RADIO j. BUCK Provinciaal nieuws RADIO TAZELAAR ,y"'i RADI Gemeenteraad van Zaamslag 2e PRIJS 3e PRIJS DOE MEE EN WIN EEN PRIJS 1e PRIJS RADIO TAZELAAR DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 21 november 1959 PHILIPS De zaak met de grootste sortering Voor ermee .n twaliteit TERNEUZEN AXEL SAS VAN GENT. SLUIS HIER ZIJN DE PRACHTIGE PRIJZEN VAN UW SPECIAALZAAK VOOR RADIO EN TELEVISIE Philips Televisie Pagina 2 Radio of Televisie? NOORDSTRAAT 84-86 TELEFOON 2573 TIRNEUZIN De heer Meyers afgetreden als directeur van de „Harmo nie Terneuzen" en van de „Terneuzense Muziekschool." Sedert enige dagen treedt de heer J. Meijers niet meer op als directeur van de Harmonie Ter- neuzen. Zijn fuctie wordt tijde lijk waargenomen door de heer P. Eekman. Ook de functie van directeur der Terneuzense Muziekschool wordt niet meer door de heer Meijers vervuld. Firma J. S. Laurens opent nieuwe zaak. Een groot aantal genodigden heeft gisteren van de gelegen heid gebruik gemaakt om een bezoek te brengen aan de nieuwe zaak van de firma J. S. Laurens Zoon, Axelsestraat 40. Bijna 28 jaar lang was deze in Terneuzen en de verre omtrek bekende herenmaatkleermakerij gevestigd aan de Schoollaan 7. Deze is nu naar de Axelsestraat overgeplaatst en hoewel zeker voorlopig de aandacht nog altijd zal blijven gevestigd op de maat kleding, heeft de firma Laurens ook een uitgebreide collectie herenconfectie en artikelen die de herenmode betreffen, zoals overhemden, handschoenen, das sen, hoeden en petten en sokken. Het interieur van de zaak maakt bij de eerste entrée een prettige indruk. De architect, de heer W. Voogt te Terneuzen, is er uitstekend in geslaagd die za kelijke en prettige sfeer te schep pen die voor een moderne zaak onontbeerlijk zijn. De indeling is zeer overzichte lijk en de kleurencombinaties en verlichting doen het zeer goed. Het behoeft geen betoog dat de heer Laurens, die achter de win kel een ruim atelier heeft met moderne machines, voornemens is alles in het werk te stellen zijn goede naam, die hij reeds zovele jaren geniet, zo mogelijk nog te verstevigen. Dit modern ingerichte pand in de Axelsestraat, die steeds meer de winkelstraat van nieuw- Terneuzen aan het worden is, zal daartoe zeker veel bijdragen. Dat de vele vrienden en jaren lange zakenrelaties dit de firma Laurens van harte gunnen, bleek niet alleen uit de vele persoon lijke bezoeken tijdens de receptie van gisteren, maar ook uit de vele fraaie geschenken en prach tige bloemstukken, die in de loop van de dag werden binnenge bracht. Jlerv. Vrouwenvereniging „Lydia" vergaderde. De Hervormde Vrouwenver eniging „Lydia" hield in lokaal Bethel onder presidium van mevr. M. van Duivendijk een zeer geanimeerde uedenverga- dering. Na opening met gebed volgde als samenzang Ps. 160. De Schriftlezing was uit een ge deelte van Genesis. Na de pauze vond de be stuursverkiezing plaats. Mevr. Van Duivendijk werd met al gemene stemmen tot presidente gekozen, welke benoeming zij voor een jaar aanvaardde. Mevr. Den Engelsman stelde zich niet meer herkiesbaar. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de dames: A. v. Luik- van Aken en J. Oilebekde Peijter. Tot slot van de avond vond een grandioze verloting plaats waarvoor 70 prijzen "beschik baar waren. De opbrengst was bestemd als bijdrage in het orgelfonds voor het Hervormde JeugdgebouVr en bedroeg ƒ196, Een dame uit de vergadering had echter de prettige geste dit bedrag af te ronden tot 200. maken tot 200, De presidente sloot met dank gebed deze goede vergadering. Intocht van Sint Nicolaas. Het bestuur van het „Streek- centrum" is er alsnog in geslaagd om Sint Nicolaas te bewegen een officieel bezoek aan onze gemeen te te brengen. Dit bezoek zal plaats hebben op zaterdag 28 nov. Sint Nicolaas zal met zijn gevolg via de Nieuwendijk onze gemeente bereiken en hier zul len de beide plaatselijke muziek korpsen (met drumbands) gereed staan om vandaar uit via de Sta tionstraatSzydlowskiplein naar het gemeentehuis