Engeland en West-Duitsland zijn het „volledig" eens Het moedermoord-proces in Frankrijk i«22 Arrestaties op Ceylon Zuivelbewerkers wensen zes procent loonsverhoging De centrale verbonden van werkgevers en werknemers over een Europese associatie De Brits-Duitse besprekingen HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER Pranftering by abonnement; Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NS, 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6.— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRI VRIJDAG 20 NOVEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4838 1 erwhynt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen De Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, heeft don derdag zijn bezoek van drie dagen aan Groot-Brittannic, waar hij besprekingen heei't gevoerd met de Britse leiders, beëindigd. Ge zagsdragers van beide partijen zijn ervan overtuigd dat de Brits- Duitse betrekkingen thans goed zijn en dat een nuttige stap voor waarts is gedaan in de richting van een topconferentie. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat Ade nauer en McMillan hebben inge- temd met de suggestie der Ame rikaanse regering om eind april 1960 een conferentie op het hoog te plan met de Sowjet-leiders :e houden. Er werd te Londen echter met nadruk op gewezen dat de Brits- Duitse besprekingen een uitwis seling van gezichtspunten waren en dat het niet de bedoeling was tot volledige overeenstemming te komen. Van gewoonlijk betrouwbare ziide wordt vernomen dat over de volgende onderwerpen van ge dachten is gewisseld: 1. Een topconferentie. De volgende slap zal bestaan uit gedachtenwisselingen. in de komende weken, tussen de Wes terse mogendheden, ter voorbe reiding van de agenda voor de 19 december a.s. te Parijs begin nende „Westerse topconferentie" lussen de Ver. Staten, Groot- Brittannië, Frankrijk en West- Duitsland. 2. De beirekkingen tussen Oost en West. Adenauer en McMillan hebben, naar verluidt, de Sowjet-Russi- ie motieven voor de wens tot het houden van een topconferen tie ontleed, waarbij tevens ge loken is over de taktiek, die het Westen bij de komende be- sprekingen met de Kremlinlei- ders het best kan volgen. Hierbij is, naar gemeld wordt, o.m. gesproken over Chroesjtsjefs recente uitlating, waarin hij ver klaarde dat de Sowjet-Unie be reid is alle Russische kernwapens in zee te gooien, indien dit de zaak van de vrede kan bevorde ren en het Westen op overeen komstige wijze handelt. 3. Ontwapening. Men meent dat de Britse en Westduitse staatslieden hebben besproken welke voorstellen het Westen de Sowjet-Unie kan doen, wanneer in 1960 in de tien-lan- rlen-commissie de ontwapenings besprekingen tussen Oost en West worden voortgezet. Verklaard wordt dat van ge dachten is gewisseld over instel ling van een gebied in Europa, waarin overeen te komen beper kingen aan de bewapening van Oost en West zouden worden op gelegd. Beide partijen zijn hier bij uitgegaan van het van 14 mei j.l. daterende Westerse vredes plan, dat voorziet in de instel ling van een dergelijke zóne na de totstandkoming van een rege ring voor geheel Duitsland. Tezelfdertijd heeft, naar ge meld wordt, de Britse minister n Buitenlandse Zaken, Selw.vn Vyd, zijn Westduitse ambtge noot dr. Heinrich von Brentano verzekerd dat Engeland zich nimmer heeft geplaatst achter een politiek van „militaire los making" (disengagement). Men hoopt aan Britse zijde hiermede Westduitse twijfel op dit punt te hebben weggenomen. 4. Het Duitse vraagstuk, Ber lijn inbegrepen. Bondskanselier Adenauer heeft donderdag, ais gemeld, op zijn persconferentie doen uitkomen dat hij de mogelijkheid dat op een topconferentie tussen Oost en West een tussentijdse regeling over Berlijn tot stand komt, niet bij voorbaat uitsluit. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt echter te Londen vernomen dat men meent dat hij vasthoudt aan zijn standpunt, dat op een topconferentie in de eerste plaats over ontwapening moet worden gesproken. Men meent ook dal in de komende weken zal moeten blijken in hoe verre de bondskanselier zijn af keer van het sluiten van een tussentijdse overeenkomst over Berlijn op een topconferentie tus- esn Oost en West heeft overwon nen. Aan de andere kant bestaan er geen aanwijzingen dat de Britse regering in deze het Westduitse standpunt naderbij is gekomen. De Britse leider,; zijn nog steeds van mening daf Berlijn van de onderwerpen, die op een topcon ferentie aan de orde zullen wor den gtsteld, het meest kans biedt voor overeenstemming. 5. De rol van de Wcsleuropese Unie. Vernomen wordt, dat Enge land, Frankrijk en West-Duitsland het er thans in grote trekken over eens zijn dat dit lichaam, waarbij zeven landen zijn aange sloten, kan worden gebruikt voor politiek overleg van beperkte aard tussen Engeland en de zes E.E.G.-landen 6. De betrekkingen tussen de „zes" en de „zeven". Britse en Westduitse economi sche deskundigen hebben aan het Londense overleg deelgenomen en het verluidt dat zij, uitslui tend op economisch gebied, van gedachten hebben gewisseld over de mogelijkheid van het slaan van een brug tussen beide lan dengroepen. Bondskanselier Adenauer heeft, als gemeld, op zijn persconferen tie gezegd dat Engeland en West- Duitsland thans met hun deelge noten in respectievelijk de voor gestelde „kleine vrijhandelszone"' en de E.E.G. zullen beraadslagen over de mogelijkheid tot samen werking tussen beide groeperin gen. „Reuter" meldt uit Bonn, dat de Westduitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, donaeiuag- avond aldaar per vliegtuig uit Londen is teruggekeerd, waar hij besprekingen heeft gevoerd met de Britse eerste minister Harold MacMillan. Hij verklaarde tegenover ver slaggevers dat men aan beide zijden „geheel voldaan" is over het gevoerde overleg. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Von Brentano, zei, in antwoord op de vraag of de schaduwen, die op de Brits-Westduitse betrekkingen hebben gerust, thans geheel ver dreven zijn,: „volkomen". Belgische regering krijgt vertrouwen De Belgische regering heeft donderdag het vertrouwen van de Kamer Aan Volksvertegen woordigers gekregen voor haar hefeid in het mandaatgebied Rneanda-Oeroendi. De stemver houding was 111 stemmen voor, 70 tegen en een onthouding. Alle Rooms-Katholieken en liberalen steunden de regering, a ijl de socialisten tegen stern en. De enige onthouding kwam '•m de kant van een afgevaar- 'I :de van de rechtse Vlaamse volksunie. Het is de bedoeling van de legering, zoals minister De irijver vorige week meedeelde, ■it van de twee feodale vorsten dommen in het mandaatgebied legen het einde van het volgende i 'ar twee constitutionele monar- "ën te maken. In de eerste i'elft van 1960 zullen er gemeen- 1 ïadsverkiezingen worden ge houden. In het tweede halfjaar uilen verkiezingen worden ge houden voor de „landsraden" die als parlementen zullen optreden. Er is nog geen datum vastge steld voor de onafhankelijkheid van Roeanda en Qeroendi. Woensdag is te Periqueux, in West-Frankrijk, het proces voortgezet legen de „duivelse minnaars", de 56-jarige boer Ro bert Pons en zijn 26-jarige gelief, de Yvette Reysset, die beschul digd worden van moord met voorbedachte rade op de 78-ja- rige moeder van Pons. Het motief van de moord was dat de oude mevr. Pons die, on danks haar leeftijd, nog persoon lijk het beheer over de boerderij voerde en een overheersende in vloed op het leven van haar zoon uitoefende, alles deed om een huwelijk tussen Robert en Yvet te, die reeds drie kinderen zoontjes hadden, tegen te gaan. Zij had er herhaaldelijk bij Robert op aangedrongen dat hij met Yvette zou breken. Yvette's moeder, mevr. Marie Chabrol, verklaarde woensdag voor- de rechtbank dat zij haar dochter en Pons er acht dagen vóór de moord over had horen spreken hoe de daad te volvoe ren. Zij had beiden toen afgera den iets dergelijks te doen. Yvette's 21-,jarige broer Rene getuigde dat Robert en zijn zus- lor hem hadden gevraagd bij de voorgenomen moord op mevr. Pons te helpen, doch dat hij dit had geweigerd. Er is een ooggetuige van de moord, namelijk het zesjarige oudste zoontje van Robert en