Wereldhaven Antwerpen ook een Nederlands belang Gedifferentieerde ioonbeleid I OELANA Jongenskieding Terechtstelling Podola uitgesteld Kerstzegel 1959 ten bate tuberculosebestrijding De topconferentie W eerover zicht ..Belgische weekte Amsterdam Hantering van de spelregels HET POSTKANTOOR UW SPAARBANK U frwet en {pzA. A?se*t> ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Caltex Centrale nieurs aan de en ruimtevaart, ster... symbool k van de brand- g. Elke druppel len, dus: u hebt ig. Het nieuwe logelijk u deze ïigerwanden en ntsteking uitge- e benzine neemt Elke automotor nieuwe Caltex r kilometers op KLEUR-EN DOCUMENT ECHT N.V. Fa. P. J. v. d. SANDE Noordstraat Terneuzen FTankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur i. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,- pel Kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 et. Losse ru s 9 et IJE ZE WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4800 Ver-schijnt dagelijks Uitgeefster N.V. h Firma P. .1. va., de Sande. Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1.—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding; Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. (Advertentie) tun 111 it 11 tl i i-u i in i rni n i i n 111 n 11 m i n H sterk modern Het adres: De schepen van Antwerpen ■oor de havenbelangen, mr. L. Delwaide, heeft ter gelegenheid van de „Belgische week" in Amsterdam, Antwerpen ,,de tweede Nederlandse haven in de wereld" genoemd. Het Ne derlandse verkeer in de Ant werpse haven is thans groter dan dat in de Amsterdamse ha ven, alclus de heer Deiwaide, die deze stelling grondde op en kele cijfers: alleen in de bin nenvaart lopen per jaar 10.000 schepen onder Nederlandse viae dat is circa 25 pet van het totale aantal de Ant werpse haven binnen. Het Ne- rlandse verkeer in deze ha- ven steeg van 8 pet (van het t' taal) in 1938 tot 12' pet in 1958. daarmede de derde plaats bereikend. Het, totale havenver- keer steeg sinds 1938 met 70 pet; het Nederlandse verkeer met 200 pet. De vestiging in Antwerpen van belangrijke Ne derlandse bedrijven kan thans op 20 pet, geschat worden van de totale activiteit in de sector van de haven en haar belan gen. Zo is Antwerpen aldus spreker een Nederlandse re- dehjliaven bij uitstek, die een bijzonder belangrijke rol speelt voor het Nederlandse bedrijfs leven. Daar de problemen in de beide Beneluxlanden zo veelvul dig aan elkaar gelijk zijn. en daar in de Euromarkt naar grotere ruimte moet worden ge streefd. wees mr. Dewaide er STAATSSECRETARIS VAN VERKEER EN WATERSTAAT BENOEMD Naai' wij vernemen is benoemd tot staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat de heer E. G. Stij- kel, directeur-generaal voor de industrie en economie bij de Euratom-commissie te Brussel. Deze benoeming zal ingaan op 15 oktober a.s. Eildert G. Stijkel is geboren op 17 november 1918 te Arnhem. Van 1944 tot 1946 was hij aan het Ned. economisch instituut te Rotterdam werkzaam. Daarna werd hij wetenschappelijke me dewerker van het Centraal Plan bureau in Den Haag. In 1948 ging hij naar het bureau van de regeringscommissaris voor het economisch hulpprogram. Twee jaren later trad hij op als chef van het kabinet van de voorzit ter der O.E.E.S., belast met de onderhandelingen, die hebben geleid tot de totstandkoming van de Europese betalingsunie. In 1951 werd hij adjunct-directeur van het bureau van de regerings commissaris voor het E.H.P. Van 1953 tot 1958 was de heer Stij kel chef van het kabinet van de vice-president der hoge autori teit te Luxemburg, waarna hij in laatstgenoemd jaar in zijn hui dige functie trad. De nieuwbenoemde staats secretaris is liberaal. Zijn taak zal nader door de minister wor den omschreven, doch naar ver luidt, zal hij in hoofdzaak