Overeenstemming tussen Adenauer en De Gaulle r De storm in Zuid-Europa Chroes|tsjef aan het woord Het congres van de Hongaars communistische partij Eisenhower reist naar elf landen om uiting te geven aan Amerika's streven naar vrede DONDERDAG 3 DECEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4849 EERSTE BLAD De Frans-Westduitse besprekingen Het vliegtuigongeluk in de Ver. Staten Tsjecho-Slowakije laat Duitse»piloten vrij Bomontploffingen in Algiers Voor uw inspiraties 1/imi-Ksiok .J Honderdduizend Ex-koning Michael vertrokken Twee Canadese kinderen komen in Nederland Sinterklaasfeest vieren De Algerijnse kwestie Nog geen beslissing in stemmingen over Veiligheidsraadsvacature Reorganisatie van Sowjet- veiligheidsdiensten Raadsman van echtpaar Meulenbelt richt zich tot de Tweede Kamer Staking in Frankrijk KLM-vluchten op Frankrijk HFF WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 sur. De besprekingen, die de Westduitsie bondskanselier, dr Konrad Adenauer, te Parijs met president De Gaulle en de Franse premier Debré heeft gevoerd, zijn woensdag te 18.00 uur geëindigd. De officiële woordvoerders van beide partijen hebben mede gedeeld dat Adenauer en De Gaulle overeenstemming hebben bea-eikt over alle op een topconferentie tussen Oost en West betrekking hebbende punten. Een Westduitse woordvoerder verklaarde gisteravond: ..Bonds kanselier Adenauer heeft ten volle de overtuiging gekregen dat er geen enkel gevaar bestaat voor een 1 ranse verzwakking in enigerlei vorm van de Navo". Gemeld wordt dat Adenauer en De Gaulle Groot-Brittannië en de Verenigde Staten de vol gende agenda voor een topcon ferentie met de Sowjet-Unie, in het voorjaar van 1960, zullen voorstellen 1. Ontwapening; 2. Niet-inmen- ging in de binnenlandse aangele genheden van andere landen; 3. Hulpverlening aan de onderont wikkelde gebieden; 4. Het Duit se vraagstuk. Hierbij zou de her eniging van Duitsland en de po sitie van Berlijn moeten worden besproken. De Westduitse officiële woord voerder heeft dinsdagavond j.l. verklaard: „Wij zijn het niet slechts met Frankrijk, maar ook met Engeland eens dat het Wes terse plan voor Duitsland, dat op de Geneefse besprekingen aan de Sowjet-Unie is voorgesteld, nog steeds van kracht is". Dit z.g. pakketplan voorziet erin dat wijzigingen van de hui dige status van Berlijn slechts in het kader van een regeling ,van het gehele Duitse vraagstuk kan worden overwogen. Uit de naaste omgeving van Adenauer wordt vernomen dat de Westduitse bondskanselier er woensdagochtend bij president De Gaulle op aan heeft gedron gen dat deze volledig zal instem men met het bestaan van een verenigd opperbevel over alle Navo-troepen en het handhaven van de graad van militaire sa menwerking, die noodzakelijk is om het Navo-opperbevel, in het beiang van de veiligheid van West-Europa, goed te doen func- tioneren. Adenauer heeft er verder op gewezen dat, indien er geen over eenstemming met de Russen wordt bereikt over een algehele afschaffing der kernwapens en een gedeeltelijke vermindering der klassieke bewapening, het Navo-bondgenootschap en zijn militaire kracht noodzakelijker zijn dan ooit tevoren. In dat ge val zou het waarschijnlijk-nodig zijn de huidige militaire kracht der Navo niet slechts te hand haven, doch ook uit te breiden, terwijl ook de militaire eenheid zou moeten worden versterkt. President De Gaulle heeft de bondskanselier hierop, naar ver luidt, verzekerd dat hij, juist ter versterking van de militaire doelmatigheid van de Navo, een grondig onderzoek wil van de mogelijkheden om de werking van het Noordatlantische bond genootschap. te verbeteren. Bij het vliegtuigongeluk in de bergen van Pennsylvania zijn in totaal 25 mensen om het leven gekomen. Dinsdagavond werd nl. meegedeeld dat ook de 26-jarige tweede piloot verongelukt is. Eén van de 22 passagiers heeft er het leven