nut van (^.kroeójtójel'ó reió Meer dan 2 miljard! IjlMMlwill TOPPERS! Koningin feliciteerde oudste inwoonster Terneuzen heeft nu een school voor schipperskinderen v.inT HoFf VERSLOOT Treinongeluk in Polen iiiininint Coöp. Boerenleenbank «Terneuzeii* RAIFFEISENBANK HOENSON MET GERICHTE WARMTE HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 en 2510 N4 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,- per kwartaal; per maand ƒ2,—: per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZATERDAG 3 OKTOBER 1959 15e Jaargang Nr 4797 Versehltnt dagelijks Uitgeefster N. V. v 'li Firma P. J. van de Sande, Terneuren Advertentieprtis per mm 15 ct; minimum por advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel*» advertenties!5 regels 1,—. tedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nnr. HINDERPALEN VOOR DE GAULLE Met een enorme belangstelling is in de gehele wereld de reis van de Sowjet-premier Chroesjtsjef in Amerika ge volgd. Nu zij tot het verleden behoort, kan men zieh af vragen, welk nut zij beeft gehad. Omtrent de geheime be sprekingen tussen Eisenhower en zijn gast zal men wel lang in het onzekere blijven. Zeker is echter, dat geen enkele beslissing in die beslotenheid kan zijn genomen. Mochten er bepaalde voorstellen uit voortvloeien van inter nationale betekenis, dan zullen zij door Eisenhower worden voorgelegd aan zijn bondgenoten. Wel is het de vraag, welke indruk de Amerikaanse presi dent zal hebben gekregen. Zeker zal hij zich niet in slaap laten wiegen, en we kunnen er van op aan, dat de afschrik wekkende kernwapens van beide zijden gehandhaafd zullen worden als stok achter de deur, om oorlog te voorkomen. Doeh het zal toch niet zonder gevolgen blijven, als Eisen hower en Chroesjtsjef persoonlijk tot andere conclusies zouden zijn gekomen dan voorheen. Straks gaat de Amerikaanse president naar de Sowjet-Unie, waar hem zeker een hartelijker ont vangst zal wachten dan de Sowjet-premier in Amerika vond, want in de Sowjet-Unie bevinden zich geen gevluchte burgers uit Amerika, en gevoelens, welke afwijken van die van de regering kunnen zich niet uiten. In het algemeen is nu reeds de overtuiging gegroeid, dat de Russen inderdaad geen oorlog wensen. Dat is redelijkniemand ter wereld wil oorlog, want die zou iedereen verpletteren. Het komt er echter op aan, ongelukken te voorkomen, wantrouwen weg te nemen, ontspanning te bevorderen. En over de methoden daarvoor kan men het niet in een vloek en zucht eens worden. Andere inzichten Maar tot nu toe kunnen wij reeds bepaalde conclusies trek ken. De Noordamerikanen zijn de Russische leiders met andere ogen gaan zien. Hoe gevaarlijk is het, steeds maar tendentieuze voorstellingen te geven van de realiteitMenigeen dacht, dat Chroesjtsjef een soort van rode dronkenlap zou zijn. En ontdekte dat hij (zo dan al geen geheel onthouder) veeleer een slimme, eenvoudige man scheen, vol komen zeker van zichzelf en van de macht van de Sowjet-Unie. Hij bleek een puritein, een voor stander van fatsoenlijke zeden te zijn, toen hij zijn afschuw uit sprak over de Franse cancan, die men hem in een filfristudio had voorgespeeld. U kent de Russi sche afkeer van rock 'n roll, van het kronkelen van het lichaam, van erotiek in het openbaar. Welnu, er zijn in Amerika mil joenen mensen, die het met hem eens zijn. Dan bleek hij grote belangstel ling te hebben voor de mense lijke kant van eten en drinken: voor landbouw en veeteelt, mais en koren, boter cn eieren, en niet alleen voor raketten. En voor het wonen en kleden. Na tuurlijk denkt hij in termen van macht van grote mogendheden, doch dat toch niet alleen. Zijn vrouw Nina, zo eenvoudig als zij was, zo weinig opgemaakt en op gedirkt, bleek wel bestudeerd te zijn en intelligent. Zij won ieders