1 CACTUSSEN! I Voedingsleer voor de Volière! NOVITA Radio en Televisie stembus Nederland exporteert DE VRIJE ZEEUW Overal in de wereld vindt men liefhebbers van deze stekelige vrienden Proeven en laboratoriumonderzoek stellen de vogelliefhebber in staat zijn gevederde vrienden op de juiste wijze te voeden. OFFICIËLE PUBLIKATIE Franse Snelbreiwol VLIEGEREN KAN DODELIJK ZIJN DE ENGELSE VERKIEZINGSSTRIJD BANKROVERS TE CLEVELAND a ff fS september n kon opschieten, werd noemd tot Engels verte- mdiger bij het Franse na. bevrijdingscomité. •43 benoemde koning Ge- II hem tot Britse hoge ssaris voor Italië en in erd hij president van de rde commissie in Ita- deze positie had hij de ce supervisie in dat land ember 1944 kreeg hij op- zich naar Griekenland even om te bemiddelen de beide partijen in de e burgeroorlog. En ten- kwam hij in 1945 in En terug. waar hij voor ijd de positie van staats- ris kreeg, totdat als ge- an de nieuwe verkiezin- ibour aan het bewind Van dat moment af gin- conservatieven in de op- tot 1951. toen zij weer t bewind kwamen. er voor verenigd a die tussenliggende perio- Sft MacMillan zich ern- ezig gehouden met de gedachte. Hij heeft. Churchill geholpen bij anisatie van de beweging en verenigd Europa. de conservatieven weer er hadden overgenomen, MacMillan minister van >ting. in 1954 minister van e en in 1955 staatssecre- an Buitenlandse Zaken. functie woonde hij ver- ïde vergaderingen bij der geleiders en ministers Suitenlandse Zaken der ier. Ook voerde hij be- igen op hoog niveau in enigde Staten. Hij teken vertegenwoordiger van erenigd Koninkrijk het e staatsverdrag in 1955 zien hem geregeld op de lomsten van de NAVO en n de Westeuropese Unie. •56 werd hij minister van ën als opvolger van en heeft hij veel te ma- •had met de organisatie uropese economische sa- rking, het internationaal lir fonds en de wereld- In het begin van 1957 hij plotseling gevraagd nister-president van het ;d Koninkrijk en hij be- 't dit als de kroon op zijn Zijn eigen woorden ..Eerlijk gezegd had ik loop van mijn leven nooit ht". Tfrijdag 21* september 1959 Pagina 3 en reactie sn deze briljante loop- nogen we MacMillan zien politicus, die in zijn le iter successen boekte en al hij waarschijnlijk een eclatant verkiezingssuc- n toevoegen, enfeel staat Engeland achter hem in zijn po- om samen met de V.S. evig tegenwicht te vor- gen de Russische politiek •uk en intimidatie over ronten in de wereld, jtsjef weet dit en ver- ijk is de Britse houding t ogenblik mede een aan- voor de Russische pre- weest om met president, ower te gaan praten, llan gaf kortgeleden zelf de voorbeeld door geheel ig een bezoek aan Mos- brengen. is in wezen de politiek icMillan die de toon aan een vredelievende poli- ,n vraagstukken bespre- nog eens bespreken. KENNETH COBDEN k verboden.) rgemeester Wagner van ork heeft woensdag voor naatssubcommissie ge- oor drastisch overheids- ;n tegen de handel in tnde middelen om paal k te helpen stellen aan gdrnisdadigheid in New', l/DERMTJK TERECHT, zestiende eeuwse schil- toegeschreven aan de r Van Kappenberg en llende een kop van een rkmeester, dat ongeveer weken geleden uit het, ms gemeentemuseum intvreemd is thans te- de hand van een in de len gepubliceerde foto t schilderijtje werd het '1 door een restaurateur hilderijen in Arnhem, het ter restauratie was door een kunst,hande- angezien deze laatste in litenland verblijft, heeft, tie nog niet kunnen