lerlaag ds elftal De plaats wereld van Nederland in de De «moord-grap» in Voorburg ..de volle smaak van lekker doorgebraden rundvlees! Radio en Televisie -SPORT WIELRENNEN de beste bouillon van het beste rundvlees! CETAFLEX Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen tegen nachtarbeid door bakkers AGENDA DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 lanbaar Wordt niet oud voor Uw tijd 2 oktober 1959 Donderdag 72 oMober 1959 nog met de rug ur het geweld in aar de handige ma- i de Duitse aanval- voor de Nederlan- jpbaar. ap misgreep volgde ie er ook toe dat ?en half uur uit een inzet van Rahn de kon opvoeren, was het gaan rege- evenwel de Duit- ïeen te deren. Min- ian de Nederlanders, en figuurlijk meer ;lad ijs kwamen. de onvermoeibare irbare zwoeger, die ndgenoten ongetwij- te partij vertolkte, een kansje met een et was centimeters ht en de bal zweef- rt's doel. Nederlandse aanval t in de eerste helft ng. De verdediging r voortdurend op blijven, maar hield oei schoon, en toen :lft was afgeschre- stand nog 20. Ne- it hiermee gelukkig Ji IN DE TW EEDE débacle. die zich aftekende, maar eluk dan met wijs- sworen, zou zich in helft toch voltrek- ist in de vijfde mi- el het derde doel- eeds vaag op het ond, te voorkomen oor Schmidt langs >rde Pieters Graaf poten bal van de te trappen, maar het onheil niet af- •aay overigens schuld gebles- iraakt, kwam in de toch dat derde wereld. Uwe Seeler met een omhaal rs Graafland ver- or Rahn voor het :ste leer had pro- kken. kte nog slechts op liet zich in de 13de gen door Brull van die hiermee wel :r ondankbare taak doelpuntenmachi- >p toeren gekomen weer Rahn, die in nuut de basis legde ;rde doelpunt, dat eler op zijn naam ven. was nergens meer; aanval hield een zich verborgen en /oornamelijk door- sers de teugels iets vieren dat zij er uitrolden. de 25e min. Siedl ir daar hij in bui-, stond werd het :eldig verklaard, schoten trachtten Iers nog de eer te danks de weinig waarop doelman loten verwerkte le- niet het gewenste dere kant daaren* de successen voort- ïidt bracht in de de stand op 5—0, uit een hoekschop l voor de voeten profiteerde in de •an een slechte uit- Pieters Graafland et de laatste trap de eindstand op zwijgen wij maar. ïdse elftal was in- Het was triest Jn daarom was het at Van der Hart in ich even vergat en pte, waarvoor de aanvoerder een in ontvangst had iermede toonde hij nte verliezer in een, de Duitsers zon iet ere hebben ge- 1N ZUIDSLA VIE N GELIJK 2—3 liddag is Tel Aviv oetbalwedstrijd ge- Israël en Zuidsla- .oorronden van het /oetbaltornooi. Het ijkspel: 22, nadat rs bij de rust een ing hadden. In deze 4 van de Europese Griekenland inft®- De toekomstige positie van Nederland in de wereld in het al gemeen en in de Europese Eco nomische 'Gemeenschap in het bijzonder was het onderwerp van pén causerie, die drs. E. H. van der Beugel heeft uitgesproken in de jaarvergadering te Hilver sum van de NederlandsCana dese Kamer van Koophandel. De heer Van der Beugel vroeg zich af waarom het actueel is te spreken over de plaats van Nederland in de wereld. Dit on derwerp is actueel juist in deze vergadering van de Nederlands- Canadese Kamer van Koophan del omdat Canada voor Neder land als het ware de wereld symboliseert en omdat er zelden een periode is geweest, waarin de plaats van Nederland m de wereld zozeer onze aandacht heeft gehad als thans. Spreker constateerde, dat Nederland weliswaar deel uit maakt van het Europese vaste land, maar dat het de ogen altijd gericht houdt op de zee en dus op de wijde wereld. Nederland is een natie met een bijzonder dich te bevolking, terwijl geen enkele economie zo open is als die van ons. Daardoor nemen wij een kwetsbare positie in naar buiten, waarbij het vast staat, dat wij ons altijd in de wereld moeten bUi ven bewegen. De heer Van der Beugel vroeg zien af wat het