De natuur is schoon %-m De massa-moordenaar van Parijs Commissie voor het middenstandscrediet Persconferentie van Herter Sportnieuws Altijd een kassabon voor 10°/o korting. wcekreclames. SCHEE VOETBAL BRIDGE VOLLEYBAL WIELRENNEN Cafd 's Lands Welvar Manchester kleedln VERL1ND Klein® Advertenüëi Pagina 4 DE VRTJE ZEEUW! Donderdag 8 oktober 19V) „Die mensen werkten op m'n zenuwen" „MONSIEUR BILL" WERD MOORDENAAR OM ZICH TE DOEN GELDEN Wie de schoen past. „Ze werkte op m'n zenuwen" Nog 12 auderc moorden Scherpe terechtwijzing De valbijl wacht EN h levensverzekevinv DE ARBEIDS VOORWAARDEN IN DE SOWJET-UNIE ALGERIJNSE AFGEVAARDIGDEN BOYCOTTEN ASSEMBLEE Censuur op Ceylon. de natuurzuivere KLANDESTIENE SLACHTER ISRAEL GELAAKT. 4 grote Goudrepen voor 50 cent een pak chocolade vlapoeder voor 35 cent een pot chocolade pasta voor 72 cent een pak chocolade hagel voor 60 cent i. c. s. J. J. J. v. d. ORI H. D. J. MEIJE Prijskaarten Jonge Hennei J. KEMPER Gro In de vroege morgenuren van een der laatste meidagen van dit jaar vond een vrachtautoehauffeur, die zich met zijn auto op weg van Parijs naar Zuid-Frankrijk bevond, op ongeveer 50 km afstand van de hoofdstad in de bossen van Fontainebleau het ten dele ver koolde lichaam van een nog jonge vrouw langs de weg. De chauf feur alarmeerde de politie, die aanvankelijk voor een raadsel stond. Op het liehaam werden géén papieren gevonden, die een identifi catie konden bewerkstelligen. De Franse staatsrecherehe de SOreté-Général -werd met het onderzoek in deze zaak be last. Het stoffelijk overschot van (ie jonge vrouw werd overge bracht naar het Parijse politie- laboratorium en kriminalisten van naam en ook deskundigen van het medisch-gerechtelijk la boratorium in die stad, bemoei den zich met de zaak. Het blleek, dat de jonge vrouw met twee kogels, vermoedelijk afkomstig uit een Amerikaanse revolver van groot formaat, was neerge schoten en dat het lichaam daar na was overgoten met benzine, gemengd met olie. De dader had voor dit doel dus gemengde ben zine gebruikt, hetgeen tot gevolg had, dat het stoffelijk overschot slechts ten dele was verbrand. De schoenen van het slachtoffer b.v., die tot het betere genre be hoorden, waren nog in goede staat. Tenslotte werden op de plaats des misdrijfs, te weten een plek bezijden de autoweg, die komen de van Parijs door de bossen van Fontainebleau loopt, gelegen, remsporen van autobanden ge vonden. Deze remsporen werden gefotografeerd en opgemeten. Rechercheurs togen met hun enige aanknopingspunt, de nog ongeschonden damesschoenen, op onderzoek uit. Ze hadden succes in een der beste Parijse zaken op dat gebied. Hier waren de schoentjes verkocht aan een on bekende, nog jonge vrouw, doch een monsieur George Rapin, af komstig uit de zeer gegoede krin gen van Parijs, bleek het paar betaald te hebben. De speurtocht werd voortgezet en de detectives belandden ten slotte in het kwartier der Parijse onderwereld, op het Montparnas- se. In liet verdachte café „Maison Catherine" vernamen de recher cheurs, dat George Rapin in de onderwereld bekend stond onder de naam van „monsieur Bill', dat hij 23 jaar oud was en een vrien dinnetje had, dat Maquette Thi- rel heette en ten slotte, dat dit meisje afkomstig was uit het aan de Frans-Belgische grens gele gen Charleville. Acht dagen na het vinden van de stoffelijke resten van Maquet te Thirel in het bos van Fontai nebleau begaven zich vier recher cheurs in een snelle auto naar een der deftigste wijken van Pa rijs, naar Faubourg St. Germain, waar één hunner, zeer beschei den doch beslist op de elektrische belknop drukte, die zich bevond aan de voordeur van de zeer ele gante villa van ir. Rapin, direc teur-generaal, en financieel ad viseur ondermeer van de rege ringen van Turkije, Egypte, Sy rië en Libanon. In het bijzijn van