ICK Adenauer in Parijs Noodweer in Zuid-Europa Spaak over vreedzame co-existentie Amerikaanse persstemmen over Bang-Jensen IT EUZEN n VAN vaardigd is! nemaScope proces in spanje De ambtenarenstaking van vandaag in Frankrijk Vooral de Rivièra moest het ontgelden JUNKER* RUH Verdeeld advies van S. E. R. HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN TERNfUZEN nvang 8 unr een unieke ische Kongo: ING 5 LEOPOLD HI A. /c xvt-jltu-4 A« "6. EASTMANCOLOR racht door 20th Centaury f«t ;ers GESPROKEN anihult uit het sldzame dieren en dier in het iet zijn wouden Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur l. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. OE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 2 DECEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4848 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAB Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Actes Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Bondskanselier Adenauer is dinsdag in Parijs aangekomen. Hij was vergezeld van zijn mi nister van Buitenlandse Zaken. Von Brentano. De Duitsers wer den bij aankomst, op het vlieg veld door premier Debré van Frankrijk en de Fran e minis ter van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville. Regering wil referendum in grenscorrectiegebieden vermijden De regering wil zo mogelijk een referendum in de grenscor rectiegebieden vermijden. In de memorie van antwoord op de begroting van buitenlandse za ken wordt hierover woordelijk gezegd De regering heeft de vraag of vóór eventuele teruggave van grenscorrectiegebieden een uit spraak van de bevolking moet worden verkregen, zorgvuldig overwogen. De ervaringen die in andere gebieden met volks stemmingen zijn opgedaan, lei den tot de conclusie, dat zo enigszins mogelijk referenda dienen te worden vermeden. Door het houden van volksstem mingen kan allerlei tweedracht, zelfs in de kring van familie en vrienden, ontstaan, terwijl door inmenging van buitenaf senti menten in beroering kunnen worden gebracht, welke tot ex cessen aanleiding kunnen ge ven." De staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken heeft in een onderhoud met vertegenwoordi gers van de pers op de mogelijk heid gewezen, dat Elten en Tud- deren aan Duitsland zouden worden afgestaan. De staatssecretaris heeft er echter geen twijfel over laten bestaan, dat het totale resultaat van de onderhandelingen met Duitsland, dus inclusief een eventuele afstand van Elten en Tudderen, aan de staten-gene- raal ter goedkeuring zat dienen te worden voorgelegd. Een krijgsraad in Madrid heeft maandag een communis tische student veroordeeld tot 23 jaar gevangenisstraf wegens ondermijnende activiteit en ille gale propaganda. Drie medebe- klaagden werden tot tien jaar veroordeeld, vier tot vier jaar en negen tot één jaar gevange nisstraf. Acht beklaagden wer den vrijgesproken. Adenauer, die twee dagen in Frankrijk zal blijven, verklaar de na aankomst dat het hem verheugde in Parijs te zijn om de besprekingen met de Franse regering, die zo langzamerhand een regelmatig karakter hebben gekregen, te hervatten. Het Duitse volk heeft met zeer grote voldoening kennis genomen van de rede, die generaal De Gaulle in Straatsburg heeft gehouden en waarin hij zei dat het de wil van de geschiedenis is dat het Duitse en Fran e volk broeder lijk verbonden zijn. aldus Ade nauer. Adenauer zei voorts dat hij bij zijn overleg met de Franse leiders zou trachten de Navo te versterken. Premier Debré antwoordde dat zijn regering de politiek van Frans-Duitse vriendschap, waar over De Gaulle in Straatsburg heeft gesproken, zal uitvoeren. Hij legde de nadruk op Frank- rijks verlangen naar een nauwe verbondenheid tuscen beide landen op het gebied van de Europese vraagstukken. Men verwacht dat Adenauer minstens tien uur overleg zal plegen met president De Gaulle. Er zal vermoedelijk hoofdzake lijk gesproken worden over de Westelijke