De reis van Eisenhower Radio do Bock Geslaagde raketreis van aap Persconferentie van Franse minister in Den Haag De ramp te Fréjus Nederland en de Franse kernproeven Appèlactie blokkeert brandweermelding te Rotterdam Weero verzicht ONZE RADIO INRUIL ACTIE Twee doden in woonhuis na ontploffing te Purmerend loopt nog steeds door salortosobert* "MGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 7 DECEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4852 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Op de tweede dag van zijn ver blijf in Rome heeft president Eisenhower een krans gelegd op het graf van de onbekende sol daat. Er viel weer een lichte regen. Toen de president in zijn auto van» de plechtigheid terug keerde, ontstond er een incident. De wagen reed n.l. over 'n speel goedballon, die met een luide knal ontplofte. Onmiddellijk kwam het Romeinse politie-ap- paraat in het geweer. Eisenhower nóch de mensen, die bij hem in de wagen zaten, schenen echter iets van het incident gemerkt te hebben. De „Times" over de zes en de zeven De Londense „Times" heeft zich zeer pessimistisch uitge laten over de kansen op over eenstemming tussen de zes van de Europese economische ge meenschap en de zeven van de Europese vrijhandelsassociatie. Het blad meent dat men aan beide kanten de kwestie van de wederzijdse betrekkingen geheel opnieuw zal moeten bestuderen. Men zegt nu wel dat de zes duidelijk liberale bedoelingen hebben, aldus de „Times", doch of dit werkelijk zo is wordt in Parijs uitgemaakt en daar schij nen de optimistische geluiden niet door te klinken. De „Times" gelooft dat, als er geen overeenstemming tussen de zes en de zeven wordt bereikt, wel degelijk een conflict zal ont staan en dat de zes dan zullen proberen de Europese vrijhan delsassociatie open te breken. Als men dit gevaar wil voorko men is aan beide zijden een ge heel nieuwe denkwijze nodig. Economisch gezien blijft 't waar dat 'n gemeenschappelijke markt voor de gehele Europese econo mie waardevol zou zijn, evenals een gemeenschappelijke politiek voor het stabiliseren van de eco nomische ontwikkeling en uit breiding van de handel met de Sowjet-wereld en hulp aan on derontwikkelde gebieden, doch deze politiek moet nog in een vorm worden gegoten die indruk maakt op de openbare mening, zo meent de „Times". De kwestie der Cubaanse piloten De Venezolaanse regering zal op 8 december aan de Neder landse regering een nota zenden over de kwestie van de Cubaan se piloten, die nadat zij anti- Venezolaanse pamfletten beven Curacao hadden uitgeworpen en op Aruba geland waren door de Antilliaanse autoriteiten zijn vrijgelaten, zo is vrijdag avond in kringen van het minis terie van Buitenlandse Zaken in Caracas vernomen. De Venezolaanse autoriteiten maken er bezwaar tegen dat de piloten niet op Aruba zijn vastgehouden tot een officiële missie van de organisatie van Amerikaanse staten de zaak had kunnen bestuderen. In Caracas is vrijdag voorts verklaard dat het toestel van de Cubanen aan de rechtmatige eigenaars is teruggeven en door twee toestellen van de Ne derlandse luchtmacht is geës corteerd tot het in de buurt van de Amerikaanse stad Miami was gekomen. Missie van V. N. naar Roeanda-Oeroendi. De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft zaterdag eenparig besloten, begin volgend jaar een missie naar Roeanda- Oeroendi te zenden om een on derzoek in te stellen naar de oor zaken van de stammenstrijd die zich daar onlangs heeft afge speeld. Eisenhower bracht daarna een bezoek aan de Amerikaanse am bassade in Rome. Hij hield hier een korte toespraak tot het per soneel waarin hij o.m. zei dat de Verenigde Staten niet alleen een rechtvaardige vrede willen, maar ook andere volkeren willen hel pen om hun levensstandaard