UIT DE PROVINCIE IIADKj TE LEV Kantong credit te Terneuzen GROOTTE-SORTERING VOOR UIEN AXEL GRAAUW. HULST OVERSLAG. SAS VAN GENT. IJZENDIJKE- 6 van deze vrolijke eierdopjes met bijpassende lepeltjes extra voordelig hij super bouillonblokken AGENDA DE HERVORMDE KERKBOUW ACTIE Opiniepeiling voor de Britse verkiezingen ZAAMSLAG PROV. RAAD VOOR VOLKSGEZONDHEID IN ZEELAND Donderdag 15 oktober zal in de vergaderzaal van de provinciale staten aan de Groenmarkt te Middelburg de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zee land worden geïnstalleerd. Voor zitter van deze raad is mr. dr. A. J. J. M. Mes, secretaris is de heer M. F. de Jonge. TERNEUZEN Nieuwe voorzitter „Harmonie Terneuzen". Op de ledenvergadering van de ..Harmonie Terneuzen" werd op voorstel van het bestuur tot voorzitter gekozen de heer J. F. Filius en tot bestuurslid de heer W. Bliek. Gemeentelijke badinrichting. tv gemeentelijke badinrichting werd in de afgelopen maand sep tember 1959 door totaal 2146 per sonen bezocht. In de maand daarvoor bedroeg dit aantal 2281. De Kunstkring „S.M.A.B." opent zijn winterseizoen op voortreffelijke wijze. Het bestuur van de Terneuzense Kunstkring S. M. A. B. (in de volksmonu leelt nog veel meer de oude naam „Het spaarfonds") heeft voor de opening van haar winterseizoen wellicht geen bete re keus kunnen maken dan door de toneelgroep „Studio" geduren de drie avonuen de thriller „De Kluis", een detective-spel van Ag ine Cnristie, te laten opvoe ren. M andag- en gisteravond heeft teil ns een tot de laatste plaats tvez Concertgebouw ervan ge not :t en ook vanavond zullen de .talrijke toeschouwers worden meegesleept door de inhoud van het stuk en de wijze waarop het gebracht wordt. Alle lof voor het bestuur van het Spaarfonds. Bij de aanvang heette de voor zitter. de heer L. Doorns, de tal rijke aanwezigen van harte wel kom. Hij wees er verder op, dat binnenkort de algemene leden vergadering zal plaats hebben en hij drong er met klem op aan deze vergadering te bezoeken. Het bestuur doet alle moeite en spaart geen kosten om het ieder naar de zin te maken. Het is het gehele jaar door in touw itr, voor liet winterseizoen een zó goed mogelijk programma sa men te stellen. Dan is het niet Brettig dat de vergadering slecht wordt bezocht en sommigen ach teraf kritiek hebben. Beter ware het wanneer deze mensen hun mening ten beste gave tegenover het bestuur, omdat dit graag naai opbouwende kritiek luistert. De voorzitter kondigde ook nog een aantrekkelijke verloting aan met waardevolle prijzen. EXPORT VAN APPELS EN PEREN De Nederlandse appelen ens peren, tengevolge van de zon en warmte mooier en smakelij ker dan ooit tevoren, blijven op de buitenlandse markten grote belangstelling ondervinden. Het kwantum dat wekelijks de grens overgaat, wordt nog elke week groter. In de periode van 2026 sep tember werden, volgens het Uit voer Controle Bureau voor tuin- bouwprodükten niet minder dan <867 ton appelen en 3954 ton pe ren uit ons land geëxporteerd. Dat it een kwantum, dat nog niet dikwijls omstreeks deze tijd •van het jaar werd bereikt. West-Duitsland was de voor naamste afnemer, n.l. 4604 ton appelen en 3080 ton peren m deze betreffende week. Luxemburg nam 48 ton appe len af en Engeland 213 ton, ter wijl er ook nog 2 ton naar Afri ka ging. Bij de peren bezette België met 331 ton de tweede plaats, örect gevolgd door Finland dat in deze week 310 ton peren uit Nederland betrok. Naar Enge land werden toen 105 ton peren verzonden, naar Frankrijk 53 son, naar Afrika 2 ton, Ierland <0 ton en Oostenrijk 33 ton. Het Nederlandse fruit is dus weï gevraagd in vele landen en door deze grote vraag blijven de prijzen ook aan