£sso C. H.-Kamerleden bezochten Sluiskil KERKDIENSTEN RADIO EN TELEVISIE VERSLOOT PUHOL Jacht tussen klip en rots Blijvende onrust in de Kanaalzone HOENSON KOLEN-CONVECTOR Voor de zondag Zondagsdiensten Jonge bluffers, met hun juffers achter op de twee-takt tuffers: Buren achter dure sturen die een week-end wagen huren; Eclatante circusklanten; Ooms en tantes met verwanten allen roepen blij en luid: met Esso bent u beter uit! ZSatejdag 14 november 1959 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Het bekende Sluiskilse comité, dat zich ten doel stelt recht te zoeken en te krijgen voor de vele gedupeerden, die als gevolg van de kanaalverbreding van huis en haard verdreven zullen worden, ontwikkelt bij voortduring een krachtige activiteit. Niet alleen vergaderen de comité-leden met de regelmaat van een klok; ze zorgen er bovendien voor, dat de verschillende Kamerfracties vol komen op de hoogte blijven van hetgeen hier te gebeuren staat. Donderdagavond waren het de C. H. U.-fracties uit de Tweede en de Eerste Kamer, die zich op Sluiskil lieten inlichten ten aan zien van de vele hangende kanaalperikelen. Als afgevaar digden van de genoemde frac ties waren aanwezig de Tweede Kamerleden C. v. d. Peijl te Kloe- tinge. .T. de Ruijter te Alphen a/d Rijn en dr. I. H. Th. Diepen horst te Epe, benevens het Eer ste Kamerlid ir. M. A. Geuze, die tevens voorzitter van de Z. L. M. is. Ook de Gedeputeerde, de heer C. Philipse te 's Heer-Arends- kerke. was bij de besprekingen aanwezig. Voorbespreking Voordat de eigenlijke avond hearing in 7,aal-Meert een aan vang nam, voerden de Kamer leden in de zaal Krijger bespre kingen met. het voltallige Sluis kilse comité in tegenwoordigheid van het college van B. en W. van Terneuzen. Het reeds eerder gepubliceer de memorandum werd hier voor de vierde maal aan een Kamer deputatie overhandigd, in dit ge val aan de fractie van de C. H. U. V'prder zagen wij onder de aan wezigen enige leden van de Ter- neuzense gemeenteraad en ver trouwensmannen van de drie landbouworganisaties De voorzitter van de C. II. U- statenkring, de heer J. A. de Feij- ter uit Terneuzen, sprak een kort inleidingswoord. Burgemeester Teilegen noemde het een originele gedachte de Kamerfracties zodanig voor de hier bestaande kanaalproblemen te interesseren, dat ze er alle voor naar Sluiskil komen. Spre ker behandelde enkele cardinale punten, zoals de groeiende on zekerheid onder de straks te du peren bewoners: de aan de ont eigeningen verbonden vergoe dingen en het uitbreidingsplan voor Slyiskil. De heer A. Ramondt fSluiskil) wees er op dat in landbouwkrin- gen de moeilijkheden vooral zijn gelegen in de vervanging van de onteigende gronden. Geen pont, maar een tunnel Tijdens deze voorbesprekingen stelde het comité de burgemees ter een aan de gemeenteraad ge richt schrijven ter hand, waarin wordt aangedrongen ervoor te ijveren dat de brug te Sluiskil niet zal worden vervangen door een veerpont je (zoals de bedoe ling schijnt), maar door een tun nel voor voetgangers en wiel rijders. In zaal-Meert Voor de bijeenkomst in zaal- Meert bestond veel belangstel ling. Nadat ook hier de heer J. A. de Feijter een openingswoord had gesproken, leidde het lid van Ged. Staten, de heer C. Philipse, de besprekingen in. (Adv.) Udura Huisvrouw is workelijk «nthouilut ovsr de frote succes vin de Jurbeurs 19Sf In vormgeving zijn tijd ver vooruit technisch werkelijk niet tt verbateren D« zuinigst* in brandstofverbruikU ttookt Immsrs ds vm! goedkoper* anthracistnootje» 4 «n 5! grootste In wsrmtecapaeitelt namelijk a. 18.000 Kcal. P«r uur brutozowel het grooute als het kleinste ver trek tot In de verste hoeken heerlijk verwarmd! Da beste In kwaliteit... gepatenteerde vuurkorf van speciale constructie, vervaardigd uit chroom gelegeerd mattriul in pluts van het veel goedkopere gietijzer, waar door een lange levensduur gegarandeerd wordt! De laagst* In prijs namelijk f391.