Chroesjtsjef sprak op het Hongaarse partijcongres AMSTLEVEN levensverzekering Binnenlands nieuws Radio en Televisie KWATTA Eric de Noorman - Het recht der lange lansen Woensdag 2 december 1959 Atoomschepen en de koopvaardij minister van prettige zaken zet zorgen opzij...- is weer Premier Chroesjtsjef heeft gisteren het woord gevoerd op het congres van de Hongaarse communistische partij, dat maandag te Boedapest werd geopend. Chroesjtsjef, die volgens Tass hartelijk werd toegejuicht toen hij het spreekgestoelte betrad, sprak over „het bijzondere be lang van het congres der Hon gaarse (communistische) arbei derspartij voor de communisti sche wereldbeweging". Hy hoopte dat de komende topconferentie een nieuwe stap vooruit zal zijn, nadat zijn be zoek aan de V.S. een verminde ring van de internationale spanning had ingeluid. Hij sprak berichten in de buiten landse pers tegen, als zou de Sowjet-Unie het denkbeeld van een spoedig te houden bijeen komst van regeringsleiders heb ben laten varen. „De Sow jet regering is bereid een dergelijke bijeenkomst op elk tijdstip en op iedere plaats die voor alle deelnemers aanvaardbaar is, bij te wonen", aldus Chroesjtsjef. De wens van president De Gaulle om eerst een gesprek met hem (Chroesjtsjef) te heb ben, achtte de Russische leider niet onredelijk. Wellicht zou dit tot een beter begrip op de top conferentie leiden. Chroesjtsjef herhaalde dat zijn land bereid was met West en met Oost-Duitsland een ver drag te tekenen. Als dit met Bonn echter niet zou gelukken, zouden de Russen alleen een verdrag met de Oostduitsers sluiten. Handhaving van „het bezettingsregime" in Berlijn achtte hij een voortzetting van de politiek van uit „machtspo sities". Als de Sowjet-Unie in haar streven naar co existentie vrede wenste, was dat niet een teken van zwakte. Zij was echter be reid onmiddellijk alle voorra den raketten en kernwapens te vernietigen, zodra het program voor algemene ontwapening was aanvaard. Tevoren had de Russische premier over de binnenlandse toestand van Hongarije gespro ken. Hij zei dat „de hoop van de imperialisten dat het socia- De „zwarte vliegtuigen" boven Japan Een hoge officier van de Amerikaanse luchtmacht in Japan is dinsdag ingegaan op de geruchten over geheimzin nige „zwarte vliegtuigen" die boven Japan zouden hebben ge vlogen en die gebruikt zouden worden voor acties tegen Noord- Korea en communistisch-China. Hij zei dat de Lockheed U-2, het toestel dat in de geruchten genoemd werd, nooit over Si berië of het Chinese vasteland heeft gevlogen. Hij voegde hieraan toe dat de Lockheed U-2, een experimen teel vliegtuig, gebruikt wordt door het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (Na- sa) voor het verkrijgen van ge gevens over de weersomstandig heden op grote hoogten. Op het ogenblik zijn er drie toestellen van dit type in Japan. De overstromingen in Italië Tengevolge van de overstro mingen waarvan sinds enige tijd Zuid-Italië en Sicilië hebben te lijden, zijn maandag in de Si- ciliaanse provincie Enna zeven mensen om het leven gekomen. Verscheidene mensen worden vermist. Ook elders in Italië is het slecht weer met sneeuw, en ha gelbuien. Een hevig onweer dat zich maandagnacht boven Rome ontlastte, kostte aan één per soon het leven, terwijl er een tiental werd gewond. In ruim tweeduizend gevallen werd de hulp van de brandweer voor on dergelopen woningen e.d. inge roepen. Verbod aan vreemdelingen om zich te Djakarta te vestigen De militaire autoriteiten te Djakarta hebben Djakarta tot „gesloten stad" voor vreemde lingen verklaard „in het belang van rust en orde", aldus meldt „Antara". Eenzelfde verbod werd ingesteld voor enige ar.de re steden in West-Java. Deze maatregel