Nu ook kinderbijslag genieters voor A.O.W Nederland had druk toeristenseizoen ZOON VAN HET OERWOUD ïeuwl Notaover gemeenschappelijk zuivelbeleid de E. E. G.-landen in .en zs'n tjrcie fles n I Pagina I T TERNEUZEN ille natuurlijk, koffiemelk een z liter i BEURSBERICHTEN 1 Gebeente Temeuzea ag 22 oktober 195J Donderdag 22 oktober 1959 DE VRIJE ZE.EU W r bij met een evenement t geschiedt. En van de mooiste ikste eigenschap- n televisie om het vermogen schenken vanuit kamer via het ezig te zijn daar le moment een plaats vindt, ziet het beter, ■st vertrouwde ?rd ontdekt door king van eenzelf- ccountant van de •erde daarop de ding, waarbij de l het licht kwa- ïouding werd bij ling kloppend ge- boeken van be- 3lgende boekjaar, 'den wel geboekt, zelfde jaar uitbe- ize werd het ver- elk jaar groter, ■s waren reeds directie bekend. iigingen lutilus" ide commandant asis Portsmouth ire (V. S.) heeft eld dat een aan- kabels in de Vautilus" „klaar- azet" is bescha- iderzoek gaande, sg in het droog den nagekeken, iigingen werden eurde op 15 en Drnreactor is in- was de „Nauti- nderzeeboot die van de Noord- Aan het bestuur van het Pro- duktschap Zuivel is een concept rota aangeboden over het ge meenschappelijk zuivelbeleid in de E.E.G.-landen. Het bestuur besloot in de woensdag gehouden vergadering behandeling van deze conceptnota uit te stellen tot de over veertien dagen te Jiouden vergadering. Het is de bedoeling dat deze conceptnota vaststelling aan de Neder- regering wordt aange- pa landse boden. De gedachten van het Pro- Üuktsrhap gaan uit naar een onmiddellijke vrijmaking van het onderlinge handelsverkeer voor elle zuivel- en melkprodukten. Gezien de huidige tendentie tot Bonbodvergroting acht het deze vrijmaking in het belang van de zuivelsectoren der zes deel- remende landen. Verder wil het Froduktschap een gemeenschap- pel iike stabilisatie van de zuivel- markt. Als middelen daartoe noemt het minimum-invoerprij- ïen voor zuivel- en melkproduk ten uit derde landen en de uit een op te richten Europees fonds te financieren premiëring van de Uitr oer dier produkten naar der de landen, gepaard gaande met een uniforme bodemprijs voor een of meer zuivelorodukten. Dot fonds zou er reeds onmiddelliik moeten komen. Voor zover de landbouwers, de verwerkende industrie en de handel nog geen inkomen zouden ontvangen over eenkomstig de maatschappelijke waarde der produktiefactoren dient of het verschil uit algemene middelen te worden bijgepast, of tot heroriëntering van de aan wending der produktiefactoren te worden overgegaan c.q. uit sociale overwegingen een toeslag te worden verleend. Voor de con- sumptïemelk zou. indipn dit uit gesproken nuttig zou zijn, een uitzonderingspositie kunnen wor den geschapen. Het In de eindfase der E.E.G. in de hier voorgestelde vorm te voeren gemeenschappelijk zui velbeleid dient in de overgangs fase tot stand te worden ge bracht. Het Produktschap geeft in overweging, ter voorbereiding van de in de E.E.G.-zuivelmarkt te leggen prijsbodem, te komen tot bepaalde afspraken omtrent prijzen exclusief douanerechten, waar beneden geen onderling handelsverkeer wordt onderhou den, mits aan dat handelsver keer geen verdere belemmerin gen in de weg worden gelegd. Nederland zou bij een dergelijke regeling bij voorbaat afstand doen van bepaalde mogelijkheden, die een prijsconcurrentie biedt. Aan die omstandigheid wil het Produktschap voor Nederland het recht ontlenen, de prijsaf spraken zelf te verwerkelijken door middel van uitvoerheffin- gen zoaU eenoemd In artikel 46 van het E.E.G.