BINNENLANDS NIEUWS De toekomst van India en China Dodelijke verkeersongelukken „Forensende" inbreker VELP0N1L RADIO EN TELEVISIE RADIO TAZELAAR LOOP DER BEVOLKING VERSLOOT RADIO TAZELAAR Jacht tussen klip en rots RADIO TAZELAAR MET GERICHTE WARMTE Dinsdag 24 november 1959 DE VRIJE ZEEUW 15e jaargang no. 484t In een vraaggesprek voor de Amerikaanse televisie heeft de leider van de democratische partij in de Verenigde Staten, Adlai Stevenson, als zijn ver wachting uitgesproken dat Chi na en India over 50 jaar de eerste plaatsen zullen bezetten als industriële landen in de wereld en daarmede dus Ame rika en de Sowjet-Unie zullen hebben voorbij gestreefd. In het verleden is het zo ge weest dat de diverse naties on geveer 40 a 50 jaar nodig heb ben gehad voor hun industriali satie. Op basis hiervan zou men kunnen voorspellen dat India en China zich tegen het begin van de volgende eeuw tot in dustriële landen zullen hebben ontwikkeld, zo zei Stevenson. Aan het vraaggesprek werd verder deelgenomen door sir Charles Darwin, een klein zoon van de bekende Engelse bioloog, en door sir Julian Huxley, de beroemde bioloog uit deze tijd. Beide deskundigen hadden over de toekomst van China en India een volkomen andere mening. Volgens hen zullen deze overbevolkte landen bij hun industrialisatieprogramma in de zorg voor de eerste levens behoeften een moeilijkheid ont moeten, die bijna onoverwinbaar zal zijn. Ook over een ander punt wa ren sir Charles Darwin en sir Julian Huxley het oneens met Adlai Stevenson. De laatstge noemde had verklaard dat de Verenigde Staten de economisch achtergebleven gebieden dien den te helpen bij hun ontwik keling door een voortdurende financiële hulp. Darwin en Hux ley waren hierop tegen omdat een dergelijke hulp tot gevolg zou hebben dat de bevolkings aanwas van deze landen nog sneller zou verlopen. Sir Charles en sir Julian nemen deel aan manifestaties in Chicago ter gelegenheid van de 100e verjaardag van het ver schijnen van Darwin's beroem de boek „The Origin of Spe cies". (Advertentie) Op rijksweg 12 tussen Veenen- daai en Ede zijn zondagavond 2 personenauto's met elkaar in bot sing gekomen, doardat een door de heer W. de Jong uit Wagenin- gen bestuurde wagen door tot nu toe onbekende oorzaak, plotseling de rijbaan verliet en via de tus- senberm op de rijbaan voor het tegenliggende verkeer geraakte. De heer De Jong en diens echt genote, die zich eveneens in het voertuig bevond, werden zwaar gewond. De gevolgen voor de inzittenden van de andere auto waren nog ernstiger. Een er van, mevr. Strack van Schijndel uit Overveen, werd op slag gedood. Haar echtgenoot die de wagen bestuurde en twee zoontjes lie pen ernstig letsel op. Een vriend je van beide knapen kreeg min der zware kwetsuren. Zondagavond om half tien is een ernstig verkeersongeluk ge beurd op de Zutphensestraat te Brummen nabij het Bramersgat leen klein watertje). Uit de rich ting Zutphen kwam de motorrij der A. Sangers, 35 jaar, die op de duo zijn dochtertje en een kost ganger meevoerde. Op nog niet opgehelderde wijze kwam de mo tor in botsing met een fiets die bereden werd door de heer Arendsen uit Oeken. De heer Sangers werd bij deze botsing gedood. De tyeide duopassagiers wer den ernstig gewond. Het dochter tje van de motorrijder dat ernstig aan het hoofd werd gewond werd naar het St Walburgisziekenhuis te Zutphen overgebracht. De kostganger, de heer Bleumink, werd vervoerd naar het algemeen ziekenhuis te Zutphen. Hij heeft vermoedelijk een schedelbasis- fractuur opgelopen. Zijn toestand is zeer kritiek. Nabij de Gedenknaald te Apel doorn ontstond zondagmorgen een aanrijding tussen twee auto's (Adv.) Grundig Radio TERNEUZEN. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. H. Westerduin - Born, Kerk steeg 2, van Brunssum: A. L. N. Bracke Rammeloo, Middenstraat 90, van Philippine; W. J. van Leu ven, Iepenlaan 48, van Vreeswijk; A. C. v. di Peijl, Leeuwenlaan 12, van Amsterdam; J. A. v. d. Leem kolk, Nieuwe Kerkstr. 