-..dut 100 gulden goedkoper dan U voor «en kolen-convector van goede kwaliteit gewend bent te beulen! En het model! Verrassend mooi en... Oh Zó gezellig, oud alt modem Interieur! Last nu reeds een Hoenson bij de offlelile In Uw woonplaats voor U reserveren, want de vratg is enorm. Verstandig* mensen gaan bij aanschaf van een kolen-convector op hun eigen gezonde oordeel af. Vraag daarom uitdrukkelijk om de Hoenson kolen-convector, de besta in kwaliteit ende laagste in prijs. OFFICIAL HOENSON DEALER [~r~" nrjE.i"' rrsr QJikbtr, 3.9, Iel m§. TttfflfflllfiB Deze noemde de hele situatie nog erg vaag. Voor de officiële instanties maakt het volgens spr. weinig uit, welke taxatiecommis sie de voorlopige schadevergoe dingen zal vaststellen. Alleen als het op een procedure zou uit lopen, zal de rechter zich door een andere taxateur laten voor lichten. De heer Philipse achtte bij de betrokken instanties volledig be grip aanwezig voor de proble men, welke zich hier voordoen. Spr. zei ook begrip te hebben voor de alom heersende vrees en onrust, maar hij noemde vrees een slecht leidmotief in dezen. Recht is niet altijd recht Bij de bespreking van de be ruchte cijnskwestie stelde de secretaris van bet comité, de heer 4. C. Bleijenberg, vast dat recht niet enkel juridisch is uit te leg gen, daar er hier ongetwijfeld ook sprake is van een moreel recht. Alles zal volgens deze spre ker gebaseerd dienen te worden op billijkheidsoverwegingen. Houdt het cijnscontract in, zo vroeg spr. zich af. dat men straks wellicht geen schade vergoed krijgt, maar dat men bovendien nog aansprakelijk gesteld kan worden voor de puinopruiming De heer De Ruijter haalde bij de beantwoording enkele geval len van elders aan. dat niet altijd de harde wet wordt toegepast. Er zijn tal van gevallen be kend, dat wel degelijk rekening werd gehouden met billijkheids overwegingen. De heer Van der Peijl herin nerde aan de vragen, welke bur gemeester Van Dongen van Aar denburg in zijn 'kwaliteit van Kamerlid aan de minister had gesteld. Uit het antwoord van de minister van Waterstaat bleek, dat de cijnskwestie wel degelijk een rol heeft gespeeld in de on derhandelingen met België. De landbouwgronden De vertegenwoordigers van de landbouworganisaties vroegen inlichtingen ten aanzien van de grondwaarde en de grondprijzen en vooral over een compensatie in de vorm van landbouwgron den elders in eigendom. De heer Scheele bracht de sle pende kwestie van de inpoldering van het Land van Saeftinge in verband met de kanaalverbre ding. Met deze spreker vroegen ook anderen zich af. of men in 1959 nog de dupe moet worden van een onteigeningswet die reeds dateert utt 1841 f!). De heer Dieleman noemde het geen stijl dat nu België beslag gaat leggen op onze gouden land bouwgrond, men over de brug komt met een blikken vergoe ding. De Kamerleden beaamden, dat de oude onteigeningswet thans niet meer voldoet. Daarom pre fereert men onderling overleg, vóórdat de grondverwervende in stantie met een bepaald bod voor de dag komt. Vervangingswaarde Comité-secretaris Bleijenberg wees voorts op de onzekerheid met betrekking tot de schadever goedingen en de vast te stellen onteigeningslijst. Hij was van oordeel, dat bij de taxatie stellig rekening dient te worden gehou den met de vervangingswaarde. Er is dienaangaande woensdag een telegram verzonden aan de Minister. Waar de eerste opzeggingen tegen 30 april a.s. reeds bekend zijn gemaakt, is het redelijk dat er enig inzicht omtrent een en ander wordt gegeven. Toen er rond deze punten enige verwar ring dreigde te ontstaan, gaf de burgemeester van Terneuzen op verzoek van het Eerste Kamerlid ir. M. A. Geuze een overzicht van de volgorde der uit te voeren werkzaamheden, waarbij de uit eindelijke beslissingen uiteraard in handen liggen van de Rijks waterstaat. Begonnen wordt met de sluiswerken in Terneuzen. Aan het eind van de vergade ring kwamen de Kamerleden tot enkele conclusies, welke zij uit de langdurige besprekingen had den getrokken. Zij