erwacht ER SPAREN EN SPOREN FLITSEN RADIO EN TELEVISIE tijken» FRUIT VERSLOOT jacht tussen klip en rots ïsche Bond ZOON icces-agencjfa- :ces-agenda- poriefeu ides eschenken J P. Wijffels 15e jaargang no. 4835 AKKERTJES HOENSON MET GERICHTE WARMTE Per postkoets van Turkije naar de Lage Landen Verjaardagen: geknipt om te 195:). des avonds ~W opvoering van EKOS, WILLY RÉ, KERS en CO VAN erdag 12 december :ertgebouw. >OOOCfOOOOOÖOOOC8C80 8 TÈKNEUZEN *r kilo voor 1, ncurrerende prijzen uist ontvangen: vullingen 1960 owel voor de junior, rnior als lady. ens voorhanden ruime .ering BOEKHANDEL N.V. v h Firma J. van de Sande »rdstraat 57 - Ternettzen - TERNEUZEN bij aankoop vanaf J een ADEAU GRATIS TERNEUZEN Dinsdag 17 november 1959 Bezitsvorming, besteding en investering Nederlands naam in het buitenland Meulenbelt, gevangenen en wezen Het nieuwe spoorboekje Het Gooi, vakantiespreiding, kroondomein De regering heeft bij de Tweede Kamer een nota ingediend over liet in de eerstvolgende jaren te voeren beleid met betrekking tot de iieeitsvorming. De belangrijkste en de het moest tot de verbeel ding sprekende maatregel is wel de instelling van een spaarrege ling voor het gehele volk, waarbij een belastingvrije premie van 19 over maximaal ƒ400 per jaar zal worden toegekend. De spaar regeling zal wel afhankelijk worden gesteld van een inkomens- of vermogensgrens en uitsluitend gelden voor bedragen, die minstens vijf jaar worden vastgezet. Nagegaan zal nog worden, of de ge spaarde bedragen na vijf jaar voor een nieuwe premie in aanmer king komen. Verder zal het effectenbezit worden bevorderd en het meewerken van werkgevers aan spaarregelingen worden gestimu leerd, beide door vrijstelling van bepaalde belastingen. De Tweede Kamer heeft de begroting van Economische Zaken besproken. De toenemende bedrijvigheid in ons land gaat gepaard met een toeneming van de investeringen, om beter, goedkoper en meer te kunnen produceren. De heer Nederhorst gaf in dit verband uitdrukking aan zijn vrees, dat een nieuwe overbesteding dreigt en hij vroeg de regering, te overwegen, de investeringsaftrek, die immers juist prikkelt tot investeren, daarom op te heffen. Andere sprekers waren het daar niet mee eens, maar wel drongen zij er bij minister De Pous op aan, waakzaam te zijn. De prins terug Prins Bernhard is terugge keerd van een nieuwe reis naar Zuid-Amerika. Ditmaal bezocht hij Brazilië en Peru. Aan het siot van de perscon ferentie, die Z. K. H. na zijn terugkeer hield, kwam hij met een ernstige klacht. Bij verschillende bezoeken aan allerlei gebieden had de Prins namelijk een ernstige klacht bereikt over het Nederlandse bedrijfsleven. In landen als de Soedan, Turkije. Tanga nyika, Brazilië en Peru had Z. K. H. tot zijn enorme te leurstelling moeten vernemen, dat Nederlandse bedrijven of instellingen soms hun in schrijvingen op bepaalde pro jecten intrekken, nadat deze reeds aan Nederlandse onder nemers zijn gegund. Dit on danks het feit, dat de Neder landers dikwijls niet eens voor het laagste bedrag had den ingeschreven. „Deze fei ten doen het Nederlandse be drijfsleven vaak veel kwaad' en zonder namen te noemen, heb ik kunnen constateren, dat een enkel voorval op dit gebied reeds een zeer pijn lijke indruk maakte op de autoriteiten in die landen". Aldus de Prins. Een twintigtal vertegenwoor digers van de Nederlandse in dustrie onder leiding van de heer W. Bruynzeel, brengt in deze dagen een bezoek aan Suri name, met het doel zich te oriën teren en nader te beraden over de vestigingsmogelijkheden in dit gebied. Tot staatssecretaris voor Ne derlands Nieuw-Guinea zal bin nenkort worden benoemd mr. Th. H. Bot. thans verbonden aan het departement van Buitenland se