24, van En schedé; C. MeertensKoster, P 133, van Axel; E. v. UdenJöris- sen, Brederodestraat 7, van Venlo; B. G. H. Holthuis, Wilhelmina- plantsoen 9. van Amsterdam; Th. J. Lambert, Bosjesweg 59, van Vo gelwaarde; J. J. U. A. Sai, Grenu- Iaan 54, van Renkum; E. J. Blaak man, Nieuwstraat 46, van Hoofd plaat; C. A. BoonmanKnuit, P 175, van Heinkenszand. Vertrokken: E. v. Langevelde- de Blaeij, Axelsestraat 257, naar Axel; M, H. p' Herms, Nieuwe Kerkstraat 17, naar Dalfsen; G. L. de Schepper, Bosjesweg 59, naar Westdorpe; J. E. Smulders, Dijk- straat 25, naar Eindhoven; C. J. M. v. Mossevelde, Havenstraat 5, naar Roosendaal c.a.; M. Schoon- akker, Donze-Visserstraat 5, naar Zeist; M. G. Lock, Van Bovenstr. naar Hardinxveld/Giessendam; M. de Kunder, Donze-Visserstr. 109, naar Harlingen; Th. J. v. Pa- melen en J. M. v. Pamelen, Mid- denstr. 67, naar Goes; A. J. Dour- leün, Noordstraat 99, naar Goes; B. E. M. Marcussev. d. Staal, Leliestraat 14, naar Kortgene; A. van Harten, Jozinastraat 9, naar Gaasterland. Da zuinigste ojiehaard van Nederland (proefondervindelijk bewezen) waarbij slechts lichte materiële schade werd aangericht. De 54- jarige Apeldoornse caféhouder A. Veenendaal reed met zijn auto weg, juist op het moment, dat zijn wagen werd gepasseerd door die van de chirurg A. J. H. W. uit Enschedé. Er werd van de aanrijding proces-verbaal op gemaakt, waarbij de verbalisant eerst de chirurg een verklaring liet afleggen. Toen de politieman zich daarna wendde tot de café houder, kwam de laatste uit zijn' auto en zakte onmiddellijk daar op in elkaar. Twee minuten latei- overleed hij tengevolge van een hartverlamming. Onder de gemeente Schiplui den, op de weg van Delft naar De Lier heeft zich vrijdagavond omstreeks 10 uur een auto-onge luk voorgedaan, waarbij twee jongens werden gedood en een jongeman ernstig werd gewond. Het drietal, de 22-jarige A. van der M., de 15-jarige H. van O. en de 16-jarige K. van B., allen uit Monster, waren in Den Hoorn, bij Delft werkzaam geweest bij 'het z.g. „kaskitten" op een tuin al daar. In een auto, gemeenschap pelijk eigendom van de drie jon gelieden, waren zij op weg naar huis, toen zij op de Woudteweg, tussen Den Hoorn en De Lier door nog onbekennde oorzaak in volle vaart tegen een boom bot sten. De auto, die vermoedelijk door de 15-jarige jongen werd be stuurd, werd geheel vernield. Van O. en zijn 16-jarige vriend Van B. werden levenloos uit de wrakstukken gehaald. Van der M. werd ernstig gewond overge bracht naar het St Hippolytus ziekenhuis te Delft. Bij een aanrijding op de Nieu- webrug in Amsterdam is zater dagmorgen de 35-jarige bromfiet ser J. R. de Hek zó ernstig ge wond, dat hij tijdens het vervoer naar het Binnengasthuis is over leden. De bromfietser en twee wiel rijders werden op de brug, die bij Prins Hendrikkade ligt, gegre pen door een uit tegenovergestel- KOLONEL MONAT NAAR VER. STATEN A. M. Rosenthal, correspon dent van de ..New York Times", die kortgeleden uit Polen werd gewezen, heeft uit Wenen aan zijn blad gemeld dat kolonel Pawal Monat, een der hoogste functionarissen van de Poolse geheime dienst, naar het wes ten is gevlucht. Volgens Ro senthal is Monat naar Wenen uitgeweken, waar hij zich bij Amerikaanse diplomatieke ver tegenwoordigers zou hebben vervoegd. Functionarissen van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken hebben desge vraagd medegedeeld dat zij geen gegevens over het doen en laten van Monat bézitten sinds deze, in mei 1958, liit Washing ton, waar hij als personeelslid van de Poolse ambassade werk zaam was, naar Polen is terug gekeerd. SLANG TUSSEN BANANEN Een fruitkoopman in Amster dam trof vrijdag tot zijn schrik tussen de bananen op zijn kar een 60 cm lange levende slang aan. Het reptiel is door een deskundi ge van Artis gevangen en ver blijft nu in de quarantaine-terra ria van de dierenrutin. Men heeft de soort en eventueel de giftig heid van de slang nog niet kun nen vaststellen. Bekend is slechts dat de slang uit de Belgische Kongo moet komen. BURGEMEESTER VAN LOPPERSUM ERNSTIG GEWOND Bij een verkeersongeval za terdagavond in de omgeving van Leer in noordwest Duits land is de burgemeester van Lop- OUEHAARD: 300 de luxe-bruto cap.: ca. 10.500 Kcal./u. f395.