OP NAAR DE TOP Russische ambassade over topconferentie Rapport van Munro over Hongaarse kwestie Betogingen in Japan VERSLOOT over Adenauer het communisme De verklaring van Nehroe in het Indische parlement RADIO TAZELAAR WEERBERICHT HOOGWATER HET WEER ZON- en MAANSTANDEN november 1959 V .r meel t Frtakariag bij abonnement: Terneuzen, De Gaulle's verrassingen fgimdwill HOENSON Directeur-Hoofdredacteur I van de Sarde Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NS, 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 et Losse nrs 9 ct. ZATERDAG 28 NOVEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4845 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Tertieusen Advertentlepidis per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 rt. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven ondar nummer, of: Adres Rureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 unr. DE SPECULATIES over de vraag wanneer nu een topoon ferentie kan plaats vinden, heb- l>en de laatste dagen velen weer bezig gehouden. Zonder actuele clkenis bleek de discussie niet. Be kwestie was dat aanvanke lijk de Franse president Be Gaulle onwillig scheen, aan liet organiseren van zulk een collec tieve ontmoeting met hroes.jt sjef mee te werken. Boch sinds dien zijn er twee dingen gebeurd. Vorige week vrijdag heeft de as semblee der Verenigde Naties met de vereiste meerderheid van 2 3 afgekeurd, dat Frankrijk kernproeven zou houden in de Sahara. Be uitslag der stemming was onaangenaam voor de Fransen. Boch Amerika en Engeland stem- den tegen de resolutie, zodat; zij zich in dit geval solidair ver klaarden met Be Gaulle. En dit zullen zij ook wel doen inzake de Algerijnse kwestie. In Parijs acht men de Weste lijke eenheid groot genoeg, om samen op te trekken naar een gesprek met Chroesjtsjef. Voorts staat het vast, dat bij de ont moeting van de Sowjet-premier met de Franse president deze laatste kan rekenen op warme belangstelling van Chroesjtsjef, en zeker op erkenning van het feit, dat Frankrijk behoort tot de Grote Vier. En nu heeft De Gaulle, zoals uit Parijs wordt gemeld, er geen bezwaar meer tegen om in april de topont moeting te doen plaats vinden. ABENAUER TELEUR GESTELD. Bij de Grote Vier behoort Ade nauer niet. Voor het Westelijke vooroverleg, dat in december in Parijs zal plaats vinden, zal de Westduitse kanselier wel wor den uitgenodigd, tenminste voor zover de Duitse kwestie ter sprake komt. Maar intussen is het duidelijk, dat Adenauer al een concessie heeft moeten doen. Dat heeft de Amerikaanse minister Herter nog dinsdag bevestigd: op de top zal men er naar streven, een oplossing te vinden voor de Ber- lijnse kwestie, althans een voor lopige nieuwe regeling. Daar was Adenauer legen gekant. Hij meent dat de huidige toestand van viermogendheden-bezetting de beste is. Doc h niemand kan voorkomen dat de Sowjet-Unie officieel vrede sluit met Oost-Duitsland, en bezetting van Ocst-Berlijn opheft. Dit stadsdeel wordt daar na aan de Oostduitsers overge dragen. En die controleren dan het verkeer van West-Berlijn door hun gebied. De Westelijke Grote Drie wensen daarover geen nieuwe spanningen te wek ken, als Oost-Duitsland maar alle rechten en vrijheden van West-Berlijn blijft erkennen en als de Sowjet-Unie die garantie maar geeft. In Bonn is men er tegen gekant, aldus in feite (zij het niet officieel) Oost-Duitsland te erkennen. Doch het ziet er naar uit, dat in dezen de West- Duitse regering haar zin niet zal krijgen. HERTER IN OPSPRAAK. De Amerikaanse minister Her- ter heelt de Westduitsers ook op andere wijze teleurgesteld. Iiij sprak verleden week van vreedzame wedijver, maar wilde ook de „spelregels" vaststellen volgens welke het Westen en het Sowjetblok „samen te geva ren van het atoomtijdperk zou den kunnen overleven." De Duitse pers heeft tekenen van vrees gegeven over deze Ame rikaansRussische bereidheid tot samenwerking. Dan immers komt er van dc Duitse eenheid niets