Yvette, Jean-Paul. Zijn vader en moeder hadden tegen hem ge zegd dat hij de politie niets mocht vertellen van hetgeen hij had gezien. Toen hij ondervraagd werd had hij echter verteld hoe zijn grootmoeder, die zich wan hopig verzette, uit haar bed werd getild en met een doek over het hoofd, naar het haardvuur werd gedragen, waar zij in werd gehouden, todat de levensgeesten waren geweken. De openbare aanklager had de jongen als getuige willen dag vaarden. Toen een kloosterzus ter, die na de arrestatie van Yvette Reysset voor de jongen had gezorgd, echter mededeelde dat Jean-Paul het gebeurde nog steeds niet van zich af had kun nen zetten de moord is in maart 1958 gepleegd bepaal de de rechter dat hij niet als ge tuige zal worden gehoord. De Franse 56-,jarige hoer Un- bert Pons die samen me(, zijn 26-jarige minnares Yvette zijn 78-,jaeige moeder levend ver brandde, is donderdag door de rechtbank te Periqueux ter dood veroordeeld. De vrouw kreeg levenslange dwangarbeid. De zaak-Mitterrand De commissie van de Franse senaat, die zich bezig houdt met de zaak-Mitterrand. heeft don derdag met 16 tegen acht stem men. bij vijf onthoudingen, haar mening gehandhaafd, dat de onschendbaarheid van Mit terrand opgeheven moet wor den, opdat hij terecht kan staan wegens „minachting voor de rechterlijke macht". Zoals ge meld had de senaat woensdag geweigerd het advies van de commissie op te volgen. De kwestie werd toen naar de com missie terugverwezen. De voorzitter van de senaats commissie heeft de senaat ge vraagd op 25 november de kwestie van opheffing der par lementaire onschendbaarheid van Mitterrand in de senaat te bespreken, de fenaat stemde hiermee in. De Belgische socialisten en de Kongo De Belgische socialistische partij heeft donderdag haar op roep tot het houden van een ronde tafelconferentie in België van Kongolese leiders en afge vaardigden van alle parlements- fracties herhaald. Deze confe rentie zou, volgens de oppositie partij, vóór de volgende maand in Kongo te houden verkiezin gen moeten worden gehouden. De organisate zou moeten be rusten bij een parlementaire commissie en niet bij de re gering, zoals het Rooms-Katho- liek-liberale kabinet-Eyskens wenst. De socD-. va willen niet aan het overleg <CBelnemen, als het parlement hier niet recht streeks bij wordt betrokken. De regering wil de volksvertegen woordiging echter alleen door waarnemers laten vertegen woordigen. (Adv.) VICTORY J™1 I een lichte sigaar voor ,ct. Prins Bernhard in Wenen Z.K.H. Prins Bernhard. die met het oog op het congres van de Europese Stichting voor Cul tuur hij is voorzitter van het college van gouverneurs dezer stichting naar Wenen is ge gaan. heeft donderdagavond bondspre:ident dr. Scharf een bezoek gebracht. De Prins werd vergezeld door de Nederlandse ambassadeur mr. H. F. Eschau- zier. De bondsnresident bracht de Prins kort daarna een tegen bezoek. President Scharf bood in zijn ambtswoning' ter ere van de Prin- een noenmaal aan. Hier aan werd ook deelgenomen door kanselier Raab. de parlements voorzitters Olah en Gorbach, ds minister van Financiën pro fessor Kamitz, burgemeester Jonas, de Nederlandse ambas sadeur en de gouverneurs van de Europese Stichting voor Cul tuur. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie f 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Mevrouw Vimala Wijewardene, een voormalige Ceylonese minis ter, en Dick de Zoysa, een oude re broer van de Ovlonese minis ter van Financiën. Stanley de Zoysa, werden gisteren door de poiitie verhoord in verband met de moord op premier Bandara- naike. HET DELTAGEBIED Zijn er wilde grondspeculaties in het toekomstige Deltagebied? Zijn onder meer grote buiten landse ondernemers gegadigden voor de aankoop van gronden in dit gebied, die zij voor mas- sarecreate willen bestemmen? Het Tweede-Kamerlid de heer Posthumus (P. v. d. A.) heeft aan de ministers van Binnen landse Zaken, van Verkeer en Waterstaat en van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, aan de staatssecretarissen van O.K. en W. en van Economische Za ken schriftelijk gevraagd, of de