-verdrag. in plaats van dat het invoerende land dit doet door middel van prijsregu lering, zoals artikel 44 van het verdrag die mogelijk maakt. Ook bij de hier voorgestelde methode kan het gebeuren, dat de Neder landse export naar derde landen noodgedwongen moet toenemen; vandaar dat het Produktsehan het Euronese fonds voor de ex- portpremiëring al ingesteld wil zien on het moment dat de nriis- afsnraken. die het gemeenschao- peliik beleid, inleiden, van kracht worden. Binnenkort verloving van de Sjah van Perzië? Volgens doorgaans welinge lichte kringen te Teheran wordt binnenkort de officiële aankondi ging verwacht van de verloving van de Sjah met de 21-jarige Farah Diba. studente in de archi tectuur te Parijs. De Sjah wordt 27 oktober 40 jaar. De aankondi ging wordt hetzij op zijn verjaar dag hetzij na zijn terugkeer van een bezoek aan Jordanië in het begin van de volgende maand verwacht. Farah Diba, die thans in Tehe ran verblijft, is de dochter van een Perzische officier. Burgemeester van Nicosia tegen overeenkomst van Zurich Dr. Themistocles Dervis, de burgemeester van Nicosia, heeft gisteren verklaard, dat het tijd is om te overwegen of de over eenkomsten voor een onafhanke lijke republiek Cyprus niet in de prullemand kunnen worden ge gooid. Het is volgens Dervis een „kolossale fout" geweest om verkiezingen uit te schrijven ter- wjjl de bevolking niet voldoende afweet van de overeenkomst van Ztirich. De burgemeester van Nicosia zegt voorstander te zijn van een „nationaal congres'' dat de raad gevende vergadering moet ver vangen die aartsbisschop Maka- rios ter zijde staat. Makarios zou niet moeten handelen zonder het volk te raadplegen. Dervis is voorts van mening, dat de aarts bisschop geen politieke macht heeft. Volgens het blad Ethnos. dat de verklaring van Dervis heeft afgedrukt, zal Dervis pogen Ma karios ertoe te bewegen, de onderhandelingen met de Turken te onderbreken totdat alle Turkse Cyprioten ontwapend zijn. De V.R.O.N. gaat kustvaarder charteren De N.V. „Vrije Radio-Omroep Nederland" V.R.O.N. is in onder handeling getreden met rederijen over het charteren van een schip, dat buiten de Nederlandse terri toriale wateren ligplaats zal kie zen en waarop de zender zal wor den gemonteerd voor de voorge nomen commerciële radiouitzen- rtingen. De V.R.O.N. heeft daar voor drie kustvaarders op het oog, waarvan een de 400 brt metende „Lijnbaan" (bouwjaar 1938) is. Dit schip is eigendom van de rederij Alberts en De Jong te Amsterdam. De te char teren kustvaarder zal de Pana mese vlag voeren, zo deelde een woordvoerder van de V.R.O.N. mede. De zender zal door het te Amsterdam gevestigde bedrijf van een der deelnemers aan de V.R.O.N. worden geïnstalleerd. De V.R.O.N. hoopt over onge- veer zes weken met de uitzen dingen te kunnen beginnen. Het bedrijfsleven toont aldus de woordvoerder veel interesse voor deze plannen. OPWEKKËNO VEBfcWtKKEW» (Advertentie) Nieï alle personen, die leen uitkering ingevolge de iëlgcmene ouderdomswet ge nieten, ontvingen kinder bijslag. Dit was alleen wegge legd voor die A.O.W.-trek- kers, die naast deze uitke ring in het genot waren van fecn rente krachtens de in- ivaliditeits- of andere sociale Verzekeringswet. Maar er fcijn ook genieters van het Ouderdomspensioen die 'gécn rente ontvangen en juist zij waren het, die niet Voor kinderbijslag in aan merking konden komen. Dat nu is sedert 1 oktober 1959 anders geworden; sedert deze datum krijgt iedereen die Uitkering geniet ingevolge de algemene ouderdomswet kinder bijslag. De bedragen zijn gelijk aan die welke gelden krachtens de regeling voor rentetrekkers. WAT KRIJGEN ZIJ? Natuurlijk geldt voor deze kin derbijslag ook de bepaling dat de kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar moeten zijn, of boven deze leeftijd en beneden de 27, indien zij studerend of invalide Zijn. Voor het eerste kind