Provinciaal nieuws Binnenlands nieuws FLITSEN TERNEUZEN AARDENBURG. HOEK. SLUIS IJZENDIJKE- ZUIDZANDE BELGISCH KONGO KERKNIEUWS Sinterklaas: geknipt om te Echtpaar Meulenbelt richt zich tot Kamervoorzitter Benzineprijs in België verhoogd Acties van terroristen in Indonesië AGENDA MARKTBERICHTEN ZEEUWS GESCHENK VOOR DRENTHE Dank zij de door de geweste lijke raad van het Landbouw schap in Zeeland georganiseerde hulpactie kunnen de Zeeuwse boeren hun door de droogte ge dupeerde Drentse collega's een geschenkzending veevoer ter waarde van 115.290 aanbieden: 325 ton lucernemeel en 35 ton ge droogde pulp. Een militair schip is nu met de eerste dertig ton van deze zending onderweg naar Drenthe. Deze eerste lading zal donderdagmiddag a.s. in Beilen door een Zeeuwse delegatie aan de Drenthen worden overgedra gen. Aan het hoofd van de Zeeuwse delegatie zal staan de voorzitter van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap, de heer G. J. de Jager. Bij dezelfde gelegenheid zal vijftig ton Zeeuws veevoer sym bolisch worden overgedragen aan de boeren in Overijssel. De heer W. A. Moggré ver laat belastingdienst met pen sioen. Het lag aanvankelijk in mijn bedoeling deze dag onopgemerkt voorbij te laten gaan, maar dit is niet gelukt Dit merkte de heer W. A. Moggré, hoofdassis- tent-dienstgeleider van het sta- tionnement <d. b.) te Terneuzen, gistervoormiddag op in een bij eenkomst, belegd in de boven zaal van de inspectie der belas tingen alhier, waar de rijksbe lastingdienst de heer Moggré, die vergezeld was van zijn echtgeno te. op waardige wijze een af scheid heeft bereid, omdat hij wegens het bereiken van d'e pen sioengerechtigde leeftijd, de dienst ging verlaten. Nadat door mej. Lyda van Eek, typiste ter inspectie, aan mevr. Moggré bloemen waren aange boden, nam het hoofd van de in spectie der belastingen alhier, de heer G. J. Kruishoop, het woord. Deze bracht de scheidende func tionaris dank voor de wijze waar op deze zich gedurende meer dan 42 jaren van zijn taak heeft ge kweten. Hij bracht in herinne ring dat de heer Moggré op 21 juni 1917 als kommies 3e klasse te Chaam zijn entrée bij de dienst maakte. Achtereenvolgens heeft hij als standplaatsen gekend: Sas van Gent, Terneuzen en Axel. In 1922 keerde hij weer te Terneuzen terug, waar hij het genoegen mocht smaken diverse rangen te doorlopen. De heer Kruishoop merkte op, dat de heer Moggré een eervolle actieve dienst-carrière achter de rug heeft, waarin hij vele dienst belangen heeft behartigd. Tevens faeeft hij steeds geijverd voor de belangen van de ambtenaren van deze post. Onder het aanbieden, namens de ambtenaren van de dienst, van een fraai afscheidscadeau, merkte hij tot mevr. Moggré op: .„Wij vinden het prettig dat ook u hier kan beluisteren hoe wij over trw man denken." Achtereenvolgens spraken de scheidende functionaris nog in zéér waarderende woorden toe, ie heer M. P. Buter, commies- secretarts ter inspectie der belas, ïingen alhier, namens het admi nistratieve personeel, en de heer A. Geensen, dienstgeleider van het stationnement Axel (d. b,), namens het personeel van de actieve dienst, waarbij namens laatstgenoemde de scheidende nestor onder de dïenstgeleiders, nog een boekenbon werd aange boden. Alle sprekers wensten de heer Moggré toe dat het hem gegeven moge zijn nog lange jaren in goede gezondheid te mogen ge nieten van een welverdiende ritst. Na een pauze, waarin verver singen. gebak en een rokertje werden geserveerd, nam de heer Moggré het