RADIOd. BUCK Provinciaal nieuws PHILIPS RADIO TAZELAAR Schoi leel De AGENDA Scheldeoord gaat kwarteeuw naastenzorg herdenken Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zondagsdiensten modern, stevig, op Zaterdag 26 september 1959 Radio of Televisie? OOK UW ZAAK! NOORDSTRAAT 84-86 TELEFOON 2573 TERNEUZEN TERNEUZEN Raadsvergadering. In de op a.s. donderdag des n.m. te 7 uur te houden raadsver gadering komen o.m. de volgen de punten voor: voorstel van B. W. tot het verlenen van eervol ontslag aan W. N. Polling-Vest als lerares in vaste dienst aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum voorstel inzake benoeming le den van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 van de Woon- ruimtewet 1947; voorstel tot benoeming van een viertal leraren aan de gynasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum. Door het college van curatoren voor elke vacature op maakte aanbeving luidt: Ie. va cature: A. Deelstra te Badhoeve dorp (gem. Haarlemmermeer); 2e vacature: W. de Zeeuw te Ter- neuzen; 3e vacature: A. C. Janse te Wilhelminadorp en 4e vacatu re: G. P. Post te Terneuzen; voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van de verzorging van zwakzinnige kinderen; voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting, dienst 1959; voorstel tot. aankoop: a.) van de terreinen van de Oester- en Leeuwerikkenputten( ten behoe ve van de bouw van een zwem bad); b.l van een perceel grond aan de Oranjestraat; voorstel tot verkoop van een perceel grond in de Zuidlandpol- der; voorstel tot vaststelling van een overeenkomst inzake bijdra ge gedeeltelijke verlegging oos telijke Rijkswaterleiding en wij ziging van het exploitatieplan Serlippenspolder; voorstel tot goedkeuring van de ontwerp-statuten van de N.V. Haven Terneuzen i.o.; voorstel tot het bestemmen van de openbare school aan de Wal- straat tot openbare Ulo-school en tot de bouw van een nieuwe school voor openbaar lager on derwijs aan dp Van Steenbergen laan; voorstel tot het verlenen van medewerking krachtens artikel 50 van de Kleuter-Onderwijswet voor de aanschaffing van meu bilair e.a. door de Stichting Openbaar Kleuteronderwijs te Terneuzen; voorstel tot het verlenen van medewerking krachtens artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van meubilair door de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Terneuzen t.b.v. de Chr. Ulo school. AXEL Raadsvergadering. In de op a.s. dinsdag des'n.m. te 7 uur te houden raadsvergade ring komen o.m. de volgende punten voor: reconstructie van de Emma- straat; vaststelling 11e wijziging van de gemeentebegroting voor 1959; vaststelling 4e wijziging van de „Verordening op het beheer van het Woningbedrijf"; vastelling nieuwe „Verordening op de heffing van een wegenbe lasting in de gemeente Axel"; benoemen van een nieuwe Ad viescommissie ingevolge de Woonruimtewet 1947; intrekking van het raadsbe sluit van 29 december 1955, in zake verkoop grond industrieter rein Axel-Sassing aan J. J. Pie- ters; intrekking van bet raadsbe sluit van 15 april 1957. inzake aankoop grond van C. den Ha mer; vaststelling van de grondprijs voor het industriterrein Axel- Sassing; vaststelling van de 3e wijziging van de ..Gemeenschappelijke re geling betreffende de behartiging van de belangen van zwakzinni ge kinderen in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen"; benoeming van twee commis sies voor het onderzoek van de gemeentebegroting voor 1960; aanvragen, aanvaarden en vo teren van voorschotten uit 's rijks kas voor de bouw van 18 woning wetwoningen; aangaan van een tweetal geld- ZATERDAG 26 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Nachtzuster Ingeborg". Concertgebouw, 8 uur: „Ke rels en kogels". SPUI: Terrein v.v. Spui, 16.00 uur: Spui 1Wemeldinge 1. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Vader, moeder en 9 kinderen". ZONDAG 27 SEP1. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Kerels en kogels"; 4% en 8 uur: „Nachtzuster Inge borg. Concertgebouw, 3 uur r „Kerels en kogels". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Vader, moeder en 9 kinde ren"; 8 uur: „Genadeloze jungle". leningen met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten; verkoop van diverse percelen bouwgrond; garanderen van een vijftal hy pothecaire geldleningen voor de bouw van woningen; afwijzing van het verzoek van de Axelse voetbalvereniging te Axel om diverse voorzieningen in het recreatiebos; instelling van een commissie ad hoe voor de reorganisatie van de gemeentebedrijven en wat daarmede samenhangt (scheiding tussen kasbeheer en administra tief beheer); verlenging van de ontslagter mijn van de directeur-boekhou der van het gemeentelijk gasbe drijf; behandeling pventuele aanwij zing derde (tijdelijke) wethouder. MEDEDELINGEN: In antwoord op de vragen, welke in de vergadering van 16 juni en 30 juli 1959 werden ge steld. delen B. en W. het volgen de mede: Vraag van de heer De Feijter of het mogelijk is de sloot achter de woningen aan de Oudeweg te rioleren: De beantwoording van deze vraag in de vorige vergadering behoeft enige correctie. Deze sloot is nl. particulier bezit en behoort noch aan de gemeente, noch aan de Beoostenblij-benoor- den-polder. Aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht te Terneuzen is inmid dels gevraagd een plan te ont werpen voor een nieuwe riolering ter plaatse. Vraag van de heer C. van Ben- degem over de woning Oudewijk 80: Deze zaak is opnieuw in onder zoek. Zo nodig zal de procedure ex artikel 23, 2e lid, van de Wederopbouwwet, opnieuw aan gevat worden. Vraag van de heer C. van Ben- degem over de rommelige toe stand te Spui: Ter plaatse zijn diverse werk zaamheden aan de gang. Niet vermeden kan worden dat een en ander een rommelige indruk veroorzaakt. Niettemin zullen wij aan deze zaak zoveel mogelijk aandacht besteden. Vraag van de heer Van Lujjk over de bouw van 18 woningwet woningen Op 4 mei 1959 werden deze woningen openbaar aanbesteed. De uitslag was zodanig, dat aan geen der inschrijvers de bouw kon worden gegund, aangezien de z.g. curveprijs door alle aan nemers werd overschreden. De openbare aanbesteding is daarop geannuleerd. Op 19 augustus 1959 werden de woningen onderhands aanbe steed. Bij schrijven van 12 sep tember 1959, no. KV 316, deelde de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnij verheid te Middelburg ons mede, dat de inschrijvingssom van de onderhandse aanbesteding nog ca 10.200 te hoog ligt. Inmid dels is met de architect contact opgenomen voor het aanbrengen van vereenvoudigingen in het be stek. Zodra dit zijn beslag zal hebben verkregen, zal aan de desbetreffende aannemer op nieuw prijsopgaaf worden ge vraagd. Vraag van de lieer I,. Hame link over de kwaliteit van het water in het zwembad: Deze vraag werd reeds in de vergadering van 30 juli 1959 be antwoord. Ondertussen is het zwembad met ingang van 20 sep tember 1959 gesloten wegens het beëindigen van het zwemseizoen. Vraag van de heer Oggel over de weg AxelKijkuit: Bij schrijven van 15 september 