E SANDE Ongeregeldheden in de Congo Nieuwe geruchten over koning Boudewijn Nederland telt 8000 blinden ZOON VAN HET OERWOUD RADIO EN TELEVISIE ENWASSERS .S EN ZOON rofiiees*t De ramp met het Belgische vissersvaartuig Persstemmen over Chroesjtsjefs Amerikaanse reis 'I Ji n Eeckhout Dinsdag 29 september 1959 i keuken! 15e jaargang no. 4793 SCHAAK- EN DAMSPELEN IVRAAGB: in: cl. 2648 - TERNEUZKN :a. P. i. van dt Sand* f 2,50 per 500 grraite f 2,per 500 grain f 1,40 per 500 gram 1,25 per kg Telefoon 2431 gemakkelijk! ie huisvrouw loet u weken! mwe fles. t flessengas. TERNE UZEN 9E VRIJE ZEEUW I kele tientallen gewonden, 15 ai.estaties en een plaatselijke avondklok zijn de resultaten van ongeregeldheden, die zich in de I afgelopen dagen in cle Belgische Congo hebben voorgedaan. Van I officiële Belgische zijde in Leo- pcidstad is echter medegedeeld, d; bij het herstel van de orde geen gebruik is gemaakt van vuurwapens en dat er geen ern stige gewonden zijn. Aanleiding tot het eerste inci dent was het ontslag van enkele Afrikaanse arbeiders in Kitona f in de Neder-Congo. Er volgde een demonstratie voor het gebouw van het Belgische bestuur, welke de politie met traangasbommen uiteen dreef, nadat de arbeiders de gebouwen met stenen hadden bekogeld. Bij de paniek, die bij het ingrijpen van de politie ont stond, werden tientallen personen gewond. Zaterdag hebben de arbeiders, aldus is in Leopoldstad bekend gemaakt, het werk hervat. De gezinnen van de werknemers, die na de ongeregeldheden hun wo ning hadden verlaten, zijn terug gekeerd. Ook in Loekoela, de hoofdstad van Neder-Congo, is het vrijdag tot incidenten gekomen. De aan houding van enkele Afrikanen bij wat in de berichten uit Leopold stad wordt genoemd, een „con trole-operatie" leidde tot demon- traties, die door de Belgische gendarmerie uiteen werden ge dreven. De betogers bestookten hierna de openbare gebouwen en auto's in de straten van Loekoela met stenen. Het Belgische be duur heeft een avondklok inge- Maatregelen tegen de Argentijnse vakbonden De Argentijnse minister van Economische Zaken, Alsogaray, heeft vrijdagavond meegedeeld dat hij een aantal maatregelen zal nemen om de vakbondsactivi teit te controleren en de actie van de Péronistische en commu nistische vakbondsleiders te be perken. Op instigatie van deze laatste is donderdag en vrijdag een politieke staking gehouden. Er zal een controle op de vak- bondsgelden worden ingesteld waardoor moet worden voor komen dat deze voor t rroristi- sehe activiteit worden gebruikt. De regering zal voorts het par lement verzoeken de wet op de vakbonden te wijzigen om de ..negatieve aspecten te corrige ren",. Aan arbeiders die nieuwe vak bonden willen vormen, zal alle nedewerking worden verleend. De regering zal een wetsontwerp opstellen waarbij het stakings recht wordt gereglementeerd. Onderhandelingen in Amerikaanse staalstaking mislukt De onderhandelingen in de Amerikaanse staalstaking die reeds 73 dagen duurt, zijn mis lukt. David McDonald, de voor zitter van de Amerikaanse vak bond van arbeiders in de staal industrie. verklaarde„Wij gaan naar 'nuis". „Deze dwaze ob structie waarbij sedert 5 mei zo gepraat wordt dat vooruit gang onmogelijk is, is geëin digd". Er is geen datum vastgesteld voor hervatting der besprekin een. McDonald zei dat het over leg met de onderhandelaars uit de staalindustrie zou worden hervat als de vakbond „een eer lijk aanbod ontvangt dat over- staabnrh ?r Zich resPecterende sfaalarbeiders