sympathie, en niet het minst van de gewone huismoeders, al had zij zich zelf meer gewijd aan stu die. Maar haar zorg voor haar man was veeleer „kleinburger lijk". Kortom, de Noordamerikanen zagen een leider, die zij zich als een soort -Hitler hadden gedacht, met zijn vrouw, en zij kregen een andere indruk van iemand, die overigens zijn communisme en zijn geloof aan de Sowjet-Unie met hartstocht verdedigde. Een Rus ontdekt iets Maar Chroesjtsjef, van zijn kant, had ook heel wat te her zien. Hij ontdekte, dat de leiders der Amerikaanse arbeiders hem veel vijandelijker gezind waren dan de bourgeois. In zijn onstui mige onderhoud met de hoofd bestuurderen zijn harde woorden gevallen. Die vakbonden bleken verdedigers te zijn van het kapi talisme, zoals zij dat kenden, van een krachtige bewapening, en zijn bang voor het communisme. Zij stelden de vrijheid voorop, en waren even overtuigd van hun macht in de kapitalistische maat schappij als Chroesjtsjef van de sterke positie van zijn partij in de Sowjet-Unie. Daaruit vloeide voort, dat de Rus erkende, dat de Noordame- rikaanse regering het volk ver tegenwoordigt. en niet maar een groep kapitalisten. Hij zei na drukkelijk, dat hij geen onder- scheid maakte tussen de regering en het volk der Verenigde Sta- ten. Ten tweede erkende hij, dat beiden vrede wensten, wat an ders luidt dan de marxistische bewering, dat de bourgeoisie al tijd op oorlog uit is. Ten derde gaf hij toe, dat men onder het kapitalisme zeer goed kan leven, al zei hij, dat de Sowjet-Unie wel dra aan haar volk dezelfde voor delen zou kunnen bieden. Als de woorden van Chroesjt sjef die voor de communisten buiten het Sowjet-blok wel harde noten om te kraken zullen zijn enige gevolg hebben, moeten zij wel leiden tot de conclusie, dat de Russen er van af zullen zien, te hopen door verbreiding van 't communisme van buiten af iets to winnen. Zij blijven overtuigd, dat eens het kapitalisme zal overgaan tot communisme. Maar zij zullen wel niet veel vertrou wen meer hebben in de mogelijk heid, de Amerikaanse en Britse en andere Westerse arbeiders te mobiliseren tegen hun regerin gen. Het is nog te vroeg om enige gevolgtrekking te maken, maar de kans dat de ontmoeting tussen Eisenhower en Chroesjtsjef toch gevolgen zal hebben, bestaat. De Gaulle op reit-! De Franse president is ook op reis gegaan.... in xi1n eigen land, in Noord-Frankrijk. Daar heeft hij ook aandacht geschon ken aan de rol, die Frankrijk kan spelen ten bate van de wereld vrede. Zag hij in het verschiet, dat er ontspanning zal komen en dat Frankrijk daarbij een taak zal hebben? Hij zei. dat regimes komen en gaan, doch dat de vol ken blijven. Men heeft daarin een aanwij zing gezien, dat hij met het Pool se en Russische volk toch wel op een goede voet zou willen staan als met de Westduitsers, om op het vasteland allerlei initiatieven te nemen. Doch dan is het nodig, dat Frankrijk wordt verlost van de uitputtende moeilijkheden in Algerië. Hij vroeg opnieuw van het volk, dat hem uitbundig toe juichte, steun voor zijn pogin gen, in Algerije tot een vergelijk te komen. Hij gedroeg zich als een goedhartig vadertje, als een welwillende koning, die met par tijen niet heeft te maken, en zich rechtstreeks tot het volk wendt. Dat hij zich van populariteit voldoende bewust is, om niet gauw geïrriteerd te zijn, bewees hij, toen 'n communistische bur gemeester van een stadje waar hij doortrok, weigerde hem te ontvangen. Hij reed er goedmoe dig doorheen, toegejuicht door het volk in de straten, al was er dan minder uitbundigheid. Het schijnt wel dat De Gaulle, die zelfs de mogelijkheid heeft ge opend dat een deel van de Alge rijnen zich afscheidt, zeker is van de steun van het Franse volk voor zijn liberale politiek. Algerijnse perikelen