Russische raket om de maan? Brief van Nehroe aan Tsjou En-Lai De ontwikkeling van de produktiviteit Crisis in betrekkingen tussen V. A. R. en Chinese Volksrepubliek De Nederlandse troepen in La Courtine Brand op Deens schip W eeroverzicht loon- en prijspolitiek ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT salons sobèrt HOOGWATER KranKering Dij abonnement: I'erneuzen. Directeur-Hoofdredacteur i. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: SmidswaJ Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pei Kwartaal; per maand f2,— per week 48 ct Losse nrs 9 et MAANDAG 5 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4798 Verschjjnt dageiyks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nar. Precies drie weken na het ge slaagde schot op de maan, heeft de Sowjet-Unie opnieuw een raket in de richting van de maan gestuurd, die de prestaties van de vorige Loeniks moet over treffen en waarnemingen aan de achterkant van de maan zal doen. Zondagochtend vroeg meldde het Russische persbureau „Tass" de geslaagde lancering van een meertrappige raket waaruit zich enkele uren later een onbeman de waarnemingskoepel van 278,5 kg losmaakte die de steeds van De ,.boemerang"-waarnemings- koepel moet een achtvormige lus beschrijven, eerst minstens één maal om de maan en later terug om de aarde. Op de kleinste afstand van de maan (10.000 km) zal het sta tion korte tijd gegevens over de maanatmosfeer en andere metin gen kunnen seinen en de tele- foto's doorgeven. Volgens radio- Moskou is het station goed in zijn baan gekomen en werkt het in strumentarium met zijn zonne- batterijen, zend- en meetappara tuur uitstekend. De commentator noemde het een voorbereiding voor een vas te kunstmaan-om-de-maan die de aarde afgekeerde kant van de langere tijd gegevens over de maan zal fotograferen en waar- I maan zal kunnen zenden. De Russische astronoom prof. devolle gegevens zal verstrekken D0bronrawof zei zondag dat het voor toekomstige bemande ruim- na anderhalve dag duidelijk zal tevluchten en de terugkeer van zijn welke baan deze maanver- verspieder tenslotte zal volgen, maar dat het toestel minstens zo lang zal leven als Spoetnik III, die sinds 15 mei 1958 om de aar de aarde cirkelt. De Loenik III, die door het laatste deel van de aandrijfraket gevolgd wordt, heeft twee van de aarde af regel- een raket naar de aarde. Overstroming op Sumatra. Duizenden dorpelingen in uit gestrekte gebieden in het oosten van Sumatra worden geëva- I bare zenders aan boord welke on- ueerd voor een dreigende grote geveer drie uur per dag gegevens tegenhanger voor het geslaagde maanschot van 13 september jl. aan de vooravond van Chroesjt- sjefs Amerikaanse reis. Daar voor had Rusland al in januari Loenik I naar de maan gezonden, die evenwel in een baan om de zon terecht kwam. Een Ameri kaanse Atlas-Able-raket voor hetzelfde doel als de Loenik III ontplofte op 24 september jl. voortijdig op de startbasis. c Advertentie.) individuele hearverzor^ing n.vuwste methodes met produc ten, die precies voor uw haar geschikt zijn. electr. verwijderen van overtol lig haar. overstroming. Volgens berichten zijn honderden hectaren rijstak kers en andere landbouwgronden beschadigd door het opkomende water van de gezwollen rivieren. Ofschoon de bevolking in pa niek een goed heenkomen zocht, zijn er geen persoonlijke onge lukken gemeld. Het ergst is het gebied van de districten Lubuk Pakam Tebing- Tinggi getroffen, waar huizen en wegen zijn ondergelopen en het erkeer geheel tot stilstand is ge bracht. Volgens meldingen uit Medan bestaat het gevaar dat nog meer rivieren buiten hun oevers zul len treden, als de zware regens, lie het gebied teisteren, aanhou- Medan zelf is niet getroffen, doch wel heeft de Deli-rivier een gevaarlijk hoge waterstand be reikt. Duits schip na aanvaring gekapseisd. Het 582 ton metende Duitse schip „Thorwald" is zaterdag bij