houdt ver band met het verdrijven van de Chinese kleinhandelaren van het Indonesische platteland. Het verbod geldt niet voor kin deren beneden 16 jaar. die zich willen voegen bij hun ouders, die reeds te Djakarta zijn. Het heeft alleen betrekking op vreemdelingen die zich metter woon of tijdelijk te Djakarta willen vestigen. Op overtreding ervan staat een maximum ge vangenisstraf van drie jaar. lisme in Hongarije in elkaar zal storten, de bodem was inge slagen". Gestaald in de strijd tegen de „contra-revolutie" ver dedigde de Hongaarse (commu nistische) arbeiderspartij de dictatuur van het proletariaat. Dat de contra-revolutie er in was geslaagd „verwarring in het land te stichten" was „in aanzienlijke mate het gevolg van het feit, dat de voormalige leiding van de Hongaarse ar beiderspartij, en in het bijzon der Mathias Rakosi, ernstige fouten hadden gemaakt, waar door de leidende rol van de partij was ondermijnd en de dictatuur van het proletariaat was verzwakt". Chroesjtsjef bracht hulde aan Kadar en de zijnen, omdat zij „vastberaden de fouten van de vroegere lei ding hadden verbeterd en con sequent de Leninistische leiders beginselen hadden toegepast". Naar aanleiding van de gebeur tenissen in Hongarije zei de Russische leider, dat het aan de kaak stellen van de per soonsverheerlijking op het twin tigste partijcongres te Moskou in enkele communistische par tijen, waaronder de Russische, ..zekere moeilijkheden, iets van koorts" ten gevolge had gehad. Men had wel eens opgemerkt, dat men indertijd te Moskou in de veroordeling van Stalin en zijn politiek te scherp en te on verwacht was opgetreden. De Russische leider was evenwel van oordeel, dat het noodzake lijk was geweest om zich van „alle opeengehoopte vreemde smetten te ontdoen". Ondanks de zekere moeilijkheden was de communistische beweging ster ker uit deze actie te voorschijn eekomen. Bestrijding Abortus Bang Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft een be sluit uitgevaardigd, inhoudende dat de verordening Abortus Bang besmetting en de verorde ningen bestrijding Abortus Bang voor Groningen, Friesland, Overijssel en de IJsselmeerpol- ders in werking treden met in gang van 7 december 1959. Te vens treedt op deze dag in wer king het door de hoofdafdeling veehouderij vastgestelde besluit Abortus Bang besmetting. Over de bestrijding van Abor tus Bang door middel van slachtpremies deelt het Land bouwschap mee. dat in de maand oktober 745 runderen zijn voorzien van een rood oor merk; in deze maand is voor 472 runderen een slachtpremie uitbetaald tot een bedrag van 118.000,—. Vooraanstaande experts op het gebied van de atoomenergie uit vijftien landen, die een con ferentie van drie dagen in Hamburg hebben gehouden hebben als hun mening uitge sproken, dat atoomschepen niet vóór omstreeks 1970 zullen kun nen concurreren met de con ventionele koopvaardijschepen. Voor de atoomschepen voor de koopvaardij, die thans in ver schillende landen, zoals de Verenigde Staten, West-Duits- land, Japan en Engeland, in aanbouw zijn of op papier zijn ontworpen, zullen omvangrijke subsidies van de staat of de particuliere industrie nodig Het incident te Bombay Premier Nehroe van India heeft maandag in het Indische parlement meegedeeld dat zijn regering de V.S. en communis tisch-China ervan in kennis ge steld dat de Amerikaan en de Chinees, die betrokken zijn ge weest bij het incident in Bom bay, India niet mogen verlaten zonder toestemming van de In dische regering. Zoals gemeld hebben de Amerikanen gezegd dat de ser geant van de marine, Robert Armstrong, vrijdag het Chinese consulaat in Bombay is binnen gesleurd en daar verscheidene uren is vastgehouden. Aan het incident zou een verzoek