Kongo wordt onafhankelijï C! D Besluit van de W. E. U.-raad Eisenhower bereid deel te nemen aan topconferentie tussen Oost en West Brug bij Overschie ingestort Minister Korthals opent wegverkeersdag K.N.A.C. Benelux-ministers bespreken landbouwzaken 'i Terroristen in Frankrijk met Akkertjes zijn „nare dagen" geen nare dagen meer AKKERTJES Persconferentie van Eisenhower NOVITA HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN prankertng Wj abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Admlnlstratie-adresSmldswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct VRIJDAG 23 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4814 Versehltnt dagelijks 'Uitgeefster N. V. v 'h Firma P. J. van de Sande, Ternenren Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 our. De Belgische minister voor cc Kongo, De Schrijver, heeft een nadere toelichting en uitbreiding gegeven van de regeringsverkla ring van januari over de toe komst van Belgisch Kongo. Hij heeft nu toegezegd, dat in 1964 deze kolonie onafhankelijk zal zijn. Het is een verrassend besluit, als we bedenken dat nog verle den jaar de Belgen niet hadden vastgesteld, welke ontwikkeling in de Kongo zou worden bevor derd. Er waren ook voorstan ders van inlijving bij België, waarvan de kolonie dan een blij vend en integrerend deel zou zijn. Dat hebben de Fransen ook ge probeerd te bereiken in Algerije, «aar de Moslims toch dichter bij Europa stonden dan de negers van Centraal-Afrika. In Frank rijk zijn er echter nog maar zeer weinigen, die geloven dat men van de Moslims Fransen kan ma ken. En de negers gelijk te stel len met Belgen bleek in Brussel tenslotte toch wel onbegonnen werk. Toen kwam dus de nood zaak, een Kongolese onafhanke lijke'staat te scheppen, want het als kolonie te doen voortbestaan is in Afrika ook onmogelijk. Nu is er echter weinig onder nomen, om een nationale eenheid te bevorderen en zwarte Meiders op te leiden voor een regerings- taak. Vandaar dat men in België overvallen is door de ernstige woelingen, die zich sinds verle den jaar hebben voorgedaan, en nu overhaast een geleidelijke overgang uitstippelt. ECONOMISCHE BELANGEN. Brussel is er zich wel van be wust dat het behouden van een Afrikaans gebied, dat veel geld kost aan voogdij en bewaking en niets oplevert, als het onrustig wordt, weinig zin heeft. Om de grote kapitalen die er zijn geïn- \cstcerd en de enorme buiten landse bedrijven vooral mijnen te redden, leek het dus ge wenst, politieke onafhankelijk heid in uitzicht te stellen, in ruil voor behoud van economische en culturele banden. Die belofte werd afgelegd in januari. Ook werd aangekondigd, dat men begint met vormen van gemeenteraden en provinciale staten door directe verkiezingen. Doch omtrent de datum der on afhankelijk bleven de negers in het onzekere. Een deel \an hun leiders kondigde toen aan, dat de verkiezingen die al zijn voorbereid zouden worden ge boycot. En daarmee zou het ex periment der langzame en be heerste ontvoogding gevaar lo pen. Vandaar dat de Belgische regering nu toch een datum heeft genoemd voor de onafhan kelijkheid, Maar open blijft dan de vraag, welke verhouding met België zal blijven bestaan. In Brussel hoopt men op een federatieve binding tussen de twee landen, met een gemeen schappelijke buitenlandse poli tiek en defensie. Het is de vraag of dit zal gelukken. In Frans- Afrika zal de gemeenschap met frankrijk ook wel worden gewij zigd in een alliantie, omdat de autonome, maar niet geheel on- alhankelijke Frans-Afrikaanse negerstaten duidelijk aansturen op volkomen onatnankelijkheid met eigen diplomaten en lid maatschap van de Verenigde Naties, zoais het vroeger Britse Ghana en het voorheen Franse Guinea. OVERGANGSTIJD. De Belgen laten de beantwoor ding van die vraag aan de toe komst. wat misschien wel wijs is. Intussen hebben zij het plan ontworpen, om in de vier iaar van I9601964 een wetgevende vergadering bijeen te doen ko men, o.a. om een grondwet voor de