r SANDE Conferentie over stop zetting der kernproeven hervat Uitslag verkiezingen 1 oewijzing Nobelprijzen Eerste foto's van achter zijde der maan worden vandaag gepubliceerd De kosten van de Amerikaanse troepen in Europa De staalstaking in de V.S. W eerover zicht VERSLOOT HE Droogteschade in Gelderland HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT VEER! DINSDAG 27 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4817 BELGISCH KONGO India en China Lijken in de woestijn bij Assoean gevonden Beroep van Engeland op De Gaulle? Britse bladen over de topconferentie ROCKEFELLER WIL HERVATTING KERNPROEVEN Verlies voor Westduitse regeringspartij Uitslagen Zwitserse verkiezingen Gemeenteraads verkiezingen in Oostenrijk DE AARDBEVING IN TURKIJE FRANSE P.T. T.-STAKING de échte eierbeschuit BEDRIJFSPENSIOEN FONDS VOOR DE LANDBOUW, SUIKERBIETEN VOOR VEEVOEDER OP GROTER SCHAAL „KAISER STEEL" WIL APART CONTRACT Loonsverhoging bij i Philips goedgekeurd MET GERICHTE WARMTE liine" Prijs 1,50 TERNEUZEN of ongezond haar, xige brochure met argroei en het ver- iar door middël van :oek kosteloos toe- ISTR., HEERLEN een handige adeau bij 500 I. U breit hy- rolt niet meer le draad loopt de gebruiks- doos! 'n klasse apart! kinderkleding n volwassenen, w.o. de hyper- Motecht, kleur- Spaar alle Neveda wikkels. Zij hebben waarde! LVVCXSfcte, E Prankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pel kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. - li Firma F. .1. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: A&ea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De regeringsraad van Belgisch Kongo heeft in een radio-uitzen ding de verklaring van twee po litieke organisaties in Kongo als zouden de Belgen van plan zijn voor altijd het beheer over Kon go te blijven voeren, tegenge sproken. De regeringsraad zegt dat Kongo volgens het enige dagen geleden door minister De Schui ver uiteengezette plan een demo cratisch staatsbestel krijgt en na een proeftijd van vier jaar, een uaarlijke onafhankelijkheid. Ook de bewering dat de door De Schrijver voorgestelde stern- methode bij de verkiezingen niet democratisch zou zijn en dat de minister Kongo eenzijdig een plan wil opdringen zonder de be volking te raadplegen, wordt ver worpen. Indische studenten hebben maandag te Kolhapoer in de staat Bombay een protestmars gehou den tegen „het binnendringen van Chinezen" in India dat ge leid heeft tot de dood van tien leden van de Indische politie in Ladach. Studenten in de hoofdstad van Kerala, Trivandrum, zijn maan dag uit protest tegen de „Chine se agressie" weggebleven van colleges en practica. Vele van de stakende studenten behoren tot de onder communististische lei ding staande studentenvereni ging. CHINA WIJST INDISCH PROTEST AF Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maan dag een verklaring uitgegeven waarin de Indische lezing van het incident in Ladach van vorige week wordt verworpen. China zegt dat Indische grenspolitie op Chinees gebied is doorgedrongen en het vuur heeft geopend. De Indische eis tot schadevergoeding wordt afgewezen. China is bereid de tien Indiërs die gevangen zijn gennmen, in vrijheid te stellen. China beschuldigt India van schending van de status quo op vele plaatsen. Het speekt de hoop uit dat India „zich voortaan zal onthouden van woorden en daden die de betrekkingen schaden, op dat een billijke regeling van het grensgeschil kan worden be reikt. De Amerikaanse ambassade te Cairo heeft maandag bekendge maakt dat in de woestijn nabij Assoean aan de Nijl de lijken zijn gevonden van twee Fransen en een Amerikaan die behoorden tot een groep van vier mensen die al drie maanden vermist was. Tien dagen lang is naar de ver misten gezocht, o.m. met behulp van helikopters. Aangenomen wordt dat het viertal dat per auto van Assoean naar Khartoem was vertrokken, onderweg is