1959, no. 1537, is aan de Rijks waterstaat te Terneuzen ge vraagd te willen bevorderen, dat de rijksweg van Axel naar Hulst wordt verbreed. Tevens is ver zocht om een vrijliggend rijwiel pad, ook langs het gedeelte tot Absdale. Tenslotte hebben wij gewezen op de noodzakelijkheid om een trottoir te leggen langs het gedeelte van de rijksweg in de bebouwde kom. Het onderha vige schrijven is ter kennisne ming bij de stukken gevoegd. Vraag van de heer Maas over het toezicht op het schilderwerk aan de woningwetwoningen: Wij kunnen de heer Maas ver zekeren, dat het toezicht op het schilderwerk niet verwaarloosd zal worden. Zodra het aflakken klaar is, zal een gedegen con trole worden gehouden. Blijkens het contract zijn de schilders bo vendien gehouden het onder houdswerk voor hun rekening te nemen, uiteraard voor de duur van de overeenkomst. Vraag van de heer Maas over de uitbetaling van het kleding- geld aan de gemeentewerklieden Aanvankelijk is gewacht op de verklaring van „geen bezwaar" tegen de nieuwe „Salaris- en loon- verordening 1959". Aangezien deze verklaring nog steeds niet is ontvangen, is inmiddels tot uit betaling van deze toelage over gegaan. Vraag van de heer Van der Lee over het kruispunt Firon- iraat-Bylocquestraat: Ter plaatse hebben wij een on derzoek ingesteld. De mening van de vragensteller dat er geen behoorlijk uitzicht is naar de zijde van de Buthdijk als gevolg van de hoge heggen, kunnen wij niet delen. Indien men stilhoudt bij de stopstreep, is het uitzicht naar links niet onvoldoende. Zou men het uitzicht willen vergroten, dan kan men niet vol staan met het verlagen der heg gen, doch zullen ook de struiken, enz., in de naastliggende tuinen moeten worden aangetast. Dit achten wij een maatregel, die naar onze mening wel wat te ver gaat. Vergadering Bond van Plat telandsvrouwen De afd. Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen opende het nieuwe seizoen met een bijeen komst in de „Stadsherberg" on der leiding van haar presidente mevr. C. DekkerBecu. Zij open de de vergadering en gaf hierna het woord aan mej. J. Keijzer, landbouw-huishoudlerares. Deze behandelde een interes sant onderwerp: „Zó ben ik een goede gast, zó een goede gast vrouw". Op vlotte wijze gaf mej. Keijzer raad, die zowel voor gastvrouw als voor gast van nut kan zijn. Na enkele mededelingen van de secretaresse dankte mevr. Dekker mej. Keijzer voor haar voorlichting en sloot hierna de vergadering. Mooi resultaat, De Axelse sporthengelclub „G. O. A." heeft tijdens de vorige week gehouden feestdagen een hengelwedstrijd gehouden met de bedoeling om het eventueel batig saldo aan te bieden aan de beide Kruisverenigingen. Donderdagavond werd het be stuur van het Groene Kruis en het bestuur van het Wit-Gele Kruis verrast met de aanbieding van 180 aan elke vereniging. Vergadering Ned. Chr. Vrou wenbeweging. Voor de afdeling Axel van de Ned. Chr. Vrouwenbeweging sprak mej. F. Oostdijk uit Rot terdam over 't onderwerp „Moei lijke kinderen". Mej. Oostdijk is werkzaam als leidster in een observatiehuis voor meisjes van Kinderbescher ming. Zij slaagde in een hoogst inte ressante en boeiende lezing over dit moeilijke onderwerp de aan wezige dames in volle aandacht haar rede te doen beluisteren. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt, waardoor mej. Oostdijk in staat werd gesteld op enkele onderwerpen dieper in te gaan, zodat dit mooie werk van alle zijden werd besproken. Op de volgende vergadering zal mej. Phia v. d. Berg vertellen over haar werk in Nieuw-Guinea. ST. JANSTEEN. Benoeming makelaar onroe rende goederen. Bij beschikking van het minis terie van Economische Zaken, is aan de heer W. A. Roelofs alhier vergunning verleend tot de uit oefening van het beroep van makelaar in het vak onroerende goederen. ZAAMSLAG Ringavond Herv. Meisjes clubs Oost Zeeuws-Vlaan- deren. Dinsdagavond kwam de Ring „Jong Leven" van de Herv. Meisjesclubs van Oost Zeeuws- Vlaanderen in het verenigings gebouw alhier bijeen. De presidente van de Ring, mevr. A. M. Bechtv. d. Zee. opende de vergadering. Zij sprak haar blijdschap er over uit, dat ook de afgevaardigde van de P. C„ mej. Dekker uit Kloetinge, aanwezig was. benevens de af gevaardigde van de Ring ..Jonge Kracht" van de Jongensclubs Oost Zeeuws-Vlaanderen. de heer De Leeuw, en ds. Ph. M. Becht, namens de kerkeraad ter plaatse. De avond werd gevuld met verschillende leuke bijdragen der aanwezige verenigingen. Om kwart voor 9 sloot de presidente met een hartelijk dankwoord deze zeer'gezellige goedgeslaagde avond, die werd bijgewoond door 84 leden. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie werden aangegeven de volgende voorwerpen, welke te rug te bekomen zijn bij de daar achter vermelde adressen Damespolshorloge, Puntstr. 11; snoeischaar. Reuzenhoek C 22 en een eend, Polderstr. 24. NACHTELIJKE BEZOEKER LIET BIJBEL ACHTER Een onbekende heeft zich gis ternacht, door over een drie me ter hoge muur te klimmen, toe gang verschaft tot een groot herehuis, dat als kantoor en ma gazijn is ingericht. De man is aan de achterzijde binnengedrongen, heeft alle bu reaux doorzocht, doch de brand kast ongemoeid gelaten. Een bijbel heeft hij achtergelaten. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waarge nomen door dokter Th. Bos, Tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. Zondagdienst Kruisverenigin gen: Wit-Gele en Groene Kruis: zr. N. Dieleman, Axelsestraat 35 tel. 3360. Van zaterdagavond 8 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen voor Axel. Sas van Gent en Zaamslag waargenomen door dierenarts T. van Roon te Sas van Gent, Tel. K 1158—588. (Advertentie.) Noordstraat 21 Terneuzen v;- V 'y - «V* BRAND IN NIJMEGEN Gisternacht omstreeks drie uur werd de Nijmeegse brand weer gealarmeerd voor een felle uitslaande brand aan de Korte Bredestraat in het hartje van Hees, een buitenwijk van Nijme. gen. De grote, uitgebreide smederij van de firma Lamers stond in lichter laaie. De brandweer kwam met groot materiaal een bestreed het vuur met vier stralen water en nog twee miststralen. Na uren hard werken slaagde men er in het vuur meester te worden. De bovenverdieping brandde zo goed als geheel af. Voorts brand den de plafonds van de zolder naar de huiskamers geheel door en liep de benedenverdieping aanzienlijke waterschade op. De wederopbouw van dit ruim een eeuw oude huis zal waarschijn lijk niet meer mogelijk zijn. De oorzaak van de brand is onbekend. De schade wordt minstens geschat op ƒ50.000.—. De 79-jarige mevr. Lamers, die sliep op een kamertje op de zolder, werd door een employe van de firma, die achter het, woonhuis woont, gered. Hij for ceerde de deur van de slaap kamer en bracht de oude riante in veiligheid. RUITEN GESNEUVELD BI J MILITAIRE OEFENING. Tijdens een militaire oefening nabij de Postweg te Leusden zijn vrijdagochtend een aantal ruiten van woningen vernield bij een ontploffing van enige oefenhandgranaten. De oefe ning werd gehouden door de school reserve-officieren cava lerie te Amersfoort. Een van de deelnemende