/A sekoMjHde tue. cftwct za&eeêkeuviJasscAüvt Vol geurige, jonge prei zoals U zelf zou kiezen RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STA!® LOOP DER BEVOLKING K. L. M.-stewardess van het jaar 2000 HOYCO,,. soep, zoals TJ ze graag opdient Is het niet frappant, dat verschil tussen wit en wit? Is het niet frappant, dat Radion zo veel witter wast! Radion... dikschuimend sop, dat je grijpen kunt zo stevig, 't Neemt al het vuil op - tot het wasgoed fris en helder is, wit... werkelijk wit. En Radion is veilig als geen ander. Voor Uw goed en voor Uw was machine. Daarom is wassen met Radion. was sen zonder zorgen. Pagina ft DE VRIJE ZEEUW Donderdag 8 oktober 1959 Royco kiest wat U zelf zou kiezen: Een melange van blankwitte en zachtgroene prei. Prei van de eerste oogst. Vers uit de tuin, vers gesneden in de soep. Royco Prei-crèmesoep is echt een gulle soep met geurig gekruide vleesbouillon, snippers ui, melk, bloem en alles wat soep werkelijk lekker maakt. En er is meer: de naam Royco, dus... het speciale eigen recept, de Jigel aparte fijne smaak. ROYCO kiest ook net als U - de sappigste tomaten voor Uw tomatensoep de mooiste kip voor Uw poulardesoep de blanks te bloemkool voor Uw bloemkoolsoep heerlijk mals vlees voor Uw rundvleessoep. CASSIERE VERKOCHT GEBRUIKTE TOEGANGSKAARTJES Snikkend heeft de 38-jarige cassière D. J A. M. van B. van het Zuiderbad te Amsterdam voor de politierechter aldaar bekend gedurende een half jaar reeds gebruikte toegangs kaarten voor het bad opnieuw te hebben verkocht, waardoor zij telkens zeventig centen in eigen zak kon steken. ,,Het is heel ernstig en lelijk, wat u hebt gedaan in deze do- sitie, die u al jaren bekleedde", zo zei de politierechter, mr. B. van der Waerden streng. Hij veroordeelde de vrouw wegens verduistering in dienstbetrek king meermalen gepleegd over eenkomstig de eis tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De vrouw was tot deze ver duistering in staat gesteld door de medewerking van de 47-jari- ge badmeester p. P., die aan de cassière de gebruikte kaarten ter hand stelde en daarvoor de helft van de opbrengst ontving. Volgens de stukken hebben beiden in de bewuste periode vier honderd gulden gedeeld, doch de verdachten verklaar den, dat zij elk slechts honderd gulden hadden buit gemaakt met deze fraude. De vrouw was hiertoe door de badmeester overgehaald. De officier eiste tegen de bad meester zes weken gevangenis- traf wegens heiing meermalen gepleegd. Doch de politierech- >er achtte uitlokking van ver duistering bewezen en veroor deelde de man tot 1 maand on voorwaardelijke gevangenisstraf. HUWELIJKSZWENDELAAR VEROORDEELD TOT V/z JAAR GEVANGENISSTRAF De rechtbank te Amsterdam heeft gisterochtend de 57-jarige G. W. O., zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijf plaats, veroordeeld tot 3',2 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis wegens oplichting van een aantal da mes. met wie de man door mid del van huwelijksadvertenties in contact was gekomen. O. had op deze wijze in enkele jaren tijds grote bedragen in handen gekregen tot een totaal van 144.000. De officier van Justitie, die vijf jaar gevangenisstraf had geëist, noemde de man ,,een hu welijkszwendelaar, die een bij zonder groot gevaar is voor de maatschappij", In 1952 was de verdachte voor hetzelfde