:en RUSSEN'IN MEXICO Man in Den Haag neergestoken De pers over de Brits-Duitse besprekingen KELEN 6.50 E SANOE Voordelig! RADIO INRUIL ACTIE Zaak „magere josje Koning Boudewijn over de Kongo Ka Vee Wee 1.50 Taak voor Europa? Grote maten NOVITA Radio de Buck satans sobêrt" RADIO TAZELAAR HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN w VIERDE DAG RADIO TAZELAAR RADIO TAZELAAR RADIO TAZELAAR I 21 november 1959 E L I N G R K 2.90 O.98 M D 5.75 ST JES fanaf 10.°° ens l.50 EN JAS E M D ;r >vrij Q.75 >r de jeugd TERNEUZEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 23 NOVEMBER 1959 16e Jaargang Nr 4840 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De eerste vice-premier van de Sowjet-Unie, Mikojan, vertoeft op het ogenblik in Mexico, nadat hij reeds eerder een bezoek bracht aan de Verenigde Staten. Hij is in Mexico niet alleen om er studie te maken van 't zaken leven, maar ook om een tentoon stelling te openen, waarop de Sowjet-Unie machines laat zien en blijk geeft van haar culturele belangstelling. Deze demonstratie heeft ook zakelijke bedoelingen. In Latijns- Amerika bestaat grote behoefte aan kapitaal, dat kan worden in gevoerd in de vorm van machi nes. Nu kan het Sowjetblok zeer wel op krediet leveren, en zij is gespecialiseerd in producten, die Mexico kan gebruiken, bijvoor beeld: automatische katoenpluk kers, werktuigen voor olieboring, machinerieën voor alle mogelijke fabrieken. Men zal zich afvragen, of de Verenigde Staten die niet kunnen leveren. Maar het ver mogen van de Noordamerikanen, om kapitaal te investeren en leningen te verschaffen is ook beperkt, daar zij zich over de ganse wereld zakelijk hebben ge ïnvesteerd. En de behoeften van de minder ontwikkelde landen van Latijns-Amerika zijn ont zaglijk groot. Als we bedenken, dat in Mexico dé bevolking elke der tig jaar verdubbelt, en dat het levenspeil nog ver beneden dat van de Verenigde Staten staat, (Adv.) JUMPERS - BLOUSES ROKKEN - VESTEN Terneuzen kunnen wij ons indenken wat er nodig is om grond te ont ginnen, fabrieken, woningen en wegen te bouwen, mijnen te exploiteren enz. Aanvullende bijstand van het Sowjetblok kan dus welkom zijn, als de vrees voor politieke infiltratie vermindert. Argentijnse zorgen Hoezeer alle Spaans en Portu gees sprekende landen van het westelijk halfrond voor dezelfde problemen staan, wordt bewezen in Argentinië. De economische dictator" van dit land, Alsoga- ray, bezoekt op het ogenblik Europa (ook Nederland) om te trachten er kapitaal te vinden, nadat hij in Washington is ge weest. Maar de Noordamerika nen kunnen niet genoeg doen. Hoewel zij meer uit- dan invoe ren. en hun handelsbalans dus gezond is, is de betalingsbalans door de vele geschenken en kre dieten passief, dat wil zeggen dat de Verenigde Staten goud moeten bijpassen en dollars ver liezen. Zij hebben nu doen weten, dat het herstelde West-Europa best wat kan bijdragen voor ach ter gebleven landen en wat meer kan geven voor defensie. En zo is het begrijpelijk, dat staatslie den en economen van Latijns- Amerika naar ons werelddeel komen. Alsogaray heeft geprobeerd, nadat onder de dictator Perón de staatsbemoeiing had geleid tot een systeem van subsidies, over grote bureaucratie, onvoldoende investering enz. weer een meer liberale economie in te voeren. Hij bezuinigde drastisch, ontsloeg duizenden beambten en ambte naren, probeerde de inflatie (een verschrikkelijke waardedaling van het geld) te stuiten en weer meer over te laten aan het par ticuliere initiatief. Dus moesten ook buitenlandsi- ondernemingen faciliteiten en garanties krijgen. Nu is Argentinië een van de weinige Zuidamerikaanse lan den die handel van betekenis drijven met het