om asiel vooraf zijn gegaan van de Chinees Tsjang, die later naar het Chinese consulaat terug ging met twee bandopnamen van verklaringen die hij tegen over de Amerikanen had afge legd. Het ministerie van Buiten landse Zaken van communis- tisch-China heeft daarentegen verklaard dat Amerikaanse ambtenaren Tsjang in Bombay hebben ontvoerd en met een mes hebben bedreigd. Inmiddels heeft de ambassade van communistisch Chint in New Delhi geprotesteerd bij de Indische regering tegen de ont voering van een Chinese staats burger door personeel van het Amerikaanse consulaat in Bom bay. De Amerikaanse ambassa de in India had al eerder ge protesteerd tegen de ontvoering van een Amerikaanse burger. zijn. Eerst wanneer door het gebruik van deze schepen een nieuwe techniek en grotere er varing zal zijn verkregen, zal de tweede keneratie met atoom vrachtschepen commercieel kun nen concurreren, aldus deze ex perts. De volgende twee of drie ja ren zullen waarschijnlijk uit wijzen welke van de diverse concurrerende ontwerpen het meest geschikt zijn voor de koopvaardij. Enige Engelse deskundigen, die de conferentie bijwoonden, zijn diep onder de indruk ge raakt van de vorderingen, die West-Duitsland in zijn voorbe reidingen voor de bouw van atoomschepen heeft gemaakt, vooral als men bedenkt dat atoom-onderzoek van deze aard op grond van de bezettingsbe palingen tot 1955 verboden was. Een van hen, Wilfrid Smith, hoofdingenieur van de Hawker- Siddeley Muclear Power Com pany Ltd merkte op, dat als En geland niet oppast, West-Duits- land het voorbij zal streven. Een Westduitse vereniging, die door regering en industrie wordt gesteund, maakte aan het begin van de conferentie bekend plannen te hebben om binnen twee en een half a drie jaar over een atoomschip te be schikken, waarvoor een be staand tankschip zal worden omgebouwd. Als dit plan door gaat, zal dit vrijwel zeker het tweede atoomschip voor de koopvaardij ter wereld zijn, na het Amerikaanse schip „Savan nah", waarmede in de tweede helft van volgend jaar de proe ven zullen beginnen. De resultaten van de jeugdspaarregeling Bij de raming van de kosten van de uit te keren premies, in gevolge de jeugdspaarregeling werd ervan uitgegaan, dat zich in het eerste jaar rond 300.000 deelnemers zouden aanmelden, die tezamen in dat jaar rond 45 miljoen zouden inleggen. Hoewel noch over het aantal deelnemers, noch over het ge middelde spaarbedrag op 1 ok tober j.l. exacte gegevens ter be schikking staan, kan uit de per 30 juni 1959 bekende gegevens toen het aantal deelnemers aan de jeugdspaarregeling 239.000 en het totale spaartegoed 36 miljoen bedroeg, alsmede uit incidentele aanwijzingen over de daaropvolgende drie maanden de conclusie worden getrokken, dat het aantal deel nemers waarschijnlijk circa 10 procent op de raming ten ach ter zal blijven, maar dat het ge middelde spaarbedrag per spaarder de verwachtingen waarschijnlijk met rond 10 pro cent zal overtreffen. Het totaal 'TW Zij wil graag studeren. Dat kan, want vader zorgde voor een veilige toekomst. Wie met Amstleven in zee gaat, vaart naar een wel varend later. Door vakkundige en vertrouw de voorlichting van Amstleve» bent u zeker de juiste levens verzekering af te sluiten. Niet te hoog, waardoor de verplich tingen uw genoegens in de weg zouden staan, niet te laag, opdat u later over vol doende geld beschikt. Oud Deens privilege opgeheven De enige Denen op wie de be lastingen tot dusver geen vat hadden, zullen voortaan ook hun tol aan de fiscus moeten betalen. Het zijn negen oude dames van goeden huize, die in een Luthers lekeklooster te Ros- kilde, eens de woonplaats van de Deense vorsten, wonen. Op 26 mei 1699 had Frederik IV be- gespaarde bedrag