de vaste kant. Overleg tussen het Uitvoer Controle Bureau voor tuinbouw- produkten en het ministerie van Landbouw en Visserij heeft er toe geleid dat is besloten in de periode tot 1 mei 1960 dispen satie te verlenen van het sor teringsvoorschrift voor uien dat bepaalde dat gewone uien gesorteerd moeten worden met mi maximum verschil van 20 mm. doorsnede per verpak- üngseenheid. Deze dispensatie is verleend wegens de bijzondere omstan iëgheden van de uienoogst ver oorzaakt door de droogte. Er is echter bij bepaald dat uitsluitend voor uien, bestemd voor het Verenigd Koninkrijk en TQrc een sortering van gewone mp n zal worden toegestaan waarbij het verschil tussen de grootste en kleinste ui per ver pakkingseenheid niet meer be draagt dan 30 mm. Met toestemming van het ministerie van Landbouw en Visserij is besloten dat met in gang van 5 oktober deze gewij aigde sortering voor uitvoer zal worden toegelaten. Agathe Christie verstaat de kunst als bijna geen ander om in haar thrillers alle ingrediënten te gebruiken die naar een bijna niet te dragen spanning voeren. Zo ook in „De Kluis", het stuk dat gedurende deze drie dagen wordt opgevoerd. De inhoud nu bekend maken zou een desillusie betekenen voor de bezoekers van hedenavond. Daarom willen wij er verder niets over zeggen. Al leen dit: „er wordt een moord gepleegd en een ieder staat onder verdenking." Als goede thriller heeft dit stuk ook vrolijke momenten en deze mengeling van humor en spanning gaven de juiste sfeer aan deze avond. Alle dames en heren, die in dit uitermate boeiend en spannend detective-spel optreden, vervul den hun rol op sublieme wijze, zodat de leden van S.M.A.B. een genotvolle avond hebben doorge bracht. Daarbij speelden décers van Weynand Gijzen en de regie van Fred Sterneberg een niet onbe- langrijke rol. Dat de actrices en acteurs een hartelijk en langdurig applaus kregen van een dankbaar publiek behoeft geen betoog. Brandje. Dinsdagnamiddag te ongeveer half zes brak door onbekende oorzaak brand uit in een oud schuurtje achter in de tuin van de Landbouwvoorlichtingsdienst in de Noordstraat. Het is een gebouwtje dat mo menteel in gebruik is bij de Technische School en dienst doet als opslagplaats van niet meer bruikbare goederen, zoals oud papier en dergelijke. De brandweer, die vlug ter plaatse was, had het brandje spoedig geblust, zodat de schade niet groot is. Jaarvergadering P. v. d. A. De Afdeling Axel van de Partij van de Arbeid hield in „Het Cen trum" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. van Bendegem, gaf in zijn openings woord een overzicht van de poli tieke verhoudingen in Nederland, hoe deze zijn komen te liggen na de laatste vervloegde verkiezin gen. Deze verkiezingen hebben niet gebracht wat andere par tijen cr van hadden gehoopt. Men heeft de P. v. d. A. echter wel uit de regering gehouden, hoewel deze sterker is dan in 1952, toen men sprak van een politieke aardverschuiving. Nu heeft men uitgevonden dat de P.v.d.A. onhandelbaar is, om dat zij durven vragen, zekerheid willen hebben dat gemaakte af spraken ook gerealiseerd zullen worden. Het jaarverslag van de secre taresse mevr. FolkersmaStaal en van de penningmeester de heer J. Dronkers, werden goed gekeurd. Ook het beleid van de raads fractie werd goedgekeurd, nadat door de raadsleden een toelich ting was gegeven over de benoe ming van een tijdelijk wethouder. Het bestuur werd in zijn ge heel herkozen. De heer C. van Bendegem werd aangewezen als afgevaardigde naar het op 31 oktober e Goes te houden voorcongres, alsmede naar het twee-jaarlijkse congres te Amsterdam. Bosbrand. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontstond gistermiddag brand in het bos van de heer De S. uit Nieuw-Namen. gelegen langs de weg Hulst—Graauw. Eerst werd de brandweer van Graauw gealarmeerd, doch toen de brand een grotere omvang verkreeg, werden ook de brand weren van Hulst en Hontenisse, onder wier grondgebied het bos ligt, gealarmeerd. Met vereende krachten slaagde men er tenslotte in de brand in te sluiten. Sociale werkplaats. Dinsdagmorgen heeft de Staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, te Hulst de nieuwe beschutte werkplaats van de Stichting Sociale Werkplaats „Hulster Ambacht" officiëel ge opend. Bij deze plechtigheid wa ren met de besturen van de sa menwerkende gemeenten onder meer aanwezig de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. De Casembroot, en autoriteiten op sociaal, kerke lijk en charitatief gebied. Na een welkomstwoord door de stichtingsvoorzitter, de heer A. L. S. Lockefeer, richtte de Staats secretaris zich in waarderende bewoordingen tot het bestuur. Een rondgang door de gebou wen besloot deze officiële ope ning. Brand op de wallen cn Liniedijk. Vermoedelijk door het wegwer pen van een eindje sigaret ont stond er brand op de stadswallen nabij de Gentsepoort en op de Liniedijk. Daar men vreesde dat de belendende bossen nabij de Liniedijk in brand zouden gera ken nam de brandweer de nodige maatregelen, om zulks te voor komen. De brand op de Liniedijk en op de stadswallen waren spoe dig geblust. Men kan met de ernstige droogte niet genoeg op passen bij het wegwerpen van brandend rookgerei of lucifers. Kermis. De jaarlijkse oktober-kermis behoort wederom tot het verle den. Deze kermis, een der iaatste in het land van Hulst, werd voor al zondag en maandag zeer druk bezocht. De café's cn kermis attracties maakten goede zaken. Vooral de attractie met de Shet- land-ponys had groot succes bij de jeugd. De toneelvereniging „Camera van Rhetorica' had voor een schitterend kermisprogram- ma gezorgd. Alle drie de dagen, dat een uitvoering plaats vond, was de zaal van het St. Posephs- patronaat geheel bezet. Opge voerd werd het Vlaamse blijspel van Oscar Ferket „De Prog- nostiek-burgemeester." De dilet tanten oogsten een geweldig suc ces. Alles bracht wederom een gezellige drukte mede. Wielerwedstrijd voor nieuwelingen. Ter gelegenheid van de okto- berkermis werd de traditionele wielerwedstrijd rond Hulst ver reden op het parcours binnen de stadwallen. De 31 nieuwelingen, die hieraan deelnamen hebben het talrijke publiek waar voor hun komst gegeven want er werd zeer hard gereden. Beurtelings probeerden zij alleen weg te ge raken, doch niemand slaagde hierin. Jo Verburgt uit Kortgene won tenslotte de felle eindspurt. 1. Jo Verburgt, Kortgene, 74 km 1 uur 49 m.2. Leo van Don gen, Made; 3. L. Motke, Roer mond; 4. Johan van 't Geloof, Made; 5. J. Stolk, R'dam; 6 Th. Verschuren, St. Jansteen; 7. B. Franssens, Ubachsberg; 8. Jac. de Koning, Breda; 9. Ant. Bas- tiaansen. Kruisland en 10. Henk de Waal, Axel. Prijsschieting. In het lokaal bij de heer Achiel Hillaert alhier werd een prijs schieting gehouden, waaraan 64 schutters deelnamen. De uitslag was: Hoogvogel: E. Coppieters; le zijvogel: Eduard de Meij; 2e zijvogel: Mattheus Koemans. Het grootste aantal vogels werd afgeschoten door de heer Eduard de Meij met 8 stuks. Het merkwaardige was dat de heer De Meij bij de eerste drie volgende schoten zes vogels naar beneden haalde, n.l. le schot een zij vogel met 2 kleine; 2e schot 2 kleine vogels; 3e schot 1 kleine vogel; 5e en 6e schot ieder één vogel. Het Rode Kruis te Sas van Geilt viert haar 5-.jarig be staan. Donderdag a.s. viert de afde ling Sas van Gent, bestaande uit de gemeenten Sas v. Gent, West- dorpe en Philippine