militairen wierp de granaten vlak in de nabijheid van huizen, zich er, naar van de zijde van de landmacht, wordt, opgemerkt, klaarblijkelijk niet van bewust dat. deze pro jectielen alleen in het. vrije veld mogen worden gebruikt, omdat, in de nabijheid van woningen de luchtdruk gevaar oplevert, voor ruiten. Er werd echter nie mand gewond. De dienstdoende officier heeft direct opdracht gegeven de ramen van nieuw glas te doen voorzien. ERNSTIGE SCHADE OP TEXEL DOOR DROOGTE In de polder Eierland en in het noorden op Texel ondervindend agrarische bedrijven ernstige ge- gevolgen van de droogte. Er is geen gras en er is geen ruwvoer. Er zijn boeren die al vier maan den lang hun koeien voeren als of het winter is. Dezer dagen vond een boer een koe dood in het weiland. Het bleek dat het dier was gestorven door het eten van een hoog percentage zand in het gras. De graanopbrengsten liggen in vele gevallen beneden de 10 hl per ha. Men verwacht dat de suikerbietenoogst eveneens een fiasco zal worden. De opbrengst daarvan wordt ver beneden de 10 ton per ha geraamd. Vele par tijen aardappelen zullen door de slechte kwaliteit ongeschikt blij ken voor de consumptie. 99 99 Het rusthuis voor bejaarden aan de Emmalaan te Terneuzen is in de loop van de 25 voorbije jaren een begrip geworden. Niet alleen voor de mensen van Terneuzen. maar ook voor de bewoners der omliggende gemeenten, want iedere bewoner van Zeeuws- Vlaanderen. die regelmatig in Terneuzen komt, zal wel meerdere malen dit robuste en tevens vriendelijke gebouw hebben gezien waar bejaarde mensen met recht een ongestoorde rust hebben gevonden voor hun laatste 'levensjaren. Op 15 en 16 oktober a.s. zal het vijf en twintig jaar geleden zijn dat het nieuwe gebouw werd betrokken. Dat het bestuur dit niet ongemerkt wil laten voorbij gaan, is zonder meer heerijpelijk. Voor vele mensen wier ouders of familieleden in Scheldeoord verblijven, zal het een gerede aanleiding ziin om dankbaar te zijn voor al hetgeen aan onbaatzuchtige naastenliefde gedurende deze kwart eeuw werd opgebracht. .Ouwe mannenhuis". Vroeger heette een tehuis voor bejaarden een „ouwe mannen huis". Men kende de huidige vorm van zorg voor de oude mens niet, zoals nu. De bejaar denzorg, die in 1885 van de zijde der Ned. Hervormde Kerk In Terneuzen de aandacht kreeg, begon in het pand aan de Arse naalstraat waar nu „Eigen Haard" is gevestigd. Er was plaats voor 20 25 personen en dat waren dan, zoals over al, mensen die bepaald onder steund moesten worden. De moderne mens mag daar in geen geval geringschattend op neer zien. De bejaardenzorg geschied de helemaal volgens de begrip pen van die tijd en in vele ge vallen was de zorg, die er toen aan werd besteed, vaak met evenveel liefde en toewijding als in onze tijd. In de loop der jaren hadden diverse verbouwingen plaats aan het gebouw in de Arsenaal- traat. Tot het ogenblik aan brak, waarop het bestuur ging inzien dat er iets anders op ge vonden moest worden. Dat be stuur bestond toen uit Ds. Casi- mier, in zijn kwaliteit als voor zitter van de Kerkeraad. en de heren D. van Wijck. F. Verlinde en A. de Jonge (inmiddels over leden), P. Leunis, L. de Vos, M. Romijnsen, M. de Putter en S. Kerpel. „Scheldeoord" In het vroege voorjaar van 1934 werd begonnen met de bouw van een nieuw en modern rusthuis. De opdracht werd ge geven aan het Architectenbu reau L. de Bruijne te Terneuzen, terwijl verder uit de archieven blijkt dat de aannemer van het metselwerk de heer J. Rijnberg was. Het timmerwerk werd uit