in het eerste paald, dat de inwonenden van jaar zal daardoor relatief zeer weinig van de raming afwijken. Een en ander deelt de minis ter van Algemene Zaken aan de Tweede Kamer mede. POOLSE DOKTERES VEROORDEELD De 32-jarige Poolse dokteres Smelia Kostowska—Szybowska, die te Bialystok terecht stond op beschuldiging van gezonde mensen tot lijders aan kanker te hebben verklaard en dat ten eigen voordele, is schuldig be vonden en tot negen jaar gevan genisstraf veroordeeld. Negen vrouwen werden na Kostkowska's kankerdiagnose en behandeling met radium on vruchtbaar. Zij werd voorts tot een boete van 100.000 zlotps veroordeeld en ontzegging voor vijf jaar van haar burgerrechten en het recht als medica te praktiseren. Oorlogsgeschiedenis De beslissing van generaal Eisenhower na de doorbraak in Normandië in 1944 om de geal lieerde legers niet meteen te la ten doorstoten in de richting van Duitsland is volgens het laatste deel van de officiële ge schiedschrijver van het Ameri kaanse leger juist geweest. Als Eisenhower toen veld maarschalk Montgomery in het noorden of generaal Patton in het zuiden de vrije hand had ge laten, zou het op een ramp zijn uitgelopen als gevolg van be voorradingsmoeilijkheden en andere factoren. Een doorsto ten van een van deze twee le gers zou slechts mogelijk zijn geweest als de beweegkracht van de andere strijdkrachten eraan was opgeofferd, zo meent dr. R. G. Ruppenthal, de offi- ciole historicus van het Ameri kaanse leger. De gehele onderne ming zou volgens hem een gok zijn geweest in de hoop dat de Duitsers door schrik tot over gave zouden kunnen worden gebracht. dit eerste klooster dat na de reformatie in Denemarken werd geopend, „eeuwig" vrijgesteld zouden zijn van alle belastin gen. Pogingen van de plaatselijke autoriteiten om aan dit privi lege een einde te maken heb ben steeds schipbreuk geleden. Nu heeft de Deense regering echter bepaald, dat er onder de nieuwe belastingwetten geen uitzonderingen meer zullen zijn. De negen dames wonen in het klooster geheel op zichzelf. Slechts eens per maand ont moeten zij elkaar voor een AANVARING OP DE NIEUWE WATERWEG. Gistermorgen omstreeks acht uur is bij zware mist op de Nieuwe Waterweg het binnen komende Duitse motorschip „Göttingen" op de Nederlandse sleepboot „Poolzee" gevaren. De „Poolzee", eveneens binnenko mend, was juist bezig met het overgeven van twee bakken, waarmee zij van Dakar was ge komen, aan havensleepboten voor verder transport op de Waterweg. Eén van de opvaren den van de „Poolzee" raakte tij dens de botsing overboord. On danks naspeuringen van de „President Jan Leis" en de loodsboot „Rigel" van Hoek van Holland werd hij niet meer ge vonden. De „Poolzee" heeft een gat midscheeps, terwijl de achter mast is ontzet. De sleepboot zal later op de dag door een andere sleepboot naar Maassluis wor- diner in een grote zaal, waar den gebracht, aan de wanden portretten van I De „Göttingen" is een motor leden der koninklijke familie schip van 6.341 brt van de Ham- hangen. I burg—Amerikalijn. i Adv.) 1 Kwatta Manoeuvre 20 ets reep voor ÏO Kwatta-soldaatjes bij Uw winkelier DONDERDAG 3 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gewijde muziek; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuinbouwmeded.; 12.38 Draaiorgelmuz.