Mannen... Zo n 60.0110 Philips Handmixers KRAMER PONTIAC Binnenlands nieüws Gemeenteraad van Breskens PAARDENFOKKERIJ BEURSOVERZICHT G. A. M, Vermeulen Een hartige Hap Fa MARSILJE ZN I Publikatie 1 van jTerneuzen-Klimop5 OLIEHAARDKACHEL WELFARE-GOEDEREN Mej. M. F. Neeteson Fa G. MARSILJE ZN J. K. van Dixhoorn Zn December- maand Geschenken- maand Mevr. VISSER Drogisterij Dingemanse Zonder enige prijsverhoging JAARVERGADERING Pedicure ADRI VAN WIJCK REKLAME ,,Nog een vierde deel van Breskens inwoners huist in noodwoningen". Tot deze uit spraak kwam maandagavond wethouder Zegers, toen in de raadsvergadering een voorstel van B. en W. ter tafel kwam om op afdoende wijze iets te gaan doen aan de vele lekkages in de noodwoningen van de Bloemen wijk. In 1962 zouden deze woningen afgeschreven moeten zijn, maar er is nog geen kijk op, dat Breskens hieraan vóór 1962 zal toekomen. Om de woningen bewoonbaar te houden voteerde de raad een bedrag van 40.488,om de daken van een nieuwe laag rubberoid te voorzien. Hiervan zal het Rijk 90 o voor haar re kening nemen. Komen er twee ijsfabrieken in Breskens? De fa. Wed. F. Snoek te Urk vroeg de raad medewerking, o.a. de beschikbaarstelling van eeD gebouw, om in Breskens een ijsfabriek te vestigen. Tevens verzocht de firma De BuckRammeloo te Breskens, welk bedrijf thans het ijs, no dig voor visserij en visverzen- ding uit België importeert, ook faciliteiten voor de vestiging van een ijsfabriek. Bij beide verzoeken verklaarde de raad zich bereid om aan be drijven welke zich te Breskens •willen vestigen, of aan bestaan de bedrijven welke gaan uit breiden, garantie-verleningen te verstrekken voor op te nemen geldleningen. Voor het jaar 1960 heeft de gemeente Breskens een reke ning-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten groot 100.000, De raad ging hiermede ak koord. De raad besloot, op voorstel van B en W., om uit de ge meenschappelijke regeling te treden van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. Vóórdat het zover was, moes ten heel wat vragen van raads leden beantwoord worden. Zo vroeg o.a. de heer J. W. Carels, of de salarissen van de func tionarissen bij opheffing van de dienst voor rekening van de ge meenten komen, die deelnamen aan c'e regeling. De burgemeester zeide, dat Breskens de deur openhoudt voor nader overleg. Men is be slist niet tegen een gemeen schappelijke regeling, doch men vindt, dat de dienst meer con trolerend dan stimulerend ge werkt heeft. De wederopbouw- fase is hier zeker mede schul dig aan. De heer De Nooijer hield een gedegen betoog over de wense lijkheid voor samenwerking, juist in deze tijd, nu meer dan ooit naar samenwerking ge streefd wordt, en diende een motie in, om de deur voor een gesprek, om weer tot een rege ling te komen, open te houden. De heer Carels meende, dat men de mensen, welke thans bij de dienst zijn betrokken, be ter kan laten werken, dan op wachtgeld stellen, immers dat wachtgeld moeten de betrokken gemeenten toch opbrengen. In het Zeeuws.