Sowjetblok. De kans bestaat, dat Argentinië daar ook investeringen zal zoe ken, indien die elders niet zijn te verkrijgen. Voor de buitenlandse politiek zou dat nog niet zo ge vaarlijk zijn, want alle 21 Ame rikaanse landen (met uitzonde ring van Canada) zijn in een ste vig bondgenootschap verenigd. Maar de Russen zouden een markt kunnen winnen en grond stof fenbronnen kunnen reser veren, die straks voor de atlan- tische wereld van veel belang zijn. Democratische belangen Daarbij komt, dat het Westen toch ook een ideaal moet dienen, dat van de democratie, wil het de volken redenen geven, iets te verdédigen van grote waarde. Democratie nu is in Latijns- Amerika een zwak plantje, en de kontakten met het Sowjetblok zullen dit niet versterken. Het is dus van niet geringe betekenis, als West-Europa de Amerikanen van noord en zuid kan helpen, het levenspeil te verhogen en de ontwikkeling te verhaasten van landen, die nog veel te kort komen. De Noordamerikaanse minister Herter heeft pas nog weer ge wezen op de uitdaging van de Sowjet-Unie op dit terrein. Zij is moeilijker te beantwoorden dan dat militaire vraagstukken kun nen worden opgelost. Maar de plicht is onafwijsbaar. dr. A. C. (Nadruk verboden). (Adv.) is de in aantocht zijnde (Adv.) 3» kaptxr W apoff» ctxhé omrit 16 brwwWjsboci 9 Unwuzen individuele haarverzorging nieuwste methodes met produc ten, die precies voor uw haar geschikt zijn. electr. verwijderen van overtol lig haar. Afghaans vliegtuig verongelukt. Een Afghaans üjnvliegtuig is zaterdagavond nabij de luchtha ven van Beiroet kort na het op stijgen verongelukt, waardoor 24 personen om het leven zijn geko men en drie gew ond. Het toestel was op weg naar Afghanistan. Het vliegtuig kwam neer op een heuvel op 10 km afstand van het vliegveld van Beiroet, nadat het enkele minuten na de start in brand was gevlogen. Het toestel was donderdagavond uit Frank fort in Beiroet geland. De piloot had toen technische storingen, waarna reparaties waren ver richt. Volgens een woordvoerder van de Ariana Airlines wordt voor het leven van de drie gewonden gevreesd. Het toestel vervoerde 22 passagiers, onder wie een kind, en een bemanning van vijf koppen. Het merendeel van de passa giers zijn Turken, Tsjechoslowa- ken en Afghanen. Er is één Amerikaan bij. De 51-jarige kelner en brood bezorger J. C. de V. heeft in de nacht van zaterdag op zondag de 28-jarige loswerkman H. de Vries met een schoenmakersmes neer gestoken. De politie heeft hem gearresteerd. Het meest tragi sche is dat de kelner de verkeer de heeft neergestoken. Hij had het gemunt op de vriend van zijn gewezen echtgenote. Deze vrouw, de 46-jarige E. R., woont in een pension aan de Jacob van der Doesstraat. De kelner, die zenuwziek is, had het mes vrijdag j.l. gekocht. Hij heeft nog niet bekend dat hij het scherpe wapen speciaal heeft gekocht om daarmede de vriend van zijn vroegere vrouw te ste ken. De kelner had zijn gewezen vrouw wel eens gezien met haar vriend. Zaterdagavond ging de vrouw met haar vriend naar Rot terdam. Omstreeks één uur in de nacht kwamen zij terug bij het pension. Zij zag haar vroegere man staan. Deze dook weg ach ter enige auto's. De vrouw, die bang voor haar ex-echtgenoot was, omdat hij haar vroeger veel had mishandeld, rende in paniek weg. De vriend liep ook weg. De kelner heeft daarop met een loper de deur van het pension geopend en is naar boven naar de kamer van de vrouw gegaan, maar deze bleek op slot te zijn. Hij is de trap weer afgelopen en heeft zich achter de buitendeur verborgen. Toen deze deur ge opend werd stak hij in wilde woe de toe. Hij stak echter de ver- keerde man in het hart. Toen hij de man zag weglopen, ging hij zelf, na de