bedraagt de bijslag dus 15,30 per maand, voor het tweede en dprde 17.15 per maand per kind, voor het vierde en vijfde kind ƒ24 per maand per kind en voor het zes de en volgende bedraagt de uit kering 26,90 per maand. Al deze genoemde bedragen worden voor 1959 verhoogd met ƒ2.60 per maand per kind. Als algemene regel geldt, dat voor hetzelfde kind nimmer een dubbele uitkering kan worden verkregen. Eventueel kan wel op de uit andere hoofde ontvan gen kinderbijslag een aanvullen de bijdrage worden verkregen. U MOET ER OM VRAGEN! Zij, die alleen in het genot zijn van uitkering algemene ouder domswet A.O.W.l, dienen er rekening mede te houden, dat de uitbetaling van kinderbijslag slechts dan kan plaats hebben, als er om wordt gevraagd. Dat wil dus zeggen, dat bij de Raad van Arbeid (of bij de Socia le Verzekeringsbank als deze bank de uitkering verzorgt een aanvraag moet worden inge diend. De bepaling, dat de kinderbij- Slag moet worden aangevraagd, geldt niet alleen voor hen die boven de 65 jaar zijn en rente gemeten, maar ook indien de kinderbijslag bestemd is voor studerende kinderen van 16 tot jaar en voor zieke en gebrek KINDERBIJSLAG VOOR LOONTREKKENDEN Wij kregen de vraag voorge legd of een in loondienst wer kend persoon, wiens dochter in de tweede helft der maand sep tember examen had gedaan voor de hoofdakte en daarvoor ge slaagd was, nog recht op uitke ring kinderbijslag behoudt over het 4de kwartaal 1959, als hij deze dochter per 5 oktober 1959 een haar aangeboden benoeming liet aanvaarden. Hij was van me ning dat hij in dat geval nog wel recht op uitkering had, aange zien zijn dochter op 1 oktober nog niet werkte. Wy zijn het niet eens met deze vader, want hij vergeet dat zijn dochter vanaf de dag van het afleggen van het examen niet meer studerende was, hoewel zij toen nog niet werkte. Afgezien van de vraag of deze vader eer lijk handelt door de benoeming te negeren en de dag van in- diensttreden met opzet zo te kic- zen, mag hij toch niet opgeven, dat zijn dochter op 1 oktober j.l. nog studerende was. Dat is op zichzelf al in strijd met de waar heid en al is nu 1 oktober 1959 de peildatum waarop mon recht op kinderbijslag over het vierde kwartaa' 1959 blijft behouden,1 hier is het zo, dat zijn dochter wegens haar sollicitatie en de benoeming al niet meer valt te rangschikken onder „studerende dochter". Het zal die vader trou wens niet gelukken een studie verklaring van het hoofd van 'n studie-inrichting te verkrijgen, waaruit blijkt, dat zijn dochter op 1 oktober 1959 nog studerende was. Het recht op kinderbijslag eindigt hier dus terecht op 30 september 1959. (Nadruk verboden). Alle melsj'es van de vijfling van San Antojio overleden De dinsdagmiddag ln het hos pitaal van een militair vliegtuig bij San Antonio in Texas gebo ren vijfling vijf meisjes zijn binnen één dag na de ge boorte overleden. Vóór de geboorte had een on derzoek reeds aangetoond dat de levenskans van de kinderen zeer gering was. De meisjes van wie er geen twee pond woog, werden met tussenpozen van drie minuten geboren. Een arts heeft hen ge doopt. De toestand van de 27-jarige moeder, de vrouw van luitenant Hannan van de Amerikaanse luchtmacht, is volgens de art sen goed. Mevrouw Hannan heeft reeds twee zoontjes, één van vijf en één van vier jaar. Voorzover hekend, is er in de Verenigde Staten slechts twee maal eerder een vijfling gebo ren. In geen van beide geval len zijn de kinderen in leven gebleven. Soekarno nodigt Chroesj'tsjef uit President Soekarno van In donesië heeft premier Chroesjt- sjef van de Sowjet-Unie en vice-premier Mikojan dinsdag officieel voor een bezoek aan Indonesië uitgenodigd, zo meldt Tass. Dit was in Djakarta mee gedeeld door de Russische