UIT DE PROVINCIE Deens vrachtschip „Thorkii Lund te water gelaten Jacht tussen klip en rots AGENDA TERNEUZEN BOSCHKAPELLE. BIERVLIET. AXEL NIEUWVLIET. SAS VAN GENT. SLUISKIL. ZAAMSLAG SPUI. HULPACTIE VAN DE LANDBOUW VOOR DE DOOK DE DROOGTE GETROFFEN GEBIEDEN ln een vrijdag gehouden spoed vergadering heeft de Bestuurs commissie van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap zich beraden over een te ondernemen hulpac tie voor de door de langdurige droogte getroffen veehouderijbe drijven. De Bestuurscommissie be sloot. gezien de noodsituatie in vele gebieden, een hulpactie te organiseren voor de zwaarst ge troffen collega's, en hiertoe op korte termijn de nodige maat regelen te nemen. Binnen enkele dagen zal aan alle bij de P.V.C. geregistreerde land- en tuinbouwers een circu laire worden gezonden, waarin nader op deze hulpactie zal wor den ingegaan, terwijl in de bla den van de Z.L.M., de C.B.T.B. en de N.C.B. uitvoerig aandacht zal worden geschonken aan deze voor velen zo belangrijke aan gelegenheid. De Plaatselijke Bureauhou ders, en de districts- en plaatse lijke commissies van het Land bouwschap zullen voor deze hulpactie worden ingeschakeld. OE WIXTERDIEXSTREGELING DER NED. SPOORWEGEN. Gisteren l 1 oktober) is de win- to dienstregeling der Nederland- sche Spoorwegen ingetreden. Doorgaans plegen er bij de over gang van de zomer- naar winter- dienst geen grote wijzigingen op Ie treden in de treindienst en op deze regel maakt de N.S.-winter- dicnst 1959/1960 geen uitzonde- Ting. 'oor het verkeer in de provin cie Zeeland valt het volgende verschil met de zomerdienstrege ling te constateren: ter verkrijging van een betere verbinding op zon- en feestda gen met Zeeland zal trein 1113 in Den Haag (vertrek 7.29 u.) beginnen en niet, zoals voor heen het geval was, in Rotter dam. Onwel gewortten. Zaterdagnamiddag te ongeveer half vijf werd de heer G. van B., wonende te Gent, die op zijn brommer naar Terneuzen was komen rijden om een alhier met zijn schip liggende bevriende Bel gische schipper te bezoeken, toen hij op het z.g. hoge bruggetje <over de Oostsluis reed, door een hartaanval getroffen. Nadat dokter Van Breda Vries man eerste hulp had verleend, werd de patiënt naar het Juliana- zïekenhuis overgebracht. Aangereden. Te tien minuten over vijf werd de 57—jarige wielrijder J. F. de R., wonende alhier, toen hij in de .Leeuwenlaan reed, ingehaald door de hem achteropkomende berijder van een bromfiets, de heer W. W.. wonende aan de Ti- loiiweg te Hulst. Doordat de bromfietser de wiel rijder te dicht passeerde, kwam de bromfiets in aanraking met een steuntje van een kinder mandje. waardoor de heer De R. op de grond terecht kwam en enige verwondingen in het gelaat opliep, terwijl zijn kleren en bril werden beschadigd. Dokter Van Breda Vriesman verleende eerste hulp. De materiële schade werd on derling geregeld. Geslaagd. Aan cie Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propae- deutiseh examen voor civiel-inge- nieur, onze stadgenoot, de heer A P. Vernimmen. Prijskaarting. Zaterdag had in café ,,De Vriendschap" een prijskaarting plaats waaraan een 40-tal perso nen deelnamen. De uitslag luidde: 1. C. Jansen; 2. Van Doorn; 3. F. Donze; 4. J. Meijer; 5. J. Dieleman; 6. M. Ver- helst; 7, M. van Haens; 8. J. Ro- Lineijnsen9. J. Dieleman en 10 G. Jonkman. Hondenshow Hoewel de organisatoren van de eerste hondenshow te Terneu zen in spanning zaten over de deelname, is deze niet alleen zeer goed verlopen, maar de deelname er aan was ook bijzonder groot. Niet minder dan 71 hondeneige- uaren waren zaterdagmiddag naar het terrein nabij de Rozen straat gekomen. De show werd georganiseerd door de afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Ne derlandse Vereniging van Dieren bescherming ter gelegenheid van de dierendag op 4 oktober. De agent van