drenk, BINNENLANDS NIEUWS V. R. O. N. Von Brentano in bondsdag de land van stormachtige ontwikkeling vraagt zendmachtiging RADIO EN TELEVISIE Pagina 9 Vrijdag 6 november 1959 DE VRIJE ZEEUW. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Bren tano, heeft donderdag in de Duitse bondsdag gezegd dat de regering ervan overtuigd is dat door besprekingen over ontwa pening voorwaarden kunnen worden geschapen voor onder handelingen over politieke vraagstukken. Op deze wijze „ja, misschien alleen op deze wijze" kunnen de politieke en psychologische voor waarden voor ernstige onder handelingen" worden verkregen, aldus Von Brentano. Daarom lebben de bondsregering en hondskanselier Adenauer in hun jongste verklaringen grote na druk gelegd op de ontwapenings kwestie, aldus Von Brentano. De bondsregering is van me ning, zei de minister, dat ont wapening het hoofdvraagstuk op een topconferentie moet zijn. Von Brentano zei dit in een rede aan het begin van de behan deling van het buitenlandse be leid in de bondsdag. Hij sprak zijn voldoening uit over de afspraak tot het houden van een topconferentie die pre sident Eisenhower en minister president Chroesjtsjef in de Ver. Staten hebben gemaakt. Uit in lichtingen over de besprekingen tussen Eisenhower en Chroesjt sjef te Camp David is gebleken dat niet is gesproken over op lossingen die strijdig zijn met de gemeenschappelijke politiek van het Westen of met de belangen van het Duitse volk. De minister zei ook, dat de regering aanvaarding door de Sowjet-Unie van het Westelijke voorstel tot een commissie van de vier grote mogendheden voor het opstellen van voorstellen voor het Duitse vraagstuk „op recht zou toejuichen". Over het Berlijnse vraagstuk zei Von Brentano dat de bondge noten van de bondsrepubliek de Sowjet-Unie over deze kwestie een antwoord hebben gegeven waarin zij volkomen loyaal zijn jegens Duitsland. Verder zei hij dat de Duitse bondsrepubliek het grootste be lang heeft bij vriendschappelijke samenwerking tussen Engeland en de zes landen van de E.E.G. „Wij zullen alles doen wat in ons vermogen ligt om, tezamen met de andere landen van de E.E.G.de economische betrek gen met Engeland te regelen op een wijze die bevredigend is voor beide partijen". Hereniging van Duitsland kan alleen geschieden door zelfbe- 5 (t liikklng. Het is „onrecht en dwingelandij" dit recht voor het ene voik op te eisen en het ande re volk te onthouden, zei Von Brentano. De Westduitse regering zal haar betrekkingen met de Oost- europese landen in studie blijven houden, maar op dit ogenblik bestaan de voorwaarden voor het aankopen van diplomatieke be trekkingen niet, aldus minister Von Brentano. De regering heeft, zo voegde hij eraan toe, haar standpunt over de gebieden ten oosten van de Oder-Neisselijn niet herzien. Erich Ollenhauer, de leider der sociaal-democratische oppositie, verklaarde het te betreuren, dat bondskanselier Adenauer presi dent De Gaulle had gesteund bij diens streven om het beleggen van een topconferentie van Oost en West te vertragen. Adenauers pleidooi om de- ontwapenings kwestie tot het belangrijkste agendapunt te maken had de zaak z.i. nog gecompliceerder gemaakt. Hij drong aan op het aankno pen van diplomatieke betrekkin gen met Oosteuropese landen. Dit had z.i. al veel eerder moeten gebeuren. Tenslotte verweet hij de bonds kanselier dat deze een belang rijk deel van de Westduitse diplo matie voert in particuliere cor respondentie met buitenlandse leiders, waarvan zelfs minister Von Brentano geen inzage zou krijgen. Geen Oostduitse vlaggen in West-Berlij'n „Neues Deutschland", het or gaan van de communistische partij in Oost-Duitsland, schrijft te veronderstellen dat de nieuwe Oostduitse