na- m wie deze kunsthande- ;t schilderijtje in bezit ekregen. uitgesloten is de moge- dat de inmiddels gear- ie 23-jarige A. N. C. van meer van weef. Deze r ook van verdacht on- terzelfder tijd uit het ischoppelijk museum te een kunstwerk te heb- stolen, welk beeldje in- is achterhaald. Het. ook achterhaalde schil- uit het Arnhems muse eigendom van de dienst Rijks verspreide kunst- pen. Het is zo klein van •gen. 15 x 13' 2. dat. het ijk in jaszak of tas kan meegenomen. Mede om- in het museum niet op eet in het oog lopende ring, werd de vermissing reet opgemerkt. (Van onze verslaggever) AAI£MEER (P P) „Er zijn er bij, die niet minder dan ruim veertig jaar oud zijn", vertelt ons de heer Klaas Mantel, eigenaar van Neerlands grootste cactuskwekerij en exportbedrijf te Aals meer, wanneer -wij hem voor een praatje eens bezoeken en met hem een wandeling door een van de enorme kassen maken. En hij wijst bij deze woorden op enkele formidabele planten, met machtige vormen en doornen, die omstreeks manshoog zijn. Vol ontzag kijken we naar deze geweldenaren, die ons even in ge dachten verplaatsen naar de woestijnen van Mexico en elders. Verschillende van deze planten waren mijn eerstelingen, toen ik zo'n twee en veertig irar celeden in 1917 met de kwekerij begon" ALS AALSMEERDER jongen kwam Klaas Mantel op heel jeugdige leef tijd al met bloemen en planten in aanraking en het was al heel vroeg, dat hij op een bescheiden stuk grond zelf moest gaan kweken om in zijn onderhoud te voorzien. Natuurlijk waren dat de bekende bloemen en planten, zoals die reeds door zijn va der en grootvader waren gekweekt, maar buiten dat leefde in de jonge Mantel een grote liefde voor cactus sen en vetplanten. Zij spraken tot zijn verbeelding^ deze vreemde scheppingen der natuur, zo afwij kend van alle bekende flora. Uit liefhebberij ging hij ze kweken. Aanvankelijk moest de jongeman wel de nodige tegenslagen incasseren want voor het goed kweken van de ze exoten, komt wel iets 1 :n. Maar tenslotte kwam hij er met- vallen en opstaan. De praktijk is de beste leermeester! Maar daarnaast zorgde Klaas Mantel er toch voor, dat hij alles las wat er voor hem maar over cactussen en vetplanten te lezen viel. Daarbij kampte hij met een groot nadeel hij beheerste de vreemde talen niet en dikwijls kwamen in die talen interessante werken voor. Dat neemt niet weg, dat hij toch kans ge zien heeft zich een formidabele we tenschap over zijn lievelingen eigen te maken. 500.000 per jaar GEWAPEND met deze kennis deed hij de grote stap en begon een spe ciale cactussen- en vetplantenkweke- rij, waarbij hij in staat was zijn hobby om te zetten in zijn beroep. Meestal is dit een zeer gunstige omstandigheid en de voorbeelden zijn legio van geslaagde carrières. Zo ook die van Klaas Mantel. Met zijn liefde voor zijn stekelige vrien den en zijn wetenschap slaagde hij er in in enkele tientallen jaren een groot bedrijf te scheppen, dat cac tussen en vetplanten kweekt voor de gehele wereld. Ook deze export le verde aanvankelijk door het gebrek aan talenkennis moeilijkheden op, maar de heer Mantel heeft zijn kin deren in de gelegenheid gesteld dat te leren wat hem onthouden werd. Zijn zoon werkt naast hem in het be drijf en is de „exportman". Niet minder dan omstreeks 500.000 exemplaren verlaten per jaar de kwekerij en vinden hun weg naar niet minder dan ongeveer 27 landen over de gehele wereld. De belang rijkste