verdwaald. De wegen door de woestijn zijn daar niet duidelijk aangegeven. Uit gewoonlijk welingelichte bron te Londen is vernomen, dat Engeland een beroep zal doen op president De Gaulle, toe te stem men in een vroegtijdige Weste lijke topconferentie in Parijs. Volgens Britse functionarissen hoopt Engeland, dat het begin van dit overleg een kwestie van weken zal zijn. James Wadsworth, de Ameri kaanse afgevaardigde naar de drie-mogendhedenconferentie in Genève over verbod van de kern proeven, heeft maandag bij aan komst in Genève verklaard dat er geen reden bestaat voor „wild optimisme" over de conferentie, De Gaulle, gesteund door Adenauer, schijnt succes te zul len hebben bij zijn poging om een topconferentie voor dit jaar onmogelijk te maken. Dit schrijft de „Daily Herald" in een beschouwing over de kan sen op een topconferentie. Het blad meent dat het van groot belang is dat men het spoedig eens wordt over een da tum voor de topconferentie. In tussen moet Eisenhower in nauw contact blijven met Chroesjtsjef, zo zegt de „Daily Herald". De „Scotsman" schrijft dat de positie van Eisenhower er niet sterker op zal worden als er niet spoedig een topconferentie komt. Het einde van Eisenho wer ambtstermijn nadert im mers, aldus het blad. Te Camp David waar Eisenhower en Chroesjtsjef met elkaar overleg hebben gepleegd is men het er over eens gewerden dat de topconferentie zo spoedig moge lijk gehouden moet worden. De Gaulle mag dan zijn been stijf houden, Chroesjtsjef ver staat dit kunstje ook. Iemand met een ander karakter als de beminnelijke Eisenhower zou het weieens tijd kunnen vinden om onbuigzaam tegenover De Gaulle te worden, aldus de ..Scotsman' die vandaag na een onderbre king van twee maanden wordt hervat, al dacht hij niet dat de kwestie er door het reces slech ter voorstond. Het Westen zal eraan vasthou den, dat de nieuwe gegevens die over kernproeven onder de grond zijn verkregen sedert de confe rentie vorig jaar zomer begon, door deskundigen moeten wor den bestudeerd, zo verklaarde hij. De later aankomende Sowjet- russische afgevaardigde ver klaarde tegenover de op het vliegveld aanwezige verslagge vers dat hij een antwoord van de Westerse afgevaardigingen en speciaal van die der Verenig de Staten verwachtte op het Sowjetrussisehe voorstel, dat een overeenkomst tussen Oost en West gebaseerd moet zijn op een bepaald aantal jaarlijkse in specties, dat niet door het veto recht kan worden belemmerd. Hy voegde hieraan toe dat de Sowjet-Unie niet zal instemmen met het voorstel van president Eisenhower voor het sluiten van een akkoord, dat in fasen tot stand zou moeten komen. De gouverneur van de staat New York, Nelson Rockefeller, heeft zich zondag voor de Ame rikaanse televisie uitgesproken voor hervatting van de proeven met kernwapens in de V.S. „om de wereldvrede te bewaren". Hij zei dat het vraagstuk van de radio-actieve neerslag voor een groot deel opgelost kan wor den als men ondergrondse proeven dcet. Wij kunnen het ons niet ver oorloven op het gebied van de kerntechniek door anderen voorbijgestreefd te worden, zo voegde hij hieraan toe. De Westduitse regeringspartij de christen-democraten heeft dit weekeinde haar twee de verlies in korte tijd geleden. Bij de verkiezingen in de deelstaat Sleeswijk-Holstein be haalde zij 39,9 procent van het aantal stemmen; dat is 4.5 pro cent minder dan bij de verkie zingen van 1955. De vrije democraten (opposi tie) wonnen de meeste stem men, namelijk 3,4 procent. Ze kregen thans 8,8 procent van het aantal stemmen. De sociaal-democraten (de belangrijkste oppositie-partij zagen hun stemmenpercentage vermeerderen met 0.9 procent tot 36,8 procent. Een Amerikaanse firma zegt de eerste synthetische medische peniciline in tabletvorm te heb ben geproduceerd die zó krach tig is dat pencilline-injecties overbodig zouden zijn. De eerste proeven zouden hebben