woord. De heer Kruishoop gaf hij de verzekering dat hij steeds pret tig onder zijn leiding heeft ge werkt. Zich richtend tot de ove rige sprekers merkte hij op dat er natuurlijk wel eens wat is geweest, gedachtig aan het ge zegde: ,'t Is stil, waar 't nooit waait Maar de goede dingen voerden verre de boventoon. Hij zal dan ook de beste herinnerin gen bewaren aan de goede ver standhouding en prima sfeer, welke er steeds heeft geheerst tussen de actieve en administra tieve dienst. Met zijn vrouw toonde de heer Moggré zich blij verrast voor de ■mooie cadeaux, de bloemen, de hartelijke woorden, getuigende van vriendschap en waardering, alsznede voor de grote belang stelling. Werkelijk, u hebt deze dag voor ons tot een onvergete lijke gemaakt, zo besloot de heer Moggré zijn afscheidswoord. St. Nieolaas bracht bezoek aan „Schelde-oord". De voorzitter van het bestuur van het Schelde-oord, de heer J. de Jonge, heette Sint Nieolaas gisteravond hartelijk welkom, toen hij om half 8 binnentrad met zijn Zwarte Piet om de be woners te bezoeken en met ge schenken te verrassen. Met begeleiding van het ac cordeonorkest der Terneuzense Muziekschool, onder leiding van de heer G. de Wijn, zongen de 'bewoners met het verplegend •personeel diverse Sint Nicolaas- liedjes. Op zijn beurt zei Sint Nieo laas dat het hem zeer veel ge noegen deed weer bij de be jaar- dra op bezoek te zijn. Daarna begon de hoge bezoe ker met het uitdelen van zijn goede gaven. Zowel bewoners als personeel en orkestleden werden door Sint Nieolaas in 't kort persoonlijk toegesproken. De heer P. Kaijser zong voor de Sint een liedje en droeg daar na een gedicht voor, hetgeen door Sint Nieolaas en zijn zwar te knecht zeer werd gewaar deerd. Toen alle goede gaven waren uitgedeeld, bedankte de heer De Jonge do hoge bezoeker voor zijn bezoek en, nu de rollen om kerend, zeide de voorzitter: „St Nieolaas deelt zoveel geschen ken uit, dat wij hem nu ook wel eens een geschenk mogen aan bieden". Ook Zwarte Piet en de heer De Wijn werden met een ca deautje verrast. Terwijl allen een afscheidslied zongen, verliet Sint Nieolaas „Schelde-oord", maar niet zon der de belofte te hebben gedaan volgend jaar weer een bezoek te zullen brengen. Voorlichtingsavond beroeps keuze. In de raadszaal sprak de heer C. van Bellegem een woord van welkom tot een aantal genodig den gekomen voor het bijwonen van een voorlichtingsavond en een tentoonstelling over beroeps keuze. Een en ander was geor ganiseerd door de commissie streekverbetering. Na dit ope ningswoord sprak burgemeester Van Dongen waarin hij het accent legde op het levensgeluk van de mens. Het komt maar al te vaak voor dat het beroep van de kinderen bepaald wordt door de ouders en dit geeft in het leven dikwijls aanleiding tot grote teleurstellingen. Ook voor onze nationale economie is het van belang, dat rekening wordt gehouden met de natuurlijke aanleg van de mens. We moeten af van de idee dat alleen de in tellectuele beroepen aantrekke lijk zijn. Gelukkig is hier een duidelijke kentering fnerkbaar. Daarna hield de heer M. A. Krens, directeur van de Interdio cesane Stichting Katholieke Be roepskeuze Voorlichting, een lezing over: „De wezenlijke pro blemen van de beroepskeuze". Vroeger kwam het kind meestal terecht in het beroep van de ouders. Het kiezen van een be roep vindt tegenwoordig op een veel latere leeftijd dan vroeger plaats. De arbeidersklasse en de middenstand kenmerken zich door het streven de kinderen hoger te klasseren