geïnteresseerden zijn wel Engeland, Duitsland en Zweden. De heer Mantel naast e^n van zyn manshoge k\v eekproduc ten. Een van de lange rijen cactus sen in de kassen. Als in hun geboorteland HET KWEKEN van cactussen is een beroep waarvoor men over een behoorlijke vakkennis moet beschik ken. Er zijn cactussen, die net als een gewone plant zaad leveren. Zij bloeien dikwijls met heel mooie bloemen en van dit zaad kunnen weer jonge planten worden getrok ken. Andere cactussen kan men stekken. De heer Mantel streeft er naar de planten zoveel mogelijk te plaatsen onder omstandigheden, die gelijk zijn aan die In het land van her komst. Hij heeft hiervan een speci ale studie gemaakt en weet precies hoe de samenstelling van de grond moet zijn, hoeveel zon elke soort moet hebben, hoe hoog de vochtig heidsgraad van de lucht moet zijn en al die andere factoren, die voor het welzijn van de plant van zo grote betekenis zijn. Door een nauwkeuri ge naleving hiervan krijgt hij goede resultaten en tienduizenden cactus sen en vetplanten bevolken zijn kas sen. Jong gekocht HET ZIJN voor een groot deel nog jonge planten die verkocht worden en dat is ook begrijpelijk, want wan neer een plant zo'n tien jaar bij de heer Mantel heeft geleefd, zijn plaats heeft ingenomen en zijn ver zorging heeft gehad, is de prijs in middels zt)ver gestegen, dat het pu bliek hem te duur gaat vinden. Neen, de planten gaan jong weg en worden dan dikwijls in gesorteerde bakjes afgeleverd. Het is een voor Nederland wel zeer apart bedrijf, deze cactus- en vet- plantenkwekerij, want men zou een dergelijke kwekerij met exportbe drijf eerder in een van de landen verwachten waar de planten inheems zijn. Maar neen, het is weer Neder land en wel in het bijzonder dus zijn bloemenstreek Aalsmeer, waar we een dergelijk typisch bedrijf aan treffen. Nederland exporteert cac tussen en heeft hierin een goede naam in de wereld. (Nadruk verboden). (van onze verslaggever) WEESP (P. P.) - ,,Het met succes houden van kamer- en voiièrevogels is over het algemeen eenvoudiger dan u denkt. Het komt er tenslotte in eerste instantie op aan, dat de liefhebber kerngezonde vogels koopt van betrouwbare adressen en deze een zo ruim mogelijke huisvesting biedt; daarna komt het voedsel". Dit vertelt ons de heer M. N. Volkering, vogeldeskundige van de Kon. P. Sluis, pluimvee en vogelvoederfabrieken N.V. te Wees- perkarspel, waar wij eens een kijkje nemen om te zien hoe men daar op wetenschappelijk verantwoorde wijze een bijdrage tot de vogelliefhebberij levert. „Het voer is een zeer belangrijk onderdeel van de liefheb berij", vervolgt de heer Volkering. Het juiste voer is dat voer, dat het meest overeenkomt met hetgeen de vogels in de vrije natuur zoeken, dus waaraan zij behoefte blijken te hebben. Om dat te bereiken zijn wetenschappelijke en praktische proeven on ontbeerlijk. Deze proeven garanderen een deskundige samenstel ling, terwijl de fabrikant zorgt, dat deze samenstelling bestaat uit prima kwaliteiten grondstoffen". Samenstelling moet constant zijn. ..DAARNAAST is een belangrijke factor, dat de vogels steeds een constante samenstelling voer ont vangen, waaraan zij tenslotte volko men wennen. Deze zekerheid heelt men bij het kopen van een verpakt artikel. Bij losse mengsels is het ge vaar niet denkbeeldig, dat er een te grote hoeveelheid van de goedkope re zaden wordt vermengd. Een deskundige samenstelling bete kent een