Sunil wast stralend wit... KERKDIENSTEN en spaart uw linnenkast i VERSLOOT Zondagsdiensten N 0 V I T A WITTER DAN DE WITSTE MEEUW Jacht tussen klip en rots RADIO TAZELAAR Grote maten natuurlijk de nam zuivere '^MÊÊÊÈÊÊê DORNFORD ÏATES DE OLIESPECIALIST Zaterdag 21 november 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina S dragen (opmaken, aanbieding rapport enz. I en worden voor 1959 in totaal begroot op 1500. Dit komt neer op 5 cent per in woner van de erbij betrokken gemeenten. B. en W. stellen voor het be drag van 5 cent per inwoner te voteren. De heer De Visser zegt op de te Hulst gehouden vergadering te zijn geweest en tot de conclusie te zijn gekomen, dat het rapport wel voldoende de toestand tot meng brengt. Hij geeft verder aan wat in de toekomst verbeterd dient te worden, maar de genees middelen hiervoor vergen grote uitgaven en daarover wordt in het rapport te weinig aandacht geschenken. Hij vraagt zich in de eerste plaats af of het gewenst is met deze commissie verder door te gaan en in de tweede plaats of de gemeente Zaamslag wel in de juiste combinatie terecht is ge komen. De Voorzitter zegt. dat het rapport een beschrijving geeft hoe de toestand op het ogenblik is. Het geeft echter geen wijze aan op welke wijze verbetering kan worden aangebracht. Het werkcomité zal de plannen voor een mogelijke verbetering aan oen nader onderzoek moeten on derwerpen. Er rijzen in deze nog talrijke vragen. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voor de na 1 januari 1960 te maken kosten zal door de com missie nog een verzoek om een bijdrage worden ingezonden. Voorstel tot verlening van medewerking ingevolge art. 50 Kleuteronderwijswet, Van het bestuur van de Stich ting Chr. Kleuteronderwijs zijn verzoeken om medewerking in gevolge art. 50 Kleuteronderwijs wet ingekomen. Het betreft het aanbrengen van enig ontwikkelingsmateriaal en schoolbehoeften, het aan schaffen van een fietsenrek en het betegelen van een gedeelte vóór de school gelegen speel plaats. Z.h.s. verleent de raad over eenkomstig het voorstel van B. en W. hieraan zijn goedkeuring. Voorstel vaststelling krediet- bedrag rekening-courant N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. B. en W. stellen voor het be drag voor 1960 weer te bepalen op ƒ50.000. waarmede de raad z.h.s. akkoord gaat. Vaststelling gemeentebegro ting, dienst 1960. De heer C. A. de Kraker, die met de heer L. F. Florusse de gemeente-begroting 1960 heeft gecontroleerd, adviseert tot goedkeuring van deze begroting, onder dankbetuiging aan de gemeente-secretaris en het per soneel ter secretarie voor het voorbereidend werk en de sa menstelling der begroting. De Voorzitter dankt de com missie belast met de controle der begroting voor haar arbeid en vraagt of men vóór de behan deling algemene beschouwingen wenst te houden. Daar dit niet het geval is, wordt overgegaan tot artikelsge- wijze behandeling der begroting. Presentiegelden leden van de gemeenteraad De heer De Feijter vraagt hoe het college van B. en W. over het presentiegeld denkt. De Voorzitter antwoordt, dat dil bedrag op het maximum staat, dat door Ged. Staten is toegestaan. Onderhoud en aankoop van meubelen informeert de heer Van Cadsand naar de nieuwe meubelen voor de raadszaal. De Voorzitter antwoordt, dat deze besteld zijn en naar R. en W. hopen, nog dit jaar zullen worden geleverd. De begroting Vrijwillige brand weer geeft geen aanleiding tot enige bespreking en wordt z.h.s. goedgekeurd. Straatverlichting De heer Florussen wijst er bij de post onderhoud lantaarns en verdere kosten straatverlichting op, dat in de buurtschappen op. dat in de buurtschappen nog lampen van 40 watt in de straat verlichting worden gebruikt, het geen te weinig licht verspreidt. De