politie, de heer J. J. Maat, die voornamelijk de leiding van deze show had, was tevreden over het „materiaal". Over het algemeen zagen de die ren er goed verzorgd uit en was (ie verhouding baashond zeer goed. Dit eerste pogen van de (dierenbescherming om de men sen er op te wijzen, dat ook een dier recht heeft op een goede be handeling en dat men er daar door juist meer plezier aan heeft, san dus wel als geslaagd worden beschouwd. De inspecteur van politie, de heer K. Reinders, reikte de prij zen uit, in zijn kwaliteit van voor zitter van de afdeling Zeeuws- Vlaanderen. De prijswinnaars waren: Mej. Ineke Henry behaalde mat haar fraaie Hongaarse her- da: met 82 punten de eerste prijs en de beschikbaar gestelde beker. 2. M. Houtens 81 pnt (medaille) 3. Mevr. Maas, Sluiskil 79 pnt (plaquette); 4. B. v. d. Bospoort 78 pnt (medaille); 5. B. v. d. Lin de 78 pnt (medaille); 6. J. v. d. Bent 78 pnt (medaille); 7. A. Secq 77 pnt (medaille); 8. M. van Rijen (7 pnt i gebruiksvoor werp) 9. M. van Kolk, en 10. C. J. Ilartog 76 pnt. Een extra-prijs werd uitgereikt aan de jongste deelnemer, de 6- jarige J. de Fouw, mede voor de wijze van voorgeleiding en voor de verzorging van zijn hond. Van de zijde van het publiek bestond er een zeer grote belang stelling. Afscheidspreek mgr. Janssen. Mgr. F. Janssen hield tijdens een druk bezochte avondmis in de parochiekerk zijn afscheids preek. De woorden van dank en de dringende oproep van de bis schop om voor de missie veel te bidden en te offeren maakten op de gelovigen een diepe indruk. Mgr. Janssen vertrekt morgen weer via Rome naar zijn missie in Ethiopië. Op zijn verzoek zal dit vertrek in alle stilte plaats vinden. Sportpark in gebruik genomen. Zaterdagmiddag was het voor Biervliet een verheugende dag. Vele sportliefhebbers hadden met ongeduld uitgekeken naar de opening van het sportveldencom plex in de Kompolder, dat zater dag officieel in gebruik geno men werd. Officieus was een ge deelte van het terrein, nl. de ten nisbanen, reeds geruime tijd in gebruik genomen. In het gemeentehuis ontving het gemeentebestuur een aantal genodigden, waaronder we be merkten de vertegenwoordigers van de Ned. Heide Mij, die het sportpark aanlegden, het voltal lig bestuur van de Biervlietse voetbalvereniging, afgevaardig den van het bestuur van de voet balvereniging „Terneuzen," de hoofden van scholen, en vele an deren, die in de voetbalwereld 'n functie bekleden. Het grote gezelschap werd van het gemeentehuis, waar enkele verversingen werden aangebo den, afgehaald door de muziek vereniging van Biervliet. Bij het voetbalterrein aangeko men werd eerst gekeken naar het verloop van de wedstrijd Bier vliet junioren tegen Corn Boys junioren. De jeugdige Biervlietertjes schoten met veel élan zes goals in het vijandelijk doel. De tegen partij wist slechts één maal het Biervlietse net te vinden. Nadat de elftallen van Bier vliet en Terneuzen stonden aan getreden, sprak burgemeester A. P. Kostense er zijn grote blijd schap over uit, dat zovelen naar Biervliet waren gekomen om ge tuige te zijn van de ingebruikna me van het sportveld. Hij bracht dank aan een ieder die aan de aanleg van de terrei nen had meegewerkt, en roemde hierbij in het bijzonder de Ned. Heide Mij, die de ondoorlaatbare grond omzette in een prachtig sportvel en oefenterreinen waar op Biervliet terecht erg trots is. Van galgenplaats tot sportveld Dat ook in Biervliet de tijd niet heeft stilgestaan, aldus burge meester Kostense, kan men aflei den uit een oude kaart van Bier vliet. waar op de plaats waar nu het mooie voetbalterrein is. vroe ger, om precies te zijn in 1716, de galg heeft gestaan. De burgemeester sprak de wens uit, dat de jeugd het sport veldencomplex zal weten te waar deren en vooral een dankbaar ge bruik zal maken van de tennis velden. die naar zijn mening nog te weinig