betekent voor de structuur van ons land verbon den te blijven met de wereld en wat het zou betekenen als wij ge noodzaakt werden ons te richten tot één bepaalde groep. Hij schilderde de ontwikkeling na afloop van de oorlog, toen de dagen van ons passieve neutra lisme voorbij waren, en wij een periode ingingen van actieve buitenlandse en economische poli tiek. Het besef groeide dat het bedreigde Westen alleen zich staande kon houden in een sterk samengaan. Nederland beweegt zich thans in vrijwel ieder inter nationaal milieu, zulks in tegen stelling tot voor de oorlog. Uitgaande van het plan-Mar shall stelde dis. Van der Breugel vast, dat de organisatie voor Europese economische samen werking een vorm van samen gaan was, die van het allergroot ste belang bleek voor de na-oor- logse reconstructie van Europa en dus ook van Nederland. Daaruit is tevens ontstaan het Europa van de Noordatlantische vedragsorganisatie, de N.A.V.O., die spieker noemde de hoeksteen DE FORMULE VOOR DE RONDE VAN FRANKRIJK 1960. De formule van de ronde van Frankrijk is te berde gebracht tijdens een onderhoud tussen de organisatoren van de ronde, de fabrikanten en afgevaardigden van extra-sportieve Italiaanse groeperingen. Hierover is het volgende communiqué uitgege ven: „Na een constructieve beraad slaging over da formule van de ronde van Frankrijk 1960 hebben de heren Jacques Goddet en Fe lix Levitan verklaard dat zij bin nenkort officieel een beslissing zullen bekendmaken, nadat zij te Parijs de verschillende voorstel len, welke hun zijn gedaan, met hun medewerkers zullen hebben bestudeerd. Zij hebben zich gaar ne bereid verklaard rekening te houden met de door de vertegen woordigers van de Italiaanse groeperingen naar voren ge brachte ideeën, zowel wat be treft de vorming van de ploegen, die aan de ronde van Frankrijk 1960 zullen deelnemen, als wat betreft de beginselen van de for mule die voor de volgende jaren zal gelden". Door dit communiqué wordt de indruk bevestigd, dat het zeer moeilijk zal zijn om de formule voor de ronde van 1960 te wijzi gen. De organisatoren van de ronde hebben er slechts in toe gestemd de Italiaanse voorstel len te onderzoeken. Na te hebben aangevoerd dat de huidige formule van natio nale en regionale ploegen ver ouderd was en geen gelijke tred meer hield met de ontwikkeling van de beroepswielersport had den de Italianen als eerste wij ziging gevraagd ,dat twee regio nale ploegen vervangen zouden worden door Italiaanse en Bel gische merkenploegen of ge mengde merkploegen. Ze hadden aangevoerd dat de Franse ren ners het grootst in aantal waren en dat men, riet behoud van de formule van nationale of regio nale ploegen, de buitenlandse deelneming zou kunnen verster ken door de vorming van twee merkenploegen of gemeengde merkenploegen. Men weet niet of dit voorstel door de organisatoren van de ronde van Frankrijk zal worden aangenomen. Aan het slot van de bijeen komst werd meegedeeld, dat er Voor het ogenblik slechts van een „wens" sprake was. Wat het zogenaamde dubbele Contact aangaat, heeft Jacques Cnddet uiteengezet dat men er aan Franse zijde tegen was, maar dat men gedwongen was ermee ixicoord te gaan om de uittocht van de beste Franse rennersnaar Italië te verhinderen. voor het handhaven van onze nationale existentie en van het soort leven waar we voor staan. De N.A.V.O. is de bezegeling van de solidariteit vgri Amerika en Canada met Wést-Europa. Deze na-ooriogse ontwikkeling werd aangevuld met het ontstaan van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal in 1950, een supranationale constructie van de zes landen, welke werd uitge breid tot de gemeenschappelijke markt. Het thans lopende conflict tus sen het Europa van de zes tE.E.G.) en het Europa van de zeven landen (de z.g. kleine vrij handelszone) noemde spreker het conflict van het nog niet aaneen- knopen van het