Provinciaal nieuws GRUFIDIG RADIO TAZELAAR MARKTBERICHTEN AGENDA Kantongerecht Terneuzen jacht tussen klip en rots TERNEUZEN KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. RETRANCHEMENT STOPPELDIJK. VOGELWAARDE. VLISSINGEN. ZAAMSLAG ER ZIJN ZOVEEL DINGEN ENIG om op te nemen voor later, natuurgetrouw, levensecht, dus met een GRUNDIG taperecorder. Luister na jaren naar Keesjes grappige kindergeluidjes; hoor weer hoe prachtig Hans toén zong en hoe meesterlijk Wiesje gitaar speelde; laat Mams gelukkig zijn met haar Verdi, zo vaak ze wil en luister nog eens aandachtig naar die gevoelige speech van Paps Duizend dingen kunt u doen met zulk een bedrijfs- zeker, vol-klinkend apparaat van de grootste tape- recorderfabriek ter wereld: GRUNDIG. hef we> Af&.nerk bij Uw vakspecialist NOORDSTR. 21 TERNEUZEN TEL. 2361 DAMMEN Koeperman wint weer. 100 JAAR PROVINCIAL BIBLIOTHEEK VAN ZEELAND Onder grote belangstelling is gisteren in Middelburg het 100 jarig bestaan van de provinciale bibliotheek van Zeeland ge vierd. Ruim 200 genodigden wa ren uit alle delen van ons land naar Middelburg gekomen voor deze viering. De Commissaris van de Konin gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot verwelkomde de genodigden en uitte zijn waarde ring over het werk van de biblio theek. Een inleidend woord werd ge sproken door de voorzitter van beheer van de provinciale biblio theek, mr. dr. A. J. J. Mes. De heer Mes belichtte o.m. de figuur van de initiatiefnemer tot de stichting van de bibliotheek, het lid van Gedep. Staten, mr. G. A. Fokker. De provinciale bibliotheek van Zeeland is een onmisbare instel ling in deze nog excentrisch ge legen provincie. Zeeland doet voorlopig nog niet mee aan het streven om in elke provincie een universiteit op te richten, aldus de heer Mes. Het provinciaal bestuur hoopt wel dat in Zeeland, aan hen, die gaan studeren dezelfde kansen en daarom meer faciliteiten dan thans, zullen worden geboden als elders. Dr, Brummel, bibliothecaris van de Koninkl. Bibliotheek te Den Haag, hield een rede over 't onderwerp: „De taak der provin iale bibliotheek". Spr. wees op het feit dat de provinciale biblio heek. een bibliotheektype verte genwoordigt, dat in ons land een eigen taak vervult. De herdenkingsbijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal te Mid rielburg, werd opgeluisterd door de muzikale medewerking van het Zeeuws instrumentaal trio. Na afloop vond in de Staten zaal te Middelburg een receptie plaats, waar namens de vereni ging „Vrienden van de Provin ciale Bibliotheek" een geschenk van 30.000 werd aangeboden Eveneens werden een aantal 'Jude boekwerken aangeboden. Ter gelegenheid van deze her denking wordt in de Provinciale Bibliotheek een expositie van unieke boekwerken gehouden, onder de titel „Schatten der Pro vinciale Bibliotheek." Elf goede inzendingen voor de vierde T. V. Om de uiteindelijke winnaar can het vierde televisietoestel, beschikbaar gesteld door de mid- fenstandvereniging „Klimop" te Terneuzen, te kunnen aanwijzen, moest het „Klimop"-bestuur de assistentie inroepen van notaris K- Hoving. Niet minder dan elf inzenders hadden het juiste ge tal,. 