Provinciaal nieuws VANAVOND NOG Rechtszaken juist wat U zoekt! Binne l/ióM-Xook A X E L Jacht tussen klip en rots RADIO EN TELEVISIE Gro KERKDEINST 'n FORTEXJAS ol een echte FALCON Kraclitige Indiase nota aan Peking griep BAYER hoofdpijn hoort in huis Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 5 november 1959 gemeentelijke bemiddeling op walcheren Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in verband met de kwestie van de gemeentelijke herindeling van het eiland Walcheren, de minister voorge steld, de gemeenten Vrouwen polder en Veere samen te voe gen. Dit advies wijkt af van hetgeen was vastgelegd in het voorontwerp van wet dat het provincaal bestuur in het begin van dit jaar aan de gemeenten heeft gezonden. Daarin was namelijk voorgesteld, de ge meenten Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder samen te voegen. Deze drie gemeenten, zo was toen gesteld, zouden tezamen een grote badplaats^ gemeente in Noord-West-Wal- cheren gaan vormen. Begin september van dit jaar bracht minister Toxopeus een bezoek aan de negentien op Walcheren gelegen gemeenten waar hij een z.g. hearing hield. Tijdens deze hearing konden de gemeenten hun wensen ten opzichte van en hun bezwaren tegen de plannen voor gemeen telijke herindeling kenbaar maken. De eemeente Vrouwen polder bracht loen de kwestie van het z.g. huwelijk tussen Vrouwenpolder en Veere naar voren. Vrouwenpolder bleek te gen een samenvoeging met Domburg. Reeds in het voor ontwerp van wet hadden Ge deputeerde Staten toegegeven dat er een verschil in geaard heid bestaat tussen deze twee gemeenten. Naar aanleiding van de re sultaten van de hearing hebben Gedeputeerde Staten zich na der beraden over de samenvoe ging van Domburg, Oostkapel le en Vrouwenpolder en zich op de hoogte gesteld van het standpunt der betrokken ge meenten. Het bleek dat in Domburg een verdeelde mening heerste, dat men in Oostkapel le van mening was dat Vrou wenpolder bij Domburg zou moeten komen en dat Vrou wenpolder, zoals gezegd voor een samenvoeging met Veere was. De gemeentelijke herindeling beoogt, zoals bekend, op Wal cheren sterke gemeenten te vormen die berekend zijn voor de grote taak die zij door de uitvoering van het Deltaplan zullen krijgen te vervullen. Het ligt in de bedoeling de negen tien gemeenten zo samen te voegen dat er slechts negen overblijven. TERNEUZEN Bevorderingen Rijkswaterstaat. Bij de Dienst van de Rijkswa terstaat zijn bevorderd tot tech nisch ambtenaar le klasse de heren J. Cornelissen en J. de Klerk, beiden te Terneuzen; tot administratief ambtenaar B le klasse de heer P. W. Vaal te Ter- neuzen; tot hulpsluismeester de heer J. A. van Houdt te Terneu zen; tot sluisknecht B de heren G. D'haene en J. H. Peeman, beiden te Terneuzen. Vergadering Vrouwenbond N.V.V. Tijdens een huishoudelijke en ontwikkelingsvergadering welke door de Vrouwenbond N.V.V. afd. Terneuzen dinsdag avond in de zaal van lunch room Koene gehouden werd, kwamen verschillende activi teiten ter sprake. Twee bestuursleden zullen een cursus volgen, waarvan zij na beëindiging met de resulta ten de organisatie naar buiten hopen te vertegenwoordigen. Aan de cursus-avonden Scho ling en Vorming, gegeven door het N.V.V., zal zo mogelijk door het gehele bestuur worden deelgenomen; ook een aantal leden zal deze avonden bezoe ken. December wordt een drukke maand, o.a. zal er een ontspan ningsmiddag voor bejaarden leden worden gegeven, aan wel- DONDERDAG 5 NOVEMBER. Geref. Gemeente (Syn.) Terneuzen (Oud-Geref. Kerk in de Nieuwediepst.raat)7.30 uur Ds. G. Zuijderveld, van Kapelle a/d IJssel. ker organisatie alle plaatselijke N.V.V.