Kongostaat te ontwerpen. Te vens zal een Kongolese regering worden gevormd. Maar die zal onder leiding staan van de gou verneur-generaal, met benoemde ministers, die niet uit het voor lopige parlement voortkomen. Of dit bouwsel stand zal hou den, moet men afwachten. Het kan nog op allerlei manieren worden herzien, want de Belgi sche regering zal met de nationa listen overleg plegen. Een ern stig probleem vormt het provin cialisme en het slambewustzijn. Velp voorstanders van onaf hankelijkheid willen gewestelijke republieken scheppen op basis van stam-cenheid. En die repu blieken zouden dan een verenigde staten van Kongo moeten vor men. Misschien is dit een oplos sing, maar zeker is het niet. Want de kans op het uiteenvallen en de „Balkanisering" van Kon go wordt dan groter. In de provincie Kasia zijn ern stige woelingen voorgekomen tussen led ui van vijandige stam men, waarby tientallen doden vielen. In Leopoldstad heeft zich dat al eerder voorgedaan. Het centrale gezag zal dus sterk moe ten zijn, ook ais het in handen is van negers. In Ghana bijvoorbeeld bleek premier Nkroemah allesbehalve een democratische heerser. Om een chaos te voorkomen, trad hij tegen de oppositie en de stam hoofden, die zich wilden afschei den, hard op. Men kan niet een voudigweg Westerse democratie invoeren in Afrika. Een Kongo staat zal zeker, om de vele vol ken samen te smelten, een krach tig gezag vereisen. FRANS-AFRIKA EN ALGERIJE. In Frans zwart Afrika groeit dp belangstelling voor Algerije, omdat ook daar nationalisten vechten tegen voogdij, zoals zij het zien. U weet dat de Fransen nog altijd de stelling handhaven, dat Algerije een onvervreemd baar deel Is van Frankrijk. Wèl heeft De Gaulle beloofd, dat de toestand gewijzigd zou kunnen worden, binnen vier jaar nadat de gevechten gestaakt zouden zijn. In die vier jaar hopen de con servatieven, als er maar eenmaal een einde is gekomen aan het vechten, door sociale maatrege len en door sterke druk beide, door de aanwezigheid ook van het leger, l'ct zó te schikken, dat de Moslims in meerderheid voor Frankrijk kiezen, cn tegen de af scheiding, die De Gaulle hun als mogelijkheid heeft voorgehou den. Verleden weck heeft premier Debré in de Kamer een grote meerderheid verkregen, door te zeggen, dat men voor de komen de generaties niet dacht aan af scheiding: de Fransen zouden blijven. Een bestand moest een capitulatie zijn van de rebellen, met wie niet onderhandeld zou worden, behalve over Inlevering van hun wapens. Toch verwierp hij niet het plan van De Gaulle inzake een vrije volksstemming, met de mogelijk heid van afscheiding. Dit is zo innerlijk tegenstrijdig, dat nu niemand weet, wie er eigenlijk regeert, en wie gelijk zal krijgen. ONZEKERHEID. De conservatieven menen het volgende: De Gaulle heeft zelf beschikking in uitzicht gesteld, om aan het vuren een einde te maken. Is er eenmaal rust, dan zullen de Fransen wel zorgen, dat er van afscheiding niets komt. en de besten hopen dan. dat de Moslims zich wel zullen verzoenen met een Frans bewind, als zij gelijk gesteld worden met de Fransen. De wetten, die wor den uitgevoerd, beogen allemaal om Algerije blijvend bij Frank rijk te houden. De meer radicalen echter ge loven, dat De Gaulle wel degelijk denkt' aan afscheiding van die Moslims, die dat wensen, zodat Algerije verdeeld zou worden. Blijft de strijd voortgaan, zo zeggen zij, dan komt het toch eens tot een bestand, waarbij de bestandslijn een blijvende scheids lijn wordt, zoals in Vietnam (Indo-China) of in Palestina. De waarnemers geloven vast in een komende verdeling van Algerije, waarbij de Fransen doortocht be houden naar de oliebronnen van de Sahara. Maar de onzekerheid heeft een verwarring geschapen, die nu de vraag doet stellen, wat eigenlijk de Franse politiek is... TERREUR? De extremisten, die in geen geval Algerije willen opofferen, ook niet ten dele, ageren tegen De Gaulle en tegen linkse Fran se politici, die zelfbestuur voor het bedoelde