben bezorgd. DORNFORD 1ATES 89) (Nadruk verboden.) Meer voorbereidingen hadden wij niet kunnen treffen; wij wisten vanzelfsprekend in her geheel niet, hoe de Jager zelf zou optreden en hoewel wij lie ver aan boord van de tender waren gegaan eer de motorboot langszij kwam, wilden wij niet de kans lopen ontdekt te wor den door de man die ons aan de genade van de Jager wilde overleveren. „Eén ding", zei Mansel, „de tijd voor speculaties is inmiddels voorbij. Die weelde kunnen wij ons vanavond niet meer veroor loven. De verdwijning van Judas, om maar iets te noemen, heeft bij de Jager meer achterdocht opgewekt dan alles wat er tot dusver gebeurd is; en ik verze ker jullie dat een dergelijk man, wanneer hij eenmaal achter docht koestert, schiet op alles, wat zich vertoont. Ik verwacht natuurlijk dat de man binnen een aantal uren aan onze gena de is overgeleverd, maar denk er aan, dat een kat in het nauw rare sprongen doet, en dat wij niet met een kat te maken heb ben, maar met een tijger." Meer voegde hij er niet aan toe; maar wij hadden hem al len begrepen en wij zagen met voldoende duidelijkheid in, dat het er op of er onder ging. schepen passeerden ons, maar mij niet duidelijk geworden of de Jager van plan was Katharine die avond al aan boord te laten, of dat hij haar slechts had mee genomen omdat hij haar onder persoonlijk toezicht wilde hou den. Het meest voor de hand liggend lijkt mij ook nu nog, dat hij inderdaad van plan was zich die avond van Katharine te ont doen, vooropgesteld dat hij er van tevoren in geslaagd zou zijn George en mijzelf onschadelijk te maken. Het feit dat hij over de rivier naar de tender kwam in plaats van over land bewijst geloof ik de theorie van Man sel, dat de verdwijning van Ju das hem een schok had gegeven en dat hij besloten had, geen risico meer te nemen, hoewel hij er aanvankelijk nog van overtuigd moet zijn geweest dat een paar van die „kerels" tegen hem geen kans hadden. Het was al donker geworden en de maan zou pas over een paar uur opkomen. Maar een vaartuig kon over de rivier niet naderen zonder boordlichten te ontsteken, en hieraan zouden wij de positie ervan voortdurend kunnen controleren. Het was heerlijk, zoel weer en meer dan eens voer er een motorboot voorbij met een grammofoon aan boord en een sterke schijn werper in top, die het water van de rivier verlichtte. Ook grotere schepen paseerden ons, maar die bevonden zich midden op de stroom en omdat het nog bui tengewoon donker was, konden wij aan boord daarvan niets on derscheiden. Tenslotte zagen we omstreeks kwart voor tien een rood en een groen licht na deren, die uiterst traag in onze richting stroomafwaarts kwa men. De lichten waren nog bij na honderdvijftig meter van ons verwijderd, toen er onverwacht een felle schijnwerper flitste, die enkele seconden langs stei ger en tender scheerde; daarop werd de omgeving weer donker, slechts het groene licht bleef zichtbaar en liet ons zien, waar een vaartuig traag in de rich ting van de oever koerste. Wij hoorden geen motorgeluid. De boot die ons naderde dreef, met de stroom mee, langzaam in de richting van de tender. Wie er aan het roer stond weet ik niet, maar hij moet de ogen van een kat hebben beze ten en hij moet bovendien een voortreffelijk stuurman zijn