uitgewe zen dat de tabletten in het bloed uitwerking hebben die twee maal zo sterk is als bij dezelfde dosis van de thans bestaande tabletten of van injecties. Aan professor Jaroslav Hey- rovsky uit Praag is de Nobel- prijs-1959 voor scheikunde toe gekend voor zijn uitvinding van de polarografisch-analytische methode in de toegepaste schei kunde. Heyrovsky heeft de polaro- graaf uitgevonden, een toestel voor de automatische elektro- analyse van stoffen. Hij is in 1890 in Praag geboren. Een deel van zijn studie heeft hij in Londen verricht. Hij is directeur van het polarografisehe instituut van de academie van weten schappen te Praag. Twee Amerikanen, dr. Emilio Segre en dr. Own Chamberlain van de universiteit van Califor- nië, hebben de Nobelprijs-1959 voor natuurkunde gekregen wegens de ontdekking van het anti-proton. Segre is in 1905 in Italië geboren. Voor de tweede-wereld oorlog week hij voor het fascis me naar de Ver. Staten uit. Dr. Chamberlain is in 1920 in San Francisco geboren. Het bestaan van het anti-pro- ton werd dertig jaar geleden al vermoed. Het kon pas worden geconstateerd nadat in 1955 de bevat ron versneller te Berkeley in Californië in werkrhg werd gesteld. Toen was de theorie bevestigd, dat materie uit deel tjes en tegendeeltjes bestaat die eikaars spiegelbeeld zijn. De Nobelprijs bedraagt voor dr. Chamberlain en dr. Segre elk circa 80.000 gulden. Dr. Chamberlain verklaarde maandag in Concord Massachu setts), waar hij met zijn vrouw en vier kinderen woont, dat hij nog niet wist wat hij met het geld zou doen. Ook kon hij nog niet zeggen of hij naar Zweden zou kunnen gaan om de prijs persoonlijk in ontvangst te ne men. Hij legde er overigens de nadruk op dat het ontdekken van het anti-proton het resul taat van het werk van een groep aan de universiteit van Califor nië was geweest, een groep waarvan hij en dr. Segre deel uitmaakten. (Bij de verkiezingen die op 11 oktober in Bremen werden ge houden, boekten de sociaal-de mocraten eveneens vooruitgang ten koste van de christen-demo craten.) Bij de algemene verkiezingen die tijdens dit weekeinde in Zwit serland zijn gehouden, heeft de Zwitserse socialistische partij 2 zetels verloren; zij is niet langer de grootste partij in het parle ment. De socialisten die een zetel verloren aan de radicale partij en een aan de boeren partij, hebben nu 51 van de 196 zetels in de Nationale Raad (Tweede Kamer), evenals de ra dicalen. De katholieke conserva tieven krijgen 47 zetels ongewij zigd i, de boerenpartij 23 (een zetel winst), onafhankelijken 10 (ongewijzigd), democraten 6 (een zetel winst), liberalen 5 (ongewijzigd) en de communis ten 3 (een zetel verlies). Bij de gemeenteraadsverkie zingen, die zondag in Wenen zijn gehouden, zijn de socialisten als overwinnaars uit de bus ge komen. De grote verliezers wa ren cle communisten. De socialistische partij kreeg 60 zetels (59 in 1954), de R. K. volkspartij 33 35 in 1954), de communisten 3 (6 in 1954) en de liberale pangermanisten 4. Deze laatste partij heeft bij voorgaan de verkiezingen nog nooit een zetel weten te bemachtigen. Uit het totaal van de uitslagen in 118 gemeenten van de pro vincie Salzburg blijkt dat de libe rale pangermanisten hun positie hebben weten te versterken ten koste van de volkspartij en de socialistische partij, die niettemin de twee sterkste partijen blijven. Bij de aardbeving van zondag in Óost-Turkije zijn minstens 17 mensen omgekomen en 8 zwaar gewond. 