deur van het pension te hebben dichtgetrok ken, een andere kant op. Het mes wierp hij in een gracht. De kelner wist zondagavond, toen hij gearresteerd werd, nog niet dat hij de verkeerde man do delijk had gestoken. Eerst toen de politie hem daarover onder vroeg, zei hij: „Als ik nu maar de goede heb geraakt..." Het huwelijk van de kelner was slecht. In Darmstadt (Duits land), waar hij in de jaren 1954 tot 1956 woonde, heeft hij eens gevangenisstraf gekregen omdat hij zijn vrouw met een bijl op het hoofd had geslagen. In juli 1958 moest het echtpaar op last van de politie Duitsland verlaten en vestigde zich in Arnhem. De man raakte overspannen en moest worden opgenomen in de zenuwinrichting te Wolfheze. Eind 1958 ging de vrouw in Den Haag wonen. De man vond werk in Deventer. De vrouw vroeg echtscheiding aan. Zij verkreeg deze in september j.l. De kelner liet in oktober zijn werk in de steek en ging ook naar Den Haag. Hij trachtte steeds contact met zijn vroegere vrouw te vinden en viel zelfs haar ouders lastig. Een enkele keer heeft de vrouw haar man nog wel eens gesproken en koffie met hem gedronken. Zij durfde dit toen niet te weigeren omdat ze bang voor hem was. De nieuwe vriend van de vrouw heeft de dodelijk gestoken man zien weglopen. Hij dacht dat het haar vroegere echtgenoot (Adv.) Platenkoffers .MISTIG WEER. Het weer in West-Europa staat onder invloed van een hogedruk- gebied. Het centrum hiervan ligt boven Rusland. Op het midden van de Atlantische Oceaan hou den zich enkele vrij diepe depres sies op, maar hun bewegingsrich ting is voornamelijk noordooste lijk gericht en daarom zijn ze voor het weer in ons land van geen groot belang. Door dé flinke nachtelijke af koeling, die in deze tijd van het jaar groter is dan de verwar ming overdag, zijn bij ons ook de middagtemperaturen lager ge worden dan enkele dagen gele den. De mistkanzen zijn geleidelijk groter geworden en het is waar schijnlijk, dat vandaag op vele plaatsen de temperatuur maar langzaam zal oplopen door het zich handhaven gedurende een groot deel van de dag van mist of laaghangende bewolking. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot maandag avond. Plaatselijk mist Droog weer en weinig bewol king. Aanvankelijk echter op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking, die hier en daar lang kan blijven hangen. Dezelfde of iets lagere temperaturen dan gis teren. Overwegend zwakke wind uit zuidelijke richtingen. DINSDAG 24 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 7.28 8.17 Terneuzen 8.03 8.52 Hansweert 8.43 9.32 Walsoorden 8.53 9.42 ZON MAAN op onder op onder Nov. 23 8.12 16.40 13.24 24 8.13 16.39 0Z4 13.50 25 8.15 16.38 1.34 14.17 De Britse bladen zijn verdeeld in hun beoordeling of de bespre kingen tussen premier Mac.Millan en bondskanselier Adenauer de betrekkingen tussen Engeland en West-Duitsland hebben ver beterd. Volgens de „Daily Telegraph" (conservatief), is het geruststel lend dat de persoonlijke betrek kingen tu- sen de beide staats lieden soepeler zijn geworden, maar het zou fout zijn te con cluderen dat de besprekingen tot een hechte Brits-Duitse so lidariteit zulen leiden. ,.De al gemene indruk is dat er niet veel tot stand is gebracht" wat het wezen der kwesties zelf aangaat, aldus het blad. De „Daily Mail" gelooft dat de Brits-Duitse betrekkingen waarschijnlijk een ietsje beter zijn en een ander rechts blad, de „Daily Express", schrijft dat de betrekkingen thans „duide lijk aangenamer" zijn. De „Guardian" (liberaal) is van oordeel dat door de bezoe-1 ken van minister Lloyd aan Parijs en Adenauer aan Londen het Kanaal een iets kleinere kloof dan tevoren lijkt. Volgens' de liberale „News Chronicle" en