wor den belast met de internationale verkeersvraagstukken. (Advertentie) met nadruk op dat de drie Be- neluxhavens veel meer gemeen schappelijke dan tegenstrijdige belangen hebben. ..Met vreug de" constateerde hij dat het zich daarvan bewust worden zichtbaar groeit. Nederland heeft wezenlijk be lang bij de ontwikkeling en de voorspoed van de Antwerpse haven, zo vervolgde spreker. Helaas is zij wat achterop ge raakt groei van Amsterdam sedert vóór de oorlog 100 pet; Rotterdam 75 pet, Antwerpen 50 pet). Maar met de uitvoering van het. in 1956 begonnen 10-ja- renplan cl'- miljard francs) wordt de achterstand inge haald. Dat plan beoogt een verdub beling van de wateroppervlakte der voor de zeevaart bestemde dokken. 60 pet ruimere meer- gelegenheid, 1500 ha meer indu strieterrein en bovenalde tot standkoming van de ..grootste sluis van Europa", die 500 m lang, 57 m breed en 17' m diep wordt. En tenslotte de daaraan aangepaste verbete ring' van de bevaarbaarheid van de Schelde. Dit plan („niet zo gewild mo nopolistisch als Europoort." zei spreker met een ondeugend lachje) moet noodzakelijk wor den verwezenlijkt omdat Ant werpen zijn plicht verstaateen wereldhaven te blijven en dus zo spoedig mogelijk ook super tankers tot 50.000 ton moet kun nen ontvangen. (Antwerpen verwerkt 10 miljoen ton petro leum en 4 miljoen ton erts per jaar. De Antwerpen-Rijn verbin ding. „Van vitale betekenis voor Antwerpen is de verbetering' van zijn verbinding met cte Rijn. De Rijnfabriek vertegen woordigt meer dan 20 pet van het Antwerps havenverkeer". Spreker deed een beroep op begrip bij zijn Amsterdamse toehoorders: „Amsterdam heeft ook jaren lang voor een betere verbinding met de Rijn gevoch ten en deze uiteindelijk ook be komen. Nochtans was de vaar weg van Amsterdam naar de Rijn veiliger en gemakkelijker dan deze die vanuit Antwerpen door de Westerschelde en de tussenwateren moet worden ge volgd. Anderzijds bedroeg de Rijnfabriek te Amsterdam slechts 'i van deze te Antwer pen". Mr. Delwaide stelde de vraag of in die omstandigheden Nederland aan Antwerpen de mogelijkheid ener verbeterde verbinding kan weigeren die het ten behoeve van Amster dam verwezenlijkt heeft. In dit verband wees spreker er mede op dat de thans ge volgde route (Schelde. Kanaal van Zuid-Beveland, Hollands Diep) ae steeds meer toegepas te „duwvaart" onmogelijk is. Hij meent dat de nieuwe ver binding van zuid naar noord, van Antwerpen naar het Hol lands Diep. moet worden ge zocht omdat, 50 procent van het huidige verkeer door het. Ka naal van Zuid-Beveland Neder land als herkomst of als be stemming heeft. Hij meent voorts dat de re geling van dit probleem buiten iedere tegenstelling tussen Rot terdam en Antwerpen moet worden geplaatst„Door de ontwikkeling van de verkeers stromen tussen Rotterdam en Belgié heeft Rotterdam zelf be lang' bij een verbeterde verbin ding met het Belgische achter land. Toen het inmiddels gegraven kanaal urgent werd beliep de vracht van Amsterdam naar de Rijn, aldus speker, I's miljoen ton. die van Antwerpen naar de Rijn 6' miljoen ton. „Ant werpen en Nederland behoeven een goede Antwerpen-Rijnver- binding. Mogelijk biedt het Kreekrak-plan een uitgangs- illll 11 lil l i I tïliiiiil iii punt voor een gezamenlijke be E j.K.VAN D1XH00RN&Zü I nadering van die wens". g g Terloops vroeg mr. Delwaide m Nocrdstr. 