Provinciaal nieuws 4 nog slechts dagen kans op deze radio RADI BIN IMPS Eric de Noorman - Het recht der lange lansen van r NAJAARSVERGADERING i1 V.V.V. West Zeeuws-Vlaanderen RADIO TAZELAAR Grijp nu uw kans op een radio HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK KERKDIENSTEN AGENDA Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Woensdag 25 november '59 Woen**ng Ti noven MINISTER TOXOPEUS WAS IN ZEELAND De minister van Binnenlandse Zaken, mr E. II. Toxopeus, heeft gisteren een werkbezoek ge- l>raeht aan Zeeland om zich op de hoogte te stellen van enkele grenswijzigingsgevailen. 's Morgens bracht minister Toxopeus een bezoek aan de ge meenten Hulst en St. Jansteen, en aan de gemeenten Breskens en Groede. 's Middags was hij, nadat hij in Vlissingen de lunch had gebruikt in Goes en Kloetinge. Na afloop hield de minister een persconferentie in het ge meentehuis Van Kloetinge. De bewindsman verklaarde dat hij de grenswijzigingskwestie voor Huist geen moeilijke zaak vond. Hulst zal uitgebreid moe ten worden met een gedeelte van St. .Tansteen, Hontenisse en Ciin- jre. De gemeente St. Jansteen had bezwaren aangevoerd omdat door afstaan van het grondgebied aan Huist, de Tragel bij Hulst zal worden gevoegd, waardoor de gemeente St. Jansteen een be langrijk aantal inwoners zal ver liezen. De minister bleek verder van mening dat Hulst een ver zorgingsgemeente is <fie meer armslag moet hebben ten aan zien van industrie-uitbreiding. De grenswijziging tussen Groede en Breskens zal wellicht voorlopig uitgesteld worden, om dat het niet onmogelijk is dat Ge deputeerde Staten van Zeeland binnenkort komen met een her indelingsplan voor de gemeenten in West Zeeuws-Vlaanderen. Het probleem GoesKloetinge achtte hij bijzonder lastig. De gemeente Kloetinge zal worden opgedeeld in de gemeenten Ka- pelle, Krabbendijke, 's Graven polder en Goes. Het grootste deel van Kloetinge zal echter bij de gemeente Goes moeten worden gevoegd, omdat Goes aange wezen is als industriekern, aldus de minister. VEERDIENST BRESKENS—VT.ISSINGEN GESTREMD De veerdienst BreskensVlis singen is gistermiddag om 12 uur wegens de mist voor autoverkeer gestremd. Alleen met de veerboot „Prins Hendrik" werd ongeregeld gevaren voor voetgangers en fiet sers. Ook minister Toxopeus, op werkbezoek in Zeeuws-Vlaande- ren, werd hierdoor in een vlotte afdoening van zijn bezoeken ge hinderd. De minister ging met ziin gevolg aan boord van de „Prins Hendrik", terwijl de auto's via Antwerpen werden terugge zonden. TERNEUZEN Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven on derstaande voorwerpen, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Blauw kinderwantje, Rozenstr. 122; paar grijze herensokken, Hamelink, Schoolplein 9; rode kinderwantjes, Dingemanse, Axelsestr. 3; kinderpostzegels, Leo Hamelink, Goudenregenstr. 14; paar zwarte damesschoenen en wieldop, Axelsestr. 123; rode autostep op luchtbanden, Nieuw- dorp, Irenestr. 32; zilverkleurig damesringetje, Beppie Luteijn, Tholensstr. 17; vulpen, merk Pea Cork, D. Machielsen, Iepenlaan 48; geel kinderwantje, C. Ber- wald, Anjerstr. 16; embleem van K.L.M., J. 't Gilde, Schoollaan 25; gekleurde damesschort. G. Buij- ze, Dekkerstr. 27; taxhond, Be- laert, Azaleastr. 18; muntbiljet, Willy Jonker, (Albert Heijn), Noordstr.; 4 Klimop-formulieren met 20 zegels, F. Maas, J. van Rompustr. 