Tibet en de Verenigde Naties JONGENSKLEDiNG J. K. v. De toestand in Belgisch Kongo Verklaring van Abbas Chinezen ontruimen Longtljoe N.V.V. over de vrije loonvorming Vijfling in Texas Boeing 707 verongelukt NOVITA WOENSDAG KLANTJES Wollen Delana Verlaging belastingdruk voor ongehuwden HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Fr anker ing bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. WOENSDAG 21 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4812 Verschijnt dacelIJka Uitgeefster N. V. v 'li Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p« advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handela- advertenties)5 regels 1,—. Iedere regel men 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. De algcmei^ vergadering van de Verenigde Naties is dinsdag begonnen aan het debat over het optreden van de Chinese commu nisten in Tibet. De Ierse minister van Buiten landse Zaken, Frank Aiken, en de afgevaardigde van Malakka, Kamil, die een resolutie hebben Ingediend waarin eerbiediging van de fundamentele rechten van de mens in Tibet wordt ge ëist, openden bet debat met de verklaring dat de Verenigde Na ties deze kwestie moeten bespre ken, ook al is communistisch- China geen lid van de volkeren organisatie. Generaal Marshall Op de Amerikaanse nationale begraafplaats van Arlington is dinsdag het stoffelijk overschot van generaal Marshall. Ameri- ka's stafchef van het leger in de tweede wereldoorlog en een van Amerika's grootste soldaat staatslieden, ter aarde besteld. President Eisenhower en oud president Truman woonden de eredienst vóór de begrafenis bij. Slechts tweehonderd men sen konden de eenvoudige ka- peldienst bijwonen. Omfloerste trommen verklankten een laat ste militaire vaarwel. Bij de eigenlijke begrafenis waren slechts familieleden aan wezig. (Advertentie.) HnBIH Mohair SHAWLS Mohair MUTSEN Mohair HOEDJES Terneuzen De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken, Koez netsof, zei echter, dat de kwes tie een Chinese binnenlandse aangelegenheid is die de Ver. Naties niet aangaat. De Ier Aiken betoogde dat de Ver. Naties verplicht zijn op te komen voor de rechten van de mens als zich gevallen van flagrante schending, zoals in Tibet, voordoen. Aiken gaf toe dat. de Ver. Naties de commu nisten niet kunnen verhinderen „het Tibetaanse volk te ver pletteren". Hij deed een beroep op Peking om door onderhan delingen met de Dalai Lama en eerbiediging van de rechten van het Tibetaanse volk bij te dra gen aan het beëindigen van de koude oorlog. De Rus Koeznetsof herhaalde vroegere verklaringen, dat het debat over de Tibetaanse kwes tie een „onhandige manoeuvre" is om de volkerenorganisatie weer in de donkere periode van de koude oorlog terug te voe ren. Bovendien wil men met ..al deze ophef" de samenwer king tussen China en de andere Aziatische landen schaden en de solidariteit van Aziatische en Afrikaanse volken ondermijnen. De Sowjet-Unie is bereid alles te doen om van de huidige zit ting een „zitting van vrede en vriendschap onder de volken" te maken, aldus Koeznetsof, maar men kan niet tegelijker tijd de betrekkingen verbeteren en voorstander zijn van een debat als het onderhavige. De Sowjet-Unie zal tegen de reso lutie van Ierland en Malakka stemmen. De minister van Binnenland se Zaken van Nepal, dat aan Tibet grenst, betwijfelde of be spreking van de kwestie nut had, aangezien communistisch China geen lid is van de Ver. Naties. Men moet de kwestie in het verband „van een nieuw, zich wijzigend Azië" bezien, meende hij. De Fin Enckell hield zich op de vlakte. Enerzijds is een be spreking van de kwestig-Tibet in afwezigheid vancommunis- tisch-Chinese veiaegenwoordi- gers „eenzijdg en doelloos", zei hij, doch anderzijds heeft het Finse volk een diepgaand ge loof in het recht van alle vol ken om in vrede het eigen leven te leiden en daarom hoopte