23-25, Terneuzen zich af waarom dat Kreekrak- 1 plan ook een zeehaven inhoudt? Na in herinnering te hebben gebracht dat de drie Benelux- j havens 40 procent verwerken van alle continentale en 51 pro cent van alle Noord-Atlantische havens, besloot mr. Delwaide zijn rede aldusdat „indien iedere Beneluxhaven in het nieuwe Europa haar eigen taak te vervullen zal hebben en zich daarop met kracht moet voor bereiden, zij Het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid deelt het volgende mede: „Bij de toepassing van de op 31 juli 1959 aan het college van rijksbemiddelaars verstrekte al gemene aanwijzing ter hantering van de gedifferentieerde loon vorming zijn in de stichting van de arbeid enige interpretatie moeilijkheden gerezen. Op verzoek van de stichting van de arbeid heeft de regering een nader gesprek gevoerd over de gerezen moeilijkheden. Dit ge sprek had plaats op 24 augustus Suggestie om V.N.-assem blee in Moskou te laten vergaderen De IJslandse vertegenwoordi ger Thor Thors heeft maandagen leidde tot een volledige over- in de algemene vergadering van eenstemming de Ver. Naties de suggestie ge- tezamen" er voor Baan om de volgende zitting van moeten zorgen dat hun poorten naar de zee zo wijd mogelijk openblijven en dat zij de Euro- markt niet mogen laten af scheiden van het overige deel van Europa". Amerikaanse radio-uitzen dingen worden niet meer stelselmatig gestoord Sinds het verblijf van Chroesjtjef in de Ver. Staten worden de uitzendingen van de „Stem van Amerika" naar de Sowjet-Unie niet meer zo stelsel matig gestoord als voordien het g^val was. Een woordvoerder van de „Stem van Amerika" heeft maan dag hieromtrent verkaard dat bepaalde uitzendingen nog wel, doch andere niet meer worden gestoord. EISENHOWER PAST TAFT-HARTLEY WET TOE President Eisenhower heeft dinsdag de Taft-Hartley-wet van toepassing verklaard op de ha venstaking. De regering kan op grond van deze wet de arbeiders verplichten het werk te hervat ten voor een periode van tachtig dagen. De wet van Taft -en Hartley machtigt de president om via een rechtelijk bevel de stakers te dwingen weer aan het werk te gaan in gevallen waarin hij van mening is dat de staking de nationale economie in gevaar brengt. De periode van tachtig dagen is een z.g. afkoelings periode. De staking duurt nu zes dagen. Een woordvoerder van de bond van havenarbeiders heeft ge zegd: „Wij gehoorzamen de re gering altijd". In de siaalstaking, die nu 84 dagen duurt, heeft de president geen maatregel genomen. Als eerste stap heeft Eisenho- v» c een uit drie leden bestaande commissie van onderzoek be noemd. Deze moet hem tegen za terdag verslag uitbrengen. de assemblee, in I960, in Moskou te houden. De Sowjet-Unie zou de assemblee moeten uitnodigen. Dat zou volgens Thors een sym bool van de internationale dooi zijn. In Sowjet-kringen merkte men maandagavond op, dat de IJs lander over zijn suggestie geen overleg met de Sowjet-delegatie heeft gepleegd. Niettemin zijn er nadien in de stichting van de arbeid toch nog verschillen van inzicht aan de dag getreden. Op verzoek van de stichting heeft de regering andermaal en wel op 1 oktober met de loon- commissie van de stichting van de arbeid van gedachten gewis seld. Van regeringszijde zijn bij die gelegenheid enige suggesties gedaan teneinde de partijen in de stichting van de arbeid tot over- '■dvertentie) De baas is even weg mijnheer! Je bedoelt toch niet Ja, mijnheer, hij is naar 't postkantoor om te sparen De terechtstelling van de in Duitsland geboren Canadese foto graaf Podola, die wegens het doodschieten van een Londense rechercheur ter dood is veroor deeld, is uitgesteld, zo is dinsdag officieel te Londen meegedeeld. Pcdoia zou aanvankelijk op 16 oktober worden opgehangen. Het uitstel is een gevolg van do omstandigheid, dat de minis ter van Binnenlandse Zaken, But ler, de zaak naar het hol van be- Een woordvoerder van de Fran se ambassade in Washington heeft tegen Amerikaanse journa listen verklaard: „Ik ontken voor honderd procent dat de kwestie van een topconferentie aan pre- -ident De Gaulle is voorgelegd. Niemand heeft daarover gespro ken. Er is geen enkel oveneg ge pleegd of, waar of wanneer een topconferentie moet worden ge houden. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken heeft dinsdag mee gedeeld dat de Westelijke landen na de Britse verkiezingen van 8 oktober overleg zullen plegen over een topconferentie. Hij zei dit in antwoord op vragen over berichten uit Washington over de mogelijkheid van een topcon ferentie in januari na de gebrui kelijke bijeenkomst van NAVO- ministers die in december in Parijs zal worden gehouden. In vrijwel alle landen ter we reld wordt elk jaar een Kerst zegel uitgegeven ten bate van de tuberculosebestrijding. Ook in Nederland kennen wij deze ge woonte, en dezer dagen bereikte ons de Kerstzege] 1959. ontwor pen door de heer P. Weselaar te Haarlem en gedrukt door de Gra fische Inrichting N.V. Johan En schedé en Zonen. De zegel is uit gegeven door de Koninklijke Ne- E.xplosie bij samenstelling van nieuwe raketbrandstof In de Hercules-kruitfabriek te Kenvil, in New Jersey, heeft zich maandagavond bij het samenstel len van een nieuwe raketbrand stof een ontploffing voorgedaan, die aan twee mensen het leven kostte. Drie mensen liepen lich te verwondingen op. De brand stof was bestemd voor de „Mi nute man", een intercontinentale raket die op het ogenblik wordt geconstrueerd. derlandse Centrale Vereniging tol bestrijding der tuberculose te 's-Gravenhage, doch de opbrengst ervan komt ten goede aan de tu berculosebestrijding op provin ciale basis. Gezien de berichten der laatste maanden wekt hel geen verwon dering dat de tuberculosebestrij ding opnieuw de volle aandacht van het Nederlandse volk heeft. Gehoopt wordt dat de nieuwe Kerstzegel in dez.e belangstelling zal worden betrokken. Kerstzegels zijn verkrijgbaar bij de administratie van de Pro vinciale Zeeuwse Vereniging tot Besrijding der Tuberculose, Wil- helminastraat 9 te Goes. De prijs is ƒ0,05 per zegel; per velletje van twintig stuks 1, en per boekje van honderd stuks ƒ5. De opbrengst komt zowel de preventie, de behandeling, als de nazorg ten goede. BISSCHOP BESCHOTEN Mgr. Leo Arkfeld, de bisschop van Nieuw-Guinea, die op het ogenblik in Oostenrijk vertoeft, is maandag aan de Hongaarse grens vanaf Hongaars gebied beschoten. De prelaat, die het „ijzeren gordijn" wilde fotogra feren, geraakte daarbij enige meters op Hongaars gebied, waarop met een mitrailleur een aantal schoten in zijn richting werden gelost die evenwel geen doel troffen. roep voor strafzaken heeft ver wezen. Een woordvoerder van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken noemde het besluit van de minis ter een „zeer ongebruikelijke stap". De verdedigers van Podola had den eerder geconcludeerd, dat er geen gronden waren voor een be roep op een hogere rechtsinstan tie, aangezien hun verweer dat Podola tengevolge van geheugen verlies niet in staat was zich te verdedigen, in een voorproces was afgewezen. Naar verluidt wil minister Butler door zijn optre den er voor zorgen, dat de ge hele zaak en ook de al dan riiet geschiktheid van de beklaagde om zich te verdedigen, opnieuw worden beoordeeld. De aanstaande verkiezingen in Groot-Brittannië. De bevolking van Groot-Brit tannië gaat morgen naar de stem bus om een nieuw Lagerhuis te kiezen en daarmee te bepalen of de conservatieven onder minis ter-president MacMillan aan de macht blijven of de leiding moe ten afstaan aan de socialisten onder Gaitskell. Eén van de grote vragen is bij deze verkiezingen of ae libera len onder Grimond thans een sleutelpositie gaan innemen, zo dat één van de grote partijen de steun van de liberalen nodig zal hebben om een meerderheid te krijgen. De liberalen die maar zes ze tels in het 630 zetels tellende La gerhuis hebben, hebben dit jaar 217 kandidaten gesteld en wel voor het merendeel in districter. waarin de conservatieven bij de algemene