UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS Sneibreswol RADIO EN TELEVISIE VERSLOOT BEURSO VERZICHT Jacht tussen kiip en rots Zo is de TERNEUZEN Gevonden voorwerpen SLUISKIL. AXEL Olies lager in vaste markt Beursindices Nabeurskoersen Hl W*y~ SLUISKIL. Akkertjes helpen écht tegen kou en griep en snel ook! AKKEÜTJES MET GERICHTE WARMTE j DE OLIESPECIALIST Dijkstr. 7-9, Tel. 2056. Terneuzen SLUIS ZAAMSLAG NO VI TA Terneuzen Gemeente Terneuzen LEGER DES HE UITSLAG VOETB (Advertentie.) Inbraken opgehelderd Zoals wij in ons vorig nummer meldden, werd in de voornacht van zaterdag op zondag te Sluis kil ingebroken bij de neer Fer- mont. radio-technisch bureau, Kanaalv. cg Zuid, en bij de heer je. de Wit, wonende Kanaalzicht, gemeente Westdorpe. Zodra de bewoners bij hun thuiskomst bemerkten dat tij dens hun afwezigheid was inge broken, werd de gemeentepolitie te Sluiskil en Terneuzen en de rijkspolitie te Sas van Gent daar mede in kennis gesteld, en werd met het onderzoek een aanvang gemaakt, waarbij tevens de speurhond Due van de heer J. van de Vrede, wachtmeester le klasse der rijkspolitie te Zaam- slag, werd ingeschakeld. De nasporingen waren zondag savond zover gevorderd dat tot arrestatie van de 25-jarige fa brieksarbeider L. H, te Sluiskil als verdachte kon worden over gegaan, die te Terneuzen werd aangehouden. Bij het direct daarop volgend verhoor, gevolgd door sorteer- proeven met de speurhond Due wees deze telkenmale H. als de dader aan, hoewel deze ontkende zich aan deze inbraken schuldig te hebben gemaakt. Inmiddels stapelden de bewij zen tegen H. zich op; o.m. was hij op de bewuste nacht nabij een Aan het bureau van de plaatse lijke politiepost zijn als gevon den aangegeven de onderstaande voorwerpen, welke terug te be komen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Zakmes, J. Wolfert, Westkade te Sas van Gent: zilveren ket tinkje, D. Voerman, Spoorstraat; broekriem, R. de Smet, Midden stip 14; portemonnaie, J. Dierse, Spoorstr. 84; bruine portemon naie, P. Kielman, P 174; dames polshorloge, R. de Grave, Vin- kenstr. 13; regenjas. Starren- burg. Middenstr. 26; portemon naie, J. de Blok, Kanaalweg 44; pak wol, (van auto gevallen). Overwegwachter, post 104, Fa- briekstr.; zijden sjaal, herenhoed en reclame-potlood, bureau poli tiepost. der percelen aangetroffen, ter wijl hij op een niet gebruikelijke wijze de woning Kanaalzicht na derde. Maandagmorgen en - middag werd verdachte opnieuw aan een verhoor onderworpen en werden tevens de sorteerproeven met de speurhond voortgezet, waarbij de wachtmeester Van de Vrede zijn hond „reuk'' had laten neman aan verschillende voorwerpen, die de inbreker in handen had gehad of waarmede hij in aanra king was geweest, en telkenmale verdachte als de dader aanduid de, Ten slotte kon H. zijn on schuld niet langer volhauden en legde gistermiddag een volledige bekentenis af. Donderdagmorgen zal H. naar Middelburg worden overgebracht om te worden voorgeleid aan de officier van Justitie. Opening tentoonstelling „Boek en Jeugd." In de lokalen van de Chr. openbare leeszaal, gelegen in de Walstraat nabij de Markt, is een tentoonstelling ingericht onder de titel „Boek en Jeugd." Op de vooravond van deze ten toonstelling werd deze officieel geopend, tot bijwoning waarvan o.m. was uitgenodigd het college van B. en W. Van dit college waren aanwezig de beide wet houders, de heren De Putter en Van der Lee en de gemeente secretaris de heer Van de Bosse. Onder de overige genodigden be merkten wij de oud-voorzitter ds. Couvé, thans woonachtig te Ben- nenkom, de predikanten uit Axel en verscheidene notabelen BOTER,SMOKKELAARS IN ANTWERPEN VEROORDEELD De rechtbank te Antwerpen heeft maandag een groep boter- smokkelaars veroordeeld, die van mei tot september op een vijftig tal smokkelreizen ongeveer vijf