hadden een duidelijk inzicht gekregen in de vele moeilijkheden, waarvoor men zich hier geplaatst ziet en zij gaven de garantie dat men in Zeeuws-Vlaanderen op hun steun kan rekenen. De heren De Feijter en Philipse dankten de Kamerleden voor hun komst naar Sluiskil en voor hun belangstelling in al deze aange legenheden. Ook het plaatselijk comité kreeg een woord van dank en waardering voor de waardige wijze, waarop het deze actie voert. Het hele comité, dat zich onder leiding van voorzitter Ver meulen en secretaris Bleijenberg dapper weert, mag dan ook weer op een alleszins geslaagde voor lichtingsavond terugzien. Moge hun strijd om recht voor de ge dupeerden met succes bekroond worden OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 1.5 NOVEMBER. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. PenningS; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. W. ,T. van Meeuwen. Bediening H. Doop.) Hontemsse: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Timmers. Philippine: 2 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur Ds. W. S. Even huis, van Biervliet; 2.30 uur Ds J. G. N. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Vic. G. P. Post; 3 uur Ds. J. Scholten; (Kerkhoflaan) 10 uur Dg. P. A. v. d. Vlugt: Driewegen 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag. 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht2.30 uur Ds. Ph. M. Becht; Othene: 7 uur de heer C. H. Hejjboer. GEREFORMEERDE KERK, Axel: Geen opgave. Hoek: 10 uur en 2.30 uur ds. A. J. Verbeek. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. M. de Wit, van Rotterdam. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. M. den Boer. C.EREF. KERK. (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bijl. Terneuzen. 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 9.30 uur en 5.30 uur Ds. P. Zwiers. (Afscheid.) GEREF. GEMEENTE Syn.) (Gebouw Pro Rege.) Terneuzen: Geen opgave. GERBF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur Ds. Aangeen- brug; 2 uur Leesdienst; 6 uur ds Aangeenbrug. ÓUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur da A. de Reuver. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur: H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.43 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H H. Missen. Sas van Gent7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur: H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.1$ uur en 17.00 uur: H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 15 NOVEMBER, NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom- Biervliet: 10 uur Ds. J. G. N. Cupé do. van Sluiskil. Breskens: 9.30 uur Ds. M. de Jong, van Groede. Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. (Dankdienst voor de oogst.) Groede: 11 uur Ds. M. de Jong. (Heilig Avondmaal.) Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Sehoondjjke. Nieuwvliet: 10 uur Ds. Joh. Brezet. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. S. Tjjmstra. Schoondüke: 11 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. (Oogst- dienst.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. (Oogstdienst.) St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendvjke: 10 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. MOZES WAS ER NIET GERUST OP. Toen zeide Hjj: „Moet Ik zelf medegaan om u gerust te stellen?" Exodus 33 14. Deze tekst is een stuk uit een geesprek. Een gesprek tussen God en Mozes. Er was ook heel wat te bepraten. Wanter was ook heel wat gebeurd. We staan in Exodus 33 vlak achter die verschrikkelijke geschiedenis met het gouden kalf. Het is tus sen God en Israël stukgegaan. Israël heeft het kapotgemaakt. Vanaf dat ogenblik is het met Mozes' rust gedaan. God zegt hier: „Moet Ik zelf meegaan om u gerust te stellen?" Nu, dat was zo. Mozes is niet gerust. Helemaal niet gerust. Zó erg. dat hij „zo" niet verder durft. Hij staat alleen met dat erbarme lijke volk in die dodelijke woes