verkiezingen in 1955 een meerderheid heboen behaald, hetzij groot, hetzij met de hakken over de sloot, stemmenwinst voor de liberalen die, naar men aan neemt voornamelijk op de con- servatievèn veroverd moet wor den, kan tot gevolg hebben dat can socialistische kandidaat wordt gekozen. De conservatieven hebben nu in het Lagerhuis bijna zestig zetels meer dan de socialisten. Behalve conservatieve, socialis tische en lioerale kandidaten zijn er nog achttien communistische en enkele nationalistische, zowel in Ulster als in Schotland en Wales. Deze groepen hebben geen zetels in het Lagerhuis. eenstemming te doen komen. Hoewel de verschillen in de stichting van de arbeid naar het oordeel van de regering niet on overkomelijk waren, hebben deze suggesties geen resultaat gehad. Onder deze omstandigheden heeft de regering zich genood zaakt gezien zelf een uitspraak te doen over het in de stichting gerezen verschil. Zij heeft daar van maandagmiddag aan de loon- commissie van de stichting van de arbeid mededeling gedaan. Ter voorkoming van misver stand wordt er met nadruk de aandacht op gevestigd dat in de op 31 juli door alle partijen een stemmig aanvaarde aanwijzing aan het college van rijksbemid delaars geen wijziging is ge bracht". Wij vernemen verder dat de re gering een nadere precisering heeft gegeven van wat in twee punten van de op 31 juli jl. uitge geven algemene aanwijzing voor het college van rijksbemiddelaars betreffende meer differentiatie in de arbeidsvoorwaarden is ge steld. Punt drie van die algemene aanwijzing luidde: ,,De betrokken partijen dienen blijk te geven er zich van bewust te zijn, dat de kosten der over een te komen verbeteringen van de lonen of andere arbeidsvoor waarden niet in de prijzen mo gen worden doorberekend. De partijen aan werkgeverszijde die nen zich voor de gehele periode, waarop de voorstellen betrek- DE LOENIKIII GAAT OM DE MAAN DRAAIEN. Radio-Moskou meldde dinsdag avond dat de Loenik III om 15.16 uur dinsdagmiddag zijn kleinste afstand tot de maan had bereikt, n.l. 7.000 km, en thans een baan om de maan gaat beschrijven. Om 18 uur was de raket 378.700 km van de aarde verwijderd. Prof. Davies van de Engelse radiotelescoop te Jodrell Bank is van mening üat de Loenik III een weinig van zijn baan is afgewe ken tengevolge van de aantrek- kingsktacht der maan, waardoor de ellips wat langgerekter is ge worden dan oorspronkelijk was voorzien. De Amerikaanse generaal Schriever maakte te Washington bekend dat zijn luchtmaehtdienst voor produktieversnelling van ballistische wapens een reorgani satie heeft ondergaan in die zin dat voortaan de luchtmacht zelf de controle op bepaalde produk- tieprocessen van ballistische pro jectielen van particuliere bedrij- j beidsovereenkomsten king hebben, sterk te maken, dat de daaruit voortvloeiende verhogingen van de arbeidskos ten ook op langere termijn niét leiden tot verhoging van de bin nenlandse prijzen. Derhalve moe ten deze hogere kosten worden gerechtvaardigd door stijging van de produktiviteit in de be drijfstak of de onderneming. In beginsel dient daarbij te worden uitgegaan van de in de bedrijfs tak of onderneming te verwach ten toeneming van de produkti viteit gedurende een toekomsti ge periode, die in geen geval de duur van de C.A.O. te boven mag gaan. Deze verwachting kan aan nemelijk worden gemaakt mede aan de hand van gegevens om trent de produktie per werkne mer, zoals deze zich in het ver leden heeft ontwikkeld. In de be ginperiode der differentiatie mag naast de in de toekomst te ver wachten toeneming van de pro duktiviteit in het algemeen slechts rekening worden gehou den met de produktiviteitsont- wikkeling in de bedrijfstak of de onderneming gedurende het jaar 1959, voorzover deze nog niet in de lonen of andere