Finland dat dit recht overal zal worden geëerbiedigd. DE TOPCONFERENTIE Het is zeker dat een Westelijke topbijeenkomst aan een confe rentie met de Sowjet-Unie voor af zal gaan, maar het is uitge sloten dat deze bijeenkomst aan het eind van deze maand wordt gehouden, zo is dinsdag van ge zaghebbende Britse zijde ver klaard. (Advertentie) Voor onze sterk warm modern NOORDSTRAAT 23-25 Ferhat Abbas, dc premier van de Algerijnse regering in balling schap, hcei't verklaard dat de kwestie van een bestand en een volksstemming in Algerië niet door openbare uitspraken van de leiders kunnen worden geregeld. Er zijn directe besprekingen no dig, doch deze worden verhin derd door bepaalde leidende kringen in Frankrijk, zo ver klaarde hij in een vraaggesprek voor de Marokkaanse radio-om roep. In antwoord op de vragen die hem gesteld werden over dc ver klaring van De Gaullc en het antwoord van de rebellen-rege ring zei Abbas, dat er een punt van overeenstemming bestaat, n.l. dat het Algerijnse volk vrije lijk over zijn eigen lot moet kun nen beslissen. De Algerijnse re gering in ballingschap wenst nu garanties voor de zuiverheid van deze volksuitspraak. Volgens hem zouden de Ver. Naties de uitoefening van het door Frankrijk erkende zelfbe schikkingsrecht voor de Algerij nen kunnen garanderen, als Frankrijk zou blijven weigeren Osservatore Romano over Chessman Het Vaticaanse blad „Osserva tore Romano'' schrijft dat het zenden van Caryl Chessman naar cle gaskamer na elf jaar wachten een zaak zou kunnen zijn van „onwrikbaar recht" dat het „hoogste onrecht" wordt. Het blad schrijft: „De ver schrikkelijk langzame kwelling" van elf jaar wachten „vraagt om het meest snelle gewetensonder zoek van een beschaafd volk". Het lijkt een wonder dat Chessman niet waanzinnig is ge worden na zijn straf die ver schrikkelijker is dan de dood. Niemand kan ontkennen dat hij voor zijn schuld die zwaar is geboet heeft. Omdat er redelij kerwijze geen zwaardere straf kan zijn dan deze. Daarom vraag; men zich uit menselijk en juridisch oogpunt af of men hier niet te maken heeft tv i een voorbeeld van dat soort an „hoogste recht" dat ook in niet-christelijke tijden „het hoogste onrecht'' werd. om over garanties te onderhan delen of ais onderhandelingen over deze kwestie niet tot over eenstemming zouden leiden. Besprekingen zijn nodig, en waarom dan niet onmiddellijk?, aldus de premier. „Men kan niet voor vrede en tegen onderhan delingen zijn", meende hij. In gewoonlijk goed ingelichte kringen in Rabat wordt verno men dat kroonprins Moclai Has san, de zoon van koning Mo hammed V, naar Parijs zal rei zen. Het is zijn tweede bezoek aan Frankrijk in een maand. Tij dens zijn vorig bezoek heeft hij met president De Gaulle, pre mier Debré cn minister van Bui tenlandse Zaken Couvé de Mur- villc besprekingen over de Alge rijnse toestand gevoerd. De (socialistische) Kongolese Volkspartij heeft dinsdag geëist dat er een commissie wordt op gericht, bestaande uit vertegen woordigers van de Kongolese partijen, die een onderz'oek zal moeten instellen naar de inciden ten die zich op 13 oktober heb ben voorgedaan in Matadi. Zoals bekend zijn hierbij vijf negers om het leven gekomen. De Kongolese Volkspartij zegt in een verklaring, dat de aan wezigheid van troepen op de ge bedsbijeenkomst in Matadi niet gerechtvaardigd geweest is en een inbreuk betekende op de fundamentele vrijheden, vervat in de verklaring van het hand vest der Ver. Naties over de rechten van de mens. Het aantal doden bij de ge vechten tussen stammen in de provincie Kasai in midden-Kon- go wordt op veertig geschat, al dus meldt het persbureau Belga. In Locloeaburg en omgeving is het sinds maandag rustig. De politie patrouilleert om plunde ring te voorkomen in tientallen afgebrande en verlaten dorpen. Vele plunderaars zijn gearres teerd. De Baloeba-gezinnen, die door Loeloea-krijgers