vond onderdak Engelandvaarders Dpn Doolaard Umnibus RADIO EN TELEVISIE Pro-Venezolaanse pamfletten verspreid te Willemstad Chinezen in Indonesië emigreren naar China Fa P. J. van de Sande BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING december 1959 Zaterdag 5 december 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 TE OLDEBROEK MNG GEDOOD. om ongeveer 7 81-jarige heer H. van de Schutten, raatweg overste egrepen door een de auto en een gesleurd, en vrij- dood. ING IN HET VAN DE I3VESTING. n het gemeente- Terneuzen brengt :nnis. dat vanaf 7 gedurende dertig meente-secretarie ter inzage liggen, voorlopig goedge- onteigening, met ten en grondteke- ere bescheiden, ng wordt beoogd de gemeente voor van het plan er", voor de gron- en westen van de rleiding. en kunnen uiter- dagen na verloop van nederlegging ichriftelijk bij het indienen, cember 1959. sofd van het stuur voornoemd, TELLEGEN. NBARE RGADERXNG :ster van Terneu- algemene kennis, n openbare raads- belegd tegen vrij er 1959. ecember 1959. er van Terneuzen, .LEGEN en Wethouders brengen ingevol- lid, van de Kleu- het volgende openbare kennis: 'emeente Terneu- ïgekomen verzoek ing voor Christe- erwijs te Driewe- Ige artikel 50 der iswet medewer- i tot aanschaffing :len en schoolbe- dat de aanvrage wettelijke eisen .ale eisen, aan het euteronderwijs te inwilliging daar- ;n worden over- el 50 e.v. van ge- medewhtking te ecember 1959. eraad voornoemd, )GEN, Voorzitter. ;S, Secretaris. ENSTTREDING [EERVAART-, ATSCHAPPIJ (Een verhaal voor de jeugd.) Keesje ontmoette een ruiter met zijn knecht en ST De wind gierde door de bomen en het bos zag er somber uit in het late najaar. Als knokige armen strekten de kale takken zich uit naar de grauwe he mel, waarlangs de wolken joegen. In het late m^dag- uur leek het reeds alsof de schemering was gevallen. Het was stil in het bos. Slechts de wind, die als een gehaaste reiziger voortsnelde door de houtopstand, was te horen. De dieren hadden zich in hun holen en nesten teruggetrokken, wachtend op de nacht die komen ging. Toch was het bos niet zo verlaten als het scheen. Op een van die smalle kronkelpaden slenterde een jongen, het was Keesje, de zoon van de houthakker, die midden in het grote woud zijn huisje had. De jongen liep in gedachten verzonken over het pad, diep weggedoken in de opstaande kraag van zijn korte jasje, de handen in de zakken. Deze keer had hij geen aandacht voor de natuur om hem heen, zoals anders. Kees was een kind van het bos. Hij kende er precies de weg, hij kende alle bomen, planten en 'dieren en zij allen waren zijn vriendjes, want andere vriendjes had de jongen niet. Kees had zich geen betere vriendjes kunnen wen sen. De meeste dieren hielden van die aardige, vrien delijke jongen, die 's winters wanneer de sneeuw hoog lag en het bos gevangen was in de ijskoude greep van de vorst, op de open plekken voedsel kwam strooien voor de hongerige beestjes. Er waren zelfs enkele dieren, die een hele tijd speelkameraadjes waren geweest van Kees., Dat wa ren de jongen, die door hem of zijn vader, de hout hakker, gevonden waren, toen hun moeder overleden of verdwenen was. Zij waren vol zorg in de houthak kerswoning grootgebracht totdat ze de leeftijd hadden, waarop ze voor zichzelf konden zorgen en vrijgelaten konden worden in het grote bos. Vanuit hun holen en nesten, vanachter bomen en struiken keken ze nu naar de jongen, die daar eenzaam op