Grote zorg is de begeleiding van het milieu. Hel is nodig dat er een provincia le stichting Zeeland komt voor de beroepskeuze, die mede reke ning kan houden met de regiona le verschijnselen. De krachten zijn in de provincie zeker aan wezig, gezien het feit dat vele Zeeuwen in het land belangrijke sleutelposities innemen. Na de pauze volgde een kleu renfilmstrip, die een zeer goed idee gaf van de beroepsmoge lijkheden en de psychologische achtergronden. Een tentoonstel ling in „Maris Stella" gaf een nog nadere detaillering van een en ander. Uitvoering meisjesvereniging „Van Knop tot Bloem". Voor een goed bezette zaal, gaf de plaatselijke meisjesvereniging „Van Knop tot Bloem" zaterdag in de Gem. Gehoorzaal haar jaar lijkse uitvoering. Na de opening door de leidster, mevr. Van 't Hoff, werd het to neelstuk „De oude schuld" opge voerd, dat zeer goed werd ver tolkt. De medewerkenden kregen dan ook als dank een welver diend applaus. De regie was in de vertrouwde handen van de heer Jan Lauret. Tussen de bedrijven door werden door de leden gedichten voor gedragen, terwijl aan het radio spel Quiz ook enige bezoekers deelnamen. In de pauze had een ver loting plaats met waardevolle prijzen. De loten werden dan ook vlug verhandeld. Mevr. Van 't Hoff dankte de aanwezigen voor de betoonde belangstelling en voor de vlotte afname de. loten, waarna zij deze geslaagde avond sloot. Kaartwedstrijd N.V.V. De afdeling Hoek van het N.V.V. organiseerde zaterdag in de bovenzaal van het café ,,'s Lands Welvaren", een kaart wedstrijd voor haar leden Voor deze wedstrijd hadden zich 70 deelnemers laten inschrijven. De uitslag van deze geanimeerde kaartwedstrijd luidt als volgt: le pr. Jac. de Feijter. 2e pr. D. de Groote; 3e pr. J. van der Peijl; 4e pr. C. Zegers; 5e pr. S. Leijs; 6e pr. P. Verhelst; 7e pr. J. de Kesel; 8e pr. S. v. d. Velde; 9e pr. P. Lantsheer; 10e pr. P. Meer- tens; lie pr. M. Meeusen; 12e pr. P. Oppeneer; 13e pr. M. Méertens (g.z.); 14e pr. M. Dieleman en 15e pr. J. Stoffels. Extra prijzen1ste J. Diele man; 2e E. Breepoel; 3e M. Rie- mens. Het waren waardevolle prijzen, die hoofdzakelijk uit vleeswaren bestonden. Schietwedstrijd. In hotel „Centraal" te Sluis werd de jaarlijkse schietwed strijd gehouden van de groep Aardenburg van de reserve- rijkspolitie. Deze wedstrijd stond onder leiding van opperwacht meester G. U. M. Ultee en werd o.a. bijgewoond door burgemees ter P. F. van Hootegem. Adjudant A. J. Punt kon na afloop de wisselbeker overhan digen aan A. C. Leliaert uit Sluis die ook in 1957 reeds be kerhouder geweest was. De be kerhouder van vorig jaar, de heer J. Ketele uit Sluis werd nu tweede en kreeg een medaille. De verder uitslag luidt: 3 A. Bogaert, Sluis; 4. T. Klooster man, Sluis; 5. J. de Kayser, Aar denburg; 6. H. de Vriendt, Aar denburg; 7. P. Plog, Cadzand en 8. J. Focke, Aardenburg. Succes voor „Flandria". De West Zeeuws-Vlaamse ac cordeonvereniging „Flandria" trok onder leiding van dirigent Jasper Anthonisse zondag naar Brugge om deel te nemen aan het internationaal accordeon concours. ?ij kwamen uit in de ere-afdeling en wisten met een overweldigend aantal punten, n.l. 99 van de 100, de eerste prijs met de hoogste onde: scheiding der jury te behalen. Met de ouverture van Paul Lincke be haalde het orkest het hoogst te behalen aantal punten, n.l. 50 en met Orpheus in de Onder wereld" van Jacq Offenbach 49 pnt. Voorwaar een prestatie die „Flandria" zich nog lang zal weten te herinneren. Een prach tige