Europa der N.A.V.O. en het Europa van de zes landen. De Europese gemeenschappe lijke markt achtte hij een belang rijke verworvenheid. Conditio sine qua non is echter dat deze markt ageert als een motor voor een verdere samenbunde ling in breder verband, en dus niet voor het voeren van een politiek van blokvorming. Spre ker betwijfelde of de bereidheid tot die samenwerking in breder verband wel altijd aanwezig is. Hij meende dat in Europa niets moet en niets kan ondernomen worden wat in zou gaan tegen de belangen van het Noord-Ame rikaanse continent. De vrijhan delszone ligt het dichtst voor ons en, naar spreker meende, zijn er zeker regelingen te vinden met Amerika en Canada zodanig, dat deze landen zullen begrijpen dat er geen sprake is van enige dis criminatie tegen de dollar. Ik geloof, zo besloot drs Van der Beugel, dat er een wezen lijk kwaad aan ons volk zou ge schieden, indien wij niet meer ais natie het oog zouden kunnen richten op de wereld. De radio-actieve neerslag. Na een kernontploffing be reikt de radio-actieve neerslag de aarde veel sneller dan men dacht, zo schrijft Torleif Hvin- den, het hoofd van het Noorse defensie-instituut voor onder zoek in het legerblad „Manns- kapavisa". Volgens hem hebben j zeer uitgebreide metingen aan getoond dat de radio-actieve deeltjes slechts een jaar of zelfs maar een half jaar in de strato sfeer blijven. Voorheen werd aangenomen dat dit vijf tot tien jaar het ge val was. „Als men aanneemt dat er geen kernproeven meer zullen worden gehouden, dan zal de hoeveelheid radio-actieve neer slag misschien in de komende twee jaar beneden de grens van het meetbare liggen". „Jullie wilden eens leuk zijn, een stunt uithalen, zo'n rel ma ken dat heel Den Haag over eind stond over een vreselijke moordaanslagjullie hebben met die lugubere, minderwaar dige grap de mensen de zenu wen op het lijf gejaagd", zei de president van de rechtbank te 's Gravenhage, mr. R. Prins, te gen de vier mannen die gister morgen terecht stonden omdat ze op zondagavond, 21 decem ber van het vorige jaar een moord hadden geënscèneerd op de helverlichte Koningin Wil- helminalaan te Voorburg. De mannen was tenlastgelegd dat zij opzettelijk en bedrieglijk bij voorbijgangers de indruk had den gewekt dat er een moord, doodslag of ander ernstig mis drijf werd gepleegd, waarbij ze hadden kunnen begrijpen dat van dit misdrijf aangifte zou worden gedaan, terwijl ze wis ten dat dit niet gepleegd was. „Het was niet zo onze bedoe ling, we wilden alleen maar een grap uithalen", zei de 30-jarige loodgieter A. J. A. T. uit 's Gra venhage, die als slachtoffer was opgetreden. Hij viel kreunend neer en sneed met een scheer mes een plastic zakje met dui- venbloed open, toen de 34-ja- rige slager P. P. van H. uit Voorburg twee schoten uit een alarmpistool op hem loste. De 48-jarige bronneerder W. G. en de 27-jarige los-arbeider M. P., beiden uit Den Haag, sprongen daarop uit de bestelauto van de slager en sleepten de loodgieter in de auto. De mannen reden snel weg. Ze hadden het num merbord van de auto met een dweil afgedekt. De voorbijgan gers meenden een ernstig mis drijf te hebben aanschouwd en alarmeerden de politie. De los-arbeider is thans ge detineerd omdat hij enige maanden geleden zijn vrouw met een scheermes had be dreigd. „Zo, dus u wilde van de grap ernst maken?", vroeg de president. Twee van de vier lieden wa ren door hun ,grap" hun be trekking kwijt geraakt en drie van hen hadden al een straf blad. De voorlichtingsrapporten noemen de verdachten onvol- wassenen en kinderlijke stoer- doeners. Nadat de feiten waren behan deld, begon een juridisch debat tussen de officier van Justitie mr. E. Hillen. die tegen de vier verdachten een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk vorderde en de twee verdedi gers, mr. P. de Prez en mr. F. H. Piket. De officier van Justitie