Zaken in Den Haag. Wetten en wezen „Wanneer de commissies nu nagaan, of hier sprake is ge weest van onjuiste toepassing van de krankzinnigenwet, dan kunnen zij tot geen andere con clusie komen dan dat dit niet het geval is geweest. Van een on rechtmatige vrijheidsberoving was geen sprake". Aldus een meerderheid uit de vaste com missies voor Justitie en voor Volksgezondheid uit de Tweede Kamer in hun verslag over het door hen met de ministers van Justitie en van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevoerde mon delinge overleg betreffende de inbewaringstelling van het echt paar Meulenbelt in een psychia trische inrichting. Maar de meer derheid baseert zich op de offi ciële stukken en hoorde niet de Meulenbelts Meningen van gedetineerden over de strafrechtpleging" is de titel van een boek, dat ontstaan is uit een onderzoek, ingesteld door het criminologisch en straf rechtelijk instituut aan de Rijks universiteit in Utrecht, in samen werking met het ministerie van Justitie. Uit deze publicatie blijkt, dat de toepassing van het recht door vele gedetineerden in Ne derland als onrecht wordt be leefd. Dat zij gestraft worden, wordt over het algemeen wel ge accepteerd. maar de manier waarop dit gebeurt door politie, justitie, gevangenispersoneel en i eciassering, ondervindt veel kri tiek. Prof. dr. G. Th. Kempe. di recteur van het criminologisch instituut, is van mening, dat, met volledig inzicht in het sub jectieve van de weergegeven me ningen, toch een diepgaande be zinning nodig is op de bezwaren, die aan het huidige strafrecht stelsel inherent zijn. En het nieuwe weeshuis in Amsterdam, dat 2 "2 miljoen gul den gaat kosten en in de volks mond thans reeds „kafferdorp" wordt genoemd, kan nog niet door de kinderen worden betrok ken, omdat or onenigheid is ge rezen over dit gebouwencomplex (verzameling kafferkralen1 tus sen het bestuur en de architect Aldo van Eyck. Reizen en genieten De Nederlandse Spoorwegen gaan met ingang van de zomer dienstregeling 1960 over op een nieuw systeem. Er zullen dan meer sneltreinen gaan rijden op verschillende baanvakken. Dit heeft tot gevolg, dat de regel maat in de treinenloop enigszins gaat verdwijnen, maar het grote voordeel is, dat een aanzienlijke besparing op de reisduur wordt verkregen. De vereniging van vrienden van het Gooi heeft, in samenwer king met de vereniging tot be houd van natuurmonumenten, d'e A. N. W. B. en de contactcommis sie voor natuur- en landschaps bescherming, een congres be legd. met het doel mogelijkheden te zoeken en onderzoeken tot op lossing van het probleem, dat het Gooi steeds voller raakt en dat er van het natuurschoon steeds minder overblijft. Mr. H. P. Gorter, directeur van „natuur monumenten", zei o.m.: „Reeds doemt een schrikbeeld op: een aaneengekitte agglomeratie Hil- versum-Bussum-Naarden-Laren. met uitlopers naar Huizen en Blaricum: de gruwelstad Gooi. Een van de lichtpunten was, dat thans voorrang wordt ver leend aan de inpoldering van Zuid-Flevoland, waar zich ten minste drie stedelijke woonker nen kunnen ontwikkelen. Vakantie en domein Mr. H. A. Hoed, voorzitter van de commissie vakantiespreiding heeft een somber woord gespro ken. „Onze commissie is nu reeds elf jaar bezig een grotere spreiding te krijgen van de va kanties en het resultaat is nog verre van bevredigend. De col lectieve bedrijfsvakantieweken zijn een hinderpaal op de weg naar grotere spreiding en van de zijde van het onderwijs, vooral van het bijzonder onderwijs, is geen grote medewerking te ver wachten. Een wettelijke regeling van de schoolvakanties is het enige, dat hier uitkomst kan brengen". Kort geleden heeft H. K. H. Prinses Wilhelmina een nieuw uitgestrekt natuurgebied ge