afgebracht. Hij is echter zwaar gewond. Tsjecho-Slowakije heeft gister middag de twee Westduitse mili taire vliegers, die op 22 oktober met hun toestellen op Tsjechisch gebied verongelukten, vrijgela ten. Zij hadden veertig dagen ge vangen gezeten. De Westduitse regering heeft drie nota's over de kwestie verzonden. Volgens de Tsjechen heeft het neerstortende vliegtuig grote schade aangericht. Op een bijeenkomst van arbei ders te Boedapest heeft premier Chroesjtsjef van de Sowjet- Unie gezegd dat de internationa le toestand afhangt van de toe stand in de communistische lan den. „Als de interne toestand in onze landen goed is, zal de inter nationale toestand zijn cn onze interne toestanu nangi sa men met de manier waarop wij werken". De premier betoogde, dat van de kant van „de imperialisten" geen gevaar meer te duenten valt. „Onze kracht is groter dan de hunne. Onze bewapening is beter dan die van de imperialis ten. Onze raketten zijn op de maan. de hunnen zijn in zee ge vallen". Hij voegde hieraan toe: „De vermindering van de internatio nale spanning is niet het gevolg van hun pogingen, maar van de onze". Er klonk gelach toen hij De Franse communistenleider Jacques Duclos heeft woensdag in Boedapest op het congres van de Hongaarse communistische partij verklaard dat het enthou siasme van de Fransen voor het bezoek van Chroesjtsjef aan Frankrijk het bewijs heeft ge leverd dat het Franse volk de vrede willen vriendschapsbanden met de Sowjet-Unie wil onder houden. Kallai, lid van het politieke bureau en secretaris van het centrale comité van de Hongaar se communistische partij, hield een rede waarop hij verschillende vraagstukken, die verband' hou den met de „ideologische en cul turele revolutie", aansneed. Na de gebeurtenissen van 1956 hebben de ideologische vraag stukken een grotere betekenis gekregen dan daarvoor, aldus Kallai. Op dit gebied is de laat ste tijd goed werk verricht, maar dat betekent niet dat de partij nu maar op haar lauweren kan gaan rusten. „Kleine bourgeoisie" vormt in Hongarije nog steeds een belang rijke macht en de burgerlijke ideeën werken nog steeds door bij de massa, zo zei hij. Perscommentaren op Hongaarse partijcongres De „New York Herald Tribu ne" schreef dinsdag n.a.v. Chroesjtsjefs rede op het Hon gaarse partijcongres, dat de Sow- jet-premier verklaarde dat Ka- dar en de Hongaarse communis tische partij" het vertrouwen en de diepe genegenheid van het Hongaarse volk verdienen". De „Tribune" vraagt zich af, waarom Chroesjtsjef de Russi sche troepen niet uit Hongarije terugtrekt, en het Hongaarse volk de gelegenheid geeft om door verkiezingen uiting te ge ven aan „zijn vertrouwen en ge negenheid" voor het communisti sche regime. De „New York Times" ver klaarde ten aanzien van de inter nationale toestand, dat de on verzoenlijkheid waarvan Chroesjtsjef blijk geeft weinig hoop laat dat op een topconfe rentie iets kan worden bereikt. Ondanks de vorderingen op de Geneefse conferentie inzake een verbod van kernproeven en het verdrag inzake het Zuidpoolge bied' blijft het voor de vrije we reld een noodzaak om aaneenge sloten te blijven. De Londense onafhankelijke rechtse „Daily Express" ver klaarde over Adenauers bespre kingen in Parijs, dat de Duitse bondskanselier en generaal De Gaulle de „schoorvoetende gezel len" van het Westelijke kamp zijn. Volgens de „Daily Express" moeten Amerika en Engeland te verstaan geven dat zij desnoods zonder hen met Chroesjtsjef een topconferentie willen aanvangen. Adenauer wil volgens dit blad de huidige „onhoudbare toestand in Europa" laten voortduren, om dat hij gelooft dat dan eens Duitsland zijn verloren gebieden in het Oosten zal terugkrijgen. „Dat is zijn doel", aldus de „Dai ly Express", doch het is niet het doel van het Britse volk. De Franse gematigde rechtse „Figaro" meent dat de krachten die Europa in de richting van eenheid en