25; beige damesglacé, J. de Bock, Anjerstr. 12. Verder zijn aan het bureau van politie gedeponeerd: sleutels, wanten, zwart herenstrikje, lede ren handschoen, rechtse bruine herenglacé, wit plastic deksel van zuurkoolvat, hoofddoek, groene knipportemonnaie zonder inhoud, linker herenglacé en een wit kinderlaarsje. AXEL 40-jarig dienst .jubileum. Dinsdag 24 november herdacht de heer Th. Tieleman de dag, dat hij 40 jaren geleden in dienst trad van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij N.V., waar hij thans de funktie van ambachtsman 1 bekleedt. Tijdens een intieme plechtig heid in het restaurant „Zomer- lust" te Axel werd de heer Tiele man door de direkteur ir. J. F. Denie gelukgewenst, die hem ook dank bracht voor alles wat hij in de afgelopen periode voor het bedrijf had gedaan. Hij over handigde hem een enveloppe met inhoud en bood een bloemstuk aan. De waarnemend-burgemeester van Axel, de heer Kesbeke, be tuigde de heer Tieleman hulde voor zijn 40 jaar trouwe dienst en deelde mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Tieleman de ere medaille, ver honden aan de orde van Oranje- Nassau in brons te verlenen, welke medaille hem daarna op de borst werd gespeld. De heer A. Lippens bood de jubilaris namens het personeel een stoel aan. De heer Tieleman dankte voor de vele blijken van belangstelling en de gelukwensen en memoreer de in het kort zijn loopbaan bij de Z.V.T.M. gedurende de afge lopen 40 jaar. Daarna bleef men nog geruime tijd bijeen onder het nuttigen van de erewijn. 's Avonds hield de jubilaris een druk bezochte receptie, waarop vele vrienden en bekenden hem kwamen gelukwensen. BRESKENS Toneeluitvoering. Door de muziekvereniging „Uit het volk voor het volk" werden weer de jaarlijkse winteravonden gegeven. Nadat de voorzitter, de heer I. de Hulster allen welkom geheten had en nog eens op het 60-jarig bestaan had gewezen, werden er 6 muzieknummers ten gehore gebracht onder leiding van de direkteur, de heer P. Brakman. Hierna werd door de toneelver eniging „Thalia" een blijspel op gevoerd. Dit werd zeer goed ver tolkt en viel bij het publiek in goede aarde gezien de geweldige lachsalvo's. Tijdens de pauze werd een ge slaagde verloting gehouden en was er na afloop nog een gezel lig dansje. Opening R. K. lagere school. Zaterdagmiddag werd het nieu we leslokaal van de R. K. lagere school officieel geopend. Onder de vele genodigden waren aan wezig de inspecteur van het lager onderwijs, de heer A. Leenhouts, de ouder-commissie, de hoofden van de Christelijke en Openbare school, B. en W. van Breskens, de bisschoppelijk inspecteur als mede pastoor J. Mechelen, die al len welkom heette en dank bracht voor de ondervonden me dewerking. Burgemeester J. Eek hout noemde het een nieuv/e bladzijde in de geschiedenis van de R. K. school. Hij memoreerde nog even het begin in 1952 en prees de activiteiten van het schoolbestuur en van het hoofd der school, de heer C. Wissen- berg. De inspecteur zeide verheugd te zijn over deze nieuwe school en greep nog eens terug naar de verwoesting en hoe het onder wijs zich wist te herstellen. De bisschoppelijk inspecteur wees op de noodzakelijke samen werking tussen particulier-school bestuur en gemeentebestuur. De architect de heer Loonen dankte allen voor de vlotte en prettige samenwerking. Namens de aannemers bood de heer Carols een electrische klok