een huilende moeder arresteerden de recher cheurs daar de 23 jaar oude zoon Georges en de dader verontschul digde zich by z'n moeder met de volgende woorden: „Excuseer mij mama, wanneer ik u leed doe, doch de jonge vrouw werkte my op de zenuwen." Hierna liet Georges zich rustig in de hand boeien sluiten, waarna hij werd weggevoerd naar het Parijse huis van bewaring. Uitvoerig werd de jongeman verhoord. Eerst door de recher che, daarna door de rechter-com- missaris, de officier van justitie en tenslotte door de psychiater. Georges Rapin, alias monsieur Bill, is thans gedetineerd in de zogenaamde onderzoekcel 00. Aan het licht kwam, dat mon sieur Bill ook nog schuldig was aan de doodslag op de benzine pomphouder Roger Adam te Fontainebleau, welk feit door monsieur Bill op een vrijdag avond in de tweede helft van aprli 1958 werd gepleegd. Ook hier werd gebruik gemaakt van een Amerikaanse revolver, van het fabrikaat Smith and Wes son, kaliber 38 S en W speciaal. De reden was dezelfde: de benzi nepomphouder Adam zou hem, monsieur Bil], onheus hebben be handeld. Maar nieuw in de geschiedenis der criminologie was toch wel het bekennen van nog een twaalf- lal andere vóórdien niet opgehel derde moord- en doodslagen, die door hem zouden zijn gepleegd. Deze onverwachte verklaringen brachten Justitie en politie in verlegenheid. Zo iets had men nog nooit bij de hand genad. De recnerche begon een nieuw on derzoek en de officier van Justi tie schakelde behalve de rechter commissaris ook de psychiater in. Monsieur Bill bleef voor het overige ondoorgrondelijk. Ook in zijn cel droeg hij zijn groene bril en vei zorgde zeer uitvoerig zijn handen. Hij bleef correct en be schaafd in zijn optreden, maar ondoorgrondelijk. Aan bewakers en recnercheurs vroeg hij be langstellend naar de laatste sportuitslagen en niemand be greep iets van die rust. Georges Rapin is afkomstig uit een gezin waar het geld geen rol speelt en z'n ouders vertoeven en verkeren nog in de eerste kringen van stad en land. Voor de opvoeding van zijn zoon had de vader geen tijd; dit soort van werk liet hij over aan zijn echt genote. De heer des huizes had zo zijn eigen besognes. Moeder verwende haar zoon tot in het oneindige. Op 16-jarige leeftijd kreeg George een motor fiets, merk b.M.W. en op 18-jari- ge leeftijd een fonkelnieuwe Amerikaanse auto, merk Ols- moblie „Monsieur de directeur-gene raal, u hebt vergeten dat er nog andere mensen op aarde wonen, dan u en uw speciale vrienden en uw opdrachtgevers, en u, mada me Rapin, u vergat die andere mensen wel niet, doch begon ze te verachten", zo luidden de sarcastisch scherpe opmerkingen van de rechter-commissaris, toen deze het ouderpaar een verhoor afnam in verband met het optre den van hun zoon. Georges bezocht alleen maar de lagere school. Voor het overi ge zou hij zichzelf wel bekwamen en zien wat nodig en nuttig was voor dit leven, zo oordeelde zoon lief en de ouders lieten dit alles maar voor wat het was. Hij zocht en vond zijn eigen contacten in de Parijse onderwereld, daar op Montparnasse in het obscure z.g. kunstenaars- en artiesten café „Masion Catherine" en daar leerde hij al vrij spoedig de mis dadigers van naam kennen. Hij werd al spoedig bevriend met de bendeleider „Porro", die een specialist bleek te zijn in het smokkelen van Amerikaanse im port-sigaretten in het groot, in sterke drank en in verdovende middelen. Porro was ook de man, die Bill aan de Amerikaanse revolver en aan zijn (.laatste; vriendinnetje hielp. In het Parijse huis van bewa ring zit thans deze massa-moor- denaar. Koortsachtig wordt ge werkt aan het bijeenbrengen van de bewijzen in de veertien door deze ondoorgrondelijke monsieur Bill gepleegde gevallen van moord en doodslag. Op Georges Rapin wacht reeds de guillotine, dat staat wel vast. Doch