gevoerd door de heer D. Verlin de; het gebouw werd geschil derd door de firma Gebr. De Zeeuw en het electriciteitswerk verzorgde de heer C. Kramer. Zr. L. Smits (diacones) ver huisde ais directrice mee naar het nieuwe gebouw en zwaaide gedurende 18 jaren daar in alle liefde en goede zorgen de scep ter. Zij werd opgevolgd door Zr. M. Haffner, de huidige direc trice. Eén der getrouwen, die even eens reeds lang voor het rust huis werkt is de heer A. J. Dees, die nog altijd de zorg voor de boekhouding en de loonadmini stratie heeft, Moderne zorgen Niemand zal zich willen ver helen, dat de mensen, die vroe ger aan het roer zaten, niet de nodige zorgen hebben gehad om deze gehele onderneming in stand te houden. Niet. minder zorgen heeft het huidige be stuur, temeer daar men niet veel kan uitrichten zonder dat de overheid daarmee is gemoeid. Het huidige bestuur bestaat uit de heren J. de Jonge (voorzit ter), J. Lioen (secretaris), W. de Bokx, J. van Duivendijk, C. den Engelsman. P. Scheele, J. Ver- meire en H. Westhof. Meer dan enig ander weten zij wat het probleem bejaardenzorg wil zeggen. Er zijn op het ogen blik ongeveer 80 mensen in „Scheldeoord" ondergebracht, maar er zou veel meer ruimte beschikbaar moeten zijn. Deze mensen zijn ondergebracht in een 60-tal kamers. Het personeel bestaat uit 21 personen, zodat daaruit blijkt, dat de bejaarden wel uitstekend verzorgd worden. In 1950 wer den de reeds lang bestaande plannen tot, uitbreiding verwe zenlijkt. In maart 1951 y/erd de nieuwe grote achtervleugel in gebruik genomen. Deze bestaat uit twee verdiepingen en een conversatiezaal. Plannen De secretaris, de heer J. Lioen. breekt zich vaak het hoofd over de plaatsingen. Hij heefl een indrukwekkende wachtlijst en beslist niet alleen van mensen uit Terneuzen of naaste omge ving. Hij heeft ook aanvragen uit Arnhem, Amsterdam, Rot terdam en steden nog noorde lijker in ons land. Er zijn daar onder mensen, die bepaaldelijk hun laatste levensjaren dicht bij zee willen slijten. De mooiste plaats daarvoor lijkt hen Ter neuzen. Maar het bestuur houdt zich verder allang met nieuwe uit breidingsplannen bezig. De moeilijkheid is echter dat het nieuwe ziekenhuis te dicht bij „Scheldeoord" staat, zodat aan uitbreiding van dit gebouw niet kan worden gedacht. Ondertus sen is er een Stichting Bejaar denzorg Oost Zeeuws-Vlaande ren" in het leven geroepen en deze Stichting, waarin ook het bestuur van „Scheldeoord" is opgenomen, hoopt dat in 1960. uiterlijk in 1961, een nieuw be jaardentehuis zal kunnen wor den gebouwd dat plaats biedt aan 150 mensen. Er wordt daar bij ook sterk overwogen ge schikte huisjes voor bejaarden te bouwen, zodat men weer een soort „hofje", maar dan volledig in overeenstemming met de hedendaagse moderne tijd, zou krijgen. In het uitbreidingsplan Oost der gemeente Terneuzen is hiermee rekening gehouden. Goed wonen Een kwarteeuw praktijk heeft geleerd, dat het goed wonen is in „Scheldeoord". Méér dan 50 procent van zijn bewoners zijn de 80 al lang gepasseerd en dat ls ook niet te verwonderen als men weet met welk een uitste kende zorgen zij daar worden omringd. Bovendien zijn zij zo vrij als een vogel in de lucht. Het ls niet meer het systeem van vroeger. De bewoners kun nen gaan waar zij willen. Alleen dienen zij daarvan kennis te geven en 's avonds is het om 10 uur binnen geblazen, behalve wanneer hiervan aan de direc trice kennis is gegeven. Op de dag van het feest zal ook een inwoner van ..Schelde oord", de heer D. de Kraker, apart, nog feest