had geen goed woord voor de grap. Hij vond haar hoogst misplaatst en misselijk. Ze hebben een komedie opgevoerd waarin wel niemand in heel Nederland het komische heeft kunnen zien. Ze hebben onrust onder de be volking gebracht en het hele politieapparaat in werking ge bracht. Het enige goede dat misschien nog gezegd kan wor den is dat ze, toen de zaak was uitgekomen, alles van begin af aan hebben toegegeven, zei hij. .Als we deze knapen direkt na hun daad hadden kunnen straf fen, dan hadden we ze het beste een pak voor de broek kunnen geven en daarna een tijdje achter het muurtje kunnen stoppen", zei hij, „maar tenge volge van het langdurige onder zoek is het al weer een poos ge leden. Maar gegeven de ernst van de daad, de luguberheid. het de spot drijven met crimi nele voorvallen van na de oor log, meen ik dat deze mannen móeten worden gestraft met vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, aldus mr. Hillen. De verdedieer, mr. Piket kwam na zijn juridische argumenten tot, de conclusie dat de mannen zouden moeten worden ontslagen van rechts vervolging. „Als de mannen zelf hun daad hadden verteld aan de politie zouden ze niet strafbaar zijn geweest. Ze heb ben dus geen strafbaar feit ge pleegd". Mr. Piket besprak daarop de subjectieve kwalifi- katies die burgers bij aangifte aan werkelijke feiten geven. Mr. de Prez zei dat de grap wel ongepast is, maar zijns in ziens niet valt in de strafrech terlijke sfeer. Hij meende o.m. dat men alleen dan tot een ver oordeling moet komen als de wet daartoe duidelijk dwingt. Hij zei dat hij kon meegaan met de argumenten van de of ficier maar ook met die van mr. Piket. In dit geval, aldus mr. de Prez, moet de rechtbank de argumentatie van de verdedi ging verkiezen. De rechtbank zal over veer tien dagen vonnis wijzen. Autorijschoolhouders protesteren Autorijschoolhouders in Am sterdam hebben maandag een protestvergadering gehouden te gen de nieuwe door het centraal bureau voor afgifte van rijvaar digheidsbewijzen ontworpen re geling in verband met het open baar maken der rij-examens. Volgens deze regeling zouden de rijschoolhouders uitsluitend de examens van hun leerlingen mogen bijwonen als ze een spe ciaal instructeursdiploma beha len. „De rijschoolhouders maken niet alleen bezwaar tegen deze regeling maar ook tegen het feit, dat zij is genomen door de in stelling, die zelf de examens af neemt. Het zou wat anders zijn als de overheid in deze kwestie regelend optrad". Zo zei de heer W. E. Snijders, voorzitter van de Nederlandse Bond voor Autorij schoolhouders. De vergadering was niet openbaar en ook niet voor de pers toegankelijk. uw lievelingegrerecht...- nu nog lekkerder met Oxo bouillon Het fijnste rundvlees, urenlang gezellig sudderend op 'n laag vuur tje... zo ontstaat Oxo bouillon. Alle kracht van 't beste vlees, alle feestelijke keukengeuren: uw win kelier heeft ze nu „in voorraad" in een leuk rond Oxo flesje! Waarom uzelf nog urenlang opsluiten in de keuken? Een paar druppels Oxo bouillon, mevrouw, maken uw soe pen en sausen, groenten, jus en schoteljes heerlijk-hartig en extra gezond. Als drinkbouillonbovendien niet te onderscheiden van uw eigen bouillon. Gauw van genieten! In flacons van X, 1/4 en 1/8 L. MET GRATIS RECEPTENBOEKJB Advertentie T.Um kond alle bont met van Cela-Bever De super-veerboten van Cantor De Amerikaanse hoteleige naar, Hyman Cantor, die van plan is met twee superpassa giersschepen van elk 90.000 ton een soort veerdienst te gaan on derhouden tussen de Verenigde Staten en West-Europa, heeft te New York in een diner bijeenkomst van de Maritime Associates medegedeeld, dat binnen enkele maanden de kiel van deze schepen zal worden gelegd. Zijn maatschappij heeft met de Deutsche Werft te Ham burg „basis-contracten" geslo ten, waaronder het eerste schip in 36 maanden zal worden vol tooid en het tweede 