schonken aan de staat der Ne derlanden. Deze bezittingen in de omtrek van Het Loo, omvatten 'n INDISCHE NOTA AAN PEKING De regering van India heeft China ervan beschuldigd 21 In dische onderdanen in Tibet in hechtenis te houden, onder wie 16 Lama's uit Ladach, die voor studie naar Tibet waren gegaan. In een nota van 24 september aan Peking beschuldigt de Indi sche regering China er ook van dat het ongeveer 600 Mohamme daanse Kasjmiri's in Tibet belet, de Indische nationaliteit te kie zen. De nota is maandag in een witboek te Nieuw Delhi gepubli ceerd. In een latere nota (van 29 ok tober) zegt de Indische regering, dat Kasjmiri-Mohammedanen in Tibet gedwongen worden de Chi nese nationaliteit te aanvaarden. In de nota wordt er op aange drongen, dat degenen van Indi sche afkomst die in hechtenis zijn onmiddellijk vrijgelaten wor den en dat geen druk meer wordt uitgeoefend op andere personen van Indische afkomst om de Chinese nationaliteit te kiezen. gebied dat 17 km lang is en een grootste breedte heeft van 12 km. Het is bijzonder rijk aan groot wild' en heeft een in West- Europa unieke hertenstand. Bakkers in de branding „De middenstander raakt steeds minder in tel. Duizenden kleine bakkers worden in hun bestaan bedreigd door het S. E. R.-advies over ploegenarbeid in het bak kersbedrijf. Voor diepvriespro- dukten wordt een totale vrijhan del geadviseerd, zodat straks iedereen een zaakje kan begin nen ten koste van het bona fide levensmiddelenbedrijf. Als het gaat om nieuwe verantwoorde lijkheden, wordt de middenstan der niet vergeten, maar zo gauw zijn belangen in het geding zijn, wordt er met hem nauwelijks ge rekend". Deze woorden sprak de voorzitter van de christelijke middenstandsbond, de heer H. de Mooy, op de te Amersfoort ge houden vergadering van de bondsraad van deze organisatie. Intussen heeft 't hoofdbestuur van de Ned. Ver. van Werk gevers in het Bakkersbedrijf op een persconferentie een aantal cijfers genoemd „ter weerlegging van tendentieuze voorlichting van de zijde van bakkerspa troonsbonden", die moeten aan tonen, dat het met het S. E. R.- advies t.a.v. d'e bakkers nog al meevalt. Als voordeel van de in voering van ploegenstelsels werd genoemd een onmiddellijk reali seerbare verkorting van de ar beidstijd. Bij invoering van het gewenste drie ploegenstelsel zou nachtarbeid slechts om de drie weken behoeven plaats te vinden en dit zou een ook door de werk nemers erkende verbetering van de werktijden inhouden, in ver gelijking met de toestand nu. Over de kleine bakkers met minimaal personeel werd echter niet gesproken. (Nadruk verboden). (Advertentie) Akkertjes werken zonder tijdverlies tegen kou of griep flitsen uw klachten weg DE AMERIKAANSE ST AALSTAKING Het Amerikaanse departement van Handel heeft bekend ge maakt, dat het bruto nationaal produkt der Verenigde Staten in het 3e kwartaal van dit jaar, voornamelijk als gevolg van de staalstaking is gedaald. De waar de van de produktie van goede ren en diensten lag in het 3e kwartaal van dit jaar op een jaarniveau van 478,6 miljard dol lar, hetgeen een daling betekent van 6 miljard dollar ten opzichte van het record niveau, dat het bruto nationaal produkt in het 2e kwartaal van dit jaar had be reikt. De uitwerking van de staalsta king op het economische leven was groter dan men had ver wacht. De raad' van economische adviseurs van president Eisen hower had de vorige maand ge raamd, dat het bruto nationaal produkt in het 3e kwartaal zou dalen tot 481 miljard dollar. (Advertentie) AUTO REED OP KERKGANGERS IN Zondagmorgen is in Vlodrop de 22-jarige L. B. met een auto, die het eigendom was van zijn vader, op 'n groep kerkgangers ingereden. B. die niet in het be zit was. van een