beker op marmeren voet was voor het orkest een mooie herinnering aan dit grote suc ces. De dirigentenprijs, een plaquette op marmeren voet, werd door de voorzitter der jury de heer Albert de Hollander uit Ieperen met een toepasselijk woord overhandigd aan de diri gent van „Flandria". Het werkend lid Rinus Dees uit IJzendijke behaalde als so list in de afdeling virtuosen een eerste prijs met 88 punten met de nummers „Souvenir de Rigs" en „Springende Punkte", beiden van Roger Danneels. Hierdoor kwam hij in het bezit van de voor deze afdeling beschikbaar gestelde beker. Uitvoering Rederijkerskamer. Voor een goed bezette zaal van hotel „De Rode Leeuw" heeft jl. zaterdag de rederijkerskamer „Al Doende Leert Men" haar winterseizoen geopend. Opgevoerd werd het blijspel „Blijf zitten waar je zit", een klucht in drie bedrijven door Aug. van Zuijlen. De vele aanwezigen hebben zich enkele uren kostelijk ge amuseerd met dit blijspel, dal door de rederijkers voor het voetlicht werd gebracht. Als van ouds bleef men na de uitvoering tot in de kleine uur tjes nog in gezellige sfeer bijeen. ExCursie naar Zedelghem. De excursie, die de afdeling Zuidzande van de Z.L.M. nu al een drietal jaren achtereen orga niseert voor haar leden en het vaste personeel van de landbouw bedrijven, werd dezer dagen ge houden naar de fabrieken van de N.V. Claeys te Zedelghem in België, waar o.m. ook combines worden gemaakt. Bij de rondleiding door de fabriek hebben de deelnemers aan de excursie, ruim 60 perso nen, een indruk gekregen was er zo als gebeurt vóór de stukken plaatijzer e.d., die per trein wor den aangevoerd, zijn verwerkt en omgetoverd tot een complete combine. Na afloop van de excursie werd de Zuidzandenaars door de direc tie nog een voortreffelijke maal tijd aangeboden. De Kongolese partij van de vooruitgang heeft zondagavond een resolutie aangenomen, waar in zij zegt volledig akkoord te gaan met. het plan van de Bel gische regering om na de ver kiezingen, die in december in Belgisch Kongo gehouden zul len worden, een Belgisch-Kon- golese conferentie te houden. De partij van de vooruitgang is veertien dagen geleden ge vormd door een fusie van meer dan 20 gematigde politieke par tijen van Belgisch Kongo. Zij beweert dat circa vijf mil joen van de 13 V2 miljoen Kongo lezen haar steunen. De partij van de vooruitgang is de enige grote partij in Bel gisch Kongo die akkoord is ge gaan met de verkiezingen en kandidaten heeft voorgedragen. HULPVAARDIGE BROODBEZORGER BEROOFD VAN GELDTAS De hulpvaardigheid van een 22-jarige Amsterdamse brood bezorger jegens een inzittende van een auto, die vroeg om tien gulden klein geld, is de jonge man duur te staan gekomen. Toen hij n.l. aan het verzoek van de man in de hem achterop rijdende auto wilde voldoen en zijn geldtas pakte voor het wis selgeld, gritste de ander de tas uit zijn handen en verdween snel met de auto in een der zij straten van het Stadionplein, waar deze beroving zich af speelde. In de tas bevond zich circa 130 gulden. In zijn verbouwereerdheid vergat de broodbesteller het autonummer op te nemen. Hij kon de politie bij zijn aangifte van de beroving dan ook niets anders dan een vaag signale ment verstrekken. Hoewel de politie doorgaans sceptisch staat tegenover allerlei onmogelijke, soms wonderbaarlijke, verhalen over beroving, heeft ze alle re den aan te nemen dat dit ver haal juist is. Het onderzoek naar de inzittende van de auto en diens chauffeur wordt met kracht voortgezet. APELDOORN IN