het kronkelige bospad liep en verdrietig was. Ja. Keesje had deze keer geen aandacht voor de planten en dieren om hem heen, hij tobde. Het was de dag voor het sinterklaasfeest en dat was het wat Kees dwars zat. Elk jaar weer had hij gehoopt dat Sint-Nicolaas ook hem eens zou bezoeken, maar steeds weer was hij niet verschenen en was er geen feest geweest in het huisje, waar het houthakkers gezin' woonde. ALLEEN OP PLAATJES Moeder vond het ook wel jammer, maar vader lachte er steeds om. Och, dat Sint Nicolaasfeest was toch onbelangrijk, meende hij. Maar voor Kees was het dat niet. Hij had er al zoveel over gehoord en gelezen en hij wilde het ook wel eens zelf meemaken. Maar elk jaar ging weer voorbij en hij voelde dat het ook deze keer weer mis zou zijn. Daarom was hij verdrietig. Moeder had hem wel eens verteld hoe Sint-Nicolaas haar vroeger bezocht en mooie ca deautjes voor haar had meegebracht. Hoe Sint-Ni colaas in de stad alle kinderen verraste met geschen ken, hoe er gegrabbeld werd en overal vrolijkheid en gezelligheid heerste. Keesje kende de goede Sint al leen van plaatjes, maar verder niet. Al weken liep hij met het plan rond om van huis weg te lopen en naar de stad te gaan om daar Sint- Nicolaas te ontmoeten, maar daar kon toch niets van komen. De stad was zo ver weg en hij zou zo heel lang moeten lopen. Wie zou hem eten, drinken en onderdak geven voor de nacht? Neen, dat ging niet. En bovendien zouden vader en moeder vreselijk ongerust worden. Sint-Nicolaas wist zeker niet, dat er midden in het grote woud een klein huisje stond, waarin Keesje woonde, dacht de jongen. Steeds verder slenterde hij over het smalle pad en het werd al donker. De wind wakkerde aan en het begon zachtjes te regenen. Maar Keesje bemerkte het niet. Hij liep maar door. Het begon harder te regenen, het ging zelfs stromen. EEN VREEMD GELUID Plotseling stond hij stil. Het was alsof hij uit zijn droom ontwaakte. Zijn in de vrije natuur ontwikkelde scherpe gehoor had een geluid opgevangen, dat hij niet kende. Wat was het toch? De jongen stond stil en luisterde met gespitste oren. In de verte hoorde hij het kraken van takken en zacht dreunen. Wie kon er nu nog in het donker en bij dit slechte weer in het bos zijn? Er kwamen haast nooit mensen en zeker niet nu. De jongen ging van het pad af en vond in het duister feilloos zijn weg tussen de bomen en struiken. Hij ging recht op het geluid af. Nu en dan bleef hij even staan om goed te kunnen luisteren, want het geraas van de wind door de bomen overstemde soms het geluid, dat zijn oor had opgevangen. Maar hij bleek op de goede weg, want het geluid werd steeds duidelijker. Nu wist Kees wat het was. Het was een ruiter. Hij hoorde duidelijk het stappen van het paard. Maar welke ruiter reed bij dit verschrikke lijke weer door het woud? Lang behoefde hij niet te twijfelen, want, toen hij dicht genoeg genaderd was en van tussen de bomen op een bospad keek, zag hij een prachtige schimmel voorzichtig voortstappend over het natte, glibberige pad en op het paard zat.... Sint-Nicolaas, de man die hij kende van de plaatjes. Keesjes hart begon sneller te kloppen. Zou de goedheiligman toch naar "hun huisje komen? DE WEG KWIJT Toen hij goed toekeek, zag hij achter het paard Zwarte Piet stappen, druipnat, en zuchtend onder het gewicht van een grote zware zak. Iedere keer weer gleed die arme Piet uit op de natte, glibberige bladeren waarmee het pad