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Lichte muz.; 13.35 Amus. muz.; 14,00 Metropole ork.; 14.45 Gram.; 15.05 Sopraan en piano; 15.35 Gram.; 16.00 Verkenningen in de Bijbel', 16.20 Holland festi val 1959: Kamermuz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Gr.; 18.00 Lichte muz.; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Milit. muz. en comm.; 18.50 So ciaal persspectief; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Gram.; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Pol. praatje; 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Periodieken parade; 23.00 Orgelconc.; 23.30 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.: 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenw.; 10.00 Gram.: 10.40 Voor de kleuters; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Con certgebouworkest; 11.45 Voor de vrouw; 12.00 Metropole ork.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 13.00 Niéuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Blaaskwintet; 15.05 Juanita Tenorio, hoorspel; 15.45 Viool en piano; 16.15 Voor dracht; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Jazzmuz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportpraatje; 13.25 Gesproken brief; 18.30 De Peper notenkoning, zangspel; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Gevar. progr.: 20.00 Nws; 20.05 Omroeporkest; 21.15 De Koningin en de Ketter se, hoorspel; 22.15 Lichte muz.; 22.30 Nws en beursber. van New York; 22.40 Journ.; 22.55 Sport- act.; 23.05 Fanfaremuziek; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Gr.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Barokmuz.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Franse les; 16.17 Festival v. jeugdmuziek te Neerpelt; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkro niek; 19.00 Nws; 19.30 Rep.; 19.40 Vlaamse liederen; 19.50 Politiek praatje; 20.00 Gram.; 20.30 De akademie der discofielen; 21.30 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Ra dio-universiteit; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Documentair progr.; 20.50 Zijt Wellekome, TV-spel. VL. BELG. TV- 19.00 De Kijk uit; 19.30 Nws; 20.00 Debat; 20.30 Speelfilm; 21.55 Filmenquête; 22.35 Nieuws en journaal. In judogreep gebleven Een Japanse student die te diep in het glaasje had gekekengooide in een overmoedige bui een steen door de ruiten van het - huis van de Amerikaanse professor Charles Ellio Perry, hoogleraar aan een universiteit te Tokio. De profesor kon dit na- tuurlijk niet accepteren en nam de student bij wij ze van straf zijn identi teitsbewijs af. De jonge man wond zich hierover zó op dat hij de hoogle- raar in een judogreep nam, tengevolge waarvan deze overleed. 34. Snel neemt Eric de omge ving in zich op, voorzover die in het zwakke maanlicht te zien is. „Ziet ge gindse donkere boom groep?" wijst hij het meisje, „in de richting waarvan ge gekomen zijt?" Ze knipt. „Ga daar heen en wacht op rnjjHaast U!" laat hij er nadrukkelijk op volgen, als hij ziet, dat ze tegenwerpingen wil maken Terwijl ze angstig en niet be grijpend wegsluipt, trekt Eric zijn opperkleed uit, grijpt een stevige tak en begeeft zich behoedzaam in de richting van de paarden... Onderwijl houdt hij scherp het kamp in het oog, want enkele van de krijgers aan het smeulende vuurtje zijn opgestaan en eens klaps slaat hem de schrik om het hart.. wie weet zijn dit niet krijgers, die zijn bewaker moeten aflossen Weinige ogenblikken later wordt zijn vermoeden bewaarheid. Een alarmkreet schalt door de nacht en in minder dan geen lijd is het hele kampement in rep en roer Eric is de kleine troep paardjes nu dicht genaderd, als hij Wig- berlh's stem schel hoort: „Te paard, mannen, doorzoek de om geving „Nu of nooit" denkt Eric grim mig. Hij springt te voorschijn, slingert zich op het dichtsbijzijnde paard, werpt zijn tak temidden van de kudde en stoot een ijse- lijk gehuil uit, terwijl hij gelijk tijdig zijn opperhemd woest in de rondte drijft Hinnikend schiet zijn rijdier vooruit; dodelijk beangsten wat hij hoopt gebeurt. Opeens wordt de hele paardentroep door dezelfde panische