meer terecht, en zal men zich neerleggen bij de deling. Maar niemand ziet kans, de her eniging tot een feit te maken, ook niet door oorlog, die allen zwaar zou treffen. Bij de Fransen had Herter eveneens een momentje een slechte pers. Hij heeft namelijk visa doen uitreiken aan Algerijn se nationalisten, opdat die de vergadering van de Assemblee der V. N. kunnen bijwonen, als het Algerijnse probleem ter sprake komt. Maar als De Gaul le zulke rebellenleiders zelf uit nodigt met een vrijgeleide naar Parijs te komen, waarom zouden de V. S. hen dan uit de Ver. Na ties moeten of kunnen weren? De meerderheid der Verenigde Naties zal zeker voor hun aan wezigheid in New York zijn, en Amerika kan het werk van de V. N. niet bemoeilijken. Geluk kig waren het twee stormpjes in een glas water (Nadruk verboden.) Adv.) Onassis' echtscheidingsaffaire Mevrouw Jean Rhinelander, de vrouw die door Tina Onassis ge noemd werd in de door haar tegen de Griekse reder Aristote- les Onassis ingediende eis tot echtscheiding, heeft in Frankrijk in Nice en in Grasse) tegenover Britse journalisten verklaard dat haar betrekkingen met Onassis zeker niet van die aard zijn ge weest, dat zij daarvoor in het echtscheidingsproces zou moe ten worden genoemd. „Ik ben een oude vriendin van Onassis, maar Tina heeft mij slechts genoemd om een reden te hebben voor de door haar in gediende echtscheidingseis. Ik sta verstomd, dat zij dit heeft kunnen doen en dat ik op deze wijze in een schandaal wordt ge mengd, waarmede ik niets te maken heb", aldus de 29-jarige gescheiden Amerikaanse me vrouw Jean Rhinelander. PANAMA President La Guardia heeft er vrjjdag in een door de radio uitgezonden rede tot hoge mili taire en burgerlijke autoriteiten voor gepleit dat de Amerikanen hun houding jegens Panama ra dicaal wijzigen. Het verdrag van 1903 past in het kolonialis tische tijdperk maar het is niet meer in overeenstemming met de huidige internationale orde die gegrondvest is op de gelijk heid van alle landen en volken in het internationale verkeer. „Wij moeten streven naar een rustige sfeer waarin openhartige en hartelijke onderhandelingen kunnen worden gevoerd ovep een oplossing van het geschil dat ons scheidt", aldus La Guardia. De president drong er bij zijn volk op aan kalm te blijven. Panama wil niet dat schade wordt gedaan aan personen en zaken. Het wenst rechtvaardig heid en verbetering van het peil van liet nationale leven, aldus de president. (Advertentie) Be speciale vertegenwoordiger van de algemene vergadering dei Verenigde Naties voor de Hon gaarse kwestie, Leslie Munro, /egt in een rapport, dat vrijdag is gepubliceerd, dat de Hongaar se tegenspraken op berichten, dat zij jongeren berechten en te rechtstellen slechts geverifieerd kunnen worden als de Hongaar se autoriteiten hem (Munro) in Hongarije toelaten. Munro zegt voorts, dat het on getwijfeld door alle leden van de Ver. Naties als een bijdrage tot normalisatie van de toestand zou worden beschouwd, indien de Russische troepen uit Hon garije zouden worden terugge trokken. De Hongaarse verklaring, dat de opstand van 1956 door bui tenlandse mogendheden was aangestookt, is volgens Munro niet te rijmen met de verklaring dat het een binnenlandse aan gelegenheid is. Zelfs de Hongaarse autoritei ten hebben niet. willen zeggen, dat andere dan Russische tanks in 1956 op Hongaarse arbeiders hebben geschoten toen zij een eigen regering trachtten te vor men, aldus het rapport. Hoewel Hongaarse Woordvoer ders in februari haden bevestigd, dat er geen processen meer ge voerd worden en geen terecht stellingen meer plaats hebben in Hongarije en er ook geen be richten meer waren over pro- cesen, kan volgens het rapport één ding niet over het hoofd ge zien worden, dat zij die sinds de opstand „volgens twijfelach tige methoden" zijn berecht, hun straf ondergaan. Een afgekon digde amnestie was slechts ge deeltelijk geweest en sloot het grootste aantal uit van hen die voor hun aandeel