vieren, omdat hij de enige is die vanuit het oude gebouw meekwam naar de Emmalaan. Feest Voor de bejaarden wordt het feest gevierd op donderdag 15 oktober in „Scheldeoord". Op 16 oktober herdenken Kerkeraad en genodigden in het Jeugdge- bouw aan de Kerkhoflaan hoe mensen zich vele jaren lang in spanden voor de zorg om de naaste. Zij doen dit geheel be langeloos en offerden daar vele jaren een ongetelda antal vriie uren voor op. Uren die waren bestemd voor persoonlijke ont spanning en voor het gezin, maar die er werden afgenomen omdat de bejaarden dit voor een onbezorgde levensavond nodig hebben. Daarom zal een felicitatie en een welgemeende dank aan hen zeker op zijn plaats zijn. Bovendien is er een plan spontaan naar voren gekomen waardoor het mogelijk zal zijn dat ook de Terneuzense bevol king (75 °o der bewoners van „Scheldeoord" zijn Terneu- zenaren) haar sympathie voor bejaarden kan betuigen. Dames van de Federatie Vrij willige Vrouwelijke Hulpver- lening zullen begin oktober de burgers van Terneuzen bezoe ken om een bijdrage te vragen voor 'n geschenk voor de bewo ners van „Scheldeoord". Het is n.l. de bedoeling op de dag van het feest een televisietoestel aan te bieden. Ook nu zal niemand deze col- lectrices zonder meer doorzen den. Ieder zal er toe willen bij dragen dat dit voor de bejaar den zo uitzonderlijk mooie ge schenk er komt. Want nog mooier voor onze oude mensen is het, te weten dat degenen, die nog in het volle leven staan, met. hen meeleven. zij tr; Kai O voormalige man van de Vere staat bekend om senkennis. Deze lijk aan de dag toe wichtige regering moest worden. Er sident foto's voorgt keie kandidaten, di< roeming in aanmer] Een er van legde f lijk opzij- "Die is te Toen men hem er men een volwassen om dergelijke rede sluiten, zei de prest mij beslist niet omstandigheden let boven de veertig is voorkomen verantw gezicht weerspiege karakter, dat er gaat". d< Wie op veertig tig.jarige leeftijd en onbevangen kijkt, kan nauwe waardig gelden. 1 ontwikkeiingsstad slagen, de aanslu leien als het war wil niet zeggen, zouden moeten on< dp veroudering te Hoe vroeger mei zorgvuldige dagplij verzorging aanpas tuur. hoe langer ouderen zal kimn Definitief voorkon het evenwel niet. me wo Haast alle graag „oud" tegen verouderen grote tegenzin, het één zonder he denkbaar. Natuurli nodig er als twin te zien als een me deibare leeftijd. Ma zestigjarige leeftijd dig" uitziet, is lachwekkend. Elke zitten hun eigen norm. En pas degi gens zijn leeftijd er tegenin, kan zie volledigheid ontploi De w etenschap ver niet kunnen on welke oorzaken ringsproces te wij kundlgen vermoet verschijnsel te mak een voortschrijdend van de weefsels of w ante oorzaken. Di den ook de als tck tuiderlng zozeer ge ♦els Pif kraaien p staan. Is deze laatste vr Juist? Moet een zeventigjarige om Hik te zijn inderdaa rimpeld gezicht v Marleentje is een vier jaar. Een meis zo te zeggen, geen dat ze zich zo kost maken. Het kindje lijke fantasie. Met met snippers papic bezig houden. Ze v oert daarbij praat met haar popj en laat ze antwoon een nuchtere vrouw maal bij. Ze vindt he schien zelfs veront praat nu altijd in zie dat het komt, on kind is. Als ze een t gehad, zou ze wel ai Moeder zou graag wat meer aansluit! kinderen en de gev letjes met hen mee zond kind doet. Dat zitten klungelen vin zond", ofschoon Mai gelukkig mee is. Er zijn kinderen gei moeder heeft al her daan. ze aan haar di gen. maar het loopt king uit

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2