vlag op 7 november niet zal worden gehesen op de stations van de luchtspoorweg in West-Berlijn. „De heer Brandt zal de burgeroorlog, waar hij zo naar verlangt, niet krijgen", al- du» het blad. DE VOETBALWEDSTRIJD NEDERLAND—NOORWEGEN De woensdagavond in het Peijenoord- tadion gespeelde in terland voetbalwedstrijd Neder land—Noorwegen is door 65.000 mensen bezocht. Bij het stadion stonden ongeveer 9100 motorrij tuigen geparkeerd. De mensen kwamen bovendien met twaalf extra treinen en 30 extra trams. Door het regenachtige weer werd het verkeer docr de Maas tunnel tijdens het tpitsuur ge stagneerd. Daarbij kwam nog de grote toevoer naar het stadion. Het gevolg was, dat er tussen 6 en 8 uur een onafgebroken file stond van de Maastunnel naar het Blijdorpplein. Om half elf was het verkeer weer nor maal. Op de rijksweg van Den Haag naar Rotterdam hadden een achttal wat de politie „kop en staart"-botsingen noemt plaats, waarbij 25 auto's waren betrok ken. Dit gebeurde vóór de aan vang van de wedstrijd. VIJF INBRAKEN GEPLEEGD In de nacht van woensdag op donderdag hebben inbrekers hun slag in Brummen geslagen. Op vijf plaatsen werd ingebroken. Bij de groentehandelaar Heuting kropen ze door een zijraam naar binnen. Een anders luidruchtige papegaai, die vlak voor dit raam stond, deed deze keer niets. De kasten werden doorzocht en voorlopig wordt er een bedrag van 40 vermist. Bij de land bouwer A. van den Brink zijn ze op dezelfde wijze te werk gegaan. Hier werd een klein geldbedrag uit een mantelpak gehaald en een bedrag van circa 33 van een coliectelijst voor de vluchte- lingenactie. Bij de bloemist Bouwmeester werd een poging gedaan om binnen te komen, doch dit mislukte. Ook bij de kolenhandelaar N. A. B. werden sporen van braak aangetroffen. Bij slagerij Altena werd het meu bilair va nde huiskamer dooreen gesmeten. Of hier wat gemist De woningbouw in september 1959 Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek werden in de maand september 1958 werden 7.629 nieuwe woningen opgeleverd. In september 19ij8 werden 7.629 nieuwe woningen voltooid. In de eerste negen maanden tan 1959 kwamen 56.970 nieuwe woningen gereed, tegen 64.002 in de overeenkomstige periode van 1958. Van de in september voltooide woningen werden er 1.032 als systeemwoning gebouwd. In de eerste negen maanden van 1959 "ereecf11 6 113 systeemwontn§en Gerekend tot en met septem ber 1959 werden sedert de be vrijding 742.565 nieuwe wonin gen gebouwd. 7 ooi september 1959 werden woningen in aanbouw ge- uma6?' tegen 8 028 in september n de eerste negen maan den van 1959 werd begonnen uiet de bouw van 65.6b4 wonin gen. In de overenkomstige perio de van 1958 met 64.238 wonin gen. '-'dar het aantal begonnen woningen in september groter was dan dat van de gereedgeko men woningen, steeg het aantal |n uitvoering zijnde woningen tot 92.849 op 1 oktober 1959. Per 1 oktober 1958 waren 90.120 wo ningen in aanbouw, t wordt, kon nog niet worden na gegaan. Bij het onderzoek is de politie gebleken dat de dader(s) hebben gepoogd bij minstens nog 10 wo' ningen met een breekijzer rameil open te schuiven. Er werdeil sporen van braak en een enkele voetafdruk gevonden. De inbra ken en de pogingen ertoe moeten omstreeks twee uur in de mor gen hebben plaats gehad. EIJNA 60.000 GULBEN NIEUW-GUINEA EXPEDITIE. Toen de Nieuw-Guinea expedi tie wegens financiële moeilijk heden dreigde te mislukken, heeft zoals men weet de scheeps bouwer C. Verolme zich gaiant gesteld voor een bedrag van 200.000. Hij deelt ons thans mede, dat van de zijde van het Nederlandse volk 59.470 op de giro van de Rotterdamsche Bank is gestort. Daarmee beschouwt de heer Verolme de actie steun ex peditie Nieuw-Guinea als beëin