oxo KOEIJER o Tweede Kamer beschouwingen vervolgde algemene rijksbegroting over Hume kreeg levenslange dwangarbeid Chroesjtsjef in Peking Argentinië en Chili ladkuikens Belgische voorstellen ter bespoediging van de Euromarkt Nederlandse marconist verdacht van moord Regering overweegt afstoten emigratieschepen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN AAT 15 2195 derdopjes lepeltjes mblokken Minister-president De Quay aan het woord Nog witter... stralend wit. 100 gram 0.45. derdag bestellen. TERNEUZEN 1 :iiiii.iiiiiiiiii!uiiatniin(mnTimnmiiflBHHMBnB~ olie kracht en vlees met Oxo dt binnen een iet bijpassende l, blauw, grijs. FrankErlnt bij abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per kwartaal; per maand ƒ2,— per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. ZEEUW DONDERDAG 1 OKTOBER 1959 15c Jaargang Nr 4795 Versohllnt dacelllks Uitgeefster N. V. v Ui Firma P. J. van de Sande. Teraueuze» Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum" pU advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel** advertenties)5 regels 1,Tedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adre* Bureau van dit Blad. 20 c-ent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nar. Vergadering van 30 september. In de vergadering van de Tw ee de Kamer zijn gistermiddag de algemene politieke beraadslagin gen over de rijksbegroting voor het dienstjaar I960 voortgezet. De minister-president, de heer Do Quay, vervolgde zijn dinsdag; avond aangevangen rede (er be antwoording van de door negen leden gehouden redevoeringen. Hij zegt niet op alle onderdelen der redevoeringen uitvoerig te kunnen ingaan. Daarom wil hij trachten in grote lijnen een ant woord te geven. Wat de aangelegenheden van persoonlijke aard aangaat merkt hij op. dat gesteld is, dat een maximale mate van bekwaam heid bij het aanzoeken van mi nisters moet aanwezig zijn. Deze stelling van de heer Burger on derschrijft hij. De heer Burger heeft hem een verwijt gemaakt in verband met het aanzoeken van de heer Van den Bergh. Hij be treurt dat dc persoonlijke om standigheden, die minister Van den Bergh ontslag deden verzoe ken, pas later zijn gebleken. De feiten waren hem tevoren onbe kend. Niet alleen zijn aan het kabi net geen feiten of omstandig heden bekend, die tot de 'conclu sie zouden leiden, welke in Else- viers Weekblad, ten aanzien van de heer Visser is getrokken, doch ook heeft het de volstrekte overtuiging dal de opvattingen van de heer Visser in alle op zichten rechtvaardigen, dat hem tier vertrouwen Wordt geschon- krn. dat voor de vervulling van zijn functie onmisbaar is. De minister-president zegt dat hij moeilijk de vraag kan beant woorden of de heer Stikker als minister is aangezocht. Het is hem z.i. niet geoorloofd te zeg gen wie zijn gevraagd en wie hebben geweigerd. Het verheugt spr., dat men vrij algemeen oo het standpunt staat, dat de vrijheid van het Westen moet worden verdedigd. Rechtstreekse verkiezingen voor liet Europese parlement zouden moeilijkheden kunnen verwekken. Een oplossing zou kunnen zijn een deel der leden te doen verkiezen uit de parlemen ten. De regering blijft van oordeel, dat er t.a.v. de Europese gemeen schap wel enige inzinking kan zijn, maar zij meent, dat de moeilijkheden op den duur zijn op te lossen. Nederland droeg ƒ9 miljoen bij voor de minderontwikkelde gebieden. D.i. 9 miljoen van de I 100 miljoen dip de gezamen lijke landen voor dit doel op brengen. De regering vond dit tegenover de andere landen zo hoog, dat het de bijdrage wilde terugbrengen tot 6 miljoen, onder deze voorwaarde, dat als andere landen meer geven ook dc Nederlands regering een ho gere bijdrage zal overwegen. De onderhandelingen met Duits land bevinden zich in een verge vorderd