angst aange grepen. Blindelings stormen de dieren Eric's paard achterna en met een schaterlach verdwijnt Eric de Noorman over de vlakte... al Wigberth's paarden meevoe rende Het verdwenen bemannings lid van de sleepboot „Poolzee" is de 20-jarige matroos C. van Zanten uit Maassluis. Zijn fa milieleden zijn inmiddels op de hoogte gebracht. Ce „Göttingen" is zonder noemenswaardige schade om omstreeks tien uur naar Rotter dam doorgevaren. ONVRIJWILLIGE „LIFT". Een merkwaardig ongeval, dat voor de „hoofdpersoon" goed is afgelopen, is maandag op de Amsterdamseweg te Arnhem ge beurd. Een motorrijder werd hier in gehaald door een personenauto, waarachter een aanhangwagen was gekoppeld. Deze aanhang wagen begon te slingeren en de motor werd gegrepen door een uitsteeksel aan de zijkant van de wagen. De motorrijder, die in een bijzonder precaire toe stand kwam te verkeren, liet zich in de aanhangwagen val len en vervolgde zo zijn weg. Deze vreemde situatie werd op gemerkt door een achterop ko mende automobilist. Deze liet de „ongewone" combinatie stop pen. De motorrijder bleek er met de schrik te zijn afgekomen. De motor werd echter vrij ernstig beschadigd. De bestuurder van de combinatie, had van het ge beurde niets gemerkt. BRUG INGESTORT Nadat gistermiddag omstreeks twaalf uur een schuit de Klap- wijkse brug te Berkel en Roden rijs was gepasseerd, is de as van net brugdek afgeknapt, waar door het brugdek in het water terecht kwam. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor, doch het verkeer ter plaatse is gestremd. De brug wordt door de pas serende schippers zelf bediend. Na het passeren van een schip brak door het neerlaten de as van het landhoofd van de bas- culebrug, zedat het wegdek, dat nog aan de kettingen hing, in het water terecht kwam. Het verkeer naar Pijnacker wordt omgelegd via de Westersingel. BROMFIETSDIEFJES. De Rotterdamse recherche heeft twee minderjarige jongens uit Leiden gearresteerd, die ver dacht worden van diefstal van bromfietsen. In de Blokland straat te Rotterdam werden zij op heterdaad betrapt, toen één van hen de bromfiets van een sigarenwinkelier wegnam, ter wijl de ander de eigenaar in zijn winkel aan de praat hield. De jongens hadden de aandacht van de rechercheurs getrokken door hun grote belangstelling voor geparkeerd staande brom mers. In Den Haag zouden ze er vier, in Leiden drie hebben weggenomen. ZWERVENDE MEISJES AANGEHOUDEN De gemeentepolitie van Arn hem heeft maandag op rijksweg 12 (Zevenaar-Arnhem-Utrecht- Den Haag) drie jonge meisjes aangetroffen, die verklaarden uit Amsterdam van huis te zijn weggegaan. Ze zouden daarna door jongelui in een auto zijn meegevoerd. De meisjes werden overge bracht naar het politiebureau, waar zij hun verklaring al spoe dig herriepen. Ze bleken uit de Rekkense inrichtingen te zijn weggelopen, waarna zij een „lift" hadden gekregen. Op de Apeldoornseweg in Arnhem moesten zij uitstappen en daar na wilden ze op rijksweg 12 hun geluk opnieuw beproeven. Inderdaad stopte daar spoe dig een auto voor hen. doch deze bleek van de politie te zijn. Hun vrijheid was dus van korte duur. In de loop van de avond zijn ze naar de plaats van her komst teruggebracht. MAN DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Maandagavond omstreeks half tien is de 33-jarige Amsterdam mer G. R„ die zich op het z.g.n. westelijk eiland, een afgesloten gedeelte van het centraal sta tion te Amsterdam bevond, door een uit de richting Haarlem ko mende trein gegrepen en op slag gedood. De man liep tussen de rails in de richting van het cen traal station. Het stoffelijk over schot werd naar het Wilhelmi- nagasthuis overgebracht.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5