digd. Met het oog op de terugbeta ling van het overheidscrediet acht de stichting evenwel ver dere inkomsten nog noodzakelijk. Men kan voor dit doel nog bijdra gen storten bij de bankrelatie van de Stichting Nederlands- Nieuw-Guinea, de Nederlandsche Handelsmaatschappij te Amster dam, postgiro no. 478.000. NOG GEEN BEKENTENIS IN MOORDZAAK De 31-jarige monteur, die dinsdagmorgen in verband met de moord op de 32-jarige ge scheiden vrouw S. A. J. N. is gearresteerd heeft nog geen be kentenis afgelegd. Uit het verhoor, dat de poli tie de man afneemt blijkt steeds weer dat hij tegenstrijdige ver klaringen heeft afgelegd en zijn alibi niet helemaal gaaf is. Overigens is wel gebleken, vol gens de politie, dat velen, die door de politie werden verhoord, niet de waarheid hebben ver teld. De politie gaat verder met het ondervragen van personen die, de vrouw, die bekend stond als „blonde Dolly" hebben ge kend. ONDERZOEK NAAR GEDRAGINGEN VAN KOLENHANDELAAR De Rotterdamse politie stelt op het ogenblik een onderzoek in naar de gedragingen van een Haagse kolenhandelaar. De man verschijnt in Rotterdamse wijken met zijn vrachtauto be laden met halve mudzakken. Enige helpers vergezellen hem. Hij vertelt de mensen goed kope kolen te leveren, omdat hij er een schip vol van heeft. Koopt men, aangetrokken door de lage prijs, kolen bij hem dan volgt onmiddellijke afleve ring als de kolen betaald zijn en de handelaar vertrokken is, dan blijkt volgens de politie dat er te weinig is afgeleverd. Een oude mevrouw, die tien mud had gekocht bleek nog geen acht mud te hebben ont vangen. Bovendien zou de kwa liteit minder zijn dan de han delaar had doen voorkomen. Bovendien zitten er in de brandstof nootjes, die veel la ger in prijs zijn dan antraciet. Met de brandstof, zo zou ver der gebleken zijn, kan men de kachel moeilijk aanhouden. Bij de politie kwamen reeds ver schillende klachten binnen van mensen, die zich benadeeld voelen. KETTINBOTSING OP RIJKSWEG 16 Op de rijksweg 16 ter hoogte van de Wielwijk te Dordrecht heeft woensdagavond een ket tingbotsing plaatsgehad, waar bij zes mensen gewond raakten en acht wagens schade oplie pen. De bestuurder van een personenauto, de 41-jarige J. T. uit Sprangcapelle, die op de linkerhelft van de rijbaan naar Rotterdam reed, moest plotse ling stoppen omdat een onbe kend gebleven personenauto stopte en daarbij dwars op de weg kwam te staan. Deze be gon plotseling achteruit te rij den met het gevolg dat hij te gen de wagen van de heer T. botste. De 59-jarige heer A. F. A. van M. uit Oisterwijk, die achter de heer T. reed, kon niet meer remmen en botste eveneens tegen de wagen van de heer T. op. De bestuurders van nog vijf in file achter de auto van de heer T. rijdende wagens konden eveneens bot singen niet voorkomen. De auto's, bestuurd door de 33-ja- rige Rotterdammer J. T., de 28- jarige B. L. D. uit Eindhoven, de 45-jarige J. C. G. uit Bergen op Zoom, de 49-jarige Middel burger H. van L. en de 39-ja- rige C. H. uit Moerdijk reden op elkaar. Er waren zes gewon den. De chauffeur uit Bergen op Zoom en een 16-jarige pas* sagier van de heer D. uit Eind hoven, de heer Van L. uit Mid delburg, zijn echtgenote en een passagier kregen verwondingen of inwendige kneuzingen. Zij werden allen in het gemeente ziekenhuis van Dordrecht be handeld. De materiële schade was groot. De wagen, die het onge val veroorzaakt had, was intus sen doorgereden. De drukte op de rijksweg 16 was bijzonder groot in verband met de voet wedstrijd NederlandNoorwe gen. Een gebied met een apart karakter en vele mogelijkheden (van onze verslaggever) ASSEN (P. P.) - „Achter Zwolle is de wereld dichtgeplakt met krantenpapier, dat is een opmerking die men we! eens