was bedekt. En de goede knecht hijgde en steunde en was aan het eind van zijn krachten, dat was duidelijk te zien. ..Gaat het Piet", vroeg de Sint. Hij hield zijn paard in en wendde zich half om naar zijn knecht. „Het valt echt niet mee, heer!" verzuchtte Piet. „We heb ben al zo'n lange tocht achter de rug vandaag en ik ben toch wel heel erg moe en de zak lijkt wei steeds zwaarder te worden!" ..Ja, Piet, ik zal het maar eerlijk zeggen", sprak de Sint met een zorgelijk gezicht. „Ik weet niet hoe lang dit alles nog zal moeten duren, want we zijn de weg kwijt. Dit bos is verschrikkelijk groot en ik ben bang, dat we het verkeerde pad hebben genomen. In dit weer kunnen we de nacht ook niet onder de blote hemel doorbrengen, maar ik begrijp ook. dat we niet steeds kunnen blijven doorgaan. Het is nu al zo donker, dat ik bijna geen hand voor ogen meer kan zien." „Maar wat moet er dan gebeuren. Sint-Nicolaas?" vroeg Piet met wanhoop in zijn stem. „Ik weet het ook niet. Piet", zei de Sint. „Maar ik moet zeggen, dat ik in heel mijn lange leven nog niet in zo'n nare toestand ben geweest. Jij kunt bijna niet verder en de schimmel struikelt ook elk ogenblik van vermoeid heid en we zijn allemaal doornat. We zullen nog een kou vatten in deze gure wind!" KEES WIL HELPEN Dat hele gesprek hoorde Keesje die onzichtbaar achter de bomen langs het pad toeluisterde. Maar dat was toch ontzettend voor Sint-Nicolaas en zijn knecht! Ineens had de jongen een goed idee. Hij stapte tussen de bomen vandaan en riep..Sint-Ni colaas!" Het paard, dat plotseling in het donker een wezen voor zich op het pad zag staan, schrok en be gon te steigeren. De Sint klemde zich stevig aan het dier vast en ook hij was erg geschrokken. „Wie is daar en wat moet dat?", riep de goedheiligman van af zijn hoge zitplaats. Keesje, gewend met dieren om te gaan, greep de teugel van de schimmel en sprak het dier kalmerend toe. Eindelijk ontwaarde de'Sint in het donker de kleine gestalte voor zich op het pad. „Wat is er jongen? Hoe kom jij hier in dit woud en dat nog wel in de avond bij dit weer?" „Ik ben Kees, de zoon van de houthakker", ant woordde de jongen. „Ik hoorde uw paard en ging kij ken wie er bij dit weer nog zo laat door het bos reed en toen vond ik u. U bent de weg kwijt is het niet?" vervolgde hij snel. De Sint knikte. „Ja jongen, we zijn wanhopig, het is ook zulk verschrikkelijk weer en het vooruitzicht, de gehele nacht verder te moeten trek ken. is geen pleziertje!" „Volgt u mij maar, ik weet hier precies de weg, dan dan zijn wij zo bij ons huis", nodigde Keesje uit en hij zette er flink te pas in. Nu dat liet Sint-Nicolaas zich geen tweemaal zeggen. Het leek wel of de schim mel en Piet nieuwe kracht gekregen hadden. Ze voel den de vermoeidheid en de regen niet meer en -ze stapten flink door. Weldra zagen ze in de verte de lichtjes van het huisje van de houthaker. DE MOOIE AVOND Vader en moeder waren al erg ongerust geworden toen Kees zolang wegbleef. Waar kon die jongen toch zitten? Toen ze buiten voetstappen hoorden, waren ze blij en moeder schepte alvast het eten op. Maar ze waren toch wel erg verwonderd toen Kees niet alleen binnenkwam, maar Sint-Nicolaas en zijn knecht mee bracht. Tjonge, wat waren die nat In het kort vertelde Kees wat er in het bos gebeurd was en toen was er grote vreugde in het huis van de houthakker. Moeder was erg blij, Sint Nicolaas weer eens na zoveel jaren te zien en ook