aan. Nadat de heer Wissenberg alle sprekers en verdere belangstel lenden dank had betuigd, werd door het gezelschap de school bezichtigd. RETRANCHEMENT Uitvoering. Het muziekgezelschap „Ons Genoegen" gaf in de school een muziek- en toneeluitvoering. De voorzitter, de heer C. J. Al- mekindersMasclee, heette de talrijke aanwezigen welkom, waarna onder leiding van de heer J. v. d. Bussche sr. een aan tal muzieknummers ten gehore werd gebracht. Daarna was het de beurt aan de toneelvereniging, die op ver dienstelijke wijze ..De Vreemde ling" van Ant. Coolen opvoerde. De heer J. Hakker had de regie. Na afloop was er bal in café „De Zon", waar een prettige stemming heerste. SLUISKIL. Val van trap met goede afloop. De heer K. W. uit de Zand straat, kan met recht getuigen, dat zondagavond het geluk wel ten volle aan zijn zijde heeft ge staan. Nadat door hem in de kaart- ontmoeting van café „De Brug" de eerste prijs was behaald, stond na een zeer ongelukkige val van een vijf meter hoge trap nogmaals de gelukskans op zijn naam. Men had vanwege de drukte de prijskamp in de bovenzaal doen plaats vinden en de heer W., die zojuist de palingbuit in ontvangst had genomen, duikelde, na ge struikeld te zijn, driemaal over de kop en kwam met een harde smak op de begane grond te recht. Met angst in de schoenen snel den enkelen naar de plaats, waar men meende iemand in de ergste toestand te zullen aantreffen, doch de gevolgen bleken van geen betekenis te zijn. Aanrijding. Aan de westzijde van de Minis ter Lelybrug had een aanrijding plaats tussen de Terneuzense bromfietsberijder G. de V. en een trekker met oplegger gela den met 25.000 liter ammoniak, en bestuurd door L. T. C. uit Antwerpen. Hierbij werd geen persoonlijk letsel opgelopen, wel werd het voorwiel van de brommer nage noeg geheel vernield. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. Naar ijsrevue. „Sempre Avanti", de momen teel aan 'n nieuw stuk hard stu derende toneelvereniging, heeft zaterdag j.l. de Bühne eens ge laten voor wat het is. Gezamen lijk met het bestuur, echtgenote of verloofde, trokken de spelende leden er per bus op uit. Einddoel van dit zaterdagavonduitstapje was de Wiener-ijsrevue in Ant werpen alwaar men enkele uur tjes van gratie, licht en charme ten volle genoot. Hoktentoonstelling. In het clublokaal van de „Sluis- kilse Reisduif' werd zondag het winterseizoen geopend met een hoktentoonstelling. De eerste van een serie, welke achtereen volgens tot Kerstmis gehouden zullen worden. Het was voor namelijk des voormiddags dat vele leden, en ook andere duiven- liefhebbers een kijkje kwamen nemen naar de conditie van de ingezonden duiven en duivinnen. Pryskaarting. In café „De Brug" werden de kaarten flink door elkaar gesto ken voor een niet te versmaden portie paling dat deze maal de inzet van het kaartfestijn was. Met 52 amateurs begon men om zeven uur aan de strijd waar uit de navolgende teams als winnaars naar voren traden. 