delict veroordeeld tot 2'jaar gevan genisstraf. ROTTERDAMSE MESSEN- STEKER VOOR HAAGS HOF De procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren de bevestiging ge- eist van het vonnis van de Rot terdamse rechtbank 12 maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk echter zonder het gebruike lijke aftrek van het voorarrest tegen de 33-jarige bankwerker H. uit Rotterdam, terzake van huisvredebreuk en mishande ling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbend. H. werd in de avond van 19 april j.l. de toegang geweigerd tot de wo ning van zijn schoonmoeder aan de Isaac Hubertstraat te Rotterdam, waar hij meende zijn vrouw en kinderen te ►ui len vinden. Hij trapte de voor deur in, drong een zwager opzij en begon aan de trap een ge vecht met een andere zwager, de 34-jarige stoffeerder A. A. de L, die trachtte hem de toegang te versperren. Tijdens het handgemeen stak de bankwer ker zijn zwager een mes in de bovenarm. Doordat de slagader werd doorgesneden, werd de L. levensgevaarlijk gewond. Dat mm» 250 zoo ts HOEK. Geboren: 5 sept. Marinus, z. van Frederik Dekker en Necltje S. de Feijter. 8 sept. Abraham Jacobus, z. van Jan de Visser en Leentje J. de Kraker; Pieter, z. van Jacobus de Footer en Cor nelia H. Jansen. 12 sept. Krina Maria, d. van Jacob Herrebout en Krina Jansen. 23 sept. Pieter Adriaan, z. van Adriaan P. Deij en Janneke S. Dieleman. Huwelijks-voltr.: 17 sept. Le- vinus P. de Blaeij (won. te Axel), 26 j. jm. en Jacomina de Braai, 20 j. jd. SAS VAN GENT. Burgerlijke stand over de maand september. Geboren: Peter H. F., z. van A. J. NaessensStaal; Peter R., z. van L. D. de FeijterVermeu len; Annemieke, d. van W. Gars- kampKlerks; Marianne C., d. van A. Stuurman-Howard. Huwelijksaangiften: Alfred L. Vervaeck, 24 j. (won. te West- dorpe) en Astrid A. Schauw- vliege, 23 j. Huwelijksvoltr.Ferdinandus F. J. Lauret, 25 j. (won. te West- dorpe) en Emmy D. P. van de Bilt, 22 j.; Johan E. van Dam, 24 j. (won. te Westdorpe) en Beatrik M. I. van den Berghe; Rudolf J. H. W. Boerbooms, 26 j. (won. te Terneuzen) en Vera M. A. Goossens, 26 j.: Richard H. Sandrini, 25 j. en Tjaltje Heida, 24 j. Overleden: Johannes A. de Vriend, 70 j. SAS VAN GENT. Ingekomen: J. A. D'haene e.v. Van Moorten, Poelstr. 17, van Westdorpe; J. E. van Dam, Poel str. 13c, van Westdorpe; J. M. R. Coupez, Stationsplein 5, van Frankrijk; A. A. H. A. Hoefmans, Schoolstr. 1, van Gent (B.)E. J. Minnaard, Irenestraat 2, van Schoondijke; Van der Vennet w.v. Broens, Bolwerk 23, van Roermond. Vertrokken: C. C. de Bruijn en gezin, Westkade 23, naar Rotter dam; Fr. A. Kegels, Westdam 11, naar Huijbergen; E. H. Voer man, Statoinstr. 25, naar Huij bergen; A. W. M. H. van Wa terschoot, Westkade 108, naar Huijbergen; A. Hoogstad, Gent- sestr. 33, naar Oudenbosch; L. E. de Betué, Schuipenpad 33, naar Oudenbosch; R. J. W. M. Nijman, Oostdam 4, naar Roosendaal; S. P. M. Rondel, Westdam 54, naar Roubaix (Fr.); C. L. A. Spuesens Pirnsenkade 27, naar Hulst; M. L. v. Aerde, Markt 7, naar Hulst; C. J. Mulder, Ravelijn 2, naar Breda; T. C. L. Mattheeuws, Sta- tionsstr. 11, naar Oudenbosch; E. D. P. van de Bilt e.v. Lauret, Westdam 35, naar Westdorpe; C. L. H. Horstmann, Westkade 38a, naar Terneuzen; I. J. F. Bruijs, Walstr. 