vader liet nu wel merken dat hij het bezoek van de oude kindervriend erg op prijs stelde. Kees ging vlug voor de schimmel zorgen, die een onderdak kreeg in de grote schuur en moeder vroeg of Sint-Nicolaas een hapje mee wilde eten. Het was wel een eenvoudige maaltijd, maar het zou best smaken. Zwarte Piet likte zich al de lippen af, toen hij de dampende schalen zag. Natuurlijk scho ven zij beide aan. Zo'n bezoek hadden ze in de hout hakkerswoning nog nooit gehad en het werd 'n mooie avond. Kees mocht opblijven en bij het knapperende vuur van de open haard vertelde de Sint vele avonturen die hij in zijn lange leven had beleefd. Hij was blij het huisje in het bos gevonden te hebben, niet omdat hij hier een onderdak vond voor de nacht, maar ook om dat hij besefte, dat in dit grote woud mensen woonden, die hij al die jaren nooit bezocht had. Natuurlijk wil de de Sint dit goedmaken en er werd die avond heer lijk gesmuld van speculaas, marsepein en suikergoed. Keesje kon nu voor het eerst van leven echt grabbelen, want speciaal voor hem strooide Zwarte Piet zijn pepernoten door de kamer. Wat had de jongen een pret Uit de zware zak mocht hij tenslotte verschillende mooie cadeautjes kiezen, want Sint wilde hem zijn jarenlange wachten vergoeden. Toen hij eindelijk die avond in zijn bed lag en wist. dat ook Sint-Nicolaas en Zwarte Piet in hun huis heerlijk lagen te slapen, keek hij nog eens naar de vele presentjes naast zijn bel en er was geen gelukkiger jongen op de wereld dan Keesje, de zoon van de houthakker. (Nadruk verboden.) Lagere prijzen voor uien De afzet van uien op de Neder landse veilingen heeft op het ogenblik een vrij moeizaam ver loop.'Deze week zijn over de ge hele lijn de prijzen teruggelopen en het verschil met vorige week bedraagt'gemiddeld twee tot drie cent per kg. Het aanbod is wel iswaar iets toegenomen, maar toch beslist niet groot te noemen. De vraag is echter zeer gering. Engeland kan nog wel aardige kwantums gebruiken maar West- Duitsland en België tonen zeer weinig interese terwijl ook de export naar Frankrijk is terug gelopen. Het zijn vooral uien uit Hongarije en Spanje welke een grote rol spelen op de buiten landse markten. Donderdag werd in St. Maar tensdijk op de uienveiling voor de middel fijn kwaliteit 19 tot 19'2 cent per kg betaald, terwijl de middel grof werd verkocht voor 23^2 cent per kg. Bonken noteerden 24 cent per kg en drie lingen 1812 cent. Er was een aanbod van 60 ton. Vele weken achtereen heeft de prijs van de middel fijn kwaliteit gelegen tussen 21 en 23 cent per kg, terwijl voor de bonken meest al boven 25 cent per kg werd be taald. Voor de telers is deze gang van zaken wel teleurstellend, want de oogst was toch reeds ge ring door sqhade tengevolge van de droogte. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn te Willemstad ge stencilde pamfletten verspreid, afkomstig van de „Moviminto pro amistad Antilles Venezuela" (beweging van vriendschap tus sen de Antillen en Venezuela), waarin een zeer scherpe aanval wordt gedaan op de houding dei- Nederlandse regering in verband met het incident van de „huur lingen-piloten". In het pamflet wordt o.a. ge zegd, dat in Latijns-Amerika de vrije democraten worden be dreigd door dictatoriaal gere geerde landen en resten van ko lonialisme, die onderling samen spannen. Er wordt aangedron gen op een wijziging van de Venezolaanse wetten, die er op dienen te worden gericht, lat