worden gebruikt. Als eerste van de rij sprekers, die de gemeente en de voetbal club geluk kwamen wensen met het nieuwe sportveldencomplex, betrad de heer A. L. Dikkenburg uit IJzendijke het spreekgestoel te. Namens de afd. Zeeland van de K.N.V.B. wenste hij de voet balclub geluk met het prachtige terrein en hij sprak de wens uit. dat de prestaties van „Biervliet" in evenredigheid met het prach tige terrein zullen worden. Namens de voetbalvereniging „Terneuzen" sprak ir J. F. Denie, die „Biervliet" dankte voor de vererende uitnodiging om te mo gen meehelpen om het sportter rein officieel in gebruik te ne men. Namens „Terneuzen" bood hij een herinneringsvaantje aan. Namens de Z. V. T. M. ontving de voorzitter van de heer Denie een nieuwe voetbal. De heer A. de Mailly, hoofd van het ambtsgebied Zeeland van de Ned. Heide Mij, sprak de wens uit dat er van het veldencomplex een goed en oordeelkundig ge bruik zal worden gemaakt en bood een wisselbeker aan als herinnering aan de eerste wed strijd. Tenslotte sprak de voorzitter van de Biervlietse voetbalvereni ging, de heer G. Bracke, woorden van dank voor het mooie sport park, dat een sieraad voor de ge meente is geworden. Hij verze kerde het gemeentebestuur, dat er van de voetbalterreinen een verantwoord gebruik zal worden gemaakt. De voqrzitter bracht al le sprekers dank voor hun ge schenken, waarna de voetballers hun plaatsen innamen. Burgemeester Kostense ver richtte de aftrap en moest zich daarna haasten om het veld te verlaten, omdat er zich direct een snel spel ontwikkelde. Biervliet ging in deze openingswedstrijd eervol ten onder, daar Terneuzen stukken beter was. De uitslag van de vriendschappelijke wed strijd, waarvoor veel belangstel ling was, was 83. Na afloop van de wedstrijd gingen allen in optocht naar het clublokaal van de voetbalclub, waar een koffiemaaltijd werd aangeboden. Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool^ te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen voor vhegtuig- bouwkundig-ingenieur de heer P. C. Maenhaut, alhier. Verkeersongeval te Sassing Vrijdagavond had op het kruis punt te Axel-Sassing een aanrij ding plaats tussen een motorrij wiel en een bromfiets. Over de rijksweg van Sluiskil naar Axel reed in de richting Axel de motorrijder J. S. uit Axel, terwijl de berijdster van de bromfiets, mevr. De B„ eveneens uit Axel, in dezelfde richting reed op het rechts van de weg liggend rijwielpad. Te Axel-Sassing aangekomen verliet mevr. De Br. het rijwiel pad om linksaf te slaan in de richting Schapenbout. Op hetzelfde ogenblik naderde echter de heer S. op zijn motor, tengevolge waarvan beide voer tuigen in botsing kwamen en zowel J. S. als mevr. De Br.-L. op de weg werden geworpen. De toevallig daar passerende arts G. A. R. Temmerman uit Gent verleende de eerste hulp. en liet de slachtoffers overbrengen naar het ziekenhuis te Sluiskil. Mevr. De Br. bekwam een her senschudding en een hoofdwonde en de heer S. had, naast enkele kleine verwondingen, een zware hersenschudding opgelopen. De beide voertuigen liepen nog al schade op. De toestand van beide slacht offers kan thans, naar omstan digheden, redelijk worden ge noemd. Opbrengst kollekte. De opbrengst van de op 2 ok tober 1959 alhier gehouden kol lekte voor de Kinderbescherming in Nederland „S.A.K.O.R." be droeg 22,86. Gemeentebegroting 1960 Vorige week is de begroting voor 1960 aan de leden van de raad aangeboden. De gewone dienst sluit met een batig saldo van 90.000 met een post onvoor zien van 16.943,65. Aangezien de wet financiële verhouding tussen rijk en ge meenten nog niet door de Tweede Kamer is behandeld is aangera den de ramingen in de concept begroting voor 1960 voorshands te baseren op de bestaande wet telijke financiële verhoudingsre geling. Als de nieuwe wet toepas sing vindt zal de financiële arm