Chroesjtsjef gematigd Radio-Televisie-Vcrlicliting I Radio de Koek 1/MMlwill Noel-Baker over zijn bekroning V. N.-subcommissie acht toestand in Laos vaag VERSLOOT De «Ouiz»-moeilijkheden in Amerika 1 PHILIPS Het lynchen van Mack Parker Het weer WEERBERICHT HOOGWATER HOENSON MET GERICHTE WARMTE ZON- en MAANSTANDEN icrankering hij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smldswai Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 7 NOVEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4827 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v 'h Firma P. J. ran de Sande, Terneazen Advertentieprijs per mm 15 etr minimum pw advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handals- advertenties) 5 regels 1,—. Iedere regel maar 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 tnur. BEROERING IN KONGO Zaterdag heeft de Sowjet-premier Chroesjtsjef in de vergadering van de twee kamers van de Opperste Sowjet een rede gehouden, die in het Westen vrij goed is ontvangen. Ten aanzien van de ont wapening zeide hij, dat men elkaar halverwege kon tegemoet komen, en dat Moskou niet uitsluitend vasthield aan zijn zeer ver reikende voorstel. Hij liet na Adenauer aan te vallen en sprak vriendelijk over Eisenhower, MacMillan en De Gaulle. Wat Frankrijk betreft heeft men in Parijs wel opgekeken van dr pogingen van Chroesjtsjef, een goede atmosfeer te scheppen voor de komende ontmoeting met de Franse president. De Russi sche leider zei, dat hij De Gaulle hulde moest brengen, omdat deze (in maart) de Oder-Neisse-Iinie had erkend als definitieve west grens van Polen en oostgrens der Duitsers. Hoewei hij zei, dat men in Moskou sympathie had voor ,,de vrijheidsstrijd der Algerijnen", juichte hij de laatste voorstellen van De Gaulle toe en zei hij, dat men zonder geweld een oplossing moest zoeken. Opmerkelijk was ook, dat hij wel China's recht op Formosa on derschreef, doch geen partij koos in de geschillen van Peking met India. Hij hoopte dat ook hier zonder geweld, dat hij betreurde, spoedig een akkoord kon worden bereikt. Peking een probleem Hoezeer Peking een probleem wordt, is bewezen door het feit, dat India zich wel opmaaiu, zijn afgelegen en vrijwel onbewoon de grensgebieden te verdedigen, doch volhoudt te eisen, dat rood China wordt toegelaten tot de V. N., opdat des te beter met vreedzame middelen aan een op lossing van geschillen kan wor den gewerkt. Ook het staken van atoomproeven in alle landen, met inbegrip van China, wordt door India gepropageerd. Het vreest namelijk dat als andere staten kernwapens vervaardigen, ook China die zal fabriceren. En dat zou voor India hoogst onaange naam zijn. Nu heeft de Noord-Amerikaan se senaat aan een groep deskun digen een rapport gevraagd over de betrekkingen met Peking. En deze experts hebben aanbevolen, dat de V. S. rood China zullen erkennen en zullen toelaten tot de V. N. In dat geval zou For mosa een aparte republiek moe ten vormen, wel lid van de V. N., doch zonder zetel in de Veiligheidsraad der V. N. Die zetel zou moeten worden inge nomen door Peking, maar door uitbreiding van het aantal leden zouden ook Japan en India per manente plaatsen moeten bezet ten. De Senaat zal die voorstellen waarschijnlijk niet aanvaarden. Maar de voorzitter van de com missie voor buitenlandse aange legenheden ontkende niet, dat het moeilijk is, een land met 630 miljoen zielen voorgoed uit te sluiten. En de experts hebben betoogd, dat het rode regime sterker staat dan enig systeem van het verleden. Westelijke „top" Er is van allerlei aan het ver anderen, nu ieuereen bang is voor een derde wereiuoonog. Op 19 december komen Eisenhower, MacMillan, De Gaulle en Ade nauer in Parijs bijeen om te spre ken over de voorgenomen ont moeting met Chroesjtsjef, die eerst nog Parijs komt bezoeken. Amerikanen en Britten willen die topconferentie eerder dan De Gaulle, omdat zij de sfeer nu gunstig achten. Adenauer wil \ooral over ontwapening spre ken. Hij is bang dat bij het te berde brengen van de Duitse kwestie een akkoord wordt be reikt (o.a. over Berlijn) waar door het bestaan van twee Duit se republieken wordt bevestigd. Hij wil liever de zaak zwevende houden. Maar Chroesjtsjef wenst .luist allereerst een regeling te heffen voor Berlijn, en Eisen hower heeft hem toegezegd, dit raagstuk op een topconferentie te behandelen. De Westelijke re- Seringsleiders zullen dus in dec. elkaar moeten vinden, voordat zij met de Sowjetpremier gaan praten. Het Franse leger Het is niet onmogelijk dat op die Westelijke ontmoeting toch ook nog over Algerije zal wor den gesproken. De Fransen wensen steun van hun geallieer den voor De Gaulle's plan. Zo lang de oorlog in Noord-Afrika voortduurt wordt Frankrijk ver zwakt. Zelfs Chroesjtsjef her innerde er aan, dat zonder dit blok aan het been De Gaulle actiever zou kunnen optreden op internationaal terrein. De vraag rijst telkens weer, of de Franse president zijn bedoe lingen kan doorvoeren. Kan hij de moslims werkelijk toestaan, zich eventueel af te scheiden van Frankrijk? Die twijfel heeft de nationalistische moslims er van weerhouden, in te stemmen met een bestand. Zij zijn bang, dat als zij hun wapens neerleg gen, het Franse leger wel zal zorgen, dat het referendum niet vrij zal zijn, en dat een meerder heid van de bevolking onder militaire pressie toch zal kiezen voor associate met Frankrijk zonder onafhankelijkheid. De uitspraken van hoge officieren. zoals van maarschalk Juin, maakten duidelijk, dat deze mili tairen er niet aan dachten, een afscheiding te aanvaarden. Nu heeft De Gaulle in een dag order het leger herinnert aan zijn plicht, gehoorzaam te zijn. Dat die dagorder nodig was kan al een veeg teken worden ge noemd. Maar De Gaulle schijnt in elk geval vast besloten, zijn gezag te doen gelden, al rekent hij er zelf op, dat de moslims voor een binding met Frankrijk zullen stemmen, althans in vol doende meerderheid, om Algerije te behouden. En hij staat ster ker, als hij steun krijgt van zijn bondgenoten. Belgische zorgen Niet alleen Frankrijk heeft zorgen in Afrika. Ook België. In beide gevallen is de NAVO hierbij onmiddellijk betrokken. De Fransen hebben maar weinig strijdkrachten in Europa, de Bel gen willen hun uitgaven voor defensie verminderen de diensttijd hebben zij al verkort tot twaalf maanden omdat zij zoveel ten koste moeten leggen aan Kongo, teneinde dit gebied aan zich te blijven binden. Ge lukkig bieden de Amerikaans- Britse kernwapens bescherming aan Europa, anders stond het er slecht voor wat de verdediging aangaat. In Kongo hebben zich aan het einde van de vorige week op nieuw ernstige onlusten voorge daan, ditmaal in Stanley-stad, waar de Kongolese Nationale Be weging haar congres hield. Het kwam tot hevige aanvalien op politie en op het Europese be stuur, en de Belgen moesten zich in hun wijken verschansen. De felste nationalisten willen eerder onafhankelijkheid dan in 1964, zo als de Belgen hebben toegezegd. In Brussel hoopt men -even als De Gaulle dat de Afrika nen graag nauw verbonden blij ven met België en daarom be steedt dit land nu grote sommen aan de ontwikkeling van de Kongo. Dan zal de sociale onte vredenheid geringer zijn en niet het nationalisme versterken. Dit streven wordt nu doorkruist door de woelingen. Concurrerende partijen Het verleden wreekt zich na tuurlijk altijd, maar wie in België had kunnen voorzien, dat het Afrikaanse nationalisme met zo veel blinde hartstocht zou wor den ontketend?? Als het te voor zien was geweest, zou men veel eerder een neger-intelligentsia hebben opgevoed, die zelf belang zou hebben bij het handhaven van de orde, en een grotere midden stand, die de kern van een stabi liteit zou hebben gevormd tegen het arme proletariaat, dat in de steden samenkomt. Het is de vraag of het organi seren van verkiezingen wel zo goed is. Nu gaan de inlandse leiders tegen elkaar opbieden om de gunst van roerige massa's te verkrijgen. Misschien zou een poging, rechtstreekse akkoorden te bereiken met de partijleiders en hun verantwoordelijkheid op te leggen, wel zo goed werken in landen, die nooit democratie heb