topconferentie, die op 19 december in Parijs begint en de voorbereiding voor het topoverleg met de Russen. Adenauer naar Rome. Kanselier Adenauer vanWeit- Duitsland zal van 19 tot 22 ja nuari een officieel bezoek aan Rome brengen. Het wordt door de persdienst van de regering te Bonn een werkbezoek ge noemd. In maart van dit jaar heeft premier Segni van Italië Bonn bezocht. Kongolese politieke leiders komen naar Brussel De leiders van drie Kongolese politieke partijen hebben zich volgens dinsdag uit Leopoldstad in Brussel ontvangen berichten bereid verklaard nog deze week naar de Belgische hoofdstad te komen om een voorbereidende bespreking te voeren over een eind januari te houden ronde tafelconferentie. 59 99 Het Westen zal zich motten aanpassen aan nieuwe vormen van concurrentie, want dat be tekent in feite „vreedzame co- existentie". Op dit thema was de rede ge bouwd, die Paul Henri Spaak, de secretaris-generaal van de Navo, dinsdag voor de assemblee van de Westeuropese Unie heeft ge houden. Hij legde er de nadruk op dat de concurrentiestrijd tijdens de koude oorlog vooral een Euro pees en militair karakter heeft gehad, doch thans wereldom spannend, economisch en ideolo gisch is geworden. Wij moeten ons in de eerste plaats verheu gen over de sfeer van ontspan ning die ontstaan is. Hoe ook de vorm zal zijn, die de communis tische bedreiging in de toekomst zal aannemen, hij zal minder ernstig zijn dan de oorlogsdrei ging, aldus Spaak. Hij waarschuwde dat de Wes telijke landen tegen een voorba rige en eenzijdige ontwapening, want evenals de Sowjet-Unie in Ongeveer een miljoen Franse ambtenaren zijn betrokken bij een oproep tot een staking van 24 uur voor vandaag, die is uit gegaan van het merendeel van de vakverenigingen voor perso neel in overheidsdienst. Een „onafhankelijke" vakvereniging heeft haar leden evenwel ver zocht niet aan de staking mee te doen. Zij zegt een veel krachti ger actie af te wachten. Dit is de eerste keer, dat een actie van deze omvang bij de ambtenaren wordt ondernomen sinds de terugkeer tot de macht van generaal De Gaulle ander half jaar geleden. De ambtenaren eisen salaris herziening. Men schat de ver mindering van de koopkracht in de laatste twee jaar op 12 pet. T s jechoslowakije protesteert bij West-Duitsland De Tsjechoslowaakse regering heeft maandag bij West-Duits land geprotesteerd tegen het ..sturen van balonnen met pro pagandamateriaal" naar Tsje- choslowaaks gebied. In de pamfletten werd de be volking van de socialistische lan den aangezet acties tegen het staatsstelsel ie ondernemen. Tot 1957 werden voortdurend dergelijke ballons van West- Duitsland uit naar Tsjeeho-Slo- wakije gezonden door de Ameri kaanse organisatie „Comité voor een Vrij Europa", aldus de pro testnota waarin onmiddellijke maatregelen tegen de gemelde actie worden geëist. (Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade te Bonn wist niet van bovengenoemde ballonvluchtjes). De Franse minister van Finan ciën, Pinay, 'acht evenwel in de huidige omstandigheden een salarisverhoging van 3 of 4 pet. verantwoord. Nieuwe Amerikaanse minister van Defensie President Eisenhower heeft dinsdag het ontslag van Neil McElroy als minister van Defen sie aanvaard en McElroy's plaats vervanger Thomas S. Gates tot minister van Defensie benoemd. In een brief aan Eisenhower zegt McElroy om „persoonlijke redenen van dringende aard af te treden. Hij liet zich niet uit over de redenen zelf. Gates is sinds juni plaatsver vangend minister van Defesic. Daarvoor was hij, van 1957 1959, minister van Marine en van 19531957 onder-minister van Marine. De 56-jarige Gates heeft in de jongste wereldoorlog bij de ma rine gediend. Hij is bankier ge weest. Voorzitter van Belgische commissie van stafchef afgetreden Luitenant-generaal Jacques baron de Dixmude heeft maan dagavond zijn ontslag aangebo den als voorzitter van de com missie van Belgische stafchefs. Het is nog niet bekend