slag van de gemeente Sas van Gent danig worden ingekort. AI hoeft de gemeente zich de eerste jaren nog geen zorgen te maken, toch is het zaak reeds thans met de toekomstige verminderde be lastinguitkering rekening te hou den. Tot en met 1963 wordt een ga rantie verstrekt tot de vroegere uitkering, terwijl in 1964 de ga rantie-uitkering telkenjare met eenvijfde zal worden ingekort, zodat eerst in 1970 de nieuwe veel lagere uitkering wordt ontvangen. De begroting van de Stichting het Sasse Zwembad geeft een te kort aan van 17.500, dat door de gemeente aan de stichting wordt betaald ter verkrijging van een sluitende rekening. Het gemeentelijk badhuis komt met een tekort aan van 8.000. Met de woningbouw gaat het in stijgende lijn. Naast de bouw van een 20-tal woningwetwonin gen zijn in de particuliere sector ruim 50 woningen in aanbouw. Verwacht wordt dat ruim de helft van deze woningen nog dit jaar voor bewoning gereed zal zijn, wat een stijging van het in wonertal tengevolge zal hebben. Iliploma Ziekenverpleging. Aan een zestal leden van het stafpersoneel verpleging Sint Elizabeth ziekenhuis werd exa men afgenomen voor het diplo ma A. Behalve het vreugdevol feit, dat allen slaagden, geschiedde dit ook nog met zeer goede cijfers, en heerste er in het ziekenhuis een vrolijke stemming. De geslaag den waren: L. Matthijs, Fl. de Maesschalek B. Beatè, P. Ghijse- len, T. van Meenen en P. Wijne. Goed afgelopen. Zaterdagavond te 5.45 uur reed de heer K„ wonende alhier, met zijn auto in de Terneuzensche- straat. Ter hoogte waar de be bouwde kom begint, kwam plot seling het 5-jarige dochtertje van de familie Hamelink op haar fietsje van het rijwielpad door de opening van de heg op de rijweg. Dit alles gebeurde vlak vóór de auto van de heer K. Hij probeer de door hard te remmen een aan rijding te voorkomen, doch dit gelukte niet. Het kind werd door de auto geschept en kwam en kele meters verder op de weg terecht, waar het bleef liggen. Nadat dokter Verboom eerste hulp had verleend, werd het kind per auto naar de ouderlijke wo ning gebracht. Zowel de auto als het rijwiel werden zwaar beschadigd. De heer K. liep enige snijwon- den op door glasscherven. Naar wij later vernamen is de toestand van het slachtoffer ge lukkig goed. Steunactie kerkenbouw. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk afgekondigd, dat jl. vrijdagavond het mooie bedrag van ruim 4.000 voor de actie tot de bouw van zestig Herv. kerken, was ontvangen. Daar nog enkele lijsten moeten binnenkomen, zal dit bedrag nog verhoogd worden. Vergadering afd. Zaamslag van het „Groene Kruis" Zaterdagavond werd in het con sultatiebureau van het „Groene Kruis" de jaarvergadering gehou den gehouden van bovengenoem de afdeling. De voorzitter, de heer J. W. Ku- see, opende de vergadering met een woord van welkom, terwijl hij zijn spijt betuigde, dat de be langstelling van de zijde der leden zo minimaal was. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat getracht zal worden in het najaar een film te vertonen over het werk van het „Groene Kruis". In zijn overzicht deelde de voor zitter mede, dat door ziekte van de wijkverpleegster, mej. Beukel- man, (van december 1958 tot augustus 1959) het niet gemak kelijk voor de vereniging is ge weest. Het bestuur dankt allen, die op enigerlei wijze geholpen hebben om deze moeilijke periode te overbruggen. Tengevolge van de ziekte van zuster Beukelman heeft dc Em ma bloemkollekte in het voorjaar niet kunnen plaatsvinden. Deze zal nu in de maand oktober wor den gehouden en het bestuur be veelt deze kollekte bij alle inge zetenen aan. Na vaststelling der notulen bracht de secretaris, de heer J. C. Eijke, een uitgebreid jaarver slag uit. Uit het jaarverslag van de com missaris van het materiaal bleek, dat voor materiaal enz. is uitge geven 610,58. De heer Haak deelde