De kwestie Hongarije opnieuw op f de agenda van de V. N. Automobilist reed op groep mensen in VERSLOOT RADIO TAZELAAR NOVITA RADIO TAZELAAR HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN EERSTE BLAH BEZOEK AAN VRRMAKELJKSHEIDS- INSTELLINGEN WEDEROM TERUGGELOPEN in 1958 Grote maten VIJFDE DAG ZAAK «MAGERE JOSJE» Bolletje.' de échte eierbeschuit Opnieuw moeilijkheden voor de Chinezen in Indonesië neem pijn het zekere voor het onzekere: AKKERTJES AMY GROSKAMP TEN HAVE OVERLEDEN WIE WORDEN DE 5000 GE LUKKIGE BEZITTERS VAN EEN GERICHTE WARMTE Frankering bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratieadres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DEVRIJE DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4841 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. (Adv.) De agendacommissie van de algemene vergadering der Ver enigde Naties heeft maandag voor het vierde jaar achtereen de algemene vergadering aanbe volen, de kwestie Hongarije op de agenda te plaatsen. Dit be sluit is genomen met 15 stem men vóór (Oostenrijk, België, Bolivië, Brazilië, Birma, Nationa listisch China, Frankrijk, de Ver enigde Staten, Kngeland, Guate mala, Liberië, de Philippijnen, 7,i\ -"urkije en Z.-Afrika), drie men tegen (de Sowjet- Unie, ..oemenië en Tsjecho- Slowakije) en twee onthoudin gen (Indonesië en Marokko). De voorzitter van de commis sie, een Peruaan, heeft, zoals ge bruikelijk, niet aan de stemming deelgenomen. Voor de stemming had de Ame rikaanse afgevaardigde Cabot Lodge dé Hongaarse autoriteiten en de Sowjet-Unie beschuldigd van „voortdurende trotsering" van de V. N.-seoluties die na de mislukte opstand van 1956 in Hongarije zijn goedgekeurd. Vol gens Lodge zijn er sinds de laat ste zitting van de algemene ver gadering processen tegen en te rechtstellingen van Hongaarse vrijheidsstrijders geweest. En het ..terreurbewind" was nog niet ten einde, want er waren berich ten over nog meer terechtstellin gen. De algemene vergadering zou gelegenheid moeten hebben haar vertegenwoordiger in de Hongaarse kwestie, Leslie Munro van Nieuw-Zeeland, te horen, al dus Lodge. Dr Janos Peter (Hongarije), die sprak als vertegenwoordiger van een belanghebbend land zon der stemrecht, zei, dat pogingen werden gedaan om de Hongaarse kwestie, als „een instrument van de koude oorlog", nieuw leven in te blazen. De Verenigde Naties dienden zich niet te laten ge bruiken als „werktuig van reac tionaire machten". Peter zei, dat er geen buitenlandse troepen in Hongarije waren en dat de toe stand van het Hongaarse volk „beter dan ooit" was. De Duits-Nederlandse onderhandelingen Een woordvoerder van het Westduitse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft maandag op een persconferentie te Bonn gezegd, dat het misschien toch mogelijk zal zijn de Nederlands- Duitse onderhandelingen over hangende vraagstukken vóór Kerstmis af te sluiten. De West- duitse regering hoopt dat dit het geval zal zijn. Volgens de woordvoerder had den moeilijkheden bij de onder handelingen in Bonn de indruk gewekt dat ze misschien niet voor Kerstmis voltooid zouden zijn. In antwoord op een vraag zei deze woordvoerder later dat de verandering in de beoordeling van de vooruitzichten het gevolg is van een Duits persbericht uit Den Haag dat op voortgang wees. Naar het A.N.P. te Den Haag verneemt heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag goede hoop dat voor het einde van het jaar overeenstem ming wordt bereikt. (Adv.) Philips Scheerapparaat Blijkens zo juist door het Cen traal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers omtrent de belasting op vermakelijkheden is het aantal bezoekers aan verma kelijkheidsinstellingen terugge lopen van 111U miljoen in 1957 tot 106% miljoen in 195S. Per in woner berekend daalde het aan tal bezoeken van 10,2 in 1957 tot 9,5 in 1958^ Het bioscoopbezoek daalde van 5,9 op 5,5 per inwoner. Het door het publiek bestede