in de opstand zijn veroordeeld. In het rapport van Munro wwdt verder gezegd, dat vele organisaties hem lijsten hebben verstrekt van personen, die zich in gevangenschap zouden be vinden. Daar de Hongaarse auto riteiten niet wilden meewerken, was Munro niet in staat geweest de juistheid van de verstrekte inlichtingen na te gaan. Maar ongetwijfeld zijn sommigen van de gevangenen vrijgelaten, al dus Munro. Dat er in Hongarije nog pro cessen worden gevoerd blijkt volgens het rapport uit berich ten van het Hongaarse persbu reau van april j.l., terwijl bo vendien in de afgelopen weken gegevens over processen en te rechtstellingen in Hongarije be kend zijn geworden. Op 17 okto ber had een Hongaarse woord voerder in Boedapest toegege ven, dat onlangs doodvonnissen waren uitgevoerd in verband met „misdaden die tijdens de opstand zijn bedreven". Ook is er volgens het rapport een be vestiging geweest van nog een proces van betekenis. Munro zegt van mening te zijn, dat aandacht geschonken dient te worden aan berichten van do laatste tijd, die wijd en zijd be zorgdheid hebben gewekt over do mogelijkheid van nieuwe terecht stellingen. Het staat volgens bet rapport aan de Hongaarse auto riteiten om de werkelijkheid be kend te laten worden door een bezoek van de vertegenwoordiger van de Verenigde Naties aan Boedapest toe te staan. (Adv.) (A dvertentle) BfNNENVERINGBED 5B33H SCHUIMRUBBERBED Nederlander in Djakarta veroordeeld Een rechtbank in Djakarta heeft de Nederlander J. de Fruyn. gezagvoerder van het Nederlandse schip „Tjiwangi" veroordeeld tot pen boete van 1+- miljoen roppia. subs, vijf maan den gevangenisstraf, zo meldt Antara. De Bruyn werd veroordeeld voor een „economisch delict". Hij zou dc Indonesische autoriteiten geen lijst verstrekt hebben van goederen ter waarde van 4 mil joen roepia die hij in Indonesië had ingevoerd. Vijf Chinese bemanningsleden van de „Tjiwangi" kregen elk zeven jaar gevangenisstraf. De rechtbank citeerde een decreet van de president, waarin zware straffen gesteld worden en overtredingen van cconomi- >rhe aard. die betrekking hebben en vitale goederen zoals voedsel en kleding. Kapitein De Bruyn /mi o.m. vitaminen, geweven (effen, dekens, hemden, horlo ges, speelgoed, brillen en leren koffers hebben ingevoerd. De Russische ambassadeur in Parijs, Winogrado, heeft vrij dag verklaard dat de Sewjet- Unie bereid is op elk tijdstip zelfs vóór 't. bezoek van Chroes jtsjef aan Frankrijk naar een topconferentie tussen Oost en West te gaan. Hij zei dit in ant woord op vragen op een lunch- bijeenkomst van de Brits-Ame rikaanse persvereniging te Pa rijs. (Chroesjtsjef zal in de twee de helft van maart Frankrijk be zoeken). Na de bijeenkomst zei één van de assistenten van de ambassa deur: „Alles hangt van het Wes ten af. Wij zijn elk ogenblik be reid een topconferentie bij te wonen morgen". Over de Russische benadering van de topconferentie zei hij dat de Sowjet-Unie een akkoord wenst, op een basis die voor al len aanvaardbaar is, om oorlog te voorkomen. „Wij willen niet spreken over concessies over de sociale en ideologische beginselen die ons scheiden." Er moet een vreedzame wed ijver tussen de communistische en de kapitalistische landen zijn maar dan op „economisch, po litiek en cultureel" terrein en in geen geval op militair terrein; ook mag men zich niet in elkan ders binnenlandse zaken men gen. Op een vraag of de Sowjet- Unie Frankrijk zou aanvaarden als lid van de atoomclub nadat de eerste Franse atoombom tot ontploffing is gebracht, ant woordde Winograd: Wij weten niet wat bedoeld wordt met de term „atoomclub". Wij zijn tegen alle kernwapenproeven. Op een vraag over Berlijn ant woordde hij: „De Sowjet-Unie zoekt geen enkel voordeel in Berlijn maar wij willen de gevol gen van de oorlog uit de weg ruimen. De wereld weet dat er twee Duitslanden zijn. Wij heb ben voorgesteld een vredesver drag met beide Duitslanden op te stellen; dan zou het Berlijn- se vraagstuk tot