stadium. Verwacht wordt, dat ze dit jaar zullen wor den beëindigd. Dc minister-president zegt, dat het hem verbaasd heeft, dat de kwestie Franeo-Spanje niet zo veel kiem is naar voren ge bracht. De door de heer Burger gestelde vraag is niet aan de or de. De kwestie van de O.E.E.C. is achter de rug. De regering ziet op hel ogenblik geen aanlei ding op de theoretische vraag thans een standpunt te bepalen. De reis van Prinses Beatrix acht ook de regering van grote betekenis. Spr. heeft de indruk gekregen, dat er over de defensie in zover re overeenstemming bestaat, dat het noodzakelijk is de daarvoor benodigde gelden toe te staan, ook naar het oordeel der regering moeten alle landen gelijkwaar dige bijdragen leveren. Wat eventuele verkorting van de diensttijd aangaat deelt spr. mede, dat het rapport der com missie-Van Voorst tot Voorst aan de Kamer zal worden overgelegd. De regering hoopt zeer binnen kort haar standpunt te kunnen bepalen. De meerdere kosten voor dc be veiliging van Nieuw-Guinea vloeien voort uit maatregelen waartoe het vorige kabinet heeft besloten. Zij worden geput uit do overloop van gelden, die aan vankelijk voor de landmacht wa ren bestemd. De defensiever plichtingen in NAVO-verband worden niet aangetast. Door de zaken van Nieuw- Guinea onder te brengen bij bin nenlandse zaken zal de aandacht voor Nieuw-Guinea niet vermin deren. De naam van het depar tement zou spr. niet willen ver anderen in verband met deze taaktoewijzing. De decentralisatie wenst hij allereerst in territoriale zin te be vorderen. Hij verwacht, dat de ambtenaren zeker hun medewer king zullen verlenen, niet slechts bij de uitvoering, maar ook bij het zoeken van mogelijkheden. Z.i. moet decentralisatie worden nagestreefd op elk gebied waar deze mogelijk is. Uit het betoog van mej. De Vink, zo merkt de minister-pre sident op. is wel duidelijk gewor den hoe belangrijke zaken op cultureel en maatschappelijk ge bied aan de orde zijn. De regering vertrouwt, dat bin nenkort het advies inzake het stakingsrecht zal worden inge diend. De regering bevordert spoedige indiening. Wat de vervolgingen ingevolge de wet grootboek woningverbete ring aangaat zegt spr., dat deze afhangen van de omstandigheden van het geval. Het zou niet be- De Brit Donald Brian Hume is gister in Winlerthur in Zwit serland lot levenslange dwang arbeid veroordeeld wegens het doodschieten van éen taxichauf feur na een overval op een Zii- richsc bank. Humes verdediger had ver geefs gepleit voor een lichtere straf van 20 jaar cellulair, waar mee Hume in een gesticht onder gebracht had kunnen worden. Hume weigerde gebruik te ma ken van het recht op het laatste woord vóór het vellen van het wmnis. De openbare aanklager drong erop aan Hume bij even tuele kwijtschelding wegens goed gedrag van een gedeelte van zijn straf voorgoed uit Zwitserland te bannen. De rechter bepaalde dat als Hume na het uitzitten van zijn straf uit de gevangenis komt. hij vijftien jaren lang geen Zwit serse bodem meer mag betreden. Hume, die zich buiten het ge rechtsgebouw nogal recalcitrant betoonde en kans zag een pers fotograaf een kaakslag toe te dienen, bleek zich echter al aan liet idee van de gevangenschap gewend te hebben Hij had al thans dc openbare aanklager om toestemming verzocht een deel van zijn geld ie mogen besteden voor de aankoop van een trom pet waarmee hij zich een plaats in de gevangenisband wil ver overen. VLIEGTUIG OP BOERDERIJ NEERGESTORT IN DE VERENIGDE STATEN 33 inzittenden kwamen om het leven Ken Amerikaans lijnvliegtuig', (lat uit Houston, in Texas, naar New York was vertrokken, is dinsdagavond j.I. in de omgeving van Waco, in dezelfde staat, op een boerderij neergestort. De 33 inzittenden zijn om het loven ge komen. Kr heeft