hedrag verminderde eveneens, of schoon in veel mindere male.'n.l. van 138,7 miljoen in 1957 tot 137,3 miljoen in 1958. Gemid deld gaf elke Nederlander 12,28 voor vermaak uit in 1958, tegen ƒ12,65 in 1957. Van elke voor vermaak uitge geven gulden betaalde het pu- pliek 19 cent belasting. De totale belastingopbrengst bedroeg ruim 28 miljoen. L. Palar van Indonesië zei het te betreuren, dat het rapport van Munro niet was ingediend. Zon der dit rapport gelezen te heb ben. zouden de Indonesische en andere delegaties niet kunnen uitmaken of er in het afgelopen jaar „ontwikkelingen van beteke nis" in Hongarije waren geweest. De Rus Koeznetsof diende een „krachtig protest tegen de pogin gen om de zogenaamde kwestie Hongarije erbij te slepen" in. Hij noemde Munro een „spreekbuis" voor het verspreiden van laster tegen Hongarije. De Amerikanen hadden getracht het socialisti sche bewind in Hongarije te ver nietigen en het fascisme te her- (Adv.) JUMPERS ROKKEN - BLOUSES VESTEN Terneuzen stellen. Staatslieden en openbare fi guren waren op beestachtige wijze vermoord en er was geen misdaad die tijdens „hun korte bewind" niet was gepleegd. Pierson Dixon van Engeland zei, dat een ieder de tekenen van vermindering der internationale spanning had verwelkomd en het was niet onredelijk geweest om te hopen, dat de Sowjet-Unie en Hongarije zouden samenwerken met de vertegenwoordiger van de algemene vergadering. (De Hongaarse autoriteiten hebben een bezoek van Munro aan Hon garije niet toegestaan). Munro heeft na de stemming medegedeeld, dat hij de secreta ris-generaal zijn rapport ter ver spreiding zal doen toekomen. Men ging akkoord met het voorstel van Lodge dat de Hon gaarse kwestie alleen door de algemene vergadering en niet eerst ook door een van de poli tieke commissies behandeld wordt. Lodge zei ook nog, dat de Sow jet-Unie iets zou moeten doen om te tonen, dat zij werkelijk ge looft in de geest van Camp David. „Waarom worden de ver sperringen en uitkijktorens, die het volk van Hongarije van Oos tenrijk en de rest van de vrije scheiden en Hongarije tot een reusachtige mensenkooi maken, niet gesloopt?'' „Haarlems Henny" verscheen maandagochtend opnieuw als ge tuige, ditmaal a décharge. Zij is getrouwd geweest met een man, die al een zoon had. Die was in 1957 ïuim 18 jaar oud en had op de fatale nacht op de walletjes rondgezworven. Hij had om streeks middernacht zijn stief moeder in het keldertje bezocht. „U kent deze jongen als iemand met vele vreemde eigen schappen. Zo vreemd dat men hem abnormaal moet achten", al dus de president. Daags na de dood van Josje was „Haarlems Henny" de jon gen op zijn werk in Haarlem gaan opzoeken om hem op de hoogte te brengen. Daarbij kreeg ze toen de indruk, dat deze jon gen meer van de zaak afwist. Nu echter denkt ze dat niet meer. Voor het verhoor begon hield de president hem een stuk papier voor en vroeg: „Bent u degene, die hier vermeld staat?" De jongen beaamde dit, waar na hij de eed moest afleggen. In de gevangenis heeft deze getuige de vorige maand bekend gemaakt „Magere Josje" te heb ben vermoord. „Ik zou het nooit verteld heb ben", zei de jongen, „maar ik heb in de krant gelezen dat Joop S. terecht moet staan en ik heb gewetenswroeging gekregen, dat nu een onschuldige veroordeeld wordt. Pak de schrijfmachine maar, ik zal een bekentenis afleg gen, ik teken alles". Maar naar details gevraagd, bleek al spoedig dat de jongen allerlei mededelingen deed, die op fantasie berustten. „Wat zeg je nu als ik je mede deel dat Jos om 6 uur nog leef de?" vroeg de rechercheur hem. De jongen was even stil en zei toen: „Jullie zult me wel een kwal vinden. Ik heb het inder- dad niet gedaan. Ik wilde Joop S. helpen. Als ik er voor terecht zou moeten staan, zou ik niet veroordeeld worden, want ik heb het niet gedaan. En zelfs al zou ik wel veroordeeld worden, dan was ik er misschien wel weer uit gekomen". „Waarom wilde je Joop