ben gekend. De neiging Euro pese maatstaven aan te leggen verzwaart de taak der Belgen nog, In elk geval is het kweken van een „zwarte élite" minstens zo nodig als het houden van ver kiezingen, die van de leiders de magogen maken. Dr. A. C. I (Nadruk verboden.) (Advertentie) f NOORDSTRAAT 102 - TEL. 3128 - TERNEUZEN^ I niir«,i<riV»*i)^y^ri*i*i*M*i'i* (Advertentie.) Boterprijs weer verhoogd Als gevolg van het wegvallen der Duitse invoerrechten en de daardoor van die zijde gestegen vraag is de voorlopige afreken- prijs van boter wederom met 12 cent per kg verhoogd. De con sumentenprijs komt hierdoor op 1,73 tot 1,76 per pakje van 250 gram. Schietpartij te Parijs Algerijnse Mohammedanen hebben vrijdagochiend te Parijs het vuur geopend op twee poli tieagenten, van wie er één on middellijk overleed. De ander werd, volgens de eerste berich ten, zwaar gewond. Volgens de politie werden drie agenten die in een straat in de arbeiderswijk toezicht hielden op straatverkopers, vanaf korte af stand door de Algerijnen be schoten. Eén van de agenten is op weg naar het ziekenhuis overleden. Een ander, die zwaar gewond werd. trok zijn revolver en be antwoordde het vuur. De derde, die niet getroffen werd, zette de achtervolging in, maar hij ver loor de daders in een warnet van smalle straatjes uit het oog. Korte staking op de luchthaven van Londen Achtentwintig technici op de luchthaven van Londen hebben vrijdag een onverwachte staking van een half uur gehouden, waardoor enkele vliegtuigen van de Britse luchtvaartmaatschappij B.E.A. niet op tijd konden ver trekken. De vliegtuigen naar Milaan, Zurich, Lissabon, Nice en Palma hebben vertraging ge had. Het plan voor de staking was geheim gehouden om op het drukste tijdstip een zo groot mogelijke schok te veroorzaken. Een woordvoerder van de sta kers zei dat tot de staking was besloten uit protest tegen uitstel in een kwestie van loonsverho ging. Onrust in Roeanda Oeroendi Verscheidene Afrikanen zijn deze week gewond bij vechtpar tijen tussen de Baiioetoestam en de Batoesistam in hel Belgische mandaatgebied Roeanda Oeroen di. Een tweehonderdtal leden van de Bahoetoestam hebben een aanval ondernomen op een na bijgelegen Batoetsidorp. De aan vallers brandden hutten plat en brachten schade toe aan bana nen- en koffieplantages. De Belgische autoriteiten heb ben maatregelen genomen ter bescherming van de Batoetsi dorp. Naar vrijdag uit Oesoemboera in Roeanda Oeroendi werd ver nomen, speelden de gevechten zich zondag en maandag af. De Amerikaanse televisie De congressionele ondercom missie, die een onderzoek heeft ingesteld naar het element van de „doorgestoken kaart" bij vraag- en antwoord-program- ma's van Amerikaanse televisie stations, heeft besloten ook aan dacht te zullen schenken aan andere onderdelen van televisie uitzendingen in de Ver. Staten. De voorzitter, de democrati sche afgevaardigde Harris, ver klaarde uit de getuigenverkla ringen de indruk te hebben ge kregen dat het „gedrag en de moraliteit van de gehele Ameri kaanse televisie-uitzendingen in het geding is gekomen". „De door ons ontvangen in lichtingen hebben aangetoond dat het onderzoek niet beperkt kan blijven tot de vraag-en-ant- woord-programma's. Onze staf is reeds begonnen met het inlei dende werk voor een zich verder uitstrekkend onderzoek", aldus Harris. De ondercommissie komt negen december a.s. opnieuw bijeen om haar verdere gedrags lijn te bepalen. Toen men Noel-Baker donder dag vertelde dat hij de Nobel prijs voor de vrede had gekregen, reageerde hij als volgt: In zeke re zin ben ik een niet door het fortuin hegunstigd mens ge weest; ik heb nl. twee wereld oorlogen moeten meemaken. Maar het lot is mij van de ande re kant weer zeer gunstig ge zind geweest, want ik heb een vader gehad, die zich met hart en ziel voor de vrede en de ont wapening heeft ingezet, toen hij jaren geleden voor de liberale partij zitting had in het parle ment. En ik kan mij ook een ge lukkig mens noemen omdat ik, na mijn terugkeer van het front in de eerste wereldoorlog, vele jaren