zich aan boord van de ..Electra" in de liiehi een ontploffing voorgedaan. Het toestel was eigendom van de Braniff Airways, gevestigd te Dallas, in Texas. Deze maat schappij onderhoudt luchtverbin- dingen met de oostelijke Ameri kaanse staten en Zuid-Amerika. repen worden als in het alge meen vervolgingen zouden wor den ingesteld. O.m. geeft spr. te kennen, dat het kabinet grote waarde hecht aan de bezitsvorming. Voor Kerstmis is een nota ter zake te verwachten. Op de kwestie van de staats man Beatrix kan spr. niet in gaan. De directie der staatsmij nen heeft nog geen concrete voorstellen gedaan. De regering staat op het stand punt. dat het wenselijk is. dat spoedig een kinderbijslagwet tot stand komt. Wat de loonvorming betreft zegt de minister-president, dat bij de hantering van de spel regels gebleken is, dat verschil van mening mogelijk is over de concrete toepassing. Er is nu overleg gaande met de stichting van de arbeid, dat hopelijk don derdag wordt beëindigd. I7e re gering keert niet terug op haar schreden. Het stasven blijft ge licht op vrijere loonvorming met handhaving van een stabiel prijs niveau. (Zie verder pag. 2.) In november onderhandelingen over landingsrechten van de K. L. M. De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. I. M. A. H. Luns. heeft gisteren te Washington meegedeeld dat de Nederlandse en de Amerikaanse regering in november onderhan delingen zullen voeren over uit breiding van de landingsrechten van de K.L.M. aan de Ameri kaanse westkust. Minister Luns besprak dit probleem en NAVO- en Europese vraagstukken in een gesprek met de Amerikaanse on derminister van Buitenlandse Zaken Douglas Dillon. Het on derhoud duurde een uur. Minister Luns en onderminis ter Dillon hebben ook over de Europese integratie gesproken. Volgens de Nederlandse minister is in het bijzonder gesproken over de gevolgen van het akkoord van de kleine vrijhandelszone voor de Europese Economische Gemeenschap. De minister zei van mening te zijn dat dc Amerikaanse rege ring het volkomen met de Neder landse regering eens is dat een politieke verdeling in Europa moet worden voorkomen en dat alles moet worden gedaan om te komen tot overeenstemming tus sen de zes do E.E.G. en de zeven de kleine vrijhandels zone. Naar van welingelichte zijde in Brussel wordt vernomen zal de Belgische minister van Buiten landse Zaken, Wigny, op de ver gadering van de ministerraad van de E. E. G. in de tweede week van oktober een aantal voorstellen indienen, die niet al leen tot doel hebben het berei ken van de gemeenschappelijke markt te bespoedigen, maar ook de rationalisatie van de Europese instellingen. De voorstellen van de Belgi sche minister zouden de volgende vier punten betreffen: 1. Bespoediging van de proce dure, zoals deze in het verdrag van Rome wordt voorgeschreven ter bereiking van de volledige gemeenschappelijke markt. 2. Rationalisatie van de Euro pese instellingen. 3. Het afwijzen van het Frans- Italiaanse plan tot instelling van een politiek secretariaat van de zes landen. 4. Gecoördineerde hulp aan de onderontwikkelde gebieden door de landen van de Europese gemeenschappen. Ambassade vraagt tekst van BBC Het ministerie van Buitenland se Zaken heeft desgevraagd mee gedeeld, dat de Nederlandse ambassade te Londen de B.B.C. heeft verzocht om de tekst van een vraaggesprek met de Indo nesische minister van Buiten landse Zaken, Subandrio, dat maandag door de televisie werd uitgezonden. Dit verzoek is gedaan in ver band met opmerkingen, die een televisieverslaggever over Ne derlands houding jegens Indone sië zou hebben gemaakt. Premier Chroesjtsjef van de Sowjet Unie is woensdag in Pe king aangekomen ter bijwoning van de feestelijkheden ter ge legenheid van het tienjarig be staan van