niet anderen rijk worden van de Venezolaanse olie. Het pamflet zou een overdruk zijn vaVi een artikel of ingezon den stuk, geplaatst in het Vene zolaanse tijdschrift „Revista Elite". Een beweging onder vorengenoemde naam is onbe kend. Men neemt aan. dat het pamflet is opgesteld door inwo ners van Curacao en dat de ver spreiding niet opbouw is gezet door naar de Ned. Antillen over gekomen Venezolanen. De politie stelt een onderzoek in. (Adv.) tval en roos Ongeveer 350 Chinezen, die in Indonesië geen werk meer kun nen vinden, zijn met het Ne derlandse schip „Tjiwangi" te Hongkong aangekomen. Zij werden door de politie, die con tact met deze groep zoveel mo gelijk voorkwam, naar een spe ciale trein gebracht, die deze mensen per eerste gelegenheid naar de Chinese grens bracht. Zij verklaarden aan journalis ten, dat velen hunner in Indo nesië zijn geboren en tevoren nooit in China zijn geweest; zij verklaarden ook, niet te weten, waar zij terecht zouden komen of wat hun toekomst zal zijn. Zij waren verheugd Indonesië te hebben kunnen verlaten omdat zij er geen werk meer konden krijgen. Nadat zij in Indonesië op arbeidsbureaus waren ingeschreven, moesten zij lange tijd wachten op toe stemming van de Indonesische Uitspraak in Franse babypoederzaak De 59-jarige apotheker Jacques Cazenave is gisteren te Bor deaux wegens het in de handel brengen van giftig babypoeder veroordeeld tot anderhalf jaar voorwaardelijk, een boete van 1.400 gulden en betaling van schadevergoeding. De eis was twee jaar. 73 kinderen zijn na behande ling met het poeder gestorven. Het gevatte arsenicum. overheid voordat zij werk kon den krijgen. Bij dfe groep bevdnden zich 150 arbeiders uit de tinmijnen van Banka en Billiton. Naar deze menen zullen de overige Chinese mijnwerkers in Indone sië, ten getale van ongeveer 2.000, eveneens spoedig naar China vertrekken. POLITIEK GETRAINDE CLOWNS. Prof. Yoeri Demetrief van het Instituut voor kunst van de Sow.iet-academie van wetenschappen, heeft donderdag op een congres van Russische clowns te Moskou verklaard dat zij niet voldoende aandacht besteden aan bestrijding van de burgerlijk!: idan- logie. De clowns zouden ccn betere politieke opleiding moeten krijgen, meer tijd aan internationale proble men geven en cursussen in hoger onderwijs moeten volgen. „Heden ten dage kan de politiek ongeoefende clown geen goede clown zijn", aldus prof. Demetrief op het het congres, waarop wordt gesproken over ma- nieren om het circusleven aangenamer te maken. Zo .juist ontvangen nieuwe zending K. NOREL 3,95 en 3.95 BOEKHANDEL Noordstraat 57 Terneuzen ZONDAG 6 DECEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenw.; 9.15 Orgelspel; 9.30 Nws; 9.45 Gram.. 9.55 Hoogmis; 11.30 Hedendaag se muz.; 12.15 Actuele geloofs- problemen; 12.30 Lichte niuz.; 12.55 De kerk zijt gij, lezing; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, praatje; 13.10 De Wad- ders. hoorspel13.30 Harp en trompet; 13.50 Gram.; 14.00 Voor de kinderen14.30 Pianorecital 15.10 Gram.; 15.25 Tussen Andes en Stille Oceaan, lezing15.35 Muzikale lezing; 16.00 Spurt; 16.30 Vespers; 17.00 Oecumeni sche kerkdienst; 18.00 Na de kerkdienst, gesprek; 18.20 Het geladen schip, lezing 18.40 Wie oren heeft, hore!;, lezing; 19.00 uit de kerken; 19.05 Samenzang; 19.30 Doe mij een teken ten goe de, lezing; 19.45 Nieuws; 20.00 Katholiek en gemeenschap, cau serie; 20.15 Gevar. progr.20.45 U bent toch ook van de