vice- premier Noeritdin Moechit- dinof. die momenteel een be zoek aan Indonesië brengt. Het toeristenseizoen 1959 Is, volgens de eerste enquête van de A.N.V.V., gunstig geweest en veelal beter dan dat van 1958. In de zeeprovincies was vooral de kuststreek, niet alleen bij Neder landers, maar ook bij Duitsers, Engelsen en Zweden, zeer in trek. Noord-Holland en Texel herbergden voornamelijk Duit sers. behalve in Groot-Camper duin, waar de Nederlanders ver re in de meerderheid waren. De Waddeneilanden waren van eind mei af vrijwel doorlopend vol be zet. Het gemiddelde percentage Duitse bezoekers was er 70. Op merkelijk was langs de gehele kust het aantal Duitsers, dat bij particulieren logies huurde. Kampeercentra en caravancentra waren dikwijls overvol. Hotels en pensions hebben een goede tijd gehad. Alleen Den Haag boekte enige achteruitgang. Het bezoek aan Amsterdam bleef, buiten het dagbezoek, ongeveer gelijk. In Rotterdam echter daalde ook het Langelle terug naar Amerika De 36-jarige leider van de vei ligheidsdienst van de Ameri kaanse ambassade in Moskou, Russell Langele, die door de Russen beschuldigd is van spio nage en uitgewezen, is woens dagochtend om 11.15 uur met zijn gezin per K.L.M. van Schip hol naar New York vertrokken. Hij was hier maandagavond jl. uit Moskou aangekomen en heeft twee nachten in Amster dam gelogeerd,. Advertentie.) l'.v.-'' V v *wr verblijf in hotels en pensions iet wat. Het aantal buitenlandse gasten steeg in de Maasstad enigszins. De Zeeuwse badplaatsen krij gen in toenemende mate Duits bezoek. Ook het Belgische be zoek, voornamelijk dagbezoek, alsook het Noordfranse, neemt er weer toe. Tot het bezoek aan de kust streek blijkt ook het bollensei- zoen in hoge mate te hebben bij gedragen. Slechts een klein deel van de Friese en Groningse iogiesacco- modatie bleef in het afgelopen voor- en hoogseizoen onbenut. Men is er niet ontevreden. Ook hier, evenals in andere provin cies, neemt het verblijf met ten ten en kampeerwagens hand over hand toe. Drenthe had een ongekende toeristische toe stroom. Van Pasen tot eind augustus was de logiesruimte in deze provincie vrijwel doorlo pend geheel bezet. De V.V.V.'s waren voor het eerst in hun be staan gedwongen logiesruimten bij particulieren te zoeken. Ook de Overijsselse toeristische ba lans is gunstiger dan in 1958. De zomerhuisjes waren er eind maart reeds „uitverkocht". Het dagtoerisme groeide opnieuw Giethoorn kreeg een dubbele toeloop in vergelijking tot het vorige jaar, hetgeen met „fan fare" begroet werd. Gelderland had reeds in het voorjaar toegenomen buiten lands bezoek. De trek naar de kust dunde het voorseizoen een beetje uit, maar het hoogseizoen was, zoals in vorige jaren, uit' stekend. De trek naar hotels blijkt, vooral onder buitenlan ders, groter dan naar pensions. Ook in Limburg was het voor seizoen iets magerder dan an ders. In de zomertijd bleken bun galowkampen en kampeerterrei nen favoriet. Het dagbezoek steeg na het wegvallen van de zuigkracht van de Expo. Voorzomer en hoogseizoen in Noord-Brabant waren goed. Bun galows en kampeerterreinen kre gen het volle pond en vaak meer dan dat. Vele Belgen kwamen zich met vissen ontspannen. De doorstroom van Duitsers naar de kust verhoogde de bedrijvigheid. Het Nederlandse dagbezoek aan typisch Brabantse steden steeg niet onaanzienlijk. Dc A.N.V.V. meldt tenslotte de indruk te hebben, dat de trek van Nederlanders naar het bui tenland in 1959 waarschijnlijk geringer is geweest, dan in voor gaande jaren. 