-vakbonden hebben me degewerkt. In januari 1960 zal worden gestart met een verkeerscursus. Na de pauze hield de heer Th. de Geus, districtsbestuur der A.N.W.B., een inleiding over de verhouding overheid en vakbeweging. De heer De Geus schetste de situatie in het, loonbeleid van vóór 1940, als zijnde veel een voudiger dan thans. De activi teiten konden toen worden be perkt tot de bedrijven en wa ren meestal plaatselijk, hoog stens regionaal. Na 1945 ont stonden een aantal organen die een rol gingen spelen bij het overleg, o.a. de Stichting van de Arbeid, de S.E.R. en be drijfsverenigingen. Deze zijn niet slechts alleen adviescol- lege's, doch zij bezitten ook be- stuursbevoegheid. Spreker be sprak verschillende werkzaam heden van deze organen en concludeerde dat de activiteit van de vakbeweging hierdoor zeer gecompliceerd is geworden. De heer De Geus besloot zijn inleiding met een toelichting op enkele aspecten van het loonbeleid. Door enkele leden werden vragen gesteld, na beantwoor ding waarvan de voorzitster de bijeenkomst sloot. AXEL Sociëteit „Bejaardenzorg". In het Torenlokaal van de Hervormde kerk werden woens dagmiddag voor de bejaarden enkele filmpjes vertoond. Dit programma stond in het teken van de visserij. De eerste film gaf een beeld over het kwe- ktjn van mosselen bij de Wadden eilanden en hun aankomst in de verwerkingsindustrie te Yerseke, waar zij consumptieklaar ge maakt worden. De tweede rolprent behandel de de haringvangst tot hoog in de Noordzee en het aan land brengen der vangst waar de con sument het heerlijke zeebanket verwerkt. Na het gebruikelijk bakje kof fie genoot men van een kleuren film over het leven in gemeenten rond het IJsselmeer. De vierde film was over de vis vangst in de wateren van Indo nesië. Met genoegen hebben de be jaarden deze zeer interessante filmpjes gevolgd. SAS VAN GENT. Aanvaring op kanaal Gent Terneuzen. Motorschip gezonken. Woensdagochtend in alle vroegte heeft in nog nachte lijke duisternis een aanvaring plaats gevonden tussen het Duitse kustvaartuig ..Heinrich Knuppel" uit Hamburg en het Belgische motorschip ,,Vidi" (schipper Bonnevie). Het mo torschip werd midscheeps aan gevaren en begon te zinken. Na enige tijd brak het schip doormidden en zonk naar de kanaalbodem. Door grote drukte aan het douanekantoor was de ligplaats voor schepen overvol en daar de kademuur van de Fosfaat- fabiek door zeeschepen bezet was, moest de „Vidi" vóór de brug blijven liggen tot er de volgende ochtend aan het douanekantoor voldoende plaats beschikbaar kwam. Schipper Bonnevie maakte daarop zijn 766 ton groot schip vast aan de westelijke kanaal oever vóór de brug ter hoogte van het zwembad. .s-Avonds gingen schipper en knecht rustig slapen in afwach ting van de volgende ochtend. Tijdens de nacht moet door zuiging van voorbijgaande sche pen een kabel gesprongen zijn waardoor 't schip op drift raak te en dwars in t kanaal kwam te liggen zonder dat schipper en knecht hiervan in hun slaap iets bemerkten. Omstreeks 5 uur naderde het Duitse kustvaartuig, die door de duisternis de „Vidi" niet be merkte. Met volle vaart en met een geweldige klap ramde de coaster midscheeps het motor schip dat direkt veel water maakte en begon te zinken. De schipper en zijn knecht waren spoedig aan dek en be gonnen te redden wat er te red den viel. Men probeerde door het overbrengen van een kabel (Advertentie.) f itentie.) van VISSER-KOOLE is juist de prachtige jas die U zoekt, die U zo goed staat en zo vlot past. Prijzen 49,75 59,50 69,50 89,50 119,- enz. Vader en zoon slagen even gemakkelijk bij een telefoontje naar RADIO TAZELAAR en morsen hebt U een PHILIPS TV-ontvanser