1. K. Wisse i Zandstraat)C. Bracke; 2. R. de SmetF. Mol- let; 3. mevr. StockmanR. de Grave; 4. F. SchoofAug. Meert; 5. Th. DavidP. Gelder land. Extra: J. du PuyA. Bax en J. Corveleijn—W. v. d. Velde. Met uitzondering van K. Wisse, allen wonende te Sluiskil. SLUIS De dief achterhaald. Zekere S.. kellner van beroep, bracht te Zeebrugge bezoek aan een dame en slaagde erin bij zijn vertrek een niet onaanzienlijk be drag van 5600 B. frs mee te ne men. Met dit geld reeds hij in een taxi naar de doorlaatpost in St. Anna ter Muiden en vandaar naar Breskens om de overzijde van de Schelde te bereiken. Ge lukkig kon de provinciale boot wegens mist niet varen, zodat hij daar strandde. Op aanwijzingen van de bestolen dame werd hij aldaar gearresteerd en in ver zekerde bewaring gesteld. Het gestolen bedrag was nog in zijn bezit. Spoedeisende gemeenteraad. De gemeenteraad van Sluis kwam maandagavond in spoed eisende zitting bijeen. Het enige punt van de agenda vermeld de het in deposito geven van overtollige kasgelden bij banken. Dit overtollig kasgeld is ontstaan door de afrekening van de we deropbouw. Dit bedrag brengt in (Adv.) De West Zeeuws-Vlaamse Ver enigingen van Vreemdelingen verkeer zijn gistermiddag in de burgerzaal van het Oostburg.se stadhuis bijeengekomen voor de najaarsvergadering. De bijeenkomst werd geopend door de heer P. M. Hoste, voor zitter der samenwerkende V. V. V.'s, die in zijn openingswoord de noodzakelijkheid van samenwer king op verschillende gebieden rekening-courant 1 rente op terwijl de Boerenleenbank be reid is om 3 te geven. Besloten werd 200.000 bij de Boerenleenbank te zetten. In ver band met de feestelijkheden hij de opening van het gerestaureer de Belfort werd de hper A. J. Herdink namens het gemeente bestuur ais kontaktman aange wezen. IJZENDIJKE- Auto in de sloot. Zondagavond kwam de heer J. N„ handelsvertegenwoordiger te Oostburg met zijn auto over de Braakmanweg naar IJzendijke gereden. In de scherpe bocht na bij IJzendijke kwam hij, door de mist misleid en door het gladde wegdek, te slippen en belandde in de langs de weg lopende sloot De bestuurder kwam met de schrik vrij. Zijn mede-inzittende, de melkhandelaar W. uit Water landkerkje. liep enkele lichte verwondingen op. De auto werd zwaar beschadigd én moest wor den weggesleept. 'Adv.) V*' Om 9 uur 's avonds op 1 dec. sluit de in zendtermijn van de knip- en plakwed- strijd van RADIO TAZELAAR. En als u wint heeft u 4 dagen later op Sintft-klaas- avond de prijzen (er zijn er 3!) al thuis! U weet toch wat u moet doen? Al onze advertenties uitknippen, die in de periode van 21 nov. t/m 28 nov. in „De Vrije Zeeuw" geplaatst worden. En opgeplakt aan ons inzenden. 3e PRIJS waarde 158, Philips „zakradio" met transistors le PRIJS waarde 44,5 Philips „Philishave 120" 2e PRIJS waarde 24,50 Philips koffiemolen De uitslag van de wedstrijd wordt bekend gemaakt in ..De Vrije Zeeuw". Hieronder een voorbeeld van de advertenties die u moet uitknippen. Philips Scheerapparaat Geschenkentijd en dus tijd voor RADIO TAZELAAR. Doe bij ons een keuze uit een reeks van doelmatige Philips artikelen, geknipt poor uw heerlijk avondje. TELEVISIE RAD IO - GRAMMOFOON TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN in deze streek benadrukte. Deze samenwerking is gesymboliseerd in de ontwikkelingscommissie Wesl Zeeuws-Vlaanderen en in de ontwikkelingscommissie voor de samenwerkende kustgemeen- ten. Een unicum voor Nederland noemde de voorzitter het. dat deze vergadering werd bijge woond door zeven toeristen uit binnen- en buitenland, die de af gelopen zomer in West Zeeuws- Vlaanderen hun vakantie hebben doorgebracht. Tijdens de ver gadering werd een forum gehou den. waarbij ook de toeristen de gelegenheid kregen hun mening weer te geven. De bijeenkomst werd