12 a 18 maanden gereed zal komen. Zoals bekend zal de overtocht aan boord van de schepen van Cantor 50 dollar kosten, waar voor iedere passagier een eigen hut krijgt met een eigen toilet, luchtverversing en televisie. Voedsel is echter niet in de prijs begrepen. Cantor zette uiteen, dat zijn plannen moeten worden gezien als die van een koopman. Hij ziet enorme handelsmogelijk heden in de aanwezigheid van de 6.000 passagiers, die elk schip kan vervoeren, o.a. zullen het Londense warenhuis Selfridges en Houbigant en Coty te Parijs hun goederen op de schepen be lastingvrij verkopen. De schepen zullen als Euro pees eindpunt de Belgische stad Zeebrugge hebben; hun Ameri kaanse haven zal waarschijnlijk Boston zijn. Volgens de plan nen zal de reis over de Atlan tische Oecaan vier dagen du ren. JONGETJE VERONGELUKT De legeroefening „Grote Pier" heeft woensdagmorgen om streeks half twaalf in Friesland een slachtoffer geëist. De vijf jarige Jan de Vries te Suameer raakte bekneld tussen een slip pende jeep en een .ander voer tuig, waardoor het jongetje op slag werd gedood. VRIJDAG 23 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz.; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.15 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gr.; 11.15 Progr. voor oudere luisteraars; 12.00 Alt en Piano; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Volksmuziek; 12.55 Gram of act; 13.00 Nieuws; 13.15 Instr. trio; 13.45 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Radio Philh.- ork.; 15.15 Voordr.; 15.35 Metro- pole orkest; 16.00 Wenken voor de tuin; 16.15 Vocaal kwart.; 16.45 Gram.; 17.00 Voordr.; 17.20 In- terscholair Jeugdtournooi; 17.40 Beursber.; 17.45 Jazzmuz.; 18.00 Gram.; 18.20 De hangmat; 18.50 Regeringsuitz.; 19.00 Nws; 19.10 Caus.; 19.15 Gram.; 19.30 Radio krant; 19.50 Gram.; 20.00 Avond rust, hoorspel; 20.30 Orkest en koor; 21.40 Kunstrubriek; 22.00 Gram.; 22.30 Nws; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Muzikale caus.; 23.20 Gram.; 23.55 Nieuws. Het, bestuur van het Neder lands Verbond van Midden standsverenigingen heeft in zijn maandag jl. gehouden ver gadering besloten een dringend beroep te doen op de staats secretarissen van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Economische Zaken om niet op te volgen het advies van de So ciaal-Économische Raad, tot in voering van een pioegenstelsel in het bakkerijbedrijf met, de daaraan verbonden nachtar beid. Het bestuur van het. N.V.M. is met de minderheid van de sociaal-economische raad van oordeel dat de gewen ste verbetering van de regeling van de werktijden in het, bak kerijbedrijf gevonden dient te worden in een streven om tot uitsluitend riagarbeid te komen. Het bestuur van het N.V.M. is met. de S.E.R. van mening dat, verbetering van de regeling van werktijden in het brood- bakkerijbedrijf gewenst is. Het meent dat dit niet alleen voor de werknemers maar evenzo voor de duizenden zelfstandige ondernemers in deze bedrijfstak van belang is. Het. heeft het bestuur van het N.V.M. getroffen dat de S.E.R. zich heeft uitgesproken voor het invoeren van een pioegen stelsel met de daaraan verbon den nachtarbeid, waardoor de bakkersnachtarbeid die in het verleden zoveel verzet heeft op geroepen. zal worden hersteld. Het bestuur van het N.V.M. is van oordeel dat de toepassing van een dergelijk pioegenstelsel niet de gewenste verbetering van de werktijdregeling inhoudt die past in een moderne samen leving en dat herinvoering van de bakkersnachtarbeid sociaal gezien betekent dat de klok vele jaren wordt teruggezet. Het bestuur van het N.V.M. is verder van mening dat het Ie verwachten economische voordeel van het. invoeren van een pioegenstelsel met de da?.r- aan verbonden bakkersnacht arbeid op zeer aanvechtbare gronden berust, omdat dit eco nomische voordeel eerst dan bereikt zou kunnen worden, wanneer