Eigenaardigheden bij deze verkiezingen Het Russische ruimtestation HEINZ ■KLAME KOEiJER 11 <3^ Het bezoek van kroon prins van Marokko aan Parijs Rede van Chroesjtsjef A Vliegtuig vermist in Suriname HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ƒ!,- SCHIL... DONDERDAG 8 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4801 Als de Britten naar de stembus gaan H.M. DE KONINGIN BIJ JUBILEUMCONCERT VAN DE K.L.M. De toestand in Laos. OFFICIEEL WESTELIJK OVERLEG NA BRITSE VERKIEZINGEN? MIJNONGELUK IN BELGIE PHILIPS VERENIGDE NATIES ASSEMBLEE. Sandwich Spread middelpot 0.93 grote pot 1.45 GARANTIE HET VLAGINCIDENT IN BERLIJN De zaak-Van R. DE AMERIKAANSE HAVENSTAKING AANSLAG OP KASSEM Metaalstaking in Argentinië tijdelijk opgegeven Vele theorieën moeten worden herzien AMERIKAANSE ATOOMBOMMEN WERPERS TERUG NAAR FRANKRIJK? AG: ƒ1,80 1,60 lAS 0,63 0,52 AG: ƒ1,80 1,65 0,75 AMWOHST 0,32 TERNEUZEN Fnnkerlng bjj abonnament: Terneuzen, Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 et DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel». advertenties)5 regels 1,Iedere regel meet 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vrijwel ieder Brits onderdaan of inwoner van de Ierse republiek kan in aanmerking komen voor het lidmaatschap van het Engelse Lagerhuis. Uitgesloten hiervan zijn alleen geestelijken, adellijke personen, zwakzinnigen, misdadigers en zij die in de voorgaande vijf jaar verkiezingszwendel hebben gepleegd. De candidaten voor het parlement vallen in twee groepen uiteen, te weten de vertegenwoordigers van de politieke partijen en de partijlozen. Ieder van hen heeft tien man nodig, die zijn plaatselijke candidatuur steunen. Een partijloze kan met de steun van deze tien lieden zichzelf candidaat stellen, maar iemand, van een partij kan pas na selectie binnen de partij worden voorgedragen. PLAATSELIJKE ZELF- STAN DIGHEID Sinds de laatste wereldoorlog geven de plaatselijke afdelingen an de politieke partijen blijk van een zeer onafhankelijke geest. Zonder hun nationaal hoofdbe stuur er in te kennen, zetten zij plaatselijke candidaten op de lijst voor dat district. Als gevolg hiervan is het niet onmogelijk, dat een vooraan staand politicus, die verhuisd is naar een ander district en die door het hoofdbestuur weer graag in het Lagerhuis geplaatst zou worden, door zijn district niet op de candidatenlijst wordt gezet, omdat men daar een andere ge gadigde heeft, die ter plaatse be kender en populairder is. Het kan soms jaren duren voordat zo'n verplaatste politicus van naam weer een kans krijgt. Iemand die candidaat staat in een bepaald district, moet een borgsom van 150 pond storten, die hij verspeelt wanneer hij bij de verkiezing in zijn district min der dan een achtste van het aan tal uitgebrachte stemmen op zijn naam krijgt. Worden er meer op zijn naam uitgebracht, dan krijgt hij zijn waarborgsom terug. Deze maatregel heeft men genomen om twijfelachtige figuren af te schrikken. DE PROPAGANDA MANAGER Elke candidaat heeft een agent voor de propaganda. De taak van zo'n man moet men beslist niet onderschatten. Hij moet voor al les zorgen en draagt de verant woordelijkheid, dal er niets ge beurt waardoor de Kieswet wordt geschonden en de candidaat wordt gediskwalificeerd. Zo kwam er in 1958 een regel af, waarbij het aantal auto's werd vastgesteld dat gebruikt mag worden om kiezers naar de stem lokalen te brengen. Dit aantal is maximaal 20 per candidaat. Bovendien dient de agent een wakend oog te houden op de kos ten die de eandidaat maakt in verhand met, zijn verkiezingspro paganda. Hij mag niet meer uit- H. M. de Koningin woonde gis teravond in de Kurzaal te Sche- veningen het jubileumconcert bij dat daar ter afsluiting van de viering van het veertigjarig be staan van de K.L.M. werd ge geven door het Residentie-orkest onder leiding van Willem van Otterloo. De guerilla-aetiviteit in Laos toonde woensdag tekenen van op- wring, juist op de tijd dat de v. N.