Cuxhaven omgeslagen na een aanvaring met een ander Duits schip, de 6.255 ton grote „Tema Palm". De aanvaring geschiedde in de monding van de Elbe bij boei 14. Later is gemeld, dat de beman ning van 15 man van het gekap seisde schip is gered. Vermiste Britse vlieger terecht De piloot van het nieuwe Britse straalvliegtuig dat op een vlucht boven de Ierse zee is ver dwenen, is terecht. Hij is met een rubberboot aan wal geko men bij Galieston in Schotland, waar hij bij het eerste huis dat hij op het strand tegenkwam aanklopte en zich bekend maak te als Johnny Squier, de piloot van de vermiste P-l Lightning. De bewoner van het huis, een schooljuffrouw, heeff hem on middellijk in bed gestopt en daar na de politie en een dokter ge waarschuwd. Gedwongen landing van Cubaans vliegtuig Twee mannen en een 16-jarig meisje, allen uit Cuba afkom- uitzenden. Waarnemers wijzen er op dat de lancering van de jongste Rus sische maanraket niet alleen in de gunstige begindagen van okto ber viel tijdstip waarop de maan 't dichtst bij de aarde is maar ook tijdens Chroesjtsjefs bezoek aan Peking, mogelijk als Premier Nehroe van India heeft de Chinese volksrepubliek mee gedeeld dat geen bespreking van het Chinees-Indiase grensgeschil ,,vruchtbaar kan zijn tenzij de Chinese militairen die thans de buitenposten aan de Indiase zijde van de traditionele grens bezet ten, zich terugtrekken en tenzij aan verdere bedreigingen en in timidatie een eind gemaakt wordt." De premier zei dit in een brief aan zijn Chinese ambtgenoot, Tsjou En-Lai, waarvan de tekst zondag is gepubliceerd. Nehroe ontkende dat Indiase militairen te eniger tijd de grens met Tibet hadden overschreden. Hij voegde hieraan toe dat mili tairen uit India kort geleden de In haar vrijdag verschenen ringer dan in andere landen en kwartaalbericht geeft de Neder-, mitlder Nederlandse dan Duitse landsche Handel-Maaischappij 'n beschouwing over de ontwikke ling van de produktiviteit en haar visie op het vraagstuk, of de in vesteringen in ons land voldoen den rendabel zijn. grens-buitenpost in Tamadem hadden ontruimd toen zij be merkten dat deze ten noorden van de grens lag. De Chinese beschuldiging dat India een tweede anti-Chinese campagne was begonnen, noem de Nehroe volkomen ongegrond. Hij herhaalde dat de MacMa- hon-linie niet willekeurig door India aan een zwak Tibet was op gelegd en voegde er aan toe dat deze linie de geformaliseerde, na tuurlijke, traditionele en etnolo gische grens in het gebied is. Nehroe zei dat correctie van de grens van Bhoetan zeker binnen het terrein valt van eventuele be sprekingen over grenskwesties tussen China en India omdat de regering van India de enige be voegde autoriteit is die dergelij ke kwesties namens Bhoetan kan opnemen met een regering van een ander land. Nehroe's brief is een samen vattend antwoord op alle voor gaande nota's van Peking. Nehroe zegt in zijn antwoord dat hij „verrast en bedroefd" is over de inhoud van Tsjou's brief van 8 sept. U hebt zelfs gesugge reerd dat de Indische regering tracht voordeel te trekken uit de Britse agressie tégen China, al- of Franse vrouwen zijn buiten het gezinsverband werkzaam. Bij een globale poging tot uitschake- dus Nehroe. ling van enige van deze struc- Hij vervolgt dan: „De Britten tuurverschillen blijkt de pro- hebben India tegen de wil van duktiviteit in ons land niet ach- het Indische volk bezet en dit ter te liggen bij de meerderheid volk geregeerd. Maar de grenzen van onze Europese partners in lil de betrekkingen tussen de Egyptisch-Syrische republiek en communistisch China is een cri sis ingetreden na de toespraak, die de Syrische communistische leider Kaled Bagdasj te Peking, ter gelegenheid van de viering van het tienjarig bestaan van de Chinese volksrepubliek, heeft gehouden. Bagdasj noemde de Verenigde Arabische Republiek hierin een marionet" van de Verenigde Staten. De V. A. R. heeft, als