samenstelling, gebaseerd op hetgeen hierboven reeds werd medegedeeld, zonder dat rekening wordt gehouden met de prijzen van de diverse grondstoffen, zodat prij zen de samenstelling nooit kunnen beïnvloeden". Met de heer Volkering bezoeken we de grote volière, waarin vele soor ten vogels zijn ondergebracht. Het is een lieve lust al die schitterend gekleurde diertjes daar te zien. Al les is er naar den aard. Een zeer grote vlucht, waar de vogels naar hartelust de vleugels kunnen gebrui ken en ruime, gemetselde binnenvo- lières. waar de liefhebber de lippen bij aflikt. De grote volière, met «Ie proef collectie. Speciale voeding. SOORT VOOR SOORT worden de dieren onder de loupe genomen en wordt er met hun voedsel geëxperi menteerd. Het gaat niet alleen om het normale dagelijkse voedsel, maar ook om speciale samenstellin gen van het voedsel in de paar- en broedtijd en opfokvoer voor de jon gen. Is de vogel in de rui, dan heeft hij ook speciale aandacht nodig en zo zijn er terreinen genoeg waarop men regelmatig onderzoeking moet verrichten. Met een zo uitgebreide proefcollec- tie vogels is de fabriek tot elk expe- Deskundige voorlichting ONZE GASTHEER is tevens hoofd van de voorlichtingsdienst. Deze dienst is de grote vriend van elke vogelliefhebber, want hier kan hij komen met al zijn problemen en ontvangt in de ware zin des woords raad en daad. Geen probleem is te dwaas of men wil er zich in verdie pen. Van de wetenschappelijke on derzoekingen die de fabrikanten ver richten, kunnen de liefhebbers naar behoefte gebruik maken. Men doet daar zijn best om het ideaal van een gezonde, goed gedijende vogel- collectie binnen het bereik van ie- riment in staat. Een staf van deskun dige en wetenschappelijke werkers observeert de collectie en nauwkeu- rig wordt op de reacties van de vo gels gelet. Hierdoor is men in staat I zich een juist en duidelijk beeld te vormen van dat wat het juiste en beste voedsel is voor bepaalde vo gels en op die manier kan men de liefhebber adviseren en bovendien dit juiste voedsel verschaffen. Het wetenschappelijk onderzoek kan niet gemist worden en steeds weer wor den nieuwe samenstellingen in de praktijk beproefd .alvorens ze in de I handel worden gebracht. Speciale series kooien voor bij zondere proeven. dere liefhebber te brengen. De af nemer moet dan echter de samen stelling van de fabrikanten, die hij het vertrouwen waardig keurt, ook zonder meer aanvaarden en geen di verse preparaten, hoe goed die op zichzelf ook kunnen zijn, bijmengen. Zo'n bijmenging kan alleen maar de juiste verhouding verstoren, en dan blijft succes uit. (Nadruk verboden; EEN-MANS VREDESMISSIE. Het hoofd van de afde ling voorbereiding hoger en middelbaar onderwijs van het departement van O. K. en W. heeft donder dagmorgen de 36-jarige In diër Mishri Lal Jaiswal ontvangen. De heer Jais- wal maakt per fiets een wereldreis. Op 4 april 1952 is hij uit India vertrokken cn na een tocht van meer dan 100.000 km, waarbij hij vrijwel alle landen (85 in totaal) in Azië, Afrika en de beide Amerika's heeft bezocht, nadert nu het ein de van zijn reis. Van Ne derland zal hij straks via België naar Londen reizen, waar hij zijn reiservarin gen te boek gaat stellen. Mishrse Lal Jaiswal, die inspecteur bij het onderwijs in India is geweest, onder nam zijn reis om de gedach te van vrede en verdraag zaamheid uit te dragen. Hij jprak met talrijke staats lieden en hij hoopt hier