mede, dat tal van verstrekte verple- gingsartikeleh slordig en vuil worden teruggebracht en de wijkverpleegster deze niet meer aan andere mensen kan medege ven. Het is te hopen, dat voort aan door de gebruikers de verple- gingsmaterialen behoorlijk onder houden zullen worden terugge bracht. Bij monde van de heer W. Boeije werd door de commissie, DORNFORD YATES Fraaie foto van het sierlijke op de N. V. Terneuzer sehe Scheepsbdnw Maatschappij gebouwde Deense vrachtschip „Thorkii Lund". In het bijzijn van vele genodig den en onder de belangstelling van vele nieuwsgierigen is zater dag op precies de gestelde tijd (kwart over twaalf) het Deense vrachtschip „Thorkii Lund" van de helling der N.V. Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij, te water gelaten. Het was mevr. Kirsten Lund-Hansen, die de doopplechtigheid verrichtte en vele goede wensen uitsprak toen het ruim 3.000 ton metende vrachtschip langzaam eerst en steeds sneller van de helling af gleed en voor het eerst kennis maakte met het water. Daarna was er een samen komst in de cantine van de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij, waai de president-commissaris der N.V., de heer Lambooy, een ..e.la-onk uitbracht op het Deen se Koningspaar, die door de heer N. A. Kofoed werd beantwoord met een toast op Koningin Julia na. In hotel „Rotterdam" ver enigden zich vervolgens de geno digden aan een diner. Bij deze tewaterlating waren van de zijde der rederij, de A/S Dampskibsselskabet Paa Born- holm AF te Rónne (Denemar ken) aanwezig mevr. Vera Lund en mevr. Kirsten Lund-Hansen, en de heren kapitein Chr. H. Christiansen, masterbuilder B. Jepsen, H. C. Holm, general ma nager, E. VVpldike Nielsen, in spector Bonde, kapitein H. Ras mussen en superintendant J. A. Kofoed. Het schip is gebouwd onder Lloyds Register Klasse 100 A 1. Het is een open-gesloten shelter- dekker D. W. open 2200 ton en D. VV. gesloten 3050 ton. De snel heid bedraagt 12 knopen per uur. De totale lengte is 81,50 meter en de lengte tussen de loodlijnen be draagt 73 meter. De diepgang is 6,17 meter. De hoofdmotor is een M. A. N. eylindermotor met op lading 1890 B. H. P. en 275 ómw./ min. Als hulpmoïoren twee die selmotor-dynamo aggregaten, be staande uit een dieselmotor van 165 L. H. P. bij 800 omw./min. en een dynamo van 100 kw, even eens bij 800 omw./min. Als hulpwerktuigen heeft het vrachtschip een ballastpomp, een bilgepomp zoetwaterkoelpomp en zoutwaterkoelpomp, elk met esn capaciteit van 90 m3/uur. Verder een brandbluspomp van 40 m3/ uur en een smeeroliepomp van 30 m3/uur Een brandstoffen- pomp van 2x7 m3/uur. De zoet waterinstallatie is berekend op 8 ton per etmaal. Brand- en smeeroliesepera toren: co mi ,res sor 2 x 65 m3/uur en 1 x 10,5 m3/uur. De dekwerktuigen bestaan uit 8 elektrische lieren capaciteit 3 ton, 1 elektrische ankerlier var 10 ton en een elektrische kaap stander van 3 ton. Het laad- er. losgerei bestaat uit 3 stuks 35 tons laadbomen en 1 15-tons spier. Het schip is voorzien van d. modernste navigatiemiddelen, n.l radar, richtingzoeker, Deoea na vigator, Gyrokompas, echo-sou der, radio ontvang- en zendinstal- latie en Sal log. De aecomodatie is berekend op 24 bemanningsleden, die worden ondergebracht in 18 éénpersoons hutten en drie twee-persoonshut ten. Verder zijn er eetzalen en sa lons voor bemanning en officie ren. De gehele aecomodatie wordt mechanisch geventileerd en voorzien van ingebouwde ver warming, volgens het systeem Duovent-Miniduct thermoventila- tie. Als reddingsmiddelen zal de „Thorkii Lund" beschikken over 1 reddingsmotorboot voor 28 per sonen en een reddingsroeiboot, eveneens voor 28 personen. 