gemeld, te Peking tegen de toespraak van Bagdasj geprotesteerd. Radio- Cairo riep nu vrijdagochtend een bericht om van het Egyptische dagblad „Al Goemhoeria", inhou dend dat de ambassadeur van de V. A. R. te Peking, dr Salah Ed- dine Tarzi, die zich thans in Egypte bevindt, „tot nader order" niet naar zijn standplaats zal terugkeren. De regering van de V. A. R. wacht het antwoord van de com- munistisch-Chinese autoriteiten op haar protest af alvorens haar houding te bepalen", aldus ,,A1 Goemhoeria". Ook de zaakgelastigde van de V. A. R. te Peking heeft thans opdracht gekregen naar Cairo terug te keren. Duizend Egyptenaren, die wa ren uitgenodigd voor een ont vangst op de communistisch- Chinese ambassade ter gelegen heid van de viering van het tien- jarig bestaan der Chinese volks- republiek, hebben aan deze uit nodiging geen gevolg gegeven, aldus meldden de Egyptische bla den van vrijdagochtend. Slechts 150 personen hebben de receptie bijgewoond. Ons depót te Terneuzen, Nieuwe Kanaal P 38, tel. 2171, zal U desgewenst gaarne het adres van een Es so haardoliehandelaar geven. Het Nederlandse leger houdt grote oefeningen in het kamp van La Courtine, aldus is zater dag gemeld. Deze manoeuvres, die strategisch van groot belang zijn, worden niet alleen door Ne derlandse militaire autoriteiten gadegeslagen, maar ook door van India waren al eeuwen daar voor vastgesteld door de geschie denis, de traditie en de geogra fische omstandigheden. OVERSTROMINGEN IN WEST-BENGALEN. West-Bengalen wordt geteisterd door zware overstromingen, ten- Nehroe ontkende met nadruk gevolge waarvan de helft van het dat India druk had uitgeoefend aanta] districten is getroffen. de gemeenschappelijke markt. Na vastgesteld te hebben dat le internationale onderzoekin- Jaarlijkse groei geringer fnw,™ °P WijrnVi'at„ helJeuf i >Iin,ler geruststellend is ech- „,Lec„cicllu per an ,1' ter> dat de jaarlijkse groei van 0p communistisch-China om In- Zeven mensen zijn om het leven o-im O"0,?''Ide Produktiviteit in Nederland dische eisen ingewilligd te krij-1 gekomen en ruim een miljoen H a tn Ned?rlandi sinds 1953 geringer is dan in de gen. Hij zei dat het juist China dakloos. Duizenden ha bouw- acnter dujit dij dat van vele an- j andere Euromarktlanden. geweest is dat in de afgelopen grond staan onder water, waar- jaren de sinds eeuwen bestaande door o.a. een belangrijk deel van Als factoren, die een verkla- status quo heeft geschonden. I de rijstoogst is verloren gegaan, ring zouden kunnen geven van deze teleurstellende ontwikke- ling, worden genoemd de be-1 perkte mogelijkheid voor ons Volgens een memorandum van vijf geleerden onder wie twee Nobelprijswinnaars, zullen er door de radio-activiteit, die opge wekt is door de atoomwapen- proeven, meer dan een miljoen mensen sterven. Het memorandum is gericht aan de Franse academie van we tenschappen. De auteurs zijn de Amerikaan Linus Pauling, de Japanners Joekawa, Sakata en Tomonaga en de Fransman Jean-Pierre Vigier. De radio-actieve neerslag van stig hebben vrijdag j.l. de pilootelke „superbom" had tot gevolg dere Westeuropese landen, wordt opgemerkt dat dergelijke statis tische vergelijkingen geen reke ning houden met verschillen in bevolkingsstructuur. In Neder land is de produktieve leeftijds- Aie 111UKC11|r.ilt;lu VUUl UIXö 11 U T 1 T T 7" groep 15— 65-jangen ge- janci tot produktiviteitsverbete- ppiron fNJ V V nVPl* ring door industrialisatie met 't VyUIUCCl V Clll IlCi, 1 x» T T U V H oog op de reeds hoge produkti- viteit van onze landbouw en de i vele investeringen, die zoals de Deltawerken en de woning-1 bouw niet tot de „produktieve" DE GEVOLGEN VAN RADIOACTIVITEIT van een Cubaans lijnvliegtuig dat met 33 passagiers op weg was van Havanna naar Santiago in het oosten van Cuba, onder bedreiging met een op scherp gestelde granaat, gedwongen naar Miami in de V.S. koers te zetten en daar te