350 huizen zijn vernield. De meeste schade werd aange richt in het distriet Hinis, ten zuiden van Erzurum, en in het gebied van Varto in de provin cie Mus. Volgens de politie liggen mo gelijk nog meer doden en gewon den onder het puin. Het red dingswerk staat onder leiding van de gouverneur van Erzurum. Medische en militaire hulpploe gen zijn met militaire vliegtui gen naar het rampgebied gezon den. Maandag is een nieuwe aard schok gevoeld, maar er is geen melding gemaakt van schade. Intussen is in Ufra in Zuid- Oost-Turkije door overstromin gen na zware regenval een aan tal bruggen bezweken. Het personeel van de Franse posterijen is maandagmorgen ter ondersteuning van looneisen een 24-uurstaking begonnen. Het te lefoonverkeer lag bijna geheel stil. De verbindingen per tele foon en telex tussen Parijs an Londen waren maandagmorgen geheel verbroken. De telexverbinding van Agence France Press met Den Haag functioneerde ongeregeld. (Advertentie) Het Russische persbureau Tass meldt, dat de eerste foto's van de van de aarde afgewende zijde van de maan vandaag in de Moskouse pers met de nodige beschrijvingen zullen worden gepubliceerd. Er is veertig minuten lang ge fotografeerd zodat een groot aantal foto's van de maan ver kregen zijn. Het ontwikkelen en afdrukken van de films is auto matisch geschied aan boord van Het algemeen bestuur van het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw heeft besloten de tij delijke regeling, welke op 1 juli 1957 werd ingevoerd voor de weduwen- en wezenpensioenen van genoemd fonds, met ingang van 1 oktober 1959 te doen ver vallen. Deze regeling hield in afwach ting van de komst van algemene wettelijke voorzieningen op dit punt in, dat op de weduwen- en wezenpensioenen tijdelijk een toeslag zou worden verleend, en dat het weduwenpensioen tijde lijk zou doorlopen tot de 65- jarige leeftijd. Zoals bekend is, trad genoem de algemene wettelijke voorzie ning in werking op 1 oktober jl. Met ingang van dat tijdstip zul len nu bedoelde toeslagen niet meer worden uitgekeerd, terwijl de weduwenpensioenen van hen, die wel de 60-jarige maar niet de 65-jarige leeftijd hebben be reikt, zullen vervallen. Maatregelen tot een meer al gemene herziening van de pen sioenregeling van het fonds, welke ook overigens, mede door de inwerkingtreding van de alge mene wettelijke regeling, nodig wordt geacht, zijn in voorberei ding. Het ligt in de bedoeling voor de weduwen, die om een of andere reden niet onder de wet telijke regeling vallen, een spe ciale voorziening te treffen, welke te zijner tijd zo mogelijk tot 1 oktober 1959 zal terugwer ken. Sinds 1 juli 1957 wordt ook een toeslag verleend op de invalidi teitspensioenen. Deze toeslag blijft voorshands bestaan. het Russische interplanetaire station. Het toestel voor de op namen van de maan en de door zending van het beeld naar de aarde aan boord van het inter planetaire station werd op 7 ok tober in werking gesteld. Het nemen van de foto's ge schiedde op een ogenblik, dat het station zich tussen de maan en de zon, die ongeveer 70 pro cent van de achterzijde van de maan verlichtte, moest bevin den. Het station was toen zestig tot zevenig duizend km van de maan verwijderd. De academie van wetenschap pen van de Sowjet-Unie heeft een commissie gevormd voor het geven van namen aan de kraters, bergen en andere ken merkende delen van het maan landschap aan de achterzijde van de maan. De Loenik 3 had ook een uit rusting voor wetenschappelijk onderzoek in de ruimte. De re sultaten van dit onderzoek wor den nog uitgewerkt. Wat het interplanetaire sta tion zelf aangaat, wordt gezegd, dat het nog ongeveer een half jaar, gerekend vanaf het ogen blik van de lancering, in de ruimte zal vliegen en elf tot twaalf banen om de aarde zal beschrijven. Daarna zal Loenik 3 in de d'ichte luchtlagen van de dampkring terechtkomen en verbranden, aldus Tass. Ce proef die minister Marijnen heeft genomen met het verstrek ken van suikerbieten aan vee houders, die door de langdurige droogte met een ernstig tekort aan ruwvoeder voor hun vee te kampen hebben, is in grote lij nen geslaagd, zo deelt het minis terie van Landbouw mee. De 20 miljoen kilo suikerbieten, die in cle afgelopen weken beschikbaar zijn gesteld, hebben inmiddels hun bestemming als veevoeder gevonden. De