Voorzitter zegt toe, dat hieraan aandacht zal worden ge schonken. Subsidie (erzakc van verkeer en toerisme. Ingekomen is een verzoek van de Vereniging voor Veilig Ver keer Terneuzen en omstreken om een subsidie voor 1960. B. en W. stellen voor een sub sidie van 50 te verlenen. Z.h.s. verleent de raad hieraan zijn goedkeuring. Subsidie R- K. Ziekenhuis te Sluiskil. Naar aanleiding van een bin nengekomen verzoek van het be stuur van het R. K. ziekenhuis te Sluiskil om toekenning van een subsidie, stellen B. en W. voor een subsidie te verlenen van 1 per ligdag voor een patiënt uit Zaamslag zulks met een maxi mum van 250, hetgeen overeen komt met de subsidie die door R.K. gemeenten uit de omgeving wordt verleend aan het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen. De heer l)e Kraker kan hier mede wel instemmen, maar vindt het jammer dat de verpleeggel- den niet opgetrokken worden tot die van het ziekenhuis te Terneu zen. Z.h.s. gaat de raad met het voorste] van B. en W. akkoord. Bij de post suffcidie aan reclas- ser>i~s lenigingen deelt de V -r mede, dat een verzoek ngen van de afd. reclas- ,..g van het Leger des Heils om een subsidie voor 1960. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt door de raad z.h.s. hierop afwijzend beschikt. Begroting Vereniging „Het Groene Kruis". Voorgesteld wordt voor 1960 weer een bedrag van 2250 als subsidie te ramen1750 in de loop van 1960 te betalen en bij een eventueel tekort op de reke ning van de Vereniging over 1960 een gedeelte van. of maxi maal het resterende bedrag van ƒ500. Z.h.s. goedgekeurd. Begroting Juliana-Zicken- huis te Terneuzen. Het tekort van het ziekenhuis wordt geraamd op 140.000. Op grond van de verleende garan ties komt voor rekening van de gemeenten Axet. Hoek. Terneu zen en Zaamslag f 110.730.95. Voor Zaamslag is het aandeel 12.210.69. Ten laste van de Stichting blijft een bedrag van 29.269.05. Uitkering aan de Waterlet- ling Mij Zeeuwsch-Vlaande- ren in verband met aanslui ting onrendabele gebieden. De heer Florussen vraagt in lichtingen over hetgeen in de gemeenteraad van Terneuzen aangaande de waterleiding maat schappij te berde-is gebracht. De Voorzitter zegt dat hierop thans niet verder kan worden ingegaan, daar dit een kwestie is voor de gemeenteraad van Ter neuzen. Wij zullen dit eerst kun nen overzien als deze kwestie tot een einde is gebracht. Subsidie aan vereniging voor drankbestrijding. Op voorstel van B. en W. wordt z.h.s. afwijzend beschikt oo een verzoek van de vereniging Zeeuws Consultatiebureau voor alcoholisme te Middelburg om een subsidie van 75. Onderhoud toren. De heer Van Cadsand infor meert naar de verlichting van het torenuurwei-k. De Voorzitter antwoordt, dat er binnenkort iets aan de wijzer platen zal moeten worden gedaan Uit een gehouden kollokte is een fonds van ƒ150 verkregen, ter wijl B W. hebben voorgesteld aan dit fonds 500 toe te voegen. In principe kan de raad zich uitspreken of hij voor verlichting van de wijzerplaten is. Za ja. dan zullen B. W. met een voorstel dienaangaande aan de raad ko men. Z.h.s. wordt besloten dit bedrag van 500 op de begroting te plaatsen. Onderhoud van waterlossingen sloten enz. De heer Florussen vestigt de aandacht op de stank aan de westzijde van het dorp. Er heerst daar des zomers een ge weldige stank en hij zou gaarne zien dat B. W. tot demping van deze waterleiding zouden willen besluiten. De Voorzitter antwoordt dat dit niet een zo eenvoudige zaak is, maar zegt toe dat dit in stu die zal worden genomen. Onderhoud Wandelplaatsen plantsoenen. De heer Van Cadsand zou gaar ne zien. dat de fontein aan de noordzijde van het Plein verbe terd werd. De heer Koster zou het waar deren zo de gemeente met een mooie fontein voor de dag kwam. De