op te voeren. „Wij weten dat de Verenigde Staten niet overal en altijd bewonderd worden. Het is mijn taak om de mensen te doen inzien dat Amerika niets anders wil dan in vrede leven", aldus Eisenhower. Hagerty, de perssecretaris van het Witte Huis, heeft verslagge vers medegedeeld, dat één van de onderwerpen die zaterdag zijn be sproken de Westelijke topconfe rentie is, die op 19 december be gint. Eisenhower kreeg van de Italiaanse leiders hun standpun ten over de „Europese zaken" te horen. Op de vraag of de Italianen leb ben verzocht als waarnemers tot 'Adv.) de Westelijke topconferentie toe gelaten te worden, zei Hagerty „neen". Na besprekingen van bijna 2 uur heeft president Eisenhower zaterdag met premier Segni ge luncht. President Gronchi was eveneens gast aan de lunch. Vóór zijn vertrek naar Ankara is president Eisenhower zondag door Paus Johannes in particu liere audiëntie ontvangen. Tevoren had hij een dienst bij gewoond in de Episcopaalse Sint Pauluskerk en had hij in het qui- rinaal afscheid genomen van zijn gastheer, president Gronchi. De president heeft de Paus 'n uiteenzetting gegeven van „de geestelijke waarden waarop hij zijn actie voor vrede baseert, waarden die de menselijke waar digheid en vrijheid waarborgen en derhalve naar vrede leiden". Kort na elf uur vertrok presi dent Eisenhower naar Ankara. Op het vliegveld zei hij „goede besprekingen met de Italiaanse regeringsleiders te hebben ge voerd. Hier werd een heel mooi begin gemaakt". Hij gaf de Italianen de verze kering van de Amerikaanse vriendschappelijke gevoelens. Over zijn bezoek aan de Paus zei hij „zeer geïnspireerd te zijn door de bijval voor de pogingen van de vrije landen om vorderin gen te maken op de weg naar de vrede en gerechtigheid". President Eisenhower is zon dagmiddag uit Rome in de Turk se hoofdstad Ankara aangeko men. Het is zijn eerste bezoek aan Turkije. De Amerikaanse president, op het vliegveld wel kom geheten door zijn Turkse ambtgenoot Celal Bajar. werd op weg van het vliegveld naar de stad door duizenden toegejuicht. President Eisenhower kreeg van het stadsbestuur een gouden sleutel aangeboden. De universi teit van Ankara bood hem het eredoctoraat in de politieke wetenschappen aan. Sam, een Rhesusaapje van iets meer dan drie kilogram, heeft vrijdag in 'n Amerikaanse ruim tecapsule een reis gemaakt tot op 90 kilometer boven de aarde. Hij is met een parachute veilig naar de aarde teruggekeerd. De ruimtecapsule, van een type als over anderhalf jaar zal wor den gebruikt om de eerste mens een ruimtereis te laten maken, werd met een Little-Joe-raket gelanceerd van Wallops Island in Virginië. Drie uur na de start werd de cabine, die drie meter lang is en ongeveer een ton weegt, uit de Atlantische Oceaan circa 200 mijl uit de kust opgepikt door de Amerikaanse torpedobootjager „Borie", nadat een Neptune-vliegtuig haar van uit de lucht had waargenomen. Toen de cabine aan boord van de „Borie" werd geopend, lag Sam, vastgesnoerd op 'n schhim- rubberbedje, vriendelijk te grijn zen in zijn kamertje van ongeveer een meter lengte. In de cabine bevonden zich ook plantendelen, zenuwcellen van een rat, rea geerbuisjes met bacteriën en lar ven en eieren van insecten. Sam kreeg direct nadat hij uit zijn cabine was gehaald een maaitijd bestaande uit een halve appel, Tengevolge van een ontplof fing in een woonhuis aan de Van Haleirstraat te Purmerend zijn zondagochtend twee personen om het leven gekomen. Omstreeks half tien deed zich in een der wo ningen een explosie voor die dit huis en het er naast gelegen pand nagenoeg deed instorten. Woningen in de directe omgeving werden beschadigd. Uit elk der twee zwaar bescha digde huizen wisten een volwas sene en twee kinderen licht ge wond naar buiten te komen, in