waard is" Het hoofd van het regerings bureau dat bemiddeling vlr- leende. Pinnegan. zei tegen ver slaggevers dat, als de" bespre- Kin gen worden voortgezet dit waarschijnlijk in een andere ad - mogelijk Washington zou zijn. Hij zei van plan te zijn dezer cagen met de minister van Ar beid, James Mitchell, de kwes tie te bespreken. Op de vraag naar zijn mening over het mislukken der onder handelingen. zei hij: „Wij zul ten deze zaak met het oog on rtP 600.000 mensen die erbij betrok ken zijn en de nationale econo my, niet op haar beloop laten Spaanse communisten veroordeeld. De Spaanse communistische lei her Simon Sanchez Montéro is zaterdag door een krijgsraad te Madrid wegens deelneming aan «takingen en protestacties tot 20 laar en 1 dag gevangenisstraf veroordeeld. Hij had gezegd lid van het politieke bureau der ver boden communistische partij te ajn. De openbare aanklager had hO jaar geëist. Zijn medebeklaagde Lius Loba io werd op grond van dezelfde beschuldiging tot 12 jaar en 1 hag, veroordeeld. Tegen hem was 25 jaar geëist. steld van zes uur 's avonds tot zes uur 's ochtends. Elders in de Congo kwam het tot een botsing tussen de politie en een groep Afrikaanse jonge ren, die vergeefs hadden gepro beerd een schoolgebouw te be zetten. Vijftien van hen werden gearresteerd. Ook is melding gemaakt van een aanval op ean politiepatrouille door met pijlen gewapende betogers. Ook dit had een aantal aanhoudingen tot ge volg. Inmiddels heeft een van de grotere Congolese politieke groe peringen, de Congolese nationale beweging, in een open brief aan de Belgische minister voor de Congo verklaard, dat ,,de huidige politiek van de Belgische regering jegens de Congo uiterst gevaar lijk is en van de Congo een twee de Algerië dreigt te maken." In de brief wordt gezegd, dat de politiek van de huidige minister, de heer Deschrijver, blijkens zijn uitlatingen conservatiever is dan die van zijn voorganger, de heer Hemeirijck. De heer Hemeirijck is onlangs afgetreden naar aanleiding van een principieel meningsverschil met een aantal leden van het Bel. gisch kabinet over de verder in de Congo te voeren beleidslijn. De Congolese Nationale Bewe ging kondigt in de brief aan mi nister De Schrijver aan zich „in de meest totale oppositie" te zul len terugtrekken. Zij zal blijven weigeren aan de komende verkie zingen voor de Congolese ge meenteraden deel te nemen in dien de „onafhankelijkheid van de Congo niet wordt geprocla meerd en een voorlopige rege ring wordt gevormd om de ver kiezingen voor te bereiden." In de brief wordt tenslotte ge zegd, dat de beweging blijft ver langen naar samenwerking met België, doch dat de basis van die samenwerking en de waarborgen, die de Congo daarbij verlangt, de volgende maand op een congres zullen worden besproken. Russische tolken maken furore in Amerika Sedert kort heeft Amerika er twee televisie-sterren bij, name lijk de twee tolken van de Rus sische regeringsleider, Chroesjt- sjef. Er gaat geen uur voorbij of Soekhodref of Trojanowski ver schijnt op het scherm bij de uit zending van de reportages van het bezoek van Chroesjtsjef aan Amerika. De zwarte Soekhodref met zijn fijne trekken en plezierige stem wint het nog van zijn collega, bij de vrouwelijke kijkers althans. Men zegt dat hij „de Amerikaan se stem" van Chroesjtsjef is. Beide tolken spreken vlekke loos Engels. Zij brachten een deel van hun jeugd door in An gelsaksische landen. Trojanofski is de zoon van de eerste Russi sche ambassadeur