412.000 gram geraden. Tot de inzenders, die het juiste gewicht hadden ingevuld, behoorden ook inwoners van Sas van Gent, S&riskil en Zaamslag. Het lot was echter een inwoner van Terneu zen gunstig gezind. Een massa jeugd begeleidde de 'Karavaan naar het huis van de winnaar. De tocht ging door oud- Terneuzen en dank zij de grote oplettendheid van de politie, zijn er ïn die smalle straten geen on gelukken gebeurd. Nochtans verzocht de heer Bliek, de voor zitter van Klimop" herhaaldelijk niet tussen de auto's te lopen. Tenslotte werd halt gehouden voor de woning van de heer L. Rreepoel, le Verbindingsstraat IS. De familie Breepoel was na tuurlijk bijzonder verheugd over deze waardevolle prijs. Ongetwij feld zullen zij er nog heel veel genoegen aan beleven. De heer Breepoel is nl. gepensioneerd en 's avonds weggaan komt er niet zo vaak meer van. Vele vrienden en buren feliciteerden hen met dit buitenkansje. Belastingen. Op grond van een onlangs ge houden psycho-technisch onder zoek werd onze vroegere stadge noot. de heer C. Sol Czn, thans adjunct-commies titulair ter in spectie der I. en A. te Rotterdam, bevorderd tot commies-titulair bij 's Rijks belastingen. Geslaagd. Bij het in het Julianaziekenhuis gehouden examen aantekening kraamverpleging slaagden de zusters J. J- van Hee, P. /an Maris en J. N. Oostdijk. Auto geslipt. Maandagmiddag kwam de beer R. de Schepper alhier met zyn bestelauto de Eikenlaan in gereden, doch door de gladheid ran de weg slipte de auto, met het gevolg dat hij tegen een hoorn botste. De auto werd zeer nraar beschadigd, terwijl de heer De Schepper er met een ontwrichte voet en enige schrammen vanaf kwam. Landbouwsehuur afgebrand. Gistermiddag omstreeks half Ha brak brand uit in de schuur *an de landbouwer J. F. Rijk, alhier. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zodat toen de brand weer van Vogelwaarde bij de brand arriveerde, er niets meer te redden viel en deze zich be- -paaldê tot het nat houden van de nabijgelegen varkensstallen en «en op korte afstand gelegen ©lietank. Dank zij een goede windrich ting bestond voor de woning gaen brandgevaar. De landbouwsehuur, die een inhoud had van 3000 m3, ging echter geheel in de vlammen op. Hierin bevonden zich o.a. ploe gen, eggen, zelfbinders en ande re werktuigen, benevens 5 ton graan, 2 ton kunstmest, de ge hele wintervoorraad hooi, een hoeveelheid stro en ongedorsen graan. Van de in de schuur gestalde 28 koeien, konden er nog 8 tijdig uit de schuur worden gehaald. De heer Rijk, die geheel over stuur was, kon niet precies op geven wat door de brand ver loren is gegaan. De schuur wordt op 100.000 geschat, dat slechts gedeeltelijk door verzekering is gedekt. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Sint Nicolaasfecst. Zondag j.l. wercl alhier weer het St. Nicolaasfeest gevierd, dat met zeer grote belangstel ling door jong en oud werd bij gewoond. St. Nicolaas werd met een open sportauto aan het Klooster afgehaald, gevolgd door de padvinders, plaatselijke fanfa re. jeugdleidsters enz. Aan de Nederlands-Belgische grens werd de goede Sint opge wacht door de heer burgemees ter G. Dierick, burgemeester van Nederlands Overslag. De burgemeester had bij de Sint geen v/ens voor de volwassenen uit de gemeente daar zij allen zeer tevreden zijn en er onder elkander een zeer goede ver standhouding bestaat maar voor de kinderen wilde hij vragen of St. Nicolaas ieder jaar wil terug komen. St. Nicolaas vond dit zeer leuk en beloofde dit dan ook. Hierna ging het naar het patronaat waar Zwarte Piet de gretige handjes van de klein tjes vulde met speelgoed en snoep. Filmavond Vogelbescher mings wacht. In een alhier gehouden pro paganda-samenkomst deed de secretaris van de Vogelbescher- mingswacht Zeeuws-Vlaanderen de heer H. Enkelaar uit Oost burg de mededeling, dat de vo gelstand in en bij het natuur reservaat het Zwin verbeterd is. De talrijke bezoekers genoten van enkele prachtige films over het vogelleven in het Zwin en de omgeving daarvan. De heer M. van Lede uit Knokke gaf daarbij een toelichting. Eindles Knip- en Naai cursus. De dienst Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande gaf de laatste maanden in de Gemeentezaal alhier een knip- en naaicursus. Verscheidene