tig ton boter van Nederland naar België had overgebracht. H. V. en P. H. uit Goes, die de boter leverden, werden bij ver stek veroordeeld tot resp. acht en tien maanden gevangenisstraf. Elf Belgische beklaagden kre gen straffen variërend van één tot vier maanden. Twee Belgen werden vrijgesproken. De veroor deelden moeten gezamenlijk een boete van 8.108.760 Belgische franken betalen. Het Damrak zette gisteren de nieuwe beursweek in met vaste tot zeer vaste koersen voor de internationale waarden, Kon. Olies uitgezonderd. De handel was kalm. De stimulans voor de betere tendentie ging uit van Wallstreet, dat vrijdag j.L een goed koersherstel te zien had gegeven, terwijl daarnaast gisteren Londen en de West- Duitse beurzen vaste koersen te zien gaven. De beurzen in West-Duitsland hebben zich niet veel aangetrokken van de discontoverhoging van 3 tot 4 procent en andere kredietbeper- kencfe maatregelen, die eind vcrige week aldaar werden ge nomen, om de hoogconjunctuur af te remmen. Over de bespre kingen tussen de vertegen woordigers van de werkgevers en de werknemers, om een ein de te maken aan de staalsta- king in Amerika, zijn nog geen berichten binnengekomen. Men leefde gisteren kennelijk in af wachting van de dingen die ko men zullen. Op alle Europese beurzen was het dan ook zeer rustig. Het is echt maandag, zei de arbitrageant, die niet tot zaken kon komen. Certificaten Unilevers noteerden op 691 ruim II punten boven de slotkoers van vrijdag j.l. De koersfluc tuaties bleven op de dag binnen beperkte grenzen. Dit kan ook gezegd worden van de Philips- papieren die bij een koers van 649 ruim 7 punten winst boek ten. AKU's deden flink mee en avanceerden circa 4 punten. Al leen Kon. Olies vielen tegen en noteerden op 154,10 bijna een gulden lageiDe olie-aandelen liggen de laatste tijd zwak in de markt. De handel is zeer ge ring en wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door het feit, dat het fonds voor de speculatie te zwaar is geworden en dus zeer kwetsbaar. Dit worden trou wens de Philips- en Unileverpa- pieren zo langzamerhand ook, KLM. een halve dollar lager in Wallstreet. werd dientengevolge lagei geadviseerd. De scheepvaartsector lag er aanvankelijk niet slecht bij en de tendentie vertoont eerder een opwaartse richting. Later op de middag bleven de koersen goed prijshoudend zonder meer. Ook hier was de handel zeer rustig. De kwakkelmarkt van de vorige week in de cultures zette zich gisteren voort. Er is in deze af deling weinig leven te krijgen en dientengevolge blijven de koersverschillen van kleine af metingen. Zo ook gisteren. De stemming was zeker niet on vriendelijk en certificaten Deli waren iets hoger. De staats fondsen waren, bij minimale omzetten eerder iets gemakke lijker. In de lokale sector kre gen Gouda-Apollo en Calvé ho gere advieskoersen ingevolge de goede stemming voor Unilevers. Aandelen Zwitsal stegen in een week tijd van 212 tot 245 bieden -zonder dat er een stuk in om ging. Gisteren werd de koers zelfs op 260 geadviseerd. De1 beurs vraagt zich af waaraan deze forse koersstijging is toe te schrijven. Moluksche handel maatschappij iets hoger. 1959 zal, zoals het er nu uit ziet, geen verlies geven. Op een klein over schot wordt gehoopt, aldus de directie van de Moluksche in de gisteren gehouden jaarvergade ring. Prolongatie 3 procent. In het laatste kwartier van de beurshandel kwam er vraag voor aandelen Kon. Olie waar door de koers steeg en circa een gulden boven de slotkoers van vrijdag j.l. uitkwam. uit de gemeente. De voorzitter van de Stichting, ds. A. van Leeuwen, sprak een welkomstwoord, waarin hij zeide verheugd te zijn over de aan wezigheid van zovelen, maar ook verheugd dat deze tentoonstelling ken worden ingericht. De titel „Boek en Jeugd", al dus spreker, zal u allen wel over tuigen, dat het ons te