oplossing ko men." Op de vraag wat Chroesjtsjef met De Gaulle wil bespreken zei de ambassadeur„Vreedzame sa menwerking tot het verminde ren van de spanning en het voorkomen van oorlog". Wegens spionage veroordeeld Een voormalige secretaresse van het hoofdkantoor van de Westduitse Christen-democrati sche partij, de 25-jarige Johanna Scheunert, is vrijdag te Karls ruhe tot anderhalf jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens spionageactiviteiten ten gunste van Oost-Duitsland. De veroordeelde moet tevens de 5000 mark betalen die zij voor haar spionage zou hebben ont vangen. Johanna Scheunert had zich verplicht gegevens over interne aangelegenheden van de Chris ten-democratische partij te ver schaffen. CHROESJTSJEF NAAR BOEDAPEST Premier Chroesjtsjef leidt de Sowjet-delegatie die het zeven de congres van de Honkaarse communistische partij zal bij wonen. Het congres wordt maandag te Boedapest geopend. Het is het eerste sedert de opstand van 1956. Het aantal partijleden wordt op ongeveer 400.000 ge schat tegen ongeveer 900.000 tij dens het regime van Matpas Ra- kosi, Hongarpe's van de troon gestoten „kleine Stalin". Waarnemers geloven dat pre mier Chroesjtsjefs bijwonen van het congres het prestige van de hervormde communistische par tij aanzienlijk zal vergroten. (Adv.) U HÉÉFT HET 10 TE PAKKEN! KncbelFoest. keelpijn, opkomende ver koudheid, verdrijf ze snel met Potter's Linia. Duizenden vinden er dagelijks baat btj l In handige plotte doosjes a SS cent fAdv.) Philips Scheerapparaat IMP. TIN *11*11 Oproep lot staking in Frankrijk Be drie grootste Franse vak- bond federaties Katholieke, socialistische en communisti sche hebben vrijdag opdracht gegeven tot een staking van 24 uur van ambtenaren on em ploye's in de oiwnbare diensten in heel Frankrijk op woensdag aanstaande. In een communiqué van de 3 federaties worden de onderhan delingen tussen dc delegaties en de premier „negatief" genoemd en wordt geprotesteerd tegen de „koppigheid van de regering om (p weigeren nieuwe fondsen te verlenen om aan de achterstand in de salarissen en pensioenen een eind te maken". Geen land ter wereld geeft minder om de vrede dan China De Indische minister-president, Nehroe, heeft in zijn vrijdag in het Indische parlement afgeleg de verklaring nog gezegd van oordeel te zijn dat er geen land ter wereld is dat minder om de vrede geeft dan China. Hij verdedigde zijn minister van Defensie, Krisjna Menon. Hij zei zowel de fouten als de deugden van Menon te kennen. Menon noemde hij een man met een zeer grote vaderlandsliefde. Het Chinees-Indische grensge schil is van het grootste belang maar men dient een oorlogspsy chose te vermijden, daar oorlog tussen India en China een dra ma van de ergste soort voor In dia, China, Azië en de wereld zou zijn, zei Nehroe. De uitlating van Nehroe dat India een aanval op Nepal en Bhoetan zal beschouwen als een aanval op India, houdt in, zo tekent Reuter erbij aan. dat In- Betogers willen herziening van Amerikaans-Japanse beveiligingsverdrag Betogers zijn vrijdag met ge weld doorgedrongen op liet ter rein van de Japanse rijksdag om herziening van het Amerikaans- Japanse beveiligingsverdrag te eisen. In gevechten tussen de menigte van duizenden pe. soncn die zich toegang tot het terrein verschafte, en de politie zijn 153 mensen gewond van wie i l zwaar. 69 mensen zijn naar zie- De regering heeft gelden uit- kenhuizen gebracht. Het nieren getrokken voor salaris verho gingen van twee procent in 1960 maar dit is door de bonden ver worpen als zijnde onvoldoende. De staking zal o.a. gekten voor ambtenaren, de posterijen, gas. en elektriciteitsbedrijven, de waterleiding, de reinigingsdienst en employe's van de gezond heidsdienst. deel van de gewonden is politie personeel dat werd bekogeld. Volgens de politie verzamelden zich in totaal meer dan 23.000 betogers rondom het parle mentsgebouw. Ook in andere steden zijn be togingen gehouden, voorname lijk door vakbondsleden