hij trekt zich niets aan van datgene wat gebeurde, of van wat er nog gebeuren zal. Een causaliteitstheorie bestaat er voor hem niet. Hij leefde tot nu toe bij de dag. At en dronk met smaak van datgene wat z'n ouders aan de gevangenis voor hem lieten bezorgen en infor meerde iedere keer weer met be langstelling naar datgene wat er in de sportwereld gebeurde. Twee van de knapste Parijse advocaten zullen de belangen van hun jonge cliënt voor de rechtbank hebben te verdedigen. Geld speelt immers geen rol. Doch de officier van Justitie zal de doodstraf eisen, daar zijn alle partijen het wel over eens. (Nadruk verboden.). De staatssecretaris van Eco nomische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft gistermiddag in Den Haag de commissie voor het middenstandscrediet geïn stalleerd. In zijn installatierede merkte de heer Veldkamp op, dat opzet en aard van deze commissie meebrengen, dat zij zich zal moeten bezig houden met problemen van algemene aard. Spreker dacht, daarbij b.v. aan het kostenprobleem, dit ook in verband met. de bank kosten, die aan de kredietnemer in rekening worden gebracht- Een ander punt vormt de afwik keling van kredieten, die wor den opgezegd. Het is het belang '•"n de betrokken middenstan der en van de overheid, dat dit, mogelijk gebeurt. Het (Advertentie) Iv." *-'* ^7v*y-fr. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Herter, heeft op een persconfe rentie alle vragen en speculaties over een topconferentie afgesne den door te herhalen wat presi dent Eisenhower de vorige week zei, namelijk dat de kwestie van een dergelijke conferentie en wanneer cn waar deze zou wor den gehouden een voorwerp van overleg met andere landen is. Vóór voltooiing van dit proces kon hi.i niets zeggen. De minister zei dat hij opti mistisch wilde blijven wat be treft de resultaten op de lange duur van de besprekingen tussen president Eisenhower en premier Chroesjts.ief, die o.m. de span ning aangaande Berlijn hadden verminderd en een einde hadden gemaakt aan een sfeer van be dreiging die de voortzetting van onderhandelingen over de Ber- li.jnse kwestie verhinderde. I-Ierter verklaarde dat er geen reden is om het standpunt te De wetgevende commissies van beide Kamers van de op perste Sowjet hebben, naar het Russische persbureau Tass meldt, een 40-urige werkweek voor alle arbeiders op fabrieken en kantoren voorgesteld, alsme de betaalde vakanties. Het voor stel wordt aan de opperste Sow jet voorgelegd, nadat het door het volk ..uitvoerig besproken" Is. aldus Tass. Verder wordt voorgesteld vrouwen niet onder moeilijke omstandigheden te laten werken en aanstaande moeders tijdelijk gemakkelijker werk te geven met behoud van het oude loon. Het voorstel be- 'helst ook een regeling van de werktijden van jeugdige perso nen. De commissie spreekt zich "tenslotte uit voor een minimum loon voor hand- en hoofdarbei ders. verlaten dat de Wesetlijke troe pen in Berlijn blijven tot de ner- eniging van Duitsland. In ant woord op een vraag zei hij dat er tijdens de besprekingen tus sen Eisenhower en Chroesjtsjef geen plan voor een Berlijnse re geling was opgesteld. Hoewel de ontwapeningskwes tie slechts in zeer algemene ter men ter sprake was gekomen had Chroesjtsjef blijk gegeven van een mate van werkelijke op rechtheid. 