geleidelijke organisa tie daarvan drijven, het zullen winnen van tegengestelde stro mingen. De jovialiteit van Chroesjtsjef kan er niet tegen op, „Europa heeft een weg inge slagen waarvan geen terugkeer mogelijk is, omdat hij overeen stemt met het instinct van de volken die er het enige middel voor verdediging van hun be schaving tegen de vloedgolf der totalitaire massa's in zien". zei: Maar wij zullen er voor zor gen dat het opwarmingsproces voortduurt". Chroesjtsjef sprak over de hulp die Rusland in 1956 aan Hongarije heeft verleend ten tijde van de opstand, „toen de beste zonen van het volk werden op gehangen cn vervolgd". De imperialisten hadden ge- liUUpii tiiuuo Ch.„c-jw:f, „TM zij de socialistische landen een voor een uit hun verenigd kamp konden losmaken". De Russische premier spoorde de Hongaarse arbeiders aan hard te werken. Hoe harder er ge werkt werd', des te sneller zou de levensstandaard stijgen. „Im perialisten en kapitalisten zeg gen dat alleen met het kapitalis me een gezonde economie moge lijk is. Zij zeggen dat gelddorst het enige is wat de arbeiders kan bewegen te werken, maar wij weten dat onze werkers door een ideaal worden bewogen". In de Sowjet-Unie zal volgend jaar de zevenurige werkdag wor den ingevoerd, aldus Chroesjt sjef, en in 1964 zal worden be gonnen met overschakeling op een zesurige. In het centrum van Algiers hebben zich woensdag twee bomontploffingen voorgedaan, waardoor drie personen werden gewond. Eén bom verwoestte een winkel, maar hier deden zich geen persoonlijke ongeval len voor. De andere, die in een boom was aangebracht, ver wondde drie voorbijgangers. Nader wordt gemeld dat de tweede bom aan één voorbijgan ger het leven heeft gekost en dat er zeven werden gewond. (Adv.) bij de rijmpjes op het avondje van Sinterklaas komen de meeste modieuze artikelen van Visser-Koole U een heel eind tegemoet. Op hoed en jas, das en sok, twinset en pullover, sjaal, overhemd, mantel, japon en bontjas valt zo verrukke lijk te rijmen. Bovendien is iedereen ontvankelijk voor mtoie céldeaus. Kijk dus wel bij A X E U In de Staatsloterij is gisteren de hoofdprijs van 100.000 gulden uitgeloot. Het winnende lot was no 15959. De series van dit num mer zijn verkocht in Amster dam, Rotterdam, Zutphen, Haarlem en Eindhoven. Ex-koning Michael van Roe menië, die zondag jl. in Neder land arriveerde om als gast van Z.K.H. Prins Bernhard enige jachtpartijen mee te maken, is vergezeld van zijn gemalin met de Viscount van de KLM van Schiphol naar Ztirich vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door luitenant ter zee der eerste klas se W. W. Kuijck, adjudant van de Prins. Ex-koning Michael heeft jacht partijen meegemaakt op het Loo en hetnatuurreservaat „De Beer". President Eisenhower heeft dinsdag op zijn persconferentie verklaard dat hij zijn reis naar elf landen zal maken om uiting te geven aan Amerika's streven naar vrede. Hij zei dat hij met de Indiase premier gaarne het Indiaas-Chinese grensgeschil zal bespreken. Uit alle berich ten die hij uit het buitenland had ontvangen bleek dat er veel twijfel, ook onder de bond genoten en andere vrienden, bestaat of de Verenigde Staten werkelijk oprecht zijn in het nastreven van vrede. Eisenhower zei dat nij nog betrekkelijk korte tijd in functie is en dat hij besloten had iets «te ondernemen waartoe geen andere president ooit geroepen was geweest. Hij zei' zich gedwongen te voelen een aantal landen te be zoeken. Daardoor hoopte hij vele anderen te bereiken en hen precies te vertellen wat de V.S. pogen te doen. Hij deelde mede dat hij en kele dagen geleden onderzocht was en dat de artsen hadden verklaard dat hij in staat was deze reis te ondernemen. De president zei verder dat de V.S. hoopvoller gestemd zijn ever het bereiken van enig con structief resultaat op dc confe rentie in Genève over een ver bod van kernwapenproeven