tijn. Hij heeft niets waarop hij kan terugvallen. Mozes moet op zichzelf terugvallen. En wie zou dan niet ongerust zijn? Ik wil Mozes beslist niet te laag aanslaan. Dat was zeker geen kleine jongen. Integendeel, Mozes was een man van groot verstand en brede educatie. „On derwezen in al de wijsheid der Egyptenaren." Een groot orga nisator, een wijs legislator, een machtige figuur, van wie kracht en leiding uitging. Maar Mozes was nuchter en vroom genoeg om te weten dat hij daarmee be slist niet de woestijn in kon. Ik wil ook niet te laag aan slaan. U kunt veel en hebt veel en betekent veel. Maar zegt u nu zelf: „Vindt u uzelf nu iets om... op terug te vallen, in leven en sterven op terug te vallen?" Zeker, we hebben in het leven onszelf. En soms hebben we ook elkander, een poosje. Is dat nu niet genoeg om er gerust op te zijn? Ais u bij uw tocht vandaag door uw woestijn niets anders hebt, neen echt, wees er dan niet gerust op. (Uit: „De Stem achter U".) Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. C. S. van Breda Vriesman, tel. 2003. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54. Zondagdienst Kruisverenigingen: Wit-Gele en Groene Kruis: zr. E. A. H. de Vries, Scheldekade 62, tel. 3262. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts D. de Putter te Axel, tel. 01155—488. BETOGING IN WEST-BERLIJN Ongeveer honderd betogers, die voor een deel afkomstig wa ren uit Oost-Berlijn, hebben don derdag in West-Beriijn geprotes teerd tegen de aanwezigheid in de stad van Theodor Oberlan- der, Westduits minister voor Vluchtelingenzaken. De politie arresteerde vier mensen die vlugschriften ver spreiden. Zoals bekend hebben de landen van het Sowjet-blok Oberlander ervan beschuldigd dat hij deelgenomen heeft aan de massamoord in Lwow (Lem- berg) in juli 1941. mm DORNFORD YATES 71) Nadruk verboden. „Tjonge, jonge", zei Judas, ..sommigen boffen toch maar. En Kay de Wurger .Wat heeft die met Daisy te maken? Zij stond buiten dat zaakje." „Kan zijn. maar ze zou geen schijn van kans hebben gehad. Tenminste, als Kay de Wurger had kunnen praten". „De schoft loog", zei de ander bedaard. „En hij heeft zijn ver diende loon gekregen, die vuile schobbejak." „Noem dat maar liegen", zei Judas. „Het kind was toch dood?" De ander sloeg blijkbaar met zijn vuist op de tafel, er rinkel den glazen. „En wat zou dat? Mijn doch ter zat in Parijs. Pas toen ze het in de krant las wist ze..." ..Natuurlijk, natuurlijk." zei Judas. „Daarom is ze er vandoor gegaan. En nou zit ze in San Francisco en ze maakt het pri ma. En die stomme politie hier maar zoeken..." De ander lachte het was geen aangename lach. „We laten het er bij, Judas", zei hij. „Zo. denk je dat?" zei Judas. „Luister eens, knaap. Daisy woont momenteel in Lyon. Ze werkt in een banketbakkerij in d" Rue Laval. Ze rosmt zich Elia Bohn en ze geeft zich uit voor Zwitserse. En ze is verloofd ZONDAG 15 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws, 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Geestelijke liede ren; 10.00 Gewijde muz.10.15 Interk. kerkdienst; 10.30 Kerk dienst; 11.30 Vragenbeantwoor- ding; 11.45 De Kerk in de spie gel van de pers; 12.00 Orgelreci tal; 12.15 Actuele geloofsproble- men; 12.30 Strijkorkest; 12.55 Act.; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg; 13.10 De Wadders, hoorspel; 13.30 Lichte muziek; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Kamermuz.; 15.00 De vliegende Hollander; 15.10 Gram.; 15.25 Orkest; 16.00 Sport; 16 30 Psalm zang; 17.00 Geref. kerkdienst; 18.30 Gewijde muz.; 19.00 Nws uit de kerken19.05 Samenzang 19.30 Doe aan mij een teken ten goede; 19.45 Nieuws; 20.00 De Katholiek en zijn gemeenschap; 20.15 Gevar. progr.20.45 U bent toch ook van de partij?; 20.55 Gram.; 21.30 Het hoogste punt; 22.10 Gram.22.25 Boekbespre king22.30 Nieuws22.4 Avond gebed; 22.55 Meesterwerken van de religieuze muz.; 23.55 Nws. HILVERSUM II; 8.00 Nieuws, 8.18 Praatje; 8.30 Gevar. progr.; 