hoort, maar die toch beslist niet waar is," merkt mr. H. Postuma, hoofdambte naar aan de Provinciale Griffie te Assen op. Met deze man, die bij zonder ter zake kundig is wat betreft de ontwikkeling van Drente, maakten wij een praatje over deze provincie. „Wanneer we de dichtheid van bevolking, van industrieën en handelsbetrekkingen van Drente gaan vergelijken met Holland, dan valt deze vergelij king natuurlijk ongunstig uit voor onze provincie, maar daar staan toch weer andere belangrijke dingen tegenover", meent deze nog jonge en zeer aktieve man op. De heer Postuma is zelf geen Drent, maar uit alles blijkt, dat hij dit stukje van Nederland toch wel een bijzonder warm hart toedraagt. En historie. hij vertelt ons over Drentes Drente is een provincie waar een heersende adellijke kaste heeft ont broken. Dit heeft geleid tot een sterk sociaal bewustzijn, een kollekt'ief verantwoordelijkheidsbesef, dat ka rakteristiek is voor de bewoners van „de Olde Lantschap". Van oudsher sterk agrarisch georiënteerd, vorm de Drente door zijn typische maat schappelijke markenstructuur reeds eeuwen geleden een boerengemene- best met grote vrijheidszin. Centra van macht waren de boerenmarken, waarin alle grond, behalve de ko renakkers, gemeenschappelijk werd beheerd en gebruikt. Nooit heeft Drente de gespannen verhouding gekend tussen baas en knecht, die elders zo vaak leidde tot twist en tweedracht. Die goede ver standhouding tussen werkgever en werknemer is tot op heden gebleven. Deze omstandigheid speelt nu bij de industrialisatie een belangrijke rol, want waar elders in den lande ge makkelijk spanningen ontstaan, is de kans in Drente daarop zeer klein. Een en ander blijkt wel uit de uit spraken van belangrijke industrië len, die zich in de loop der jaren in Drente vestigden en hun mening ga ven over de Drentse arbeider. „Doordat de Drent stug, taai en vol hardend is, vormt hij een hechte pij ler voor industrialisatie". „De Drentse werker is betrouwbaar en stabiel naar lichaam en geest. Hij is tevens accuraat en kritisch. Men kan op zijn loyaliteit rekenen." Dit zijn slechts enkele citaten van werkgevers over de Drent als werk kracht in de industrie. Eerst achterop - nu gezocht Lange tijd is Drente een achter gebleven gebied geweest en dat is ook begrijpelijk. De bevolking was agrarisch ingesteld en heeft hier zo lang mogelijk aan vastgehouden. Er waren echter betere agrarische be drijven in Nederland, waardoor Drente in een ongunstige positie kwam te liggen. De industrie vestig de zich in het westen, bij de grote steden, waar men over voldoende ar beidskrachten kon beschikkeij en wat dat betreft zat Drente er weer naast. Zo raakte dit gebied langzaam maar zeker achter. Maar voor iemand die ver vooruit kon zien, was het reeds duidelijk, dat dit slechts tijdelijk het geval zou zijn en de ontwikkeling heeft de juistheid hiervan ook aan getoond. Het zo dicht bevolkte westen van het land werd op den duur niet meer zo aantrekkelijk voor de fa brieken, door de kostbaarheid van industrieterrein en de moeilijkheden om arbeidskrachten aan t'e trekken, daar waar reeds zoveel bedrijven ge vestigd waren. Reeds voor de laatste oorlog was er een tendens om elders in het land industrieën te vestigen en die heeft zich in de laatste vijftien jaar verder in die richting ontwikkeld. Strategische positie De moderne ontwikkeling van het vervoer te land en in de lucht Het oude Drente heeft niet in geringe mate bij. dragen tot het verkleinen van a standen met als gevolg, dat Drente nu binnen ieders bereil: ligt. Het oog van de industrie is er op gevallen, want Drente biedt vele mogelijkheden. Het heeft goede we gen en treinverbindingen, ligt in een strategische