-Vlaams Borg stellingfonds werd burgemees ter Eekhout herbenoemd als vertegenwoordiger der gemeen te. Breskens treedt toe tot de Com missie Samenwerking Kustge- meenten. In diverse besprekingen zijn de gemeenten Groede, Bres kens, Nieuw vliet, Cadzand en Retranchement overeengekomen een ontwikkelingscommissie in te stellen voor het kustgebied. Er zal een ontwikkeligsplan voor de kuststrook worden op gesteld. O.a. is hierbij gedacht aan ontsluiting van het kust gebied door een nieuwe kust weg, een kunstduin met beplan ting, samenwerking op gebied van electriciteit etc. Besloten werd de commissie in te stellen, en de burgemees ter en wethouder W. C. van der Hooft in de commissie als ge meentelijke vertegenwoordigers te benoemen. De sportvelden. Uitgebreid sprak Breskens raad vervolgens over het plan tot aanleg van sportterreinen in het nieuwe uitbreidingsplan. Algemeen juichte men het plan toe, en was de raad ver heugd eindelijk te kunnen mee werken aan de nadere uitwer king van deze plannen. De Ned. Heidemaatschappij ontwierp de terreinen, waarvan de begroting rond 101.522, bedraagt. Hiervoor komt 34.685 ten laste van de gemeente. De raad ging accoord met de voorgenomen plannen. Nadat het besluit zo vlot gevallen was, feliciteerde de burgemeester zijn gemeentenaren met dit oor Breskens zo belangrijke be sluit. Het complex zal herfst 1960 gereed kunnen zijn. Niet zo vlot ging het met een voorstel inzake toetreding tot de Zeeuwse muziekschool. Er zijn in Breskens thans 53 leerlingen, waarvan een groot aantal Algemeen Vormend mu ziekonderwijs krijgt. De bezwaren van de raad gin gen niet uit naar het vormend onderwijs, dan wel naar het in dividuele onderwijs, dat de ge meente het meeste kost. Om het individuele onderwijs uit het programma te schrappen, daar mede konden B. en W. zich niet verenigen. Het platteland, aldus wethou der Van der Hooft, staat in de culturele vorming toch al ver achter bij de stad. Als aan stonds Breskens ontwikkelings kansen krijgt zal de eerste vraag van bedrijven zijn, wat kunnen wij ons personeel daar bieden. Om bij te blijven vond men dit onderwijs noodzakelijk. On danks de vele tegenkantingen werd het voorstel zonder tegen stemmers door de raad aan vaard. In Plan West, op de terreinen van de heer M. Manneke, zullen de eerste werkzaamheden voor de verwezenlijking van het uit breidingsplan binnenkort een aanvang nemen. V ertrouwensvotum voor Karamanlis De Griekse premier, Kara manlis, heeft maandagavond aan het einde van een debat van vijf dagen het vertrouwen van het parlement gekregen. Bij een stemming over het algeme ne beleid van de regering stem den 170 afgevaardigden voor Karmanlis en 117 tegen. Chinezen spreken Indische beschuldiging tegen De regering in Peking heeft ontkend, dat de Indische politie mannen, die op 21 oktober door communistisch-Chinese troepen in Ladach gevangen zijn geno men, slecht behandeld zijn, zo is van officiële zijde in Nieuw Del hi meegedeeld. De Chinese nota werd maan dag in Nieuw-Delhi ontvangen. Hierin zou Peking verklaard hebben, dat de politiemannen slechts tweemaal ondervraagd zijn en in een vriendschappelijke sfeer van de Chinezen afscheid hebben genomen. Zoals bekend heeft India ver klaard, dat de politiemannen bij na aan één stuk door onder vraagd zijn door de Chinezen en aan lichamelijk letsel zijn bloot gesteld. St. Kruis, eig. P. E. de Backere e.a. te St. Kruis; 2a pr. Eric van Dorpzicht, eig. Alb. van Waes en A. J. Catseman te IJzendijke en Biervliet; 2b pr. Karei v. d. Blin- deweg, eig. F. D. Haak en A. J. Catseman te Biervliet; 3a pr. Mare Kreekzicht, eig. A. J. Termote en Eug. v. Damme te IJzendijke; 3b pr. Robert v. Platluis, eig. C. den Hamer Jr te Aardenburg; 3c pr. Mayeur, eig. A. J. Haverbeke A'. J. v. d. Mculen te IJzendijke. Middenmaat: la pr. Diskar d' Amice, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; lb pr. Costaud van Kleef, eig. Marcel D'hoore, A. J. E. Temmerman en R. J. de Millia- no, te Sluis, Hoofdplaat en Oost burg; 2a pr. Levien v. d. Heikant, eig, A. J. Catseman C. J. Pyf- feróen te Biervliet en Eede; 2b pr Baros van Laanzicht, eig. Mar cel D'hoore A. J. Catseman te Sluis en Biervliet; 3a pr. Certain v. d. Willemskerkepolder, eig. A. J. v. d. Meulen A. H. v. Iwaar- den te IJzendijke en Zuidzande; 3b pr. Brutus v. d. Rijskeet, eig. Ars. Bonte e.a. te St. Kruis. Grote maat: le pr. Frits v. St. Leendert (kampioen), eig. Marcel D'hoore, A. J. E. Temmerman en R. J. de Milliano te Sluis, Hoofd plaat en Oostburg; 2a pr. IJzendij- ker, eig. Stallen De Dobbelaere te IJzendijke; 2b pr. Carlo v. d. Zee dijk, eig. A. J. v. d. Meulen J. de Hullu te IJzendijke en Cad zand; 3a pr. Paul v. d. Oudenpol der, eig. A. J. v. d. Meulen A. J. Termote te IJzendijke; 3b pr. Karei van Frits, eig. Gebr. Buys- se te Biervliet. Groepen van '3 stuks, geb. in 1958 le pr. Marcel D'hoore e.a. te Sluis; 2e pr. A. J. Catseman e.a. te Biervliet; 3e pr. A. J. v. d. Meu len e.a. te IJzendijke. Merries met minstens 3 afstammelingen. le pr. Polly,- eig. Stallen De Dob belaere; 2e pr. Bea v. Gerda, eig. O. A. Blondeel. Hengsten met 5 tot 8 afstamme lingen, geb. in 1958. le pr. Successeur, eig. Stallen De Dobbelaere en A. J. Catseman. Kampioen hengsten: Frits van St. Leendert, eig. Mar cel D'hoore, A. J. E. Temmerman en R. J.'de Milliano. Kampioende merries: Oda van Sluis, eig. A. Wemaer. KEURING TE IJZENDIJKE. PREMIEKEURINGEN 1' 2-jarige Hengsten en Merries. Voor de gisteren te IJzendijke ge houden premiekeuringen van 1%- jarige hengsten en merries be stond van de zijde der fokkers een grote belangstelling. De ter keu ring aanwezige paarden waren van zeer goede kwaliteit, waarbij als uitblinkster de kampioen mer rie ieders bewondering had. De uitslag van deze keuring is als volgt: Merries, geboren in 1958. Kleine maat: le pr. Martha, eig. D. van Eykeren te Biervliet; 2a pr. Astra van Bea, eig, O. A. Blon deel te Aardenburg; 2b pr. Nora, eig. J. F. C. Temmerman te Hoofd plaat; 2c pr. Cora, eig. Joz. Schij- ve te Zuidzande; 3e pr. Annie van Slapershaven, eig. Iz. A. Verplanke te Waterlandkerkje. Middenmaat: le pr. Nelly v. Hei kant, eig. Gebr. A. J. Haverbeke te Biervliet; 2a pr. Mirza van de Tragel, eig. R. J. A. E. de Milli ano te Oostburg; 2b pr. Slivia v. Bakkersdam, eig. G. J. v. d. Vij ver te Waterlandkerkje; 3a pr. Ria, eig. G. A. Claeijs te Biervliet; 3b pr. Bea v. d. Blindeweg, eig. F. D. Haak te Biervliet; 3c pr. Fri da, eig. A. J. Quaak te IJzendijke. Grote maat: le pr. Oda van Sluis, (kampioene), eig. A. Wemaer te Sluis; 2e pr, Jula van Sluis, eig. A. Wemaer te Sluis. Merries, geboren in 1957. Kleine maat: la pr. Yvonne v. d. Statendijk, eig. Wed. J. den Ha mer te IJzendijke; lb pr. Jenny v. Aardenhof, eig. A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat; 2a pr. Frida van de Belt, eig. R. J. de Milliano te Oostburg; 2b pr. Diny van de Liter, eig. O. F. Plasschaert te Oostburg; 3a pr. Diana v. Mous- tic, eig. C. N. den Hamer te Schoon- dijke; 3b pr. Nicole v. Lammins- vliet, eig. J. Kools te Zuidzande. Grote maat: la pr. Astrid v. Bea, eig. O. A. Blondeel te Aardenburg; lb pr. Ellie v. Jentjeshof, eig. P. E. de Backere te St. Kruis; 2a pr. Ida v. Reigershoeve, eig. G. V. M. Doens te IJzendijke; 2b pr. Tosca v. Absdale, eig. A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat; 2c pr. Lidy v. Bakkersdam, eig. G. J. v. d. Vij ver te Waterlandkerkje; 3e pr. Sis- si, eig. J. C. Haak te Biervliet. Hengsten, geboren in 1958. Kleine maat: le pr. Wallon v. botsing tussen autobus en vrachtauto. 