12.00 Theaterorkest12.30 Sport- spiegel; 12.35 Orgelspel; 13.00 Nieuws; 13.07 De toestand in de weeld13.17 Med. of gram.13.20 Gevar. progr. voor de strijd krachten; 14.00 Boekbespreking, 14.20 Promenade orkest; 15.10 Toneelbeschouwing; 15.25 Om roeporkest; 15.40 Klankbeeld; 16.05 Lichte muz.16.30 Sport- revue; 17.00 Gevar. progr.; 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorspel 17.50 Nws; 18.00 Sportjournaal; 18.30 Korte kerkdienst; 19.00 Voor de jeugd, 19.30 De open deur; 20.00 Nws; 20.05 Lichte muz.; 20.45 Paul Vlaanderen en het Conrad-my- sterie, hoorspel; 21.30 Gevar. progr.; 21.55 Journaal; 22.10 Lichte muziek; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 23.05 Sport; 23.10 New York calling; 23.15 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.15 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Amus. muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en belcantoconcert; 1530 Gram., 15.45 Sportrep.; 17.00 Nieuws; 17.05 Gram.; 17.45 Sport; 17.52 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nieuws en sport; 19.30 Lichte muz.; 20.00 Gevar. muz.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.32 Lichte muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. met een vent van de gardes mobiles." Er leek geen eind te komen aan de geladen stilte, die op zijn woorden volgde en toen de an der tenslotte weer iets zei was het met een onherkenbaar ver anderde stem. „En.... wat zou dat?" vroeg hij toonloos. „Dat zou dit"', snauwde Ju das. „Jij neemt onze lading aan boord, Mangey jij neemt on ze lading aanstaande dinsdag morgen om één uur aan boord; doe je het niet, dan wordt Daisy dinsdagavond gearresteerd." Weer bleef het stil, bijna even lang als de keer daarvoor. Eindelijk hoorden wij Mangey zeggen: „Je... hebt me te pak ken. Hoe ben je er achter ge komen?" „Het wordt beweerd', zei Judas onverschillig. „Maar daar gaat het nu niet om. Als wij dnsdag met haar komen en je ligt hier niet. ..Laat maar", zei Mangey schor. „Ik zei toch, dat je me te pakken hebt." „Dan teken je voor haar."' „Maar „Je tekent nu voor haar, jij. Ik heb er genoeg van. En als ik je een goede raad mag geven verzet je niet meer tegen ons. We komen er altijd achter. En je moet er niet op rekenen, dat we gaan onderhandelen, Man gey. We doen een briefje op de postmet naam en adres van Daisy. En dan schrijven we ach ter jouw naam in onze boeken: „betaald". Of Mangey hierop nog iets antwoordde weet ik niet. Man- sel tikte mij op de arm en ik maakte ogenblikkelijk rechts omkeert naar de duistere salon. Tegelijk kwamen wij er aan. Wij keerden ons om en tuurden de gang in. Mansel legde een hand op mijn schouder en fllis- terde mij in het oor: „Judas krijgt last. Hij heeft de zaak te ver gedreven. Mangey's stem klonk al dreigend en die laatste opmerking van Judas zal hem de das omdoen." Meer zei hij niet en wij ble ven onbeweeglijk staan afwach ten, terwijl wij geen oog afhad den van de vale rechthoek van licht, gevormd door de open staande gangdeur. Het duurde nog bijna een volle minuut eer Judas verscheen 't licht viel op zijn gezicht toen hij op de drempel toeliep. Ik meende de andere man achter hem te zien sluipen, maar de gang was zo nauw, dat de web gedane Judas de hele breedte nodig had en alles wat zich ach ter hem bevond vrijwel aan mijn blik onttrok- Ik zag hem bukken voor de lage bovendorpel van de deur en daarna het hoofd weer ophef fen. Omdat hij ver boven de deur uitstak maakte hij de in druk van een onthoofde ge daante, die zich tegen het licht schijnsel in de gang aftekende. Daarop gebeurden er tegelijk twee dingen. Er ontsnapte iemand een die pe zuch< -- het soort geluid, dat je maakt na een zware licha melijke krachtsinspanning; en Judas boog zijn rug achterover en wierp het hoofd in de nek. Ik hoorde hem geen geluid maken, wel had ik de indruk dat hij een poging deed zjch om te draaien. Daarop vel hij voor over, plat op zijn gezciht. Nu konden wij de man