minister heeft na de gunsti ge ervaringen, die bij de proef zijn opgedaan, besloten voort te gaan met suikerbieten aan de verwerkende industrie te ont trekken en op groter schaal tegen een redelijke prijs beschikbaar te stellen. (De prijs van bieten is 37,50 per ton af laadplaats teler of fabriek, vermeerderd met vracht- en andere kosten). In beginsel komen in aanmer king veehouders in Drenthe, Overijssel, Gelderland, Noord- Brabant en Limburg en in enke le andere sterk door de droogte getroffen zandgebieden in de overige provincies. De districten die voor een toewijzing in aan merking komen, zullen nader door de provinciale voedselcom- missarissen worden aangewezen. Veehouders in die districten zul len tot uiterlijk 31 oktober a.s. een aanvrage bij de plaatselijke bureauhouder kunnen indienen. Daar dit jaar de bieten niet al te lang houdbaar zijn gebleken zal de toewijzing per dier lager wor den gesteld, en zullen de bieten in het algemeen vóór 15 decem ber a.s. moeten zijn vervoederd. Het Amerikaanse instituut voor ijzer en staal heeft zondag avond in Pittsburgh bekendge maakt dat de maatschappij „Kaiser Steel" zich bereid heeft verklaard om afzonderlijk met de vakbond van staalarbeiders te onderhandelen over ean nieuw arbeidscontract voor drie jaar. Het contract dat „Kaiser Steel" bereid is te sluiten, brengt een verhoging van de arbeidskosten tot 45 a 50 dollarcent per uur met zich mee, aldus het instituut. Gedurende de onderhandelin gen tussen werkgevers en vak bonden heeft „Kaiser Steel" steeds een onafhankelijke hou ding aangenomen. De maat schappij heeft circa 11.000 arbei ders in dienst en produceert on geveer 1J2 miljoen ton staal in staven per jaar, hetgeen neer komt op 2 percent van de natio nale produktie. Kaiser deelde mee dat de voor genomen overeenkomst met de arbeiders in het eerste jaar on geveer 10 dollarcent per man per uur zou kosten. De andere maat schappijen zeiden in een gemeen schappelijke verklaring dat het aanbod van Kaiser bij de grotere ondernemingen op. 17 cent per uur neerkomen. De situatie bij Kaiser is anders orndat deze maatschappij ook aluminium-belangen heeft. Overigens circuleren er ook berichten dat de andere maat schappijen eveneens met nieuwe voorstellen zullen komen. De schade die de Gelderse boe ren geleden hebben tengevolge van de droogte loopt in de 100 miljoen gulden en zal zonder bij zondere voorzieningen niet te overwinnen zijn, aldus een publi- katie van de Gelderse Maat schappij van Landbouw, in sa menwerking mei de Aartsdioce sane Boeren- en Tuindersbond en de Christelijke Boeren- en Tuin dersbond. In het algemeen wordt gesteld, dat de schade varieert van 50800 per ha. Dit komt neer op 100 miljoen gulden voor de 300.000 ha cul tuurgrond in deze provincie waar op 1900 bedrijven is de veevoe- derposilie alarmerend. De ge bieden waar de gevolgen van de droogte het hevigst voelbaar zijn, zijn het midden van de Veluwe, de streek nabij LieveldeGroen- lo. bij Eibergen Neede en bij Zelhem. De gasfabriek in Bazel heeft sedert een jaar met succes een installatie in gebruik waardoor lichtgas giftvrij wordt gemaakt. In deze stad is sedertdien geen enkel geval van gasverstikking meer voorgekomen. Het gas be vat nu nauwelijks meer dan één procent koolmonoxide waardoor gasvergiftiging vrijwel onmoge lijk Is. De „New York Times" weet te melden dat men in Washington een of ander middel hoopt te vin den om de Europese landen zover te krijgen dat zij bepaalde kosten van de Amerikaanse troepen in Europa voor hun rekening zul len nemen. De kosten, die de Verenigde Staten nu in dollars betalen, zou den o.m. de gelden voor de aan leg van bases omvatten. Men overweegt voorstellen in aeze richting te doen op de bij eenkomst van de NAVO-raad, die in december in Parijs gehouden zal worden, aldus het blad. Uit een kortgeleden ingesteld onder zoek zou gebleken zijn dat