gewest aannemelijk vinden. Tot hen behoort Mitte- rand. die verscheidene malen mi nister was, en die in Parijs bijna het slachtoffer werd vani een aanslag. Hij verliet tijdif; zijn auto, welke doorzeefd wend door kogels. Bij wijze van voorzorg heeft de regering nu de extre misten onder de Europeanen evenals de nationalistische Moslims onder toezicht geplaatst, huiszoe kingen bij hen gedaan, er enkele zelfs gearresteerd. Die extremis ten zijn ook geen grote kracht. Wèl is het leger dat. En van het leger zal het wel afhangen, of de politiek van premier Debré of het beleid, dat men D e Gaulle toeschrijft, zal overwinnen. Dr. A. C. (Nadruk verboden.) (Advertentie) flitsen uw klachten weg Bonn op de hooge van Franse uitnodiging aan Chroesjtsjef De Westduitse regering is op de hoogte gebracht van een Franse uitnodiging aan premier Chroesjtsjef om Parijs te bezoe ken, zo is in Westduitse re geringskringen bekendgemaakt. In antwoord op vrfegen werd meegedeeld dat de regering geen bezwaren tegen deze uit nodiging heeft. De zeven landen van de West-Europese Unie (Engeland, Frankrijk, West-Du.itsland, Ita lië, België, Nederland en Lu xemburg) hebben de beperkin gen op de vervaardiging door West-Duitsland op eigen bodem van geleide projectielen voor de luchtverdediging opgeheven, aldus is donderdng in een offi cieel communiqué van de W.E.U. te Londen bekendgemaakt. (De bedoelde projectgelen zijn pro jectielen die van de grond of uit de lucht op doelen in de lucht worden afgevuurd). Volgens het communiqué is het besluit viroensdag op een vergadering van de W.E.Ü.-raad in Londen genomen. Naar in het communiqué ver der wordt geizegd, is de maat regel aanbevolen door de ge allieerde opperbevelhebber in Europa, gene/raai Norstad. Het doel van de maatregel is, de medewerking van West- Duitsland mogelijk te maken aan de gemee nschappelijke pro- duktie der andere leden van de W.E.U. van wapens van deze categorie. Het protciool krachtens het welk in 1954 West-Duitsland af zag van het recht om zekere kern-, biologische en chemische wapens op 'zijn gebied te ver vaardigen, hield in. dat de lijst van deze wapens bij eenparig besluit van de W.E.U.-raad zou kunnen worden gewijzigd. Naar van officiële zijde in Den Haag Is vernomen is deze beslissing 'gevallen omdat de medewerking van de Duitse bondsrepubliek noodzakelijk wordt geacht voor de produktie van het ,,Hawk"-projectiel voor de luchtverdediging. Deelne ming van Nederland, België, Frankrijk on Italië aan de aan maak van dit wapen was reeds in voorbereiding. De produktie staat onde r toezicht van een raad van b estuur onder voorzit terschap v an luitenant-generaal b.d. W. L. Reynierse. Voor uitbreiding van de lijst van wapens die in West-Duits land geproduceerd mogen wor den, is im de W.E.U.-raad een meerderheid van tweederden vereist, :nft aanbeveling van de opperbevelhebber vandeNAVO- strijdkrao'hten in Europa. De ,,1-Lawk" is een grond- luchtprojnctiel tegen laagvlie- gende vliegtuigen. De snelheid is 3.300 km per uur en het bereik is 35 km. Het projectiel weegt geladen 545 kg. Het geleide projectiel, waar van de produktie in de V.S. in 1957 is begonnen, is 4,98 meter lang en heeft een diameter van 37 cm. De spanwijdte van de vleugel is 1,22 meter. De „Hawk" is uitgerust met een tweetraps Aerojet-General motor met vaste brandstof. De eerste trap is een startraket met =nelle verbranding, de tweede een raket met langzame verbranding. Nederlander in Djakarta van boord van „Oranje" gehaald Volgens het Indonesische persbureau „Ar.tara" hebben Indonesische autoriteiten, vlak voor het vertrek van de „Oran je", een Nederlander aangehou den die gepoogd zou hebben buitenlandse munten uit het land te smokkelen. De „Oranje" werd woensdag zeven uur lang door politie- en immigratie-autoriteiten door zocht. De Nederlander die later werd aangeduid als J. S. had volgens een woordvoerder van het bu reau van de procureur-generaal drie tassen met buitenlandse munten bij zich