onderschei den, die hem vermoord had, en die zich in de deuropening afte kende en steun zocht aan de deurkozijnen. Een rat uit de on derwereld had onze plannen in de war geschopt. Je kunt op een gegeven mo ment tot moord in staat zijn; maar als je iemand voor je ogen ziet vermoorden voel je je toch niet plezierig. Dat is tenminste mijn ervaring. Ik wil niet be weren dat ik de kluts totaal kwijt was, maar ik zag niet dui delijk meer en ik had het gevoel dringend behoefte aan frisse lucht te hebben. De eerste ogen blikken tenminste, die mij ove rigens uitzonderlijk lang leken. Bovendien trilde ik over al mijn leden en Mansel stond achter mij en omklemde stevig mijn beide armen. Mangey was in de deurope ning blijven staan; maar even later keerde hij zich om en ver dween uit het gezicht. „Gaat het alweer?" fluisterde Mansel. „Ja, merci", zei ik. „Het spijt me. Wat moeten we in vredes naam beginnen? Het plan zat goed in elkaar en nu heeft die kerel alles in de war geschopt." „Het valt wat mee", zei Man sel. „We redden het wel. Man gey staat er beroerd voor en hij zal maar al te graag doen wat ik wil." (Wordt vervolgd.) Televisieprogramma's. NED. T.V.20.00 Gevar. progr., 20.30 Oude filmjournaal; 21.00 Amsterdams Kunstmaandork. 21.35 Epiloog; 21.45 Pauze; 22.00 Sportact. VL. BELG. T.V.14.30 Folkl. progr.; 1500 Act.; 15.30 Land- botiwkroniek16.00 Voor de kleuters; 16.25 Tekenfilm; 16.45 Poppenfilm; 16.55 Voor de kleu ters; 19.00 TV-feuilleton; 19.30 Nieuws; 20.00 Zang en dans; 22.15 Kamermuz.; 22.35 Nieuws en journaal. MAANDAG 16 NOVEMBER HILVERSUM I. 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.9.00 Voor de zieken9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Rondom het woord; 11.00 Gram.; 11.30 Quiz; 12.00 Sopraan, alt en pia no; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gevar. progr.; 15.45 Gram. 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamer muziek; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram. 17.40 Beursberichten17.45 Bij de padvinders in Ned. Nieuw-Gui- nea; 18.00 Orgelspel; 18.30 Gr.; 19.00 Nieuws; 19.10 Óp de man af; 19.15 Gram.; 19.30 Radio krant 19.50 Gram.20.00 Her denkingssamenkomst t.g.v. het 35-jarig bestaan van de N.C.R.V. 21.30 Gram.; 22 00 Parlementair comm.; 22.15 Gitaarspel; 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking23.00 Orkest, 23.50 Gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II7.00 Nieuws, 7.10 Gym.; 7.20 Gram. 8.00 Nws; 8.15 Orgelspel; 8.35 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Mor genwijding; 10.20 Gram.; 11.20 Voordracht; 11.40 Sopraan en piano; 12.00 Lichte muz.; 12.25 Reportage; 12.30 Land- en tuin bouwmed. 12.33 Voor het plat teland12.38 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Orgel en zang; 13.45 Wikken en wegen; 14.00 Instr. octet; 14.35 De droom, hoorspel; 15.10 Gram. 15.45 Zestig minuten voor boven de zestig; 16.45 Oude liedjes; 17.00 Gram.; 17.15 Lichte muz.; 17.50 Miltair comm.; 18.00 Nws; en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.50 Openbaar kunstbezit; 19.00 Parlementair overz.19.15 De onoverwinnelijke vloot19.30 Cabaret; 20.00 Nws; 20.05 Open baar kunstbezit; 20.10 Gevar. progr.; 21.25 Cabaret; 21.55 Ma rimba 22.30 Nieuws22.40 Frysk orkest; 23.45 Volksliedjes; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12 00 Gram., 12.30 Weerbericht12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Liederen; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17 10 Gram.; 17.45 Franse les; 18.00 Gram.18.20 Voor de sol daten; 18.50 Sport; 19.00 Nws; 19.30 Gram.; 20.00 Ópera; 20.50 Kunstkaleidoscoop21.05 Ita liaanse muziek; 21.30 Amus. mu ziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Ita liaanse muz. (verv.); 22.55 Nws; 23.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's VL BELG. T.V.19.00 Voorde jeugd; 19.30 Nieuws; 20.15 Speelfilm; 21.45 Wetensch. pro gramma; 22.15 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5