te marcheren, alwaar het gemeentebestuur de hoge gast met zijn gevolg offi cieel zal ontvangen. Vergadering Afd. Axel N. C. V. B. Onder leiding van mevr. M. Weijns-Bakker kwam de afdeling Axel van de N. C. V. B. in het Verenigingsgebouw aan de Kerk- dreef bijeen. Nadat de presidente de aanwe zigen, en in het bijzonder de heer C. Kolijn uit Terneuzen, had ver welkomd, hield de heer Kolijn een causerie over de auteur John Bunyan. Na een levensbeschrijving van deze schrijver te hebben gegeven, behandelde spreker daarna het van de hand van Bunyan ver schenen boek „Des Christen reize naar de Eeuwigheid". Met volle aandacht hebben de dames geluisterd naar de spre ker van deze avond. Nadat aan het eind van deze mooie lezing mevr. Weijns de heer Kolijn de dank van de da mes had overgebracht, deelde zij nog mede dat twee nieuwe leden konden worden ingescreven. Judo-examens N. J. J. B. Hiervoor slaagden voor de gele band junioren: Kees Stuy te Ter neuzen; Appi Walker en Dick Oggel beiden te Axel. Voor de oranje band senioren: Rudy van Acker te Axel. Voor de groene band senioren: J. P. de Hullu te Axel. Voor de 2e graad Jiu-Jitsu: J. A. Beije en J. Wieland beiden te Axel en P. W. Stuy te Terneuzen. Dodelijk bedrijfsongeval. Tijdens het lossen van een sta len damwand van een lichter op de wal met de hijsinrichting van het schip, is op de wijk Passluis vrijdagochtend een dodelijk on geluk gebeurd. Toen een hijs stalen damwand boven aan de giek hing is op on verklaarbare wijze de pal van de lier overgeslagen, waardoor de hijs in snelle vaart naar beneden kwam en de slinger van de lier in het dolle rond draaide. De arbeider T. E. Geirnaert uit Philippine kreeg een klap van deze slinger en was op slag dood. De 57-jarige arbeider was ge huwd, doch had geen kinderen. De kapelaan van Westdorpe diende het slachtoffer nog het H. Oliesel toe. Vergadering Afd. Sluis Ned. Bond van Plattelands vrouwen. In Ned. het Jeugdgebouw van de Herv. Kerk te Sluis hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen een bijeenkomst, die goed bezocht werd. Na een openingswoord van de presidente, mej. J. Huissen, hield mevr. J. Huisman-Wage uit Cad- zand een causerie over Australië en Nieuw-Zeeland. Na afloop hiervan vertoonde zij dia's en films over deze gebie den. Aan het slot van de bijeen komst werden enige huishoude lijke zaken behandeld waaronder de viering van het a.s. Kerstfeest, feest. Gemeenteraad. Donderdagavond vergaderde de gemeenteraad. Bij de ingeko men stukken was een verzoek van de heer A. F. J. Aernoudts om op het Walplein een benzine station te plaatsen annex wacht huisje voor de bus. Daarboven zou nog aan de gemeente 20.000 betaald worden. Aanvankelijk meende het college dit voorstel een volgende zitting te behande len maar wethouder J. Gevaert stelde aan het eind van de ver gadering op grond van het regle ment van orde voor dit alsnog op de agenda te plaatsen. Nadat dit met de stemmen van de heren C. Dekkers, A. Herdink en S. A. van Hal tegen, was aan genomen, volgde een vrij heftig debat. Wethouder Gevaert betoogde dat het zakelijk zou zijn dit voor stel te accepteren. De heer Van Hal zei dat er nog een aanbod was n.l. 25.000 aan de gemeente, waarop de heer Gevaert repliceerde dat hierin niet de kosten begrepen waren voor een wachthuisje. De heer Herdink achtte een benzinestation op deze plaats ontsierend. Het voorstel werd met 3 tegen 3 stemmen verworpen. De heer J. Aernoudts mocht als belanghebbende niet mee stemmen. Het torenuurwerk in Sint Anna ter Muiden zal weer op gang gebracht worden, doch dit houdt niet in dat de gemeente het eigendomsrecht op de toren aanvaardt. Afgewezen werd een voorstel van B. en W. om 75 beschik baar te stellen aan de vereniging van marktkooplieden om de Sint Nicolaasmarkt aantrekke lijk te maken. Wethouder Gevaert meende dat het hier een reclame betrof voor de kooplieden zelf, waar mede de heren Aernoudts, Wage en v. d. Vijver instemden. De gemeente treedt uit de ge meenschappelijke regeling