uit hun dorpen waren verdreven en toevlucht zochten in Rooms-Katholieke missies, keren geleidelijk naar hun woonsteden terug. Veertig doden bij onlusten in omgeving Loeloeaburg Het aantal doden bij de on lusten in de omgeving van Loe loeaburg, de hoofdstad van de Kongolese provincie Kasai, is blijkens de laatste berichten welke te Brussel werden ont vangen, tot veertig gestegen. Nieuwe incidenten worden echter uit dit gebied niet meer gemeld. Intussen heeft in de streek van Kaparata, nabij Staniey- stad, een onheilsprofeet enige beroering veroorzaakt. De man, die zich Simon Kibangoe noemt en zich laat doorgaan voor een reïncarnatie van Christus, voor spelde de laatste dagen het na- van gezagheb- Nicuw Delhi is Naar dinsdag bende zijde te vernomen, hebben Chinese com munistische troepen de omstre den post Longdjoe, aan de In disch—Tibetaanse grens, volledig ontruimd, na Indische bunkers opgeruimd en enkele barakken verbrand te hebben. troepen als voorwaarde gesteld voor onderhandelingen over de grensgeschillen met China. derende einde van de wereld. Alleen zijn leerlingen zouden worden gespaard, althans voor zover zij een contributie van 1.000 Belgische fr. (75 gulden) hadden betaald. De man is thans aangehouden. ONRUST IN ROEANDI-OEROENDI Bij een betoging te Kigali in het Belgische mandaatgebied Roeanda-Oeroendi zijn zaterdag jl. een politieman en circa 20 negers gewond. De menigte raakte slaags met de politie toen deze de betogers trachtte te verspreiden. Zware regenval aan de Rivièra In het gebied van de Franse Rivièra zijn sinds 24 uur zware regens gevallen waardoor het verkeer op het vliegveld van Nice werd belemmerd en de rivieren, waarvan de beddingen de laatste tijd vrijwel droog waren, buiten haar oevers drei gen te treden. DE AMERIKAANSE RUIMTEVAART De in Duitsland geboren ra- ketcieskundige dr. Wernher von Braun heeft dinsdag op een lunchbijeenkomst verklaard: „Tenzij de V.S. snellere vorde ringen bij de verovering van de ruimte maken, verwacht ik dat wij de Russische douane zullen moeten passeren als wij 'ten slotte de maan bereiken". Hij voegde hieraan toe„Wij zullen misschien eens een stem met Russisch accent horen uit een bemande kunstmaan die zich boven het Amerikaanse luchtruim beweegt". Hij zei niet te geloven dat het Amerikaanse volk de tweede plaats wil aan vaarden. Toch is het pijnlijk duidelijk dat we achter zijn. Even duidelijk is het dat de ander (Rusland)»werkt om bin nenkort nog verbazingwekken der proeven te namen. Hij zei dat de V.S. wat meer stabiliteit in hun ruimtepro gramma's en wat meer vertrou wen in hun beproefde raketdes kundigen moeten hebben en wat minder officiële herwaar deringen en nieuwe beoordelin gen. Over de wedren tot verovering van de ruimte zei hij„Het is een wedstrijd geworden tussen vrije mensen en een maat schappij die staatscontrole over elke gedachte, elk woord en elke daad aanvaardt. Ik, die zelf dat soort omgeving heb overleefd, wil niet dat mijn kin deren of die van u in een der gelijke maatschappij zullen moeten leven". DE AMERIKAANSE STAALSTAKING De federale procureur to Pitts burgh heeft dinsdag namens het ministerie van Justitie de fede rale rechtbank in de staalstad ge vraagd een einde te maken aan de reeds 98 dagen durende staal- staking. Dit verzoek vloeit voort uit hot besluit van president Eisen hower om de wet van Taft en Hartley toe te passen teneinde de 500.000 stakers gedurende een „afkoelingsperiode" van 80 dagen weer aan het werk te krij gen. Tien dagen geleden heeft de president met behulp van deze wet voorlopig een einde ge maakt aan een staking van 80.000 havenarbeiders. De bond van arbeiders in de staalindustrie heeft reeds be kendgemaakt, dat hij zich togen toepassing van de wet van Taft en Hartley zal verzetten en dat, ingeval van een opgelegde „af koelingsperiode" de staking j direct daarna zal worden hervat