positie wat betreft de handel tussen Holland en West- Duitsland, de overheid biedt vele belangrijke faciliteiten voor indus triële vestigingen, zoals zeer hoge subsidies op de toch reeds voorde lige aankopen van grond, bij de bouw van fabriekscomplexen en bij de huisvesting van directie en ka der der te vestigen bedrijven. Drente heeft bovendien een be hoorlijke arbeidsreserve, terwijl zo als reeds hierboven vermeld, de Drentse arbeider zeer geschikt is voor arbeid in de industrie. Sinds 1900 is er met krachtige gelegenheid krijgen tot volle ont wikkeling te komen, dat de indus trie gecentraliseerd wordt en dat er de mogelijkheid blijft bestaan om het overige deel vrij te houden voor recreatie, zonder dat zich hier en daar storende fabriekscomplexen bevinden. Wat biedt Drente Vrijwel geheel Drente, en na tuurlijk in het bijzonder de gebieden die voor industrievestiging zijn aan gewezen, beschikt over prima water leiding, gas en elektriciteit. Twe» elektrische centrales zorgen voor een onbeperkte krachtstroomvoor ziening, terwijl het hoogwaardig» aardgas ter beschikking staat. De hoge capaciteit van de Drents» waterleidingbedrijven vormt »«n ga rantie voor de dekking van alle be hoeften. Naast al deze interessante punten voor het aantrekken van bedrijvig heid, die tenslotte Drente een vol waardige plaats zal bezorgen temid den van de andere Nederlandse pro vincies, zijn er nog enkele belang- Het nieuwe Drente hanu aan ae ontwikxeling van Drente gewerkt en dit werk wordt nog steeds aktief voortgezet. Wat er verbeterde Drente, dat grotendeels uit woeste grond bestond, werd met krachtige hand ontgonnen, waar door de agrarische positie belang rijk verbeterd werd. Er is in de loop der jaren veel gedaan aan de waterbeheersing en de wegenbouw. Reeds beschikt dit gebied over een aantal prima verbindingswegen en er zijn er nog vele in voorbereiding. Door ruilverkaveling kwam men tot een efficiënter exploitatie, rendabeler bedrijfsvoering en hoge re produktie. De groei en bloei van de Drentse landbouw en veeteelt blijkt wel het duidelijkst uit het ge bruik van kunstmest en mengvoe ders voor en na de oorlog. Na de laatste oorlog werd dit gebruik tweemaal zo hoog als voordien. De export van agrarische produkten steeg gemiddeld met omstreeks 200%. In de laatste tien jaren vestig den zich omstreeks 100 nieuwe in dustrieën in Drente, waarbij men van overheidswege volgens een vast plan te werk gaat. In Drente zijn enkele centra speciaal voor de in dustrie aangewezen en dat zijn Assen, Meppel, Emmen, Hooge- veen en Coevorden. Het voordeel hiervan is, dat deze plaatsen de rijke facetten aan de Drentse toe komst. De toerist heeft Drente ontdekt. Ze ker, ook vroeger kwamen er wel toeristen naar dit schone oord, maar het is vooral de laatste jaren, sinds andere recreatiegebieden te vol wer den, of gedeeltelijk door defensie aktiviteiten aan dit doel werden ont trokken, dat Drente ontdekt werd door de vakantieganger, die van d» natuur houdt en rust wenst. Een prachtige ongerepte natuur kan hij in het Drentse landschap volop vinden. Plaatsvervanger van de Veluwe In samenwerking met de pro vinciale- en gemeentelijke instanties wordt er volop gewerkt aan de „toe ristenindustrie". Het aantal vakantie gangers, zowel binnenlandse als bui tenlandse, dat Drente per jaar be zoekt, stijgt regelmatig en dat is ver heugend. Drente is een voor velen nog onbe kend recreatiegebied, een volwaar dige plaatsvervanger van de ao lang zamerhand overbevolkte Veluwe. In alle opzichten is Drente momen teel bezig aan een stormachtige ont wikkeling, die ongetwijfeld zal lei den tot grotere welvaart en dit ge bied zal maken tot een van de hechte pijlers, waarop het' Nederlandse ge bouw steunt. (Nadruk verb d->n) De Verenigde Naties en Zuid-Afrika India en 35 andere V.N.