rijbewijs, reed de wagen onder toezicht van zijn broer, die wel een rijbewijs be zat. De twee broers hadden de kerkdienst bezocht en bij het naar huis gaan had L. B. zijn broer gevraagd om ook eens te mogen rijden. Toen hij het stuur had over genomen, reed hij door een fou te manoeuvre op de kerkgan gers in, waardoor vijf personen kwamen te vallen. Een daarvan, de 17-jarige H. Janssen uit Vlo drop, werd zodanig gewond dat hij naar een ziekenhuis te Roer mond moest worden overge- bracht. De 36-jarige F. Moors werd eveneens gewond, doch overbrenging naar een zieken huis was voor hem niet nodig. Vijf fietsen van kerkgangers werden min of meer ernstig be schadigd. Het meest gevraagde klassieke haardmo- del van Nederland.... v OLIEHAARD: 500 d« lux«-bruto cap.: ci. 11.000 Kcal./u. f425.- In blanke uitvoering f 510.- 1000 d« lüxe-bruto cap.: ca. lè.OOO Kcal./u. f495.- in blanke uitvoering f 594.» Een klassiek haardmodel en tóch modern van vormgeving, dat het zowel in een oud ais modern Intérieur verrassend goed doet, is het oordeel van de vele duizenden enthou siaste Huisvrouwen, die in het bezit zijn van een Hoenson haard. Enorme sv>l!ngs- en vfoerwarmte, met daarbij «en werkelijk gezellig en fascinerend vlammenspel, door het gebruik van de veel besproken, zuinige Rocket branderpot. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterke roetvorming en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft dit!) Neem dut géén genoegen met mindere kwaliteit Laat nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer tn Uw woonplaats reserveren, want de vraag is enorm. Verstandige mensen gaan bv aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme reclame-campagne voor ouderwets kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron Is voor iedere woning of flat. Dit heeft de practijk bewezen! DORNFORD YATES 73) (Nadruk verboden.) Mangeys hoofd schoot naar voren. „Daar trap ik niet in", zei hij. „Ik hoorde je zeggen, dat je de anderen aan boord wilde heb ben.... en dat ze Satan niet naar beneden moesten laten gaan." „Klets nou niet", zei Mansel. „Moet ik hem soms binnen nodi gen, terwijl jij en ik de zaak be praten? Als ik vertrek gaan zij mee. en dan kan Satan jou in je hut opzoeken jullie mogen samen dat lijk naar de bodem van de rivier laten zakken, wat mij betreft." Mangey keek hem verbluft aan. „Wie ben jij eigenlijk. Ben je van de politie?" „Nee, dat ben ik niet", zei Man- sol kortaf. „Als ik van de politie was zou ji.i hier niet meer zitten. En nu we het toch over de poli tie hebben denk er aan, dat ik je zonder bezwaar kan aange ven, mij zitten ze niet op de hie len. En als je het hart hebt mij te bedriegen, dan geef ik je aan." „Dat beweer jij", zei Mangey. Mansel keek hem nijdig aan. „Begrijp me goed", zei hij. „Ik stel er geen belang in, of een of andere waterrat het loodje legt! Maar ik heb gehoord dat je wei gerde Formosa aan boord te ne men. En in ruil daarvoor zal ik je uit de purée helpen, als je tenminste wilt cloen wat ik je zeg." ..Het is moeilijk", zei de ander langzaam. „Ik ken Formosa niet eens. Maar bijna twee jaar ge leden heeft ze heel wat voor mijn dochter gedaan. Die had hoge koorts; en Formosa heeft haar mee naar huis genomen en in haar eigen bed laten slapen. Ze heeft haar verpleegd en ze is zelf op de grond gaan slapen." Het blee* even stil. Toen zei Mansel: Je kunt ja of nee zeggen. Ik laat het aan je over." Mangey keek niet op, toen hij, zacht, alsof hij in zichzelf praat te, zei: „Ach, wat kan ik er bij verspelen?" Hij keek op. „Nou goed, meneer. Je kunt pp me re kenen. Hoeveel weet je?" Over zijn schouder zei Mansel tegen mij: ..Kom je binnen?" Ik deed het dadelfik. „Kijk deze meneer eens goed