49 van de 71 Algerijnse afge vaardigden hebben besloten niet in de nationale vergadering te verschijnen als premier Debré volgende week dinsdag een ver klaring aflegt over de regerings- politiek in Algerië. Zij willen daarmee protesteren tegen wat zij noemen de „dubbelzinnige" houding van de regering. Het is waarschijnlijk, dat de premier na het debat over de verklaring om een vertrouwens votum zal vragen. Waarnemers zijn van mening, dat de regering in dat geval een ruime meerder heid zal krijgen. spreekt, vanzelf, dat voor een dergelijke afwikkeilng een inni ge samenwerking nodig is, die voortdurend overleg noodzake lijk maakt. In deze commissie kunnen de spelregels hiervoor worden besproken, aldus dr. Veldkamp. Een ander belangrijk punt is de vraag of het aantal bij de kredietverlening ingeschakelde instanties dient te worden be perkt of misschien wel uitge breid. Een vraag van algemene aard vond de heer Veldkamp ook op welke wijze de voorlich ting over de kredietverlening het best kan worden gereali seerd. Deze coördinatie zal niet al,een een beter doch wellicht ook een goedkoper resultaat kunnen worden verkregen. Tenslotte kan het mogelijk zijn, dat op grond van de maat schappelijke en economische ontwikkeling de middenstands- Kredietbescnikking dient te wor den gewijzigd of aangevuld. Spreker dacht hierbij aan het thans nog geldende verbod om een bearijisuitrustingskrediet te verlenen, zolang een inrich tingskrediet niet is afgelost. Het is gebleken, dat zich gevallen voordoen, waarbij een sedert vier of vijf jaar nieuw geves tigde middenstander, die des tijds een innchtingskrediet heeft ontvangen, noodzakelijk een machine moet vervangen of zijn bedrijfsuitrusting moet uitbreiden en daarvoor nu geen krediet kan krijgen. Naar spre kers mening wringt hier iets, zo merkte de heer Veldkamp in zijn installatierede nog op. De regering van Ceylon heeft als uitvloeisel van de noodtoe stand, ingesteld na de moord op premier Bandernanaike, met in gang van dinsdagnacht de pers van het eiland censuur opgelegd. De rechtzaak tegen de moor denaar is tot 20 oktober uitge steld. (Advertentie) De natuur spreekt ook in King-pepermunt. De onge repte smetteloosheid van King-pepermunt is de weer spiegeling van de originele samenstelling en de hygiënische wijze van bereiding en verpakking. Aan het echte natuurprodukt ontleent King-pepermunt haar opwekkende en verkwikkende eigenschappen. De heerlijke smaak en geur zijn voor u een bewijs van de originele samenstelling. Het beste dagelijkse middel ter opwekking cn verkwikking De scheikundige analyseert;het publiek proelt de bijzondere kwaliteit van King-pepermunt. In Düsseldorf is een slager ge arresteerd die op een wel zeer bijzondere wijze aan de kost kwam. De man is jaren gele den als gevolg van zijn ver slaafdheid aan het spel in fi nanciële moeilijkheden geko men, waaruit hij zich redde door 's nachts in afgelegen weiden, die hij overdag had verkend, koeien dood te schieten met behulp van een luchtbuks en de dieren ter plaatse te villen en in stuk ken te hakken. Het vlees ver kocht hij dan in zijn winkel. Dit is tien jaar goed gegaan en naar raming zijn een 400 koeien aan deze klandestiene slachtterij ten slachtoffer ge vallen. Mogelijk zou de slager zijn nachtelijk bedrijf nog lang hebben uitgeoefend, als hij onlangs niet zijn zoon had willen inwijden in het lucra tieve ambt. De zoon bleek echter geen bloed te kunnen zien. Op de eerste nachtelijke expeditie werd de jongen zo ziek dat hij zich niet vlug ge noeg uit de voeten kon ma ken toen een patrouille-auto van de politie hem en zijn vader verrastte. De gemengde Israëlisch-Egyp- tische bestandscommissie van de Ver. Naties heeft dinsdag in Gaza Israël veroordeeld wegens verdrijving van enige honderden Bedoeïenen van de Anazmastam uit de Negeb in het zuiden van Israël, op 18 september. Daarbij zijn verscheidene Bedoeïenen ge dood en hun tenten verbrand, aldus de uitspraak van de com missie, die door Israël geboycot wordt. De commissie heeft op Israël een beroep gedaan om de verdreven Bedoeïenen weer tov te laten en hun hun eigendom men terug te geven. DRENTSE VOETBALTERREINEN VERDROOGD De afdeling Drenthe van de K.N.V.B. heeft besloten de voet balcompetitie voor twee weken stop te zetten wegens de slechte toestand van de verschillende terreinen tengevolge van de droogte. Er zullen dus geen wedstrijden worden gespeeld gedurende de komende week, uitgezonderd de voor de jeugd- selectieklasse vastgestelde wed strijden. TSJECHISCHE ARBITRAGE BIJ DUITSLAND -NEDERLAND De Duitse voetbalbond en de K.N.V.B. zijn overeengekomen dat de wedstrijd Duitsland-Ne- derland, die woensdagmiddag 21 oktober in Keulen wordt ge speeld, door een Tsjechische scheidsrechter en twee Tsjechi sche grensrechters zal wórden gearbitreerd. A.V.R.O. BRIDGE DRIVE. De A.V.R.O.