Voorzitter staat op het standpunt dat het noodzakelijke moet voorgaan boven het ge wenste. Kosten van cursussen voor huishoudelijke voorlichting. Een verzoek is binnengekomen van de provinciale commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland om gratis een lokaal beschikbaar te stellen of vergoeding van zaal- huur voor een naaicursus. Overeenkomstig het voorstel van B. W. zal een bijdrage van 45 worden verleend voor tege moetkoming in de zaalhuur. Subsidie aan muziekvereni gingen. Z.h.s. wordt aan de muziekver eniging „De Volharding" een subsidie van 750 verleend, zulks overeenkomstig het voorstel van B. W. Subsidie aan sportvereni gingen. Aan de lijvereniging „De Ju- lianaruiters" wordt z.h.s. een sub sidie van 100 verleend. Subsidie en bijdragen aan militaire tehuizen. Overeenkomstig het voorstel van B. W. wordt z.h.s. afwij zend beschikt op het verzoek om subsidie voor 1960 van de Cen trale van Katholieke militaire tehuizen. De heer Florussen wenst aan tekening dat hij geacht wil wor den tegen het voorstel van B. W. te hebben gestemd. Begroting Algemeen Burger lijk Armbestuur. B. W. stellen voor het be drag van de te verlenen subsidie op de begroting te plaatsen en de goedkeuring van de begroting aan te houden tot de volgende vergadering. Aldus z.h.s. besloten. Subsidie geestelijke volks gezondheid. Op het verzoek van de pro vinciale Bond „Het Wit -Gele Kruis" om een subsidie van 10 cent per inwoners wordt over eenkomstig het voorstel van B. W. z.h.s. afwijzend beschikt. Kosten stichting nieuwe openbare lagere school. B. W. stellen voor in 1960 over te gaan tot de bouw van Van zate. aagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter J. J. J. v. d. Griek. Tel. 2020. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Wil-Gele en Groene Kruis: zr. N. Dieleman, Axelsestraat 35. Tel. 3360. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon te Sas van Gent, Tel. 01158—588. (Advertentie.) (Adv.) JUMPERS - ROKKEN - BLOUSES VESTEN Terneuzen Deze school zal gebouwd wor den in de noord-oostelijke hoe. van het uitbreidingsplan Polder straat. De heer I'Iorusscn zegt, dat dit een voorstel is, dat hem na aan het hart ligt. Met wat goede w, kan do nieuwe school bij de aan vang van de nieuwe cursus in ge bruik worden genomen. De heer Faas vraagt hoe de toekomstverwachtingen zijn ove, het aantal leerlingen dat deze school zal bezoeken. De Voorzitter antwoordt dal dit moeilijk te zeggen is. Er is B. VV. wel eens in de schoene geschoven dat er in deze zar door het college getreuzeld is. maar dit is geenszins het geve B. W. hebben thans ei knoop doorgehakt en deze post op de begroting geplaatst. De heer Florussen is van oor deel, dat wanneer er een nieuwe school is met behoorlijke acco- modatie en goede leerkrachten aan de school verbonden worden, het aantal leerlingen zeker zal toenemen. De heer De Visser vindt do basis van deze school te smal, want tóen het besluit genomen werd om een nieuwe school tc houwen waren er 30 leerlingen, terwijl er nu 21 zijn. Hij is van mening dat het soort van het onderwijs door de ouders ozen wordt uit overtuiging en daarom is hij er niet zo gerust op dat het aantal leerlingen door de bouw van een nieuwe school zal toe ïemen. De Voorzitter wijst er op, dat deze school, waarvoor de kosten de school in de/.a gemeente recht geraamd worden op ƒ75.000. van bestaan heeft en B. W. (A''" NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND Hier is met Sunil gewassen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stra lend wit wordt, werkelijk stralend wit 5 Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunilhebt u minder waswerk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw, oök wasmachine en wringer varen er wel