36) Nadruk verboden. „Gelukkig dat je dat tenminste beseft. Ik was al bang dat de lieve, zachte Katharine daar de oorzaak van was. Ik heb eigenlijk niet meer willen zeggen, dan dat je Crutched Friars niet als je definitieve bestemming moet beschouwen". Nog eer ik op deze verklaring had kunnen reageren had ze er aan toegevoegd: „en daar ginds ligt Cruise. Eerst rechtsaf en dan de derde weg links. We gaan op bezoek bij een loodgieter. Zijn vrouw is vroe ger keukenmeid bij ons geweest. Zij hebben telefoon, ik vertoon me liever niet in het hotel. Een paar minuten later reden we het erf van een werkplaats op. Mijn gastvrouw werd buiten gewoon hartelijk ontvangen en monsieur Legrand haastte zich zijn kantoor open te maken en het nummer van George aan te vragen. Terwijl wij op het ge sprek wachtten kwam er een knappe jongeman binnen die werd voorgesteld als een neef des huizes, enkele dagen tevoren af gezwaaid uit militaire dienst. „Hij neemt een paar dagen vrij. madame, eer hij op werk uitgaat. Hij zou huisknecht zijn gewor den. Maar ja dat gaat nu niet meer. Zijn toekomstige meneer is dood en..-. Op dat ogenblik werden wij teruggebeld. Wij hadden geluk gehad George bleek thuis. „Ja, jij bent me ook een mooie" zei hij. „Rouen is een heel aar dige plaats natuurlijk, maar...." „Hoor eens, George", zei ik. „Ik zit er verdraaid beroerd tus sen." „Dat doet me genoegen", zei George. „Die hitte in Rouen...." „Houd op over Reuen", zei ik. „Dat kon ik niet helpen. Drie dagen geleden vond ik het erg leuk je te zullen ontmoeten. In middels heb ik je dringend nodig. Het is een kwestie van leven en dood." „Het is net een detectivefilm", zei George. „Zanik niet", zei ik. „Ik spreek in ernst. Ik kan me hier alleen niet redden." „Waar zit je op het ogenblik?" „Ik bel op uit Cruise. Dat ligt 90 mijl van Le Puy. Probeer tot elke prijs vakantie te krijgen, George, voor „dringende privé- aangelegenheid". „Ik heb al vakantie", zei Geor ge met nadruk. „Zes weken. Daarom kon ik donderdag niet komen ik moest eerst mijn zaken afhandelen." belast met het nazien der reke ning en verantwoording ver klaard, dat alles in orde was be vonden. De penningmeester, de heer J. C. Eijke, deed verslag over de in komsten en uitgaven. Ontvangen werd ƒ22.259,48 en uitgegeven ƒ22.406,04, zodat er een nadelig saldo was van 146,56. De begroting voor het nieuwe dienstjaar werd vastgesteld met een nadelig saldo van 150. Op voorstel van de heer J. C. Kaijser werden de aftredende be- luursleden, de heren J. C. Eijke, C. J. Haak en L. Florussen bij acclamatie herbenoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer R. Óverbeke, of de contributie voer de ouden van dagen ver laagd zou kunnen worden. De voorzitter antwoordde, dat gezien het nadelige saldo der jaarrekening zulks niet doenlijk is. In schrijnende gevallen zal ge tracht worden tegemoet te ko men. Een der leden meende dat, ge let op andere gemeenten, de con tributie nog al hoog was. De voorzitter antwoordde, dat Weer geluk", zei ik, eer ik het zelf besefte. „Wat zeg je?" „Laat maar. Kun je dadelijk komen?' „Ik denk het wel", zei George. „Ik was eerlijk van plan tijdens mijn vakantie jouw gast te zijn." Katharine tikte mij op de schouder. „Blijf nog een ogenblik aan het toestel", zei ik. „Zeg hem, dat hij morgen de trein moet nemen die om negen uur 's avonds te Cruise aankomt. Joseph, hun neef, komt hem halen en zal hem hier brengen. En hier zal een wagen klaar staan om hem verder te helpen." „O..K.", zei George. „Maar één „O.K.", zei George. „Maar een ding moet mij van het hart. Ik ben Rouen nog niet vergeten ik zal Rouen in geen jaren ver geten. En als die neef, Joseph, niet aan het station staat als ik te Cruise aankom." „Houd maar op", zei ik, „hij staat er." „Prachtig. Tot morgenavond. Laat voor mij ook een slachtoffer over." Ik legde de hoorn op de haak en wendde mij tot Katha rine. jn; „Hij komt logeren", zei ik, nog half verbaasd. „Hij heeft vakan tie gekregen." „Dat is prima nieuws". Ik streek langs mijn kin. „We doen er