de volksrepubliek, meldt radio-Moskou. Hij werd op het vliegveld begroet door partijleider Mao Tse-Toeng. In een toemraak on het vliegveld van Peking verklaar de Chroesjtsjef dat ziin bezoek aan de Verenigde Staten ..nut tig" was geweest en dat het had bijgedragen tot verbetering der betrekkingen tussen de Sowjet- Un.ie en de Verenigde Staten. Chroesjtsjef. die vergezeld werd door zijn minister van Buitenlandse Zaken Gromiko, zei voorts: „Wij moeten alles doen, wat in ons vermogen ligt. om een beter internationaal klimaat te scheppen en het mogelijk te maken dat er vriendschap onder de volken heerst. De toestand moet zo danig worden, dat de wereld vrede is verzekerd". Chroesjtsjef verklaarde dat hij met president Eisenhower en andere Amerikaanse leiders op de meest openhartige wijze van gedachten had gewisseld over ,,alle vraagstukken, die moeten worden opgelost, om tot internationale samenwer king en een vreedzaam naast elkander leven der staten te kunnen komen". Hij voegde hieraan toe „Mijn reis naar de V.S. en de besprekingen, die ik daar heb gevoerd, ziin van waarde ge weest. Zij hebben ongetwijfeld bijgedragen tot verbetering der Russisch-Amerikaanse betrek kingen en vermindering der in ternationale spanning". Hij verklaarde voorts„De Chinese volksrepubliek moet de haar wettig' toekomende plaats in de Verenigde Naties inne men en dit zal. ongeacht het verzet der reactionaire krach ten, ook geschieden. De gerech tigheid moet zegevieren. Boven dien is de volkerenorganisatie geen volwaardig instrument voor het regelen van interna tionale geschillen, wanneer een grote mogendheid als commu nistisch China er niet in is ver tegenwoordigd. Ik heb in mijn toespraak in de algemene vergadering opge roepen tot verwijdering van de „kliek van Tsjang Kai Sjek uit de V.N.", aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef wenste de Chine se communistische partij geluk met het bereiken bij de econo mische ontwikkeling' van China en op ander gebied. VRAGEN OVER Dr. BANKI Het lid van de Tweede Kamer de heer J. M. Peters heeft aan de ministers van Justitie, van Binnenlandse Zaken en van Buitenlandse Zaken de volgen de schriftelijke vragen gesteld 1. Kunnen de ministers mede delen, of de verdwijning van de Roermondse zenuwarts dr. B. geacht kan worden in verband te staan met zijn activiteiten ten gunste van de Hongaarse politieke vluchtelingen of met zfl-i politieke houding in het al gemeen? 2. Indien deze vraag bevesti gend beantwoord wordt, kun nen de ministers dan mede delen, of de verblijfplaats, van dr. B. bekend is, of er geweld teaen hem gebruikt werd en welke eventuele maatregelen er werden of zullen worden geno men om hem te beschermen? De rechtcr-commissaris van Boston heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de in Utrecht wonende marconist van 't vracht schip „Utrecht" van de Konink lijke Rotterdamse Lloyd, W. M. L. van Rie, wegens verdenking van moord op de 23-jarige ge scheiden Lynncn Kaufman. De marconist is ingesloten in het bureau van politie te Brook lyn (N. Y.). Het slachtoffer ver dween op 18 september van de „Utrecht". Het stoffelijk over schot werd later verminkt in de haven van Boston gevonden, waor de „Utrecht" aangelegd had voor het de reis naar New York voortzette, het laatste stuk van een reis uit het Verre Oosten. Volgens warncmers begint dc verhouding tussen Argentinië en Chili op een koude oorlog te lijken. Dc afgelopen vijf dagen hebben zich niet minder dan vijf grensincidenten voorgedaan. Dinsdag is meegedeeld -;at de opperbevelhebber van d Argen tijnse landstrijdkrachten voor een inspectiereis langs de ga:ni- zocnen aan de grens met Chili is vertrokken. Bij het laatste grensincident ro-.tden twintig Chileense sole - ten met een oiiieier