Zoals bekend heeft India deals dan nog geen regeling is be- terugtrekking van de Chinese I reikt. ~N In San Antonio in Texas heeft de vrouw van een luchtmacht officier het leven geschonken aan vijf dochters. De babies, die drie maanden te vroeg ter wereld kwamen, zijn in couveuses geplaatst. Van de zijde van het hospitaal van de luchtmachtbasis Lackland is meegedeeld dat de ademha lingsorganen van de babies goed schijnen te werken. De moeder, de 27-jarige mevrouw Hannan, maakt het goed. Zij luid reeds twee zoontjes, één van 5 en één van 2. De eerste reactie van de vader was: „Gelukkig, wij wilden dochters hebben". Hij zei dat hij stomverbaasd was geweest. Twee van de bekendste Ameri kaanse gynaecologen, die voor een medische conferentie op de basis aanwezig waren, hebben de moeder bijgestaan. Röntgen foto's hadden kort geleden uit gewezen dat mevrouw Hannan een vijfiing kon verwachten. Nóch luitenant Hannan nóch zijn vrouw hebben vijflingen in de familie. Eén baby van de vijfling weegt nauwelijks 500 gram. De meis jes waren met tussenpozen van drie minuten geboren. Het is de eerste vijfling in de Verenigde Staten. Vier meisjes van de bekende Dionne-vijfling in Canada zijn nog in leven. De enige andere bekende vijfling is die van de familie Diligentis, die in 1943 in Argentinië werd Longdjoe werd in augustus door de Chinezen bezet. Op 14 oktober werd gemeld, dat Chinese patrouilles zich „om strategische redenen" gedeeltelijk uit Longd joe hadden teruggetrokken hoe wel zij de post nog beheersten. Volgens de berichten hebben de uit Longdjoe verdreven Indi sche troepen ongeveer enkele kilometers ten zuiden van de post stellingen ingenomen. Sinds augustus hebben Chine se troepen een aantal plaatsen aan dc grens bezet, die volgens China op Chinees gebied liggen. Volgens gezaghebbende krin gen te Nieuw Delhi hebben de Chinezen zich een weinig naar hot noorden teruggetrokken. De Indiase troepen zouden niet van plan zijn om Longdjoe te bezet ten. Artsen hadden de moeder vóór de geboorte verteid dat het levend ter wereld brengen van een vijfling een kans heeft van ongeveer 1 op de 42 miljoen en dat ook na een eventuele voorspoedige geboorte de kans op het in leven blijven van alle vijf bijzonder klein is. Een woordvoerder deelde mede dat de artsen het nog te vroeg oordeelden iets over de levens kansen van de kinderen te zeg gen. Het verbondbestuur van het N. V. V. heeft naar aanleiding van dc „nadere verduidelijking" van de loonspelregeis door de regering in een brief aan de Staatssecretaris van Sociale Za ken liet standpunt van 't N. V. V. bekend gemaakt. „Het voorbehoud ten aanzien van de gedifferentiëerde Icon- politiek betekende voor het N.V.V.dat het zijn bezwaren tegen de uitgangspunten van deze politiek handhaafde en de voorkeur bleef geven aan eèn algemene loonsverhoging voor alle werknemers. Het voorbe houd met betrekking tot het complex van regeringsmp.at- regelen inzake huur- en melk prijssubsidies hield voor het N.V.V. in, dat het zich bleef stellen op het standpunt, neer gelegd in het gezamenlijk adres van de drie vakcentrales, geda teerd 11 juli jl. en gericht aan de leden van de Tweede Ka mer. Dit standpunt was. dat welvaartsverbetering voor de werknemers voorrang diende te hebben boven huur- en melk prijsverhoging en dat de keuze van de datum van invoering van deze verhogingen op ge noemde voorrang moest worden afgestemd. Rekening houdend met uw verklaring, dat de „nadere ver duidelijking" geen wijziging heeft gebracht in de algemene aanwijzing van 31 juli 1959. is het verbondsbestuur tot de vol gende conclusies gekomen 1. Het uitgangspunt 1 oktober 1958 als begindatum voor de be rekening van de produktiviteit kan het N.V.V. niet aanvaar den. Ingevolge punt 3 van de algemene aanwijzing van 31 juli 1959 dient de produktivi- teitsontwikkeling in 1959 te wor den vergeleken met de