da mes volgden met veel aandacht de lessen van mej. Zoede, die tijdens de eindles als aanden ken het fotoboek van West Zeeuws Vlaanderen ontving Sint Nicolaas komt op bezoek. Sinterklaas zal zaterdagmid dag Retranchement bezoeken. De Sint komt om twee uur te Terhofstede aan, waarna hij te paard en tocht door de gemeen te maakt. Daarna is er een samenkomst in de school, waar de Sint zijn goede gaven zal uitdelen aan de leerlingen van de lagere school, akmede aan de kinderen, die nog niet naar school gaan, doch vier jaar of ouder zijn. Het muziekgezelschap ver leent aan een en ander zijn me dewerking. Toneel. De plaatselijke toneelvereni ging „Stoppeldijk" gaf te Philip- nine een opvoering van het stuk „De sloep zonder visser". De voorstelling trok veel belangstel ling en ook dit optreden van „Stoppeldijk" werd een succes. Na afloop bleef het gezelschap nog enige tijd in gezellig samen zijn bijeen met de leden van de ontvangende vereniging. Eind december of begin januari zal „Esmoreit" uit Philippine een tegenbezoek aan Stoppeldijk brengen. St. Nicolaas was op bezoek. Het bezoek van St. Nicolaas aan de parochies Bosehkapelle en Stoppeldijk trok veel belang stelling. Te Bosehkapelle vond de ontvangst plaats in het parochie huis en na de toespraken van de voorzitter van het comité, St. Nicolaas en de pastoor van Bosehkapelle werden de kinde ren getraeteerd op een flink ge vulde zak met lekkers. Dezelfde feestelijkheid vond enige tijd later plaats in het Verenigings gebouw te Stoppeldijk. De Sint maakte dit jaar zijn intocht per auto. Het feest werd opgeluisterd met muziek door het jeugdorkest „De vrolijke klanken". Inbrekers richten schade aan. In de nacht van maandag op dinsdag hebben inbrekers zich toegang verschaft tot het kan toor van de filiaalhouder van de houthandel Alberts aan de Ko ningsweg te Vlissingen. Zij hebben getracht de brandkast te forceren, doch zijn hierin niet geslaagd omdat zij waar schijnlijk tijdens hun bedrijvig heid werden gestoord. Er wordt niets vermist, doch de schade, die de inbrekers aan het gebouw en aan de brandkast hebben aangebracht, loopt in de dui zenden guldens. Gevonden voorwerpen. Op het postbureau van de Rijkspolitie zijn als gevonden voorwerpen bezorgd een rode kinderwant en een bruine glacé dameshandsehoen, welke terug te bekomen zijn op het postbu reau der Rijkspolitie alhier. ■M i| ii i VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rottterdam werden in totaal aangevoerd 3079 dieren, zijnde; 410 vette koeien en ossen; 763 gebruiksvee; 260 vette kalveren 404 graskalveren; 438 nuchtere kalveren; 6 varkens; 70 lopers; 119 biggen; 29 paarden; 6 veu lens; 517 schapen of lammeren; 17 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,60ƒ3,15; Vette kalveren 2,40—3,40; Slacht- paarden 1,602,05, alles per kg. Graskalveren 280450; Nuchtere kalveren 5075; Lopers 75100; Biggen 40 ƒ58; Schapen 55ƒ93; Lam meren 6098; Kalf- en melk koeien ƒ9001285; Vare koeien ƒ680—ƒ880; Vaarzen ƒ625— ƒ925; Pinken ƒ400—ƒ580, alles per stuk. Overzicht; Vette koeien: aan voer als vorige week, handel traag, prijzen als maandag; Vette kalverenaanvoer even korter, vlugge handel, prijzen vooral niet trager, prima's boven notering; Graskalveren: aanvoer iets klei ner, termijn handel, prijzen niet lager; Nuchtere kalveren; groter aanvoer, handel willig, prijzen wat stijver; Biggen: aanvoer lopers groter, handel goed, prijs houdend; Slachtpaarden: aan voer als vorige week, trage han del, vooral niet hoger in prijs; Schapen en lammeren: aanvoer ruimer, handel willig; constante prijzen; Kalf- en melkkoeien; aanvoer gewoon, stille handel, ruim prijshoudend; Vare koeien: iets korter aanvoer, redelijke handel, prijzen ongewijzigd; Vaarzen: aanvoer even minder, flauwe handel, prijzen als vorige week; Pinken: aanvoer evert minder, handel flauw, prijzen als vorige week. Taperecorder NIK.1 werkend op batterijen of liehuiet f 198.