— 400 de luxe-bruco cap.: ca. 16.000 Kcal/u. f630.- Dit model - met kookgelegenheid - groot In capaciteit maar klein van omvang, werd door vele Huijvrouwen uitver koren, vanwege zijn eenvoudige, doch sierlijke vormgeving. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties, gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterke roetvormlng en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft dit!) Uitgevoerd met de veel besproken, zuinige Rocket brander- j, pot en Rocket automatische trekregeiaar. (Belangrijk!) 7 Neem dus géén genoegen met «en minder* kwaliteit. Laat nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer In Uw woonplaats reserveren, want de vraag is enorm. Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme reclame-campagne voor ouderwees kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron is voor iedere woning of fiat. Dit heeft de practijk bewezen! OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Oijkstr. 7-9, Tel. 2056. Tempezen de richting komende personen auto. De bestuurder van deze auto, de 24-jarige varensgezel E. S., had een bocht te ruim geno men en was daarbij ver op de linkerhelft van de weg geraakt. De varensgezel bleek niet in het bezit van een rijbewijs te zijn en rook naar sterke drank. Hij is door de politie ingesloten. De 2 wielrijders liepen lichte verwon dingen op en konden na behan deling in het Binnengasthuis hun weg vervolgen. Zaterdagnacht omstreeks half een is langs rijksweg 12 (Utrecht Den Haag) door een passeren de vrachtautochauffeur de terri toriaal commandant Zuid-Hol land, kolonel H. J. van der Hage, zwaar gewond aangetroffen. Door tot nu toe onbekend oor zaak is hij met zijn auto van de weg afgeraakt en in de sloot te recht gekomen. Kolonel Van der Hage is nog uit zijn wagen ge kropen. In zeer ernstige toestand hij had enige arm- en beenfracturen - - is het slachtoffer naar het al- gemeene ziekenhuis in Woerden vervoerd. Zaterdagmorgen werd zijn toestand door de behandelen de geneesheer redelijk genoemd. Een langdurig en intensief politieonderzoek heeft uitgewe zen, dat de op 27 oktober j.l. in Voorburg op heterdaad betrap te inbreker, de 43-jarige H. D. B. uit Rotterdam, niet minder dan 120 inbraken heeft ge pleegd in Den Haag en om geving, sinds hij in 1957 dit handwerk opvatte. Pas in Voor burg heeft hij een fout gemaakt door in vrij korte tijd negen maal in hetzelfde blok wonin gen binnen te dringen. Kort na de aanhouding van B. is in Rotterdam de 50-jarige antiquair J. V. aangehouden, RUIMTEVAART De in Duitsland geboren raket- deskundige dr. Krafft Ehricke heeft zondag in Washington ver klaard dat de Russen waarschijn lijk tegen de tijd dat de V. S. in staat zijn een ruimtevaartuig om de maan heen te zenden, foto's van Venus en Mars zullen heb ben. Ehricke die bij de General Dy namics Corporation werkt, zei in een vraaggesprek voor de tele visie verder dat het „volkomen aannemelijk" is dat de Russen volgend jaar met een „ruime mate van succes" een mens naai de ruimte kunnen zenden. De Russen waren reeds in staat een, wat hij noemde, „zachte landing" op de maan te maken. „Met an dere woorden, het is voor hen nu de tijd met een mens voor de dag te komen". Mislukte moordaanslag op Afghanistaans minister De Afghanistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Sardar