de Europese landen heel wat meer voor de verdediging kunnen be talen dan zij tot nu toe hebben gedaan, zo schrijft de „New York Times". De inhoud van het bericht is later bevestigd in een rapport van het Amerikaanse ministerie van Financiën aan de ministe ries van Defensie èn Buitenland se Zaken. Zaterdag reeds zou den de drie betrokken ministers erover vergaderd hebben. Amerika meent dat de Euro pese bondgenoten, met uitzonde ring van Griekenland en Turkije economisch thans sterk genoeg zijn om meer aan hun defensie bij té dragen. In Washington noem de men echter het bericht over een bespreking op de a.s. NAVO- raad voorbarig. Het vraagstuk als zodanig was reeds enige tijd in studie maar de betrokken mi nisteries hadden nog geen over eenstemming bereikt. Gewezen, werd op het feit dat de Verenigde Staten op verschillende manieren proberen de dollarstroom naar het buitenland at te dempen. Het college van rijksbemidde laars heeft de loonsverhoging van zes procent bij de N.V. Phi lips met ingang van 26 oktober goedgekeurd. In verband met reeds gedane uitbetalingen en daarmede ver band houdende consequenties heeft het college geen vrijheid kunnen vinden de gevraagde te rugwerkende kracht tot 5 okto ber te verlenen. (Advertentie.) VEEL WIND Een krachtige westelijke tot zuidwestelijke luchtstroming stond maandag over Nederland, waarbij voornamelijk ten noor den van de grote rivieren plaat selijk ook buien vielen. Inmiddels is op de Atlantische WOENSDAG 28 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 10.58 11.25 Terneuzen 11.33 Hansweert 0.13 12.40 Walsoorden 0.23 12.50 ZON MAAN op onder op onder Okt. 27 7.24 17.23 1.32 15.22 28 7.26 17.21 2.44 15.50 29 7.27 17.19 3.58 16.17 30 7.29 17.18 5.15 16.46 31 7.31 17.16 6.35 17.18 oceaan de depressie-activiteit flink op gang gekomen en kun nen de storingen ook snel naar onze richting oprukken. Zo zal waarschijnlijk vandaag het weer in Nederland geheel onder in vloed staan van een depressie die via Zuid-Groenland snel uitdie pend in de richting van de Noord zee beweegt. Er is daarbij tijde lijk weer enige regen te verwach ten, terwijl de windkracht de grens van storm zal gaan over schrijden. Het onbestendige weer houdt derhalve aan, terwijl in het tem- peratuursverloop weinig veran dering komt. medegedeeld door het K.N.M.1. te De Bilt. geldig tot dinsdagavond. Storm Wisselend bewolkt met enkele buien. Ongeveer dezelfde tempe raturen als maandag. Storm, aan vankelijk zuidwest tot west, maar later uit richtingen tussen west en noordwest. Het meest gevraagde klassieke haardmo- del van Nederland.... OUEHAARD: SOO de luxe-bruto cap.ca. 11.000 Kcal.'u. f425.- in blanke uitvoering f 510. 1000 de lüxe-bruto cap.: ca. lè OOO Kcal u. f495 - in blanke uitvoenng f 594.» Een klassiek haardmodcl en tóch modern van vormgeving, dat het xowel in een oud als modern interieur verrassend goed doet. is het oordeel van de vele duizenden enthou siaste Huisvrouwen, die in het bezit zijn van een Hoenson haard, Enorme stralings- en vloerwarmte. met daarbij aen werkelijk gezellig en fascinerend vlammenspel, door het gebruik van de veel besproken, zuinige Rocket branderpot. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterkt roetvorming en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft ditl) Neem dui géén genoegen met mindere kwaliteit Laat nu reads een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer In Uw woonplaats reserveren, want de vraag is enorm. Verstandige mensen gaan bfy; aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor« deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme reclame-campagne voor ouderwets kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron U voor iedere woning of flat. Dit heeft de practijk bewezen! OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Dükstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1