haar 5-jarig bestaan. Dit feit wil het bestuur niet onopgemerkt laten voorbij gaan en wordt in het sociale ge bouw van de N.V. Stijfsel- en Glucosefabriek Sas van Gent te Sas van Gent een feest- en jubi leumvergadering gehouden. Deze bijeenkomst is gratis toeganke lijk voor leden en hun introdu- cees. Er is gratis vervoer heen en terug met autobussen van de Z.V.T.M. Muziekgezelschap op bezoek. Zondag j.l. bracht het Konink lijk Muziekgezelschap „De Vre de" uit St. Amandsberg (België) een bezoek aan Sas van Gent. Bovengenoemde fanfare maakte op eigen gelegenheid een uit stapje. Onder vrolijke klanken werd een mars door de gemeen te gemaakt, waarbij zo nu en dan een café werd aangedaan om de kelen te smeren. Zeer vol daan over hun uitstapje en over consumpties, keerden de gasten 's avonds naar St. Amandsberg terug. Voetbalwedstrijd Evenals voorgaande jaren heeft ook dit jaar het voetbal elftal van de Glas- en Fosfaat- fabriek zondag j.l. een overwin ning behaald op de kampioen van de Saint-Gobain competitie. Met een 21 nederlaag moesten de „mineurs" uit Sain-Bel naar het verre zuiden terugkeren. Al spoedig bleek dat de beide ploegen gelijkwaardige partners waren, hoewel gezegd moet wor den dat de Franse ploeg een iets betere techniek had. De Sasse verdediging was echter zeer hecht en de aanvallen der gasten werden telkens in de kiem ge smoord. Toch waren het de Fransen die het eerste doelpunt zouden maken, doch W. Schef- fer van de gastheren maakte spoedig bij een mooie voorzet ge lijk. Hiermede ging de rust in. Na de rust waren het vooral de gastheren die de aanval leidden en bij een toegekende strafschop kon Scheffer zijn ploeg de lei ding bezorgen, waarmede ook het einde kwam. Aan een gezamenlijke maaltijd in hotel „Centraal" werd de ver broedering voortgezet. Behendigheidswedstrijd met tractoren. Door de leden van de R.K. Jon ge Boerenstand, afd. West Z. Vlaanderen werden zaterdag op met Marktplein alhier behendig heidswedstrijden gehouden met tractoren. Voor deze wedstrijd bestond een flinke deelname en grote publieke belangstelling. De volgende handelingen moes ten worden verricht: Ringsteken, zigzagparcours rijden, blind aan koppelen van een tweede aan hangwagen en achteruit land- bouwwagen in garage plaatsen. Burgemeester Ficq reikte na afloop de prijzen uit. De wissel- DOE HET ZO: vraac/ uw winkelier ile deelname- enveloppe. Sluit 20 Oxo merkjes in (op elk blok vindt u er 2!) met 10 postzegels van 12 cent, en lees verder aandachtig onze aanwij zingen. Verzenden aan: Nederlandse Oxo Maatsclilippij n.V. Postbus 988 Rotterdam Geef uw soepen en sausen de volle kracht en de lekkere smaak van prima rundvlees met Oxo super bouillonblokken enwordt binnen een paar dagen 6 vrolijke eierdopjes met bijpassende lepeltjes rijker: kleuren: rood, geel, blauw, grijs, zwart en groen. -.rif I SUPER BOUILLONBLOKKEN prijs per blok voor 1 liter 15 ct. WOENSDAG 7 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur: „Gij zult niet be geren". DONDERDAG 8 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter. 8 uur: „De gouden regen van het geluk'*'. De opbrengst van de kerken- bouwactie der Nederlands Her vormde kerk, die op 26 september j.l. begonnen is bedraagt op het ogenblik ƒ2.281:908. Dit bedrag is samengesteld uit giften, die per giro ontvangen werden en omvat nog geen giften van de zogenaamde bezoekers actie. Volgens verschillende opinie peilingen weet dertieneneenhalf procent van het Britse kiezers corps nog niet op welke partij het donderdag zal stemmen. Voorzover bekend, is enkele da gen voor parlementsverkiezingen de onzekerheid nog nooit zo groot geweest als thans. beker kwam in bezit van Frits