landen. dat er 15.000 kinderen werden geboren. Bij elkaar waren er 140.000 abnormale geboorten als gevolg van radio-activiteit, aldus het memorandum. De hoeveel heid C-14 die is vrijgekomen, is voldoende voor 1.250.000 abnor male geboorten in de toekomst. In de nacht van vrijdag op zaterdag is brand uitgebroken in een lading palmpitten en schilfers aan boord van het 4593 ton metende m.s. „Olga Torm" van de rederij D/S Torm te Kopenhagen. Met ruim tien stralen heeft de Rotterdamse brandweer de strijd tegen, het vuur aangebonden. In ruim vier van de „Olga Torm", die in de Merwehaven bij de N.V, Cors Swarttouw's Stuwadoorsmaatschappij aan de Radiostraat te Rotterdam ligt, waren zes havenarbeiders bezig met het lossen van de la ding, die uit pampitten en schilfers daarvan bestaat. Bo ven deze pitten hangt een vet tige walm. die nogal brandbaar zou zijn. Opeens viel een hijs uit de takels. Een elektrische lamp werd van de wand losge- investeringen gerekend kunnenwe°t^TÏn%e zwakke te worden. Het is verder ook denk- theoretTc-hver baar, hoewel niet meetbaar, dat ss '.".fïsssrKSnS; ]o»v vïïjiïossrisrd', hetgeen het produktiviteitscijferde Ioon" en pnj5pollbek van de onbeïnvloed laat. Tenslotte wordt opgemerkt, dat het bij de opvoering van de produktiviteit niet alleen gaat om de hoogte van de bedragen, besteed aan bouwwerken, ver voermiddelen, machines enz., maar ook om de wijze waarop het gebruik er van is georganiseerd. Specialisatie in de produktie kan een zeer gunstige invloed op de produktiviteit hebben, op welk gebied ons land nog een achter stand vertoont. Nederland zo constateert de N. H. M. heeft juist door de snelle bevolkings groei en de natuurlijke gesteld heid van het land bijzonder veel belang bij produktiviteitsver- hoging. Deze wordt belemmerd door een door distributieve maat regelen afgedwongen nivellering, overmatige reglementering en in flatie. De produktiviteit is de regering. De heer A. H. Kloos. secreta ris van het N.V.V.; maakte zich tot tolk van dit standpunt Hij noemde de prijspolitiek van de regering een moeilijke zaak. Haar doelstelling, aldus de heer Kloos, kan het N.V.V. onderschrijven, maar het mid del dat daartoe gehanteerd wordt n.l. controle op de indi viduele prijzen, noemde hij ver werpelijk. Het bezwaar van het N.V.V. j tegen deze vorm van prijsstabi- lisatie is van loonpolitieke, aard. Door het bevriezen van de individuele prijzen verhin dert men, volgens de heer Kloos, de maatschappelijk meest gewencte aanwending van de produktiefactoren. Be paalde vroeger de consument via. de prijsvorming welke pro- dukten er werden voortge bracht, thans oefent de minis- slagen en kortsluiting ontstond,. aldus de lezing van de politie, i motor van de vooruitgang. Uit D oor vonken stond opeens depC.YL pr;s 1 ter via zÜn prijsstabilisatiepoli- i tjek zeggenschap er over uit. Iedereen, zo zei de heer Kloos, voelt het onhoudbare van een dergelijke politiek. Hij noemde deze politiek verwerpelijk, om dat ze in wezen een aantasting van de consumptievrijheid en LJS.CII ÜLUJ.1U U(JCCliö Lie damp in lichterlaaie. De palm- I c ontwikkeling m Europa pitten vatten vlam, en weldra blijkt wel dat wij ons land de be- kon men alleen nog maar een j vordering er van allerminst aio- zware rookontwikkeling waar- gen verwaarlozen, nemen. De zes havenarbeiders in het ruim, konden ternauwernood langs de ene ladder, die langs het ruim naar het dek voert, de 13-jarige Elisabeth Schoon uit Amsterdam op de hoek van de Marnixstraat en de Westerstraat met haar fiets tegen de tram ge- M EIS JE NA BOTSING MET TRAM OVERLEDEN. Omstreeks het middaguur is de van de produktiviteit is. In de vuurzee ontvluchten. T'nans is vast komen te staan, dat de brand woedde in dertig botst en kort daarop aan de ge balen palmpitten, die in ruim volgen overleden. Zij reed van- vier lagen opgeslagen. Zaterdag-1 uit de Westerstraat de Marnix- ochtend