En toch zijn de hinderpalen op zijn weg niet gering. De rege ringspartijen van zogenaamde Gaullisten die dat helemaal niet blijken te zijn en van con servatieve onafhankelijken heb ben duidelijk te kennen gegeven, dat zij De Gaulle niet willen hin deren bij zijn pogingen, om de leden van de V. N. te overtuigen van zijn vredeswil en zijn liberale bedoeiingen, en dat zij hem een uitweg willen laten zoeken; maar dat zij zelf niets willen weten van afscheiding van een deel van Algerije of van terugkeer in het normale politieke leven van vroe gere rebellen, en dat zij door een militaire overwinning de over gave wensen van de rebellen, zonder politieke voorwaarden. Ook de opperbevelhebber in Algerije, generaal Challe, heeft als parool uitgegeven: doorvech ten. Maar degenen die De Gaulle goed kennen, zijn toch overtuigd dat hij zo handig en diplomatiek is, dat hij zijn eigen zin zal we ten door te zetten. Zijn aanbod om aan de rebellen een (jeel van Algerije af te staan, als eenmaal de rust is teruggekeerd en als een referendum in alle orde en vrede zal duidelijk maken, dal een deel des moslims geen Fran sen willen zijn. is een stok achter de deur van de nationalistische moslims; zij kunnen nooit mili tair overwinnen, en als zij on handelbaar blijken, krijgen zij toch maar een stuk van Algerije, en zeker niet de olievelden. Is het dan niet beter, een federatie aan te gaan met Frankrijk, met een gezamenlijke buitenlandse en de fensieve politiek? Storingen •luist op dit ogenblik, dat de leiders der rebellen dus aarze len, om het aanbod van De Gaul le geheel te verwerpen, en vra gen stellen en ophelderingen vra gen en voorwaarden stellen voor een staken van het vuren, laaien de aanslagen en de guerilla- strijd in Algerije op. Is liet omdat de zogenaamde Algerijnse regering wil tonen. hoeveel macht zij heeft, als zij aanbiedt te onderhandelen? Is het omdat de extremisten in haar rijen juist willen voorkomen, dat hun ,.re- geving" gaat onderhandelen? En willen zij de kloven met Frank rijk dus vergruien? Zeker is het dat het pad van hen, die gema tigd willen zijn, niet over rozen gaat. dr. A. C. (Nadruk verboden). Loneley Bej Paul Anka Personality Lloyd Price I'm gonna get married Lloyd Price Verkrijgbaar bij: *0c,MTi!.s4-et tehheï1^ ZEL. 2573 Postauto door sneltrein gegrepen; negentien doden Op een onbewaakte overweg in Dabrowka nabij Warschau, is vrijdagmorgen een postauto door een sneltrein gegrepen tenge volge waarvan negentien mensen het leven verloren en vijftien an deren levensgevaarlijk gewond werden. De P. T. T.-wagen die een aan tal arbeiders vervoerde, werd bij de botsing volledig vernield. De slachtoffers vond men tot op 400 meter van de overweg terug. f Advertentie) Chrissemeuje werd 110 jaar In haar aan de Duitse grens te Holterhoek (gem. Eibergen) ge legen woning, vierde Nederlands oudste inwoonster, de wed. Chris tina KarnebeekBacks oftewel Chrissemeuje, gisteren haar 110e verjaardag. Door pastoor Hegge uit Eiber gen werd gistermorgen, evenals dc tien voorgaande jaren door zijn voorganger pastoor Kaetcr, tten huize van de jarige een mis opgedragen. Alvorens men zich hierna aan het ontbijt begaf Xverd door bur gemeester L. II. II. R. van Wen sen een schrijven van H. M. de Koningin voorgelezen, dat luid de als volgt: Met hartelijke gelukwensen ter gelegenheid van Uw 110de verjaardag. 