het Labourblad „Daily Herald" heeft Adenauer de bespreking beheerst. Het socialistische blad schrijft dat het bezoek van het Britse standpunt uit bezien een mis lukking is. Engeland heeft ingestemd met Adenauers opvatting dat de ontwapeningskwestie als eerste punt op de agenda van een topconferentie moet staan, in plaats van het Berlijnse vraagstuk, aldus het blad. De meeste kranten wijzen op het hartelijke afscheid op Vic toria-station waar een menigte „For he's a jolly good fellow" zong, maar de diplomatieke correspondente van de „Daily Telegraph" zegt dat het station vol was van afgevaardigden naar een conferentie voor mo rele herbewapening en dat het twijfelachtig is of het zingen Adenauer gold. De Westduitse bladen zijn bet er algemeen over eens, dat de meningsverschillen tussen Enge land en West-Duitsland groten deels zijn opgelost door het be zoek van bondskanselier Ade nauer aan Londen. „Voor zover thans kan wor den vastgesteld, is een van de ongelukkigste hoofdstukken in de Europese geschiedend van na de oorlog geëindigd. Met voldoening wordt vernomen, dat West-Duitsland van plan is een handelsoorlog in Europa onmogelijk te maken. Wij moe ten als middelaars optreden tusen de vrijhandelszone en de gemeenschappelijke markt", schrijft „Die Welt". Het blad vervolgt„Adenauers wantrouwen over MacMillans Mr. BOT STAATSSECRETARIS VAN BINNENLANDSE ZAKEN Bij Koninklijk Besluit van 18 november 1959 is met ingang van vandaag benoemd tot Staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken mr. Th. H. Bot. standpunt tegenover het plan- Rapacki is blijkbaar weggeno men. Maar uit Londen wordt vernomen dat de Britten vast houden aan het denkbeeld van speciale gecontroleerde zónes. Daarin kan een bron van nieu we geschillen liggen". (Advertentie) Abdijsi roop (Akker-Siroop) bij het eerste kuchje en u verjaagt die gevaarlijke ziekte kiemen. De 23 genezende be standdelen geven hoest geen schijn van kans. Het grootste strafproces van het jaar in Nederland is zater dagochtend zijn vierde dag inge gaan. Wel zijn in de eerste drie dagen nagenoeg alle getuigen a charge tegen de 42-jarige Joop S., die ervan verdacht wordt in augustus 1957 zijn vrouw „ma gere Josje" te hebben gewurgd, gehoord, maar naarmate de be handeling vordert, blijkt telkens dat er nog getuigen zijn, die ken nis hebben van belangrijke fei ten. Donderdagavond werd de ver dediger, mr. H. G. T. H. Keune, opgebeld door iemand die zijn naam niet wilde noemen en zo wel de raadsman als de officier van Justitie achten het uiterst belangrijk in contact met deze getuige te komen. Zaterdagochtend werden als nog enkele extra getuigen ge hoord. die aanvankelijk niet wa ren opgeroepen. Zo b.v. verdach- te's eerste vrouw, die 3 kinderen van hem heeft. Zij verklaarde dikwijls door Joop geslagen te zijn. Als gevolg van een vuistslag is haar neus nog steeds iets in gedrukt. Ook haar had Joop wel bij de keel gegrepen, niet alleen bij ruzies, ook bij liefkozingen. Op verzoek van de president fungeerde vervolgens recher cheur Baantjes als slachtoffer en deed de getuige voor hoe Joop haar de keel had dichtgeknepen (Adv.) Gramofoonplaten (Adv.) Inruil Radio's m. gar. VERLOVING VAN DE SJAH VAN PERZIE. De sjah van Perzië en Farah diba zullen zich vandaag verlo ven, zo is zondagavond door Per zische hoffunctionarissen mee gedeeld. Farah Diba, die 21 jaar is, is zaterdag uit Parijs in Teheran aangekomen. Koning Boudewijn heeft gis teren een dringend beroep op alle Belgen gedaan om zich „aaneen te sluiten" voor de op lossing van het Kongolese vraagstuk. De koning zei, dat Kongo niet prijsgegeven zal worden vooraleer een uiteinde lijke vreedzame en rechtvaardi ge oplossing van het