van Damme met 85 str.p. 2. Fr. Haverbeke met 95 str. p; 3. R. Cuelenaere 105 str. p; 4. G. de Badts, 110 str. p; 5. A. van Waes 120 str. d; 6. L. Pieters 120 str. p; 7i H. Tas 125 str. p; 8. E. Verketh i25 str. p; 9. R. Buijck 130 str. p. en 10. H. Goethals 135 str. p. Uitslag schieting. Aan een door de plaatselijke V.V.V. uitgeschreven schieting namen 66 schutters, deel. Er werd geschoten op tweeliggende wip pen. De uitslag was: le hoogvogel: Aug Provoost, Biervliet; 2e hoogvogel: A. Boeye, Biervliet; le en 2e zijvogel: J. van Waterschoot, Lamswaarde; 3e zijvogel: P. va'n de Broeke, IJzendijke; 4e zij vogel: R. Claeijs, Watervliet; le kal: J. Lauwers, Lafns waarde; 2e kal: C. Moens, Bentille B.3e kal: Cyr. Mus- sche, IJzendijke; 4e kal: Jos. Neve, Waterlandkerkje. Na afloop concerteerde „Ge duld Overwint" in de kiosk op de Markt. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier werden als gevon den aangegeven onderstaande voorwerpen, welke terug te be komen zijn bij de daarachter ver meld adressen: Damesbroche, Axelsestraat 51; regenjas, Koepoortstraat 12 en huissleutel. Hoek van den Dijk, B 155. Zitting van 6 olct. 1959. J. J. de C. te Terneuzen was op 12 september met zijn brom mer op de weg van Axel naar Sluiskil om watervlooien voor zijn aquarium te halen. Bij con trole door de Rijkspolitie op de weg werd geconstateerd dat de rem op zijn voorwiel niet voor 100 procent in orde was. De heer De C. verweerde zich zodanig, dat de kantonrechter het nodig vond om de zaak aan te houden tot 3 november a.s. Alsnu werd behandeld de zaak tegen de Stichting van een spaar- zegeifonds, waarvoor de voorzit ter, de heer W. J. B. te Terneu zen, was gedagvaard. De winke liers, die bij aeze Stichting zijn aangesloten, verstrekken ter be vordering van hun verkoop zegel tjes aan hun clientèle welke bij inlevering gehonoreerd worden met een geldelijke uitkering. Teneinde de omzet van de deel nemende winkeliers te bevorde ren en deze verkoop-actie nog eens extra attractief te doen zijn, wordt iedere week aan degene die in die week de meeste zegel tjes heeft ingeleverd een toeslag van 100 'A aangeboden, zodat deze zegeltjes dus de dubbele waarde hebben. De officier mr. Lebiet meende dat het alles wel in volkomen goede trouw gebeurd, maar de loterijwet wordt door deze extra uitkering overtreden, omdat de deelnemers geen overwegende invloed kunnen uitoefenen en eiste als waarschuwende boete 10. Mr. Wabeke, raadsman van de Stichting, geeft in een lang be toog verschillende voorbeelden van nagenoeg dezelfde strekking. Als de visie van de officier juist zou zijn, dan zou er bijna geen mogelijkheid meer zijn om raad sels e.d. op te lossen met de kans om hiermee een prijs te bemach tigen. Ook zouden wedstrijd- vluchten met postduiven dan ver boden moeten worden. Hij vraagt het kantongerecht bij schuldig bevinding een boete op te leggen welke een hoger beroep moge lijk maakt. De kantonrechter mr. Van der Belt vond de Stichting schuldig aan het overtreden van de loterij- wet, maar wilde rekening hou den met de goede trouw en ver oordeelde de Stichting tot een boete van 1. R. C. te Zelzate heeft met zijn brommer te Sluiskil op de Rijks weg gereden en is na het pas seren van een fietser te vlug naar rechts teruggekeerd waar door een aanrijding ontstond. Ook bleek zijn rem op liet voor wiel niet in orde te zijn. C. was zelf niet aanwezig, maar werd vertegenwoordigd door mr. C. J. van Oort te Vucht, die voor zijn cliënt de uiterste clementie vroeg. Eis 30 of 6 dagen voor het eerste feit en ƒ5 of 1 dag voor de rem. Uitspraak 15 of 3 da gen en 5 of 1 dag voor het 2de teit. Nu kwam voor het hekje O. A. D. te Sluiskil. Deze was