2 oktober 1959, Ju liana. Bij dit schrijven behoorde een grote taart, die de jarige door mevr. Van Wensen werd over handigd. Voortts ontving Chris semeuje een televisietoestel. Er kwamen in de loop van de dag nog tal van bloemen, geschen ken en zeer veel post binnen. De belangstelling was dit keer wel zeer groot, om niet te zeggen te groot. Vooral 's morgens beleef de de anders zo rustig gelegen woning van Chrissemeuje een in vasie van radio-, televisie-, film en persmensen en verdere be langstellenden. Chrissemeuje zelf was ver kouden en zag er niet zo goed uit als anders. Gelaten liet zij de drukte langs zich heen gaan. (Advertentie) BINNENVERINGBED EEN GEBOUW OM JALOERS OP TE ZIJN Aan (le Van Cantfortstraat is een nieuw en fraai gebouw lot vol tooiing gekomen (lat de nieuwe school voor schipperskinderen blijkt te zijn. Een prachtig gebouw volgens de modernste principes ge bouwd en ingericht en het is werkelijk met zeer gepaste trots dat de heer J. J. Kaan, die sinds 1 oktober hier de scepter zwaait, de gehele inrichting aan zijn bezoekers toont. Want alles hij elkaar heeft Terneuzen deze school toch wel aan de heer Kaan te danken. Hij is voorzitter van „Schuttevaer" en kan uitstekend met de schippers over weg. Het is al meerdere jaren geleden dat hij de gedachte lanceerde om tot de oprichting van een scliipperssehool voor kinderen te komen met een internaat. Als hoofd van de open bare Zuidlandsehool, die nog vier jaar „mee loopt" en dan met pensioen gaat, moet hij toch wel veel enthousiasme weten op te brengen om de hergen werk te verzetten. Hij is (laar in geslaagd en half oktober wordt de school officieel geopend. M verientie) 2.000.000.000,—) Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleenbanken aangesloten bij de Coöp. Centralé Raiffeisenbank U Utrecht. Ruim twee miljard gulden Ook U kunt pr<.'; teren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Wolstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL MODERN Een gebouw om jaloers op te zijn. Vier heldere, klaslokalen met veel ramen, uitstekende kleurcombinaties en alle moge lijke leermiddelen. Royaal van opzet. Een school die „vertrou wen" geeft en waar de schippers graag hun kinderen aan zullen toevertrouwen. De school is op 1 oktober gestart en er zijn nog maar weinig kinderen. Maar de heer Kaan die nu naast zijn func tie van hoofd van de Zuidland sehool ook hoofd van deze school is, heeft meer dan voldoende werk. Een plaatsvervanger aan de Zuidlandsehool voor hem vin den is werkelijk geen sinecure en daarom zit hij momenteel in een niet gemakkelijke positie die hopelijk spoedig zal verbeterd zijn. Daarom gebeurt het ook wel eens, dat de kinderen een dag extra naar huis moeten wor den gestuurd b.v. als er dan een onderwijzer van de Zuidland sehool ziek is. BEKENDHEID De heer Kaan twijfelt er niet aan of langzamerhand zal het aantal leerlingen groeien. Er moet nog meer bekendheid wor den gegeven aan deze nieuwe school en dan zullen de schip pers hun kinderen wel in Ter neuzen op school doen. Een be- school er is. voordat binnen enke le jaren de leerplichtwet voor schipperskinderen zal worden in gevoerd. Overigens vraagt dit onderwijs een geheel andere instelling dan de gewone lagere school. Schip perskinderen kunnen pas op 8- jarige leeftijd naar een schipprs- school, maar in vier jaar tijds moeten zij de stof van een zes jarige lagere school doorwerken. Dat betekent dat zij eerst om half zes vrij zijn, in plaats van om half vier. Zij het dan met een half uur vrije tijd. Splitsen en knopen moeten de jongens ook leren en voor de meisjes wil de heer Kaan kooklessen invoeren. Al spoedig wordt begonnen met Franse les te geven, omdat de schippers van deze kanten veel al naar België en Frankrijk varen. Bovendien geeft het enige afwisseling in aardrijkskunde, rekenen en andere vakken. Om de kinderen gelegenheid te ge ven zich nuttig bezig te houden, een onderwerp waaraan eveneens de nodige aandacht werd besteed zijn in de klassen aparte ruimten gereserveerd. Want er moet re kening mee worden gehouden dat de kinderen buiten schooltijd in een internaat verblijven. INTERNAAT Buiten het flatgebouw aan de langrijk winstpunt