-leden (voornamelijk van het Afri kaans-Aziatische blok) hebben dinsdag een ontwerp-resolutie bij de speciale politieke commissie van de assemblée ingediend waarin zij er hun teleurstelling en bezorgdheid over uitspreken dat Zuid-Afrika zijn politiek van rassenscheiding niet heeft beëin digd. De landen willen dat de algeme ne vergadering de ledenlanden vraagt hun invloed aan te wen den voor beëindiging van de ge wraakte politiek. De voorzitter en secretaris penningmeester van de vereni ging „Vrije Radio Omroep Ne derland" hebben woensdag op het ministerie van Verkeer en Waterstaat een request afge geven waarin aan de minister wordt verzocht de vereniging een zendmachtiging te ver lenen. De voorzitter deelde aan het A.N.P. mede, dat er dinsdag door dezelfde mensen, die ad- spirant aandeelhouder zijn van de N.V. V.R.O.N., een vereni ging van gelijke naam is opge richt omdat alleen aan een ver eniging een werkvergunning kan worden verleend. In het request staat o.a. dat de vereniging zich ten doelstelt „het uitzenden van mededelin gen en van woord- en toon- inhoud van ontspannende leer zame, estetische en zakelijke aard, bestemd voor allen, die deze wensen te ontvangen". Daartoe wenst zij aan te leggen en te gebruiken een radio-elek trische inrichting, die zij voor stelt te vestigen te Huizen (N.H.) en te laten zenden met een golflengte van 31 meter en met een vermogen van 5 kw. De uitzendingen kunnen ge acht worden te algemenen nutte te zijn omdat deze zullen be staan uit muziekstukken en hoorspelen van volkomen esthetische en ethisch verant woorde aard, niet onderbroken, doch slechts afgewisseld door mededelingen van zakelijke aard, inhoudende een vermel ding van de naam en eventueel enige produkten van de com merciële onderneming, die het te beluisteren of beluisterde muziekstuk of hoorspel aan bood. Deze mededelingen zullen niet meer dan vijf procent van de totale zendtijd in beslag ne men. De vereniging voorziet hier mede niet alleen in de cultu rele behoeften van het luiste rend publiek, doch ook in die van het Nederlandse bedrijfs leven. De vereniging zal er zeer mee gebaat zijn zo besluit het request wanneer zij de zendmachtiging op korte ter mijn, zo mogelijk vóór I decem ber a.s., zou kunnen verkrijgen. MOTORFIETS SLIPTE Te Halfwegdiep (gemeente Steenwijkerwold) is gisteroch tend de 33-jarige grondwerker M. Snijder te Steenwijkerwold verongelukt, toen de motor, waarop hij als duopassagier meereed, slipte en viel. S. sloeg met het hoofd tegen de grond en was vrijwel op slag dood. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen achter. (Advertentie.) De zaak-Mitterrand Het openbaar ministerie te Parijs heeft arrestatie verzocht van de vroegere rechtse afge vaardigde Pesquet en zijn „hand langer" Dahuron. Het verzoek was gericht tot de rechter van instructie Braunschweig die be last is met het onderzoek in de zaak van de aanslag of schijn- aanslag op de politicus Mitter rand. Het is niet bekend of Braun schweig gehoor aan het verzoek heeft gegeven. Hij is niet ver plicht verzoeken van het open baar ministerie in te willigen. De rechtsgronden van het ver zoek zijn niet meegedeeld. Het zou echter zijn gedaan omdat Pesquet en Dahuron niet steeds dezelfde verklaring hebben afge legd over de schietpartij in de nacht van 15 op 16 oktober. Pesquet zou b.v. eerst dezer da gen hebben gezegd dat hij het machinepistool bezit, waarmee Dahuron heeft geschoten. Hedenavond zal een recon structie van het incident worden geënscèneerd. Braunschweig heeft een ano nieme brief ontvangen van iemand die zegt te hebben mee gewerkt aan de schietpartij in