-commissie naar verluidt het einde van haar missie voorbe reidt. Westelijke militaire waar nemers in Vientiane zagen reden voor ongerustheid omdat de re- bellen naar hun overtuiging in slaat zijn op elk teken de aanval len te hervatten. De New York Times" meldt dat de Britse premier en de Franse president, na de verkie zingen in Engeland, waarschijn lijk zullen worden uitgenodigd naar Washington te komen voor gemeenschappelijk overleg over de kwestie-Berlijn en het ontwapeningsvraagstuk. Men kan wel aannemen dat de V.S., na de besprekingen tussen Eisenhower en Chroesjt- sjef, begonnen zijn hun buiten landse politiek opnieuw onder de loep te nemen, aldus het blad, maar zal nog lang duren voordat deze studie voltooid zal zijn. de resultaten ervan be sproken met de bondgenoten en de uit deze gedachtenwisse- ling voortvloeiende voorstellen aan de Sowjet-Unie voorgelegd zijn als basis voor onderhande lingen. geven dan 450 pond, verhoogd niet 312 penny per kiezer in een stad en 2 pennies per kiezer op het platteland. Met dit bedrag moeten alle kosten worden ge dekt, zoals het drukken van fol ders en aanplakbiljetten, de huur van vergaderlokalen en vervoer middelen, kortom alles w at er bij zo'n verkiezingscampagne komit kijken KORT MAAR HEVIG Zo'n verkiezingscampagne duurt drie weken. De dag der verkiezingen valt traditiegetrouw op een donderdag, deze keer acht oktober en de propagandamachi ne met zijn toespraken, bijeen komsten, klank en beeld radio- uilzendingen is gisteravond ge ëindigd. Zo'n campagne duurt eigenlijk maar kort, maar een handig agent die samenwerkt met een geroutineerde candidaat legt de basis van het succes reeds lang vóór die tijd. Dit kan gebeuren door het uitvoeren van een soort enquête, waarbij men aan de weet kan komen hoe de kiezers denken en waarop men zijn krachten in de campagne moet concentreren. Ook in de verkiezingscampag nes is een soort mede. De tradi tionele meetings worden nog wel gehouden, maar het ...aarlepunt ligt niet meer op deze vorm van propaganda. De televisie heeft zijn intrede gedaan en daarmee is er een nieuwe mogelijkheid ge schapen. In 1955 heeft men van dit medium voor het eerst ge bruik gemaakt. Bij de huidige verkiezingen wa ren alle partijen het er over eens, dat de propaganda vat de leievi sie van liet allergrootste belang was. De mensen behoeven er niet uit en men kan ze benaderen ter wijl ze rustig thuis zitten onder het genot van een kopje thee. Vooral in een land als Engeland, waar niet minder dan 8'2 nu. joen teievïsieloeslelbczitters zijn, is dil een machtig medium, uoh van de radio wordt gebruik ge maakt, doch in mindere mate dan bij voorgaande verkiezingen iiet geval was. AFWIJKENDE REGELS De verkiezingen voor het Brit se pariement en de plaatselijke besturen m Engeland zijn pas sinds 1872 geheim, voorenen wa len de verkiezingen open en kon den de kiezers bemvioed worden door de landheer, hun werkge vers, de kerk en zoveel anderen. In Engeland legt men jaarlijks een lijst van kiezers aan. Deze lijsten liggen ter inzage in open bare geoouvven, zoals postkanto ren, bioliothcken enz., opdat ieder persoonlijk kan controleren of al le gegevens daarin vermeld over zijn persoon juist zijn. Men heeft dan gelegenheid bij het constate ren van een abuis hierover mede- meling te doen, opdat het regis ter kan worden verbeterd. Alle personen die hun mede werking in stemlokalen verlenen moeten een verklaring onder tekenen, waarin ze onderschrij ven zich geheel aan de regels Ie zullen houden. Vóórdat het stem lokaal opengaat, toont de voorzit ter van het stembureau de lege stembus, waarna de bus gesloten en verzegeld wordt. De binnengekomen kiezers moeten bij de voorzitter aantonen dat hun naam in het register van kiezers voorkomt, waarna ze een