voor houw- en woningtoezicht, het geen niet uitsluit dat men graag bereid is tot samenwerking, zi.i het dan in >een andere vorm. De rekening voor het gemeen telijk kampeerterrein heeft een batig slot van 648.25 en de be heerster krijgt 325. De toneel vereniging Jantje van Sluis gaat t.g.v. haar 15-jarig bestaan Mo- lière's Vrek opvoeren en de ge meente stelt zich garant tot een bedrag van 150 in een eventueel nadelig saldo. Voor 10 per jaar mag E.S.S.O. Nederland in de ge meente in de Nieuwstraat ge meentegrond gebruiken om een tank aan te leggen. Het sportterrein krijgt riole ring via de tuin van Rozenoord naar de St. Pieterstraat. Vergadering van 9 november, des namiddags te 2.30 uur. Voorzitter: burgemeester H. D. Trimpe. Secretaris: de heer J. W. Kusee. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de verga dering door het uitspreken van het gebedsformulier. De notulen van de vergadering van 21 september worden, na aanbrengen van een kleine wijzi ging, vastgesteld. Ingekomen stukken Deze worden overeenkomstig het voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van dé matig heidsmissie onder militairen om een financiële bijdrage wordt op voorstel van B. en W. z.h.s. af wijzend beschikl. Met de heer J. de Klerk werd overeenstemming bereikt over het uit de paeht geven van een gedeelte grond in het uitbrei dingsplan Polderstraat. Het be treft een gedeelte naast de grond waarvoor door de Pachtkamer te Terneuzen de pacht werd on1 hon den. Op de bij de stukken over gelegde tekening is het stuk in blauwe kleur aangegeven. Thans kan dus over de benodigde gror.d voor de bouw van een openbare school en voor het aanleggen van het rechte gedeelte straat vanaf de Polderstraat worden beschikt. Aan de heer De Klerk zal voor deze grond dezelfde vergoeding worden betaald als door het Pachthof te Arnhem voor het eerste gedeelte zal worden vast gesteld, plus een vergoeding voor reeds aan het land verrichte werkzaamheden, berekend naar 72 por ha. B. en W. stellen voor hiermee akkoord te gaan. De heer De Visser vindt het niet juist om zolang er nog geen uitspraak in hoger beroep is ge daan, een akkoord aan te gaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. moeilijk anders kunnen handelen dan hier is voorgesteld. De uit spraak zal wel zodanig zijn. dat de gemeente daarop kan ingaan. B. en W. willen echter zo spoe dig mogelijk met het bouwen aanvangen en dan direct in het uitbreidingsplan beginnen met de aanleg van de weg, de riole ring en de trottoir en het is daarom dat het college reeds wenst te vernemen of de raad al of niet zijn goedkeuring er aan kan verlenen. Verdei' zou B. en W. de raad machtiging willen vragen om, nu er materialen beschikbaar zijn, op het Zaamslag Veer op de dijk bij bakker Koopman een tegelpad aan te leggen. De heer Do Visser vraagt in verband met de doorbreking van het trottoir in het uitbreidings plan in de Polderstraat een licht punt aan te brengen. De Voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling is om dit licht punt aan te brengen juist vóór de nieuwe straat in het uitbrei dingsplan. De heer Florussen informeert tot hoe ver het trottoir zal wor den aangelegd. De Voorzitter: Tot aan de te bouwen nieuwe openbare lagere school. Het trottoir nog verder aan te leggen brengt momenteel voor de gemeente te grote kos ten mede. Dit zou dus beter kun nen geschieden. De heer Florussen vraagt of «knip en plak» wedstrijd Vanaf zaterdag 21 november tot en met zaterdag 22 no vember plaatsen wij in „De Vrije Zeeuw" een groot aan tal kleine advertenties met verschillende teksten. Knip deze advertenties uit en plak ze op een groot vel papier (bijv. een oude krant). Plak de advertenties met dezelfde tekst bij elkaar en vermeldt duidelijk naam en adres. Vraag bij familie en kennissen „De Vrije Zeeuw" van deze periode, om zoveel mogelijk advertenties bij elkaar te krijgen. Hoe groter uw aantal inzendingen, hoe groter uw kans op een van de prachtige prijzen, want de hoofdprijs is