de nacht van 15 op 16 oktober. De in de brief zouden ogenschijnlijk zeer belangrijke bijzonderheden over de toedracht van het ge beurde staan vermeld. Twee ex-premiers van Frank rijk, Pierre Mendès-France en Maurice Bourges-Maunoury, zou den destijds gewaarschuwd zijn voor plannen om hen uit de weg te ruimen. Beiden hadden de naam van de man, die hen ge waarschuwd had, geheim gehou den. Zoals bekend heeft Mitter rand aanvankelijk ook verzwe gen dat hij gewaarschuwd zou zijn voor een aanslag. Dit is de oorzaak geweest van het verzoek ZATERDAG 7 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muz.; 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Fran se chansons; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Guam.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Caus.; 13.20 Platennieuws; 13.30 Lichte muz.; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Kamermuz.; 14.20 Kunstkroniek; 14.50 Metropole ork.; 15.15 Fran se les; 15.30 Voor de jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instr. octet; 16.50 Sportcomm.; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte mu ziek; 18.15 Journ. weekoverzicht; 18.25 Lichte muz.; 18.45 Vragen- beantw.; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Memorandum; 19.3e Gram.; 20.20 Caus.; 20.30 Lichte muziek; 21.10 Pol. causerie; 21.20 Gevar. progr.; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Jong - oud - eeuwig; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. en repor tage; 8.00 Nws; 8.18 Gram. en act.; 8.50 Caus.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Cau serie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Pol. caus.; 10.30 Herhaling uit verschillende programma's; 11.35 Pianorecital; 12.00 Orgelspel en zang; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Hits aan de spits; 13.00 Nws; 13.15 Instr. kwintet; 13.40 Sportnieuws; 14.10 Voor de om zijn parlementaire onschend baarheid op te heffen, zodat hij vervolgd kan worden wegens Q minachting van de magistratuur. |d. Westduitse TV). jeugd; 14.45 Gram.; 14.55 Caus.; 15.10 Gevar. muziek; 15.35 Caus.; 15.50 Omroepork.; 16.40 Boekbe spreking; 17.00 Jazzmuziek; 17.30 Journ.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Pianospel; 18.30 Muziek - kiosk; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.35 Redt een kind, klankbeeld; 19.55 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. progr.; 21.15 Wie is het?; 21.40 De Z 69, hoor spel; 22.10 Oude gram.; 22.30 Nieuws; 22.40 Soc. comm.; 22.55 Lichte muz.; 23.25 Dansmuziek; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gevar. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Ge sproken aperitief; 1245 Gevar. muz.; 13.00 Nws; 13.15 Muz. ka- leidoscoop; 14.30 Journaal; 15.00 Accordeonspel; 15.15 Volksliedjes; 15.45 Accordeonspel (verv.); 16.00 Gevar. muz.; 16.45 Marsmuziek; 17.00 Nws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische zan gen; 17.30 Gevar. muz.; 17.45 En gelse les; 18.00 Orgelrecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Lichte muz.; 20.00 Gevar. muz.; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. muz; 22.00 Nws; 22.15 Verzoek- progr.; 23.00 Nws; 23.05 Gram.; 23.15 Lichte muziek. Televisieprogramma's. NED. TV: 17.00—17.30 Voor de kinderen; 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Meisjeskoor; 20.35 Intermezzo; 20.40 Marionettensp. 20.55 Gevar. progr.; 21.50 Dag sluiting. VLAAMS BELG. TV: 15.00 tot 16.30 Voor de jeugd; 19.00 Kath. uitzending; 19.30 TV-album; 19.35 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 Filmschets; 20.40 TV-feuil- leton; 21.1523.30 Amat. dam kampioenschappen (overname v.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 9