nauw mocht samenwerken met lord Cecil, Fridtjof Nansen en Arthur Henderson, die de drie grote kampioenen voor de ont wapening zijn geweest in de ja ren tussen de beide wereldoor logen. Philippijnse verkiezingen De Philippijnse politie heeft strenge veiligheids maatregelen getroffen om een ordelijk ver- ioop van de a.s. dinsdag te hou den verkiezingen te kunnen waarborgen In de provincies schijnt de politieke spanning van dag tot dag toe te nemen. Dit jaar zijn in totaal 61 mensen om het leven gekomen en 178 ge wond bij politieke relletjes. Tijdens de verkiezingsperiode zal de gewapende macht in staat van alarm verkeren. De verkie zingen betreffen acht senatoren, 54 gouverneurs, 28 burgemees ters en 10.000 andere ambte naren. Dit alles in aanmerking geno men ben ik van mening dat de toekenning van de Nobelprijs eerder een beloning is voor een „zaak" dan voor een individu. Noel-Baker zei te hopen dat de ontwapeningscommissie van tien, die in Genve bijeen zal komen, spoedig een ontwerpverdrag zal opstellen, dat dan door de diver se landen op een ontwapenings conferentie aanvaard zal worden. De grondslag voor de ont wapening is de volgende these, aldus Noel-Baker: Hoe verder men op dit punt gaat, hoe ingrij pender de besnoeiing. Hoe in grijpender de besnoeiing, des te gemakkelijker de opstelling van het verdrag en des te eenvoudi ger de inspectie. Ik hoop dat de onderhandelaars hiermee reke. ning zullen houden. Zebra's niet gewenst De Nederlandse vereniging Be scherming Voetgangers heeft zich schriftelijk met enkele verlan gens ten aanzien van de voet gangers-oversteekplaatsen tot de minister van Verkeer en Water staat gewend. Dit gebeurde mede naar aanleiding van de opmer kingen van de voorzitter van het verbond voor veilig verkeer, ge uit in zijn jaarrede op 14 okto ber te Nijmegen. De vereniging wenst bescher ming van alle zebrapaden, waer- bii zij een goede straatverlich ting nabij de zebra's van groot belang acht. Verder acht zi.i een intensieve propaganda voor vei lig verkeer noodzakelijk. De ver eniging stelt geen prijs op de knipperbollen, omdat deze geen succes zijn gebleken. Wel wordt het plaatsen van gevaarsborden aanbevolen op plaatsen waar het rijverkeer geen zebra's hoeft te verwachten. Do subcommissie van de Vei ligheidsraad die de vorige maand poolshoogte van de toestand in Laos nam. heeft vrijdag in een verslag over haar missie gesteld dat uit de haar verstrekte inlich tingen niet duidelijk is gebleken of er inderdaad sprake is ge west van indringing van rege ringstroepen uit communistisch Noord-Vietnam. Getuigen had den verklaard dat er in sommige geva'len sprak<j was geweest van optreden door gewapende ele menten met Vietnamese gelaats trekken die echter niet als sol daten van het geregelde Noord- viotnamese leger waren geïden tificeerd. Tussen 16 juli en 11 oktober waren er acties van verschillende omvang geweest maar alle van een guerilla-achtig karakter. Uit de verklaringen van de regering van Laos en sommige getuigen bleek dat enkele van deze vijandige operaties centraal geleid moeten zijn geweest. Bijna alle getuigen (40 van de 41) waren van mening dat de vijan- digp elementen steun van Noord- Vietnamees grondgebied ontvin gen, voornamelijk bestaande uit uitrusting, wapens, munitie en politiek kader. Dit was ook uit officiële Laotische documenten gebleken en uit stille getuigen. Geklaagd was over het totale ge brek aan regeringscontröle op de grens, waar aanvallende Pathet Lao-rebellen zich elke keer weer ongestraft over de Noordvietnamese grens in vei ligheid konden stellen. Van mid- den-september af was blijkens Laotische rapporten de taktiek veranderd en werd er guerilla in het hele land gevoerd, begeleid door ondermijnende propaganda en ronseling. Het rapport is aan alle V.N.