geloof ik verstan dig aan hem niet tegemoet te gaan; als hij zich niet in ons ge zelschap vertoont zullen ze hem ongemoeid laten, neem ik aan. alles z o zuinig mogelijk wordt beheerd, terwijl de uitgaven steeds stijgende zijn. Uit de juist goedgekeurde rekening en de be groting voor het komende boek jaar blijkt dat er nog zuiniger zal moeten worden gewerkt om een sluitend resultaat te krijgen, zo dat onmogelijk tot een verlaging der contributie kan worden over gegaan. Niets meer te behandelende zijnde sloot de voorzitter de ver- dering met een beroep op de leden om deze nuttige vereniging zo krachtig mogelijk te steunen, ook door het anwerven van nieu we leden. De „Volharding" van Zaam slag op bezoek De harmonie van Zaamslag bracht zaterdagmiddag een te- zoek aan het Zoute Spui. In haar keurige uniformen werd door het gezelschap een wandeling over het gehucht gemaakt en hier en laar halt gehouden om een mars ten gehore te brengen. Ook de v.v. Spui profiteerde Ik wou dat ik een betrouwbare vent kende, die hem naar Cardi nal kon rijden." Katharine trok haar voorhoofd in rimpels. „Naar Cardinal? Niet naar Cusse?" „Naar Cardinal", zei ik. „Wij hebben vanavond de weg gefor ceerd. Ze zullen dat trucje geen tweede keer uithalen, ze weten nu dat wij er op voorbereid zijn. En Ousse moet helemaal buiten spel blijven dat is onze per soonlijke schuilplaats." Ik zag haar instemmend knikken. „En in verband met je vader lijkt het mij het beste een bericht voor hem achter te laten." Monsieur Legrand stelde mij zijn bureau ter beschikking. Ik maajete het blief je zo kort mogelijk en toen ik klaar was liet ik het Katharine lezen. „Zo is het uitstekend", zei ze. „Is er nog meer te bespreken?" „Inderdaad", zei ik. „Die Joseph, die neef, heeft een betrouwbaar gezicht. Wat denk je, zou ik hem met ingang van morgen maar niet in dienst nemen? Mogelijk kan hij ons van nut zijn. En als jij onderdak voor hem hebt zou hij jullie personeel de moeite van onze verzorging kunnen be sparen. Van George en mij, be doel ik." „Het idee is niet kwaad", vond Katharine. „Hij zal niets liever willen. Vind je het goed, dat ik het met hem in orde maak?" „Heel graag", zei ik. (Wordt vervolgd.) (Advertentie.) 'Zevï&ie^els Over de week eindigende op zaterdag 3 oktober 1959, wer den de meeste spaarkaarten in geleverd door mevr. I. SCHEE- LE, Kanaaldijk P 115, Terneuzer. De door haar ingeleverde spaarkaarten werden met een toeslag van 100 gehonoreerd. van dit bezoek, want „De Volhar ding" had ook de muzikale op luistering van de wedstrijd Spui Wolfaartsdijk voor haar reke ning gehouden. Deze geste werd bijzonder cP prijs gesteld en de buurtbew ners en buurtvereniging beloo' den het muziekcorps met enkele consumpties. Het was een mooi gebaar en er valt bovendien van deze har monie muzikaal te genieten, daar zij haar prestaties tol een vrij hoog peil heelt weten op te voe ren. Ook de uniformkleding deed prettig aan en is een felicitatie waard. Vcor andere verenigingen ze ker een prikkel om dit ook te be reiken. MAANDAG 5 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „Jerry der Baby-sitter AXEL: Het Centrum, 8 uur „Mannen zonder mededogen' DINSDAG 6 OKTOBER. TERNEUZEN: Luxor-Theate: 8 uur: „Gij zult niet begeren ONGELUK BLEEF ONOPGEMERKT Op het rangeerterrein van :'e Koninklijke Nederlandse industrie te Hengelo is vrijdag middag een leerling van de Ne- dqrlandse Spoorwegen, de 15 .13' rige J. de Jong uit Hengelo, tus sen de bumpers van twee g°e?rp renwagons bekenld geraakt. 1 knaap is vrijdagavond in het KO- ningin Juliana ziekenhuis aan a opgelopen verwondingen ,oV®p leden. Hij was op het terrein b - zig geweest met het plakken va iabels op de wagons. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. Waarschijnlijk is de jongen S struikeld.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2