ten laste gelegd dat in zijn weide in het tijdvak van 27 april tot 4 mei '59 koeien waren aangetroffen waar op levende larven van de runder horzel aanwezig waren. In deze zaak waren twee ge tuigen opgeroepen door de oifi- cier en door D. waren niet min der dan 4 getuigen a decharge meegebracht. D. las een lange brief voor waarin hij zijn onschuld aan toont en beweert dat de ambte naren van de L.V.D. willekeurig te werk zijn gegaan bij 't onder zoek. Er volgt een lang verhoor waar bij de ambtenaren van de R.V.D. bezwarende verklaringen afleg gen en de getuigen a decharge ontlastende verklaringen. De vader van D. verklaarde onder ede, dat hij de dieren ge wassen heeft, maar dat deze spo ren op Koninginnedag zijn weg- geregend, waardoor de opspo ringsambtenaren geen sporen van het wassen hebben gezien. Deze getuige begrijpt niet, dat hij slechts getuige is en geen verdachte. Hierover windt hij zich enigszins op. De officier nam wel aan dat D. handelingen heett verricht, die ten doel hebben de larven te bestrijden. Maar dit is niet wat ten laste is gelegd. Het gaat er om „zijn er levende larven of niet". En deze waren er op 4 mei, daar gaat het om. Hij eiste 10 of 2 dagen. Uitspraak 6 of 1 dag. Opnieuw dient de zaak tegen de landbouwer C. H. G. te 's-Gra- venpolder. Deze wordt ten laste gelegd, dat hij op 24 mei op de rijksweg te Hontenisse met zijn auto verkeerd heeft ingehaald, i ijdens deze inhaling zag hij ver keer tegemoet komen, waardoor li:j zien gedwongen zag plotse ling ai tc remmen. Door dit af remmen kwam een andere auto in moeilijkheden. In deze zitting werd de verbalisant gehooru, I evenals de autobestuurder die daardoor moeilijkheden had on- dervonden. De laatste getuige 1 concludeerde na een veelheid van woorden: „dit is een zuiver geval van snijden". Up een vraag van de verbali seerde of hij zien kon herinneren welke wagen hem tegemoet kwam, zegt hij: „Wat een vraag? Wie kijkt naar het merk en het soort wagen welke nog op de weg is als hij gesneden wordt". Lis 100 ol 20 dagen. De offi cier zeide er in het requisitoir nog bij, dat deze manier van rij den niéts minder dan waaghalze rij is. Als U zo voort gaat zal vroeg of laat er op volgen, dat uw rijbewijs wordt ingetrokken. Uitspraak 75 of 15 dagen. te brede vlasplukmachine de dijk van de EendracMpriQ te Zaamslag gereden. Toen een auto geparkeerd stond K hij niet passeren, maar des danks reed hij toch door. Eis J voor 't passeren en voor het breed zijn van de vlasplukmac ne 10, resp. 5 en 2 dagen. Uitspraak 25 en 5 of o 1 dag. A. F. J. te Boschkapelle heek runderen op andermans °r0je laten lopen. Volgens J- was afrastering door de droogte broken. Hij vond het zelf erg ve velend en zal alies doen pnni in de toekomst te voorkomen- Eis en uitspraak 10 of 2 dag over J. B. te Terneuzen had in de periode eind juli begin augustus in een tuin van een bewoner in de- Leeuwenlaan tweemaal wat komkommers meegenomen. In het verhoor zei B. dat hij graag komkommers lust en dat de eigenaar deze vorig jaari toch maar weggooide. De officier, dus U haalde deze dan maar in het nachtelijk uur weg! Laat deze overtreding voortaan achterwege anders loopt het slecht met U af. Eis en uitspraak 20 of 4 dagen. N. G. te Koewacht stond op 30 juli met een volkswagenbusje te Bas van Gent geparkeerd. Bij liet wegrijden heeft hij het andere verkeer gehinderd. Eis 40 of 8 dagen. Uitspraak 30 of 6 dagen. N. M. te Hoek reed met zijn bromfiets op de Willemskerke weg niet voldoende rechts van de rijbaan en was bij het tegemoet komen van een bestelauto niet voldoende naar rechts uitgewe ken, waardoor hij tegen de auto terecht kwam. De officier hield rekening met de vele