zonder over de nodige vergunning te beschik ken. De koffer waarin zich de tassen bevonden, werd even eens in beslag genomen. De woordvoerder zei dat J. S. spoe dig berecht zal worden. President Eisenhower heeft donderdag op zijn persconferen tie verklaard dat hij bereid is deel te nemen aan een topconfe rentie tussen Oost en West, als er geen meningsverschillen tus sen de westelijke hondgenoten op dit punt meer bestaan; als de westelijke bondgenoten niet van te voren bijeen komen om de verschillende standpunten te coördineren, zal een topconferen tie wel eens een „janboel" kun nen worden, aldus Eisenhower, De president verklaarde dat men er, bij het vertrouwelijk overleg met westelijke leiders, bij hem op had aangedrongen in begin december een topconfe rentie tussen Oost en West te beleggen. Maar over de datum van deze conferentie heb ik geen defini tieve mening, zo zei hij. Het be langrijkste is dat de westelijke landen één gesloten front vor men op een topconferentie tus sen Oost en West. Eisenhower voegde hieraan toe dat hij bereid is om elk gewenst tijdstip met de Franse, Britse ep Westduitse leiders te confereren. Men vroeg Eisenhower of hij iets naders kon zeggen over de verklaring van de Russische am bassadeur in Parijs. Dez- heeft n.l. donderdag gezegd dat Eisen hower heeft voorgesteld om in december een topconferentie tus sen Oost en West te beleggen. De president verklaarde van mening te zijn, dat het een goed idee is om een topconferentie tussen Oost en West tegen het einde van het jaar te houden. Maar ik heb nooit een bepaalde datum genoemd, zo zei hij. Hij legde er nogmaals de nadruk op dat er aan deze topconferentie een ontmoeting tussen de weste lijke leiders vooraf moet gaan, opdat de verschillende stand punten gecoördineerd kunnen worden. Deze conferentie tussen de westelijke leiders moet zo spoe dig mogelijk gehouden worden, aldus Eisenhower. De wet van Taft en Hartley Ik ben van mening dat de wet van Taft en Hartley nu niet zo'n schitterend verleden heeft en geen bijzonder goed stuk wet geving is geweest. Op de bijeenkomst van de ministers v,an Benelux, welke donderdag te Brussel werd ge houden, is de discussie over de harmonisatie van het landbouw beleid voortgezet Vrijwel de ge hele ochtendzitti. g werd aan dit vraagstuk gewijd. Aan de bespreking werd van Nederlandse zijde deelgenomen door de ministers J. A. A. H. Luns van Buitenlandse Zaken. dr. J. de Pous van Economische Zaken, V. G. M. Marijnen van Landbouw en door de staats secretaris van Financiën, R. W. H. van de Berge. België is vertegenwoordigd door de ministers van Buiten landse Handel J. van Offelen, van Financiën J. van Houtte en van Landbouw baron A. de Vleeschauwer. Uit Luxemburg zijn de minis ters P. Werner, Eug en Emile Schauss naar Brussel gekomen. De vergadering betuigde haar instemming met een suggestie van Nederlandse zijde om de mogelijkheden te onderzoeken tot vereenvoudiging van de ad ministratieve procedure bij de grens voor de in- en uitvoer van handelsgoederen. Op de vergadering van don derdagmiddag werd o.m. de kwestie van de invoer van ge- condeseerde melk uit Nederland in België besproken. In zijn openingswoord tot de zeventiende verkeersdag van de K.N.A.C. heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, dc heer H. A. Korthals, medegedeeld, dat de Benelux-besprekingen over harmonisering van de voornaam ste verkeersregels onlangs zijn uitgebreid tot een aantal andere Westeuropese landen. In het be gin van deze maand zijn de eer ste besprekingen te dien aanzien gehouden tussen de vertegen woordigers dezer landen. De har monisatie-idee vond algemene instemming. Besloten is dit over leg voort te zetten. De minister verzekerde zijn ge hoor, dat de vele en vaak moe lij ke problemen van het wegver keer zijn bijzondere belangstel ling hebben. Naar mate van zijn krachten zal hij bijdragen tot op lossing van deze vraagstukken. Heel veel denkwerk zal moe ten worden verricht en heel veel