-, exclusief accessoires (microfoon, duoband en diodekabel totaal f 30.-). Afgebeeld model TK 20 f 391.- exclusief accessoires (microfoon, langspeelband en diode kabel totaal f 77.-). Alléén wij, als erkende Grundig-dealers, leve ren u Grundigs met het G1NT waarborgmerk op toestel en Nederlands garantiebewijs. Zonder dit merk geen garantie van de Nederlandse Grundig Verkooporganisatie. Laat ons desgewenst bij u thuis demonstreren hoe u met een GRUNDIG taperecorder een eigen „program" kunt maken! i IS x "w»'-s® - tgm g&f ®gjmm V-' aSsÜSil sxMJ* ft is» WOENSDAG 2 DEC; TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Liebe, Jazz und uïner- mut". DONDERDAG 3 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Vrijheden van het woud". AXEL: Het Centrum, 7 uur: Gratis filmvoorstelling van de Claasfabriek. liiiiiiiiiiiEtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiietMiii De twaalfde partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap dammen tussen de Rus Koeperman (titelhouder) en onze landgenoot ir. Van Dijk, dinsdag te Riga gespeeld, is door Koeper man gewonnen. De Rus leidt nu irr de twee kamp met 186 punten. Zitting- van I december. R. R. T. van H. te St. Jansteen heeft aldaar op 21 oktober met een tractor met aanhangwagen gereden, waarvan de laatste geen achterlichten had. De lichten van de traetor waren wél in orde. Verdachte meende, dat het lage aanhangwagentje geen achterlichten nodig had. Eis en uitspraak 25 of 5 dgn. M. C. F. te Sluiskil heeft op 8 november tijdens dichte mist met zijn auto op de weg AxelSluis kil gereden. Irrplaats van de voorgeschreven grote lichten, had hij slechts stadslichten ont stoken. Eis 25 of 5" dgn. Uitspraak 20 of 4 dagen. M. D. te Zaamslag-, had op woensdag 4' november last om zijn auto geparkeerd te krijgen. Hij vond een minder gevaarlijk straatje en plaatste zijn ruto binnen 10 meter uit het snijpunt DORNFORD YATEs 85) (Nadruk verboden.) „Hoeveel wagens?" zei Mansel. „Nog een, behalve de kleine personenwagen 'n zeer bruik bare sportwagen, kleur zwart." „Prachtig En?" „Satan rende een of andere trap op en ging een kamer bin nen en Carson volgde hem en bleef vlak achter de deur staan, die Satan niet helemaal had ge sloten. Hij zag hem op geen vijf meter afstand aan de deur van een of ander vertrek kloppen, dat hij vervolgens binnenging; hij was zo vriendelijk die deur eveneens op een kier te laten staan. Carson ving de uitdruk king „kerels" op en een ander in het vertrek begon er op los te schelden. Daarop werd er een andere deur geopend, waardoor een vrouwenhoofd te voorschijn kwam. Ze bleef een ogenblik staan luisteren; toen kwam ze de gang in en liep naar Satan toe. De deur waaruit ze te voorschijn was gekomen bleef wijd open staan en Carson zag, dat er daar achter een kleine vestibule was. Carson beschreef de vrouw als een soort atlete met 'n mooi, maar grof gezicht en spieren om respect voor te hebben. Ze schoof Satan eenvoudig opzij en liep de kamer binnen, waar hij aan de deur was blijven staan; maar no g eer ze iets had kunnen zeg gen wera ze uitgejouwd omdat ze haar gevangene onbewaakt achtergelaten had. Carson wist inmiddels voldoen deHij sloop terug naar de garage, waar ijet scherm, naar hij gezien had, wel was neerge laten, maar niet afgesloten. Hij kon het zover optillen, dat er ruimte vrij kwam om hem door te laten. Het viel achter hem weer dicht. Daarop kwam hij naar mij toe. „Wij waren het er beiden over eens dat Satan vermoedelijk, na