j.l. om vijf uur was del straat in en verleende geen voor brandweer zover, dat het ma- rang aan de tram. Het meisje terieel kon worden weggezonden werd ongeveer 10 meter wegge- Zeven man, die drie stralen ter slingerd. Zij kreeg ernstige hoofd beschikking hadden, bleven ach- wonden en werd naar het Wilhel- ter voor eventualiteiten. I mina Gasthuis overgebracht. praktijk werkt ze bovendien niet omdat geen ondernemer zijn onderneming laat onder gaan, doordat hij als gevolg van de overheidszeggenschap over de prijzen de lonen van zijn werknemers niet mag verho gen. Een ieder begrijpt wat er gaat gebeuren, aldus de heer Kloos, die meent dat de „lo nen" zwart verhoogd worden om de werknemers vast te hou den en op de een of andere manier betaalt de consument toch een hogere prijs. Sprekende over de loonpoli tiek zei de heer Kloos, dat het N.V.V. de slag om de geleide loonpolitiek verloren heeft. Door de meerderheid van het Nederlandse volk is het N.V.V. een ander systeem van loonvor ming opgedrongen. Daar moet thans mee gewerkt worden, zo zei de heer Kloos en dit ge beurt weliswaar niet met over gave maar wel met loyaliteit. Over dat woord loyaliteit blijkt volgens de heer Kloos in de kring van het N.V.V. nogal wat misverstand te bestaan, waarbij een enkele maal wel eens uit het oog wordt verlo ren, dat er binnen een demo cratisch bestel gedragsregels zijn, waaraan niemand zich kan onttrekken. Loyaliteit be tekent in dit geval, aldus de heer Kloos, dat het N.V.V. zich heeft te houden aan de regels die de meerderheid heeft opge steld. ook al druisen die regels tegen het gevoel van rechtvaar digheid in. Dit sluit echter niet uit dat het N.V.V. elke keer als stafofficieren uit talrijke Euro pese, Amerikaanse en zelfs Azia tische landen. Er is in La Courti ne een militaire commissie ge vormd waarin Franse, Britse, Ar gentijnse, Canadese, Amerikaan se, Italiaanse, Zweedse, Zuidsla- vische en Israëlische officieren zitting hebben. De commissie wordt geleid docr Nederlandse officieren. Een Nederlandse gemotoriseer de brigade is met een grote ma noeuvre bezig, die te Haute Cor- reze is begonnen en in het kamp wordt voortgezet. Bij deze oefe ning gaat het om een guerilla. De buitenlandse officieren blij ven tot a.s. woensdag in La Cour tine. Vervolgens gaan zij naar Bourges waar zij het kampement van Nederlandse troepen zullen bezoeken, die van en naar La Courtine onderweg zijn. Nederlandse officieren die de commissie leiden, hebben tegen een verslaggever gezegd, dat het terrein van La Courtine bijzon der geschikt is voor alle soorten operaties en het mogelijk maakt de doelmatigheid van alle acties te beoordelen. Verder toonden de Nederlandse officieren zich ver heugd over de hartelijke ont vangst van de troepen door de plaatselijke bevolking. VERKEERSONGELUK. Volgens het dagblad „Al Ah- ram" overweegt de V. A. R. een verzoek aan de Chinese volks republiek tot sluiting van haar consulaat te Damascus, daar dit „ongetwijfeld de activiteit voort zet van de verboden communis tische partij". AFP meldt uit Damascus dat geen enkele Syrische gezagsdra ger is verschenen op de aldaar door het communistisch-Chinese consulaat-generaal gegeven ont vangst. Ook geen der uitgenodig de vooraanstaande Arabieren heeft de receptie bijgewoond. Slechts leden van de consulaire korpsen te Damascus van com munistische staten en onder danen van die landen waren op de ontvangst aanwezig. Felle campagne tegen communistisch China in Egyptische pers Radio-Caïro meldt dat de Egypische pers haar felle cam pagne tegen communistisch Chi na voortzet. Aanleiding hiertoe is, als gemeld, de toespraken ge weest die de Syrische communis tische leider Chaled Bagdasj te Peking heeft gehouden ter ge legenheid van de viering van het tienjarig bestaan van de Chinese volksrepubliek en de daaruit voortvloeiende diploma tieke verwikkelingen tussen de Egyptisch-Syrisehe