proauk- tiviteitsontwikkeling in 1958, Dit betekent, dat de begindatum voor de berekening van de pro duktiviteit 1 juli 1958 dient te zijn. 2. Loonlijn en produktiviteits- lijn. Het in dit punt vervatte voor schrift, dat de afstand tussen loonlijn en produktiviteitslijn op geen enkel tijdstip tijdens de contractsduur groter mag zijn dan de helft van de gemiddel de jaarlijkse produktiviteitsstij- ging, zal tot een nog verder gaande beperking leiden dan reeds uit het hierboven ver melde eerste punt voortvloeit. De bedrijfstakken, welke geen hogere produktiviteitsstijging Een vlieger van de Boeingfa- briek is maandagavond omgeko men bij een noodlanding van een Boeing 707 bij Everett (Washing ton), die bij een scherpe bewe ging drie van de vier motoren had verloren. Het grote straalverkeersvlieg- tuig brak bij de aanraking met de aarde in tweeën waarna het voorste gedeelte in brand ge raakte. De piloot en drie andere inzittenden kwamen om 't leven. Vier anderen die zich in het staartgedeelte bevonden, 'hebben het ongeluk overleefd. Het grote toestel was tijdens een oefenvlucht op een hoogte van 3600 meter toen het door een vliegfout een scherpe be weging maakte en drie moto ren uit de vleugels werden ge scheurd. Een vlieger van de Boeingfabriek slaagde erin het toestel in zijn macht te krijgen en stuurde het op één motor naar het meest geschikte landingster rein in de omgeving, waardoor Verschenen is de memorie van antwoord op het voorlopig ver slag van de Tweede Kamer inza ke het wetsvoorstel tot verla ging van het tarief van de in komsten- en de loonbelasting voor ongehuwden. De minister en dc staatssecre taris van Financiën merken in deze memorie o.m. op niet de zienswijze tc kunnen delen, dat een budgetonderzoek wenselijk ware geweest teneinde een bete re fundering te geven aan de juiste verhouding tussen de be lastingdruk op gehuwden en on gehuwden. Naar het oordeel van de bewindslieden zou zulk een onderzoek der tarieven slechts de verwachting geven v; n een wetenschappelijk gelegitimeerde bepaaldheid, welke in wezen niet bestaat. De bewindslieden zien dan ook geen voldoende aanlei ding tot het doen instellen van een onderzoek naar de levens omstandigheden en het uitgaven- peil van dc ongehuwden. Over het door verschillende leden gesuggereerde tariefsonder- scheid naar leeftijdsgroepen bij ongehuwden, bestaan volgens de bewindslieden sterk uiteenlopen de inzichten, die in het voorlopig verslag tot uiting komen. Naar het oordeel van de bewindslieden verzet het beginsel van de ge lijkheid in de belastingheffing zich hie tegen discriminatie bin nen e (zelfde groep van belas- tingr'k'hCgen. Bovendien zou een differentiatie op verschillen de praktische moeilijkheden stui ten. vier mensenlevens werden gered, aldus een woordvoerder van de Boeingfabriek te New York. Het toestel was bestemd voor de Amerikaanse luchtvaartmaat schappij „Braniff Airways". Oprichting van N.V. „Vrije Radio-Omroep Nederland" Op een te Amsterdam gehou den besloten vergadering van deelnemers aan de op te richten N.V. „Vrije Radio-Omroep Ne derland" V. R. O. N. is het be nodigde aanvangskapitaal van 100.000 ruimschoots verkregen, zo deelde een der initiatiefnemers de heer M. Lewin mede. Op de binnenkort te houden oprich tingsvergadering zal de directie worden gekozen. De V. R. O. N. wil een commer cieel radiostation oprichten, dat vanaf een buiten de Nederlandse territoriale wateren liggend schip, grammafoonmuziek afge wisseld met reclamepraatjes zal gaan uitzenden. Ook ligt het in de bedoeling om commerciële t.v.