ter beoordeling thuis! TERNEUZEN TEL. 2361 NOORDSTRAAT 21 het schip uit het vaarwater te krijgen en tegen de wal aan te drukken om zodoende het ver der zinken te voorkomen. Tij dens het naar de wal trekken van de ..Vidi1' brak de staal draad en begon het schip door midden te breken. De schipper achtte het toen raadzaam em niet langer aan boord te blijven en ïprong, hoe wel hij de zwemkunst niet machtig was, overboord en wist de vaste wal te bereiken. Juist vóór de wal brak het schip middendoor en verdween naar de bodem van het kanaal. Enig wrakhout en drijvende luiken markeren de plaats waar het schip op de bodem van het on geveer 8 m diepe kanaal ligt. De zeevaart ondervindt geen hinder van het buiten het vaar water liggende wrak. De brandweer van Sas van Gent was inmiddels gealar meerd om door pompen het schip drijvende te houden. Het zmken gebeurde echter zó snel, dat de brandweer onverrichter zake moest terugkeren. Het Duitse kustvaartuig had ondertussen vastgemaakt in af wachting van het onderzoek. De rivierpolitie was spoedig ter plaatse om met het onder zoek aan te vangen. Ook het vaartuig „Jolles" van de Rijks waterstaat arriveerde vrij spoe dig. Omstreeks half negen kreeg de kapitein van de „Heinrich Knüppel" toestemming om zijn reis naar Gent voort te zetten. De coaster had bij de aanva ring geen enkele schade aan haar voorsteven opgelopen. Het motorschip „Vidi" was met een lading kolen 760 ton) op weg van Antwerpen naar Langerbrugge (België) en was dinsdagavond nog juist vóór het sluiten van het Ter- neuzens douanekantoor ge klaard. SLUIS. R.K. H.B.S. won voetbaitornooi Het jaarlijks herfstvoetbaltor- nooi voor scholen voor voortge- gezet onderwijs werd dit jaar ge wonnen door de R.K. H.B.S. Sint Eloy uit Oostburg. Hierdoor kwa men de Oostburgers definitief in het bezit van de door de gemeen te Sluis beschikbaar gestelde wisselbeker. De Lagere Techni sche school behaalde evenveel punten, doch het doelgemiddelde was iets minder. Dit was voor de gemeente Sluis aanleiding een extra medaille voor deze school beschikbaar te stellen. Verder ontving iedere school als herin nering aan dit tornooi een diplo ma. De overhandiging van heker, medaille en diploma's geschiedde in het „Hof van Brussel" te Sluis door de burgemeester, de heer P. F. van Hootegem, na een inleidend woord van pater J. Mak. Deze laatste wees er o.m. op, dat bet spelpeil in vergelij king met de laatste jaren aan- l>e Indiase regering heeft Woensdag aan Peking een in krachtige bewoordingen gestelde nota gezonden, waarin zij de aanspraken van de Chinese volksrepubliek op gebieden langs de noordoostgrens en In Ladagh van de hand wijst. Een woordvoerder van het congres heeft medegedeeld dat fractieleden van Nehroe's rege rende congrespartij de premier hebben medegedeeld dat het land in een stemming is, waarin het het nationale grondgebied „tot elke prijs" wil verdedigen. Nehroe had de congresleden medegedeeld dat alles in het werk zal worden gesteld om India te verdedigen tegen com- munistiseh-Chinese grenssehen- dingen. Hij had hieraan toege voegd: „Elk stuk Indisch grond gebied, dat thans in Chinese han den is, zal door ons terug wor den genomen". Nehroe verklaarde ook dat India een neutraliteitspolitiek zal blijven volgen, „want elke andere politiek zou slecht voor ons land zijn". Omtrent de betoging, die zevenhonderd Indische studen ten woensdag voor de ambassade der Chinese volksrepubliek in Nieuw Delhi hebben gehouden, wordt nog gemeld dat de studen ten, toen zij door de politie wer den tegengehouden, een aan de communistisch Chinese premier Tsjoe En Lai gerichte brief aan de poort van het