S. hel pen"? vroeg de verdediger giste ren. „Dat zijn mijn zaken", luidde het antwoord. Van verder verhoor van deze getuige werd daarna afgezien. Een bewoonster van een pand tegenover het keldertje, waarin „Magere Jos" gedood werd, ver klaarde als volgende getuige, dat ze op de bewuste ochtend een man uit het keldertje zag komen en hard weg zag lopen naar het Oudekerksplein. Ze zei niet te weten wie die man was. Een halfuur later zag ze mensen sa- mengroepen voor het perceel aan de overkant en hoorde dat „Ma gere Josje" gewurgd was. De vrouw van „Utrechtse Ber- tus" bevestigde haar vroeger af gelegde verklaring, waarin o.a. stond, dat zij en haar man Joop tuige had haar met water weel bij kennis gebracht. Tegen deze getuige zou Josje gezegd hebben, dat ze aan toevallen leed en dik wijls flauw viel. Een volgende getuige, even eens een collega van Josje, sprak echter tegen, dat Jos aan toeval len leed. „Als Joop nuchter was, was hij heel goed voor Jos", ant woordde deze getuige op een vraag van de verdediger. Maandagmiddag begon het ver hoor van de verdachte, de 42- jarige Joop S., de man van het slachtoffer, die ontftent zijn eigen vrouw om het leven te hebben gebracht. Hij was het, die op die fatale zondag nu meer dan 2 jaar ge leden het politiebureau in de Warmoesstraat binnenstapte en mededeelde, dat er iets ernstigs met zijn vrouw was gebeurd. Hoewel de verdenking al spoedig op hem zelf viel, werd hij pas dit jaar in hechtenis genomen en wel, nadat hij een straf die hem na de dood van zijn vrouw we gens diefstal was opgelegd, had ondergaan. Ook gistermiddag hield hij vol dat hij 's ochtends zijn hondje uitliet en toen het keldertje in ging omdat de gordijnen nog ge sloten waren, hetgeen hij op dat tijdstip van de ochtend 1 tussen 7 en 8 uur) vreemd vond. Meest al verliet Josje om een uur of 6 de kelder en ging dan boven sla pen. Hijzelf zou die nacht gesla pen hebben, boven in zijn bed. Toen hij het keldertje binnen kwam, zag hij Josje gewurgd op de divan liggen, aldus zijn ver klaring. Zaterdags had hij tot 5 uur 's middags op bed gelegen, waar na hij nog vlug even boodschap pen deed voor de winkels sloten. 's Avonds om 10, 11 uur ging hij weer naar bed tot zondag ochtend tegen 8 uur, toen Nellie, een andere vrouw uit het huis, met een taxi thuis kwam en lang durig belde. Hij stapte toen 'zijn bed uit en keek uit het raam. Hij zag hoe Nellie enkele minuten later, opgedaan door „Manke Miep", het huis weer verliet en in dezelfde taxi wegreed. Hij kleedde zich aan, zo zegt hij, maar waste zich niet, daar voor heeft hij geen verklaring. Vervolgens ging hij met de hond naar beneden en liet deze uit. De deur van de kelder stond half open, toen hij besloot er eens te gaan kijken. Hij ontkent gepoogd te hebben Jos bij te brengen. Dat moet iemand anders hebben gedaan. Vandaag gaat het proces zijn zesde en laatste dag in. De offi cier van justitie zal dan een re quisitoir houden van ruim een uur en de raadsman verwacht voor zijn pleidooi ruim 1% uur nodig te hebben. Sjah en Farah Diba verloofd De sjah van Perzië en de Per zische studente Farah Diba uit Parijs hebben zich maandagmid dag in een korte formele plech tigheid te Teheran verloofd. De ceremonie bestond uit het wisse len van de ringen. Kort tevoren had de sjah nog net als alle an dere maandagen de ministerraad in het marmeren paleis voorge zeten. Om de onafhankelijkheid van Cyprus Een werkgroep waarin ver tegenwoordigers van Engeland, Griekenland en Turkije, alsmede afgevaardigden van de Griekse en de Turkse Cyprioten zitting Een jeugdige automobilist die met hege snelheid reed is gister avond omstreeks kwart voor zes op de provinciale weg van Val- kejiburg naar Maastricht onder de gemeente Berg en Terblijt op een groepje mensen Ingereden dat aan de rechterzijde van de weg bij de halte van De Valk's Autobusonderneming op de bus naar Maastricht stond te wach ten. Twee personen werden