Mohammed Nairn, is woensdag ternauwernood aan de dood ont snapt toen een handgranaat naar zijn auto werd gegooid, zo blijkt uit berichten die maandag in Pesjawar werden ontvangen. Sardar Mohammed Nairn, die ook tweede plaatsvervangend premier is, heeft vorige maand Engeland bezocht en besprekin gen gevoerd met minister Sel- wyn Lloyd. Zijn bezoek aan Lon den was een onderdeel van een reis om de wereld waarbij hij o.a communistisch China en de V. S. bezocht. die a-lle buit afnam, waar B. geen behoefte aan had. Ook zijn echtgenote is ingesloten. In totaal zegt B. van deze man aan baargeld bij de inbraken 10.000 gulden te hebben gekre gen, maar volgens de opgaven van eigenaren heeft hij zeker voor twee ton gestolen. V. zou hem echter heel weinig voor het gestolen goed hebben ge geven. Zijn voornaamste objec ten waren sieraden en antiek, want daarvoor had V. de mees te belangstelling. Er zijn vele honderden voorwerpen terugge vonden, maar de Haagse re cherche schat, dat men hierme de nog geen vijf procent van de buit heeft achterhaald. Tal van voorwerpen heeft V. aan buitenlanders verkocht of op veilingen, meest in kleinere plaatsen, van de hand gedaan. B. leverde ook wel op bestel ling, en altijd goede waar. Dit kon hij vrij gemakkelijk doen, omdat hij langzamerhand een ware expert in antiek en ju welen was geworden. In zijn eenvoudige fabrieksarbeiders woning had hij een grote biblio theek over antiek, bij opgravin gen gevonden voorwerpen, oud tin, enz. Hij geldt ook als een ontwikkeld mens. De leefwijze van B. was heel eenvoudig, wat er ook toe heeft bijgedragen, dat hij zo lang on ontdekt kon werken. Hij ver deelde de opbrengst van zijn inbraken in porties, ongeveer gelijk aan het weekloon van een normaal arbeider. Dit loon was hij ook gewend geweest, want pas in 1957 was B. het slechte pad opgegaan, toen hij werkloos werd. De grootste inbraak, die deze man in de afgelopen twee jaar hij pleegde zijn eerste feit in augustus 1957 heeft gehad had een opbrengst van 10.000 gulden. Soms kon hij ook niets van zijn gading vinden. In Rot terdam wilde B. niet inbreken, daar hem de kans op ontdek king daar te groot voorkwam. (Adv.) persum, de 63-jarige heer J. D. van der Munnik, ernstig ge wond. Hij is met een schedel- basisfractuur en andere ver wondingen opgenomen in het ziekenhuis te Leer. Bij het auto ongeluk is ook gewond de di recteur van de gasfabriek te Appingedam, de heer Mooy, die samen met de heer Van der Munnik in de auto zat. Over de oorzaak van het ongeluk is wei nig bekend. OVERLEDEN NA ONGEVAL In het Academisch zieken huis te Groningen is overleden de 54-jarige automobilist J. La- geman uit Groningen, die za terdagmorgen ernstig gewond raakte bij een auto-ongeval in het Noorderplantsoen te Gro ningen. Hij reed met matige snelheid in een personenauto over de Leliesingel, toen plotse ling de auto naar links, daarna naar rechts zwenkte, door de omheining van een gazon reed en tegen een boom tot stilstand kwam. De bestuurder was ge deeltelijk onder het dashbord geschoten en zat klem achter het stuur. De G.G.D. bracht de man met ernstige verwondingen naar het Academisch zieken huis, waar hij later overleed. DODELIJK ONGELUK Donderdagmiddag te ongeveer 12 uur is tijdens het spelen het achtjarig zoontje Anne van de familie K., gemeentearbeider te Beneden-Knijpe, bij Heeren veen, onder een op de wal gele gen roeiboot geraakt en dood gedrukt. Deze boot lag op de wal gestut. Vermoedelijk heeft het kind tijdens het spelen de steun onder deze boot geraakt, waardoor het kind tussen de boot en de grond bekneld raak te. Het jongetje, dat om elf uur uit school moest komen, werd omstreeks 12 uur levenloos aan getroffen. Branden in september Gedurende de maand septem ber is een persoon tengevolge van brand om het leven geko men. De directe schade die door brand werd aangericht, wordt geraamd op 5.175.690. 