republiek en communistisch China. Zo schrijft het dagblad „Al Ahram": „Peking moet begrij pen dat de Verenigde Arabische Republiek nimmer heeft geaar zeld om zelfs tegen grote mo gendheden vergeldingsmaatrege len te nemen". En de mening van „Al Goemhoeria" is: „Communis tisch China heetf zich in de af gelopen twee jaar herhaaldelijk aan agressie en inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van andere landen, schuldig v maakt. De volken van Afrika en Azië hoopten dat de Chinese volksre publiek een element van de vrede zou vormen en dat zij deze naties zou steunen in'haar wors teling voor het verkrijgen van onafhankelijkheid. De huidige nouding van com munistisch China zal dit geloof echter teniet doen en zij zal dit land veel vijanden bezorgen". Het Egyptische dagblad .Al Ahram" meldt voorts dat de Chi nezen de ambassade der V.A.R. te Peking belegeren". De gangen van alle personen die het ambas sadegebouw betreden, worden na gegaan. Boodschappen in code, die door het Egyptische ministe rie van Buitenlandse Zaken aan de zaakgelastigde te Peking wa ren verzenden, zijn door deze niet ontvangen, daar ze door de Chinese communisten werden on derschept, die nu pogen ze te ont cijferen. De zaakgelastigde had op dracht gekregen zich zaterdag in Cairo te melden voor bespre kingen over de recente inciden ten. Hij is echter niet gekomen, daar de gecodeerde boodschap, in Zaterdagavond is de 32-jarige Peking is onderschept. heer Joh. Schoumans op de Haar lemmerweg ter hoogte van het kruithuis met zijn scooter tegen een aan de kant van de weg staand paaltje en vervolgens tegen een lichtmast gereden ge reden. Hij was op slag dood Het ministerie van Buitenland se Zaken heeft de zaakgelastigde thans een ongecodeerde bood schap gezonden, waarin hem op dracht wordt, gegeven naar Cai ro terug te. keren. Zijn echtgenote, die achterop, Eén protest van de regering zat, werd licht gewond en is na te Cairo bij de communistisch- behandeling in het Wilhelmina Chinese autoriteiten is thans ook Gasthuis, naar huis vervoerd. I ongecodeerd verzonden. OOSTELIJKE WIND. Tijdens het weekeinde werd 't weer bepaald door een krachtig en omvangrijk gebied van hoge luchtdruk waarvan het zwaarte punt boven de Oostzee ligt. Ook het komende etmaal zal 't weer- daartoe de gelegenheid is, de beeld er n0g (joor beheerst wor- vinger zal leggen op de on- 6 rechtvaardigheid van het stel sel en de verantwoordelijkheid daarvoor zal leggen bij hen die dit stelsel hebben gewild. DINSDAG 6 OKTOBER RAADSLID UIT WEESP NA AANRIJDING OVERLEDEN In de nacht van vrijdag op za terdag is in een ziekenhuis te Amsterdam, waar hij vrijdag was opgenomen na een ogenschijnlijk niet ernstige aanrijding, over- leden de 56-jarige heer J. F. j Sept. Nordeman uit Weesp, die sinds 1946 voor de C.H.U. zjtting had in de raad van de gemeente v.m. n.m. Breskens 4.04 4.21 Terneuzen 4.39 4.56 Hansweert 5.19 5.36 Walsoorden 5.29 5.46 ZON Weesp en die ter plaatse vele functies bekleedde. 5 6 7 8 9 op onder op 6.46 18.11 10.21 6.47 18.08 11.35 6.49 18.06 12.41 6.51 18.04 13.40 6.52 18.02 14.29 MAAN onder 20.03 20.49 21.43 den. De mist en lage wolken, welke zich in de nacht van zater dag op zondag vormden, losten overdag overal op. Waarna in de middag de temperatuur weer tot 17 a 22 graden opliep. Inmiddels daalt de luchtdruk nog iets boven Ierland en Frank rijk. en wordt nog wat hoger in Oost-Europa. Hierdoor zal de oostelijke wind in kracht toene men. In versneld tempo stroomt nu wat koudere lucht aan uit Duitsland, waarin het kwik zon dagmiddag maar tot ongeveer 15 graden opliep. Tevens dreven er in deze lucht enkele wolkenvelden mee. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. MEER WIND EN KOUDER. Droog weer met zonnige pe rioden, kouder dan gisteren en 22.431 een matige tot krachtige ooste- 23.49 lijke wind.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1