dan enkele maanden geleden. Hij verklaarde dat de Ameri kaanse regering groot belang hecht aan het huidige overleg ever methoden om ondergrond se ontploffingen te ontdekken en te identificeren. Eisenhower zei te willen be wijzen dat de V.S. niet agressief zijn. Zij willen geen gebied of bezit van een ander; ook willen zij niet de rechten van anderen schenden. De V.S. willen slechts trach ten een goede partner te zijn Een Nederlands schip (ver moedelijk de 140 ton metende „Pieter Geertruida") heeft dins dagavond als gevolg van de zwa re zeegang in de baai van Na pels een lading van circa 8.000 kg ievende paling overboord moeten zetten voor het de haven van Santa Lucia kon binnenko men. Het schip heeft drie uur nodig gehad om tussen de pieren te ko men. Honderden toeristen, die het gevecht van het schip tegen de zee hadden aanschouwd, juich ten de kapitein toe toen hij ein delijk de veilige haven kon bin nenlopen. Het noodweer boven Spanje heeft in het afgelopen etmaal 11 doden en talrijke gewonden ge- eist. In Madrid kwamen twee personen om het leven doordat een gevel naar beneden kwam. Bij Valencia werd een zigeuner familie bedolven onder een schoorsteen van een fabriek, die op haar woonwagen terecht kwam. Het slechte weer houdt if De Britse eerste minister Ha rold MacMillan zal in 1960, waarschijnlijk in de laatste twee weken van maart, Italië bezoe ken, aldus is te Londen van offi ciële zijde medegedeeld. Gistermorgen arriveerden met een „Bristol Brittania" van de Canadese luchtvaartmaat schappij C.P.A. de vijfjarige Perry Konst en zijn driejarig zusje Joyce op de luchthaven Schiphol. Parmantig stapten zij aan de hand van de stewardess uit het vliegtuig waarmee zij dinsdagmorgen uit Vancouver waren vertrokken. De kinderen zijn naar Nederland gekomen om de feestdagen bij hun groot ouders in Wervershof bij Enk huizen door te brengen. Vader Konst is n.l. acht jaar geleden naar Canada geëmigreerd, waar hij zich in Prince Rupert in de staat Brits Colutfibia ais tim merman heeft gévestigd. Een maal was het emigrantenpaar reeds naar Nederland overgeko men voor een bezoek aan hun ouders. Aangezien het Sinter klaasfeest echter nergens zo ge vierd wordt als in Nederland besloot de grootvader, de heer Karsten, een bloembollenkwe ker, drie weken geleden de kin deren vóór 4 december naar ons land te laten overkomen. Het werd een hartelijk welkom op de Amsterdamse luchthaven. Uiteraard kenden de kinderen die hun grootouders twee en een half jaar geleden voor het laatst hadden gezien dezen niet meer, maar het ijs was toch al gauw gebroken. Perry ver telde het hele reisverhaal van de autotocht van Prince Rupert naar Terrace en vervolgens van de vliegtocht van Terrace naar Amsterdam via Vancouver. Zijn grootmoeder kon zijn Engels taaltje makkelijk verstaan, want twee jaar geleden was zij nog bij haar kinderen op bezoek geweest in Canada. Nadat de stewardess van de C.P.A. die onderweg „geen kind aan de kinderen" had gehad, afscheid van hen had genomen, vertrok ken zij met opa en oma naar Wervershof, waar zij een aller genoeglijkst Sinterklaasfeest tegemoet gaan. Engeland heeft in de politieke commissie, die zich met de Al gerijnse kwestie bezig houdt, verklaard dat wijsheid en voor zichtigheid gebieden dat de V.N. dit jaar geen resolutie aanneemt over dit vraagstuk. De zaak is nu op een veelbelo vend, maar ook gevoelig punt gekomen, zei hij. nog steeds aan. Verschillende steden, zoals Bilbao en La Coru- na, zijn een tijdlang van de bui tenwereld afgesloten geweest. De Ebro is sterk gezwollen. In Alcira in de Spaanse provin cie Alicante is dinsdag een echt paar met twee kinderen omgeko men toen een 30 meter hoge schoorsteen onder het geweld van de storm brak en op hun huis stortte. De overstromingen in Sicilië hebben tot nu toe twaalf doden geëist. In Genua staan verschil lende hoofdstraten blank. In