berichten hierover juist zijn. Hij vraagt verder, of de re gering een dergelijke wilde ont wikkeling met betrekking tot de bestemming van de recreatie gebieden in hst toekomstige Deltagebied aanvaardbaar acht. Zo neen. welke maatregelen denkt de regering tegen de zijns inziens onbeheerste ont wikkeling dan te nemen? De heer Posthumus zou graag op de hoogte gesteld worden van de stand van zaken in het beleid ten aanzien van de re creatiegebieden. Aan het slot van een gisteren te Utrecht gehouden vergadering van de vakgroep zuivelbewerkers van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond is een resolutie aangenomen, waarin de leden van deze vakgroep als hun mening uitspreken dat per 1 december de zuivelbewerkers in Nederland een loonsverhoging van zes procent dienen te ont vangen, dat voorts de oud-ge- dienden van de zuivelindustrie een toeslag op hun pensioenen dienen te krijgen en dat aan de zuivelbewerkers een uitkering ineens wordt verstrekt. De leden van de vakgroep droegen het hoofdbestuur op. op deze basis collectieve arbeids overeenkomsten af te sluiten. Volgens de secretaris van de TOGOLAND De beheerschapscommissie van de Verenigde Naties heeft woensdag met algemene stem men besloten dat Frans Togo- land op 27 april van het volgen de jaar onafhankelijk zal wor den. De commissie beval voorts aan dat het Westafrikaanse be- heerschapsgebied op die datum tot de volkerenorganisatie zal worden toegelaten. I)c centrale verbonden van werkgevers en Aan Averk nemers in Nederland hebben een A-er- klaring over een Europese eeo- nomische associatie aan de mi nister van Economische Zaken ter hand gesteld en deze verkla ring ter informatie aan de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal toegezonden. De verklaring, welke door de besturen van de zeven verbon den van werkgevers en van werknemers is onderschreven, n.l. van het Verbond van Ne derlandse Werkgevers, het Ne derlands Verbond van Vakver enigingen, het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, de Katho lieke Arbeiders Beweging, het Katholiek Verbond van Werk geversvakverenigingen. het Christelijk Nationaal Vakver bond en het Verbond van Pro testants-Christelijke Werkge vers in Nederland, is verzonden door de commissie Internatio nale Vraagstukken van deze verbonden. In deze commissie is sinds de oprichting uitvoerig aandacht besteed aan het vraagstuk van de samenwer king tussen de zes en de zeven. Gezien de actualiteit van dit vraagstuk in verband met de op handen zijnde instelling van een kleine vrijhandelszone en het verschijnen van het tweede memorandum van de Europese commissie heeft de commis sie gemeend een gemeenschap pelijk stelling-nemen aan de regering kenbaar te moeten maken. De tekst luidt; van de verklaring 1. De positie van Nederland is sterk afhankelijk van het in ternationale handelsverkeer. De ontwikkeling, welke zich binnen het kader van de O.E.E.S. sedert 1948 heeft vol trokken en die ertoe heeft ge leid, dat de meeste Westeuro- pese landen hun invoer voor meer dan 90 "n van kwantita tieve restricties hebben bevrijd, js een van de krachtige impul sen geweest om de intra-West- europese goederenruil te bevor deren. Pogingen om binnen de O.E.E.S. soortgelijke resultaten te bereiken met betrekking tot het vraagstuk van de invoer rechten zijn echter nimmer ge slaagd. In dit licht beschouwd is de totstandkoming' van Benelux, E.G.K.S. en later van de ver dragen tot oprichting van een Europese Economische Gemeen schap en Euratom door de cen trale verbonden van werkgevers en werknemers toegejuicht, aangezien hierdoor werd be reikt, dat een niet onbelangrijk gedeelte van de export in de na bije toekomst niet meer door invoerrechte kwantitatieve re stricties of andere beschermen de maatregelen zal worden ge troffen. 2. Het bovenstaande impli ceert, dat de centrale verbonden van werkgevers en werknemers de totstandkoming van het E.E.G.