rapport te hebben uitgebracht, naar het kruispunt zou terugke ren om af te wachten of Judas nog mocht komen opdagen; het leek ons al evenzeer voor de hand liggend, dat hij een nader onderzoek op het kruispunt niet op de lange baan zou schuiven. Wij kwamen overeen dat ik nog even zou wachten met wegrijden, omdat zijn route dezelfde was als de mijne en ik hem liever voor mij had dan achter mij. Carson zou natuurlijk in elk geval het huis blijven bewaken. Hij ging er dadelijk weer op uit met het voornemen zich op de boven kant van de tuinmuur te instal leren. Ik bleef tot kwart voor zeven wachten, maar toen ik nog niemand had zien opdagen start te ik de Rolls en reed weg. Om acht uur was ik. al weer bij de landingssteiger terug, op de af gesproken plaats. „En nu moet ik nog iet ver tellen. Toen er bijna twee uur waren verstreken zonder dat ik een van jullie had zien opdagen begon ik me ongerust te maken en me af te vragen of er onge lukken waren gebeurd. Ik heb in alle ernst overwogen eens aan boord van de tender te gaan kij ken; alles wees er op dat het schip volkomen verlaten was. Maar opeens kwam er een zon derling individu aan dek. Waar hij vandaan kwam is mij niet duidelijk geworden, hij stond er opeens. Hij leek het rpeest op een Spanjaard, geloofTk. én het werd mij al gauw dliicielijk dat hij tot de bemanning van het schip behoorde; hij greepj'; iklthans een zwabber en een eninher en begon het dek schoon teafcaken. „Ik heb het een twintflftminu- ten aangekeken en daargfi leek het mij beter tot handeléri over te gaan. Ik ben het bos dngelo- pen en een kwart mijl verder heb ik het jaagpad opgezocht. Daarna ben ik doodbedaard te ruggelopen naar de tender en toen ik dicht bij de landingsstei ger was heb ik die knaap in het Frans geroepen. Hij kwam naar voren en ik vroeg hem waar Mangey was. Hij wilde weten waarom ik Mangey moest spre ken en ik zei, dat ik een bood schap had, die ik aan Mangey persoonlijk moest afgeven. Hij bood mij aan de boodschap over te brengen, maar ik zei dat daar van geen sprake kon zijn. „Ga jij Mangey maar halen" zei ik, „die ken ik van gezicht. Maar jou heb ik nog nooit eerder ge zien en eerlijk gezegd hoop ik je ook nooit meer te zien." Hij grijnsde wat en ik begreep dat ik raak geschoten had. „Man gey is van boord gegaan", zei hij, „waar hij uithangt weet ik niet, maar hij zei, dat hij om vijf uur terug was." Ik ben het jaag pad weer afgewandeld, langs de zelfde weg die ik ogenschijnlijk was gekomen. Ik begreep wel, dat jullie ook vertrokken zouden zijn. ais Mangey niet meer aan boord was." Mansel lachte har telijk- „Ja", zei hij, „dat hadden we althans moeten zijn. Waar Man gey ging hadden wij hem moe ten volgen." „Mijn hemel", zei George, „ik heb me dus vergist?" „Ik vrees van wel, maar dat kon jij tenslotte niet helpen. Jij hebt gedaan wat je kon, wat had je meer doen? Ik schaam me te bekennen, dat Mangey bij nader inzien minder prijs op ons gezel schap stelde dan wij aanvanke lijk meenden. Hij heeft ons niet meegenomen, toen hij aan wal ging, maar ons eerst solide opge sloten." „Ach, schiet op", zei George. „Denk je mij daarmee te ne men?" ,Het is de bittere waarheid" zei Mansel. „Zo. daar hebben we Rouen. Zeg maar waar we langs moeten." (Wordi vervolgd-) der kruising. Dit kostte D. ƒ10 boete of 2 dagen. H. T. J. M. V. te St. Jansleen heeft te Clinge, toen hij op zijn fiets reed, geen gebruik gemaakt van het voorgeschreven rijwiel pad en zonder noodzaak op de rijweg gereden. Eis en uitspraak ƒ10 of 2 dgn. M. de K. te Kloetinge was ten laste gelegd, dat hij te Sas van Gent met zijn auto dé maximum snelheid had overschreden. De eis en uitspraak luidde „Schuldig verklaren zonder strafoplegging". A