HET DONKER Tengevolge van kortsluiting in een hoogspanningskabel bij de Apeldoornse gasfabriek heeft maandagavond een groot gedeel te van Apeldoorn van tien voor vijf tot bijna half zeven in het donker gezeten. Niet alleen de verlichting in ;huizen en bedrij ven, doch ook de straatverlich ting viel uit. Verschillende grote warenhuizen in het centrum van de stad moesten de deuren slui ten. nadat het. publiek was ver zocht de zaak te verlaten. In een aantal kleine bedrijven ging de verkoop door bij kaarslicht of het zwakke schijnsel van zak lantaarns. De stoplichten op verschillende drukke kruispunten in het cen trum geraaktén buiten werking en de politie kon in de volkomen duisternis geen maatregelen nemen om het verkeer in goede banen te leiden, waardoor er hier en daar nogal wat verkeersop stoppingen ontstonden, die echter vrij snel weer waren opgelost. Monteurs van de Provinciale Gelderse Electriciteitsmaatschap- pij hebben met man en macht gewerkt om het euvel zo snel mogelijk te verhelpen. Om kwart over zes floepten overal de lich ten weer aan, om enkele secon den later weer te doven. Tegen half zeven echter waren de moei lijkheden definitief opgelost. Maandagmorgen heeft de P.G.E.M. ook al hard moeten werken om „Apeldoorn-Noord, Vaassen en Epé weer van stroom te voorzien. Toen was er name lijk een storing ontstaan door een defect aan een hoogspan ningskabel, met de reparatie waarvan ook geruime tijd ge moeid was. AGENTEN BLUSTEN BRAND Twee agenten van politie hebben in de nacht van zondag op maandag een perceel aan de Hoofdweg te Amsterdam voor ernstige schade weten te behoe den door met een mat een be gin van brand te blussen. De onder invloed verkerende be woner van het pand, een 34-ja- rige boekhouder, werd op ver denking van opzettelijke brand stichting gearresteerd. Buren hadden na midder nacht telefonisch de politie ge waarschuwd: ze zagen rook uit de keuken kringelen. IJlings reed een politieauto naar het huis, maar er bleek weinig aan de hand te zijn: in de keuken stond een snelkoopapparaat te walmen. De -agenten koelden de koker af en gaven de bewoner het advies zo snel mogelijk naar bed te gaan. 's Nachts om 3 uur keerden zij voor alle zekerheid nog eens terug en zagen door de ramen heen, dat achter in het pand vlammen flikkerden. Snel bel den zij aan. De boekhouder opende de deur, doch gooide deze voor hun neuzen meteen weer dicht, prompt trapten dezen toen een ruit in en klom men de woning binnen. In de keuken sloegen de vlammen hen tegemoetop het aanrecht en op de vloer. Er lagen twee nog gedeeltelijk gevulde, ka potte spiritusflessen. Ijlings wisten zij dit begin van brand met een mat te doven. Daarna ontdekten ze dat spiritus langs de muren en de kastjes droop. Aan de tand gevoeld, zei de boekhouder dat hij bezig was geweest met het vullen van olie kachels. Voorlopig acht men dit verhaal weinig aannemelijk. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN Op de Bergse Maas is zater dagmiddag de 17-jarige schip persknecht A. Blom, gewoond hebbend in Nieuwpoort, van het motorschip „Natra V", waarop hij werkzaam is ge weest, over boord geslagen en verdronken. Hij was bezig met het schrobben van het dek. De schipper had niets van het on geluk gemerkt. De rijkspolitie te water groep Drimmelen, heeft het stoffelijk overschot geborgen. DOOR RUIT GESPRONGEN Twee politieagenten werden zaterdagnacht naar een café- taria te Rotterdam geroepen, omdat daar een bezoeker was, die het gelag niet kon betalen, Zij bemiddelen in deze zaakde bezoeker betaalde een gedeelte van zijn schuld en zou de rest later voldoen. Toen de agenten vertrokken waren klom hij opeens op een tafeltje en sprong van daar door de ruit op straat. Hij liep verwondingen aan het hoofd en handen op en moest in een ziekenhuis worden be handeld. De cafétariahouder heeft de ruit, twee T.L.