in Londen en bezocht een Amerikaans col lege. GERUCHTEN OVER VERLOVING MET DUITSE PRINSES Nog geen twee maanden, nadat een min of meer officiële tegen spraak een einde maakte aan de speculaties over een verloving van Koning Boudewijn met de Franse Prinses Marie Thérèse van Bourbon-Parma, komen en kele Belgische bladen met een nieuwe „primeur" over de huwe lijksplannen van de Belgische vorst. Koning Boudewijn, aldus deze jongste berichten, zou zich hebben verloofd met een Duitse Prinses. Aanleiding tot de nieuwe spe culaties is een bewering in de Duitse pers, dat de koning in juli op een golftornooi in Ramstein zou zijn gezien met een „onbe kend Duits meisje". De bijzonderheden over dit meisje zijn overigens bijzonder schaars gebleven. Het enige, dat men wist te melden was, dat zij „mooi en charmant" is en dat haar naam niet voorkwam op de lijst van deelnemers aan het golf tornooi, zodat „zelfs niet met zekerheid kan worden gezegd, of1 zij wel een prinses is". Koning Boudewijn zou haar hebben teruggezien tijdens zijn jongste reis naar Spanje. De „Gazet van Antwerpen" weet te melden, dat in welinge lichte kringen deze geruchten niet worden tegengesproken hoe wel men er op wees, dat ook het vorige jaar na een golftornooi in Ramstein huwelijksgeruchten de ronde deden. Het blad, herinne rend aan de deelname van Koning Boudewijn aan een golf- wedstrijd in Schotland in de loop van deze week, schrijft dat de vorst waarschijnlijk door Konin gin Elizabeth zal worden uitge nodigd en „het zou ons niet ver wonderen als daarna berichten in de wereld zullen komen over huwelijksplannen van Boudewijn met Britse prinsessen". De „Gazet van Antwerpen" voegt hier aan toe: „Dat echter Koning Boudewijn trouwplannen heeft kan, ondanks de onge grondheid van vele geruchten, niet worden ontkend. En dat sommige reizen hiermede ver band houden evenmin. Het komt ons echter voor, dat de Koning in deze kwestie vrij en onge stoord moet kunnen handelen. Een koning is geen filmster, die trouwt uit publiciteitsoverwegin- gen en daarom aan zijn trouw plannen grote ruchtbaarheid moet geven. Als Koning Boude wijn de vrouw van zijn dromen heeft gevonden, zal het op een gepast moment bekend worden gemaakt en zal zijn verloofde hartelijk worden onthaald, welke adellijke rang of nationaliteit zij ook moge hebben. Intussen is een zekere discretie gewenst, on danks de buitenlandse sensatie pers, aldus het blad, dat deze be schouwing afdrukt op zijn voor pagina onder een tweekoloms kop luidende „Koning Boudewijn verloofd met een Duitse Prin- N.V. Fa P. J. v d. SANDE MISDADEN IN DE VERENIGDE STATEN. In New York zijn vrijdagavond in een auto de lijken gevonden van de gangster „Kleine Augie" Pisano, een voormalig bendelid van Al Capone, en een vrouw. Zij waren met revolverschoten ver moord. Pisano hield zich ongeveer 20 jaar geleden bezig met het ont duiken van de „droogleggings- wetten". De laatste jaren was hij betrokken bij bende-activiteit in de vakbeweging. Twee gewapende mannen heb ben zich vrijdag meester ge maakt van 20.000 dollar bij een overval op een Newyorks tele foonkantoor. Zij maakten zich uit te voeten, nadat zij. zeven employees met behulp van plak band hadden gekneveld. Een juwelier aan de Fifth Avenue, bekende Newyorkse win kelstraat, kreeg bezoek van een jonge vrouw, die hem onder be dreiging met een revolver 75 dol lar en twee horloges afhandig maakte. Zij verdween in de druk te. Twee negerjongens van nog geen twintig jaar stapten een