- leden rondgestuurd en men ver wacht dat er dezer dagen beslist zal worden of men al dan niet tot verdere actie moet overgaan. (Advertentie) BINNEN VERINGBED HAZET-FABRtEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED De zaak Mitterrand-Pesquet André Braunschweig, de rech ter van instructie in de zaak Mit terrand-Pesquet, heeft vrijdag besloten geen bevel te geven tot de arrestatie van Robert Pesquet en Abel Dohuron. Hij heeft der halve geweigerd gevolg te geven aan het verzoek van het mini sterie van Justitie van 4 novem ber om de voormalige uiterst rechtse afgevaardigde en zijn medewerker in hechtenis te stel len wegens afwijkende verkla ringen over de schietpartij in de nacht van 15 op 16 oktober. Het parket kan binnen 24 uur in beroep gaan van het besluit van de rechter bij het Openbaar Ministerie van het Hof te Parijs. Volgens welingelichte kringen heeft Braunschweig geweigerd de arrestatie van de mannen te gelasten, die beschuldigd worden van het in bezit hebben en ver voeren van oorlogswavens, om dat volgens de wet tijdens het vooronderzoek van een geval voorlopige vrijheid gebruikelijk is en hechtenis uitzondering. Braunschweig zou ook van mening zijn, dat geen nieuw feit aan het licht is gekomen dat een besluit tot arrestatie zou recht vaardigen. India en China De secretaris-generaal van de Indische rechtse partij Jan Sangh, heeft vrijdag verbreking geëist van de diplomatieke be trekkingen met China en krach tige actie van de regering van India om de Chinese troepen uit de gebieden -s verdrijven die door hen aan de noordelijke grens van India worden bezet. Hij verlangde verder vervan ging van de minister van Defen sie. Krisjna Menon, en een ver bod van de communistische par tij. George Abrams. voormalig vice-president van „Revlons Com pany", een grote zaak in schoon heidsmiddelen, die de kosten droeg van twee vraag- en ant- woord-televisieprogramma's met prijzen tot 64.000 dollar, heeft donderdag voor de congressio nele commissie, die een onder zoek instelt naar de gebleken praktijken van tevoren aangewe zen winnaars, verklaard dat dit een wanhoopspoging was om de programma's te redden, wanneer gebleken was dat het aantal kij kers ernaar snel afnam. Hij verklaarde verder het moge lijk te achten dat Martin Revlon, die in de tijd, dat dit gebeurde, De grote jury van Pearl River, nabij Jackson, in de Ameri kaanse staat Mississippi, heeft geweigerd een aantal personen, die ervan worden verdacht de jonge neger Mack Charles Par ker. die gevangen was gezet wegens verkrachting van een getrouwde blanke vrouw, te hebben gelyncht, in staat van beschuldiigng te stellen, omdat zij de aanwijzingen, die door leden van de F.B.I. (Federaal Bureau van Onderzoek) waren verzameld, te vaag achtte. Het is echter mogelijk dat de federale justitie besluit wél rechtsingang tegen deze perso nen te verlenen. Zij zou dit b.v. De verdwenen Westduitse vliegtuigen De Amerikaanse ambassade te Praag heeft, namens de West duitse bondsrepubliek, vrijdag de Tsjechoslowaakse regering een nota overhandigd met het ver zoek een onderzoek te doen in stellen naar het lot van de twee Duitse jachtbommenwerpers waarvan de verdwijning op 22 oktober werd gemeld. Volgens zekere inlichtingen zouden de twee toestellen, die in Beieren waren opgestegen, op Tsjechoslowaaks gebied neerge stort zijn of in Tsjecho-Slowakije tot landen gedwongen zijn. De Tsjechoslowaakse autoriteiten hebben tot dusver geweigerd be richten te bevestigen of tegen te spreken. kunnen doen op overweging van „schending der burger rechten" van de om het leven gebrachte Parker. Deze had n.l. recht op een „rechtvaardig proces' en dit recht is niet in vervulling gegaan. De grote jury van Pearl River heeft het 378 pagina's tellende rapport dat de F.B.I. over deze zaak had opgesteld, niet ter in zage gevraagd. PLAATSELIJK MIST. Een rug van hoge luchtdruk die zich van Scandinavië naar Zuid-Engeland uitstrekt, ver plaatste zich langzaam naar het zuiden en kwam dich bij ons land te liggen. Als gevolg hiervan was er weinig wind, zodat in de nacht op vele plaatsen mist ontstond, die zich in de zuidwestelijke helft van het land ook overdag wist te handhaven. In deze mistgebieden bleef de middagtemperatuur laag, in Gil- se Rijen b.v. bedroeg de maxi mum temperatuur slechts 2 gra den. In de