totaal dus zes personen. Een der volwassenen, een vrouw, werd naar het ziekenhuis gebracht, omdat zij een gebroken been had. De twee doden werden nadat reddingsploegen enige uren puin hadden geruimd uit de huizen te voorschijn gebracht. In de ene woning vond men het stoffelijk overschot van de 38-ja- rige heer J. A. Krëmer. in de andere dat van de 41-jarige mevr. H. L. Alberts-Weijermans. Zij moeten op slag dood zijn ge weest. De heer Alberts moest met een shock in het ziekenhuis worden opgenomen. De kinderen Kremer, 15 en 11 jaar, en de kin deren Alberts 3 en 1 jaar, liepen geen letsel op- Zij zijn onderge bracht bij familieleden. Mevr. Kremer werd met een gebroken been en inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis vervoerd. Over de oorzaak van de ont ploffing is nog steeds niets be kend. een halve sinaasappel en een glaasje water, die hij met smaak verorberde. Daarna is hij in de ziekenboeg van het schip in bed gestopt. De bemanning van de torpedo bootjager heeft meer dan een uur geprobeerd de cabine over te brengen naar een ander schip waarop zich een dierenarts van de luchtmacht bevond, doch door de ruwe zee slaagde men er niet in. De dierenarts heeft daarop telegrafisch aanwijzingen gege ven voor het openen van de ca bine en de eerste verzorging van Sam. De cabine is op 48 km hoogte van de raket gescheiden. Zij schoot op eigen kracht door tot op 90 kilometer hoogte en maak te vervolgens een vrije val tot ongeveer 6500 meter. Toen open de zich een kleine stabilisatie parachute. Op 3000 meter ging de grote parachute open die de cabine veilig in de oceaan depo neerde. Geen uitstel verkiezingen in Kongo. De vertegenwoordigers van de Abako, nationale Kongolese be weging en Afrikaanse solidari- teitspartij gaven vrijdagavond een verklaring uit waarin zij be treuren dat minister De Schrij ver en de Belgische regering niet zijn tegemoetgekomen aan hun verlangen om „een impasse te vermijden op het ogenblik dat vorderingen naar onmiddel lijke onafhankelijkheid op het punt staan te beginnenZij beschuldigen de Belgische auto riteiten ervan dat ze eenzijdig hervormingen aan Kongo wil len opleggen. De vertegenwoordigers wijzen alle verantwoordelijkheid voor de impasse van de hand, doch verklaren zich bereid om „recht vaardige regelingen te zoeken samen met cle vertegenwoordi gers van het Belgische volk". Naar verluidt zal de Kongole se delegatie tot nader order in Brussel blijven. De Franse minister van Buiten landse Zaken, de heer Couve de Murville, heeft zaterdagochtend in het ministerie van Buitenland se Zaken te Den Haag een pers conferentie gehouden waarop hij in een verklaring vooraf dank heeft gezegd voor de hartelijke ontvangst die hem in Nederland ten deel is gevallen. Hij sprak vervolgens zijn leed wezen uit over het ongeval van minister Luns en hij hoopte dat de minister spoedig zal zijn her steld. De Franse minister deelde mee dat hij met Nederlandse autori teiten heeft gesproken over liet geheel van de Frans-Nederland- se betrekkingen en over proble- Het totaal aantal doden dat men in het rampgebied van Fréjus heeft gevonden, was zon dagavond tot 323 gestegen. In de loop van zaterdag en zondag spoelden verscheidene lijken langs de zeekust aan. Zelfs op het 70 km verder gele gen strand van Nice vond men een slachtoffer uit Fréjus terug. Volgens de officiële cijfers wa ren er zondag reeds 256 slachtof fers begraven. De burgemeester van Fréjus schat dat in de 7 minuten van de eigenlijke damdoorbraak voor 30 miljard franc materiële schade is aangericht. Honderd huizen waaronder een gehele straat zijn volledig weggevaagd en ruim 7Ö0 erg beschadigd. Op grote schaal is men thans met inentingen begonnen. Behalve derf\, burgers zijn zondag met militaire eer ook de 21 in