bij dit ongeluk zwaar gewond en twee minder ernstig. De bestuur der van de auto zou volgens ge tuigen in de kom van Berg en Terblijt een snelheid van meer dan 100 km gehad hebben. Doordat hij teveel naar rechts aanhield, sleurde hij in volle vaart de 2S-jarige mevr. Mulder- Mullenders uit Geleen die in Berg SCHOOLETUI'S grote sortering N.V. v/h FA. P. J. v. d. SANDE Noordstraat 55-57 - Terneuzen hebben, heeft maandag volledige! ^slukt ^was. Houder van „Discoverer 8" niet gevonden De houder, die de vrijdag j.l. vanaf de luchtmachtbasis Vandenberg, in de Amerikaan se staat Californië, gelanceerde kunstmatige aardsateiliet „Dis coverer 8" zaterdag te ongeveer 22.00 uur heeft afgeworpen, is niet teruggevonden. Nadat een poging, om de houder in de lucht door vlieg tuigen te doen onderscheppen, hebben Ameri- overeenstemming over een onU SebleTten werp-verdrag ter garandering een, uugestreiri zeegemea ren van de onafLnkelijkheid van de.zuld;oosten van Hawaï af ge- republiek CyjAus bereikt, zo is jOC? Jl" f1 veronderstelt nu van gezaghebbende zijde te Lon- dat het valscherm van de hou den vernomen. Cyprus, dat thans een Britse kolonie is, wordt in februari a.s. onafhankelijk. (Adv.) Crediet Service De in Amerika gevonden „Maddalena" De „Maddalena" die enige tijd geleden bij Italiaanse im migranten in Californië werd aangetroffen en die werd toe geschreven aan Caravaggio, 'zou een kopie zijn van het ori ginele doek dat zich in Napels bevindt. Pater Antonio Bellucci van de Pauselijke Academie voor Archeologie in Rome heeft verklaard dat gebleken was dat het origineel een werk is van de Napolitaanse schilder Giovan Battista Caracciolo, Battistello genaamd, die van 1570 tot 1637 geleefd heeft. Het origineel was tegen het eind van de zeventiende eeuw door een lid van de orde waar van pater Bellucci deel uit maakt, aan de orde geschon ken. De „Maddalena" is één van de De maatregelen op West-Java In het afgelopen weekend heeft I werken die bij de immigranten om Chinese kleinhandelaren van de militaire commandant van in Beverly Hills werden aange- het platteland af te krijgen zijn West-Java, kolonel -Kosasih alle troffen en een waarde van onge- maandag verscherpt, zo meldt Chinese diplomatieke personen, Reuter. Volgens reizigers op W.- J die op bezoek zijn, bevolen bin- Java worden grootscheepse mili-j nen 24 uur het land te verlaten of anders onderworpen te wor- der niet gewerkt heeft, waar door deze hard met het zee-op pervlak in aanraking is geko men, gespleten en gezonken. In een korte, door de Ameri kaanse luchtmacht uitgegeven mededeling, wordt slechts ge zegd dat het zoeken in de lucht en op zee naar de houder van de „Discoverer 8" is gestaakt. Verwacht wordt dat de aard- satelliet zelf ongeveer twee maanden een baan om de aarde zal blijven beschrijven. en Terblijt op familiebezoek was geweest mee, tegelijk met haar 2-jarig zoontje dat de vrouw op de arm hield. Beiden werden zeer zwaar gewond. De artsen Chr. Habets uit Houthem en Th. van der Ploeg uit Valkenburg ver leenden eerste hulp. Per auto van de gemeentelijke geneeskundige dienst uit Maastricht zijn de zwaargewonde vrouw en het kindje naar het ziekenhuis Sint Annadal te Maastricht overge bracht. Het kindje overleed en kele uren later. Eveneens werden naar het zie kenhuis overgebracht,'de 22-jari- ge jongeman Koolsf uit Berg en Terblijt en diens verloofde mej. Kuijpers uit Heugem-Maastricht. De jongeman kon spoedig het ziekenhuis verlaten. Zijn verloof de moest worden opgenomen. De bestuurder van de auto, de 19-jarige P. J. G. F. uit Maas tricht, die een 100 meter voorbij de halte zijn wagen tot stilstand wist te brengen, is door de rijks politie van Berg en Terblijt aan gehouden. De toestand van de vrouw die in het ziekenhuis te Maastricht werd opgenomen, is levensge vaarlijk. (Adv.) bij f I itsen de pij n weg Mr. Bot beëdigd Gistermorgen om tien uur heeft de Koningin op het pa leis Soestdijk