of ko ning Boudewijn het ontslag heeft aanvaard. Volgens doorgaans welinge lichte kringen zou de stap van de generaal o.a. een gevolg zijn van de recente aanvallen op de strijdkrachten waaronder de campagnes om het aantal mi litairen te, beperken en de de fensie-uitgaven te verminderen. één jaar van de koude oorlog op de co-existentie i s overgestapt, zou zij in dezelfde tijd, ja zeits in nog een kortere periode, weer kunnen terugvallen op de koude oorlog, zo dit in haar kraam te pas mocht komen. Hij verklaarde voorts dat het Westen het vraagstuk van de hulp, aan de minder ontwikkelde landen moet oplossen, die ook in verband met de Russische pene tratie in deze landen staan. De Ver. Staten hebben in het verleden twee wonderen verricht, n.l. het opstellen en uitvoeren van het Marshallplan en de schepping van de Navo. Wij hebben nu een derde wonder no dig en wel een nieuw initiatief om de kwestie van de hulp aan de minder ontwikkelde landen te regelen, aldus Spaak. De afgelopen tien jaar waren moeilijk geweest, „maar wij heb ben getoond, verbeeldingskracht, stoutmoedigheid en bekwaam heid te bezitten om onze inspan ningen tegenover de Russische militaire dreigingen te coördine ren", zo zei Spaak verder. De vol gende tien jaar zouden zelfs nog moeilijker zijn. Spaak zei van mening te zijn. dat de Navo in 1949 het juis te antwoord was op, de commu nistische dreiging zoals zij zich in die tijd voordeed. Nu was de situatie niet dezelfde. De Navo zou zich moeten aanpassen. Er zou niets ondernomen moeten worden waardoor de kleine lan den van de Navo worden ge houden. Want als de groten al leen beslissingen zouden nemen, zouden de kleine landen onver mijdelijk zich ten slotte in het neutralisme terugtrekken. De secretaris-generaal van de Navo zei niet te kunnen begrij pen wat met een beperkte oor log in Europa wordt bedoeld. Hij kon zich niet voorstellen, dat een aanval op een enkel land van de Navo een beperkte oorlog wordt genoemd. Hij was even min van mening, dat Rusland een dergelijk soort oorlog zou willen beproeven. Naar de me ning van Spaak zal een derde wereldoorlog gevoerd worden tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie. Op het ogen blik waren de Ver. Staten in de frontlinie en moesten de Europe anen de Ver. Staten de nodige steun geven. Het is volgens Spaak nodig, dat er zoveel mo gelijk lanceerbases zijn en zo wijd mogelijk verspreid voor een mabiimale vergelding. Volgens Sp rak is het ook nodig de Azia tische vraagstukken niet van de Europese te scheiden. Alle we reldvraagstukken moeten als één geheel beschouwd worden. Spaak verklaarde, dat Frankrijk gelijk heeft als het zegt, dat de Navo een globale strategie moet heb ben. JUWELENDIEFSTAL IN BOMBAY Een waardevol collier van 75.000 is dezer dagen kroon prins Asfa Wassen van Ethiopië te Bombay ontstolen. Het collier wordt beschreven als „de hals ketting van de koningin van Sje- ba". en bestaat uit gouden scha kels met edelstenen bezet. Koninklijke gift De Koninklijke familie heeft een gift beschikbaar gesteld voor de radiocatie ..Redt een kind". Vliegtuigongeluk in de V.S. Een passagierstoestel van de Amerikaanss binnenlandse lucht lijn Allegheny Airlines is dinsdag in een sneeuwstorm in de bergen van Pennsylvania verongelukt. Vier-en-twintig inzittenden, van wie 21 passagiers, kwamen om het leven. Eén passagier werd zwaar gewond met een helikopter van een reddingsploeg naar een ziekenhuis overgebracht. Twee andere zwaargewonde inzittenden waren onderweg overleden. CHURCHILL Sir Winston Churchill, die maandag van alle kanten geluk wensen ontving bij gelegenheid van zijn 85ste verjaardag, heeft cp diezelfde dag toch ook enige kritiek te slikken gekregen. Deze kwam van Lord Boothby en Lord Morison. die collega's van hem waren in het Lagerhuis. Zij zeiden in een televisie-uit zending ter gelegenheid van Churchill's verjaardag dat sir Winston wel een groot oorlogs premier was geweest