38 gewonden. Dinsdagavond omstreeks zes uur is een autobus, die arbeiders van Pernis naar hun woonplaats in Oosterhout bracht, frontaal in botsing gekomen met een met 6 ton riet geladen vrachtauto van de firma Prins uit Lekkerkerk. Van de ruim 40 inzittenden van de autobus werden er 38 gewond, voornamelijk hoofd- en snijwon- den, terwijl bovendien veel pas sagiers beschadigingen aan hun gebit opliepen. De chauffeur van de vrachtauto, afkomstig wit Lek kerkerk, zat bekneld in de cabine. Nadat deze openge scheurd was, bleek dat de man er op een gebroken enkel na, wonderlijk goed was afgekomen. Het ongeval gebeurde in de Brouwerijstraat in -Wagenberg, juist op het spitsuur, zodat een flinke verkeersopstopping het ge volg was. De oorzaak is vermoedelijk ge legen in het feit, dat de autobus in de door de regen gladde bocht is geslipt. De geiycnden, afkomstig uit Made en Oosterhout, zijn ter plaatse verbonden en vervolgens met een reserve-autobus uit Oos terhout naar huis gebracht. Al leen de chauffeur is naar een ziekenhuis overgebracht. De -rietlading van de vracht auto stak over de cabine heen, steunend op een ijzeren balk. De balk drong de autobus binnen juist 5 cm boven het hoofd van de chauffeur. INBRAAK IN KANTOOR AJAX-STADION Bij een inbraak in het kantoor van het Ajax-stadion aan de Middenweg te Amsterdam, ge pleegd in de nacht van zondag op maandag j.l., is uit de brandkast een bedrag van circa 500 gulden (cantinegeld) gestolen. De inore- kers hebben voor het forceren van de brandkast gebruik ge maakt van een-snijbrander met bijbehorende acetyleen- en zuur stofcilinder, die voor reparatie werkzaamheden in een ander ge deelte van het stadion, op onge veer 40 m afstand van het kan toor, lagen. geen voorrang vfri eend. Een Parijse vrachtautochauf feur heeft dinsdagavond op rijks weg 12 (UtrechtArnhem) door onoplettendheid een ongeluk ver oorzaakt in de z.g. „Engelen bocht" bij de aftakking van rijks weg 20 naar 's-Hertogenbosch. Hij kwam uit een zijweg cp het Utrechtse kanaleneiland en ver leende geen* voorrang aan het verkeer op de rijksweg. Een an dere juist passerende vrachtauto bestuurder moest daardoor naar links uitwijken. Deze schoot door de heg en botste op de tweede rijbaan tegen een personenauto. die in de richting Arnhem reed. De bestuurder van deze auto, de 43-jarige heer A. van de Velden, uit Terborg, is met een hersen schudding en hoofdwonden naar een ziekenhuis in Utrecht ver voerd. VINGERS DOOR LIFTDEUR AFGEKNELD In. een warenhuis aan het Damrak in de hoofdstad is maan dagmiddag een 15-jarige leer ling-verkoopster met haar lin kerhand bekneld geraakt tussen de deur van de personeelslift en de vloer van de derde étage. Vier vingers werdén af gekneld. Het meisje is opgenomen in het Bin nengasthuis. Zij sloot de deuren zonder gebruik te maken van de handgreep, doch door haar hand om de deur heen te slaan. De lift treedt automatisch twee secon den na het sluiten der deuren in werking en daardoor raakte haar hand bekneld. Groot licht bij mist Tijdens de zware mist gister morgen werden op één rit tus sen Delft en Rotterdam 36 automobilisten geteld, die geen groot licht voerden, aldus de A.N.W.B. Zoals bekend is men wettelijk verplicht bij zware mist overdag groot licht te voeren. Sleepschip doormidden gebroken Dinsdagmiddag twee uur is in het zijkanaal F te Amsterdam het 456 ton metende sleepschip „Ida", schipper K. de Jonge, tijdens het laden met zand, door midden gebroken en gezonken. Het voor- en het achterschip ste ken nog boven water uit. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. Het schip is verzekerd. Op 66-jarige leeftijd is maan dagavond omstreeks half elf in de Pieter van Foreest-kliniek te Amsterdam overleden de kunst schilder prof. Jan Wiegers. INTERNATIONALS ZEER VAST Gisteren was het ter beurze geen „flauwe dinsdag". Bij een tamelijk ruime handel waren al le internationale waarden gister middag vast tot zeer vast. De markt werd tot hogere koersen gestimuleerd door de vaste ten dentie waarmee Wallstreet was afgekomen. Vooral de elektroni- scne waarden lagen er vast in de markt, terwijl daarnaast Kon. Olies dollar hoger sloten. Een en ander had tot gevolg, dat de Philips-papieren op het Damrak op 737% grif uit de markt wer den genomen. De slotkoers van maandag bedroeg 729% pet. De arbitrage had in deze hoek koop orders voor Zwitserse rekening, terwijl ook voor New York werd gekocht. Unilevers, aanvankelijk kalm op een prijs van 716, plus 7% punt, ontmoetten gedurende het verdere beursverloop een groeiende belangstelling voor buitenlandse rekening (New York). Hierdoor steeg de koers tot 718. Ook AKU's mochten zich weer in een goede belangstelling ver heugen. Er werd, evenals maan dag, weer vlot in de rayon aandelen gehandeld op circa 412, tegen een vorige slotprijs van 405%. Van de prijsverlaging van lingerie-garen door de Ameri kaanse dochter, de American En- ka, trok Amsterdam zich totaal niets aan. De koers van gisteren voor de AKU-aandelen vormde opnieuw een hoogterecord. Kon. Olies waren op 163,70 een rijks daalder boven de slotkoers van maandag. De vraag voor deze aandelen kwam hoofdzakelijk van lokale zijde. Maandag be reikten de olie-aandelen een echt ouderwetse omzet van 27.7000 shares. Ook gisteren werd er weer vlot in het oliefonds gehan deld. KLM werd, ingevolge Wall street, lager geadviseerd. De betere vrachtenmarkt bracht wederom hogere koersen voor het „achtergebleven gebied" dat scheepvaartwaarden heet. De handel in deze hoek was vrij levendig en er werden doorel- kaar koerswinsten geboekt van, 2 tot 4 punten. Aandelen Kon. Boot zetten maandag nominaal om 148.000. De leidende cultu res eerder iets. hoger bij een mi nimale affaire. In de staatsfond sen werd goede steun geboden, waardoor de markt zich goed hield met doorelkaar een prijs houdende tendentie. In de Amerikaanse sector wer den certificaten American Mo tors enige dollars hoger geadvi seerd op de a.s. stocksplit en de gunstige dividenden. De lokale afdeling gaf een ho gere adviesprijs te zien voor Simplex, op het verschenen jaar verslag. Verder hogere advies prijzen voor Vredestein Rubber, E.N.O.T., Leidsche Wol en groot banken. Prolongatie 3% pet De Bank voor Nederlandsche Gemeenten stelt op dinsdag 8 december a.s. de reeds aangekon digde inschrijving open op ƒ100 min 4% pet 25-jarige obligaties (derde lening) tegen 99% pet. Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES. 27/11 30/11 1/12 469.64 475.38 48£20 249.26 249.99 251.49 155.21 157.39 160.89 183.42 182.28 182.94 138.80 138.35 140.15 325.69 328.58 332.72 NABEURSKOEBSEN. A.K.U.: 410-414 (413 Kon. Olie: 162.50-163.80 (163.60i Philips: 736-740 (737%), Unilever; 721-724 (719fl4) TANDARTS Donderdag 3 december AFWEZIG. voor ST. NICOLAAS m speciale verpakking Dr. Buijzestr. 15 - Tel. 2267 Geef haar eens Crème Puff. Een 100 tevre den gezicht. f4,95 Axelsestraat 3 en 91 Het gewicht van de 4e groep Klimop leden bedroeg 412.000 gram. Dit werd genoteerd door 11 deelnemers terwijl het 4e televisietoestel, na loting t.o.v. de notaris, toegewezen werd aan de heer L. BREEPOEL, le Verbindingsstraat 19, Terneuzen. Het T. V.-toestel werd aldaar geplaatst op dinsdag, 1 december. Voor het 5e T. V.-toestel is het nodig dat Uw opgaven binnen zijn uiterlijk hedenmiddag, 3 uur. worden door om ADVERTENTIES voor alle couranten S ln binnen- en buitenland aangenomen. H Administratie Dasblad „De Vrije Zeeuw" Donderdag 3 december GRATIS filmvoorstelling van de Claasfabriek, die 65 combines per dag maakt in „Het Centrum" te Axel. Aanvang 7 uur. Uw dealer. PLADDET, Constructiebe drijf, Biervliet. TE KOOF: een prachtigs met kookplaat. Ook ge schikt voor grotere kamer. Duits fabrikaat. Smederij VERLINDS Zeamslag, C 30 - Tel. 209 Haarden - Kachels Olies took NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS AFDELING TERNEUZEN De leden van de afd. Terneuzen van het Ned. Roode Kruis worden hiermede uitgenodigd tot het bijwonen van dé jaarvergadering op maandag 7 december a.s., des avonds 7 uur, in hotel „Rotterdam", Westkolkstraat 810, alhier. Agenda: Opening. Verslag secretaris. Verslag penningmeester. Aanvulling bestuur. Sluiting. HET BESTUUR. zullen door „hem" aan „haar" worden gegeven Het is dan ook een geschenk waarvan na 5 december 't gehele gezin ten volle zal mee profi leren -I n in tv Hb na b.u Geef ook een PHILIPS Mixer Wij hebben er volop in voorraad. KERSSTRAAT 3 TEL. 2581 TERNEUZEN HEDENMIDDAG verkoop van in de Noordstraat naast firma Jurry. o.a.: Schortjes, Baby-goederen en Poppen- omeubiementcn. Algehele voetverzorging St. Anthonykade 11 Sas va a Gent MODE-COIFFURES ZUIDLANDSTRAAT 70 Telefoon 2533 VERSE WORST 509 gram 180 ct. VET GEZOUTEN SPEK 500 gram 100 ct. MAGERE SPEKLAPPEN 500 gram 150 c'. BLOEDWORST 250 gram 50 ct. hoofdkaas 250 gram 50 ct. LEVERWORST 250 gram 50 ct. Vandaag eu donderdag: 500 gram GEHAKT 150 ct. Dr. Buijzestr. 15 - Tel. 2267 „maakt mij het bloed in dèj baderen tot modder!" zegt' d een vaderlandse dichtregel.' Maar in een kamerjas zit U er altijd warmpjes bij! Een gezellig, comfortabel en1 onmisbaar kledingstuk voor' huiselijke mannen! (Verwen Uzelf maar eens!) j 25 Uw Herenmode- en Kledingadviseurs NOORDSTRAAT 23—25 - TERNEUZEN 4 Verwen HAAR vooral in december eens met iets helemaal voor haarzelf, Voör de meest verwende vrouw kunt U in mijn salon iets vinden, maar ook voor haar die U gelukkig kunt maker, met een klein geschenk, dat met zorg is gekozen. Wat denkt U van een abonnement voor b.v. 0 of 12 gezichtsbehandelingen? De prijs zal U zeker meevallen Inlichtingen hierover zal ik U gaarne verstrekken. SCHOONHEIDSSPECIALISTE SCHELDEKADE 64 TELEFOON 3068 HERENPOLSHORLOGE vanaf ƒ49,50 waterwerend - schokvrij60, DAMESPOLSHORLOGE, doublé, vanaf 69,75 met 2 jaar verzekering en televisiebonnen

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3