niet minder dan 158,waard! En ook de verdere prijzen zijn zeker de moeite waard. <0Oie PHILIPS „zak-radio" met transistors t.w.v. 158, PHILIPS „Philishave-120" compleet met étui t.w.v. ƒ44,50 H* ""u'KÓ e^/Sfe" o„ 0f]cf( fs '*e C3t/e eb '"'F, °D(J PHILIPS veilige koffiemolen t.w.v. ƒ24,50 Hier een voorbeeld van de advertenties, die u moet verzamelen De uitslag van deze originele wedstrijd voor jong en oud wordt bekendgemaakt in „De Vrije Zeeuw". Prijzen worden op zaterdag 5 december uitgereikt. TELEVISIE GRAMMOFOON TEL. 2361 -K 1150 TERNEUZEN Bij meerdere inzendingen met een gelijk aantal, geeft het tijdstip van inleveren de doorslag. Wie het eerst komt met de meeste advertenties ontvangt de le prijs en zo vervolgens. INLEVEREN vóór 1 DECEMBER 21.00 UUR of per laatste postbestelling op 1 december. dc aldaar liggende grenssloot gedempt zou kunnen worden. De Voorzitter antwoordt, d?t zulks zonder meer niet kan, daar het een afwateringssloot betreft en het een particuliere aange legenheid is. De Voorzitter deelt mede, dat op 29 oktober door het gemeen tebestuur is aanbesteed het bou wen van twee woningwetwonin gen in het uitbreidingsplan. Dc hoogste inschrijving was 35.000 en de laagste 30.757. Het wachten is nu op de goed keuring van Gedep. Staten. Het is de bedoeling deze woningen te bouwen aan de linkerzijde achter in de nieuwe straat juist vóór de te bouwen openbare school. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aangenomen. Voorstel inzake de straat verlichting te Spui. Van een aantal bewoners van Zaamslag-Spui is een verzoek ingekomen om verbetering van de straatverlichting, mede in verband met de aldaar uitge voerde werken (aanleg rijwiel pad). De verlichting ter plaatse was tot nu toe onvoldoende, mede met het oog op het drukke ver keer over de weg aldaar en had dan ook reeds geruime tijd de aandacht van B. en W. Het is mogelijk op eenvoudige wijze hierin voorzieningen te treffen door enige uitbreiding en nodige verbeteringen van de bestaande verlichting. Met een definitieve oplossing van deze kwestie dient gewacht te worden totdat het lichtnet door de P.Z.E.M. onder gronds wordt gemaakt, waar voor thans echter nog geen defi nitieve plannen bestaan. B. en W. vragen machtiging om, in samenwerking met de ge meente Axel, de hiervoor nodige voorzieningen te treffen. De raad verleent z.h.s. de ge vraagde machtiging. Aanwijzing bestuurslid Stich ting beschuttende werkplaat sen Midden Zeeuws-Vlaande- ren Het periodiek aftredend lid de heer L. F. Florussen. werd her kozen. Aanwijzing bestuurslid sti ting Zeeuws-Vlaams, jjyj;; stelllngsfonds. ,0_ Het namens de gemeenie ir> het bestuur van deze Stichtb- zittend bestuurslid, burgenteen H. D. Trimpe, werd al zoda:, herbenoemd. Voorstel gebruik lokaal opi-i bare lagere school. Het hoofd van de openbv' lagere school, de heer Baiji'ir heeft gevraagd voor jpugdu éénmaal per week gebruik te mogen maken van een lokaal ven de openbare school .gedurende 1% uur in de avonduren. Dit werk is geen verlenging van de school en zal ook niet uit sluitend de leerlingen dier school behoeven te omvatten, doch is wel in het bijzonder voor die leerlingen bedoeld. Hpt werk zal in hoofdzaak handenarbeid zijn. B. en W. stellen voor een.lokaal van de school beschikbaar te stel len. Z.h.s. verleent de raad hieraan zijn goedkeuring. Voorstel vaststelling voor schotten op de vergoeding ingevolge de Klenteronder- wjjswet. B. en W. stellen voor de voor schotten voor de school Stoof- straat 11 van de Stichting Chr. Kleuterschool voor het jaar 1959 als volgt vast te stellen a. op de vergoeding per lokaal ƒ1560; b. op de vergoeding per kleuter (56 x 12) 672; c. op de vergoeding bedoeld in art. 127 Kleuteronderwijswet 600. Voorstel vaststelling voor schotten op de vergoedingen I&59 en vaststelling vergoe dingen 1958 ingevolge dc Kleuteronderwijswel Behalve de voorschotten 1959 voor het Kleuteronderwijs moe ten ook nog worden vastgesteh' de vergoedingen over 1958 aN bedoeld onder a. b en