Savona, een stad met 70.000 in woners, staan vrijwel alle stra ten onder water. Vele vissersboten, die tussen Vtntimiglia en Livorno op het strand lagen, zijn door de ivoes- te zee in stukken geslagen. In Rome moest de brandweer ettelijke malen ingrijpen. De Ti ber is sterk gezwollen en een van de Romeinse vliegvelden loopt gevaar overstroomd te worden. Bij Messina op Sicilië werden vier arbeiders zwaar gewond teen een wervelwind een in aan bouw zijnde brug vernielde. Ook in Algerije en Marokko woedden hevige stormen. Bij Boefarik in Algerië verongelukte een vliegtuigje met drie militai ren, die om het leven kwamen. Voorts werden in Algerië 23 mensen gewond. bij het zoeken van betere me thoden om de vrede te handha ven waarbij onafhankelijke lan den samenwerken en, politiek en materieel, een beter leven voor allen kunnen verkrijgen. Over de staalindustrie merkte hij op dat hij van plan is er openlijk op aan te dringen dat de werkgevers en werknemers opnieuw bijeenkomen teneinde een hervatting van de staking te voorkomen. De president zei alles te doen om de begroting ondanks het derven van in komsten door de staalstaking in evenwicht te krijgen. De president zei op een vraag dat hij tijdens zijn wereldreis aan niemand zijn bevoegdheden (Adv.) Ons depót te Terneuzen, Nieuwe Kanaal P 38, tel. 2171, zal U desgewenst gaarne het adres van een Es so haardoliehandelaar geven. Na 49 stemmingen in de alge mene vergadering, waarvan de jongste zes dinsdag zijn genou- den, is nog steeds geen elfde lid van de Veiligheidsraad aange wezen. Het gaat hierbij als bekend, om Turkije en Polen, waarbij het Westen in grote lijnen Turkije en het Oosten van Polen steunt. „In grote lijnen", daar een enkel land uit het Westelijke kamp de Poolse kandidatuur steunt. Bij de 49ste stemming zijn 42 stemmen op Turkije en 39 op Polen uitgebracht. Enkele leden van het Britse Gemenebest hebben als compro mis voorgesteld dat Turkije en Polen elk een jaar lid van de Veiligheidsraad zullen zijn. Polen heelt dit echter afgewezen. it Het verbod op de communis tische partij van Cyprus is op geheven. De gouverneur van het eiland, Foot, beloofde deze week een einde te maken aan de nood toestand. In de Sowjet-Unie is, sedert vorig jaar de minister van Staatsveiligheid Serof werd ver vangen door Alexander Sjelepin, een medewerker van Chroesj tsjef, in veel republieken de lei ding der veiligheidsdiensten ge wijzigd. Volgens sommige waarnemers wilde de regering in Moskou de partijcontrole op Sowjet-republie- ken die aan de rand van de unie liggen, weer versterken. Deze controle was door de decentrali satiemaatregelen van de afge lopen maanden wat verzwakt. Juist vóór de behandeling in de Tweede Kamer van het door de vaste Kamercommissie van Justitie en Volksgezondheid uitgebracht rapport over de zaak-Meulenbelt, heeft de raadsman van dit echtpaar, mr. R. P. Kokosky uit Amsterdam, zich met een uitvoerig' adres ge richt tot de leden van de Twee de Kamer. Het debat over dit verslag kan volgens de raadsman nooit vruchtbaar zijn, omdat niemand van de Kamerleden op de hoog te is van alle gebeurtenissen en van de achtergrond van deze affaire en men slechts kan af gaan op een verslag, dat „geba seerd is op van één zijde af komstige inlichtingen". Boven dien bestaat aldus de raads man het gevaar dat deze zaak een voorwerp van partij politiek wordt, terwijl ze zuivex op juridisch en medisch lerrein ligt. Moge de volksvertegenwoordi ging tot het inzicht komen, aldus mr. Kokosky, dat men in de zaak-Meulenbelt slechts na een diepgaand en objectief on derzoek, waarbij hoor en weder hoor wordt toegepast, een ge fundeerd oordeel kan geven. „De Tweede Kamer zou een grote verantwoordelijkheid op zich laden, door zich bij het verslag van de vaste Kamer commissies neer te leggen. Want er is in de lande onge rustheid ontstaan, niet slechts door het