maar niet zo geschikt bleek voor het eer- ste-minieterschap in vredestijd. Hij had na de oorlog niet meer in die functie moeten terugko men, meenden zij, dan zou zijn invloed in feite groter geweest zijn. Wat Churchills betrekkingen met de generaals betreft zei Lord Boothby dat hij deze bijna deed afknappen. Protestantse paviljoen op Expo naar Den Haag Naar het ANP verneemt zal het paviljoen van de Protestantse kerken op de vV. reldtsntoonstei- Jing in Brussel binnenkort wor den overgebracht naar Den Haag. Het zal daar dienst doen als kerk en gemeentecentrum van de Amerikaanse kerk in Den Haag en als opvangcentrum voor Amerikaanse Protestanten die Eurooa bezoeken. In België, waar de Protestan ten een kleine minderheid' vor men zal een oecumenisch cen trum op kleinere schaal worden ingericht. Nederlandse kustvaarder „Vedette" in aanvaring De 500 ton metende Neder landse kustvaarder „Vedette" uit Groningen heeft gisteroch tend op tien mijl van Southend in de monding van de Theems een aanvaring gehad met een onbekende grote tankboot. Het Nederland e vaartuig kreeg schade boven de waterlijn. Het verkeert niet in gevaar. Australische premier in Indonesië. De premier van Australië, Robert Menzies, is dinsdag in gezelschap van zijn echtgenote en vijf Australische regerings functionarissen op het vliegveld van Djakarta ontvangen door een Indonesische delegatie on der leiding van dr. Subandrio, minister van Buitenlandse Za ken. Menzies brengt een retour- bezoek aan Indonesië. Enkele maanden geleden was de Indo nesische minister van Buiten landse Zaken te gast in Can berra. Premier Menzies verklaarde bij zijn aankomst in Djakarta: „Een ontmoeting tussen onze denkbeelden over de onderwer pen waarover wij instemming hebben of waarover wij van mening verschillen is naar mijn mening de eerste stap naar een beter begrip over de toestand waarin wij leven en over de problemen dienaangaande, in het bijzonder over die proble men waar wij beiden belang bij hebben'. De Amerikaanse bommen werpers in Frankrijk Op 10 december zullen drie squadrons Amerikaanse Super- onische gevechtsbommenwer pers met atoomuitrusting van de Amerikaanse luchtmachtba sis te Toul-Rosieres bij Nancy werden verplaats naar bases in West-Duitsland. Deze overbren ging, waarbij 750 man lucht- per.-oneel en hun gezinnen be trekken zijn, is het gevolg van de Franse weigering om kern wapens op Frans gebied op te slaan als Frankrijk geen deel heeft aan het toezicht daarop. De herfststorm van maandag heeft vele schepen in de Noord zee, cp d Atlantische Oceaan, de Middellandse Zee en in het Kanaal moeilijkheden bezorgd.' Zo seinde het Spaanse m.s. „Monte Aijala" (2955 ton) maan dagavond met machinestoring op drift te zijn geraakt in de Golf van Cadiz en hulp nodig te neb ben. Ook de Griekse vrachtvaar der „Stylianos Vlassopoulos" (7244 ton) kampte met machine- schade en vroeg bij Sicilië sleep boothulp. Het Liberiaanse s.s. „Transca- rib" (5949 ton) seinde ter hoogte van Portugal in moeilijkheden te verkeren maar het in dé nabij heid varende Engelse schip „Blairspey" zag door de hoge zee geen kans hulp te bieden. Te Punta Mala, aan de Spaan se kust tussen Gibraltar en Alge- ciras, is het Britse passagiers schip „Braemar Castle" aan de grond gelopen. Het 17.029 ton metende schip, dat 300 passagiers aan boord heeft, is op weg van Kaapstad naar Engeland. Het Britse passagiersschip „Braemar Castle", dat met 300 passagiers aan boord maandag avond bij Gibraltar aan de grond was gelopen, is dinsdag door sleepboten vlotgetrokken. Het 317 metende Portugese s.s. „Nereida" seinde dinsdagnacht om half vier dat het vlak bij Gi braltar in zinkende positie ver keerde en onmiddellijk hulp no dig had. Het 1554 ton metende Italiaan se schip „Valgardene", met 20 man aan boord, seinde dat zijn machines defect zijn geraakt en dat het zich in nood bevindt. De „Valgardene" voer op dat ogenblik in de Straat van Otran- 1o. Een reddingsboot