ontvangen ter beëdiging, mr. Th. H. Bot, staatssecretaris van Binnen landse Zaken, belast met de be hartiging van het beleid ten aanzien van Nieuw Guinea. KERKBOUWACTIES Naast de grote kerkbouwacties van de Nederlands Hervormde Kerk en de Gereformeerde Ker ken voeren verschillende kleinere Protestantse kerkformaties thans een actie om te komen tot ver snelde kerkbouw. In de Doops gezinde Broederschap is tot op heden een bedrag van 70.000 bijeengebracht. Aan de Doops gezinden wordt een half procent van hun inkomen gevraagd. Men wil komen tot vorming van een kerkbouwfonds van 400.000 a 500.000 voor de bouw niet alleen ^an kerken, maar ook van wijk- gebouwen. De Remonstrantse Broeder schap heeft door haar kerkbouw- actie thans ruim een ton binnen. Bat betekent, dat de bouw van een nieuw Rem. Kerk te Nijme gen thans verzekerd is. Ook de Evang. Luth. Kerk heeft een kerkbouwactie waar voor reeds uit verschillende plaatsen duizenden guldens bin nenkwamen. De eerste halve ton is thans bereikt. De Christelijk-Gereformeerde Kerken gaan met de kerkbouw acties starten na de komende feestdagen. Zondag 31 jan. zul len zij hun offerzondag houden. Voorzitter raadgevende vergadering Raad van Europa overleden De voorzitter van de raadge vende vergadering van de raad van Europa, het Britse socialis tische Lagerhuislid John Ed wards, is maandagochtend plot seling aan een hartaanval over leden. Edwards had zaterdag j.l. nog, als hoofd van een kleine af vaardiging van de assemblee, een bezoek aan president De Gaulle gebracht. Edwards, die sinds- 1945 voor „Labour"-zitting had in het Britse Lagerhuis, bereikte de leeftijd van 53 jaar. Hij is ver scheidene malen staatssecreta ris geweest. Edwards overleed maandag ochtend in het hotel in Straats burg waar hij zijn intrek had genomen, aan angina pectoris waaraan hij reeds enkele maan den leed. taire patrouilles uitgevoerd 0111 de Chinezen uit afgelegen dor pen te halen. Volgens een vorige week her nieuwd decreet moeten de onge veer 300.000 Chinese kleinhande laren op het eiland tegen 't eind van dit jaar hun zaken sluiten of overdoen aan Indonesiërs. Nederlander vermist in de Soedan De 45-jarige technische assis tent van de „Shell Company of the Sudan Ltd", de heer P. Bronsveld, wordt sinds vrijdag vermist. Het laatste dat van hem bekend is, is dat hij met een En gelse eolega, de heer Rudgard, in een gecharterd sportvliegtuig, een Piper, op weg was van Ne- rowe naar Dongola, in de Soe dan. Een woordvoerder van de Shell deelde mee, dat er thans naar het vermiste toestel gezocht wordt door vliegtuigen van de R.A.F.. die in Aden gestationeerd zijn, vliegtuigen van de „Suda nese Airways" en vliegtuigen van de Soedanese luchtmacht. De heer Bronsveld is sinds 1938 in dienst van de Kon. Shell Groep. Hij vertrok in november naar de Soedan. Vóór die tijd was hij in Indonesië werkzaam. den aan militaire sanctie Een andere legerfunctionaris lt.-kolonel Soenardjo, voorlich tingscoördinator van het centrale bureau voor defensie, heeft maandag scherpe kritiek ge leverd op vertegenwoordigers van de Chinese diplomatieke dienst, die zich zouden hebben ingelaten met interne Indonesi sche aangelegenheden. Volgens het persbureau Antara heeft Soenardjo echter ontkend, dat er beperkende maatregelen zijn ge troffen ten aanzien van de Chi nese ambassade in Djakarta. In dien er van dergelijke maatrege len sprake is, gelden zij slechts voor de personen die ervan be schuldigd worden zich te hebben ingelaten met de binnenlandse aangelegenheden en die het di plomatieke gebruik hebben over treden, aldus Soenardjo volgens Antara. veer dertig miljoen gulden zou den hebben. HET INDIAAS-CHINESE GESCHIL Premier Nehroe van India heeft maandag verklaard dat In dia geen militaire actie tegen de Chinese communisten in het ge- als een gluiper beschouwden. Zij 1 bied van Ladach wil ondernemen had enige tijd voor de fatale zon- J terwijl de diplomatieke