9, naar Tilburg; A. C. van den Muijsenberg, Poeldijk 53, naar Assenede (B.); A. M. L. Begijn, St. Albertpolder 6, naar Gent (BJ; V. M. A. Goossens e.v Boerbooms, Westkade 22, naar Terneuzen; S. M. Kruijt e.v. Egas, Oostdam 41, naar Har- dinxveld; A. T. Annaart, P. Kru- gersdreef 10, naar Moerbeke (B.), R. A. Caluri, Poeldijk 48, naar Wachtebeke (B.). belette hem niet een melkfles stuk te slaan op het hoofd van H.. die kort daarop door de in middels gealarmeerde politie werd gearresteerd. Voor het Haagse hof beweer de H. gistermorgen dat hij eerst met de melkfles was ge slagen, voordat hij het schoen makersmes trok, uit een schede van isolatieband, die hij had be vestigd in zijn sok. De getuigen verklaarden ech ter dat de fles er na de steek partij pas aan te pas is geko men De procureur-generaal bij het Hof beschreef H. als een woesteling en een bruut. Hij heeft al drie keer wegens ge weldmirdrijven terechtgestaan* De raadsman, mr. S. Ivens uit Rotterdam, achtte verdach- te's opzet tot mishandelen niet bewezen. Het Haagse Hof zal op 21 oktober arrest wijzen. Twee jaar geëist tegen dansleider De officier van Justitie bij d( arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage heeft gisteren een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek geëist tegen de 34-jarige Haagse dansleider P. J. van der E. terzake ongeoor loofd gedrag tegenover enige aan zijn zorgen toevertrouwde, minderjarige danseressen. De verdediger, mr. dr. K. W. P. Klaassen uit 's Gravenhage vroeg vrijspraak van zijn cliënt op grond van de verklarin gen van zeventien getuigen a décharge, die ontkennen dat van der E. de leider was van de dansgroep, de „Domingues Floorshow". Tegen C. H. van der T., de moeder van een der danseres sen, heeft de officier van Justi tie wegens het meermalen ple gen van abortus provocatus een gevangenisstraf geëist van an derhalf jaar met aftrek. Op deze zonnige herfstmorgen liep een KLM-stewardess in een aluminium-grijs uniform over het platform. Zij stapte in de Viscount van de KLM, die haar naar Londen bracht. De 28-jarige Hettie Wieling was uitverkoren om het stewardess-uniform, ont worpen voor het jaar 2000, op London-Airport te introduceren. Verscheidene Engelse ontwer pers hadden hun talenten be proefd om een uniform voor liet jaar 2000 te ontwerpen voor een stewardess, die de passagiers op een ruimtevaart zou begeleiden, maar de ingezonden werkstukken konden geen bevrediging schen ken. De Amsterdammer Gerzon Dreese die reeds meer costumes en uniformen voor KLM-perso- neel heeft ontworpen, werd er tenslotte bij gehaald en hij slaag de erin een „ruimtepak" voor een stewardess te fabriceren, dat ieders goedkeuring kon wegdra gen. Het uniform van Hettie Wie ling bestond uit plastic-stof, in aluminium-grijs gehouden, in een vorm, die veel aan een over all deed denken, maar zonder twijfel modieus mocht worden DR. BANKI TERUG IN ROERMOND Dr. O. Banki, zenuwarts te Rovrmond, en zijn secretaresse mej. M. Heinen, zijn dinsdag avond in Roermond terugge keerd. Zij zijn teruggekomen cp hun aanvankelijke besluit om in de oostzöne van Berlijn te blij ven. Na een bezoek, dat mew. Banki in gezelschap van de Maastrichtse zenuwarts dr. P. Mesker in Füstenwalde heeft afgelegd, is dr. Banki dinsdag middag mee teruggegaan naar West-Berlijn, vanwaar het gezel schap is doorgereisd per vlieg tuig naar Dusseldorf en later