op Aigtn- tijns grondgebied zijn doorge drongen. D.zelfde dag zijn een kruiser en twee torpeuobootjagns van Argentinië verschenen in het Beagle kanaal, dat al sedert 1881 een twistpunt tussen beide lan den vormt. Dc Chileense minister van Buitenlandse Zaken, German Vergara Donoso. heeft op een persconferentie te Santiago de berichten tegengesproken, dat er zich tussen Chili en Argentinië incidenten zouden hebben voor gedaan. Hij zei dat nog nooit twintig Chileense militairen de Argentijnse grens hadden over schreden. Evenzo was het on waar, dat er een aanslag op de eerste secretaris van de Chileen se ambassade te Buenos Aires zou zijn gepleegd. f Dit nummer bestaat uit 10 pagina's.J Het slachtoffer kwam van Sin gapore, waar zij gewerkt had als secretaresse. De politie van Bos ton ondervroeg vier leden van de bemanning. Één van de spo ren die men volgde, was het ver haal over een romance tussen de aangehouden scheepsofficier en de 23-jarige vrouw. In verband met de verwachte staking in de Amerikaanse ha vens (wegens het expireren van de C.A.O.). wil men trachten de „Utrecht" met een nieuwe mar conist voor het uitbreken van de staking, te doen vertrekken, al dus een mededeling van Radio- Holland. Chroesjtsjef werd op hei vliegveld door een vijfhonderd tal belangstellenden begroet Hieronder bevonden zich verte genwoordigers van de minder heden in China, zoals Tibeta- nen en Mongolen, in nationale klederdracht. Nikita Chroesjtsjef heeft woensdag aan een groot ban ket in Peking ter gelegenheid van het tienjarig bestaan vin de Chinese volksrepubliek de kracht van het socialistisch" stelsel geloofd, doch tevens er op gewezen dat gebruik van ge weid tegen het kapitalisme uit den boze is. De socialistische landen heb ben grote vorderingen gemaakt bii de ontwikkeling van hun economie, ..maar wij moeten realistisch redeneren en on d~ juiste wiize de huidige toestand beerijnen". aldus de Sowjet leider. „Dit betekent dat wii zeker niet. aangezien we zo sterk zijn, de stabiliteit van het kapitalistische stelsel met ge weld moeten beproeven. Dat zou verkeerd ziinde volken zouden het nooit begrijpen en degenen die het in hun hoofd zouden halen om zo te hande len. nooit steunen." „Wij ziin altijd tegen roofoor- logen geweest Over de vraag wanneer dit of dat land de weg naar het socialisme zal inslaan, zal door het eigen volk worden beslist. Dit is voor ons het al lerheiligst," zo verklaarde hij. Voor Chroesjtsjef aan het woord kwam had. de Chinese premier. Tsjou en Lai. hem ge lukgewenst met „het succes van zijn Amerikaanse reis". Wij be groeten met instemming' het communiqué dat na uw bespre kingen met president Eisenho wer is uitgegeven, zei hij. Wij kunnen er zeker van zijn. zo zei hij, dat wij niet te veel tiid nodig zullen hebben om van China een rijk, welvarend en machtig socialistisch land te maken en dat wij, samen met de andere socialistische landen, het kapitalisme in een vreedza me strijd zullen overwinnen. VERZET TEGEN DE GAULLE Twee afgevaardigden in de nationale vergadering, die tegen stander zijn van De Gaulles po litiek tegenover Algcrië, hebben woensdag op een persconferen tie in Algiers verklaard dat zij, direct nadat het parlement weer bijeengekomen is, een motie van wantrouwen tegen de regering zullen indienen. De afgevaardigde Pierre La- gaillarde zei dat de nationale vergadering zal moeten kiezen tussen een Frans Algerië en „de generaal en zijn kliek". Lagaillardc heeft zoals bekend een actieve rol gespeeld bij de gebeurtenissen in Algiers in mei 1958. Volgens de huidige Franse grondwet kan een motie van wantrouwen pas in behandeling worden genomen als zij onderte kend is door een tiende van het aantal afgevaardigden, hetgeen bij de huidige samenstelling van de