partij?, lezing; 20.55 Promenade orkest, sopraan en baritdn; 21.30 De beer en de aap, hoorspel; 22.05 Loterijprogr.22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondgebed; 22.55 Meesterwerken van de re ligieuze muz., lezing; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Gevar. progr.9.45 Geeste lijk leven, lezing; 10.00 Geef het door. praatje; 10.05 Voor de jeugd; 10.30 Remonstr. kerkd.; 1130 Vra^enbeantw.11.45 Ber. uit de k? i12.00 Lich'e mu ziek; 12.30 Sportspiegel12.35 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram.; 13.20 Ge var. muziek; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Kamermuziek; 15.10 Film praatje; 15.25 Kamermuz.16.00 Lichte muz.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Redt een kind, klankbeeld; 17.15 Nederland sinds 1945, cau serie; 17.30 Het huis met de ge kroonde karnton, hoorspel17.50 Nws, sportuitsl. en sportjourn.; 18.30 Zigeunermuz.18.55 Jour nalistenforum19.30 Cabaret; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 20.35 Een romantisch verhaal, hoorspel; 21.15 Lichte muziek; 21.45 Comme ci, comme ca; 22.00 Lichte muz.; 22.15 Journ.; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 23.10 Sport uitsl.; 23.15 New York calling; 23.20 Nieuwe gram.; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.15 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Amu- sementsmuz.13.00 Nws; 14.00 Opera- en belcantoconc.15.30 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Sport berichten en nws; 17.05 Gram.; 17.30 Sportuitsl.; 17.45 Gevar. muziek; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Populaire muz.; 20.00 Orkestconc.; 20.52 Gram.; 21.15 Orkestconc. (verv.22.00 Nws; 22.15 Gram.; 22.30 Jazz- muz.; 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00 Gereformeer de kerkdienst; 20.00 Interviews; 20.10 Filmkroniek; 20.40 Toeris tische documentaire; 21.00 Ca baret; 21.4522.00 Gesprek, 22.00 Sportact. VL. BELG. TV: 11.00 Hoog mis; 14.30 Folkl. progr.; 15.00 De week in beeld; 15.30 Sprook jesfilm; 16.15 Poppenfilm; 16.30 Voor de kleuters; 19.00 TV-feuil- let.on; 19.30 Nws; 20.00 Poppen- film; 20.15 Gevar. progr.; 22.00 Genrefilm; 22.15 Nws en jour naal. MAANDAG 7 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.13 Gram. en sport uitslagen 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Rondom het woord, theol. etherleergang; 11.00 Gr.; 11.30 Quiz; 12.00 Pianorecital; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gevar. progr.; 15.50 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamer muz.; 16.50 Gram.; 17.00 Voorde kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.18.00 Or gelspel; 18.30 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte muz.; 20.15 Waarom eigenlijk?, toespraak; 20.20 De pastorie van Hinton. hoorspel 21.10 Radio Philharm. orkest en trompet; 21.30 Vocaal ens.22.00 Parlementair comm.; 22.15 Gr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Pro menade ork. en koor; 23.40 Het Evangelie in Esperanto, lezing; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II7.00 Nieuws 7.10 Gym.; 7.20 Gr.; 8.00 Nws; 8.15 Pianospel; 8.30 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding10.00 Gram. 11.00 Omroepork.; 11.45 Voordr.; 12.00 Lichte muz.12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor ons platteland, praatje; 12.43 Zang en piano; 13.00 Nws; 13.15 Med. of gram.13.20 Promenade ork. 13.55 Beursber.; 14.00 Sopr. en