school binnen en dwongen een onderwijzer, die zij met een mes bedreigden, zijn geld af te geven. In vergelijking met andere landen is het blindencijfer in Nederland laag te noemen. Toch telt ons land nog meer dan 6000 blinden (55 op 100.000 inwoners), waaronder tal van kinderen en volwassenen in de zogenaamde „werkleeftijd". Dit wordt mede gedeeld in een rapport dat door de Algemene Nederlandse Ver eniging ter voorkoming van blindheid is gepubliceerd en waarin de blindheidsoorzaken in Nederland worden nagegaan. Het rapport, dat tot stand kwam met medewerking van de gezondheidsorganisatie T. N. O., is samengesteld door de oogarts mevrouw dr. J. SchappertKim- mijser, die dezer dagen aan de Rijksuniversiteit te Utrecht op dit onderwerp promoveerde. In het rapport wordt gesteld, dat voor een algemene, efficiënte bestrijding der blindheid kennis van haar oorzaken, zowel kwan titatief als kwalitatief en zowel buurt van de „Frans-Elza", toen dit scheepje door de „Karei Door man" werd geramd, en heeft meegeholpen bij de vruchteloze nasporingen naar overlevenden van het ongeluk. In Oostende is men overigens! overtuigd van het feit, dat het Nederlandse oorlogsschip na de aanvaring niets heeft nagelaten om te trachte hulp te bieden aan de bemanning van de „Frans- Elza". In scheepvaartkringen in Oost ende, waar de ramp met de Bel gische vissersboot ..Frans-Elza" waarbij vijf Belgische vissers om het leven zijn gekomen uiteraard nog druk wordt, besproken, vraagt men zich af hoe het mo gelijk is geweest, dat het vlieg dekschep „Karei Doorman" met zijn zeer moderne navigatiemid delen het scheepje niet tijdig heeft opgemerkt en. een aanva ring heeft weten te voorkomen. Uit de eerste berichten zou echter ook zijn gebleken, dat het vliegdèkschip fouten heeft ge maakt, aldus heeft men in Oost ende medegedeeld. Aangenomen wordt, dat de „Frans-Elza" aan het vissen was, toen de ramp ge beurde. In ieder geval zijn daar visgronden, waar Duitse, Neder landse, Deense en Belgische vis sers regelmatig vissen. Marine vaartuigen, die hiervan op de hoogte zijn, dienen bij het varen in een dergelijk gebied dubbel voorzichtig te zijn. Bovendien zegt het internationaal scheep vaartrecht, dat elk vaartuig on> geacht zijn grootte voor vissende vissersboten dient te wijken. „In dien met zekerheid kan worden vastgesteld, dat de „Frans-Elza" aan het vissen was, toen de ramp gebeurde, zal de commandant van de „Karei Doorman" verantwoor delijk worden gesteld." Met spanning wacht men in Oostende dan ook de aankomst af van het Belgische vissersvaar tuig O 28 ..Jenny", dat woensdag in de thuishaven wordt verwacht. De „Jenny" bevond zich in de Peren naar Zweden Met ingang van 12 oktober a.s. mogen in Zweden o,a, uit Nederland weer peren worden ingevoerd. Dit is officieel bekend gemaakt door de Zweedse auto riteiten. Op 31 augustus j.l. werd de Zweedse grens voor de invoer van peren gesloten. medisch als sociaal, een eerste vereiste is. Een gefundeerd on derzoek in deze richting werd tot nu toe in Nederland niet ver richt. Ter verkrijging van een goed inzicht in de te nemen maat regelen om verdere blindheid te voqrkomen, acht men een statis tisch overzicht van de oorzaken die bij de in Nederland woon achtige blinden tot hun blindheid hebben geleid, noodzakelijk. Een aparte studie dient daarbij ge maakt te worden van degenen die in de laatste tien a twintig jaar blind zijn geworden. Deze arbeid zal echter eerst dan tot waardevolle resultaten leiden, indien