onder dag gezien hoe Josje tijdens een handelingen voortduren. Maar ruzie in gevecht raakte met Joop daarna „is het'een zaak voor be en hoe zij hem met haar nagels het gezicht openhaalde. Daarna was ze bewusteloos gevallen. Ge- studering door het leger", aldus de premier in antwoord op vra gen in de statenraad. Op de vraag wat de regering zal doen om een einde te maken aan propaganda van Indiase communisten in de grensgebie den in die zin dat de Chinezen die de grens overschrijden, deel uitmaken van „een bevrijdings leger", zei Nehroe: „Tegen ieder die dergelijke propaganda voert, in het grensgebied of elders in het land, zal worden opgetreden." In haar woning in Haarlem is maandagochtend vroeg overleden de publiciste en romanschrijfster mevr. Amy Groskamp ten Have. Zij is 71 jaar geworden. Mevr. Groskamp, ten Have verwierf vooral bekendheid door haar pu- blikaties over etikette o.a. met haar boek: „Hoe hoort het eigen lijk?". Over deze onderwerpen schreef zij geregeld artikelen in verscheidene dag-, week- en maandbladen. Amy Groskamp ten Have werd in Amsterdam geboren en door liep de middelbare school voor meisjes. Na 1916 begon zij met haar publicaties. In 1930 hield zij haar eerste radiolezing. De over ledene schreef een groot aantal romans, essays, 4 novellen, en kele gedichten en meisjesboeken. (Adv.) de enige oliehaard met ten van 40 50 m*. Voer iett «rot (60 I 70 m») komt het medel 1009 in rrlft i f 3*1.- [rotere ruim tee ttnmerktng. De ideefe elieheanj veor inwonenden. alleervwonen- den. «uderenden. verpteegiter», keuken*, had- kamen. alaap- en atudeerkamen. Uitgevoerd met de enorm zuinige ReckdC branderpot, e Door de 10 belangrijke ichnftelljke garantie*, eindelijk een oliehaard waarbij gegarandeerd géén koude voeten, géén aterke roetvormmg en géén hoge branditofkoiten (géén ander merk geeft dit!) Neem du* géén genoegen met een Jnlndére kwali teit. Hoenron, Nederlands oudste leverancier van ollehaarden heeft immers de meeste ervaring! Geicltlg model met zichtbaar haardvuur, opklap baar bovendeksel en kookplaat. Zuinige blauwbrandende spaarvlam (minimum olie- verbruik ca. 2j ct per uur!) Zowel in de winter als In voor- en najaar en op kille zomeravonden Uw vertrek behaaglijk verwarmd. Heerlijke stralingswarmte en volop vloerwarmte. net zoals U dit van Uw kolenhaard zo gewend was. Géén aansteekproblemen één draal aan de knop en één lucifer - dat is alles! Bestel reeds nu. want de vraag is enorm! OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Djjkstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen WEINIG WIND Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied strekt zich uit van zuid-Rusland naar Frankrijk. Als gevolg hiervan zijn de luchtdrukverschillen klein geworden en is er weinig wind. In de nacht vormde zich in West- Europa op uitgebreide schaal fnist, die zich ook overdag op vele plaatsen wist te handhaven. Als gevolg hiervan waren de ma ximum temperaturen lager dan zondag. Vooral in Frankrijk was dit het geval. Zo daalde in Parijs de middagtemperatuur van 15 tot 3 graden. Op de oceaan heerst een vrij grote depressie-activiteit, maai de invloed hiervan blijft beperkt tot het westelijke gedeelte van de Britse eilanden. Bij ons is dan ook weinig ver andering in het weertype te ver wachten; wel zullen de tempera turen geleidelijk nog wat lager worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot dinsdagavond. Plaatselijk mist Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen met op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking. Dezelfde of iets lage re temperaturen. WOENSDAG 25 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.44 9.19 9.59 10.09 n.m. 9.35 10.10 10.50 11.00 ZON MAAN op onder op onder Nov. 24 8.13 16.39 0.24 13.50 25 8.15 16.38 1.34 14.17 26 8.17 16.37 2.48 14.43 27 8.18 16.36 4.04 15.13 28 8.20 16.35 5.23 15.46

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1