bijl V.' Neem meteen het voordelige 77) (Nadruk verboden.) We stonden er niet al te best voor daarover waren we het eens. En als Mangey werkelijk naar dat kruispunt was gelopen was ons doodvonnis zo goed als getekend. Als dat niet was ge beurd konden we mogelijk op een vijftiental uren rekenen, waarin wij moesten zien te ont snappen. Overigens zijn cellen doorgaans op ontsnappingspogin gen berekend en de zaklantaren zou vermoedelijk niet langer dan een uur of drie branden. Daar stond tegenover dat we alle kan sen verspeeld zouden hebben wanneer we er niet in slaagden te ontsnappen. De Jager zou geen risico nemen en wij waren bei den ongewapend. In dat geval zou het lot van Katharine afhan gen van George en Carson die al van de aanvang af in het na deel zouden zijn, daar de Jager op de hoogte was van wat er zich had afgespeeld en zij niet. Ver moedelijk zouden zij bij hun po gingen ons op te sporen regel recht in de val lopen.wat tot gevolg zou hebben dat dit beest zou kunnen doen wat hij wilde, dat Katharine dinsdag zou ver trekken naar Zuid-Amerika, waar zij „heel ander werk zou krij gen." Onze enige hoop was deze dat George of Carson of beiden straks terug zouden komen om rapport uit te brengen en dat zij, wanneer wij in de loop van de dag geen van tweeën kwamen opdagen, argwaan zouden krijgen en een bezoek aan het schip gin gen bregen. Wanneer zij Mangey het vuur aan de schenen legden zou hij vermoedelijk doorslaan; zij zouden in elk geval weten dat er iets mis was gegaan en zij zouden dus gewaarschuwd zijn als de Jager op het toneel ver scheen. Onderwijl lag het op onze weg alles in het werk te stellen om zelfstandig onze ontsnapping mo gelijk te maken, zodat wij de gunstige positie, die Mansel met zijn optreden had bereikt, zouden herwinnen. Maar toen hij de zaklantaarn aanknipte en ik onze cel eens beter bekeek verloor ik eerlijk gezegd alle moed. De cel was nog geen twee me ter in het vierkant en ongeveer één meter vijfenzestig hoog. De binnenwand was geheel met zeil doek bekleed, plafond en vloer zowel als de vier wanden .Van een patrijspoort, een rooster of iets dergelijks was niets te be speuren, maar de deur konden wij duidelijk localiseren aan de hand van een rechthoek, van ruim een meter bij een halve meter, waarlangs het zeildoek was doorgeknipt. Dat er geen deurklink was ligt voor de hand. Meubels ontbraken geheel, er was zelfs geen haak of iets der gelijks te ontdekken, die wij als gereedschap hadden kunnen ge bruiken. Het zeildoek zelf hing niet slap, het was ook niet bij zonder strak gespannen. Wan neer er druk op uitgeoefend werd gaf het mee, houvast bood het nergens. Het verkeerde in zeer vervuilde toestand, maar- ver toonde geen sporen van breuk of zelfs maar van slijtage. Wat ik aanvankelijk niet kon zien, maar naderhand ontdekte was, dat de gehele cel bekleed was met een viertel lagen zeil doek: dat de wanden met zaag sel waren opgevuld, de zoldering uitgezonderd; dat het zeildoek door middel van ijzeren banden aan de wanden was bevestigd, die zelf ook weer waren over trokken en niet in het oog lie pen. Het was in de cel ondraaglijk warm, maar toch was er geen twijfel mogelijk dat er op een of andere plaats ventilatie aanwe zig was. Wij gingen allereerst op zoek naar deze ventilatieopening; maar hcewel wij het zeilde decimeter voor dec'n-'.or afzoch ten en/ de stof ine. n om le controleren of er zich daarachter waren van oordeel dat dit be sluit genomen diende te worden. Hierna werd de gemeentebegro ting 1960 z.h.s. door de raad goedgekeurd met voor de gewone dienst in ontvangsten en uitga ven ƒ514.753.40 en een post van onvoorzien groot ƒ4875 en aan gevend een tekort van 10.848.35. De kapitaaldienst geeft aan in ontvangsten 57.071.76 en uit gaven 