doe.n is om de jeugd. Daarom hebben wij ons best gedaan om met eigen krach ten dit gebouw wat op te knap pen om de jeugd hier een gevoel te geven van „thuis" te zijn. De jeugd kan hier niet alleen een boek afhalen, maar ook kan zij hier gezellig met en onder elkaar bijeen zijn. Wij willen voorlichting geven, doch alles is nog in een groei- stadium. Wij zijn begonnen in de Julianastraat en in 1952 zijn wij naar dit gebouw overgekomen. Toen hadden wij 1500 boeken en nu is dit aantal de 4000 genaderd. Ds Van Leeuwen verzocht hier op de wethouder van onderwijs, de heer C. de Putter, de tentoon- stelling te willen openen. De heer De Putter zeide hier aan gaarne te voldoen. Het ge meentebestuur, aldus spreker, is overtuigd van het nut van een openbare leeszaal en met voldoe ning namen wij kennis van de geweldige groei, welke uw biblio theek doormaakt. Wij hopen dat deze instelling zal beantwoorden aan het doel, dat hiervan voor ogen wordt gesteld. Het cultu rele vlak kan van verschillende zijden worden benaderd. Maar hoe men het ook bekijkt: wie kennis vergaart, doet hier wél mee. In dit gebouw kan men voor verschillende taken terecht en bij een goed gebruik ervan zal de gemeenschap wél varen. De ge meentelijke overheid verleent u subsidie, maar zij is ervan over tuigd, dat méér nodig is dan het gemeentebestuur kan geven. U hebt uw instelling een etiket christelijk gegeven. Wij hopen dat dit niet alleen voor de bui tenkant bedoeld is, maar dat wij dit ook van binnenuit kunnen beleven. Met de beste wensen voor deze Stichting, verklaarde wethouder De Putter de tentoonstelling voor geopend. Hierna werd het gezelschap door mej. Rebèl, directrice van de Christelijke openbare leeszaal te Hilversum, rondgeleid langs de vele, keurig gerangschikte boeken en zal heden de Stichting haar taak aanvangen, waarmede Axel een cultureel centrum rijker is geworden. Verkiezing ambtsdragers Geref. Kerk Pironstraat Bij de zondag na de middag- dienst gehouden verkiezing van ambtsdragers van de Geref. Kerk aan de Pironstraat, is tot ouder ling gekozen de heer C. A. van Wijck en tot diaken de heer J. Mieras. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. Pond. Algemeen 22/10 23/10 26/10 445.78 442.38 447.58 233.07 233.44 235.55 157.39 156.95 157.39 173/21 172.82 172.16 135.20 134.75 135.98 309.49 307.84 310.94 Kon. Olie: 154.50 -155.80 (154.40) Philips: 652--654 g. 1. (649%) Unilever: 693-695 g. 1. (691%) Ten afscheid Met een door de pater Koen- raad de Soomer zondagavond geprojecteerde cinemascope-film voor de parochie Sluiskil, waar van baten ten goede komen aan het missiewerk, heeft deze uit Sluiskil afkomstige jonge pries- terszoon van zijn dorpsgenoten afscheid genomen in verband met zijn a.s. vertrek naar Indo nesië. Tijdens de zondag gehou den kerkdiensten heeft hij bij (Advertentie.) flitsen uw klachten weg De zuinigste oliehaard van Nederland (proefondervindelijk bewezen) 100 Kttl./u. f 395.- 000 Kcal./u. f430.-. Dit model met kookgelegenheid - groot In capaciteit rriur klein van omvang, werd door vele Hulivrouwen ultver» koren, vanwege zijn eenvoudige, doch sierlijke vormgeving, Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties, gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterke roetvormlng en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft dit!) Uitgevoerd met de veel besproken, zuinige Rocket brtnder» pot en Rocket automatische trekregelaar. (Belangrijk!) Neem dus géén genoegen met een minder* kwaliteit. Lut nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer In Uw_ woonplaats reserveren, want de vraag Is enortn. Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme feclame-campagne voor ouderwets kolen Stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron is voor iedere woning of flat. Dit hegft de practijk bewezen! OFFICIAL HOENSON DEALER zijn predikatie een afscheids woord gesproken. Ook de Katholieke plaatselijke middenstand heeft zich weder om niet onbetuigd gelaten en de vertrekkende pater een cadeau ten afscheid aangeboden. Prijskaarten. Het kaartseizoen werd ge opend met een sportieve strijd bij de heer J. Hemelsoet (café Driekwart). 50 liefhebbers sta ken de benen onder tafel en de navolgende vijf teams gingen met een prijs huiswaarts; 1. J. de Blok (Sluiskil C. Wcuters (Zandstraat). 2. E. Nijt (Zandstraat) O. Obrie (Zandstraat). 3. P. Baard (Sas van Gent) A, Avermaete (Sluiskil). 4. A. v. Esbroek (Sluiskil) R. de Smet (Sluiskil). 5. G. Wouters (Zandstraat) R. Oudenaere (Westdorpe). Extra prijzen de teams: A. Lafort (Sluiskil) G. van Opdorp (Zandstraat). Ph. Obrie (Zandstraat) en P. Corvelijn (Sluiskil). Bijeenkomst Plattelandsvrouwen In het Jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk te Sluis vond een bijeenkomst plaats van de afdeling Sluis van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen. Na een openingswoord van mej. J. A. Huissen werd een aantal huishoudelijke zaken af gewikkeld. Zij deelde o.m. mee. dat het ledenaantal de 50 had bereikt, hetgeen een gunstig re sultaat van de alhier gevoerde werfactie is.. Mevr. E. KapsenbergLinden- berg behandelde daarna het on derwerp: „Het verzorgen van de tuin in het najaar", een ver volg op een lezing die zij over hetzelfde onderwerp enige maan den geleden had gehouden. In het bijzonder ging ze hierbij in op het snoeien en enten van heesters en rozen. Na afloop bood de voorzitster haar een bondstegel aan als her innering aan deze voortreffelijk geslaagde avond. Een peer van gewicht Dezer dagen plukte de fruit- BE DRIJF.SONG ELUK De 53-jarige arbeider C. Roe- lofse uit Kampen is gisteroch tend bij Drenten Oostelijk Flevoland) onder een vallende lier terecht gekomen. Hij werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het R. K. ziekenhuis te Zwolle over leed. De lier, die wordt gebruikt bij de bouw van een brug ter plaat se, sloeg om, toen een der strop pen brak. DRONKEN AUTOBESTUURDER GEARRESTEERD De politie te Delft heeft in de nacht van zondag op maan dag de heer D. uit Den Haag aangehouden en in arrest ge steld omdat hij als bestuurder van een auto op rijksweg 13 (Den HaagRotterdam) onder invloed van alcoholhoudende drank op de voor het hem tege moetkomende verkeer bestemde rijbaan reed. Nadat hij de mo torrijder Van der W. uit Over- schie had aangereden was hij gevlucht, doch later keerde hij in een taxi op de plaats van het ongeval terug. De politie re kende hem toen in. De motor rijder is met een gebroken rech terarm en een hersenschudding in het gasthuis Delft opgeno men. DUIZEND LITER SMEEROLIE OP STRAAT Op het Maastunnelplein is gistermorgen een tramstel van de R. T. M. in botsing geko- met een tankauto, die aan de rechterzijde bij de aftapkraan werd geraakt. Er ontstond een lek en van de vijftienduizend liter dunne smeerolie, die de auto vervoerde, liep ongeveer duizend liter op straat. De rest kon door een andere tankauto, die inmiddels was verschenen, worden overgenomen. De brandweer heeft toen tussen de tramrails twee putten gegraven, waarin de olie zich voor een deel verzamelde. De tankauto kon ook deze olie wegzuigen. Daarna is men begonnen zand te strooien en na enige uren was de smeerboel weer opge ruimd. De tram moest worden weg gesleept. Persoonlijke ongeval len hebben zich niet voorge daan. SCHOLIERTJES ROLDEN PORTEMONNAIE Twee scholiertjes, een van elf en een van zestien jaar heb ben zaterdagmorgen op de markt in Den Haag een porte monnaie met 110,erin van een marktbezoeker gerold. Ze kochten er een gouden ring, een horloge en de duurste kaartjes van het circus Krone van. Een rijwielbewaarder bij het circus vond het maar vreemd dat twee haveloze jochies