noordoostelijke pro vincies daarentegen liep de tem peratuur bij zonnig weer op tot omstreeks 7 graden. Ook vandaag blijft het ge noemde luchtdruksysteem bepa lend voor het weer in ons land, zodat er weinig verandering in het huidige weertype is te ver wachten. België spreekt Poolse beschuldigingen tegen Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft don derdag Poolse beschuldigingen jegens mevr. GreindlCzetwer- tynska, een attaché van de Bel gische ambassade te Warchau tegengesproken. De attaché zou correspondentie tussen de Poolse autoriteiten en het episcopaat, welke een „strikt intern karakter" had. hebben ge zonden aan buitenlanders die „vijandig staan tegenover de goe de verstandhouding tussen kerk en staat in Polen". Mevr. Greindl—Czetwertynska is uit het land gewezen. vice-president der firma was, niet van deze werkwijze op de hoogte was geweest. Abrams had eerder in een ver klaring onder ede gezegd dat de directie van „Revlon Compagny" op de hoogte wsa van het tevo-# ren aanwijzen en inlichten van winnaars. Martin Revlon heeft dit in een woensdag afgelegde verklaring nadrukkelijk ontkend. Deze tegenstrijdigheid in onder ede afgelegde verklaringen opent de mogelijkheid van het, op ini tiatief van de congrescommissie van onderzoek, instellen van ver volgingen wegens meineed. Abrams zei donderdag nog er eerlijk van overtuigd te zijn ge weest dat de directies van „Revlon" en van de betrekken reclamebureaus op de hoogte waren geweest van de „gecon troleerde uitslag" van de twee 64.000 dollar-televisieprogram- ma's, „maar een feit is dat Mar tin Revlow niet alle vergaderin gen heeft bijgewoond, waarop over deze zaken is gesproken". De aandelen van „Revlon Com pany" zijn donderdag op de aan delenmarkt van New York voor de tweede achtereenvolgende dag, samenvallende met de zittingen van de congressionele commissie van onderzoek, gedaald. De beruchte Newyorkse gang ster Frankie Abbatemarco is door twee gemaskerden doodge schoten. De aanvallers kanden ontkomen. A dverter tie medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van zaterdag ochtend tot zaterdagavond. Plaatselijk mist. Op vele plaatsen mist of laag hangende bewolking, overigens droog weer, Zwakke later matige wind, in hoofdzaak uit oostelijke richtingen. Vrij koud. ZONDAG 8 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.26 8.01 8.41 8.51 n.m. 8.16 8.51 9.31 9.41 MAANDAG 9 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.50 9.25 10.05 10.15 n.m. 9.43 10.18 10.58 11.08 Het meest gevraagde klassieke haardmo- del van Nederland OUEHAARD: 500 d« luxe-bruto cap.: ca. 11.000 Kcal./u. f425.- in blinkt uitvoering f S10.' 1000 da luxe-bruto aap.: ca. 14.000 Kcal./u. f 495 - in bltnke uitvoering f J94.< Ean klassiek haardmodel en töch modern van vormgeving, dat het zowel in een oud als modern Intérieur varrassand goed doet, Is het oordcel van de vele duizenden enthou siaste Huisvrouwen, die in het bezit zijn van een Hoanion haard. Enorme strallngs- en vloerwarmte, met daarbij aan werkelijk gezellig an fascinerend vlammenspel, door het gebruik van da veel besproken, zuinige Rocket branderpot. Door da 10 belangrijke schriftelijke garanties gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterke roctvormlng en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander mark gaaft dit!) Neem du* géén genoegen met minder* kwaliteit Laat nu reeds een Hoenion bij da officiële Hoanson dealer In Uw woonplaats reserveren, want de vraag i> enorm. Verstandige mensen gaan bv aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor- deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme redame-campagne voor ouderwets kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron Is voor iedere woning of flat. Dit heeft de practijk bewezen! ZON MAAN op onder op onder Nov. 7 7.44 17.03 13.47 23.58 8 7.46 17.01 14.18 9 7.47 17.00 14.45 1.08 10 7.49 16.58 15.10 2.17 OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST DUkstr. 7-9. Tel. 2066. Terneuaea

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1