onder meer bijgewoond door de heer Van de Gronden, directeur bin nenland van de Algemene Ne derlandse Vereniging van Vreem delingenverkeer; mr. J. H. W. van Uden. hoofd van de afdeling toerisme en vervoerswezen van het ministerie van Economische Zaken, tevens plaatsvervangend regeringscommissaris bij de Al gemene Vereniging van Vreem delingenverkeer; de heer A. W. Merk, secretaris van het bedrijf schap Horeca; de heer A. C. Spi'- kerman, oud-secretaris van de Nedpr'andse kamDoorraad, en de heer G. W. Oskamp, directeur van de orovineiaip Zeeuwsvlaam- se V. V. V., die optrad als leider van het forum.- De heer Oskamp, die na do voorzitter het woord voprde, noemde het van belang de „con sument" der V. V. V.'s tp horen, ondat men in de gelegenheid zal ziin na 'te gaan in welke richting het toerisme zich zal gaan ont wikkelen. De burgemeester van Oost burg, mr. K. Hoekzema, betoog de dat het toerisme een van de niilers is waarop West Zeeuws- Vlaanderen 7al moeten steunen. Hii betreurde het. dat in een brief, die enige tijd geleden aan de minister van Verkeer en Wa terstaat werd gezonden, wordt aangedrongen oo bevoordeling van bepaalde klassen. Spreker doelde op de Zeeuwen, die vol gens deze bi ief ten aanzien van de veertarieven in 'n voorkeurs positie zouden moeten worden geplaatst. „Wanneer er sprake zou ziin van een tarief, dan moet het één tarief rijn, dat wil zeg gen geen tarief". Bij de discussie kwam naar voren, dat de toeristen, die W. Zeeuws-Vlaanderen hebben be zocht. vonden wat zij zochten, na melijk rust. De heer Van der Gronden, die na de discussie aan het woord kwam, 7ei dat het de bedoeling van de V. V. V.'s is toeristen aan te trekken. Dank 7.ij de lange kuststrook is spreiding we] mo gelijk. doch uiteindelijk zal het met de rust toch wel gedaan zijn. Wil men in de streek de rust be houden, dan is het zaak zuinig te ziin in het aantrekken van men sen. De heer Spijkerboer betreurde het, dat hij tijdens de discussie geen opmerkingen had gehoord over de accomodatie. „Moeten we allemaal alleen maar rust vinden?" vroeg spreker zich af. Hij meende dat dit niet juist was. Immers, het gaat er om mensen 1e trekken, die geld uitgeven. Voor de kampeerders zullen er grotere terreinen moeten komen, waar het mogelijk zal zijn de nodige sanitaire en andere acco modatie aan te brengen. De heer Van Uden was van mening, dat het bijzonder moei lijk is de wensen van de toerist te neilen. Deze zijn nameliik al- tüd maar betrekkelijk. Stelt men zich in op beoaalde wensen, dan zal men merken, dat deze wen sen zich steeds wijzigen. Binnen kort zal worden nagegaan hoe de mensen hun vakantie willen be steden. De heer Van Uden noem de het van groot belang, dat de V. V. V.'s eerlijke propaganda voeren. Zijns inziens ontbree'ri het daar nog we] eens aan. Er wordt veel te vaak overdreven. Gevestigd in 2200 postkantoren Rente 3 °/o Tot f10.000,- rentegevend Bovendien: u kunt er practisch altijd terecht, zc ng 't kantoor geopend is - dus ook na drieën! e» Volgens een correspondent van de conservatieve „Daily Express" zijn Chinese troepen „enkele kilometers in Bhoetan binnenge drongen". Ongeveer 200 Chinezen houden het gebied nog bezet en de bewoners veriaten hun hui zen", aldus de correspondent. MENON OVER CHINA „Wij houden ons kruit droog en onze verdediging is versterkt. Wij zijn vastbesloten om alles op te offeren om