nationale vergadering neer komt op 55 afgevaardigden. De regering overweegt het af stoten van alle emigrantensche pen. Nadat reeds is aangekon digd. dat de „Zuiderkruis" uil de emigrantendienst wordt geno men, worden besprekingen ge voerd met Nederlandse gegadig den uit de scheepvaart om alle regerings-passagiersschepen over te dragen. Deze mededeling kwam van mr. ir. B. W. Haveman. rege ringscommissaris voor de emi gratie, tijdens een formele pers conferentie. Mr. Haveman zeide, dat nog geen beslissingen zijn genomen. Het afstoten van de Victorv- schepen met een capaciteit van ongeveer 840 passagiers ieder lijkt hem een logisch gevolg van de in de laatste jaren gevolgde vervoerpolitiek. De in charter varende cmigrantensehepen „Ol- debarneveldt" en „Sibajak" wer den reeds eerder aan de normale vaart teruggegeven. De rijksbe groting vermeldt het. afstoten van de „Zuiderkruis". Mr. Have man acht het logisch, dat ook het afstoten van de „Groote Beer" en de „Waterman" over wogen wordt, omdat de vaart op Australië en Nieuw-Zeeland vrij wel zonder retourpassagiers, eco nomisch gezien, niet voordelig is. Op de Atlantische route lig gen de kaarten beter, omdat daarop gezelschappen studenten e.d. in tegengestelde richting kunnen worden vervoerd. Nu de Mij. Nederland en dc Rotterdamse Lloyd succes heb ben met hun nieuwe liinen op Australië door het in de vaart brengen van de „Oranje". c!e „Oldebarneveldt" en de „Willem Euvs" ligt het in de rede. dat emigranten op deze schepen ver voerd worden. De boekingen op deze schepen zijn echter reeds zo dicht dat mr. Haveman niet verwacht, dat in de tweede helft van 1960 meer dan 1250 bedden voor emigranten beschikbaar zullen zijn. Dit nu zal waarschijn lijk tengevolge hebben, dat het vervoer, meer dan voorheen, verschoven zal worden naar de luchtvaart. Verwacht wordt, dat in 1960 ruim 9000 Nederlanders naar Australië zullen vertrekken en 1500 naar Nieuw-Zeeland. De cij fers lopen geleidelijk op. Over het vervoer van de ruim 3000 Nederlanders, die onder be paalde voorwaarden naar de Ver. Staten mogen emigreren, zeide mr. Haveman, dat deze emigran ten voor een redelijk deel onder Amerikaanse vlag varen of vlie gen. Zulks in volledige overeen stemming met de Amerikaanse autoriteiten. De Ver. Staten dra gen bij in de transportkosten. NOG GEEN VERANDERING. Even zonnig en warm als de maand september is begonnen, is zij ook geëindigd, en daarme de geworden tot één der uitzon- derlijkste maanden van de afge lopen eeuw. De heerschappij der hogedrukgebieden. welke hier voor verantwoordelijk zijn ge weest, is nog steeds niet ten ein de. De aanwezigheid van een krachtig hogedrukgebied boven Polen leidde tot aanvoer van zeer droge lucht, waarin overdag relatieve vochtigheden van 20 0 n voorkomen. In vrijwel geheel West-Europa is het dan ook zon nig weer, waarbij in ons land het kwik tot omstreeks 21 graden op loopt, meer naar het zuiden tot hogere waarden, in West-Frank rijk zelfs tot 27 graden. Een omvangrijk en diepe de pressie handhaaft zich in het zeegebied ten zuid-zuidwesten van Uslaqd. Daar tevens de luchtdruk hoog blijft boven Mid den- en Oost-Europa mag erop gerekend worden dat het fraaie najaarsweer hier nog enkele da gen zal aanhouden. medegedeeld door hel K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Zonnig en z,eer droog Droog en zonnig weer. Matige af en toe vrij krachtige wind tus sen oost en zuidoost. Middagtem- peraturen van omstreeks 20 gra den. VRIJDAG 2 OKTOBER Rrcskens Terneuzen Hanswoert Walsoorden v.m. 1.28 2.03 2.43 2.53 n.m. 1.39 2.11 2.54 3.04 ZON MAAN op onder op onder Sept. 1 6.39 18.20 5.09 17.51 2 6.40 18.18 6.26 18.20 3 6.42 18.15 7.44 18.50 4 6.44 18.13 9.03 19.24

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1