vraagstuk is bereikt. Koning Boudewijn sprak tij dens een plechtigheid ter ge legenheid van het 125-jarig be staan van de vrije universiteit van Brussel. Aan de koning is het doctoraat honcris causa van deze universiteit verleend. De koning verklaarde, dat het Kongolese vraagstuk hem reeds maanden kwelt, omdat het van zeer groot belang is voor de toekomst van België en omdat het land en de mensen, die erbij betrokken zijn, hem nauw aan het hart liggen. „Nog niet zolang geleden toen ik er in 1955 mijn rondreis maakte, kon ik uit de vele con tacten die ik had met inlanders en blanken, opmaken dat ons groots beschavingswerk het stadium had bereikt, waarin wij de zwarte bevolking de hand moeten reiken om haar te leiden op de weg naar zelf bestuur. De gebeurtenissen heb ben echter een wending geno men, onverwacht en vlug. On stuimige krachten werden plot seling ontketend en er waren niet genoeg verstandige en er varen elites voorhanden om deze vloed in te dijken en te leiden. In deze moeilijke omstandig heden denken wij niet alleen aan de inlandse bevolking waarvan het lot ons voortdu rend bezig houdt, maar ook aan onze landgenoten in Kongo", aldus koning Boudewijn. De koning vervolgde„Als opvolgers van het taaie pio niersras. dat eertijds de onaf hankelijke Kongostaat in het leven riep. verdedigen zij de belangen van Kongo, die ook de onze zijn, op een ogenblik waarop onze werkzaamheid niet alleen broodnodig blijft, maar bovendien een snelle aanpas sing vergt aan de zeer snel evo luerende volkeren' Over het hem toegekende eredoctoraat zeide de jonge vorst, dat hij het wilde beschou wen als een versteviging van de banden, die het vorstenhuis en de wereld van de wetenschap altijd hebben verbonden. toen hij haar een maand na de dood van Josje had opgezocht. Hij bakte eerst zoete broodjes met zijn vroegere vrouw en toen die hem afweerde, greep hij haar 1 bij de keel. Hij liet snel los. „De moordenaar van Jos moe ten ze aan de hoogste boom op hangen", had de getuige gezegd. „Ach, waarom?" zou Joop ge antwoord hebben, „we zijn alle maal maar mensen". „Het was altijd oppassen met hem", deelde ze nog mee, „je kon nooit wat zeggen of je kreeg slaag". Dit alles is Joop S. te veel. Voor het eerst in dit proces schieten de tranen hem in de ogen, nu ook zijn eerste vrouw hem afvalt en hij alleen staat. „Zeg nou eerlijk", zegt hij tegen haar, „ik heb je wel gesla gen als ik dronken was, dat heb ik toegegeven, maar als ik nuch ter was, dan gedroeg ik me toch goed. Zeg eerlijk, ben ik zo slecht voor je geweest?" Heftig bijt de vrouw terug: „Ja, je bent slecht voor ons ge weest. Je hebt je dochter van drie-hoog uit het raam willen gooien. Ik heb meer slaag van je gehad, dan eten". „We zijn in 1950 gescheiden en in 3953 heb je me toch weer een maand of negen teruggenomen. Waarom heb je dat dan ge daan?" „Omdat ik van je hield, Joop." „Dank u", zegt Joop voldaan tegen de president en gaat weer zitten. Een thans 44-jarige vrouw, die kort na dé oorlog een vriendin van Joop was en met hem sa menleefde, verklaarde haar best te hebben gedaan hem van de drank af te helpen. „Uit zelfver dediging heb ik in die jaren le ren vechten. Hij was een bruut, die mijn leven tot een hel maak te. Als hij dronken was sloeg hij de hele inboedel kapot". De 50-jarige „Duitse Loes", 'n werkster, die inderdaad met een Duits accent spreekt, bleek in 1951 een vriendin van Joop te zijn geweest. Begin 1957 had ze hem weer ontmoet. „Ik ben bang dat Jossie mij bij de politie zal aangeven" had Joop gezegd, toen ze enkele borrels hadden gedron ken. Later was hij met haar naar haar kamer gegaan en was daar plotseling een wrede sadist ge worden, die haar op de divan