stembiljet ontvangen, dal afge stempeld wordt door het stembu reau, terwijl genoteerd wordt dat kiezer is geweest. Dit laatste ga randeert dat niemand twee maal kan stemmen. In Engeland be hoeft de kiezer geen hokje rood te maken, maar hij geeft door middel van een kruisje de naam van de kandidaat van zijn keuze aan. De namen van dc candidaten staan in alfabetische volgorde op het slembiljet gedrukt, zonder vermelding van de eventuele par tij waartoe zij behoren. Het biljet wordt opgevouwen en zo in de bus gedeponeerd. DE TELLING Aan het einde van de stemdag worden al de siembu sen bij de lokalen opgeh; - ld om op een cen trale plaats geopend te worden, waarna met het tellen der uitge brachte stemmen kan worden be gonnen. Sinds 1948 wordt er pas in En geland gestemd volgens het prin cipe van één man één stem. Voor dien was dat anders en brachten verschillennde categorieën twee maal hun stem uit, onder andere studenten en zakenlieden om maar een voorbeeld te noemen, die zowel geboekt stonden in de plaats waar hun universiteit of zaak gevestigd was als ook in de plaats waar zij woonden In een district behaald een can didaat de overwinning, wanneer hij de meeste stemmen op zich verzameld heeft. Alie andere can didaten, ook al verschilt de 2de enkele stemmen van de 1ste, val len af. Alleen nummer één, de gekozen candidaat, is de verte genwoordiger van het district in het Lagerhuis. Heel Engeland wacht vandaag niet spanning de uitslag van deze nieuwe verkiezingen af. Het voor onderzoek naar de publieke opi- niet heeft aangetoond, dat een conservatieve zege wel tc ver wachten is, maar och, er kunnen soms zulke rare dingen gebeu ren. Slechts wanneer de stemmen geteld zijn heef tmen zekerheid. Bij een instorting in een kolen mijn bij Charleroi zijn woensdag morgen twee Italiaanse mijnwer kers om het leven gekomen en twee Belgische zwaar gewond. fAd- entie) De aankomst van de kroonprins van Marokko, prins Moelay Has san. in Parijs houdt verband met de huidige situatie in Algerië on danks de krachitge ontkenningen van de prins, die zegt dat hij slechts voor zuiver particuliere aangelegenheden in Parijs is. Er zijn geen officiële afspra ken gemaakt met generaal De Gaulle of de minister van Bui tenlandse Zaken, maar de prins cn de Franse regeringsleiders zullen met elkaar in verbinding treden, indien noodzakelijk zon der de minste publiciteit, zo is woensdag vernomen. De koning van Marokko heeft generaal De Gaullc meegedeeld, dat hij hem nog gaarne zal ont- Amerika heeft woensdag in de algemene vergadering van de Verenigde Naties de Russische suggestie voor een V.N.-confe- rentie over uitwisseling van er varingen in de ruimte gesteund. Cabot Lodge zei dit nieuwe ini tiatief in de Sowj et-politiek toe te juichen en hoopte dat men nu zou kunnen komen tot de oprich ting van een V.N.-commissie voor de ruimte. (De reeds bestaande commissie, die door Rusland wordt geboy cot, werd op een ad hoc-basis op gericht.) Premier Chroesjtsjef van de Sowjet-Unie heeft dinsdag op een massavergadering in Wladiwo- stok gezegd dat men met volhar ding en geduld moet streven naar een goed wederzijds begrip tus sen de Russen en Amerikanen als waarborg voor een duurzame wereldvrede. Maar op het stuk van onze maatschappelijke stel sels zullen wij en de Amerikaan se zakenlieden nooit een gemeen schappelijke taal vinden. Laat hen onder het kapitalisme leven en ons onder het communisme en dan zien wie beter af is. De strijd voor de vrede is echter nu de voornaamste taak en daarvoor moeten we ons met alle kracht inzetten, aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef herhaalde dat hij het prettig vond met Eisenhower te praten. Eisenhower is een wijs mens die de ernst van de inter nationale toestand goed begrijpt. Chroesjtsjef vertelde dat hij Eisenhowers mening had ge vraagd over de uitlating van een vooraanstaand