ge weest, want de boot voer zo traag, dat de snelheid nauwe lijks voldoende moet zijn ge weest om haar naar het roer te deen luisteren. Hij bracht het vaartuig althans keurig langszij het grotere schip en wij konden het silhouet ervan duidelijk on derscheiden, eer het aan onze blik werd onttrokken. Nadat het langszij de veel hoger op het water liggende tender had ge meerd, was het bootje van de wal af niet meer te zien. Tot op dat ogenblik hadden wij geen zekerheid gehad of er op de tender zelf iemand op de uitkijk stond. Wij hadden geen glimp van Mangey opgevangen, toch moest hij zich ergens aan dek hebben bevonden, we hoor den hem tenminste opspringen en iets naar beneden roepen ongetwijfeld bestemd voor de „Spanjaard", die George het dek had zien zwabberen. „Klaar beneden?" riep hij. „Schip langszij „Opschieten", fl uisterde Man sel Carson en George toe. Zonder iets te zeggen lieten zij zich iri het water glijden. Ik heb verzuimd te vermelden, dat zij zich tevoren al hadden ontkleed, en dat zij, uit angst, dat hun blanke huid ongewenste blikken op zich zou richten, het net geheel om zich heen hadden gewikkeld. Ze hadden dan ook niets te doen dan het net van hun leden te stropen, het over hun arm te slaan en er mee naar de achtersteven van de achtersteven van de motorboot te zwemmen. „Kom mee", zei Mansel fluis terend tegen mij. Teen wij de scheepswand van de tender waren genaderd, hoor de ik Mangey zegen: „Ben jij er ook? Ik dacht „Denk dat niet", snauwde Satan. „Zeg maar, waar Judas gebleven is." „Hoe moet ik dat weten?" zei Satan. „Zeg het nu nog maar eens tegen zijn baas. En waar zijn die kerels die je ons beloofd hebt, jij moordenaar?" Het bleef even stil. „Ik zal het tegen mijn baas zeggen". verklaarde Mangey daarop in alle gemoedsrust. (Wordt vervolgd.) WATERL AN DKERK JE Raadsvergadering. Do raad van Waterlandkerkje sprak vrijdagavond uitvoerig over de benoeming van een nieu we onderwijzeres aan de Open bare Lagere school. Burgemeester M. J. Verbrugge vertelde de raadsleden, dat er wel een aantal sollisitanten zijn, doch dat bij schifting is gebleken, dat er voor Waterlandkerkje slechts één aanvaardbare sollicitante is, waarna de raad besloot mevr. C. S. Sam-Dhont uit Ede in vaste dienst te benoemen. In zijn openingswoord had de voorzitter medegedeeld, dat het uitbreidingsplan door Ged, Sta ten was goedgekeurd. Indien men met de eigenaar niet tot overeen stemming kan komen voor de aankoop der benodigde gronden, zal tot onteigening worden over gegaan. Met het verlichtingsplan van de P.Z.E.M. werd akkoord gegaan. Met het waterschap „Het Vrije van Sluis" zijn onderhandelingen geopend om de wateroverlast, welke de bewoners van de Wijk Türkeije ondervinden, te keren. Bij d'e N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten werd een rekening-co,uran to vereenkomst aangegaan tot een bedrag van 100.000. De begroting dienst 1960 werd aangeboden; die van 1959 werd gewijzigd. De raad besloot vervolgens voor de verbouwing van het Dorps huis een bedrag van 18.000 te voteren, en voor een doelmatige gasverwarming van de vergader ruimte en de zaal een bedrag van 5.000 uit te trekken. Na uitvoerige uiteenzetting be sloot de raad niet uit de gemeen schappelijke regeling voor de Centrale Dienst voor