gooide, klappen in 't gezicht gaf en haar de keel dicht kneep. Ze kreeg het ontzettend benauwd, probeerde iets te roepen, maar viel bijna bewusteloos. „Huil niet zo", had Joop gezegd, toen hij haar even later los liet. Hij was erg dronken. Dit brengt de raadsman er toe er op te wijzen, dat Joop zich alleen als een beest gedraagt als hij dronken is. „Heeft u gemerkt, dat deze man 2 persoonlijkheden in zich heeft, een vriendelijke als hij nuchter is en een wrede, sadis tische als hij dronken is?" vraagt de president. „Ik heb de man nooit zo ge kend als die avond in 1957", luidt het antwoord. was, die zich niet goed voelde. De vrouw is in haar angst voor haar gewezen man, naar een kennis gelopen en heeft daar de nacht doorgebracht. Zij kwam zondag morgen om negen uur thuis in het pension en is direct gaan sla pen. Eerst zondagmiddag hoorde zij van het drama. Daarop heeft zij de politie ingelicht. (Adv.) VICTORY iSiVOO een lichte sigaar J voor fafad. MESSENSTEKEN DOODT JONGEMAN IN ZALTBOMMEL Nadat de eigenaar van een lunchroom te Zaltbommel. de heer Van der Schoot, omstreeks tien uur zaterdagavond een stel letje ruziemakende jongelui uit zijn zaak had verwijderd, ont spon zich op straat tussen de jongelui een gevecht. De 20-jarige E. B„ uit Waar denburg, van beroep fruitteler, trok onverhoeds een mes en stak daarmede de 20-jarige bankwer ker M. Biero in de hartstreek. Terwijl het slachtoffer op het trottoir neerviel, gooide de dader zijn mes weg en vluchtte via de lunchroom naar een schuur in de achtertuin. Hier werd hij even later door de heer Van der Schoot gevonden. De dader legde ter plaatse een bekentenis af tegenover de poli tie. Het slachtoffer, een Hon gaarse vluchteling, die reeds en kele jaren in Zaltbommel woon de, overleed direct na aankomst in het ziekenhuis te Zaltbommel. Protestactie van Belgische automobilisten. Negen van de tien Belgische automobilisten hebben zaterdag gevolg gegeven aan de oproep van ali'e nationale organisaties van weggebruikers om, als pro test tegen een door de regering aangekondigde verhoging van de benzineprijs, hun wagen in de ga rage of voor de deur te laten staan. In plaats van tienduizenden re den zaterdag slechts enkele tien tallen auto's over de grote boule vards in de Belgische hoofdstad. De voetganger was voor één dag koning in alle Belgische steden. In Hasselt hadclen de melkven ters zells weer paard en wagen van stal gehaald. De regering heeft aangekon digd dat zij de heffing op benzine met 5,7 cent per liter verhoogt, waardoor de prijs per liter 57.2 cent wordt. MEDEDELING Wegens overvloed van plaatselijk nieuws en sport berichten, zijn wij genood zaakt het feuilleton; het vervolg van het avontuur- verhaai „Het recht der lange lansen"; benevens enkele andere artikelen tot het volgend nummer uit te tellen. RED (Adv.) Philips Portables Reeds in 1937 deelde een amb tenaar van de reclassering in 'n voorlichtingsrapport mede wei nig hoop te hebben voor de toe komst van Joop S., die toen voor een kleinere zaak terecht moest staan. Een tweede voorlichtings rapport dateerde uit 1951. „Te recht heeft men in 1937 al bange vermoedens over deze man uit gesproken", stond daarin. Er is geen psychiatrisch rap port over de verdachte uitge bracht, aangezien hij daartoe geen medewerking wilde verle nen. „Dat is misschien wel juist ook", zei de president, „eerst moet worden nagegaan of ver dachte het ten laste gelegde, dat hij ontkent, begaan heeft". Daarmee is de eerste fase van het proces beëindigd. Alle getui gen a charge, ongeveer 35, zijn gehoord. Vandaag wordt de be handeling voortgezet met het horen van de getuigen a déchar ge- 11

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1