hun kamp omgekomen sol daten begraven. Het eerste onderzoek en getui genverhoren hebben uitgewezen dat de damwachter waarschijnlijk Swart gouverneur-generaal van Zuid-Afrika. De Zuidafrikaanse minister van Justitie, Charles Swart, is be noemd tot gouverneur-generaal van de Unie van Zuid-Afrika als opvolger van dr. Ernest Jansen, die op 25 nov. jl. in de ouderdom van 78 jaar aan leucaemie was overleden. De minister van Defensie, Erasmus, zal Swart als hoofd van het ministerie van Justitie opvolgen. Geraamten van door Russen doodgeschoten Duitse soldaten gevonden. Te Leopoldsdorf, in de omge ving van Wenen, zijn de geraam ten aangetroffen van verscheide ne soldaten van het Duitse leger uit de tweede wereldoorlog. Een door de politie ingesteld onder zoek heeft aangetoond dat de soldaten door Sowjetrussische militairen zijn doodgeschoten en onmiddellijk daarna ter plaatse begraven. Nederland blijft onvermin derd voorstander van een alge hele staking van kernproeven, mits onder doeltreffende con trole. Dit heeft prof. dr. J. E. de Quay, minister van Buitenland se Zaken ad interim, geant woord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Lankhorst. Dat Nederland zowel in de politieke commissie als in de plenaire vergadering van de algemene vergadering der Verenigde Naties tegen de ontwerp-resolutie heeft gestemd, waarin Frankrijk werd verzocht de voorgenomen kernproeven achterwege te laten, is een ge volg van het Nederlandse stand punt. dat Frankrijk het recht van een zelfstandig bezit van atoomwapens niet kan worden ontzegd, zolang geen onvwape- ningsovereenkomst tot stand is gekomen. De Franse regering heeft onlangs bij monde van president De Gaulle verklaard, dat, indien een dergelijke over eenkomst tot stand komt, Frankrijk zich daar gaarne en zonder aarzelen bij zal aanslui ten. Naar de Franse regering her haaldelijk heeft verzekerd, zul len de beraamde kernproeven van zodanige aard zijn en zó ver van de bewoonde wereld wor den gehouden, dat de risico's tot het minimum worden be perkt. De regering ziet geen aanleiding om de Franse ver zekeringen in twijfel te trekken, aldus prof. De Quay. Sneeuw in Scandinavië. In Zweden heeft men te lijden van zware sneeuwval. Tengevol ge van het slechte weer vordert het ruimingswerk slechts lang zaam. De hulp van militairen is ingeroepen om gestrande auto mobilisten te helpen. Tussen Broemsebro en Lamra in Zuid- Zweden zijn sinds zaterdag ruim 100 auto's met hun inzittenden geïsoleerd. In vrijwel geheel Denemarken sneeuwt het ook, waardoor het weg- en spoorverkeer in ernstige mate wordt gehinderd. gelijk heeft met zijn bewering dat geen enkel gekraak of een scheur tevoren is waargenomen maar dat de dam in één keer be zweken is. In verband met vele verzoeken dienaangaande deelt het hoofd bestuur van het Nederlandse Roode Kruis mede, dat giften ten behoeve van de slachtoffers van de ramp in Zuid-Frankrijk ge stort kunnen worden op zijn giro nummer 22000 (op girostrookje vermelden: Ramp Zuid-Frank rijk) De gestorte gelden zullen worden overgedragen aan het Franse Roode Kruis. Costaricaanse inval in Nacaragua. In uniform geklede Costari caanse militairen hebben, vol gens een mededeling van de mi nister van Buitenlandse Zaken van Nicaragua, vrijdag een aan val gedaan op een dorp in het grensgebied tussen beide landen. Zij waren teruggeslagen door eenheden van de nationale garde van Nicaragua en trokken zich terug op Costaricaans gebied. Nicaragua heeft tegen deze in val een protest ingediend en schadevergoeding geëist. Dit is de derde keer in dit jaar dat Nicaragua melding heeft ge maakt van mislukte invallen op zijn grondgebied door het zuide lijke buurland. men die beide landen aangaan. Hij wees met nalruk op de vriendschappelijke samenwerking die