naar Roermond, waar men dins dagavond omstreeks zeven uur aankwam. Mej. Heinen vertrok enige tijd later ook naar Neder land. Toen dr. Mesker en mevrouw Banki in West-Berlijn aankwa men zochten zij, aldus deelde dr. Mesker aan een vertegen woordiger van de Zuid-Oost Pers (de Gelderlander, Limburgiapers en Eindhovens Dagblad) mede, allereerst contact met de Neder landse. vertegenwoordiging al daar, waarna zij zich in verbin ding stelden met de Oostber- lijnse politie-autoriteiten. Nadat mevr. Banki haar geschiedenis had verteld, toonde men alle be grip voor haar moeilijkheden en werden onmiddellijk de nodige papieren in orde gemaakt. Na niet meer dan een uur kon de reis naar Fürstenwalde Wor den voortgezet. Daar troffen zij dr. Banki en mejuffrouw Heinen, die zeer verheugd waren hen te zien. Dr. Banki, die in enigszins overspannen toestand naar Oost- Berlijn was gereisd, zeide inmid dels tot het inzicht gekomen te zijn, dat hij overijld had gehan deld en hij was dan ook bijzon der verheugd dat hij op deze manier de gelegenheid kreeg zich met zijn vrouw te verzoenen. De uitreispapieren werden door de Oostberlijnse autoriteiten vlot verstrekt, zodat het gezelschap zonder moeilijkheden naar Neder land kon terugreizen. Dr. Banki heeft nu besloten zijn praktijk weep te beginnen. genoemd. Bijpassende blauw grijze lederen schoentjes en een blauwe stewardess-muts met de letters KLM erop maakten het uniform compleet. Hettie Wieling had een medail le en een oorkonde bij zich die beslemd waren voor Henry (Jer ry i Sliaw. de 66-jarige Engels man, die het eerste KLM-toestel van de dienst AmsterdamLon den in 1920 heeft gevlogen. Shaw, die op het ogenblik bij de Havil- landfabrieken in dienst is en zich intensief bezig houdt met straal vliegtuigen, kwam in de middag uren als passagier naar Amster dam gevlogen, in rond vijftig minuten. In 1920 had hij over dé vlucht van Londen naar Amster dam via Middelburg meer tfer drie uur gedaan. Shaw maakt Iwt feest .van woensdagavond in öe Kurzaal mee en wilde de directie van de KLM persoonlijk bedan ken voor de geschenken, welke Hettie Wieling hem enkele uren daarvoor op de luchthaven van Londen had overhandigd. Advertentie.) Ons depót te Terneuzen, Nieuwe Kanaal P 38, tel 2171, zal U desgewenst gaarne het adres van een Es so haardoliehandelaat geven. Houdt de zuidenwindlelie buiten bereik van het vee Veehouders worden met klem aangeraden zich er goed van te overtuigen, dat geép delen van de ..zuidenwindlelie of ..Kaap se vogelmelk" tussen bollenaf val en dergelijke bereikbaar zijn voor paarden, koeien, var kens, schapen en geiten en dan kunnen worden opgegeten, ai- dus deelt het ministerie van Landbouw en Visserij (veeart- senijkundige dienst) mede. Het- z.g. bollenvuil. of porie, wordt n.l. voor bemesting en bij het thans heersende gebrek aan gras ook als voedsel op het land gebracht. Bladeren en bloemen van deze plant (orru- togalum) zijn het meest giftig- terwijl de bollen ook niet on schuldig zijn. Vrij zeker zijn door het gebruik ernstige ver giftigingsverschijnselen onv staan Bij enkele koeien en pin ken zelfs met dodelijke afloop- Het onderzoek naar bedoel de vergiftigingsverschijnselen wordt door de betrokken vee- artsenijkundige instanties me» kracht voortgezet.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 8