ambassadege bouw bevestigden. Vervolgens verbrandden zij kopieën van een door de rege ring te Peking uitgegeven publi- katie. waarin veertigduizend vierkante mijl Indisch gebied ais grondgebied van communistisch China was aangegeven. Het verluidt dat Nehroe in zijn uiteenzetting tegenover de leden der fractie van de congrespartij in het Indische parlement 'heeft toegegeven dat hij volkomen misleid is door de vriendschaps betuigingen der Chinese commu nisten. Hij zou verder hebben toege geven dat duizenden Chinese militairen zich op Indisch gebied bevinden. Nehroe beanlwóordde de vra gen, die de gespannen en boze zienlijk was verbeterd, maar nog verheugender was de onderlinge sportieve geest, die een kenmerk geweest was van dit tornooi. De einduitslag luidt: 1. R.K. H.B.S. Sint Eloy, Oost burg, 8 pnt; 2. Lagere Techni sche School. Oostburg. 8 pnl3. Seminarie Sint Augustina, Sluis, 7 pnt; 4. Koningin Wilhelmina- Lyceum. 5 pnt; 5. Openbare U.L.O., Oostburg, 0 pnt. congresleden van het parlement voortdurend op hem afvuurden, op rustige wijze. De meeste leden der congres- fractie zouden de bijeenkomst, waarop Nehroe zijn uiteenzetting gaf, ontevreden hebben verlaten. Men acht het waarschijnlijk dat nieuwe bijeenkomsten zullen worden gehouden ter bespreking van het gehele vraagstuk der Indisch-Chinese grensgeschillen. De nota vormt een antwoord op een Chinese verklaring van 26 oktober, waarin Peking zich het recht voorbehield in het gebied van de Indiase noordoostgrens ten zuiden van de MacMahonlijn die India als de grens be schouwt te patrouilleren, zo lang India niet ophoudt te pa trouilleren in gebieden van La- dach. waar China aanspraak op maakt. Volgens doorgaans betrouwba re kringen in Nieuw Delhi eist de Indiase regering in haar nota, dat China onmiddellijk Indiaas grondgebied ontruimt en zijn „agressie" staakt. India en communistisch China Circa 700 Indische studenten hebben woensdag gedemon streerd voor de ambassade van communistisch China in New Delhi. De studenten eisten de onmiddellijke terugtrekking van de Chinese troepen uit Indisch gebied. De Indische studenten bielden gisteren oen ..anti-aanvallers dag". De studenten betoogden eerst voor het hoofdbureau van de Indische communistische par tij. Zij schreeuwden „Weg met de agressie" en „Dood aan Tsjou En Lai". Daarna trokken zij naar de ambassade van commu nistisch China, waar zij werden opgevangen door een sterke po litiemacht. Twee van de belangrijkste bladen van India hebben er woensdag bij de Indische rege ring op aangedrongen militaire hulp in het buitenland te zoeken om de Chinese agressie af te kunnen slaan. De ..Hindustan Times" gaat zelfs zover dat zij de regering aanbeveelt wapens aan Rusland te vragen. De „Indian Express" wijst op de „onwrikbare logica van de huidige toestand". „Als de drei ging aan onze grens werkelijk heid is, moeten wij haar op doel treffende wijze bekampen en wel door onze defensie zo sterk mogelijk te maken", aldus het blad. Als wij niet het militaire potentieel hebben dat opweegt tegen dat van China, moeten wij dit potentieel zien 1e krijgen door riefensieverdragen met ster kere mogendheden, zo meent de Indian Express". A H v-.y RECHTBANK MIDDELBURG. De rechtbank te Middelburg veroordeelde de Vlissingse rafé- tariahouder W. K., die in Hulst een zekere B. ernstig mishandel de, tot 8 maanden hechtenis met aftrek, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, onder toeziehistelling en bijzondere voorwaarden. De cafétariahouder reisde naar Hulst om zaken te doen met G. van O., die in een café van een andere Van O. vertoefde. K. ver zocht G. van O. met hem mee te gaan. Van