zich acht gul den per plaats konden veroorlo ven en belde de politie op. De jongetjes vielen snel door de mand. WEGPIRAAT OPGESLOTEN. De politie van Bergen op Zoom heeft na een wilde nachtelijke achtervolging zekere P. G. aan gehouden, die zonder vaste woon- of verblijfplaats is en in de nacht van zaterdag op zon dag, naar thans is bekend ge- kweker de heer H. Geelhoedt, wonende Terneuzensestraat 44 alhier, in zijn kwekerij een peet- van het ras „Marguérite Maril- lat, welke het kolossale gewicht van 1 kg 60 gram had. Deze enorme peer was gister op de Vruchtenveiling te Terneuzen als curiositeit te bezichtigen. DORNFORD YATES 55) (Nadruk verboden.) Het was voor ons maar ge lukkig. dat de vijand de komen de dagen niets van zich liet merken; wij namen ons welis waar nog in acht, maar liepen zonder het ons bewust te zijn, grotere risico's dan tevoren. Overigens was ik er stellig van overtuigd, dat zij enige tijd zou den wachten eer zij opnieuw tot de aanval over gingen en om dat wij plotseling heel wat te regelen hadden deden wij wat er gedaan moest worden, in de hoop dat zij ons met rust zou den laten. Driemaal brachten George en ik een bezoek aan Cruise, waar wij voor Katharine dingen moesten regelen. Toen drie da gen later de begrafenis plaats vond zou niemand geloof ik op de gedachte zijn gekomen dat twee van de naaste rouwdra gers zelf in levensgevaar ver keerden. De rouwdienst werd gehou den in de kapel, waarop de overledene zo trots was ge weest en van daaruit werd hij naar het kleine kerkhof ver voerd, waar zij hem in de scha duw van een forse eik begroe ven. Alle inwoners van Cardi nal, mannen zowel als vrouwen, woonden de plechtigheid bij en de meesten hadden tranen in hun ogen, nu zij een verkeerd man begroeven, die hun een warm hart had toegedragen. Met uitzondering van deze an derhalf uur had ik Katharine nauwelijks meer gesproken of gezien, sedert zij mij in de ka mer boven het wachtlokaal al leen had gelaten. Zij at op haar kamer en zij sprak slechts met Conrad, en een paar maal met George. Ook de dag na de be grafenis zonderde zij zich af. Ik merkte, dat zij enige tijd in de werkkamer van Sir George doorbracht en die avond wan delde zij langs de borstwering, toen het donker begon te wor den; zij liet ons weten, dat zij zich goed voelde en dat wij ge heel over het personeel konden beschikken, maar zij gaf niet te kennen dat zij ons wilde spre ken en wij respecteerden dit verlangen natuurlijk. Zonder dat zij daar ook maar iets van afwist sliep ik evenwel 's nachts voor haar kamerdeur, met een pistool binnen het be reik van mijn hand. Er verlie pen op deze wijze drie volle da gen, terwijl Katharine in een zaamheid rouwde over haar va der en de vijand ons met rust liet. Hoewel ik rustig lag te slapen was het kraken van een deur, die openging, toch voldoende cm mij te wekken. Op hetzelfde ogenblik richtte ik mij op mijn elleboog cp en greep naar mijn wapen. Pas toen zag ik dat het de deur van mijn gastvrouw was, die v/as opengegaan Terwijl ik opsprong zwaaide de deur verder openzij kwam de kamer uit, en de lichtbun del van haar zaklantaarn viel het allereerst op de matras, waarop ik had liggen slapen. „Ik zal je niet storen", zei ik haastig, terwijl ik dicht tegen de muur ging staan. Ze knipte de lantaren uit en bleef in de lage deuropening staan, tegen de achtergrond van de vage gloed van een of an der uit haar kamer afkomstig schijnsel een tenger figuurtje in pyama, gehuld in een kimo no. „Ik kon niet slapen", zei ze zacht. „Lig je hier elke nacht?" „De laatste nachten wel", zei ik. „En daar v/ist ik niets van. Ik vind het erg lief van je, Ezau, maar ik loop hier ten slotte geen gevaar Ik slikte moeilijk. ,.Ik vind het een prettig idee", zei ik. „voortdurend te weten dat je veilig bent". „Blijf niet met je blote voe ten op de stenen