-bridge-drive, die maandagavond in hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen werd ge houden, mocht zich over de be langstelling van niet minder dan veertig Zeeuws-Vlaamse paren verheugen. De drive had een bijzonder vlot verloop en aan het eind ontvin gen de winnaars van ieder der 5 groepen waarin werd gespeeld een fraaie prijs. De uitslag van deze wedstrijd, die door de heren J. Verbrugge en J. W. Batenburg werd geleid, was als volgt: Groep D (Wit): 1. Dames v- c'- Dries—de Vries 38,5 m.p.; 2. de heren Moulen- -Frins berg v. d. Goes 38,5 m.p. Groep E (blauw): 1. Heren Kruiskoop- 43 m.p. Groep E (Wit): 1. Heren Gebr. Van Langevelde 40 m.p. Groep D (blauw) 1. Heren VergouweIJsebacrt 38,5 m.p. Groep F (wit) 1. Heren De Feijter—Verstrak ten 38 m.p. Al deze paren zullen over enige tijd aan "de halve finale voor de provincies Brabant, Limburg, Zeeland en de stad Antwerpen uitkomen. VOLLE YBALCOM PETITIE i De volleybalcompetitie is weer begonnen. De uitslagen luidden: Eerste klasse: Oud-militairen I P.T.T. 30; DouaneKon. ïïa- rechaussée 30. Tweede Klasse: SpadellaRijks politie 13. DE TOUR-FORMULE 1960. De organisatoren van de Torn de France, de directie van de bladen l'Equipe en Parisien Li- bere, hebben dinsdag in Parijs met de vertegenwoordigers van de rijwielmerken en de sportieve groeperingen van Frankrijk en Italië een bespreking gehad over de formule, volgens welke de Tour de France 1960 zal worden opgezet. Na een langdurige ver gadering, waarin ook de heer Valente, de voorzitter van de Unie van Italiaanse sportieve groeperingen aanwezig was, werd besloten op 19 oktober a.s. in Milaan bijeen te komen ten einde een definitieve beslissing te nemen. bij aankoop van I. 4c van 80 cent Keuze uit melk, puur en melk - mokka Vier grote repen. Deel maar uit. van 45 cent Bereid met Do Gruyter's cacao. Werkelijk iets bijzonders. van 87 cont Vael lekkera boterhammen uit aan pot. Dik smeren Is niet nodig. Dus erg voordelig. ven 75 een» Twea smakenmelk en puur. Dit is de echte chocolade hagel, en dan 15 cent goedkoper. het Snoepi* van de Waek voet slechts 15 cent bi) aankoop van 1.4.- De Gruyter-artikelen. Dun aanbiedingen zijn geldig van 7 l/m 13 oktober '59 pr>r?Herdait 8 oktobt ARTS afwezig op vrijdag 9 oktober rn zaterdag 10 oktober. Arts, Terneuzen 10 en 11 oktober AFWEZIG. longarts afwezig Donderdag 8 oktober t/i zondag 11 oktober. ZATERDAG 10 OKTOB1 HOEK. TE KOOP: Reds, aan en tegen de 1' Rozenstraat 13, Terneuzi VOOR AL UW z.ooals: Jassen en Bioek< Vesten, alle maten, voor dikke buikmaten h( ben wij broeken en a maten lange Jongens-ma chesterbroeken of Pil fours en Spijkerbroeken Nieuwediepstraat 15. Ook Uw adres voor OVERALLS. Voor O PEDICURE 0 VOETVERZORGD Terueuzen Noordstraat 68 - Tel. 24 Van 1—5 regels ƒ1,-; lede regel meer 20 cent. (Ma ma*l 8 regels.) Brieven: Bureau van Blad 30 cent meer. .longeman, 21 j-, zoekt t verdienste in avondui (ook schrijfwerk). Brie\ onder No. 912, Bureau v dit blad. Te koop: een bromfil 7. a.n. Adres: Azaleastr 22, Terneuzen. Te koop; 4 stoelen ei Armstoelen, eiken met ten zitting. Nieuwstraat Terneuzen, Telef. 2312. Te koop; i.g.s.z. Perman Duplexhanrd. Te bevra Leliestraat 28. «ET VOOR JONG tN OUD.. VINDT U N V. Fa. P. .1. t. d. sam

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 6