financiële offers zullen moeten worden gebracht om het snel toenemende verkeer in staat te stellen zich zo te voltrekken, dat het voldoet aan de eisen, van vei ligheid niet alleen, maar ook aan hetgeen voor het economische leven absoluut noodzakelijk moet worden geacht. In een dichtbe volkt land als het onze, dat zo sterk op dienstenverkeer is inge steld, schept dit bijzondere pro blemen, aldus minister Korthals. Hij verklaarde zich voorts tegenstander van het afsluiten van binnensteden om een eind te maken aan verkeerscongesties. Het meest logische is nu eenmaal vaak niet het beste, zo zeide hij. Het aanleggen van ringwegen, die het doorgaande verkeer in staat stellen het stadscentrum te vermijden, het stimuleren van openbaar vervoer, het instellen van één-richtingsverkeer, het aanleggen van parkeergarages onder of boven de grond, het weren van „langparkeerders" door invoering van pavkeerschij- ven of parkeermete' s, n moge lijkheden, welke tot v dchting kunnen bijdragen. Het is echter zo, dat i lien de verkeersintensiteit zodanig blijft toenemen, dat zij alle prognoses achter zich laat, men noodge dwongen dieper ingrijpende maatregelen zal moeten over wegen, aldus minister Korthals. Stappen tegen twee Franse weekbladen De Franse regering heeft don derdag bekendgemaakt dat er gerechtelijke stappen zullen worden genomen tegen de Fran se weekbladen „l'Express" en „France Observateur". Zoals bericht heeft de politie de nummers van deze bladen die donderdag zouden verschij nen, woensdagavond in beslag genomen. De Franse regering zegt in een verklaring dat deze bladen artikelen hebben gepubliceerd, waarin beweerd wordt dat Franse officieren betrokken zijn geweest bij ondermijnende po litieke activiteit. De regering kan niet dulden dat het ver trouwen van de bevolking in de strijdkrachten ondermijnd wordt door systematische cam pagnes, gericht tegen de strijd krachten, aldus de verklaring. Dit verklaarde Eisenhower desgevraagd op zijn persconfe rentie. Hij voegde hier echter aan toe, dat hij op het ogenblik niet van plan is om het congres om nieuwe arbeidswetten te vragen, als dit in januari weer bijeen komt. In verband met de staalsta- king merkte hij op dat het mis schien nodig kan worden om iets te doen tot beveiliging van het land, als beide partijen in het staalconflict niet willen samen werken. Het Amerikaanse raketprogram Eisenhower verklaarde voorts op zijn persconferentie dat hij geen reden zag waarom de Ame rikanen, bij de uitvoering van het program voor de bouw van zeer krachtige raketten, met de Russen zouden moeten concur reren. Zoals bekend heeft Eisenhower woensdag bekendgemaakt, dat hij, zo het congres ermee akkoord gaat, van plan is om het raket bureau van het leger naar de Nasa de onder burgerlijke leiding staande dienst voor lucht- en ruimtevaart over te hevelen. Eisenhower prees de raket- groep van het leger o.l.v. Wern- her von Braun. Hij sprak van een „schitterende groep". De president zei dat men pas sinds 1955 de nadruk had ge legd op het raketprogram. Vóór die tijd hadden de Verenigde Staten al zeer doeltreffende en krachtige bommen, maar had men zich in Amerika nog niet geconcentreerd op de ontwikke ling van zeer krachtige raket ten, aldus de president. De Verenigde Staten hebben nu echter intercontinentale bal listische projectielen die voor operationeel gebruik gereed zijn, aldus Eisenhower. Hij verklaarde dat de bouw van grote aanjaagraketten („boos ters") op een gegeven tijdstip noodzakelijk bleek. Omdat deze raketten op het ogenblik van geen belang meer zijn voor het ministerie van Defensie, heb ik besloten de raketgroep van het leger naar de Nasa over te hevelen, zo zei Eisenhower. „JUPITER" GELANCEERD Het Amerikaanse leger heeft woensdagavond j.l. vanaf de lanceerbasis te Kaap Canaveral in de Amerikaanse staat Flori da. een „Jupiter" afgevuurd. Het lanceren van de twintig meter lange raket, die werd be richt op een doel in de Atlan tische Oceaan, geschiedde