bouw- en Woningtoezicht te treden. Aan de Bakkersdam ligt de weg, door de aanleg van de nieuwe weg Oostburg—St. Magriet, bij zonder slecht. Dit zal onder de aandacht van het Waterschap gebracht worden. MAANDAG 7 DECEMBER TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur: Heimatlos. Hotel „Rotterdam", 7 uur: Jaarvergadering Ned. Roode Kruis, afd. Terneuzen. AXEL: Het Centrum, 8 uur: De hond van Baskervilles. DINSDAG 8 DECE3IBER. TERNEUZENLuxor-Thea ter, 8 uur: Van alle markten thuis. Lokaal Bethel, Evangelisa tie-samenkomst. WAT EEN SLAGER „VERWERKTE". Dat er aan boord van schepen veel en goed gegeten wordt, is geen nieuwtje. Doch het is misschien interessant om die hoeveelheid eens geheel in cij fers omgezet te zien. Nu de eerste slager van de „Waterman", de heer P. H. van Kessel, zijn laatste reis heeft gemaakt, heeft men eens uitge rekend wat hij zo „verwerkt" heeft sinds de oorlog, toen hij bij de Koninklijke Rotterdamse Lloyd in dienst kwam. Dat wa ren dan: 1520 koeien, 2953 var kens, 1178 kalveren, 2116 lamme ren, 19.500 konijnen, 80.200 stuks gevogelte, en 197.000 kilo vis ■UITSLAGEN ERE-D Fort una '541 ElinkwijkAjax NAC 4- 1Volei Rapid JC MVV Willem II O1 3—0; Sparta—I sche<ie Sittardu EERSTE I Wagen ingen HVC Volewijcki] Rigtersbleek 4- mond O 0; NOAl ExcelsiorStorrr] BVVVeendam Vitesse 12. EERSTE I GraafschapH Leeuwarden Go VSVRCH 4 Hermes DVS 2— ZFC 1—1; 'DHC maar— AGOW 0| 2—0. TWEEDE I Haarlem EDC NEC 1—0; Baro Xerxes EBOH Roda Sport 00 TWEEDE I ZeistEnsch. I i Hdenzaal 51 Tubantia 32; 1 30; Be Qui 2O; Velocit; 2—1. AMAT1 ZUII TWEEDE 1< InternosRoos Vlissingen Rood Goes 20; Hu 0 2; RAC—T< TSC- DOSKO 5- DERDE K METOCorn B ODIO 1—2; 2 O; Zeelandia SteenbergenZie VIERDE K Y ersekeBierv dorpse BoysKc LuetorSteen 4- kerkeClinge 1- kens 05. DINSDAG 8 HILVERSUM 7.15 Gram.; 7.30 7.40 Gram.7.45 3 overweging8.0C Gram.; 8.50 Voor Waterst.; 9.40 Sc Hoogmis; 11.20 Volaan voori Middagklok; 12.( Land- en tuinb. Gram.12.50 Ac 13.15 Zonnewijze] nieuws13.55 14.00 Mezzo-soprl 14.35 Voor de wen; 14.45 Geval Gham.; 16.00 Vo| 16.30 Ziekenlof; jeugd; 17.40 Bi Regeringsuitz. muziek18.20 18.30 Radio-V< 19.00 Nieuws; IS Memorandum; IS opera; 21.05 In God hemel en 22.10 Gram.; 22| 22.30 Nieuws2| zult gij altijd praatje22.50 (verv.); 23.5524| HILVERSUM 7.10 Gym.; 7.2(1 Dagopening; 8.0<| Gram.; 9.00 vrouw; 9.10 De gil Gram.9.40 10.00 Gram.; 10.51 ters; 11.00 R.V.U zieken; 12.00 1 12.20 Regeringsui en tuinb. meded spel; 13.00 Nieuw of gram.; 13.20 13.55 Beursber.; 14.40 Schoolradio| vrouw; 15.30 16.00 Van alle bre zing; 16.15 Gram jeugd; 17.30 A 18.00 Nieuws; lf 18.30 Lichte muz de kleuters19 parle; 19.10 Joui het a. d. grote klc actie; 20.00 Nieui progr.22.00 M 22.30 Nieuws en New York; 22.40 «verv.); 23.00 Jazzmuziek; 23.5 BRUSSEL (VI 12.15 Pianorecit! ber.; 12.35 Piant 13.00 Nieuws; 13 Schoolradio; 15.' Koersen16.02 Gram.; 17.00 Nie uit Joegoslavië; spr.; 17.50 Voor Voor de sold.; 1; 19.00 Nieuws; 19.! progr.19.40 Praatje20.00 Idem; 21.00 Oi] Nieuws22.15 22^5—23.00 Nieuv Televisieprc NED. T.V.: 2C weeroverz.20. curiositeiten2i dans uit Rusla Speelfilm. VLAAMS BEI De liberale geda 19.30 Nieuws; 20 ders en patenten rep.; 20.55 Geva Plastische Kunst en journ.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2