780.763,- Alzo een na delig slot van ƒ123.691,24. RONDVRAAG. De heer Van Hoeve informeert naar de oude bomen, die langs de dijk bij Othene liggen. Het is daar een rommel. Hij vraagt om in deze toestand verbetering aan te brengen. De heer De Visser wijst op de gevaarlijke situatie bij de dui ker in de Terneu/.ensestraat. Met een voorbeeld toont spreker aan hoe gevaarlijk het daar ter plaat se is zolang het trottoir nog niet is doorgetrokken. Hij acht het gewenst, dat dit gedeelte spoe dig zal worden betegeld, des noods kan een tijdelijke voorzie ning worden aangebracht. Verder vraagt de heer De Vis ser of de verekeersborden van 50 km niet te dicht bij de bebouwde kom der gemeente staan. De Voorzitter antwoordt dal wat de bomen langs de dijk te Othene betreft, dit een particu liere zaak is, waartegen de ge meente niet kan optreden daar de bomen op het terrein van de heer De Putter liggen. Over de duiker in de Terneu- zensestraat wordt onderhandeld. B. W. verwachten ieder ogen blik de goedkeuring van Ged. Staten op dit werk. De verkeersborden van 50 km staan thans nog op de wettelijk voorgschreven plaats, d.w.z. op de grens van de kom, doch B. W. hebben maatregelen ge troffen om de komgrens in wes telijke richting te verplaatsen. De Voorzitter betuigt de raad zijn dank voor de prettige en vlotte wijze waarop in het belang der gemeente werd vergader", waarna hij de vergadering siu.. met dankgebed. een opening bevond, bleek het zeildoek zo taai, dat wij geen luchtrooster vonden. Onze nutte loze onderneming was er daar entegen wel oorzaak van dat het zweet ons aan alle kanten uit brak en eer wij onze pogingen voortzetten ontblootten wij bei den het bovenlijf. „Kijk eens", zei Mansel, „vol gens mij moeten wij beginnen met het volgende. Wanneer wii hier niet uit zijn eer de Jager aan boord stapt en ons niet als beesten willen laten afslachten, dienen wij althans enige maat regelen te treffen om een onver hoedse overval onmogelijk te ma ken. Als wij dat zeidoek hier bo ven ons los kunnen krijgen ik bedoel aan drie kanten van het plafond, zodat het boven de deui blijft vastzitten, komt het als eer gordijn langs die wand te han gen. Als ze de deur plotseling openrukken kunnen ze niet da delijk het inwendige van de cel overzien en zeildoek kun je nu eenmaal niet even snel opzij schuiven als een gebloemd slaap kamergordijn. Bovendien is b"t mogelijk dat wij boven dat zeil doek iets aantreffen, waarmede wij ons voordeel kunnen doen." Terwijl hij dit zei haalde hij tot mijn immense opluchting een zakmes met drie lemmetten te voorschijn uit een klein zakje, achter in zijn jas; hij duwde mij de lantaren in handen en begen er mee. een behoorlijke scheur in het zeildoek boven ons hoofd snijden. (Wordt vervolgd.) OOST vVS-VLAANDEREN ZONDAG 22 NOVEMBER. NED. HERV. KERK. Axel; 10 uur Vic. S. den Blaau- 2.30 uur Ds. P. J. Pen- nings. Hoek: 10 uur Ds. J. Scholten, n 'lerneuzen: 2.30 uur Ds. \V. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. Hulst10 uur Ds. R. G. J. Timmers. Philippine: 2 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur Dankdienst. Ds. J. G. N. Cupédo; 2.30 uur Vic. G. P. Post, van Terneuzen. Tr peil 'nnNoord -1 "aal10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 3 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst; 7.30 uur Ds. J. W. van Petegem. van Zaandam. (Bi- zondore dienst. Gebouw Kcrkhoflaan: 10 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Zaamslag. 9.30 uur Ds. Ph. M. Bechl; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer. GEREFORMEERD! KERK. AxelGeen opgavp. Hoek: 10 uur en 2.30 uur ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. M. de Regt. van Nieuwendijk. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. GEREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen. 