onze vrijheid te be waren", zo heeft de Indiase mi nister van Defensie, Krisjna Me- non, op een bijeenkomst in Bom bay verklaard. India wil niets aan het toeval overlaten om zijn onschendbaarheid tegen iedere aanval te verdedigen. De minister zei voorts dat In dia bereid is met China te on derhandelen op voorwaarde dat dit geschiedt in het kader van de beginselen waarop de betrek kingen tussen China en India ge vestigd zijn. De status van Okinawa. Admiraal Harry Felt, opperbe velhebber van de Amerikaanse strijdkrachten van de Grote Oce aan, heeft dinsdag op een pers conferentie te Honoloeioe, de hoofdstad van de Hawaii-eilarV- den, verklaard, dat de Ver. Sta ten het eiland Okinawa niet aan Japan zullen teruggeven, zolang de communistische dreiging in het Verre Oosten aanhoudt. In antwoord op een vraag ver klaarde admiraal Feit dat de Sowjet-Unie intercontinentale raketten in het gebied van de Stille Oceaan heeft afgevuurd en dat zich, naar schatting, honderd Russische duikboten in de Grote Oceaan bevinden. 28. „O, Wigberth" stoot Mil dred uit, terwijl ze haar broer in de armen vliegt, „hoe blij ben ik, je te zien „Maar meisje toch, meisje toch" mompelt deze, onderwijl geen oog van Eric aflatend, „kom kalmeer je en warm je bü het vuur, het is kil op de vlakte „En vertel nu eens wie deze... eh... heer is" glimlacht hü, als ze even later rond het knappend vuur zitten „Hji slaat met een beschaafd gebaar zijn mantel over een schouder en klapt in de handen... Even verlaat de grijns zijn ge laat als zijn stem uitschiet: „Hé daar, hondsvod! Een warme dronk en snel". Eric's ogen glijden van Bropder Wigberth naar de aldus aangespro. kene, een haveloze gemeen uit ziende boef, die nu snel overeind krabbelt en hij denkt er het zijne van. Inmiddels vertelt Mildred haat- belevenissen, sedert ze uit de Pic- tenburcht gevlucht is, hetgeen echter Wigberth's glimlach slechts doet toenemen. „Dit is toch al te dol, meisje toch" zegt hü met warme stem... „Werkelijk, hoe kun je denken, dat de Pietenvorst van plan zou zjjn ons Britten de oorlog te ver klarenIn ieder geval, dit is de man, die je hielp Zijn grot,e amandelvormige ogen rusten op Eric„Wie zijt gij. vreemdeling?" „Noor" antwoordt Eric kort, „aan land gespoeld door een schip breuk „Ach" de zware wenkbrauwen worden nog iets hoger opgetrok ken, terwijl Wigberth's hand lang zaam onder z'n mantel verdwijnt „Dan weet gij zeker wel, wat dit voorstelt" zegt. Wigberth traag en in zijn hand houdt hij een plankje omhoog DONDERDAG 26 NOV. (Dankdag.) ned. herv. kerk. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen. Terneuzen: 7.30 uur Vic. G. P. Post. Zaamslag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht. gereformeerde kerk. Hoek: 10 uur Ds. A. J. Verbeek; 2.30 uur Ds. P. Homburg, van Vlissingen. chr, geref. kerk. Zaamslag: 10 uur en 3 uur Ds. J. C. van Ravenswaay, van Sche- veningen; 7 uur Ds. J. Rebel, van Haar lem. geref. gemeente (Syn.). Axel10 uur en 3 uur Ds. H. Rijksen, van Vlaardingen. Terneuzen: (Jeugdgebourv Kerk hoflaan): 10 uui- en 3 uur Ds. W. Hage, van Middelburg. oud-geref. gemeente. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. WOENSDAG 25 NOVEMBER. TERNEUZEN: LuxOr-Theater, 8 uur: Het dagboek van Anne Frank. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Het dagboek van Anne Frank. Patronaatsgebouw, 2 uur; Grote Vogelshow. DONDERDAG 26 NOV. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Het dagboek van Anne Frank. Patronaatsgebouw, 2 uur: Grote vogelshow. SAS VAN GENT: Hotel „de la Bourse", 2 uur: Publie ke verkoping van een woon huis met schuur aan 't Schul- penpad 5. AXEL: Het Centrum, 8 uurt De herberg van het zesde ge luk. VIER DOOLDE BU GEVONDEN De maandagvond uit ter vermiste autobus is dagnacht inderdaad in dam aangetroffen, n.l. Prins Hendrikkade nab Nicolaaskerk. AANHANGWAGE RAAKT WANDEL) De 87-jarige H. Ku Norg, Drente, wandeldi dagmiddag in de richt Zuidvelde, toen hij we haald door een trekl twee aanhangwagens, delijk is hij door één - hangwagens geraakt. 1 zó zwaar gewond, dat h worden opgenomen in helmina-ziekenhuis te In de loop van de dt overleden. DE AANRMDIN BIJ BERG EN TERI De 19-jarige P. J. G maandagavond van ee wachtende mensen a autobushalte te Bt Terblijt vier personei aangereden, is na het zoek dat de rijkspoliti dagavond heeft ingeste lopig op vrije voeten De jongeman was nic invloed van drank. De man is blijkens klaringen van de weg a: doordat hij tevoren een wagen had gepasseerd door een tegenligger gec was sterk naar reentt wijken. Daardoor had macht over het stuur wagen verloren en is t het wegdek afgeschot wagen kwam tereent ii middellijke nabijheid busnatu- tegen een b stilstand. De toestand zwaargewonde vrouw ui was gistermorgen nog stig. Voor haar leven v vreesd. WINKELIERSTL OVERVALLEN In Den Haag is de lapierophaler L. S. a Jen. die maandagmid' 10-jarige winkelierster teioos heeft geslagen er gens met haar ontoc handelingen heeft geph De man had in de wi legen in Scheveningen, pier opgehaald. Toen bonnetje zou uitschrijv hetgeen hij in ontvangs nomen, ontdekte h schrijfpapier of potlooc te hebben. Vriendelijk winkeljuffrouw, dat wel even zou opschrijv terwijl zij hiermede bt sloeg S. haar met e voorwerp op het achte Een uur later kwam i bij kennis. Zij waai een buurman, die de pc de. In de winkel wer horloge en een ballp dekt. die de dader van slag kennelijk had Aan de hand van deze pen en nog andere waaronder het sign wist men korte tijd aan te houden. Hij he< dig bekend. Men verm< hij geestelijk gestoord i VEEDIEFSTALLl OPGELOST. De rijkspolitie heelt tal veediefstallen te Ha ningen), 'Medemblik en der „De Zeevang" bij P tot klaarheid gebracht, tie heeft dit weekeind jarige arbeider G. B. t< dé en de 27-jarige ko M.-uit-Zwaag, die ervan worden de veediefstalle ben gepleegd in arrest Zif'zijn ingesloten in waarheen ook de slag G. L. uit Losser, bij v uit;„De Zeevang" geste zen werden aangetrof In zijn memorie van 'P de begroting 1960 vi Zaken en Volksgezond de minister een overzie metingen van de radic hier te lande. De activiteit in de li dag en nacht doorlope ten door de rijksverdc ganisatie T.N.O. te O door de stations van hc té De Bilt, Den Helde ven, alsmede door he centrum te Petten. Van natte en droge wprden regelmatig mo meten te Rijswijk, De hoven en Petten. Ook worden monstei van oppervlakte- en g en van alle grondwatc tions. Voorts worden wel maandelijks onderzoek daan op de plaatsen, Rijn. de Maas, de Jeket de Schelde en het kat Terneuzen de grens evenals op een aanta stroomafwaarts van naamste rivieren in De rijksinstituten vooi van afvalwater en voc zondheid en de wate 'drijven der drie groo zij<i met dit onderzoek

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2