men een vrijwel volledige of althans meer repre sentatieve registratie van de hui dige blinden kan bereiken en in dien men vervolgens de beschik king kan krijgen over nauwkeu rige oogheelkundige en andere gegevens omtrent deze blinden. Volgens het rapport zou een en ander het beste te verwezenlijken zijn door een verplichte registra tie met daaraan verbonden keu ring door een aantal daarvoor geschoolde oogartsen die zouden moeten kunnen samenwerken met de overige Nederlandse oog heelkundigen. Volgens de samen stelster van het rapport beant woordt haar onderzoek in genen dele aan deze eisen. Niettemin heeft het wel enige belangrijke gegevens verschaft. Het toonde onder meer aan de rol die de er felijkheid in toenemende mate vooral bij de blindheidsoorzaken van kinderen in Nederland speelt. Daarnaast de noodzaak, het on derzoek naar blindheidsoorzaken te blijven centraliseren, waardoor sporadisch voorkomende ziekte beelden, die tot blindheid hebben geleid, gemakkelijker herkend kunnen worden. In het rapport wordt de na druk gelegd op het belang van een intensieve samenwerking der oogartsen en de noodzaak van het gebruik van een internatio naal aanvaard uniform klassifi- catieschema voor de blindheids oorzaken, waardoor vergelijking van de verkregen gegevens over de gehele wereld mogelijk zal worden. Ook wordt de wenselijk heid uitgesproken van het be vorderen van internationaal con tact ter bespreking van vraag stukken die met blindheidsoor zaken samenhangen. De door het onderzoek verkregen resultaten KIND VERONGELUKT Zaterdag is de vijfjarige jon gen Th. B. uit de Rembrandt- straat te 's-Gravenhage, onder een driewielige melkwagen ge komen en verongelukt. De jongen liep mee met de 52-jarige melkhandelaar H. A. en hield zich vast aan de melk- truck. Op een gegeven moment struikelde hij en kwam onder het rechterachterwiel terecht. Het kind werd door zijn vader direct naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht, waar het in de loop van de nacht Is overle den. De Franse pers is van mening, dat uit het slotcommuniqué over de besprekingen van Eisenhower met Chroesjtsjef duidelijk blijkt, dat de ontmoeting ean succes is geweest. „Combat" schrijft, dat een een zijdig optreden van de Russen in Berlijn nu voor lange tijd van de baan is. Het rechtse blad „l'Aurore" gelooft, dat de Russen oprecht een beëindiging van de koude oorlog willen. de meesten van ons verwachtten. Wij hopen dat het een goed voor teken is dat hij in een goed hu- meux- vertrokken is. De problemen zijn gebleven zo als zij zijn, zo vervolgt het blad, alleen zijn de beide staatslieden overeengekomen dat zij niet met geweld zullen worden opgelost. Als Chroesjtsjef naai- Amerika gekomen is met de bedoeling een spoedige topconferentie te arran geren, is zijn bezoek kennelijk niet geslaagd, meent het blad. Het gelooft niet, dat het Ameri- Ook de Britse pers toont zich kaanse volk nu eensklaps ge- over het algemeen tevreden. Het hezoek van Chroesjtsjef heeft althans in deze zin resul taat gehad, schrijft de New York Times, dat de crisis om Berlijn minder acuut is geworden en dat neigd is ,.de communistische ex cessen te vergeven en te ver geten". De, New York Herald Tribune schrijft, dat het in hoofdzaak de :feer is die verbeterd is, maar de koude oorlog niet verder is daarmee toch ook de vredeskan- aangewakkerd. Het is meer dan sen. 1. Met de ruwe bolster van een cocosnoot krabt kleine Toemai zijn grote vriend de olifant Kala Nag schoon. „Goed