tussen de twee landen be staat. Er zijn grote gemeenschappe lijke belangen. Hij noemde de de fensie beide landen zijn lid van de Navo en de economi sche samenwerking, in het bij zonder de E. E. G. De Navo is noodzakelijk voor de beveiliging. De bedreiging van Europa heeft wel een ander aanzien gekregen, maar is in feite niet veranderd, aldus minis ter Couve de Murville. Wat de economische samen werking betreft, wees minister Couve de Murville op de grote evolutie in Frankrijk die moge lijk is geworden door de finan- cieel-economische maatregelen die een jaar geleden zijn geno men. Deze ontwikkeling maakt een verlaging van de douaneta rieven mogelijk wat kan leiden tot verkorting van de overgangs tijd van de E. E. G. In antwoord op vragen zei mi nister Couve de Murville dat Frankrijk weliswaar een grote militaire macht in Afrika heeft, maar dat Afrika naar het oordeel van de Franse regering zeer be langrijk is voor de wereldvrede. Frankrijk zal echter zijn defen sie-inspanning in de centrale sector van Europa niet vermin deren. Verder zei hij dat Frankrijk de E. E. G. niet gebruikt als instru ment tegen Groot-Brittannië. In antwoord op een andere vraag zei de Franse minister over de verhouding tussen de zes landen van de E.E.G. en de (Adv.) dtkopptraif W apart» cocW «wrist 16 vw«»n]sfMsl 9 («romzen individuele haarverzorging nieuwste methodes met produc ten, die precies voor uw haar geschikt zijn. electr. verwijderen van overtol lig haar. De Appèlactie, waarvoor zon dag enige malen over Radio- Luxemburg een uitzending is verzorgd, heeft tot gevolg gehad dat de telefoon van de alarmcen trale van de Rotterdamse brand weer urenlang geblokkeerd is geweest door luisteraars, die meenden Cees de Lange aan het toestel te krijgen. Bij herhaling moet n.l. via Radio-Luxemburg een verkeerd of een scherts-telefoonnummer opgegeven zijn, dat bezitters .'an de Appèlcourant in bepaalde ge vallen konden bellen. Eén van deze nummers zou ge weest zijn 99808 of althans .-en nummer van vijf cijfers, begin nende met 99. Maar een dergelijk telefoonnummer bestaat in Rot terdam niet, wel is de brandweer bij alarm snel te bereiken onder het nummer 99. Eén en ander heeft tot gevolg gehad, dat iedereen die het opge geven nummer draaide met de alarmcentrale van de brandweer verbonden werd. Volgens de Rotterdamse brand weer is wel honderd keer ge vraagd naar „Meneer De Lange", hetgeen op zichzelf misschien 'n humoristische kant kan hebben, maar fataal zou kunnen zijn voor een werkelijke brandmelding in het uitgestrekte Rotterdamse havengebied. Volgens de politie gingen ande- Ontploffing in Boliviaanse militaire academie. In de Boliviaanse militaire academie te La Paz is vrijdag een bom ontploft. Generaal Gilberto Guzman, de comman dant van de academie, en vier cadetten zijn gedood. Dertien personen liepen verwondingen op. re vermeende prijswinnaars naar het huis van de organisator, de heer Bergers aan de Heemraad singel. Daar vernamen zij, dat ze de uitzending onjuist hadden ge ïnterpreteerd en gingen teleurge steld heen. Eén van hen, die tot in de gang wist door te dringen, wilde ondanks sommatie van de organisator het huis niet verla ten. Daarop verleende de politie assistentie en zo keerde weldra de rust terug. zeven van de kleine vrijhandels- zóne een kwestie die in het bijzonder Nederland en België aan het hart gaat dat het niet juist is dat Frankrijk tegen een samengaan van de twee groepen is. PRINS BERNHARD NAAR BRUSSEL. Prins Bern hard zal vandaag naar Brussel vertrekken om daal de vergadering bij te wonen van de intex-nationale hippische fede ratie, waarvan hij president is. Prins Bernhard zal donderdag 10 december in Nederland terug keren. MOORD IN TELAVIV. De 25-jarige Dorothea Zaiss uit West-Duitsland