-verdrag beschouwen als een belangrijke mijlpaal op de weg naar de economische een wording van West-Europa, doch deze niet als einddoel kun nen zien. 3. De centrale verbonden van werkgevers en werknemers be treuren het, dat de besprekin gen in de commissie-Maudling er niet toe hebben geleid, dat een nauwere economische sa menwerking tussen de E.E.G. en de andere O.E.E.S.-landen kon worden tot stand gebracht. 4. De centrale verbonden van werkgevers en werknemers zijn er zich van bewust, dat de op vattingen omtrent de vraag op welke wijze een nauwere econo mische samenwerking in West- Europa moet worden verwezen lijkt, voorshands nog sterk uit eenlopen. Zo wordt van Nederlandse zijde als voorwaarde gesteld, dat onder meer bij de totstand koming van een Europese eco nomische associatie de concur rentie tussen de deelnemende landen niet mag worden ver valst door grote verschillen in invoerrechten of het ontbreken van een gezamenlijke handels politiek beleid. 5. Ondanks de geconstateerde verschillen in inzicht omtrent de wijze, waarop een Europese economische associatie dient te worden verwezenlijkt, zijn de centrale verbonden van werk gevers en werknemers van me ning, dat naast de versterking van de E.E.G. het streven ook dient te blijven gericht op ver breding van de economische in tegratie. Zonder de gedachte van een multilaterale associatie dan ook prijs te geven is het evenwel van belang op te mer ken, dat de onderhandelingen over een definitieve oplossing van - dit vraagstuk alleen zin hebben, indien redelijke moge iijkheden aanwezig zijn 'ter overbrugging van principiële verschillen met betrekking tot de uitgangspunten. 6. De centrale verbonden van werkgevers en werknemers dringen er voorts, op aan, ten aanzien van elk verzoek tot aansluiting bij de Europese ge meenschappen een ruim stand punt in te nemen. 7. De centrale verbonden van werkgevers en werknemers ach ten het van essentiëel belang in bovenstaande geest positief mede te werken bij het zoeken naar oplossingen voor concrete vraagstukken, welke zich zowel in de E.E.G. als in haar betrek kingen naar buiten voordoen. Het bestaande nauwe contact hierover met de Nederlandse regering wordt ten zeerste op prijs gesteld. vakgroep, de heer S. van der Ploeg, hebben de besprekingen tussen werknemers en werkge vers jongstleden dinsdag niet tot het gewenste resultaat geleid. De werkgevers waren bereid loonsverhoging van vijf procent toe te staan, terwijl zii hadden becijferd dat er dan voor uitke ringen ineens, alsmede voor sociale toeslagen geen ruimte meer zou zijn. De werknemers organisatie gingen met dit voor stel niet akkoord. Zij deden een tussenvoorstel om toch de vijf procent uit te keren ond"r de voorwaarde dat opnieuw becijfe ringen zouden worden gemaakt over de ruimte in de zuivelindu strie, die er naar hun mening wel zou zijn. Uit deze ruimte zou dan per 1 mei een procent wor den kunnen uitgekeerd ten be hoeve van het sociaal fonds, ter wijl voorts op 1 juli aanstaande enkele secundaire arbeidsvoor waarden konden worden gehono reerd en de dan nog aanwezige ruimte in de lonen verwerkt dienden te worden. De werkgevers wezen dit tus senvoorstel van de hand, waarna door werknemers werd medege deeld, dat men opnieuw zou gaan cijferen om op 8 december aan te tonen dat de primaire voor stellen van de werknemersorga nisaties reëel zijn. 1 Mislukte lancering van vijftrapsraket Woensdag is op een eiland bij Virginië een vijftrapsraket ge lanceerd voor het meten van de dichtheid van de elektronen in de hogere atmosfeer. De raket bereikte slechts een hoogte van 30 km, inplaats van 1.920 km zoals de bedoeling was, en stortte neer in de Atlanti sche Oceaan. De ontsteking van de derde trap kwam niet tot stand. De reis van Eisenhower De Newyorkse „Daily News"' schrijft dat president Eisenho wer helemaal niet van plan is oud-president Truman te vra gen hem de volgende maand op zijn reis naar elf landen te ver gezellen. Het blad schrijft dat een woordvoerder van het Witte Huis, die meedeelde dat de president een voorstel van een democratische senator om Tru man uit te nodigen in over weging had, slechts de ont vangst van de brief van de se nator had willen bevestigen. Zoals bekend staan Eisenho wer en Truman niet