33 boer derijen of gebouwen van land bouw- of veeteeltbedrijven wer den geheel of gedeeltelijk ver nield. De totale directe schade daarvan wordt geraamd op 1.826.950,Bij de boerderij- branden leed de veestapel de volgende verliezen6 koeien, 67 varkens en 459 stuks kleinvee. Handel en industrie leden door 25 branden een schade van J 1.719.150. (Advertentie.) Lijm en plak alles met - f7"} van Ceta-Bcvcr Exclusief Grundig Dealer DORNFORD YATES 78) (Nadruk verboden.) Hij moest uiterst voorzichtig te werk gaan, het zeildoek was bui tengewoon hard, maar het duur de toch niet lang of hij had de zolderbedekking juist in de hoek, waar plafond en wand samen kwamen, van de ene kant van de cel naar de andere losgesneden. Daarop maakte hij aan weers kanten nog een snede van een decimeter in de richting van de deur en tenslotte vatten wij de loshangende strook beet, rukten er uit alle macht aan en smaak ten de voldoening, dat de taaie stof aan de wand, waarin de deur was aangebracht, losscheurde. Met de volgende drie lagen zeildoek deden wij hetzelfde, en kort daarop hing er een viervou dig gordijn over de deur; al deze gordijnen zaten boven de deur stevig vast en hingen tot op de grond; ze vormden een nog veel steviger barricade dan wij had den verwacht. Wij voelden ons beiden van een deel van onze angst bevrijd, nadat wij dit kar wei hadden voltooid. Ik althans wel; wij zouden nu in elk geval een waarschuwing krijgen als het gevaar zich aandiende en de deur kon niet geopend worden zon der dat wij dat tijdig merkten. Onze krachttoer had ons nog een voordeel opgeleverd; wij had den een tweetal luchtroosters blootgelegd, die in verbinding stonden met de buitenlucht. Dag licht kwam er door deze roosters niet naar binnen en ik heb nooit kunnen begrijpen hoe zij werk ten; maar wanneer wij er met het gezicht vlak bij gingen staan stroomde de lucht die niet zui ver was, maar toch heel wat bruikbaarder dan het mengsel in onze cel, ons toe. Ik knapte dadelijk op. De zoldering bestond uit een harde houtsoort en zag er bijzon der solide uit; wij verspilden er dan ook geen tijd aan, maar be gonnen de wanden van de cel van zeildoek te ontdoen. De wand tegenover de celdeur lieten we evenwel ongemoeid, wij hadden beiden de indruk, dat wij daar op de scheepswand zelf zouden stuiten. Op dit punt moet ik nog ver melden dat Mansel, terwijl ik buiten bewustzijn was, reeds al les in het werk had gesteld om de deur te forceren; hij was even wel tot de conclusie gekomen dat de deur sterker was dan hij zelf en in soliditeit niet voor de wanden behoefde onder te dben. Het blootleggen van de cel- wanden kostte ons precies een half uur en we schoten er al heel weinig mee op. Eerlijk gezegd hadden we ons de moeite kunnen besparen, de naden waren stuk voor stuk gebreeuwd en hoewel de wanden uit hout bestonden zou een ijzeren cel ons nauwe lijks minder hoop hebben gege ven. Het blootleggen van de wand, waarin de deur was aangebracht, moest onder de stapel gordijnen die wij zelf hadden laten zakken, gebeuren. Het was een uitputten de bezigheid, vooral omdat wij op die plaats geen atoom zuur stof meer binnenkregen. Toen wij klaar waren, waren onze krachten vrijwel uitgeput Wij hijgden naar adem en kregen nauwelijks lucht binnen; het zweet brak ons aan alle kan ten uit en stroomde tot in onze ogen. Bovendien waren we van top tot teen met zaagsel bedekt. De hele cel was er mee bedekt en omdat onze lijven kleefden van zweet bleef het zaagsel in een dikke laag aan onze huid hangen. Wij hadden het op onze lippen zitten, het drong onze neusgaten binnen, we ademden het zelfs in en wat het allererg ste was, het ging aan onze oog leden kleven en veroorzaakte veel pijn in de ogen zelf. Door dit alles, gevoegd bij het tekort aan frisse lucht en de martelen