Westelijk staats- Advertentie 1 altijd lekker op de boterham volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. man dat hij, Chroesjtsjef, bang was voor oorlog en ei' dus nooit een zou beginnen. Eisenhower had geantwoord dat hij militair is en er toch eerlijk voor moest uitkomen zeer bang voor oorlog te zijn. Chroesjtsjef vervolgde: „Slechts een man zonder verstand kan in onze tijd onbekommerd zijn vóór oorlog. Maar het wordt een an dere kwestie als een land oorlog wordt opgedrongen. In dat geval zou het onbevreesd moeten zijn omdat vrees de dood zou be tekenen. Vrijheid en onafhankelijkheid moeten krachtig verdedigd wor den, maar het is onverstandig net zo naar oorlog te verlangen als een haan gek is op kliekjes". „Op de topconferentie, die blijk baar misschien deze herfst of winter gehouden zal worden, zal de gedachtenwisseling over de vraagstukken die de volkeren verontrusten, doorgaan" aldus de Russische premier. Hij betoogde voorts dat zijn re cente bezoek aan Peking de so lidariteit van China en Rusland bij hun streven naar een gemeen schappelijk doel duidelijk heeft aangetoond. In Amerika was hem eens te meer de juistheid en kracht van het Marxisme-Leninis- me opgevallen. Kapitalisme be slaat uit genadeloze exploitatie van het werk van miljoenen, aldus de Russische leider. Vele Oostduitse hamer- cn kompasvlaggen, die dinsdag boven West-Berlijn verschenen, wapperden woensdagochtend weer van de stations van de Ber- lijnse U-bahn. De Westberlijnse politie liet ze hengen. Dinsdag werden zes Westber lijnse politiemannen gewond in gevechten met communistische spoormannen bij de verwijdering van 70 van de meer dan 90 Oost duitse vlaggen. Dc Westberlijnse politie wacht nu nieuwe instructies van het westelijk stadsbestuur af. moeten. In augustus kon een ont moeting niet doorgaan wegens ziekte van de koning en de groeiende politieke moeilijkheden in Marokko. Functionarissen van het kabi net van de president hebben ver klaard dat de uitnodiging aan koning Mohammed van kracht blijft en dat hij een welkome gast zal zijn. De koning van Marokko heeft stilzwijgendheid in acht geno men na de verklaring van De Gaulle over zelfbeschikking voor Algerië. Dit in tegenstelling tot de openlijke instemming die pre sident Bourguiba van Tunesië zo spoedig betuigde. In Tunesië ziet men uit naar beëindiging van de strijd in Al gerië, al was het slechts om de circa 11.000 Algerijnse opstande lingen kwijt te raken die op Tunesisch gebied hun tenten heb ben opgeslagen en die voortdu rend druk op president Bour guiba uitoefenen. In Marokko hebben de auto riteiten te maken met binnen landse moeilijkheden. Er heerst grote verdeeldheid in de nationalistische Istiqlalpar- tij. De koning zou gaarne zien dat er vrede in Algerië komt, maar er zijn politieke groepen die van mening zijn dat voort duren van de onrust in Algerië de mogelijkheid verschaft om tot eigen voordeel in troebel water te vissen. W. „van R., marconist van het Ned. schip „Utrecht", heeft voor de rechtbank te Boston verklaard niet schuldig- te zijn aan de hem ten laste gelegde moord op de 23- jarige Amerikaanse Lynn Kauff- man, wier lijk drijvende in de ha ven van Boston is aangetroffen. De commissie van onderzoek die dinsdag door president Eisenhower is benoemd in ver band met de toepassing van de wet van Taft en Hartley op de havenstaking, heeft woensdag voor het eerst vergaderd. De juridische adviseur van de bond van havenarbeiders, Louis Haldman, heeft voor deze commissie verklaard dat de bond de door de werkgevers ge boden arbeidsvoorwaarden niet kan aanvaarden. De werkgevers willen volgens hem in ruil voor enkele concessies automatie in voeren, wat het ontslag van vele havenarbeiders zou mee brengen. In een uitzending van radio- Bagdad, die in Tel Aviv is ge hoord, is meegedeeld dat er een aanslag is gepleegd op premier Abdoel Karim