aan", zei Mansel tegen Mangey. Mangey nam mij zorgvuldig van top tot teen op. „Ja", .zei hij, „ik zou meneer overal herkennen." Mansel wendde zich opnieuw tot mij. „Verzoek George een ogenblik hier te komen." OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Dfikstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen Er bestaan ver-gevorderde plan nen om een historisch feit ten behoeve van de „Floriade" te Rotterdam te herdenken. Vierhonderd jaar geleden werd n.l. de eerste tulp uit Klein-Azië in West-Europa geïmporteerd. Het was de Vlaming Ogier Ghis- lain de Busbecq, gezant van de Oostenrijkse keizer bij de Turk se sultan, die toen enkele bollen naar vrienden in West-Europa zond en deze bollen meebracht, toen hij met het vervoermiddel van zijn tijd: de postkoets, van zijn missie in Turkije terugkeer de. Dit werd het begin van de bloembollencultuur in Nederland. De organisatoren van de „Flo riade" hebben nu het voornemen de tulpebol volgend voorjaar op- nieuwde reis per postkoets van Turkije naar de Noordzee te la ten maken. Weer zou dan een De Busbecq met zijn geschenk langs de oude postwegen over de Balkan en de Alpen trekken, be doeld als een triomftocht van de tulp en een historische prestatie- rit. Men heeft de firma P. van der Touw en Zoon te Den Haag be reid gevonden aan de uitvoering KLOPJACHT MET HINDERNISSEN De Utrechtse politie-agent P. van Z. is zondagmiddag dank zij zijn koelbloedigheid slechts ter nauwernood aan de dood ont snapt. Bij zijn ronde door de stad sommeerde hij de 34-jarige Utrechtse loodgieter J. v. E., die midden op het Oud-Kerkhof van uit zijn auto een babbeltje hield met een dame, het gesprek op het trottoir voort te zetten. De loodgieter weigerde echter aan dit verzoek te voldoen en hij liet zijn ontstemming blijken door woorden als „hufter" en derge lijke. De agent sprong toen op de treeplank van de wagen, om Van E. te beletten, weg te rijden. Hij greep hem om de hals. De moe der van de loodgieter, die even eens op de voorbank zat, pakte haar zoon aan de andere kant stevig vast, om te voorkomen dat hij uit de auto getrokken werd. Op dat ogenblik zette de wagen zich in beweging. De lood gieter, die in zijn bewegingen belemmerd werd door zijn moe der en de agent, reed eerst tegen de vijf meter voor hem staande politiesurveillancewagen aan en draaide daarna met grote snel heid de Stadhuisbrug op, terwijl hij al rijdende de agent van zich af probeerde te schudden. De agent zag toen tot zijn gro te schrik dat hij kans liep, door een tegenligger verpletterd te worden. Hij liet zich op de weg vallen en dank zij zijn parachu tistenopleiding slaagde hij erin, zijn val zo deskundig te breken, dat hij geen letsel opliep. De tegenligger kon nog net op tijd stoppen. Intussen had de surveillance auto de achtervolging ingezet. Tot grote verbazing van de in zittenden parkeerde Van E. zijn wagen op het terrein van het hoofdbureau van politie, alwaar hij een aanklacht wegens mis handeling wilde indienen. Van E. is inmiddels verhoord. Hem wordt een poging tot zware mishandeling ten laste gelegd en zijn moeder belemmering van een ambtenaar* in functie. Ik deed wat hij verlangde en George werd op zijn beurt even eens bestudeerd. Daarna keerde George naar zijn post terug; ik bleef in de hut achter en hoorde aan, welke óp- drachten Mansel onze nieuwe medewerker gaf. Wat deze opdrachten precies inhielden zal ik hier in het mid den laten, ik wil namelijk ver derop beschrijven hoe Mangey ze uitvoerde. Maar rekening hou dend met het leit, dat Mansel, voor het onderhoud met Mangey, geen gelegenheid had gehad zich voor te bereiden, de schaarse ogenblikken na de moord op Ju das buiten beschouwing gelaten kwam ik tot de