het grootbedrijf er in slaagt zijn omzet per bedrijf tenminste tweeeneenhalfmaal te vergroten. Bij normale con currentieverhoudingen moet deze mogelijkheid wel uitermate onwaarschijnlijk worden ge acht, aldus het bestuur van het N.V.M. Naar de mening van het bestuur moet echter zeer ern stig worden gevreesd dat het gevolg geven aan het advies van de S.E.R. de normale con currentieverhoudingen tussen de verschillende bedrijfsvormen ten nadele van het midden- en kleinbedrijf zullen worden ver stoord. Het heeft het bestuur van het N.V.M. voorts ernstig teleurge steld dat in het advies van de S.E.R. op zo uiterst summiere wijze aandacht is geschonken aan de sociale en economische gevolgen van het instellen van een pioegenstelsel met de daar aan verbonden nachtarbeid voor de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Dit temeer omdat negentig procent van de broodvoorziening ge schiedt door het zelfstandige bakkerijbedrijf. Laat stramheid en stijfheid niet de baas worden over Uw spieren en gewrichten. Reeds drie geslachten roemen Klooster- balsem (Akker-Balsem) als snel pijn stillend en afdoend werkend wrijfmid- del bij reumatiek en spierpijn, spit en lendenpijn en bovendien als zuiverend bij wonden van allerlei aard. Een bal sem in de ware zin des woords, waarvan men dan ook algemeen zegt:Klooster balsem - geen goud zo goed." DONDERDAG 22 OKTOBER. TERNEUZEN: Jeugdgebouw Kerkhoflaan, Kramer's grote Philipsshow. VRIJDAG 23 OKTOBER. TERNEUZEN: Jeugdgebouw, Kerkhoflaan, 7.30 uur: Kra mer's grote Philipsshow. WESTDORPE: Gemeentehuis, 11 uur: Reconstructie Stroo- dorpeweg te Stroodorpe. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Lichte muz. en rep.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram. en act.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Sopraen en piano; 11.35 Gram.; 12.00 Lichte muziek; 12.20 Regeringsuitz.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Pianosp; 13.00 Nws; 13.15 Med. en gram.; 13.25 Lichte muziek; 13.55 Beursber.; 14.00 Pianorecital; 14.30 Voordr.; 14.50 Gevar. progr.; 16.00 Muz. caus.; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Gram. voor de jeugd; 17.55 Act.; 18.00 Nws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 Lichte muz.; 18.50 Caus.; 19.00 Voor de kleuters; 19.10 Jazzmuz.; 19.30 Caus.; 19.45 V.P.R.O.-nws; 20.00 Nws; 20.05 en 20.10 Caus.; 22.20 Voordr.; 20.35 en 20.45 Cau serie; 21.00 Quiz; 21.25 Klankb.; 22.15 Buitenl. weekoverz.; 22.30 Nws; 22.40 Gesprek; 23.00 Soc. nieuws in Esperanto; 23.10 Muz. caus.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VU: 12.00 Orkest- conc.; 12.30 Weerber.; 12.34 Lich te muziek; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.11 Orgelsp.; 14.00 School radio; 15.45 Gevar. muz.; 16.00 Koersen; 16.02 Lichte muz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gever, muz.; 17.45 Duitse les; 18.00 Volksliederen; 18.10 Voordr.; 18.20 Volksliederen (verv.); 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; .19.30 Caus.; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Orkestconc.; 20.45 Kunstkaleidoscoop; 21.00 Orkestconc. (verv.); 21.45 Kamer muziek; 22.00 Nws; 22.15 Caus.; 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws. Televisieprogramma'!. NED. TV: 20.00 Weekjournaal; 20.30 Cabaret; 20.45 Anders dan anderen. VLAAMS BELG. T.V.: 19.00 Progr. over ratten; 19.05 Reizen zonder paspoort; 19.30 Nws; 20.00 TV-spel; 21.45 Filmkron.; 22.20 Nieuws en journaal. MINISTER-PRESIDENT SPREEKT OVER VLUCHTELINGEN JAAR. De minister-president, prot. dr. J. E. de Quay, zal in het K.R.O.- programma van vrijdag 30 okto ber (20.25—20.30 uur( een korte toespraak houden ter gelegen heid van het vluchtelingenjaar, onder de titel „Uw daad, hun toekomst", aldus een bekendma king yan de K.R.Q.-persdienst.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3