arbeidsvoor waarden tot uitdrukking is ge komen, een en ander met in achtneming van de ten laste van de ondernemingen komende compensaties voor de in de eer ste helft van 1960 te verwachten huur- en melkprijsverhogingen. In bijzondere gevallen kan het gewenst worden geoordeeld, de ontwikkeling van de rentabili teit. welke bij een gelijkblijvend prijspeil de ontwikkeling van de produktiviteit zal weerspiegelen, in de motivering te betrekken". Punt yier van de algemene aanwijzing luidde: „Het college zal welwillend staan tegenover meerjarige con tracten. Het zal daarbij de voor keur geven aan contracten, waarin wordt voorzien in opeen volgende verbeteringen van de lonen of andere arbeidsvoor waarden, die zijn afgestemd op de in de bedrijfstak od jaarbasis te verwachten ontwikkeling van de productiviteit". In haar nadere precisering gaat de regering voor het bepa len van het niveau der produkti- viteitsstijging in 1959 uit van de datum 1 oktober 1958. Indien in een bepaalde bedrijfstak de pro- duktiviteitsstijging op b.v. 4 per jaar zou kunnen worden aangenomen, betekent dit, dat voor de berekening van de be schikbare ruimte over 1959 op 1 janauri 1959. uitgegaan zou kunnen worden van een produk- tiviteitsniveau van 101. De aldus door de produktivi- teitslijn aangegeven ruimte over 1959 zal in nieuwe collectieve ar- kunnen ven zal overnemen. Bourguiba kandidaat voor presidentschap van Tunesië. Het Tunesische staatshoofd, Habib Bourguiba, heeft zich dins dag kandidaat gesteld voor het presidentschap van Tunesië. Hij is bij de verkiezingen die op 8 november worden gehouden, de enige kandidaat. (Advertentie) GASFORNUIZEN reeds vanaf f 284.- een piekfijne keuken met 'n JUNKER RUH worden verwerkt met dien ver- stande, dat voor de in 1959 afge- 1 sloten contracten gerekend van de ingangsdatum van de C.A.O. af ten hoogste in aanmerking mag worden genomen de netto produktiviteitsruimte, die is ge groeid gedurende de zes vooraf gaande maanden. Voor in de periode 1 januari 1960 tot uiterlijk 1 april 1960 af te sluiten contracten geldt ech ter dat tot 1 juli 1959 mag wor den teruggerekend. Aangezien echter de in aan merking te nemen ruimte tot maximaal negen maanden kan oplopen is aan deze voorwaarde slechts te voldoen door in deze gevallen een langer lopend con tract af te sluiten, ofwel een uit- k.ring ineens te verstrekken. Mede om deze redenen gaat de voorkeur van de regering uit naar meerjarige contraeten. ge lijk ook reeds was neergelegd in de aanwijzing van 31 juli. IETS MINDER KOUD. Ook dinsdag werd het weer in ons land beheerst door een hoge drukgebied, dat zich van de Bal kan tot Z.-Noorvvegen uitstrekte. Matige tot vrij krachtige oosten winden bleven droge continentale lucht aanvoeren, waarin nage- HÖOGWATER DONDERDAG 8 OKTOBER. Breskans Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 5.38 6.05 6.13 6.40 6.53 7.20 7.03 7.30 ZON MAAN op onder op Sept. 7 6.49 18.06 12.41 8 6.51 18.04 13.40 9 6.52 18.02 14.29 noeg geen bewolking voorkwam, en waarin de temperaturen op liepen tot 14 graden langs de Waddenkust en tot 20 graden in het zuidoosten van het land. Intussen bracht een Oceaan front in West-Frankrijk en West- Engeland plaatselijk veel regen. Dit front za] ons vandaag niet bereiken. Wél stijgt in Zuid- Frankrijk de luchtdruk tijdelijk, waardoor bij ons de oostenwind vandaag overwegend matig van kracht zal blijven. Bij ons wordt overigens weinig verandering in het heersende weer verwacht. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van woensdag morgen tot woensdagavond. IETS MINDER WIND. Droog en overwegend zonnig 21.43, weer met een matige wind tus- 22.43 sen oost en zuidoost. Weinig ver- 23.49 andering in temperatuur. onder

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1