staan", zei ze. „Heb je geen pantoffels hier, die je kunt aantrekken?" Ik bukte mij en trok mijn pantoffels aan en vervolgens mijn kamerjas. „Zo is het beter." Ze keerde zich om. „Kom een poosje bij de haard zitten laten we wat praten, als je niet al te slape- worden, in staat van dronken schap een auto bestuurde. De achtervolging werd ingezet, zedra de politie door het slin gerend lijden van G. het ver moeden kreeg, dat hij onder in vloed was. De race, waarbij in de stad vaak snelheden van 90 km per uur werden bereiivt, ein digde in een grasperk. G. had inmiddels een verkeersbord ge ramd en een draadafrastering omver gereden. Hij reed boven dien zonder papieren. De achter banden van zijn wagen waren totaal versleten en zijn ruiten wissers waren defect. G. is inge sloten. KATWIJK 15 ZINKEND Het kuststation Scheveningen Radio heeft gisteren om 10 minu ten voor twee een noodsein opge vangen van de Katwijkse logger KW 15 (Rijnmond 4), van de rederij N. Parlevliet jr te Kat wijk aan Zee. De logger was op het moment van de melding zin kend op 120 mijl ten noordwesten van IJ muiden. De bemanning was reeds bezig op de KW 186 over te gaan. Gok het hospitaal kerkschip „De Hoop", dat in de buurt is. trachtte hulp te bieden. De KW' 15 was op de haring visgronden onder de Engelse kust op 53 graden N.B. en 3 gra den O.L. Toen men de Rijnmond 4 niet verder zag zinken is de schipper er om drie uur met de redding sloep. alleen, teruggekeerd aan boord. Hij deelde via de radio-in stallatie aan de kapitein van het hospitaal-kerkschip mee dat het water in de machinekamer niet hoger komt. Het reikt thans tot de plaat rond de motor. „De Hoop" liep met een 11- mijlsvaart naar de noodpositie. Ook de zeesleepboten Titan uit Middelsborough en de Maas, die ter hoogte van IJmuiden voer, zijn onderweg naar de KW 15. VECHTPARTIJ MET ERNSTIGE GEVOLGEN IN ZUIDLAREN In Zuidlaren is het zaterdag avond tot een vechtpartij geko men, met het resultaat dat de 48-jarige D. R. zwaar gewond naar het Acaaemisch-ziekenhuis te Groningen moest worden overgebracht. In de woning van het bejaar de echtpaar R.. waaronder meer D. R. en de 55-jarige A. W. aan wezig waren, ontstond op een gegeven ogenblik ruzie. Later ging het echtpaar weer met R. en W. naar een in de buurt ge legen café. Toen men weer thuis gekomen was, ontstond er een complete veldslag. Op een gegeven ogenblik had R. de oude mensen onder zich liggen en hij poogde hen te wurgen. A. die de moeilijkheden had zien aankomen, had van te voren een schop mee naar bin nen genomen, waarmee hij R. een paar slagen op het hoofd toediende. Deze werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij naar het Acade misch ziekenhuis moest worden vervoerd. Het is in de omgeving be kend, dat R., die niet al te best staat aangeschreven zeer agres sief wordt, wanneer hij gedron ken heeft. Dit is reeds acht jaar geleden gebleken toen hij te Kiel- windeweer een vrouw heeft ge wurgd. A. is door de Rijkspolitie gearresteerd. AANGEHOUDEN NA „GESPREK" De Bredase politie heeft de Bredanaars Van der P. en W. b aangehouden, die naar thans bekend geworden is, de restau rateur van „Princeville" te Bre da, de heer Coumans, in zijn kantoor hebben gemolesteerd. Hun aanval was een represail lemaatregel op het door de res taurateur geweigerde ontslag van de Bredase werkster T. B„ die bij Princeville in dienst was! De werkster, nog kort met Van der P. getrouwd, wenste plotse ling te vertrekken omdat zij vond dat de fiscus te veel van haar bijverdienste opeiste. De heer Coumans wilde haar niet meteen uitbetalen, omdat hij de normale opzegtermijn in acht genomen wenste te zien. Nadat de werkster thuis het verhaa. had verteld, kwamen haar man en haar vader, naar Princeville om de heer Coumans te „spre ken". Van der P. sloeg de res taurateur met een eind hout op het hoofd en T. B. hield het per soneel met een getrokken mes in bedwang. Nadat het tweetal naar buiten was gewerkt, wer den nog diverse flessen wijn ka pot gegooid. De politie heeft hei tweetal verhoord en daarna voorlopig naar huis gestuurd. (Advertentie.) IDEALE FRANSE vindt U bij C In Indianapolis, Amerika, verscheen maandag een grijs aard van 103 jaar voor de rech ter op beschuldiging van aan randing van een tienjarig meis je. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 26 oktober GROENTEN Per 100 stuks: Sla ƒ3,10- 13,40. Per stuk: Bloemkool A 36—52 ct, B 10—35 ct. F?r bos: Peen 30 ct; Kroten 17 ct. Per kg: Andijvie 22—26 ct; Princesse bonen 76132 ct; Kro ten 30 ct; Rode kool 3536 ct; Spitskool 24 ct; Chinese kool 25 ct; Savoye kool 1226 ct; Witte kool 2527 ct; Breekpeen 15— 21 ct; Prei 2445 ct; Spruiten 39 ct; Tomaten 2052 ct; Uien 10—21 ct; Witlof ƒ1,10—ƒ1,46. FRUIT: Per kg: Zoete appelen 1841 ct. rig bent." Zonder iets te zeggen liep ik achter haar aan de kamer bin nen. Veel kon ik er niet onder scheiden, de muren waren don ker en er brandde slechts een afgeschermd lampje, dat naast haar bed stond; maar in een grote open haard knetterde een klein houtvuurtje, en een reus achtige leunstoel was bij die haard geschoven. Daar de ra men wijd openstonden was de kamer doortrokken van de frisse nachtlucht, maar het vuur voorkwam dat het er werkelijk kil werd. Katharine leek het in haar luchtige kleding althans niet koud te hebben. ..Neem jij die stoel maar", zei Katharine, „ik zit liever voor de haard". Ze ging op de schapenvacht zitten, die voor de haard op de vloer lag uitgespreid en na een korte weifeling liet ik mij in de stoel vallen. „Ik begrijp het geloof ik nog niet helemaal", zei ze, in de vlammen kijkend, „maar ik weet, dat ik nu eenmaal verder meet. Misschien zal het morgen weer gaan. Op dit ogenblik heb ik het gevoel, dat mijn accu leeg is, dat ik niet meer kan starten. Het leven lijkt zo vol maakt doelloos, nu hij er niet meer is. Voor jou kan ik niets doen, en er is nauwelijks reden meer nog iets voor mezelf te doen. Formosa hoeft haar be zigheden niet voort te zetten. Hij was haar raison d'etre en hij is er nu niet meer." Wordt vervolgd. WOENSDAG 28 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord vcor dé dag; 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nw. 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram.; 9.00 V. d. zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterst.9.40 V. d. vrouw10.15 Gram.10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Hcorspel12.05 Cello en piano; 12 30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gewijde muz.12.37 Kerk dienst; 13.00 Nws; 13.15 Met Pit op pad, caus.13.20 Lichte mu ziek 13.50 Gram.14.00 Koor zang; 15.30 Gram.; 154C- Ka mermuziek; 16.00 V. d. jeugd; 17.20 Xnterscholair jeugdtoer- nooi17.40 Beursber.17.45 Caus.; 18.00 Leger des Heils- kwartier; 18 15 Boekbespreking; 18.30 Lezing; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Caus.; 19.15 Pianorecital; 19.30 Radiokrant; 19.50 Popul. muz.; 20.15 Kamer- ork. en col.; 21.00 Caus.; 21.20 Gram.; 21.30 Metropole ork. en solist; 22.00 Kinderkoren; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Platen- nieuws; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II7.00 Nws 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.55 Caus. voor de vrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Lezing; 11.30 Ge- var. progr.12.30 Land en tuinb. meded 12.33 V. h. platteland; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nws en tentoonstellingsagenda; 13.20 Gevar. muz.; 13.45 Radiopor tret; 14 00 Jeugdconc.14.50 Volksmuz.15.00 V. d. jeugd; 17.00 Kamerkoor; 17.20 Orgel spel en zang; 17.50 Regerings- uitz.; 18.00 Nws en comm.; 18.30 Dansmuz.19.00 V. d. kind.; 19.1C Toespraak; 19.25 VARA- Varia; 19.30 V. d. jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Prom. ork.; en so liste; 20.35 Hoorspel; 22.05 Jazz- muz.22.20 Pol. caus.; 22.30 Nws; 22.40 Gevar. muz.; 23.00 Caus.; 23.15 Muz. discussie; 23.55—24.00 Nws. BRUSSEL (VL.): 12.00 Ge var. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gevar. muz.12.55 Koersen 13.00 Nws; 13.15 Popul. conc.; 14.00 Schoolradio; 14.45 Piano recital; 15.00 Ork. conc.; 15.50 Pianorecital; 16.00 Koersen; 16.02 Engelse les; 16.17 Lichte muz.; 16.30 Ork. conc.; 17 00 Nws; 17.10 Kamermuz.17.50 Boekbespr.18.00 Ork. conc; 18.10 Lekenmoraal en -filosofie; 18.30 V. d. soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Muz. v. blaasinstr.20.00 Hoorsp.; 21.15 Lichte muziek; 21.30 Ork. conc.; 22.00 Nieuws; 22.15 Pedagogicche caus.; 22.25 Ital. volkslied; 22.45 Franse klavecimbelmuziek2f) 5523.00 Nws. NED. T.V.16.20—17.20 Twee de helft voetbalwedstrijd Enge landZweden17.20 Voor de kinderen; 20.00 Journaal en weeroverz.20.20 Documentaire film; 20.30 Kunstrubr.20.55 Act.21.05 Documentair progr.; 21.25 Nieuwe gram. en inter views; 21.50 Dagsluiting. VLAAMS BELG. T.V.19.00 Lekenmoraal en filosofie; 19 30 T.V.-Album19.35 Nws; 20.05 Tekenfilmpjes; 20.15 Speelfilm; 21.45 V. d. vrouw; 22.15 T.V.- rebus; 22.45 Nws en journ. HINDERWET Burgemeester en Wethouders der gemeente Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat het ver zoek van de Compagnie Neerlan- daise de l'Azote N.V. te Sluiskil- om in of op het perceel gelegen te Sluiskil, kadastraal bekend ge meente Axel, sectie A nummer 1149. haar ammoniakfabriek 'e mogen uitbreiden met een instal latie voor het winnen van water stof door middel van het kraken van olie met zuurstof en stoom, door Burgemeester en Wethou ders der gemeente Axel is inge willigd. Terneuzen, 24 okt. 1959. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen. P. TELLEGEiN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris. he allerli Heden is van ons gegaan ons Kleinkind JANKEESJE VAN DE VREUGD in de leeftijd van en 8 maanden. J. C. EIJKE. E. M. EIJKE- LEN Zaamslag, 26 okt. :ns 19 tot na gedc doe onze 2 onze Moe Heden werd diepe droefheid, langdurig doch gedragen lijden Heere van weggenomen liefde Vrouw, Behuwd-, Groot Overgrootmoeder PI.EUNTJE JANSI in de ouderdom vai jaar en 7 maanden Hoek: K. HAMEUNK Michigan (U.S.A.): D. HAMELINK S. HAMELINK Rotterdam: C. BARENDREGT HAMEL B. KI 19! L. BARENDREGT Kinderen en T' kinderen. Hoek, 25 oktober Boeregat B 55. De teraardebesté zal plaats hebben o; Algemene Begraalp te Hoek op woensdr oktober 1959, des 2.45 uur TERNEUZEN Woensdagavond 7.30 Bijz. openbare samen o.l.v. de Zeeuws Hel eieren. Bonze-Visserstraat V.V.V.-LOTERIJ H 948, le pr. 144, 2e pr. 9^ 142, 4e pr. 601, 5e p 6e pr. 135, 7e pr. 623, 282, 9e pr. 92, 10e p 11e pr. 126, 12e pr. 1 pr. 607, 14e pr. 311, 184, 16e pr. 252, 17e 18e pr. 148, 19e pr. 6 pr. 598, 21e pr. 185, 692, 23e pr. 272. De prijzen kunnen haald worden bij J. C. VERH/ Molendijk 1, UITSLAGEN 25 Eerste Klass Gi oedeAardenbu gelwaardeNoormar PatrijzenSluiskil 6 dijkeWalcheren 3- ZATERDAGVO Vierde Klasse SSC Araemuiden Good Luck Sprang Dinteloord Nieuwdorp VVN Rillandia Col. Boys The Gunners Zw. Boys AZW 8 5 8 4 7 5 8 4 8 4 8 4 8 4 8 4 8 2 7 1 7 1 7 1 Eerste KI: Hoek Spui Krabbendijke Kapelle Veere Tern. Boys MEVO Serooskerke Wemeldinge Wolfaartsdijk 8 5 8 5 8 4 8 5 8 4 8 3 8 3 8 3 8 2 8 2 Tweede Kla SVD Zaamslag Katts Yerseke 3 Beren Driewegen RiUandia 2 AZW 2 's H. H.kind. Kloetingen 2 Berde Driewegen 2 Tern. Boys 2 Zaamslag 2 Hoek 2 Spui 2 Klas 6 3 5 3 4 2 6 1 5 1 ZONDAGVOl Res. Tweede I Azel 2 6 Zeeland Sporf 2 5 5 6 5 4 5 4 5 5 I 6 i 6 Alliance 2 Com Boys 2 Goes 2 Roosendaal 2 Vlissiagen 3 Dosko 2 Hulst 2 Middelburg 3 Kontenisse 2 Goes 3

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2