O. weigerde en toen K. hem toch wilde meenemen, mengde zich B. in de zaak. Daar op gaf K. de laatste een dusdani ge harde klap met een por- tierkruk, dat B. in ernstige toe stand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Later moest B. in Tilburg een hersenoperatie ondergaan. Van medische zijde werd verwacht, dat B. van deze klap blijvend nadeel zou blijven ondervinden. Tegen W. K. was op 23 oktober een gevangenisstraf van 10 maanden met aftrek geëist, waarvan 4 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar met on der toezichtstelling. gevangenisstraf gekist wegens doden buurmans kat De officier van Justitie te Amsterdam heeft woensdagoch tend tien dagen onvoorwaarde lijke gevangenisstraf geëist te gen de 38-jarige Hilveuumse bodemkundige L. J. P.. die zich voor de politierechter moest verantwoorden wegens het do den van zijn buurmans kat. De politierechter veroordeelde de man tenslotte tot een boete van f 60,wegens dierenmis handeling. Verdachte vertelde, dat hij voortdurend last had van de katten uit zijn omgeving en dat hij zijn buurman herhaaldelijk had gewaarschuwd. De katten hadden het speciaal voorzien op zijn vijver waaruit zij de vissen haalden. Zij roofden bo vendien het vlees uit zijn keu ken en overvielen de vogelnes tjes in zijn tuin. Over dit alles had de man zich zeer geërgerd en toen hij de kat van zijn buurman opnieuw bij zijn vis vijver zag greep hij een stoffer en slingerde die met kracht naar de ongewenste indringer. De kat werd aan de kop ge raakt en bleef bloedend liggen. Daarna verdronk hij de kat in de vijver en leverde het kadaver af bij zijn buurman met de me dedeling, dat hij er nu zelf maar een einde aan had ge maakt. De officier vond het een zeer ernstig feit, temeer omdat ver dachte het dier te lijf was ge gaan om het uit de weg te rui men. ,,U had maar een afras tering om uw vijver moeten plaatsen of andere geëigende tegenmaatregelen moeten ne men, maar dit ging te ver", zo zei hij. De officier eiste dan ook tien dagen gevangenisstraf wegens het opzettelijk en we derrechtelijk doden van de kat. De verdediger reageerde hierop het het citeren van ar tikel 65 van de veewet, waarin staat dat honden en katten, die zich op andermans erf bevin den, straffeloos door de eige naar van dit erf mogen worden gedood. Hij meende dat P. voor dit feit dus niet veroordeeld kon worden. Dat meende de verdachte zelf ook, want, zoals hij ter zitting zei, hij had zich vooraf door de politie op de hoogte laten stellen wat hem boven het hoofd hing als hij de kat zou doden. De politie had hem ook op artikel 65 ge wezen. De politierechter veroor deelde P. daarom tot de reeds genoemde boete wegens dieren mishandeling het gooien van de stoffer. DORNFORD YATES 63) (Nadruk verboden.) De waarheid is, dat ik wanho pig was; wanneer ik mij de toe stand helder voorstelde was ik mijzelf niet meer. Ik had bergen kunnen verzetten, wanneer er maar bergen hadden gestaan; ik zou een moord hebben begaan, wanneer ik Katharine daar ook maar enigszins mee had kunnen helpen. Maar al mijn kracht was nutteloos, mijn vastberadenheid overbodig; al mijn wilskracht bleek niet in staat mij mijn rust terug te geven. Soms zag ik haar voor mij, opgesloten in een ka mer, waarvan de gordijnen ge sloten waren, waar Satan het voedsel binnenbracht, met een steelse blik naar een lieve schim, die zich niet verroerde. Soms zag ik haar in een grauwe ruimte, waar licht en lucht geen toegang hadden, in gesprek met de Jager, die haar trachtte duidelijk te maken, dal het doelloos was ver zet te plegen. En soms ook zag ik haar in een scheepshut, waar van de patrijspoorten niet ge opend konden