zo, kleine Toemai". Ma- chua Appa, de oudste oppasser van het dorp glimlachte vriende lijk. „Jammer dat ge nog te klein zij t om Uw vader op te volgen als olifantenleider." Kleine Toemai zwijgt, liefkozend streelt zijn hand het logge dier. „Wacht maar, Kala Nag rtraks als alle bomen hier wegge sleept zijn en gij Uw werk gedaan hebt, krijgt ge een prachtig kleed en gouden oorringen. Dan moogt ge voor de vorst uitlopen, met mij op Uw kop. Ik word Uw kornak, Kala Nag." Hoemai's alleenspraak wordt door een hatelijke lach onderbro ken. „Hoor me die kleine vlieg eens aan. De opvolger van Grote Toemaihahaha." Het gezicht van Kleine Toemai vertrekt en wit van drift snauwt hij: „Ik volg Grote Toemai op, niet gij. Singha, al doet ge nog zo Uw best om me dwars te zitten." „Daar". De olie, waarmee Kleine Toemai Kala Nag moet in wrijven, vliegt door de lucht; proestend veegt Singha de vette stromen van zijn gezicht. Dan schiet zijn vuist wild uit en beukt meedogenloos op Kleine Toe- mai's rug. Eensklaps grijpt een lange slurf j de aanvaller van zijn kleine vriend beet en nog voor de mannen, die haastig komen aanlopen, het in de gaten hebben, rent Kala Nag met de tegenstribbelende jongen in de richting van het riviertje. Met een luide lach ziet Toemai hoe Singha met een wjjde boog in het modderige water plonst. Plotseling grijpt een ruwe hand hem beet en een boze stem zegt: „Schaam U om ruzie te maken met de zoon van Machu Appa." Verschrikt kijkt de jongen in het boze gezicht van zijn vader, Grote Toemai. „Wat moet er van ons terecht komen als deze zich gaat beklagen bij de blanke sa hib?" „Hij plaagde me hij is wreed voor Kala Nagen hij zei dat hij Uw opvolger zou worden verdedigt Toemai zich. Inmiddels is ook Machua Appa naderbij gekomen en op het ogen blik dat deze tegen Grote Toemai te keer wil gaan klinkt een vrese lijke schreeuw vanuit he kamp: „Ghoendah. Ghoendah. Een wilde olifant". Op hetzelfde ogenblik vliegen stukken hout in het rond; luid schetterend stormt een reusachtige olifant het kamp binnen. Onmid dellijk is iedereen in rep en roer. De mannen grijpen takken, steken deze aan het vuur aan en trach ten een kring om het woedende dier te trekken. Shinga, drijfnat van het vieze water, snelt op Kala Nag, toe. „Til me op, Kala Nag. Vlug." Maar de olifant stoort zich niet aan het bevel. Zijn slurf schuift langs Toemai's arm. Deze be grijpt in welk een groot gevaar het kamp verkeert. Bliksemsnel springt hijvlak vaor Kala Nag en schreeuwt: „Kala Naghet kamp is in ge vaarvooruit ik wil dal ge Sins ha draagt." Singha grijnst neerbuigend en ziet dan verbaasd hoe Kala Nag heel even de kop wendt en dan langzaam de slurf om hem heen slaat gaven richtlijnen voor de voort zetting van het werk der alge mene Nederlandse vereniging ter voorkoming van blindheid," die het tot haar plicht rekent, zich in te spannen om te trachten het blindheidscijfer in Nederland ver der te doen dalen. Er zal een viertal werkcommissies wordc-u ingesteld, dat zich speciaal met enkele blindheidsoorzaken zal bezighouden. Aan de erfelijke oogaandoening van het netvlies tde tapetore tinal dystrofie) moet in Neder land als blindheidsooi-zaak de- voornaamste plaats woi-den inge ruimd. Niet alleen dat van de 4180 geregistreerde gevallen met gelijke oorzaak rechts en links 688 of 16,5 procent deze aandoe ning vertonen, het feit, dat hier onder 140 kinderen ressorteren, onderstreept de ernst van deze oorzaak. Een andere zeèr belangrijke oor zaak is