en stu denten. De oproep tot de betogingen is uitgegaan van vakbonden en linkse groeperingen. De politie verklaarde later dat- 228 politiemannen werden ge wond. De algemene raad van vakbonden, die de demonstratie leidde, zei dat 212 demonstran ten werden gewond, van wie 12 ernstig. Ruim 1000 studenten begonnen buiten het parlementsgebouw een nachtwake om het protest voort te zetten. Zij werden be- waakt door 1000 politiemannen. Vier mijnwerkers die van de buitenwereld waren afgesloten door een instorting in een kolen mijn bij Genk in België, zijn vrijdagochtend uit hun netelige positie bevrijd. Geen van de vier was ernstig gewond. De instorting in de mijn heeft zich woensdagavond voorgedaan. dia op zich heeft genomen de gehele 4800 km lange grens in het gebied van de Himalaya te verdedigen. Nehroe zei voorts dat als de betrekkingen tussen India en China nog slechter worden, de miljoenen van India een ander leven moeten gaan lijden en een volk „onder wapenen" moet wor den. De Indische minister-presi dent, Nehroe, heeft vrijdag mee gedeeld dat de Sowjet-Unie geen bemiddeling heeft aangeboden in het Chinees-Indische grensge schil en dat India evenmin heeft verzocht om Russische inmen ging. In antwoord op vragen in de Indische Tweede Kamer zei Neh roe dat de steller van de vragen misschien heeft gedacht aan en kele vage uitlatingen in een rede van de Russische minister-presi dent, Chroesjtsjef. Volgens Neh roe was deze rede echter meer bedoeld als een uiting van goede wil dan als een aanbod. Het is voor de eerste maal dat Nehroe in een dergelijke verkla ring Nepal noemt. Na Nehroes rede heeft de Ka mer de minister-president met een overweldigende meerderheid haar vertrouwen gegeven in een stemming over de behandeling van het Chinees-Indische geschil cn de politiek van afzijdigheid. De twee in Tsjecho-Slowakiie gevangen gehouden Duitse piloten Dc twee "Westduitse vliegers die vorige maand boven Tsjecho- Slowaaks gebied uit hun vlieg tuigen zijn gesprongen, worden in de gevangenis van Praag vastgehouden, aldus blijkt uit brieven die zij familileden heb ben gezonden. Eén van de vliegers schrijft in een donderdag door het West- Duitse ministerie van Defensie gepubliceerde brief dat het voedsel tamelijk goed is en dat hij zoveel boeken en sigaretten kan krijgen als hij wil hebben. De Westduitse bondskanselier dr. Adenauer heeft vrijdag op een bijeenkomst van zijn chris tendemocratische partij gewaar schuwd, dat de Russische com munisten „niet veranderd en nog steeds zeer gevaarlijk zijn'. De huidige periode kon het best beschreven worden als een periode van bezoeken, reizen en uitwisselingen waarop later con ferenties volgen. „Maar ik ben nog steeds de overtuiging toege daan dat in het communisme niets is veranderd en niets zal veranderen." Adenauer noemde een door een vorige spreker van het com munisme gegeven definitie, dat het „een satanische heilsleer" is, juist en goed. Volgens Ade nauer zal een communist voor zijn leer alles in de waagschaal stellen, maar wat het Russische communisme zo ontzaglijk ge vaarlijk maakte was het feit, dat het doordrenkt was van Russisch nationalisme. „Geen ander land op cieze aarde heeft de laatste eeuwen zo veel oor logen gevoerd als Rusland. Ik ben er zeker van dat Chroes jtsjef het gevoel heeft even goed te zijn als wie dan ook van de tsaren", aldus Adenauer. Volgens de Westduitse bonds kanselier is Chroesjtsjef er nog steeds van overtuigd, dat hij eens de wereld zal regeren. Adenauer zei voorts, dat een algemene, gecontroleerde ontwa pening het eerste doel van on derhandelingen moet zijn. An ders zou de wereld geen vrede hebben. Chroesjtsjef schijnt volgens Adenauer niet langer een top conferentie te willen verhaasten. Als er een topconferentie zou komen, zou het in de tweede helft van april of misschien be gin mei zijn. De bondskanselier zei een topconferentie wel te willen, maar deze zou goed voor bereid moeten worden, vooral door het