worden en waar een neger binnenkwam zodra er gebeld werd Dan was het, alsof diezelfde golf weer opkwam, en wanneer de top hoog was opgeslagen en omkrulde kon ik weer helder denken; mijn spieren spanden zich tot het Uiterste, en het zweet brak mij aan alle kanten uil. Ik stond machteloos ik stond volkomen machteloos. Ik moest mij in f ite op een afstand hou den wanneer zij mij grepen bestond er voor baar geen kans meer. En ik brandde van verlangen iets te doen. Wij liepen die dag de straten ai', tot de middag aanbrak, en wij keken scherp uit naar de mannen die wij zochten. Maar als ze al te Rouen waren, zagen wij ze in elk geval niet, en hoe wel wij speciale aandacht be steedden aan het hotel, waar ik bij mijn vorig bezoek aan de stad gelogeerd had, konden wij niet constateren, dat het be waakt werd. Nadat wij in een café, dat de naam nauwelijks verdiende, een stukje hadden gegeten, slenter den wij langs de kaden, in hoofd zaak omdat ik geen rust kon vinden. Hier boden ze ons dade lijk een karweitje van een paar uur aan we moesten helpen een schip van bunkerkolen te voorzien, en omdat het mij toch uitgesloten leek, dat wij de man nen die wij zochten op klaarlich te dag zouden aantreffen, gaf ik George een wenk het baantje aan te nemen. Alles lokte mij meer aan, dan dit doelloos rond slenteren tot aan de avond. Toen wij eenmaal aan het werk wa ren begon ik mij af te vragen of ik wel verstandig had gedaan. Het werk zelf deed ons even wel goed en toen wij om zes uur ons loon gingen balen bood de ploegbaas ons aan, een maand bij hem te blijven werken. Geor ge bedankte de man, maar legde uit, dat wij gingen varen en dat we op deze manier onze over- tochl naar Buenos Aires ver dienden, want dat ik daar een broer had, die in hot autovak zatt, en die beloofd had ons aan de slag te helpen, wanneer wij zelf voor de overtocht konden zorgen. Daarop vroeg hij de ploeg baas, of die hem geen schip kon noemen dat op Buenos Aires voer, maar de man haalde na drukkelijk de schouders op en zei onverschillig, dat hij te St. Nazaire indertijd wel eens sche pen met deze bestemming had gebunkerd. Verder merkte hij op dat we maar eens op zoek moes ten gaan. Weer hadden we nul op het re quest gekregen. Eén ding hadden we evenwel bereikt en dat was een zo uitste kende vermomming, dat ik er van overtuigd raakte de Jager desnoods op de schouder te kun nen tikken zonder dat hij zelfs maar argwaan zou krijgen. Wij veegden het kolenstof zo goed mogelijk van ons gezicht en maakten ook onze handen min of meer schoon; hadden wij dat niet gedaan, dan zouden ze ons zelfs in de gemeenste kroeg de toe gang hebben geweigerd. Een waas van kolengruis bleef evenwel achter en toen ik mijzelf in een spiegel kon bekijken herkende ik mijn eigen gezicht niet. De café's die wij die avond be zochten waren, mogelijk omdat zij niet in de echte havenbuur ten lagen, minder vol en luid ruchtig dan die van de avond te voren. Hel waren veel kleinere tenten, waar men meestal zweeg, waar mannen hun hoof den bijeen staken en soms ach terom keken eer zij iets zeiden. Hierdoor kreeg ik de overtuiging dat wij ons doel naderden, maar de café's waren zo schaars ver licht, al of niet met opzet, dat wij er soms niet zeker van wa ren of op een bepaalde plaats iemand zat, lot de man in kwes tie npstnnd. Wij schoten door dit alles die avond niet vlug op en toen het twaalf uur sloeg had den wij nog slechts geringe vor deringen gemaakt. En juist op dat moment kwa men er verwikkelingen. Het café waar wij ons bevonden, was klein de zaal had de vorm van een L en daar de tafels in de hoek alle waren bezet moesten wij genoegen nemen met een