is uit Brin- disi vertrokken om assistentie te verlenen. Voorts wordt in de Portugese havenstad Vianno do Castello een vissersboot vermist met zes man boord. De herfststormen hebben dins dag wel bijzonder zwaar huisge houden in Zuid-Europa," waar overstromingen en stortbuien in steden en te velde ernstige scha de aanrichtten. Vooral de Cöte d'Azur moest het ontgelden, waar men b.v. in Nice sinds mensenheugenis niet zulk zwaar weer zegt te hebben meege maakt. Golven van ruim een meter sloegen over de beroemde Promenade des Anglais en ver nielden op vele plaatsen het wegdek. Honderden automobilis ten konden daardoor niet voor- of achteruit en ook in de binnen stad ontstonden door overstro mingen verkeersopstoppingen. In de laatste vier dagen is er in Nice reeds meer dan een kwart van de hele jaarlijkse neerslag gevallen. Overal langs de Rivièra kwa men dinsdag storingen in het trein- en telefoonverkeer voor en cok de stroomverziening werd door kabelbreuken herhaaldelijk onderbroken. De Italiaanse Rivièra kwam er niet veel beter af. Aardverschui vingen tengevolgde van de hevi ge regenval verbraken de spoor verbindingen tussen Parijs en Ventimiglia en de grensweg tus sen Menton en Italië. Op Sicilië verdronken tien mensen; in Rome viel 1 dode. Langs de Portugese kust spookte het zó, dat vele schepen een toevlucht in de havens moes ten zoeken, al dan niet met sleepboothulp. De Liberiaan „Transcarib" bevindt zich er reeds twee dagen in een moei lijke positie. In Spanje kwamen drie men sen om het leven, doordat een balkon door de rukwinden het begaf, een hoogspanningskabel brak en een zeeman overboord viel. Zware sneeuwval heeft in Zwitserland met name in Davos het lawinegevaar weer acuut gemaakt. (Adv.) GASFORNUIZEN reeds vanaf f 264.- een piekfijne keuken met 'n Over voorontwerp Landbouwvestigingswet Be Sociaal-Economische Raad zal zich in zijn openbare verga dering van vrijdag 11 december a.s. bezig houden met het vast stellen van een advies over een voorontwerp van een landbouw vestigingswet. Over dit voorontwerp heeft de toenmalige minister van Land bouw op 13 juni 1958 advies ge vraagd aan de Sociaal-Economi sche Raad, waarbij de minister verklaarde geen bezwaar te heb ben tegen een behandeling in een openbare vergadering van de raad. Het ontwerp-advies over dit voorontwerp is voorbereid door een daartoe door de raad inge stelde commissie, waarvan prof. dr Th. L. M. Thurlings voorzit ter is. Uit het door de commissie op gestelde ontwerp-advies blijkt o.m. dat in de commissie geen eenstemmigheid is bereikt. Een deel van de commissie acht ves- tigingsbesluiten in de lar^bouw in engere zin niet alleen niet noodzakelijk, doch zelfs in hoge mate ongewenst; een ander deel kan zich met de in het vooront werp voorziene mogelijkheid van het stellen van vestigingseisen in de landbouw in engere zin ver enigen. Een deel van de commissie De algemene vergadering der Verenigde Naties. Een voor dinsdagmiddag be legde bijeenkomst van de poli tieke commissie der algemene vergadering van de V.N., waarop Italië, (niet hetzelfde deel als het eerst genoemde wijst vestigingseisen in de landbouw in engere zin van de hand. Een deel van de commissie (niet hetzelfde deel als het eerst genoemde) wijst vestigingseisen voor de tuinbouw, fruitteelt en teelt van siergewassen van de hand. Een ander deel (niet het zelfde deel als het bovengenoem de „ander deel") is voorstander van vestigingseisen voor deze sectoren. Protest van mijnwerkers in E.E.G.