Westen. Anders zou zij tot niets goeds leiden en de toe stand zou dan erger zijn dan ervoor. Aangaande de Frans-Duitse betrekkingen zei Adenauer, dat de Fransen enkele fouten had den gemaakt. „Maar wat zijn deze kleinigheden vergeleken met de grote gebeurtenis van de Frans-Duitse vriendschap na al die jaren waarin wij vijanden geweest zijn? Als Frankrijk en Duitsland deze broederlijke har monie niet tot stand gebracht hadden, zou West-Europa ver loren zijn. Adenauer voegde er medegedeeld door het K.N. M. I. De Bill, geldig tot zaterdagavond. Rustig weer Aanvankelijk plaatselijk mist, later ook verspreide opklarin gen. Zwakke winden. Dezelfde temperaturen als vrijdag of iets lagere. ZONDAG 29 NOVEMBER aan toe. dat de Frans-Duits» vriendschap de grondslag is van Westduitslands gehele Europese politiek. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft vrijdag ge zegd, dat alle internationale vraagstukken, waarover Frank rijk en West-Duitsland het in hoofdzaken reeds eens zijn, de volgende week in Parijs door president De Gaulle en Ade nauer zullen worden besproken. De besprekingen zouden o.m. gaan over de betrekingen tussen Oost en West, voorbereidingen voor de Westelijke topconferen tie van de volgende maand in Parijs en de voorbereiding van de topconferentie tussen Oost en West. Ook Europese vraag stukken zouden ter sprake ko men. Adenauer komt dinsdag in Pa rijs aan en reist de volgende avond naar Bonn terug. RUSTIG WEER Bij zwakke tot matige zuide lijke winden werd vrijdag mari tieme lucht naar ons land ge voerd, waarin veel bewolking 'en aanvankelijk langdurige regen voorkwam. De temperaturen lie pen tot 6 a 9 graden op, maar pas tegen de avond bereikten opklaringen het westen van ons land. In het oosten bleef veel bewolking aanwezig, hetgeen samenhing met een front, dat in Oost-Frankrijk en Zuid-west- Duitsland nog regen bracht. Verwacht wordt, dat vandaag alleen in het oosten van ons land onder invloed van dit front regenkansen bestaan, elders zul len verspreide opklaringen voor komen. De in de nacht plaatse lijk gevormde mist zal tot om streeks de middag kunnen blij ven hangen, want er wordt wei nig wind verwacht. De tempe raturen zullen dezelfde zijn als gisteren of iets lager. Adv.) Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.22 0.57 1.37 1.47 n.rn. 12.38 1.13 1.53 2.03 MAANDAG 30 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 1.09 1.25 Terneuzen 1.44 2.00 Hansweert 2.24 2.40 Walsoorden 2.34 2.50 ZON MAAN op onder op onder Nov. 28 8.20 16.35 5.23 15.46 29 8.21 16.34 6.43 16.26 30 8.23 16.34 8.01 17.14 Waarom zult U méér betalen dan nodigU? Iedere Huisvrouw is werkelijk enthousiast over de KOLEN-CONVECTOR het grote succes van de Jeerbeurt 1959 In vormgeving xljn tijd ver vooruit technisch werkelijk niet te verbeteren D« zuinigst* in brandstofverbruik U stookt imman da v#«l goedkopere anthradetnootjet i en 5! De grootste in warmteeapaciteit namelijk ea. 14 000 Kca'. per uur bruto zowel hst grootste alt het kleinst* ver» trek tot In de vente hoeken heerlijk verwarmd! De besta In kwaliteitgepatenteerde vuurkorf van speciale constructie, vervaardigd uit chroom gelegeerd j materiaal In plaats van het veel goedkopere gietijier, waar- j door een lange levensduur gegarandeerd wordt! De laagate In prijs namelijk f39S.».,. dus 100 gulden goedkoper dan U voor een kolen-eonvector van goed» kwaliteit gewend bent te betalen! En het model! Verrassend mooi enOh xo g«>:atllg, zowel In een oud als modern Interieur! Laat nu reedt een Hoenson bi] de officiële Hoenton dealer In Uw woonplaats voor U reserveren, want de vraag ia enorm. Verstandig* mensen gaan bij aanschaf van een kolen-convector op hun eigen gezonde oordeel af. Vraag daarom uitdrukkelijk om de Hoenson kolen-convector, de beste in kwaliteit ende laagste in prijs. OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIES SC IA LIST PUkstr. 7-0, Tel. 21)56, Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1