zit plaats, vanwaar wij de ene kant van de L in het geheel niet kon den zien. Om er achter te ko men welke gasten zich in dit on zichtbare gedeelte bevonden, moesten wij dan ook blijven zit ten tot zij het café verlieten; wij zaten namelijk vlak bij de deur en ieder die uit het café de don kere, glibberige steeg inliep, waaraan de tent stond, moest ons voorbij. (Wordt vervolgd.) politierechter middelburg De twee jeugdige Axelaars P. J. J. en Chr. S., die in de zaak tegen P. voor de economische politierechter hadden getuigd en er van werden verdacht meinedige verklaringen te heb ben afgelegd, werden beiden con form de eis tot drie maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf veroordeeld. P. was indertijd voor een smokkelaffaire aangehouden. Aanvankelijk hadden de Axe laars verklaard, dat P. wel dege lijk had gesmokkeld. Later had den ze deze verklaringen voor de economische politierechter weer ingetrokken. Op 23 oktober zeiden ze, dat ze bang geworden waren en vreesden door hun omgeving voor verraders te worden uitge maakt. De smokkelaar P. had hun gevraagd alleen maar le zeggen dat ze niets meer wisten of zich niets meer herinnerden. OVERNAMEPRIJS BACON- VARKENS NOGMAALS VERLAAGD. Teneinde te voorkomen dat de prdouktie en daarmede de ex port van bacon naar Engeland te snel opgevoerd zou worden waarvan een daling van de noteringen voor de Nederlandse bacon op de Engelse markt ver wacht zou moeten worden heeft het bestuur van het Pro- duktschap voor Vee en Vlees be sloten de prijs voor baconvarkens ingaande 9 november a.s. met 3 cent per kg te verlagen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens in de kwaliteits klassen 1 t m 4 een prijs gelden van resp. ƒ2,26, 2,22, ƒ2.18 en ƒ2.14 per kg koud geslacht ge wicht. VRIJDAG 6 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; .9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; lO.lty Qc.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram,; rf?" Voor oudere luisteraars; J2.Ó0 Zang en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gr.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz; 13.35 Gram.; 13.40 Idem; 14.10 Radiophilharm. ork.: 15.00 Koorzang; 15.20 Voordr.: 15.40 Koorzang; 16.00 Wenken v. cipv rar. bel; 16.45 Gram.; 17.00 Voordr 17.20 Meisjeskoor; 17.40 Beursbe richten; 17.45 Gram.; 17.55 Kool zang; 18.20 De hangmat; 18.50 Regeringsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Caus.; 19.15 Gram.; 19.50 Avond rust, hoorspel; 20.20 Beiers om- roepork.; 21.20 Kunstrubr.; 21.40 Vocaal ens.; 22.00 Kunstoverz 22.20 Gram.: 22.30 Nieuws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenkinc 23.00 Beiers omroeporkest; 23.45 Gram.: 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws 7.10 Gpm.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws, 8.18 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.40 School radio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouv. 11.00 Voor de kleuters; 11.15 AU en piano; 11.35 Gram.; 12.00 Lich te muz.; 12.20 Regeringsuitzen ding; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Prome nade ork.; 13.55 Beursberichten; 14.00 Mannenkoor; 14.20 Voordr.; 14.40 Gram.; 14.50 Gevar. progr 16.00 Muz. caus.; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd: 17.55 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 Lichte muz.; 18.50 Caus.; 1900 Voor de kinderen: 19.10 Gr.: 19.30 Caus.; 19.45 VPRO-nieuw: 20.00 Nws; 20.05 Boekbespr.20.10 Caus.; 20.20 Volksliederen; 20.35 Caus.: 20.45 Idem; 21.00 Quiz; 21.50 De naakte aarde, documen taire; 22.15 Buitenl. weekoverz.