de pijn in mijn hoofd verloor ik de moed; mijn enige verlangen was, rustig te gaan liggen en de komende dingen af te wachten; ik was er inmiddels van over tuigd geraakt dat de dood ver kieslijker was dan het leven in die verstikkende cel. Mansel evenwel gedroeg zich dapperder. Ik hoorde hem niet klagen over de kwellingen waaraan wij bloot stonden, het enige dat hij op merkte was, dat wij straks onze jassen en hemden niet moesten vergeten, wanneer wij de cel verlieten. „Anders vatten we bei den kou", verklaarde hij, „en als cr één ding is, waaraan ik het land heb, dan is het verkoud heid." Daarop begon ik mij te scha men en misschien was dat zijn bedoeling geweest. Ik besloot de strijd voort te zetten, die hij zich blijkbaar had voorgenomen te winnen. Wij deden dus een aanval op de vierde wand, dat wil zeggen de wand, die zich tegenover de deur bevond. Toen ook deze was blootgelegd kwamen wij tot de ontdekking dat wij niet, zoals wij verwacht hadden, op de scheeps wand waren gestuit; ook deze wand bestond uit hout, maar het was een veel zachtere houtsoort dan die van de andere drie wan den en de naden waren niet ge breeuwd. Het was nu juist geen vuren hout iets harder was hét wel; maar wanneer wij over een ste vig breekijzer hadden beschikt zouden we er stellig doorheen zijn gekomen. Dat breekijzer had den we evenwel niet en hoewel wij ons tot het uiterste inspan den om een van de ijzeren ban den met schroeven en al los te rukken, bleek ons, dat wij er geen vinger achter konden krij gen en onze pogingen beter kon den staken. Mansel liet het er evenwel niet bij. Hij zocht een naad in het hout werk, die iets breder was dtm de overige en begon deze wijder te maken door de randen ervan ge leidelijk af te schilferen. (Wordt vervolgd.) DINSDAG 24 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.15 Gram.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gr.; 7.45 Morgengebed en over weging; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram: 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Lichtba ken, lezing; 10.25 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gr.; 11.50 Volaan.... vooruit, praatje; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Chansons; 12.50 Act.; 13.00 Nws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Platen- nieuws; 13.35 Lichte muz.; 13.55 Zang en piano; 14.35 Voor de plattelandsvrouwen; 14.45 Gvvar. progr.; 15.50 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Lichte muziek; 18.20 Pol. praat je; 18.30 Radio Volksuniversiteit; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Me morandum; 19.30 Gram.; 19.50 Gram.; 20.30 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing; 20.50 Dialoques des Carmélites, opera; 21.55 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing; 22.15 Gram.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 De armen zult gij al tijd bij u hebben, praatje; 22.50 Radio Fhilharm. ork.; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.: 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gram.; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Pianospel; 11.15 Voor de zieken; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Orgel en alt-sax; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Metropole orkest; 13.55 Beursber.; 14.00 Gr.