nog steeds de „groene staar" (glaucoom). In het rap port wordt gezegd, dat, wanneer men de beschikking had gehad over volledige gegevens van alle blinden, het niet uitgesloten zou zijn geweest, dat het aantal glau- coomgevallen dat de erfelijke aandoeningen van het netvlies had benaderd of zelfs overschre den. Let men echter op de leef tijd, waarop de blindheid bij het glaucoom optreedt -van de 376 gevallen slechts 39 voor het vijf tigste jaar dan moet men tot de conclusie komen, dat deze blindheidsoorzaak, hoe ernstig ook, in belangrijkheid ver achter staat bij1 de erfelijk oogaandoe ning van het netvlies, aldus het rapport dat voorts nog de be langrijke rol behandelt die het zogenaamde kinderlijk glaucoom speelt. WOENSDAG 30 SEPTEMBER HILVERSUM I.: 7.00 Nws.; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws.8.18 Gram.9.05 Gym. voor de vrouw; 9.15 Gram.; (9.35—9.40 Waterst.); 10.00 Schoolradio; 10.20 Reportage; 11.15 Gram.; 12.00 Orgelspel en zang12.30 Land- en tuinb. meded.12.33 Voor het platte land; 12.38 Gram.; 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda13.20 Lichte muziek13.50 In de wol ken, rep.; 14.00 Gram.; 14.30 Jazzmuziek met comm.; 15.00 Voor de jeugd; 17.00 Hammond orgelspel; 17.20 Lichte muziek; 17.50 Regeringsuitz.18 00 Nws. en comm.; 18.20 Act.; 18.30 R.V.U.; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Joodse uitz.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Me- tropole-ork. en zang; 20.35 Het offer van Trebbjika, hoersp. 22.00 Kamermuziek; 22.15 N.V. V.-congres, rep.; 22.30 Nws.; 22.40 Lichte muziek; 23.00 Tus sen mens en nevelvlek, caus.; 23.15 Gram.; 23.30 Idem; 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II.: 7.00 Nwr. en S.O.S.-ber.7.10 Gram.; 7.13 Gewijde muziek; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken; 9.30 Grarru; 9.40 Voor de huisvr.; 10.15 Gram.10.30 Morgendienst 11.00 Gram.; 11.40 Lichte muz.; 12.10 Gevar. muziek; 12.30 Land en tuinb. meded.12.33 Kamer- ork., koor en solist; 12.37 Ned. Herv. kerkd.13.00 Nieuws; 13.15 Met Pit op pad, caus.; 13.20 Lichte muziek; 13.50 Der Bar bier von Bagdad, opera (gr.); 15.30 Clavecimbelrecital; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Interscho- lair Jeugdtoernooi; 17.40 Beurs- ber.17.45 Kamermuziek18.15 Spectrum van het Christelijk organisatie- en verenigingsleven, caus.; 18.30 Leger des Heils- kwartier; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nws. en weerber.19 10 Koor zang; 19.30 Radiokrant; 20.00 Koorzang; 21.15 Suriname in de branding, caus.; 21.30 Lichte muziek22.00 Gram.22.30 Nws.; 22.40 Zaalsportuitsl.22.45 Avondoverdenking23.00 Pla- tennieuws; 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.14.00 Schoolradio14.45 Ork. conc.16.00 Koersen16.02 Engelse les; 16.17 Gram.; 16.30 Ork. conc.; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.17.50 Boekbespr.18.00 Gram.18.10 Lekenrporaal en -filosofie; 18.30 Voor'de sold.; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.; 20.00 Hoorsp.21.15 Opera-aria's 21.30 Ork. conc,; 22,00 Nws.; 22.15 Israëlitische uitz.22.40 Gram.; 22.55 Nws.; 23.00 Voor de. zeelieden. Televisieprogramma's NED. T.V.17.00 Voor de kin deren; 17.3017.40 Int. jeugdi journ; 20.00 Journ. en weer- overz.20.20 Critieken21.05 Documentaire film; 21.35 Nieu we gram.22.00 Dagsluiting. VLAAMS BELG. T.V.; 19.30 Nws.20.00 Docum. film.20.15 Eurovisie; 21.15 Voor de vrouw; 21.45 Quiz-progr.22.15 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 5