is dat de Iepenlaan is nog de chaos van de nieuwbouw. Er liggen stel lingplanken, en er staan krui wagens. Van plantsoen is nog geen sprake en de enigste aan wijzing dat het hoekgebouw van de fiat het Internaat voor de schipperskinderen is, ziet men al leen aan een onopvallend bordje waarop in drukletters geschreven staat „Koningin Juliana inter naat." Bij het binnenkomen lijkt het allemaal nog een beetje rom melig en er hangt nog de duide lijke geur van verse'kalk. Maar als de directrice, mej. G. Rol, het interieur toont, verandert men spoedig van gedachte. Zij werd als directrice van het internaat van het Schoolfonds wor schip perskinderen van de Nederlands Hervormde Kerk naar Terneuzen gedirigeerd om met haar 11 jaren ervaring de zaak hier aan het draaien te brengen. In een paar dagen tijd heeft zij met assisten tie van Zr. Steenhuis en nog twee Zeeuwse meisjes de zaak al een heel eind voor elkaar. Er zijn nu nog maar zes kinderen die het al best kunnen vinden. He1 gebouw is tijdelijk als internaal ingericht, maar ziet er niettemin keurig uit. Er is een gemeen schappelijke kamer waar de kin deren eten en zich kunnen ont spannen. Er zijn aparte slaapka mers voor meisjes en jongens Verder douches en speel- en knut selruimte voor de jongens be neden in de grote garage. D" directrice vindt zelf dat er no' geen sfeer in het huis is, maa dat komt wel als het nieuwe e een beetje af is. Overigens is zi als niet-Zeeuwse buitengewoor te spreken over de mensen uit Terneuzen. Vooral de ambachts lui hebben haar hart gestolen. „Je moet amper een kik gever of ze staan al voor je klaar" is haar ervaring. Zij is vol lof over de Zeeuws-Vlaamse behulpzaam heid. Maar hier blijven zal zi wel niet. Hiervoor moeten even wel nog maatregelen worden ge troffen. Zo gaat in liet onderwijs te Terneuzen een nieuwe fase in. Een soort van onderwijs waar de meesten nog vreemd tegen over staan. Maar het is gelukkig dat er nog mensen te vinden zijn die uit enthousiasme (lie taak op zich willen nemen. Dan komt er iets tot stand wat voor vele jaren van grote waarde is. SCHUIMRUBBERBEO verkrijgbaar bij: Hulsterse botersmokkelaars voor de rechter in Gent Het hof van beroep in Gent heeft donderdag de Nederlan der N. P. N. P. uit Hulst ver oordeeld tot acht maanden ge vangenisstraf. Hij werd er van beschuldigd op 24 maart van het vorige jaar een partij van meer dan 5.000 kg boter naar België te hebben gesmokkeld. De rechtbank in Dendermonde had hem in eerste aanleg ver oordeeld tot een ;aar. Twee Bel gen hielden bij behandeling in hoger beroep hun straf van"vier maanden. Een Belgische be klaagde werd door het hof van beroep vrijgesproken. De veroordeelden moeten voorts in totaal een boete beta len van 1.230.000 Belgische fr., dat is ongeveer 92.250, (Advertentie) Verrassend, 20 weinig ruimte als deie haard slechts inneemt Reedt vanaf f. 2.50 P«r m week OLIEHAARD: 1005 - bruto cap.: c». 11.500 Kcal./u. (355.- 1007 - bruto cap.: ca. 16.000 Kcal./u. (395.- Dit model - met kookgelegenheid - groot In capaciteit maar klein van omvang, werd door vele Huisvrouwen uitver koren, vanwege zijn eenvoudige, doch sierlijke vormgeving. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties.' gegarandeerd géén last van koude voeten, géén sterke roetvormlng en géén hoge brandstofkosten. (Géén ander merk geeft dit!) Neem dut géén genoegen met mindere kwaliteit Uitgevoerd met de veel besproken, zuinig# Rocket brander- pot en Rocket automatische trekregelaar. (Belangrijk!) Laat nu reeds een Hoenson bij de officiële Hoenson dealer in Uw woonplaats reserveren, want de vraag is enorm. Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een haard, op hun eigen gezonde oor deel af. Zij weten, dat ondanks de enorme reclame-campagne voor ouderwets kolen stoken, de Hoenson oliehaard met Ge richte Warmte de ideale verwarmings bron is voor iedere woning of flat. Dit heeft de practijk bewezen! OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST l Dykstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen ^Ooor de zondag LIEFDE VAN DE BOVENSTE PLANK. „Hebt gü My waariyk lief. meer dan dezen?" Johannes 21 15. Christus doet bij Petrus onder zoek naar de liefdé. Hij vraagt er driemaal naar. Deze vragen zijn niet gelijk. Ze vragen ogenschijn lijk hoe langer hoe minder. Het lijkt alsof Christus van Zijn lief- deseis voortdurend iets afdoet. Het is als bij een afslager, die hoog inzet, maar steeds meer naar beneden gaat 100- 80—50. „Hebt gij Mij waarlijk lief. meer dan dezen?" „Hebt gil Mij waarlijk lief?" „Hebt gij Mij lief?" In werkelijkheid ech ter ontdoet Christus in Zijn vra gen de liefde van alle bijkomstig heid en opsiersel, om tenslotte eenvoudig in de liefde zelf te ein digen: „Hebt gij Mij lief?" Het is terecht dat Christus bij deze man, die zo hoog van zich zelf dacht, hoog begint en vraagt naar het „waarlijk liefhebben meer dan dezen". Dat is inder daad: liefde van de bovenste plank. Die mag je toch verwach ten bij een man van dc bovenste plank. Daar heeft Petrus immers altijd de mond vol van gehad. Petrus heeft zich immers altijd op de voorgrond en op een voet stuk geplaatst. Hij kón meer en hij was meer en hij zóó meer. „Al zouden ze ook allemaal aan U geërgerd worden, ik zal geens zins aan U geërgerd worden". „Ik zal mijn leven voor U zetten" Christus rekent hier met Petrus' superioriteitswaan grondig af. Nu, Petrus: „Hebt gij Mij waar lijk lief, meer dan dezen?" Er is een tijd geweest, dat Pe trus bij deze vraag vrijmoedig en welbewust zijn hoofd had opge stoken, en vlak voor de Heiland was gaan staan en rondblikkend in de discipelenkring gezegd had: „Zeker, Heer! Zó is het! Ik...ik... ik...!" Maar nu... zakt zijn hoofd neer. Ootmoedig en schuchter, nauwelijks hoorbaar, komt het eruit: „Ja, Heer, ik heb U lief". Hij laat het „waarlijk" vallen, en hij laat het „meer dan dezen" vallen. Hij zegt heel eenvoudig: „Ik heb U lief". En dan gebruikt hij een woord, waaruit alle zelf verzekerdheid en eigendunk ver dwenen is. Het is de liefde van... vijftig, (Uit „De Stem achter U".) WEEKEINDE MET RUSTIG WEER. Het hogedrukgebied, dat al zo lange tijd het weer in Europa beheerst handhaafde zich onver minderd boven West en Midden en Oost-Europa. Het zwaarte punt wordt nu zelfs aangetrof fen boven de Balkanlanden. Na bij het aardoppervlak stroomde met zuidwestelijke winden wat vochtiger lucht ons land binnen, terwijl zuidelijke winden in de hogere niveaux warmere lucht aanvoerden. Hierdoor konden de temperaturen in een groot deel van het land zomerse waarden bereiken. In het zuiden en oosten plaatselijk zelfs 26 graden. De kans op mistvorming in de bin- gestroomde vochtige lucht neemt nu geleidelijk toe maar overi gens is de luchtdrukverdeling zo stabiel dat geen belangrijke wij zigingen in het algemene weer beeld tijdens het weekeinde te verwachten zijn. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Warm weer. Droog en zonnig weer, maar anvankelijk hier en daar mist. Warm weer met weinig wind. ZONDAG 4 OKTOBER v.m. n.m. Jreskens 2.37 2.53 'erneuzen 3.12 3.28 Jansweert 3.52 4.08 v'alsoorden 4.02 4.18 MAANDAG 5 OKTOBER v.m. n.m. Ireskens 3.16 3.36 terneuzen 3.51 4.11 lansweert 4.31 44.51 •Valsoorden 4.41 5.01 ZON MAAN op onder op onder Sept. 3 6.42 18.15 7.44 18.50 4 6.44 18.13 9.03 19.24 5 6.46 18.11 10.21 20.03 6 6.47 18.08 11.35 20.49 7 6.49 18.06 12.41 21.43 8 6.51 18.04 13.40 22.43 9 6.52 18.02 14.29 23.49 10 6.54 18.00 15.09 Dit nummer bestaat uit K. 12 pagina's. J

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1