Kassem van Irak. Hij werd, toen hij in een auto reed, door een kogel in de schou der gewond. De verwonding is niet ernstig, aldus een door de militaire gou verneur uitgegeven communiqué. De aanslag is gepleegd toen de premier in het centrum van Eagdad reed. Generaal Kassem is naar een ziekenhuis gebracht. In het com muniqué wordt gezegd, dat zijn toestand beslist geen zorg baart. In een tweede communiqué kondigt de militaire gouverneur een uitgaansverbod voor Bagdad en omgeving van 21 tot 5 uur af. De vakbondsleiders van de 150.000 Argentijnse Metaalarbei ders, die sinds 24 augustus in staking zijn, hebben besloten de staking gedurende een week te schorsen om hervatting der on derhandelingen mogelijk te maken. De arbeiders eisen een loonsverhoging van 70 procent. De Russische maanraket zet haar tocht precies in de tevoren bepaalde baan voort, om 20.00 uur Moskouse tijd (18.00 uur Ned. tijd). Donderdag bevond zij zich op 126.000 km van de maan op haar uitreis van de aarde, al dus het Russische persbureau „Tass". Het interplanetaire station zal naar verwacht wordt op 10 okto ber het punt van zijn baan berei ken dat het verst van de aarde verwijderd is. Deze afstand zal 470.000 km zijn. Later zal zij dichter bij de aarde komen en op 18 oktober zal Loenik 3 de aarde passeren in noordzuidelijke richting. De korste afstand tussen aard oppervlak en het interplanetaire station zal ongeveer 40.000 km zijn. De gegevens die op 6 oktober van het interplanetaire station werden verkregen bevestigen dat de apparatuur voor wetenschap pelijke metingen, het bepalen van de temperatuur en de energie voorziening op normale wijze werken. Op 8 oktober zullen van 15.00 tot 16.00 uur (Ned. tijd) weder om gegevens naar de aarde wor den uitgezonden. De Britse radiotelescoop van Jodrell Bank heeft woensdag middag signalen opgevangen van de Russische maanraket. Na Loenik drie woensdag gedu rende een uur te hebben ge volgd, werd meegedeeld dat de raket een graad afweek van de koers die de Russen het laatst voorspeld hadden. Dr. Davies, de onderdirecteur van deze grootste luisterpost ter wereld, zei dat dit in het geheel niet wil zeggen dat de Russen be langrijke vergissingen hebben gemaakt bij de baan der raket. ,,Een afwijking van slechts een graad na drie dagen be tekent een enorme mare van nauwkeurigheid", zei hij. De radiotelescoop van Jodrell Bank kon slechts op een van de beide frequenties signalen op vangen. De signalen waren an ders dan dinsdag toen Loenik in de buurt van de maan kwam en waren gelijk aan die welke daar voor gehoord werden. Prof. G. Rosenberg schreef in „Izwestia" dat de naspeuringen een radikale herziening van de denkbeelden over het noorder licht en het aardmagnetisme teweeg zouden brengen. Volgens prof. Kóekarkin zal de structuur van de maan naar alle waarschijnlijkheid anders blij ken te zijn dan die van de aarde. Pas verkregen gegeven nopen de geleerden vele theorieën te her zien. Deze gegevens bevestigen, aldus deze Russische geleerde, de Marxistische opvattingen over het onbepaalde vormen van de materie. Hij voegde er aan toe dat het reeds gemakkelijk was gebleken radiocontact met ruimtevoertui gen te onderhouden. „Tass" verklaarde eerder op de dag dat Russische deskundi gen 'speciale methoden hadden ontwikkeld voor baanberekening en het controleren van apparaten in de ruimte en dat dergelijke stations in de toekomst mogelijk in een baan om mars en venus zouden worden gezonden. De Russische professor Kóe karkin schreef woensdag in het vakbewegingsblad „Troed" dat de Loenik. 