c van hc voorstel in de agenda d.d. 29 oktober 1959. B. en W. stellen voor deze be dragen als volgt vast te stellen' a. vergoeding per lokaal 1560: b. vergoeding per kleuter (49 x ƒ12) 588; c. vergoeding art. 127 KI. onder wijswet 600. Z.h.s. goedgekeurd. Aanbieding gemeenie-reke ning, dienst 1958. De cijfers van de gemeente rekening 1958 zijn als volgt: Gewone dienst: Ontvangsten 492.620.51 Uitgaven 499.078.96 nylons i Nadelig slot 6.458,42 Kapitaaldienst: Ontvangsten 671.322.12 Uitgaven „767.468.5(1 Nadelig slot 96.146,44. Voorstel tot het verlenen vaio een bijdrage commisv. ;,nt» wikkeling Oost Zeen »vs Vlaanderen. De kosten van de commissi li hebben tot nu toe -± ƒ1300 ba» K Zaterdag 21 novem dragen (opmaken, rapport enz. i en wo 1959 in totaal begroot Dit komt neer op 5 ce woner van de erbij gemeenten. B. en W. stellen vo< drag van 5 cent per i voteren. De heer De Visser te Hulst gehouden verg zijn geweest en tot de te zijn gekomen, dat h wel voldoende de to uiuttg brengt. Hij ge< aan wat in de toekomst dient te worden, maar middelen hiervoor vei uitgaven en daarove het rapport te weinig geschenken. Hij vraagt zich in plaats af of het gewei deze commissie verde gaan en in de tweede de gemeente Zaamslag juiste combinatie tere< komen. De Voorzitter zegt, rapport een beschrij' hoe de toestand op he is. Het geeft echter f aan op welke wijze v kan worden aangebr werkcomité zal de pla een mogelijke verbei een nader onderzoek rr rterwerpen. Er rijzen Ir talrijke vragen. Z.h.s. wordt het voc B. en W. aangenomen. Voor de na 1 janua maken kosten zal dooi missie nog een verzoe bijdrage worden ingezc Voorstel tot verl medewerking inge 50 Kleuteronderwij Van het bestuur van ting Chr. Kleuterond verzoeken om medewc gevolge art. 50 Kleuten wet ingekomen. Het betreft het a; van enig ontwikkeling! en sch ooibehoeften, schaffen van een fiets het betegelen van eer vóór de school gelej plaats. Z.h.s. verleent de r eenkomstig het voorst en W. hieraan zijn goe< Voorstel vaststelHn bedrag rekenir N.V. Bank voor N'< Gemeenten. B. en W. stellen voc drag voor I960 weer op 50.000. waarmee z.h.s. akkoord gaat. Vaststelling gemei ting, dienst 1960- De heer C. A. de met de heer L. F. gemeente-begroting gecontroleerd, advis goedkeuring van deze onder dankbetuiging gemeente-secretaris eT soneel ter secretarie voorbereidend werk menstelling der begrot De Voorzitter dank missie belast met d( der begroting voor hi pn vraagt of men vóór deling algemene bescl wenst te houden. Daar dit niet het wordt overgegaan tot wijze behandeling der Presentiegelden le< gemeenteraad. De heer De Feyter het college van B. en presentiegeld denkt. De Voorzitter antw dit bedrag op het staat, dat door Ged toegestaan. Onderhoud en aan meubelen informeert Van Cadsand naar meubelen voor de raa De Voorzitter antv deze besteld zijn en W. hopen, nog dit j worden geleverd. De begroting Vrijwil weer geeft geen aar enige bespreking en goedgekeurd. Ntraati De heer FTorussen de post onderhoud lai verdere kosten straat op, dat in de buu op. dat in de buurtsch lampen van 40 watt ir verlichting worden gel geen te weinig licht De Voorzitter zeg hieraan aandacht zal schonken. Subsidie lerzake v en toerisme. Ingekomen is een v de Vereniging voor 1 keer Terneuzen en om een subsidie voor B. en W. stellen voc sidie van ƒ50 te verl» Z.h.s. verleent de ra zijn goedkeuring. Subsidie R. K. Zie Sluiskil. Naar aanleiding va nengekomen verzoek a stuur van het R. K. zi< Sluiskil om toekennir subsidie, stellen B. e een subsidie te verier per ligdag voor een Zaamslag zulks met mum van 250. hetge komt met de subsidi R.K. gemeenten uit dc wordt verleend aan h ziekenhuis te Terneuz De heer De Kraker mede wel instemmen, het jammer dat de v den niet opgetrokken die van het ziekenhuis zen. Z.h.s. gaat de ra voorstel van B. en V Bij de post sirffcidie serin-a renigingen V -r mede, dat e ngen van de ,.g van het Leger om een subsidie voor I v

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2