feit van de vrijheids berovingen zelf, maar ook in belangrijke mate door de 'weten schap, dat de overheid het ge beurde dekt en goedkeurt, waar door de vrees gerechtvaardigd is dat ook een ander iets derge lijks zou kunnen overkomen. Deze angst onder het publiek kan alleen worden weggenomen, indien de zaak in zijn geheel objectief en in het openbaar wordt onderzocht, ongeacht het resultaat". In het adres gaat mr. Ko kosky uitvoerig in op details van de zaak, zoals die zijn uit eengezet in het rapport van de Kamercommissies, waartegen over hij zijn zienswijze geeft. zal overdragen inzake het ge bruik van kernwapens in geval van nood. Hij achtte dit niet noodzakelijk daar een dergelijk besluit op elke plaats zou kun nen worden genomen. Eisenhower merkte voorts op dat Amerika het grootste be lang hecht aan de onderhande lingen met Japan over de her ziening van het beveiligingsver drag. De woordvoerder van het Witte Huis gaf later een verkla ring uit volgens welke Eisenho wer had gezegd dat het tijdstip van het nieuwe verdrag met Japan van veel belang was omdat het nu voor de vrije we reld noodzakelijk is eensgezihd oil sterk te blijven. De president noemde de Ja panse premier een van de „trouwste leiders van de vrije wereld". De 24-uurstaking van perso neel in Franse overheidsdienst is dinsdagnacht om twaalf uur be gonnen bij de sorteerders op de spoorwegpostkantoren. Iets vroeger had het grondper soneel van de „Air France" het werk neergelegd. Om 7 uur sluit het personeel van de verkeers controle zich bij hen aan, waar door de burgerluchtvaart in Frankrijk tot stilstand zal komen. De Parijzenaars moesten giste ren echter niet naar hun werk lopen, aangezien de vakbonden van personeel van autobussen en metro besloten hadden niet aan de staking deel te nemen. Wel zouden zij delegaties zenden naar het ministerie van Openbaar Ver voer. Er staakten in Frankrijk -irca 1 miljoen ambtenaren en em ployés van genationaliseerde be drijven. Het personeel van de openbare vervoersdiensten in Parijs had zich uitgesproken tegen staking, maar wilde wel een „dag van protest" houden. De bestuurders op enkele ondergrondse lijnen reden woensdagmorgen met op zet langzaam. De post werd woensdagmorgen niet bezorgd en de vuilnisbakken bleven vol op straat staan. In verband met de staking op de Franse vliegvelden heeft de K.L.M. al haar vluchten op Frankrijk gisteren afgelas DEZELFDE TEMPERATUREN Een omvangrijke en diepe de pressie, waarin de luchtdruk- waarde in d'e kern minder dan 940 mb heeft bedragen, kwam in de omgeving van IJsland vrijwel tot stilstand. In een groot gebied van het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan werden er zware stormen door veroorzaakt, waarbij plaatselijk orkaankracht werd overschreden. Het front van de depressie had woensdag avond het oosten van Engeland bereikt. Achter het front kwam in een betrekkelijk smalle zóne minder koude lucht voor waarin boven Ierland' maximumtempera turen tot 11 graden voorkwamen. Bij ons werden waarden van 5 tot 8 graden bereikt. Het ziet er naar uit dat hef 'ge noemde front vandaag ook in Ne. derland plaatselijk regen zal ver oorzaken. Na de passage ervan zijn in het westen enkele opkla ringen te verwachten. Aangezien het front in een vertraagde bewe ging zal geraken, is het nog on zeker of deze opklaringen ook tot het oosten zullen door dringen. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Dezelfde temperaturen. Plaatselijk enige regen. Later in het westen verspreide opkla ringen. Matige tot vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 4 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 4.13 4.43 Terneuzen 4.48 5.18 Hansweert 5.28 5.58 Walsoorden 5.38 6.08 ZON op onder Dec. 3 8.27 16.32 11.05 4 8.28 16.31 11.47 5 8.30 16.31 12.21 MAAN op onder 20.29 21.42 .22.55

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1