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Voor de vrouw; 15.30 Pianoduo; 16.00 Van geven en krijgen en nog wat, praatje; 16.15 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Amateursprogr.; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Lichte mu ziek; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Gr.; 19.40 Journaal; 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda- actie; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Liederen en piano- werken; 22.30 Nws en beursber. van New York; 22.40 Altviool en piano; 23.00 Voordr.; 23.15 Jazz muziek; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Populai re muz.; 12.15 Pianorecital; 12.30 Weerber.; 12.34 Pianorecital (ver volg); 12.55 Koersen; 13.00 Nws: 13.15 Oude muz.; 14.00 Schoolra dio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Duitse les; 1617 Lichte mu ziek; 17.00 Nws; 17.10 Hongaarse kamermuziek; 17.40 Boekbespre king; 17.50 Voor de jeugd; 18.20 Voor de soldaten; 18.50 Sportkro niek; 19.00 Nieuws en act.; 19.30 Folkloristisch progr.; 19.40 Gr.; 19.50 Praatje; 20.00 Radiodocu mentaire; 20.49 Roemeense volks muziek; 21.00 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 Sol. conc.; 22.55 Nws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Een poëtische film fantasie; 20.30 Filmdocumentaire; 21.00—22.30 Speelfilm. VL. BELG TV: 19.00 De socia listische gedachte en actie; 19.30 Nws; 20.00 Luchtvaartkroniek; 20.30 "IV-feuill.; 20.55 Amerikaan se muz.; 21.35 Filmprogr.; 21.55 Nieuws en journaal WOENSDAG 25 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gr.7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 V. d. zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 V. d. vrouw; 10.15 V. d. vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gr.; 11.05 Hoorspel; 12.15 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gitaarmuz.; 12.50 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad13.20 Metropole-ork., koor en solist; 14.00 Gram.; 15.40 Kamermuz.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gr.; 17.40 Beurs ber.; 17.45 Promenade-ork. en solist; 18.15 Lezing; 18.30 Leger des Heils-kwartier18.45 Boek bespr.; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Planorecital; 19.30 Radio krant; 19.50 Popul. muz.; 20.15 Concertgebouw-ork. en solist; 22.15 Lichte muz.; 22.30 Nws; 22.40 Zaalsportuitslagen22.45 Avondoverdenking23.00 Pla- tennieuws; 23.5524.00 Nws, HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Lichte muz. en reportages; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.55 V. d. vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Amus. progr.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 V. h. platte land 12.38 Orgelspel13.00 Nws en tentoonstellingsagenda; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Gespro ken portret; 14.00 Jeugdconc.; 14.45 Volksliedjes; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Lichte muz.; 17.15 Politiekapel17.50 Regerings uitz.; 18.00 Nws; 18.30 Roemeen se muz.; 19.00 V. d. kleuters; 19.10 Toespraak; 19.25 VARA- Varia; 19.30 V. d. jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Dansmuz.; 20.35 Hoorspel; 21.30 Jazzmuz.; 21.50 Zang en gitaar; 22.20 Praatje; 22.30 Nws.; 22.40 Lichte muz.; 23.10 Muzikaal praatje; 23.55 24.00 Nws. BRUSSEL (VL.) 12.00 Lichte muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Lichte muz. (verv.); 12.55 Koer sen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gevar. muz.; 14.00 Schoolradio; 14.45 Ork-conc.; 16.00 Koersen; 16.02 Engelse les; 16.17 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Kamermuz.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Lekenmoraal en filosofie; 18.20 V. d. sold.; 18.50 Sportkron.19.00 Nws; 19.30 Rep.; 19.40 Vlaamse liede ren; 20.00 Hoorspel; 21.30 Ork. conc.; 22.00 Nws; 22.15 Pedago gisch praatje; 22.25 Ethnische muz.; 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma NED. T.V.: 17.00 V. d. jeugd; 17.3017.40 Jeugdjourn.20.00 Journ. en weeroverzicht20.20 Kunstrubr.20.45 Teiediscopa- rade20.55 Progr. over de die renwereld 21.15 Pas geperst, nieuwe gram.21.45 Avondwij ding. VLAAMS BELG. T.V.19.00 Lekenmoraal en filosofie; 19.30 Nws; 20.00 Tekenfilms; 20.15 Speelfilm; 21.45 V. d. vrouw; 22.15 T.V.-rebus; 22.45 Nws en journ. (Adv.) Philips Televisie

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5