schade welke M. zelf ge had heeft en eiste 2 x 7,50 ol 2x1 dag hechtenis. Uitspraak- x 5 of 2 x 1 dag. R. A. M. M. te Koewacht heeft op 11 augustus met zijn motoi rijwiel slingerend over de Kin derdijk te Zuiddorpe gereden M- gaf ais oorzaak op, dat zijn too- torrijwiel klakskes en porfke* maakte, doordat er een lichte storing in de motor was. M. wil de dit al lijdende herstellen. De kantonrechter geloofde dat hij last van het bier heeft gehad en dat dit de oorzaak van het slingeren was. M. gaf toe dat hij 3 glaasjes bier had gedronken, maar hiervan geen last heeft. De officier vorderde een voor waardelijke straf van 6 maande ontzegging van de bevoegdheid om een motorvoertuig te bestu ren, met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast nog onvoorwaar delijk een boete van 100 of- dagen. Uitspraak 100 of 20 da gen hechtenis. J. de W. te Hontenisse heeft op 8 juli met een tractor met ee TAMELIJK I - MARKT f)e internationale ten gisteren de lust minp van maandag koersen van de waarden waren ovei gehele linie tamelijk Wallstreet gaat de geen enkele stimula de Europese beurzei en havenstaking duu ka onverminderd v zelfs mogelijk, dat aldaar de havenarbt steunen en eveneen .uilen neerleggen Eisenhower zou o\ tussenbeide te komt -poedig een overee en de afgevaardi werkgevers en wordt bereikt. De beurzen gaven t meerde tendentie t< ander is ooi-zaak d ge, het publiek al: roepshandel zeer blijven. Hiermede activiteit van giste Damrak verklaard vers bestond nog de langstelling doorda hier aan de markt lieden hadden mi bod, waardoor la upend n.l. °P 037. prijs op tot 638% slot weer terug te tegen maandag 648%. Het verlies lipsaandelen was ge dat in deze hoek voor Duitse rekeni was. De koers stee tot 631 doch daald 629.. tegen maandaj 036'i. In AKU's gi njg om en de r~ brokkelden verder Het koersverlies be punten. Kon. Olies nationaal aangebodi den op 152.30 cir<x den de vorige slot delen kwamen o New York. -Scheepvaarten n omzetten een weiruj cultuursector was de rubberhoek vi Amsterdam Rubber DONDERDAG 8 HILVERSUM I: 1.35 Gram.; 7.30 V< 7 40 Gram.; 7.45 Mc overweging; 8.00 N >.50 Voor de vrouw standen; -9.40 Scho nram.; 10.30 Morge Voor de zieken; 11.1 12.00 Middagklok; .muziek;; 12.25 Voo :2.35 Land- en tuir 12.38 Lichte muziel 3.00 Nws; 13.15 13.20 Pianospel; 13 ziek; 14.00 Promena Gevar. muz.; 15.15 36.00 Bijbellezing; 37.00 Het verdwene jen, hoorspel; 17.30 Beursber.; 17.45 Sportrubr.; 18.30 18.50 Caus.; 19.00 Caus.; 19.15 Gram krant; 19.50 Pol. Gevar. progr.; 21.. comm. Engelse 2200 Perioaieken- Lichte muz.; 22.30 ..aalsportuitsl.; 22.. tenking; 23.00 Orp Comm. Engelse 23.35 Gram.; 23.55 HILVERSUM II 7.10 Gym.; 7.20 Gr iitatie; 8.C0 Nws; lym.; 9.10 De gro 'tr.; 9.40 Morgen' 1 - ram.10.50 Voor "1.00 Caus.; 11.15 claus.; 12.00 Dans —and- en tuinbouw Lichte muz.; 12.50 Nws; 13.15 Meded. Lichte muz.; 13. 14.00 Pianotrio; 1- i4.50 Gram; 15.05 ren en 't Conrad-n -lie): 15.45 Alt-me -6.15 Voordr.; 16 rk 17.00 Voor d azzmuz.; 18.00 Nv te muz.; 18.30 Vi :8.45 Sportpraatje; •proken verkiezing ten; 19.00 Voor de 'Tear, progr.20.0 'mroepork.20.1 22.10 Lichte muz.- 22.40 Act,; 22.55 S Caus.; 23.58 Idem >er. van 'New Yor Televisieprogi NED. TV: 20.00 weeroverz.; 20.20 J omentaire film; TV^spel; 2230 Alg zingen in Groot-Br BRUSSEL (VI.) iuz.12.30 Weert» 255 Koersen; 13.( Klass. gram.; 14.(X .6.00 Koersen; 16.C 16.17 Bachweek 17.00 Nws; 17.10 Voor de kinderen; -3.30 Voor de s< Nws; 19.30 Rep.; 1' Pol. caus.; 20.00 Jazzmuziek; 20.40 Rondetafelgesprek 2215 Intern, radii 2250 Caus.; 22.55 VLAAMS BELG KijkUit; 19.30 Nws tage; 20.30 Speelfil cursus; 22.30 Nieu

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2