is zondag ochtend gewurgd in haar bed ge vonden in een hotelkamer te Tel Aviv. De moord was met een handdoek gepleegd. De politie heeft haar vriend Sergio Bem- porad, een 38-jarige Italiaan uit Florence, als verdacht van de moord aangehouden. Het paar verbleef reeds sedert vrijdag j.l. in het hotel. Zondag ochtend om 4 uur was Bempo- rad naar de chef de reception ge gaan met het verzoek de politie op te bellen, omdat Dorothea Zaiss dood was. Van Nederlandse kennissen van het slachtoffer verneemt het A.N.P., dat mej. Zaiss de doch ter was van de Duitse gebedsge nezer Herman Zaiss, die verleden jaar november door een ver keersongeluk om het leven is gekomen. Het blijkt dat mej. Zaiss van plan was in het huwe lijk te treden met Sergio Bempo- rad, die zij enkele maanden na de dood van haar vader in Florence heeft ontmoet. Bemporad had in Haifah bij een textielfabriek werk gevonden. Na het huwelijk zouden zij in Tel Aviv gaan wo nen. De moeder van mej. Zaiss was het niet eens met de huwe lijksplannen van haar dochter. Het meisje zette echter toch door en vertrok naar Israël. Actie „Redt het kind" 450 marktkooplieden te Rotter dam hebben goederen beschik baar gesteld om op zaterdag 12 december te verkopen ten bate van de actie „Redt het kind". En deze worden dan verkocht door leden van het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, Rotterdams Toneel, Rotterdams beeldende kunstenaars en schrijvers, en de drie televisie-omroepsters uit ie Maasstad. Eén van deze laatstp, mevr. Ansje va'n Brandenberg, heeft het initiatief tot deze ver koping genomen. Zij benaderde het marktwezen, en kreeg net- een alle medewerking. Even'Is aan „de andere kant" vertelde zij. Zo zullen o.a. zaterdag op de markt verschijnen: de echtgeno te van dirigent Eduard Flipse, mevr. Margot FlipseBroeders, de cellist Samuëll Brill, de actri ces Lia Dorana en Lies Franken, acteurs Steye van Brandenberg, Hans Croiset, Pim Dikkers, en de kunstenaars Ger van Iersel, Henk de Vos en Jan Vrijman. En niet te vergeten Ansje van Bran denberg, Karin Kraaykamp en Hannie Lips. De bijzondere verkoop begint 's morgens en gaat door tot alles op is. VRIJ VEEL WIND. Twee zeer krachtig ontwikkel- I de luchtdruksystemen bepalen thans d'e luchtcirculatie in West- Europa. Het ene systeem is een hogedrukgebied dat met een luchtdrukwaarde van meer dan 1055 mb zondag boven Finland ligt. Er om heen is zeer koude lu^ht nu over geheel Rusland ge stroomd, terwijl ook Polen er door wordt bedekt. Geleidelijk is deze lucht verder Duitsland binnengedrongen. In DINSDAG S DECEMBER. v.m. n.rn. Breskens 8.10 8.56 Terneuzen 8.45 9.31 Hansweert 9.25 10.11 Walsoorden 9.35 10.21 ZON MAAN op onder op onder Dec. 7 8.32 16.30 13.16 0.06 8 8.34 1G.29 14.40 1.14 9 8.35 16.29 14.03 2.21 10 8.36 16.29 14.28 3.26 Berlijn daalde het kwik zondag avond tot 6 graden onder nul. Het ziet er naar uit dat deze lucht vandaag later ook het noordoosten van Nederland zal bereiken zodat de temperaturen daar om het vriespunt zullen zijn. Het andere luchtdruk systeem is een zeer diepe depres sie die langzaam over de Golf yan Biscaye naar het oosten trekt. Om het centrum hebben zondag geruime tijd zware orkanen ge staan. Het in de Golf van Biscaye gestationneerde weerschip meld de tijdelijk een gemiddelde wind snelheid van 140 km per uur. In verband met het langzaam opdringen van de depressie neemt de kans op neerslag .veer iets toe. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig tot maandag avond. Zuidoostelijke wind Veranderlijke bewolking met later kans op regen. Matige tot krachtige af en toe harde zuid oostelijke wind. Iets lagere tem peraturen dan zondag met in het noordoosten van het land tempe ratuur om het vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1