piano; 14.30 Gram.; 14.50 Het onderwijs aan volwassenen, cau serie; 15.05 Gram.; 16.20 Idem; 17.00 Voor de padvinders; 17.15 Gram.17.50 Mil. comm.18.00 Nws; 18.15 Algerije: van folte ring tot onderhandeling, door dr. K. Strijd; 18.25 Theaterork.; 18.50 Openbaar kunstbezit, cau serie; 19.00 Mexico, muz. praat je; 19.30 Inleiding tot muz. be grip; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 22.30 Nws en beursber. v. New York; 22.40 Journ.; 22.50 Knipperlicht, progr. voor de weggebruikers; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gr.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zie ken; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Franse les; 18.00 Intermez zo; 18.10 Protest, uitz.18.20 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Popul. conc.20.00 Orkest conc. in de pauzeKunstkalei- doscoop; 21.30 Amus. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Zangrecital; 22.45 Gram.; 22.55 Nws en voor de zeelieden. VL. BELG. TV: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Nws; 20.15 Sport- xroniek; 20.45 Gevar. progr.; 21.30 Herdenkingsprogr.; 22.10 Nieuws en journaal. MINISTER LUNS EN COUVE DE MURVILLE VOOR T.V. Zondagavond zal dë Neder landse televisiestichting, vóór de uitzending van het zondagavond sportjournaal, een gesprek uit zenden tussen minister Luns en zijn Franse ambtgenoot Couve de Murville. De uitzending is van 9.45 tot 10.55 's avonds. AXEL Geboren: 2 nov.Catharina Erna, d. v. Abel Jan Ettema en Nellie Helena Keur; 11 nov.; Charles, z. v. Johannes Herman Hanny en Helena Wagiah; 14 nov.: Catharina' Johanna Sara, d. v. Marinus Cornelis de Feij- ter en Janneke Maatje van Hoorn; 16 nov.: Jannis Karei, z. v. Abraham de Koeijer en Leen- tje Catharina Hamelink; Liliana Sidonie Adriana, d. v. René Flo- rentius Duijm en Maria Emelia van Nieulande; 23 nov.: Cornelis Petrus Martinus Maria, z. v. Wil lem Jacques Polderman en Cor nelia Maria Francisca Vromans; 29 nov.: Odilia Cecilia, d. v, Al- phonsus Verschraegen en Ma thilda van de Lavoir; Marinus, z. v. Florus de Jonge en Janna Hamelink. Huwelijksaangiften: 7 nov.: Lucien Johannes Franciscus Buijsse (van Sas van Gent), 21 j. jm. en Jeannet Philomena Tiele- man, 19 j., jd.; 14 nov.: Cornelis Jan Lensen, 18 j., jm. en Anna Emma Jonkman. 16 j„ jd.; 20 nov.; Johannes Cornelis de Vos (van Biervliet), 21 j„ jm. en Sara Jacomina Kaijser, 19 j., jd.; Dou- we Albert Pel, 33 j., jm. en Maria Tanneke van Eijk, 21 j„ jd.; 28 nov.: Frangois Hamelink, 24 j., jm. en Truida Betsy Dieleman, 19 j., jd.; 30 nov.: Abranam Dees (van Zaamslag), 26 j„ jm. en Sara Anna van Driel, 24 j„ jd. Huwelijksvoltrekkingen12 nov.: Abraham Pieter van Luijk. 23 j., jm. en Francina de Bruijne, 21 j„ jd.; 26 nov.: Lucien Johan nes Franciscus Buijsse (van Sas van Gent), 21 j„ jm. en Jeannet Philomena Tieleman, 19 j.. jd.; Cornelis Jan Lensen, 18 j., jm. en Anna Emma Jonkman, 16 j., jd. Overleden: 21 nov.: Meeuwis de Regt, 72 j„ echtg. van Catha rina L. de Jonge; 29 nov.: Leen- dert Verpoorte, 58 j„ echtg. van Jannetje Op 's Hof. SAS VAN GENT Geboren: 10 nov.; Maria J. P., d. v. J. F. M. FruijtierRijk, Oostdam 7; 13 nov.: Anthonie J., z. v. G. van LeidenRiemens, Singelstr. 1; 21 nov.: Adriaan (geb. te Sluiskil), z. v. L. A. de MaillieDoorns. Oostdam 30; 22 nov.: Mariska (geb. te Sluiskil), d. v. A. L. B. WegmanLam mens, Tramstr. 