conclusie, dat Mansel over een zeer uitzonder lijk brein moest beschikken. Zijn opzet op zichzelf was al zeer vernuftig, maar hij had deze op zet bovendien reeds tot in de kleinste bijzonderheden uitge werkt en dadelijk nadat Man gey zich bereid had verklaard zich aan Mansels orders te hou den kon Mansel hem nauwkeu rig vertellen wat hem te doen stond, alsof hjj alles op papier voor zich had. Ook op de vragen, die Mangey nog stelde, wist hij onmiddellijk een afdoend ant woord te geven. Tenslotte stond hij op. „Dat was het dan", zei hij. „Ik zou er dadelijk op uit gaan. En ik ga met je mee. Satan zal mij niet te zien krijgen, maar ik ben dicht in de buurt. Zo dicht, dat ik kan horen wat er gezegd wordt. Ik zou dus geen vergis singen begaan, als ik jou was." „U vertrouwt me dus niet ver van de plannen mee te werken. Zij hopen de tocht met tien van hun paarden te volbrengen, on geveer langs de wegen die des tijds De Busbecq is gegaan. De route loopt van Turkije over de Balkan en de Brenner-pas naar Oostenrijk via Zuid-Duitsland langs de Rijn en (in Nederland) de Oude Rijn haar Leiden, waar destijds De Busbecq's vriend, de botanicus Clusius, hoogleraar was en met tulpebollen experi menteerde. Op 6 mei, de offi ciële herdenkingsdag van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur moet dan de postkoets met de tulp in triomf van Leiden naar de Floriade te Rotterdam wor den gebracht. De tocht wordt in 35 dagen gemaakt met een grote gele postkoets. Dit vervoermiddel, dat medio 1800 is gebouwd dooi de Engelse rijtuigbouwers „Hol land en Holland" te Londen, ver keert nog in uitstekende toe stand. De tien paarden en zes tien personen, die de reis maken, zullen worden vergezeld door een karavaan van transportwa gens. Hierin worden ruime boxen voor de paarden en goede slaap gelegenheden voor de verzorgers ingericht. De bedoeling is om van de Bosporus bij Istanboel te vertrekken. Aardbeving geregistreerd De seismografen van het K.N.M.I. hebben zondagavond te kwart over zes een zeer sterke aardbeving opgetekend waarvan de haard zich vermoedelijk in het zuidwesten van Griekenland bevindt. AFP meldt, dat op het Griekse eiland Zante slachtoffers geval len en schade veroorzaakt schijnt te zijn. In Zuid-Italië is de aardbeving, die bijna drie minuten duurde, zeer duidelijk waargenomen. De registratie-toestellen van het observatorium van Tarente zijn volgens de directeur van het instituut door de hevigheid van de beving in het ongerede ge raakt. (Advertentie.) JONKER FOTO TOE STEL ZEGT (en... om foto-artikelen te geven!) Twee Haagse dames in Frankrijk omgekomen Bij een ongeluk te Coyoles in Frankrijk bij Laon, zijn zondag twee Haagse dames om het leven gekomen. Zij zaten in de auto van de in Den Haag woonachtige ingenieur M. B.. de zoon van één van de slachtoffers. De auto is, onderweg tussen Parijs en Brus sel, geslipt bij een inhaalmanoeu vre. Waarna het voertuig tegen een rij bomen langs de weg is gereden. De twee dames werden op slag gedood, de heer B. is ern stig gewond opgenomen in een ziekenhuis te Villers Cotterets. Het radiocontact met 't Rus sische ruimtestation Loenik 3 be staat niet meer, aldus heeft de Russische geleer de Leonid Sedof meegedeeld in een artikel in de Prawda. KLANDESTIENE ZENDER OPGESPOORD De rijkspolitie te Nieuwbuinen heelt zondagmiddag de klande- stiene zender „Hollandia" in be slag genomen. Tegen de eigenaar K. G. is proces-verbaal opge maakt. Dit is in twee jaar tijds de vijfde geheime zender die te Nieuwbuinen het zwijgen werd opgelegd. WOENSDAG 18 NOVEMBER. -3 4 HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte mu ziek; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.: 10.30 Morgendienst; 11.00 Omroepork.: 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Meisjes koor en instr. ens.