20. Sahib Petersen k(jkt Kleine Toemai vriendelijk, maar ernstig aan en schudt het hoofd. „Het spüt me erg, Kleine Toe mai, maar om kornak van Kala Nag te worden züt gii nog te klein. Doch als beloning voor uw moedig vechten met. Shir Khan zal ik u een mooie olifant geven". Kleine Toemai buigt diep. De mannen denken dat hij de machti ge Sahib daarmee wil danken, maar eigenlijk doet Toemai dit om zijn tranen le verbergen. Heel lang "blijft hij zitten, tot Singha hem ruw overeind trekt en snauwt: „Schiet op. We gaan weg". Stil klimt Kleine To"mai met vn:.v- oui Muur xvit.'ine Au^mai me "e kinderen van 16 tot 20 jaar. zyn ouders en zijn broertje op Ka lag Nag en zo rijden zij dagenlang in de richting van de grote rivier. Zodra zij deze bereikt hebben, neemt Sahib Petersen afscheid en zet met de gevangen olifanten de tocht voort. Verdrietig kijkt. Kleine Toemai de troep na. Daar gaat nu Kala Nag. Trots zit Singha op diens rug. Kleine Toemai kan wei hui len en blijft dagenlang daarna zó stil, dat Messua hem steeds onge ruster aankijkt. Maar de jongen zwijgt en staart met nietsziende ogen voor zich uit. ,Kala Nag, oh Kala Nag', fluistert hij in koorts. Op zekere morgen heerst er een v-ese'ijke onrust in het kamp: Kleine Toemai is sp.oorloos ver dwenen. Zyn vader gaat hem met een paar mannen zoeken, maar komt zonder Kleine Toemai terug. Kleine Toemai is reeds te ver weg; uren lang dwaalt hij door het dichte oerwoud, opnieuw naar de rivier. Eindelijk staat hij op de plaats waar Sahib Petersen alleen is verder gegaan. Kleine Toemai zoekt nauwlettend het water af en op een plek waar hij de minste krokodillen vermoedt, neemt hij een duik en zwemt zo snel hij kan naar dp overzüde. Spoedig ontdbkt h\j het spoor van de wilde olifan ten en zonder zich rust te gunnen loopt de jongen voort en bereikt uren later de grote weg. Nog nooit heeft de jongen zo iets moois gezien. Dagen achtereen wandelt hij over dc eenzame, een tonige weg en eindelijk komt hij in de bewoonde wereld. Talloze karren door ossen' getrokken, rij den in de richting van de grote stad. Kleine Toemai voelt zich ver schrikkelijk verlaten en klein als hU heel in de verte de onnoemelijk veel hoge witte huizen ziet. Ginds, weet Toemai... ginds woont de Ma- haradja... Daar is ook Kala Nag... Kleine Toemai zoekt voor die nacht een rustige plaats in het bos en gaat de volgende morgen ai vóór de zon op is, verder. Zo snel zyn benen hem kunnen dra gen rent hij naar de grote stad en tegen de avond bereikt hij de ach terkant van het prachtige paleis eiland. Duideljik hoort de jongen een langgerekt geschetter en uit duizenden kan hij dit herkennen. ,Kala Nag...', fluistert Toemai, met schitterende ogen. ,Ik kom, ik kom... Kala Nag'. Met kloppend hart zwemt Klei ne Toemai het meer over en is doodsbang dat de wacht van het paleis hem zal horen. Zo zacht mo gelijk zwemt de jongen langs de hoge paleismuur en tast deze overal af om een plaats te vinden waar hjj uit het water kan komen. Eindelijk meent hij een plekje te vinden en met alle kracht trekt hij zich op en terwijl zijn hart in zijn hart in zijn keel bonst, steekt hij voorzichtig zijn hoofd boven de muur uit... UNILEVERS „WILLIG" N IN VASTE MARKT Zeer grote belangstelling be stond er gistermiddag voor de Unileverpapieren, die met vijf en tien stuks tegelijk in andere handen overgingen en waarbij de arbitrage zich niet onbetuigd liet. Verklaarbare redenen voor de plotselinge hausse-tendentie van de laatste dagen in Unile ver zijn niet aanwezig. Amerika koopt flinke posten en wanneer van die zijde de belangstelling aanwezig is. is een koersstijging van tien tot twintig punten per dag heel gewoon. De fluctuaties op de dag waren niet groot,, maar het koersverschil, ver geleken bij de slotkoers van dinsdag was wèl groot. De Uni leverpapieren stegen van 690 tot 694, tegen dinsdag als slotprijs 668Wall Street was met la gere slotkoersen afgekomen