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zorg om de mens, gesprek: 23.00 Soc. nws in Esperanto; 23.10 Muz. caus.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gevar. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Ge var. muz.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Orgelsp.; 14.00 School radio; 15.45 Gevar. muz.; 16.00 Koersen; 1602 Kamermuz.; 16.30 Orkestconc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Populaire liedjes; 17.45 Duits* les; 18.00 Vlaamse liederen; 18.10 Voordr.; 18.20 Pianospel: 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Caus.; 19.40 Lichte muziek; 19.45 Caus.; 20.00 Orkestconcert (om 20.40 Kunstkaleidosciop): 21.30 Kamermuz.; 22.00 Nieuws: 22.15 Geding van liefde en zot heid, opera van David van de Woestijne; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 20.00 Weekjournasl; 20.30 Televizier; 20.40 Reportage; 21.05 Gevar. progr.; 21.45 Film- progr.; 22.00 Eurovisie Wenen: Rep. intern, concours hippique. VLAAMS BELG. TV: 19.00 TV- album; 19.05 Reizen zonder pas poort; 19.30 Nws; 20.00 Feuille ton: 21.00 Filmkron.; 21.45 Nw« en journaal. Donderdag 5 n dodelijk on in rotter Op de Schaardijk zijn twee auto's op reden, namelijk ee ppp andere personen l<e laatste bestuurd v 70-jarige weduwe D Krimpen aan de Lek geluk kwam mevr leven. De chauffeuse var mevr. F.. Z.-B. uil trachtte op een gege pen vrachtauto t< waarna de botsing 1 iep een gebroken r De naast haar zittel teur kreeg lichte ve De zoon van mevr. haar in de wagen za hersenschudding. Hi ziekenhuis opgenome grote buit binnensci Tijdens afwezighi bewoners is dinsda; gebroken in een motorbinnenschip, Coenhaven gemeer buit van deze diefs uit een bedrag van j Belgische francs en spaarbankboekjes. Woensdagmorgen gebroken in een ju aan de Ceintuurbaa bestond hier uit een den ringen en armt een totale waarde De dader had he scherm voor een zijr en had vervolgens ruit ingeslagen. Das de alarminstallatie Voordat hij op de v deed de onbekende in de étalage. moeder en 4 ki omgekomen gasverstike In de nacht van woensdag zijn in Sli eén gezin een moed< kleine kinderen do stikking om het leve; Het betreft hier het de 33-jarige beroeps B., wonende aan st raat. Toen een inwonef een oude heer, dii een gaslucht rook, zich onmiddellijk na; kamer aan de voorzi, huis, waar de vade jongste kind van één Het bleek dat de g de keuken openstond er de vrouw, de 31-j B—D. aan. Ze was j leden, zo stelde een gewaarschuwde arts Vier kinderen, die keuken impen slaap de achterzijde van hi pen, drqfc> jongens t zes en vier jaar en van twee en een hal ken eveneens door king om het leven te men. De politie stelt na dracht van de gebeu onderzoek in. hevige bkan1 chemische wa( Woensdagmiddag gewoed in de grote chemische wasserij va S. Krom, gelegen aan nierweg in de gemeen De brand begon met steekvlam in Je chem afdeling, waar vier j machines via filtree stonden aangesloten tanks die enkele duizs zeer brandbare terpei ten. Daarin vond het voedsel. Zeven tanks, het gebouw stonden geheel leeg. Een vi buiten het gebouw ko blijven. De wasse brandde geheel vit. D( zo hevig dat de stale struclie in eikaar sc Het voorste gedeelte v serij, waar de in- en kleding lag opgeslaget veel waterschade op. Daar er gevaar best< vuur zou overslaan of liggende veevoederfab: firma Timmerman brandweer van Alkme steerd door de brand Bergen, Heilo en O aan de oost-.ijde van gelegen muur met een nat, waardoor uitbrei voorkomen. Met vijft gingen de gezamenlij weren het vuur te lij; een uur was men de b ter. De schade, die op miljoen wordt gesel door verzekering gede Het zelfde bedrijf w eveneens door brand

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2