3 door de bewoners van het noordelijk halfrond van de aarde kan worden waargeno men met eenvoudige optische instrumenten wanneer de maan raket na haar reis om de maan de aarde passeert. De Russische astronoom Mar kof heeft het persbureau Tass meegedeeld dat inlichtingen uit Hongarije en Zweden over ver anderingen op de maan toen de tweede Loenik dit hemellichaam trof, nieuwe gegevens hebben verstrekt over de zogenaamde zeeën op de maan. Woensdagochtend zijn boven de uitgestrekte oerbossen van Zuid-Suriname talrijke opspo- rinsvluchten uitgevoerd nadat een „Aerocommander" tweemo- torig vliegtuig van de „operatie Sprinkhaan" voor dc aanleg van vliegvelden in het binnenland vermist werd. In de morgenuren werd in Paramaribo vernomen, dat het vliegtuig als wrak is aangetroffen enkele kilometers naast de „Air strip" die nabij de Paloemeu- rivier is aangelegd. Het toestel ligt er met de staart in de hoogte. Van overlevenden is nog geen spoor gevonden. Het vliegtuig had twee man aan boord. Er zijn nu ook militairen in het opspo ringswerk ingeschakeld. De „Aerocommander" was dins dagmiddag van de Tafelberg ver- De stafchef van de Franse luchtmacht, generaal Houhaud, heeft bij een bezoek aan het hoofdkwartier van de Ameri kaanse strategische luchtmacht te Omaha te kennen gegeven, dat er gewerkt wordt aan een com promis in het Frans-Amerikaan se geschil betreffende de statio nering van Amerikaanse kern bommenwerpers in Frankrijk. Zoals bekend trokken de Ame rikanen in dit voorjaar ongeveer 250 vliegtuigen uit Frankrijk te rug, nadat president De Gaulle hun had laten weten dat de V. S. niet langer kernwapens in Frank rijk mochten opslaan, als dit land niet mocht delen in de Ameri kaanse atoomgeheimen. Generaal Houhaud verklaarde dat er onderhandelingen aan de gang zijn en dat „het geschil zeer zeker zal worden opgelost op een wijze die bevredigend zal zijn voor de belangen van de vrije we reld". Hij liet niet blijken, of Frankrijk zal delen in dc atoom geheimen van de V. S. Wel zin speelde hij er op, dat de Ameri kaanse vliegtuigen met hun kernwapens naar Frankrijk zul len terugkeren. De Ver.Staten en Frankrijk zullen spoedig tot een vergelijk komen over het wederom statio neren ven Amerikaanse atoom- bommenwerpers in Frankrijk. Dit heeft dinsdagavond de Fran se generaal Jouhaux voorspéld, die in Amerika een reis maakt langs militaire basis en wapen fabrieken. Hij zei dat er al on derhandelingen gaande zijn. trokken voor het afwerpen van materiaal bij de zuidgrens (dicht bij de Paloemeurivier) waar de firma „Lareco" een vliegveldje aanlegt. In Paramaribo is bekendge maakt, dat er geen hoop meer is, dat de beide inzittenden van de „Aerocommander" het vliegtuig ongeluk hebben overleefd. Het vliegtuig is neergestort dichtbij een van de kleine vlieg- bases in het gebied van de Paloemeurivier in Zuid-Suri- name. WEINIG WIND. Ook woensdag bleven ooste lijke winden vrij droge lucht naar ons land aanvoeren, waar in geen bewolking voorkwam, en waarin de temperaturen op liepen tot 17 a 23 graden. Toch vertoonden de weerkaarten wel enige verandering. Het hoge- drukgebied. dat de laatste da gen boven Midden-Europa aan wezig was, werd minder krach tig, en over Frankrijk kwam een frontale zóne naderbij, die daar plaatselijk regen van be tekenis bracht. De bijbehoren de wolkenschermen waren woensdagavond echter nog maar nauwelijks Parijs gepas seerd. Verwacht wordt, dat vandaag het droge en overwegend zon nige weer bij ons aanhoudt; er zal weinig wind zijn. Maar in het zuidwesten van het land zal later wat bewolking komen bin nendrijven. De temperaturen zullen de zelfde zijn als woensdag of iets lager. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. WEINIG WIND. Droog en overwegend zonnig, maar later in het zuidwesten van het land wat bewolking. Weinig wind, dezelfde maximumtem peraturen als gisteren of iets lagere. VRIJDAG 9 OKTOBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n. m. 6.31 7.11 7.06 7.46 7.46 8.26 7.56 8.36 ZON MAAN op onder op onder Sept. 8 6.51 18.04 13.40 22.43 9 6.52 18.02 14.29 23.49 10 6.54 18.00 15.09 11 6.56 17.57 15.43 0.58

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1