doch daarvan trok Amsterdam •sich gisteren bitter weinig aan. De staalstaking duurt nu bijna honderd dagen en het ziet er naar uit dat de onderhandelin gen tussen de vertegenwoordi gers van de werkgevers en van de werknemers door de vak bond worden beschouwd als een kwestie van: „To be or not to be". Een gunstige factor voor het Damrak was. dat de West- duitse beurzen, na enige flau we dagen, gisteren zeer belang rijk hogere koersen te zien ga ven. Niet alleen Unilevers wer den gisteren door velen gekocht doch ook in de Philipshoek kon van flinke handel worden ge sproken. Ook in deze hoek gin gen de stukken met tien tegelijk in andere handen over. waar door de prijs steeg van 6445a tot 649, tegen dinsdag als slot prijs 640 Vi. De grote koper van Unilevers was gistermiddag in de Philipshoek aanwezig en nam de stukken uit de markt. Het koersverschil tussen Unile ver en Philips begint steeds grotere afmetingen aan te ne men omdat de Hiilipsaandelen bij de koersstijgingen van Uni levers van de laatste dagen, ver ten achter zijn gebleven. AKU's konden aanvankelijk moeilijk meekomen doch gedurende de verdere beursduur kon een koerswinst worden geboekt van circa twee punten. Kon. Olies, tegen de gehele marktverhou ding in, een gulden lager. De scheepvaartmarkt deed van zich spreken en over vrij wel de gehele linie bleef de vas te tendentie van de laatste da gen ook gisteren aanhouden. Door elkaar werden winsten geboekt van 1 tot drie punten. In de cultuursector was de han del van geringe omvang en de koersafwijkingen, vergeleken bij de slotkoersen van dinsdag, bleven binnen beperkte gren zen. Amsterdam Rubbers een puntje hoger. Staatsfondsen la gen voor de staffellening door aanbod in een kleine markt. De koersen van de aandelen in de lokale sector gaven merendeels verbeteringen te zien. Aandelen Koninklijke Zout en Nederland se Gist en Spiritusfabrieken werden een tiental punten ho ger geadviseerd, De Schelde een paar punten hoger en Walvis vaart een puntje hoger. Bank aandelen doorelkaar aan de betere kant. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 19/10 20/10 21/10 Int. concerns 438.64 441.30 447.40 Scheepvaart 156.74 157.17 158.27 Industrie 231.55 232.88 233.61 Banken 173.31 171.02 173.80 Ind. fondsen 134.86 134.97 135.53 Algemeen 305.65 307.10 310.53 NABEURSKOERSEN AKU: 379 382 slot 381 (379%) Kon. Olie: 154.00—155.00 slot 154.50 (154.00) Philips: 646649',a slot 648 (648'a Unilever: 692701 slot 697 (696) 101-JARIGE IN DORDRECHT Gisteren is de oudste inwoon ster van Pandrecht,, mevr. In- getje van der LindenBakker, aan de Oude Veer 22, 101 jaar geworden. Van feest is echter geen sprake, want opoe Ingetje is ernstig ziek. Zij heeft drie maanden geleden haar been gebroken en van dat moment af is haar gezondheidstoestand voortdurend achteruitgegaan. Openbare kennisgeving van (er inzage legging van bet uit breidingsplan in onderdelen „Serllppenspolder" en her ziening plan „Zuid" Het hoofd van het gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat vanaf 23 oktober 1959 gedurende een maand op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 29 september 1959 onder no. 2169/ 207, 3e afdeling, goedgekeurde raadsbesluit van 11 juni 1959 tot vaststelling van het uitbreidings plan in onderdelen „Serlippens- polder", tevens partiële herzie ning van het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid", met bebou wingsvoorschriften. Binnen één maand na dagteke ning van deze bekendmaking kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, tegen dit plan bezwaren indienen bij de Kroon. Terneuzen, 21 oktober 1959. Het hoofd van het gemeente bestuur. P. H, W. F, TELLEGEN

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 7