13; 26 nov.: An- geline M. G. (geb. te Sluiskil), d. v. L. BurmSnoek, Markt 6; 30 nov.: Johanna (geb. te Sluiskil), d. v. L. FikkeNetten, Juliana- straat 38. Huwelijksaangiften: Cyrillus P. Pluvm. 29 j„ van St. .Tansleen en Julia S. M. Verbiest, 21 j. HuwelijksvoltrekkingenEdu- ard I. Bleijenberg, 25 j., van Ter neuzen, en Rosalia L. van den Bergen, 25 j.; Jozef P. van den Bergen, 23 j. en Maria E. J. Wou ters, 23 j., van Terneuzen. Overleden: Theodorus de Rijk, 83 j„ wedn. van Maria A. Ever- aardt: Evert Rutters, 58 j., echtg. van Alice Gillis, wonende te As senede; Jacobus Cocquyt, 54 j., wedn. van Maria B. Schelfaut, wonende te Terneuzen: Willy R. Slock, 17 j., z. v. R. Slockvan Damme. ZAAMSLAG Geboren: 2 nov.: Pieter Adriaan, z. v. Johanes Adriaan van Cadsand en Catharina Ze- gers, Polderstraat 29; 6 nov.: Johan Adriaan (geb. te Terneu zen). z. v. Jacob Wisse en Maria Wisse, Axelsestr. 4; 13 nov.: Pie ter Hendrik, z. v. Pieter Marinus Jacobus de Jonge en Neeltje Adriana Maatje Wissel, Rozema- rijnstr. 10. Huwelijksaangiften: 7 nov.: Andries Cornelissen, 25 j., en Jo hanna Cornelia Verhelst, 22 j.; 16 nov.: Pieter Romeijnsen (van Terneuzen), 21 j. en Leuntje Suzanna de Bruijne, 20 j.; 23 nov.: Jacobus Neelis (van Ber- kel en Rodenrijs), 31 j. en Mag- dalena Jacoba Boeije, 22 j.; 30 nov.Michiel Cornelis de Pooter (van Hoek). 20 j. en Pleuntje Janneke de Vos, 18 j. Huwelijksvoltrekkingen: 26 nov.: Andries Cornelissen, 25 j. en Johanna Cornelia Verhelst, 25 j. Overleden: 11 nov.: Adriana Jozina van Arenthals, 60 j., echt genote van Martinus Jacob van Doorn, B 143; Cornelia Schieman (overl. te Terneuzen), 85 j., d. v. Cornelis Schieman en Suzanna Riemens, Plein 40; 24 nov.: Adriana Maria van de Vrede, 9 maanden, d. v. Pieter van de Vrede en Adriana Maria de Jon ge, Rozemarijnstr. 18. SAS VAN GENT Ingekomen personen: J. P. Buize, met gezin. Zandstraat 4. van Zuidzande; A. A. Sijnesael met gezin, Zeelandiastr. 2, van Groede; V. M. Hemelsoetvan Bambost, Zeelandiastr. 12, van Westdorpe; P. T. Pijcke met ge zin, Suikerdijk 4, van IJzendijke; P„ de Guytenaer met gezin, Bui tenweg 11, van Westdorpe; J. A van Arenthals, N. Bogaardstr. 1, van Den Haag; W. Wismeijer, N. Bogaardstr. 1, van Sluis; R. G. Verheye met gezin, Oostdam 12, van Axel; T. de Kreijger, B. Wauterstr. 15. van Schoondijke; P. J. de Kreijger met gezin, B. Wautersstr. 15, van Schoondijke; P. J. Vergeer met echtg., B. Hoefnagelstr. 9, van Westdorpe; A. Scheffers met gezin, B. Wau tersstr. 13, van Axel; R. A. E. Ranschaert, Singelstr. 3, van Den Helder; J. van Belois met gezin, van Breskens; A. J. Nevc met gezin, van Hontenisse; S. P. M. Rondel, Walstr. 14, van Frankrijk; W. de Coene met echtg., Westdam 82, van Zuid- dorpe; A. R. F. Gijs met echtg., Singelstr. 13, van Aardenburg; M. E. J. van den BergenWou ters, Kloosterlaan 9, van Ter neuzen; C. M. Braamse, Bolwerk 58, van Hontenisse; T. M. Min- naert met echtg., B. Hoefnagels straat 43, van Aardenburg; J. P. BuijsseTieleman, Julianastr. 32, van Axel; Gerardus M. Alten burg, Julianastr. 42, van Eind hoven. Vertrokken ]>ersonen: R. L. Bleijenberghvan den Bergen, Vredestr. 21, naar Westdorpe; J. G. van Maanen met gezin, B. Hoefnagelsstr. 43, naar Leerdam; J. van den Bergen met gezin, Oostkade 3, naar Sliedrecht; J. C. Melieste, Westkade 27, naar Rotterdam; L. C. Lampo, Bol werk 40, naar Middelburg: f*. A. C. de Vijlder met gezin, Verbln- dingsstr. 5, naar Hulst.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 7