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GF.REF. KERK Zaamslag: Geen opgave. GEREF. GEMEENTE (Ryu.). (Gebouw Pro Rege.) Terneuzen: 10 uur cn 2.45 uur leesdienst. (Adv.) Waarom lult U méér t^ra'en dm nodig ia? Iedere Huisvrouw is werkelijk enthousiast over de KOLEN-CONVECTOR hef jrote succes van de Jitrbeurs 1959 in vormgeving xijn tijd ver vooruit technisch werkelijk niet tt verbeteren De xulnigct* in brandstofverbruik U itookt Immer» de veel goedkopere anthradetnootjes i en 5! De grootste In wermtecapecitelt namelijk ca. 18.000 Kcal. per uur brutoxowel het grootste als het kleinste ver trek tot In de verste hoeken heerlijk verwarmd! De beste in kwaliteit... gepatenteerde vuurkorf van speciale constructie, vervaardigd uit chroom gelegeerd materiaal in plaats van het veel goedkopere gietijzer, waar door een lange levensduur gegarandeerd wordt! De laagst* In prij» namalijk f395.-... dus 100 gulden goedkoper dan U voor «en kolen-convector van goed* kwaliteit gewend bent te betalen! En het modal! Verrassend mooi en Oh ao gezellig, zowel in een oud all modern interieur! Laat nu reeds een Hoenson bij de officiéle Hoenson dealer in Uw woonplaats voor U reserveren, want de vraeg is enorm. Varstandig* menstn gaan bij aanschaf van een liol.n-ionvector op hun eigen gezonde oordeel af. Vraag daarom uitdrukkalijk om de Hoenson kolen-convactor, de beste in kwaliteit en... de laagste in prijs. GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur Ds. Aangeen- brug; 2 uur Leesdienst; 6 uur ds. Aangeenbrug. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Leesdienst. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur. 8.30 uur an 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Mlseen. Sluiekil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.1S uur en 17.00 uur: H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 22 NOVEMBER. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet: 11 uur Ds. W. S. Evenhuis: 4 uur Ds. C. van Evert, van IJzendijke. (Jeugd dienst.) Breskens: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis. van Biervliet: 6.30 u. Ds. M. de Jong. van Groede. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 9.30 uur Eerw. heer E. Verwaal. Kand. te Drieber gen. Nieuwvliet10 uur Ds. Joh. Brezel. (Oogstdienst.) Oostburg; 10 uur Ds. W. S. Hugo v. Dalen. (Dodenherdenking.) Retranchement10 uur Ds. S. Tijmstra. (Dodenherdenking.) Schoondijke: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. A. H. v. d. Heuvel, van Utrecht. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. A. H. v. d. Heuvel, van Utrecht. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaam slag. IJ/ mdijke: 10 uur Ds. W. B. Bèrgsma. van Waterlandk. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eflgen- daal. (Adv.) Betere Service OFFICIAI, HOENSON DEAT.ER DiJkstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLA ANDEREN" TERNEUZEN. Veiling \an vr'ydag 20 nov. GROENTEN. Per 100 stuks: Glassla 15,70- 15.60. Per stuk: Bloemkool A 41 76 et, B. 17 44 ct, C. 16 23 et. afw. 10— 58 et; Knolselderij 619 et. Per bos: Selderij II 5—8 ct. Per kg: Andijvie 20 —25 ct, afw. 7 ci; Kroten 25 ct; Rode kooi 36 ct; Chinese kool 1013 ct; Savoye kool 2632 ct; Witte kool 15 -25 ct; Waspeen 2833 ct; Prei II 20 -36 et; Spruiten 7990: Uien II 7 —29 ct; Witlof I 103—112 ct, II- 95 108 ct, afw. 7387 ct. FRUIT. Per kg. Appels: Goudreinetten II m. 75/85 46 ct, m. 65/75 40 ct, II D 29—31 ct, grof 3943 ct, fijn 37 ct; Golden Delicious I D 37 ct, grof 57—58 ct, fijn 3745 ct; Jo nathan fijn 49 ct. Peren: Conference IID 40 ct, grof 5254 ct, fijn 3537 ct; St. Rémy grof 32 ct, fün 27 ct.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3