A. van H. re Hulst stond terecht omdat hij met paard en wagen niet gestopt heeft vóór het stopbord, dat de Hulsterweg afschermde. Hierdoor kwam het autoverkeer op de voorrangsweg in moeilijkheden. De officier, mr. Lebret, meen de. dat wegens het snelheidsver- schil tussen paardetractie en autotractie op een voorrangsweg, men extra bedacht moet zijn eer men zich in het snelverkeer be geeft. Eis 50 of 10 dgn; uitspraak 25 of 5; dagen. A. de W. te Axel stond terecht dat hij. rijdende met een auto bus op 7 augustus jl. over de brug te Sas- van Gent een brom fietser heeft ingehaald. Na dit inhalen is hij, in verband met tegemoetkomend verkeer, te vlug naar rechts uitgeweken. Hierdoor kwam de bromfietser in moeilijkheden en werd aan gereden. Eis 15 of 3 dagenuitspraak 10 of 2 dagen. H. H. te Middelburg reed op 21 oktober 's avonds over de Emmalaan te Koewacht. Bij het passeren van twee wielrij ders (twee leden van de Rijks politie) kwamen er tegemoet komende auto's, H. haalde zó naar rechts uit dat de wielrij ders in de berm van de weg moesten rijden. Eis en uitspraak 35 of 7 da gen. R. A. D. te Vogelwaarde reed op 10 september met een brom mer over het rijwielpad te Hon- tenisse. Bij het afslaan naar de Hcefkensdijk heeft zij geen richting aangegeven en de rij baan van een aankomende auto niet vrijgelaten. Mej. D. had een vriendin op de duo die op 't verkeer moest letten en richting aangeven, daar zij zelf niqj; om kon kij ken omdat een steenpuist haar haar dit belette. Dit ontlast u echter niet van de verantwoordelijkheid, zeide de officier. Eis en uitspraak 25 of 5 Ign. J. P. P. v. d. B. te Axel par keerde altijd zijn auto in de Ban- kertstraat onder de straatver lichting. Op 8 augustus was de straatverlichting defect en dooi de duisternis reed een wielrijder op de stilstaande wagen. Eis en uitspraak 2 boete. E. P. H. E. te Westdorpe is op 21 augustus te Zuiddorpe met zijn auto in aanraking gekomen met een motorrijder omdat hij niet uiterst rechts heeft gereden. Deze zaak werd aangehouden tot 15 december. A. W. te Waterlandkerkje kwam op 30 oktober met een tractor te Sas van Gent zonder dat het 16 km-bord op de vooras zat. Eis en uitspraak 5 of 1 dag. P. J. D. te St. Jansteen werd op 21 september bij een binnen water te St. Jansteen aangetrof fen terwijl hij bezig was met het scheppen van paling welke al daar rijkelijk voorhanden was. D. ontkende het hem ten laste gelegde en zegt dat hij het schepnet (dat ter zitting aan wezig was) gebruikte om kroos te verwijderen, dat voor zijn zuigleiding van zijn pomp dreef. Als ik paling had willen van gen had ik geen schepnet nodig. Deze vis was toen maar voor het oprapen. Zó geloofwaardig als D. het wilde doen voorkomen, werd ter zitting toch niet aangenomen. Teneinde de verbaliserende politie te horen werd de ver dere behandeling van deze zaak uitgesteld tot 5 januari 1960. A. P. A. van A. te Terneuzen moest zich verantwoorden omdat zijn achterlicht van zijn auto op 19 oktober te Axel niet brandde. Eis en uitspraak 10 of 2 dgn. J. P. V. te St. Jansteen heeft op 19 oktober in de Pr. Hendrik straat aldaar met een vrachtauto geladen met stenen op het voet pad gereden. Eis ƒ10 of 2 dgn; uitspraak 6 of 1 dag. F. A. de B. te Terneuzen is op .2 september te Sas van Gent op de openbare weg dronken aan getroffen. „Dit kan zo gebeuren", zegt De B„ „ik drink nog wel eens". De officier van Justitie zeide dat hij thans nog 20 boete zou eisen, maar laat ik je niet weer zien, anders loopt het slecht met uw af. Ook de kantonrechter, wiens uitspraak conform de eis was, waarschuwde De B„ voor een eventuele herhaling van zijn overtreding.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2