-lampen en de vernielde gasplaat van de tafel nu ook nog maar op zijn rekening geschreven. >IAN DOOR TREIN OVERREDEN Op de spoorrails ten noorden van station Susteren werd maan dagmorgen het zwaar verminkte lijk gevonden van de 75-jarige heer Peters uit Susteren. Het slachtoffer was zondagavond met de trein van Geleen naar Suste ren teruggekeerd en vermoedelijk le weg kwijtgeraakt, zodat hij op de spoorbaan terecht kwam. Hij moet door een van de laatste treinen zijn gegrepen. NED. HERV. KERK Ds. Van der Flier overleden. Op 51-jarige leeftijd is te zij nen huize overleden ds. A. van der Flier, Nederlands Hervormd predikant te Velp (Geld.). Ds. Van der Flier werd in 1932 kandidaat in Gelderland. Op 1 oktober 1933 werd hij hulp prediker te Terneuzen. Op 29 juli 1934 werd hij te Gaast (Fr.) in het predikambt beves tigd. In 1941 vertok hij naar Farmsum (Gr.). Op 8 juni 1947 deed hij zijn intrede bij de ge meente van Velp. Ds. Van der Flier was praetor van de Ring Dieren en adviseur van de emigratiecommissie van de Generale Synode der Neder landse Hervormde kerk. Zijn stoffelijk overschot zal woensdagmiddag om drie uur op de begraafplaats „Heide- rust" te WorthRheden ter aarde worden besteld na afloop van een rouwdienst in de grote kerk te Velp, die om kwart vóór twee begint. (Adv.) JONKER FOTO TOE STEL ZEGT (en... om foto-artikelen te geven!) Het echtpaar Meulenbelt heeft zich tot de voorzitter van de Tweede Kamer gewend met een brief, waarin het verzoekt alsnog te worden gehoord door de vaste commissies voor Justi tie en Volksgezondheid uit deze Kamer. De brief herinnert er aan. dat „bij schrijven van 29 juni j.l. de raadonan van het echtpaar, mr. R. P. Kokosky de Kamervoorziter heeft verzocht te willen bevorderen, dat zijn cliënten en hij door de vaste commissies voor Justitie en voor Volksgezondheid zouden worden gehoord. Uit het verslag van genoemde commissies blijkt, dat de meerderheid der leden van de commisries het niet no dig oordeelt op dit verzoek in te gaan. De brief van het echtpaar Meulenbelt luidt verder„Op 23 februari 1955 zijn wij, Neder landse burgers, op een politie bureau waar wij ons vrijwillig bevonden en waar wij hadden verzocht een aanklacht te mo gen indienen, tegen onze wil weggevoerd onder de ogen, ja zelfs met de daadwerkelijke me dewerking van de politie. De overheid stelt het voor alsof deze vrijheidsberovingen zijn gebaseerd op de krankzinnigen wet. Deze wet is echter hele maal niet toegepast, zoah blijkt uit officiële stukken die ons zijn toegezonden. Deze vrijheidsbe rovingen zijn dus wederrechte lijk. Onze gerustheid en onze ver ontwaardiging vinden niet slechts hun oorzaak in het feit. dat dit ons is overkomen, doch evenzeer in de ondervinding dat de overheid deze vrijheidsbero vingen in de achterliggende ja ren heeft gedekt en goedge keurd, waardoor tevens de waarborg dat iets dergelijks een ander niet overkomt, niet aan wezig is. Hierbij verzoeken wij nog maals met onze raadsman te worden gehoord". Met ingang van gisteren is de prijs van benzine in België met ongeveer 6 ct per liter verhoord. In Brussel kost gewone benzine nu 7.72 frank (bijna 58 cent) en super-benzine 8.12 frank (ruim 60 cent). De verhoging is een gevolg van de extra-belasting op benzine en oüeprodukten, waartoe de Belgische regering heeft besloten ondanks ernstige protesten - van de weggebruikers, die de vorige week zondag met een „staking" uiting gaven aan hun misnoegen over deze maat regel. De automobilisten in België zijn naar de mening van de or ganisaties van het beroepsver voer thans ten opzichte van hun Nederlandse en Luxem burgse collega's het zwaarst be last. Zij voeren aan, dat de Nederlandse weevervoerders slechts minder dan de helft aan belastingen betalen, die de weg vervoerders in België moeten opbrengen. Bendeleden van de Darul Islam hebben in de dessa Tjibugel, in West-Java, 121 personen gedood en 65 gewond, toen zij daar een overval deden. Deze wordt gezien als een vergeldingsmaatregel tegen een tegelijkertijd onderno men luchtaanval op versterkin gen van bendeleden van de Darul Islam in het heuvelland van West-Java. Deze aanval van de strijdkrachten der regering werd ondersteund door legereenheden te land. De luchtmacht noemde niet het aantal doden als gevolg van deze actie, doch deelde wel mee, dat 41 verblijfplaatsen van de opstandelingen waren ver nield. De aanval op Tjibugel werd verricht door 400 a 500 bende leden. Ongeveer 4000 inwoners van deze plaats zijn uitgeweken naar elders. Volgens persberich ten werden ruim 400 woningen verbrand. In de residentie Priangan heeft de politie aan kinderen be neden 16 jaar verboden zich na 20 uur buiten de bevinden. In een andere dessa in West- Java vonden drie opstandelingen de dood in een vuurgevecht met regeringstroepen. Hierbij werden een militair en tien burgers ge dood alvorens de rebellen, na 200 woningen te hebben verbrand en sawahs te hebben vernield', de wijk namen. Op Sumatra zouden in Tapa- nuli in de afgelopen maand 20 opstandelingen door de rege ringstroepen zijn gedood. DINSDAG 1 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Liebe, Jazz und Uber, mut". WOENSDAG 2 DEC. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „Liebe, Jazz und uber- mut". AXEL: Het Centrum, 7 uur: Gratis filmvoorstelling van de Claasfabriek. VEEMARKT ROTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden maandag in totaal 2041 stuks vee aangevoerd, zijnde 1300 koeien en 741 varkens. De prijzen waren per kilogram: koeien 2,60 tot 3,15 en var kens 1,72 tot 1,78. De aanvoer van koeien was iets meer, de handel slepend en de prijzen niet geheel prijshou- den (prima's boven notering). De aanvoer van varkens was ruimer, de handel kalm en met teruglopende prijzen (enkele pri ma's boven notering, afloop traag). GRAANBEURS ROTTERDAM (Officieuze notering per 100 kg.) Tarwe franco per schip op vochtconditie. Levering deze week tot 32.20 schotvrij. Voedergranen gedrukt alles af. Maalgerst naar kwaliteit tot 25,50. Kippegerst naar kwaliteit tot 26,50. Haver ongepunte op monster tot ƒ25,75. Rogge doorsneekwaliteit tot ƒ23,25. Peulvruchten franco Rotter dam. Groene erwten op monster tot ƒ45,00. Schokkers op monster tot 44,00. Bruine bonen boerenschoon op monster tot 120,00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen, 35 mm opw. Eigenheimers 17,0018,50 Bintje 15,75—16,50 Meerlanders 16,0016,25 IJsselster 13,75—14,25 Zand-aardappelen, 35 mm opw. Noordeling 12,00- 13,00 Libertas 12,00—13,00 Voer-aardappelen 5,005,75 De prijzen zijn berekend per 100 kg en op de handeisvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2