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Praatje; 13.20 City Theaterork.; 13.45 Gr.; 15.00 Jeugdconc.; 15.45 Gr.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Draaiorgelcon cours Utrecht 1959; 18.00 Rege- ringsuitz.; 18.10 Gr.; 18.15 Lezin gen; 18.30 Leger des Heils-kwar- tier; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nws; der dan u me ziet?" zei Mangey, die eveneens opstond. „Waarom zou ik dat in vre desnaam doen?" zei Mansel. „Ach nee, zo is het", zei Man gey, met een korte lach. Zijn humeur was blijkbaar aan zienlijk verbeterd, want toen hij aan het eind van de gang kwam gaf hij het lijk een schop in de buik en lachte nog eens. Even later liep hij de steiger af en sloeg een verwaarloosd pad in, met Mansel dicht op zijn hielen. Achter Mansel liep ik. Waarom de Jager hem in dienst hield is mij niet bekend. Feit is evenwel dat Satan in slaap ge vallen bleek te zijn. Toen Mangey hem wakker schudde schoot hij met een gil overeind. „Verdorie", zei hij, „ben jij het Mangey? Waar is Judas?" Wat Mangey antwoordde zou het papier doen blozen; Satan moest er evenwel verschrikke lijk om lachen, zoals ik al zei was hij niet bijster op Judas ge steld. Ik hoorde hem nog boos aardig grinniken, toen hij uit de wagen stapte. „Ja, maar waar is hij werke lijk", zei hij, „jij kwaaie, ouwe kerel?" „Hij is gaan wandelen", zei Mangey, nadat hij eens had ge spuwd. „Langs de kant van de rivier. Ik moest tegen je zeggen dat je maar met de wagen naar het kruispunt moest rijden en daar op hem wachten." (Wordt vervolgd.) 19.10 Praatje; 19.15 Gram.) 19.30 Radiokrant; 19.50 Uitslag prijs vraag kinderlied; 20.20 Geeste lijke liederen; 20.50 De hand, hoorspel; 22.00 Huismuz.: 22.30 Nieuws; 22.40 Zaalsportuitslagen: 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Platenieuws; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar. progr.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Piano duo; 13.00 Nws en tentoonstel lingsagenda; 13.20 Orgel en zang; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Gram.; 14.25 Concertgebouw or kest; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Oude muz.; 17.15 Promenade or kest; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws en comm. Daarna: Act.; 18.30 Lichte muziek; 19.00 Voor de kleuters; 19.10 Toespr.; 19.25 Med.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Hun lach klinkt van zover, hoorsp.-rep.; 20.50 I Montecchi ed I Capuleti, opera; 22.20 Comm.; 22.30 Nieuws; 22.40 Orgel en zang; 23.00 Lezing: 23.15 Lichte muz.; 23.40 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Operette fragm.; 12.30 Weerbericht; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gever, muziek; 14.00 Schoolradio; 14.50 Orgelspel; 15.00 Orkestconcert; 16.00 Koersen; 16.02 Engelse les; 17.17 en 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Kamermuz.; 17.50 Boekbe spreking; 18.00 Lekenmoraal en -filosofie; 18.20 Voor de solda ten; 18.50 Sportkron.; 19.00 Nws; 19.30 Praatje; 19.40 Vlaamse lie deren; 20.00 Hoorspel; 21.15 Ope rette fragm.; 22.00 Nieuws: 22.15 Gevar. muziek uit Korea: 22.55 Nieuws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV: Voor de jeugd; 17.30 Jeugdjournaal; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.30 Sportpanora- ma; 20.50 Hongaarse muz.; 21.05 TV-documentaire; '21.3522.00 Film. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Re portage; 19.30 Nws; 20.00 Filmre portage; 19.30 Nws; 20.00 Filmre- van de Westduitse TV: Das Pa radies der Peri, oratorium; 22.00 Voor de vrouw; 22.30 Nieuws en journaal.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5