zon der moeilijkheden. De „Jupiter"-raket moet een afstand van 2.400 km afleggen. (Advertentie) Mohair SHAWLS Mohair MUTSEN Mohair HOEDJES Terneuzen Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Brugwachter zag vallend staal op een halve meter aan zich voorbijgaan De Spaansebrug, een vrij grote basculebrug over de Dclfshuven- seschie te Rotterdam, is gister middag tegen vier uur inge stort en op een brugwachters- huisje terecht gekomen. Niet al leen het weg- maar ook het scheepvaartverkeer is gestremd. De ingestorte Spaanse brug vormt de verbinding tussen voor malig Overschie en het industrie terrein in de Spaanse polder. Zij is ongeveer drie jaar oud. Over de juiste toedracht ver keert men nog in het onzekere. Vast staat, dat de bomen geslo ten waren en de brug geopend was geweest om een schip te laten passeren. De brug werd door de 44-jarige brugwachter H. Roelofs neergelaten en het beweegbare deel, waarover het verkeer gaat, was volgens de ene lezing nog ongeveer een halve meter van het wegdek ver wijderd, toen het opeens zeer snel naar beneden kwam. Met een kwam ('.e bovenbouw, waar aan bevestigd is een tegenge- wicht (een stalen omhulsel ge vuld met duizenden kilo's beton) naar beneden. Andere deskun digen menen dat hoog in de brug een der spillen, waardoor de bovenbouw kan draaien, gebro ken is en daardoor het gehele geval naar beneden kwam. Hoe het ook zij, het ging ge paard met zo'n klap, dat de be woners van flats in de omgeving naar de ramen snelden om te zien wat er aan de hand was. Door de enorme klap beschadig de niet alleen het wegdek en de bovenbouw, ook scheurde het tegengewicht open en puilde het beton eruit. Door een opzij gevallen pijler werd het brugwachtershuis nogal beschadigd. De brugwachter zag het vallende staal op een halve meter aan zich voorbijgaan Hij was dan ook nogal overstuur. De Hongaars- Amerikaanse betrekkingen De Verenigde Staten hebben donderdag Hongarije's voorstel voor een bilaterale topconferen tie verworpen. Hongarije wilde daarop de Amerikaans-Hongaar se problemen en betrekkingen bezien, maar Amerika is van mening dat dit langs de gewone diplomatieke kanalen moet ge schieden. De verhouding tussen beide landen bereikte een diepte punt na de Hongaarse opstand van 1956. Gelukkig hebben er zich geen persoonlijke ongelukken voor gedaan. Vrij spoedig was de politie ter plaatse en werd de omgeving af gezet. Het wegverkeer wordt om geleid. De eerstkomende dagen zal ook het scheepvaartverkeer ter plaatse gestremd zijn. misschien uitgezonderd voor kleine sche pen. die op het ogenblik nog on der de brug door kunnen varen. TOENEMENDE BEWOLKING. In de nacht van woensdag op donderdag passeerde een fron tenstelsel ons land. Daarna st"onmde bii krachtige noordwes telijke winden, die langs de kust tot hard toenamen, drogere lucht ens land binnen, waarin opkla ringen voorkwamen. De maxi mumtemperaturen werden 14 tot 16 graden. Op de meeste plaatsen viel donderdag geen regen van bete kenis. De windkrachten zullen aanvankelijk verder afnemen, en de wind gaat krimpen van noord west naar zuidwest, maar vrijdag na de middag gaat de wind weer toenemen onder invloed van een over de Oceaan naderende sto ring. Daardoor neemt ook de be wolking in de loop van de dag toe, maar het blijft op de meeste plaatsen droog weer. In de temperaturen komt wei nig verandering. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van vrijdag morgen tot vrijdagavond. Toenemende bewolking. Opklaringen, maar in de loop van de dag toenemende bewol king. Op de meeste plaatsen ech ter droog weer. Zwakke tot ma tige, later tot krachtige wind, krimpend van west naar zuid west. Weinig verandering in middagtemperaturen. ZATERDAG 24 OKTOBER v.m. n.m. Breskens 6.07 6.36 Terneuzen 6.42 7.11 Hansweert 7.22 7.51 Walsoorden 7.32 8.01 ZON op onder Okt. 22 7.15 17.33 23 7.17 17.31 24 7.18 17.29 MAAN op 21.28 22.22 23.21 onder 12.27 13.11 13.49 t

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1