-uitzendingen, eveneens van af een schip, te gaan geven. Naar te voorzien is, zullen.de uitzendingen zeer binnenkort vermoedelijk nog in de loop ,van dit jaar, in de lucht zijn, zo deel de de heer Lewin nog mede. De I leiding van de voorbereidende werkzaamheen is in handen van de heer Lewin (secretaris van de onlangs opgerichte politieke par tij de Nederlandse Volksbewe ging) en de heren L. Ph. Sloot- mans en H. Oswald. Russische boodschap voor De Gaulle De Russische ambassadeur in Frankrijk Serge Vinogradof, heeft dinsdag aan president De Gaulle een boodschap van de Russische regering overhandigd. Hij deed dit tijdens een onder houd van veertig minuten, waar toe de ambassadeur het initia tief had genomen. Over de in houd van de nota en over het bespreking over de inhoud van de boodschap werd niets bekend gemaakt. hebben dan ca 3 pet. zien zich praktisch elke mogelijkheid van een loonsverbetering ontnomen. De behoefte van de regering aan de door haar gestelde grens, leidt er toe, dat voor de grote meerderheid van het be drijfsleven geen loonsverbetering mogelijk is. In feite betekent dit, dat voorrang wordt gegeven aan de in uitzicht gestelde huur- en melkprijsverhoging, hetgeen voor het N.V.V. onaan vaardbaar is. 3. Uitkering ineens e.d. In het algemeen wenst het verbondsbestuur op te merken, dat het uit rechtvaardigheids overwegingen een bezwaar op levert. bij de beoordeling van loonvoorstellen thans andere maatstaven aan te leggen dan die. welke bij de toetsing van de voorstellen van de groot-me- taalnijverheid en het grafisch bedrijf zijn gehanteerd. Het verbondsbestuur oordeelt dat zijn vertegenwoordigers in de looncommissie van de Stich ting van den Arbeid hun ad viezen over ingediende loon voorstellen aan het college van rijksbemiddelaars op het voren staande zullen baseren, daar zij anders de verantwoordelijkheid voor deze adviezen niet kunnen dragen", zo besluit de brief. Contract tussen Israël en „De Schelde". Gisteren is een contract ge tekend tussen Israël en de Nederlandse scheepvaartmaat schappij „De Schelde" te Vlis- singen voor de oprichting van een werf voor scheepsbouw en scheepsherstelwerkzaamheden in Haifa. De ondertekening ge schiedde in hotel „Wittebrug" in Den Haag, in aanwezigheid van de Israëlische ambassadeur, de heer H. A. Cidor, de presi dent-directeur van de maat schappij „De Schelde" de heer J. Hupkes, en de heer G. Liber- sowsky. directeur-generaal van de Isr. Shipyard Ltd. Het contract voorziet in ac tieve samenwerking gedurende een periode van twaalf jaar ge durende welke tijd Nederlandse ingenieurs, administrateurs en technici zullen deelnemen in de directie van de onderneming die een beginkapitaal heeft van meer dan twintig miljoen dol lar. Dit heeft de woordvoerder van de Israëlische ambassade in Den Haag meegedeeld. LATER BEWOLKING. Achter een storing, die met regen ons land passeerde, breid de zich dinsdag een rug van hogedruk over ons land uit, waarin flinke opklaringen voor kwamen. De temperaturen liepen daar bij op tot 14 a 16 graden. Westelijke winden, die in de loop van dinsdag in kracht afna men, voerden polaire lucht aan, waarin voornamelijk in de kust provincies af en toe enkele buien, sommige vergezeld van onweer, tot ontwikkeling kwamen: de afgetapte regen-hoeveelhoden wa ren nergens meer dan een paar millimeter. Bovengenoemde rug zal ons land vandaag (ochtend) passe ren, waarna bij zuidwestelijke winden vochtiger lucht aange voerd zal worden, waarin later de bewolking zal toenemen. Verwacht wordt echter, dat het op de meeste plaatsen droog weer blijft. In de middagtempe- raturen komt daarbij weinig ver andering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. LATER BEWOLKING. Aanvankelijk opklaringen, later meer bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige, langs de kust later vrij krachtige zuid westelijke wind. Ongeveer dezelf de middagtemperaturen als gis teren. DONDERDAG 22 OKTOBER. v.m. n.m. Breskens 4.52 5.06 Terneuzen 5.27 5.41 Hansweert 6.07 6.21 Walsoorden 6.17 6.31 ZON MAAN op onder op onder Okt. 21 7.13 17.36 20.40 11.39 22 7.15 17.33 21.28 12.27 23 7.17 17.31 22.22 13.11

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1