-Ianden De mijnwerkersorganisaties in de zes landen van de Europese Gemeenschap, die aangesloten zijn bij het Internationaal Ver bond van Vrije Vakverenigingen (I.V.V.V.), hebben in een com muniqué geprotesteerd tegen wat genoemd wordt de onvol doende maatregelen die zijn ge nomen om aan de kolen crisis het hoofd te bieden. Zij dringen er op aan, dat spoedig ee i ge coördineerde energie-politiek wordt aanvaard door de „zes". Dit communiqué volgt op het congres van mijnwerkers uit de zes landen, dat vorige week te Straatsburg' is gehouden. RUSTIG WEER. Een actieve stormdepressie trok over Zuid-Frankrijk naar de Middellandse Zee, de omgeving van de Balearen, en veroozaakte in een groot gebied noodweer met Storm en zware regenval, o.a. in Zuid-Frankrijk en Noord- het Algerijnse vraagstuk zou zijn behandeld, kon niet worden gehouden, omdat zich geen sprekers hadden aangemeld. De bijeenkomst is thans op heden vastgesteld. Vóór de verdaging had de vertegenwoordiger van Saoedi- Arabië, Sjoekairy, voorgesteld dat secretarisgeneraal Ham- marskjoeld mogelijk regelingen zou kunnen ontwerpen voor het organiseren van een volksstem ming in Algerië. De „New York Times" schrijft in een hoofdartikel dat Bang- Jensen waarschijnlijk nog in leven zou zijn geweest als de Russen de Hongaarse opstand van 1956 niet hadden onder drukt. Bang-Jensen had als functionaris van de V.N. in ver trouwen gesproken met Hon gaarse vluchtelingen. Hij wei gerde hun naamlijst te geven aan secretaris-generaal Ham- marskjoeld en werd daarom ontslagen. Wij hoeven ons niet langer af te vragen of dit op treden juist was noch of de V.N. doelmatig konden hande len als ondergeschikten, com munisten of anti-communisten inlichtingen die zij bij de uit oefening van hun taak verkre gen hadden, zouden mogen achterhouden. Bang-Jensen kunnen geen vragen meer ge steld worden. Alles waar we nu wel zeker van zijn is dat hij deed wat hij beschouwde als het juiste en het enig eervolle. De „Chicago Tribune" schrijft dat Bang-Jensen zeker een slachtoffer was van het Rus sisch imperialisme en de onge voeligheid en lafheid van de V.N., evenals alle martelaren van de rode aanval op Honga rije. Als Bang-Jensen inderdaad zelfmoord gepleegd heeft, wa ren zijn ervaringen en de schandelijke beloning die hij ontving voor zijn volharden in een erezaak, zeker de oorzaak van zijn dood. Maar wij moeten de autoriteiten aanraden voor zichtig te zijn met snelle con clusies te trekken. De „zelf moorden" van mensen wier ver dwijning voor het communisme van groot voordeel is, komen met merkwaardige regelmaat voor. Kort geleden namen de V.N Ons land bleef geheel buiten de invloedssfeer van dit lage drukgebied en kwam in een over gangsgebied terecht met weinig wind, mist, veel laaghangende bewolking en middagtemperatu- ren van ongeveer 5 tot 7 graden. Op de Oceaan is ten zuiden van IJsland een diepe depressie tot ontwikkeling gekomen, die zijn invloedssfeer verplaatst naar de Britse-eilanden. Een rug van hoge luchtdruk, die aan het windveld van deze depressie voorafgaat, passeert ons vandaag met rustig en vrij somber weer. Later op de dag kan de wind uit zuidwest tot zuid gaan aanwakkeren op de nadering van een naar het oosten opdringend frontensysteem van eerder genoemde depressie. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van wonesdag- ochtend tot woensdagavond. Later zuidwestelijke wind. Overwegend droog met aan vankelijk laaghangende bewol king, plaatselijk mist, weinig wind en vrij koud weer, maar in de middag toenemende zuidwes telijke wind, enkele opklaringen en enige temperatuursstijging. DONDERDAG 3 DECEMBER de laffe houding aan dat er X'ÏJi' n'm' nun rmtmciHo mnot n.nrrfov, ao. D' eSKens O.ZO Terneuzen 4.01 geen oppositie moet worden ge voerd tegen deelneming van de ccmmunistisch-Hongaarse dele gatie, gekozen door Moskou, in de algemene vergadering. Ge zegd werd dat bezwaren niet in overeenstemming zouden zijn met „de geest van Camp Da vid". De „geest van Camp Da vid" is inderdaad een verderfe lijk iets, als hij het vernietigen van de vrijheid en het marte laarschap van een eervol en fatsoenlijk man kan verbergen. Hansweert Walsoorden 4.41 4.51 3.52 4.27 5.07 5.17 ZON MAAN op onder op onder Dec. 2 8.26 16.32 10.14 19.17 3 8.27 16.32 11.05 20.29 4 8.28 16.31 11.47 21.42 5 8.30 16.31 12.21 22.55

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1