op goede voet met elkaar. NEDERLANDSE KUSTVAARDER AAN DE GROND. De Nederlandse kustvaarder „Koningin Juliona" (399 brt.), die bij Ierland ter hoogte van Water ford voor anker lag, is tijdens zeer zware storm van zijn anker geslagen en aan de grond gelo pen. Alles is wel aan boord. Het schip is eigendom van de rederij K. Schuiteman en G. Dorriss te Groningen. In politiekringen is gezegd, dat heiden zich in hechtenis bevin den. Er zou nog een arrestatie verricht worden waardoor het totaal aantal arrestaties in deze zaak tot acht zal stijgen. Mevrouw Wijewardene is mi nister van Huisvesting geweest en daarvoor minister van Ge zondheid. Premier Bandaranaike is in september voor zijn woning doodgeschoten. Later heeft een andere broer van de minister van Financiën en waarnemend inspecteur-generaal van politie. Sidney de Zoysa, tegengespro ken. dat hij gepoogd had politie ambtenaren. die zich met het onderzoek bezig hielden, te be ïnvloeden. Hij sprak ook tegen, dat de arrestatie van mevrouw Wijewardene en een andere „vriend" door de politie noodza kelijk geacht werd maar tegen gehouden werd. Het Ceylonese kabinel heeft naderhand bepaald, dat Sidney de Zoysa zich buiten het onder zoek moet houden. Er gingen toen stemmen op voor het aftre den van de minister van Finan ciën. De 51-jarige mevrouw Wije wardene is Ceylons eerste vrou welijke minister geweest. Zij werd in 1956 tot minister \ran Gezondheid benoemd nadat zij als lid van Bandaranaikes ver enigde volksfront in het parle ment was gekozen. In 1947 leidde zij het verenig- .de front van vrouwen, een orga nisatie van linksgeoriënteerde partijen. In het begin van dit jaar was zij lid van de socialistische groep ministers die de verwijdering uit de regering van een marxistische groep onder leiding van de voor malige minister van Landbouw Gunawardene eisten en bewerk stelligden. Mevrouw Wijewarde ne stamt uit een familie die ge streefd heeft naar herstel van d" historische Boeddhistische tem pel te Kelaniya in haar oude glo rie. Het hoofd van deze tempel is vorige maand met de monrd op Bandaranaike gearresteerd. Dick de Zoysa had financiële belangen in een scheepvaart maatschappij waarvan her hoofi van de tempel te Kelaniya een der oprichters zou zijn. In poli tieke kringen te Colombo is ge zegd, dat door de arrestatie van Dick de Zoysa zijn broer de mi nister van Financiën onmogelijk meer in functie kan blijven. De oppositiepartijen zijn van plan om volgende week een mo tie van wantrouwen in de minis ter in te dienen, naar aanleiding van zijn verklaring, dat iemand die bij het onderzoek betrokken is. een „vriend" van hem is. De minister is nu in Singapore op de terugreis uit Indonesië, waai' hij de conferentie van het Colomboplan bijwoonde. VRIJ ZACHT. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook donderdag bevond ons land zich geheel in de zachte luchtstroom, die tussen depres sies ten zuid-westen van de Brit se eilanden en een krachtig hoge- drukgebied boven Rusland in stand wordt gehouden. De koude lucht is nu ook uit Denemarken en Zuid-Zweden verdreven, maar in het overige Scandinavië zijn de temperaturen veelal nog on der het vriespunt, waarbij ook sneeuwval voorkomt. In Engeland, waar men dichter bij de depressiekernen zit dan in Nederland, kwam er donderdag in tegenstelling met bij ons flin ke regenval voor. In de situatie komt maar lang zaam verandering, dus houdt het zachte weer aan. De kans op enige regen blijft bestaan, maar daar de depressies ons land waarschijnlijk niet dicht zullen naderen, zullen de regen- hoeveelheden niet groot zijn. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. Weinig verandering. Veranderlijke bewolking maar overwegend droog weer. Weinig verandering in temperatuur en een matige tot krachtige zuide lijke wind. ZON MAAN op onder op onder Nov. 20 8.07 16.44 21.10 11.50 21 8.08 16.42 22.11 12.25 22 8.10 16.41 23.16 12.56 23 8.12 16.40 13.24 ZATERDAG 21 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 4.56 5.18 5.31 5.53 6.11 6.33 6.21 6.43

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1