in Nederland de Koningin en de burgemeester van Den Haag te ontmoeten. PLANNEN VOOR INTOURIST BUREAU IN AMSTERDAM. Het officiële reisbureau van de Sowjet-Unie „In- tourist" heeft plannen tot het vestigen van een bu reau in Amsterdam, Ier stimulering van het toeris tenverkeer naar Rusland. Er worden onderhande lingen gevoerd over een geschikte plaats van vesti ging. FLUITENDE RIOOLPUT ZAAIDE ANGST EN ONRUST. Woensdagavond is in de Haagse Vaillantlaan een vreemd verschijnsel opge treden. Een rioolput begon schel te fluiten en ver spreidde een afschuwelijke stank, welke zo nu en dan gepaard ging met ontplof- linkjes. Dit verschijnsel zaaide nogal wat onrust en angst in de buurt. De po litie heeft de straat afgeslo ten en het verkeer omge legd. Na 2 uur onrust kwam een deskundige van ge meentewerken op het idee dat er wel eens een afslui ter in de drukleiding van het riool gedeeltelijk open zou kunnen staan. Dit bleek het geval. Het riool hield op met fluiten en een paar uurtjes later was ook de afschuwelijke lucht weer verdwenen. ONACHTZAAMHEID KOST GEUD. Een dame heeft bij het postkantoor Ruimzicht te Den Haag, haar fiets énige tijd onbeheerd laten staan, terwijl in haar fietstas een tasje met 1500,zat. Zij kwam tot de ontdekking dat een onbekende zich van dit bedrag heeft meester gemaakt. De politie stelt een on derzoek in. HET GAT IN HET WEILAND TE WORMER. Donderdagochtend is het personeel van de oprui mingsdienst begonnen met het slaan van een dam- wand om het gat in de wei te Wormer. Vandaag zal men met de graafwerKzaamheden be ginnen om het voorwerp dat men meent met kracht in de grond is geslagen op te sporen. DRANKDIEFSTALLEN. Nadat de politie de dader reeds gearresteerd had, kwam de handelaar F. J. J. uit Rotterdam aangifte doen van drankdiefstallen uit zijn pakhuis aan het Piet lïeijnsplein. Sedert augustus wa$ daar regelmatig ingebroken, maar de eigenaar had er niets van gemerkt. De dief, de 22-jarige hui densorteerder A. L. B. uit Rotterdam, wrikte namen- lijk steeds wat planken los, ging door het gat naar bin nen, en timmerde bij zijn vertrek de zaak weer net jes dicht. Ruim honderd Ilessen drank nam hij in de loop van de tijd weg. Inmiddels was de recher che ter ore gekomen, dat er voor wel erg lage prijzen drank verkocht werd op Delfshaven. Het spoor leid de naar B. Hij bekende de inbraken. De handelaar had onder tussen zijn voorraad eens na-gekeken De 18-jarige Ed Brew ster uit Chilliwack (Brits Columbia) is veroordeeld tot twintig dagen gevange nisstraf wegens het stelen van een boek uit de open bare leeszaal. Het verlang de werk was een exem plaar van het Wetboek van Strafrecht in Canada! Radio-Peking heeft be kend gemaakt dat ,,3 natio nen, opgeleid door de Ame rikanen" te Kanton zijn terechtgesteld. Het radio station meldde voorts dat er alleen al in augustus meer dan 20 nationalisti sche agenten in Kanton zijn gearresteerd. AANVRAGEN OM WEZENPENSIOEN KRACHTENS DE OVER GANGSBEPALINGEN VAN DE ALGEMENE W'EDIJWEN- EN WEZENWET. Van vrijdag 25 september 1959 af zullen bij de kantoren van de Raden van Arbeid formulieren verkrijgbaar zijn voor het aanvra gen van wezenpensioen. Aanspraak kan worden gemaakt voor of door: le. volle wezen, op 1 oktober 1959 jonger dan 16 jaar; 2e. half wezen, op 1 oktober 1959 jonger dan 16 jaar, wier vader is overleden en wier moeder niet is hertrouwd, indien het huwe lijk van hun .vader met hun moeder door echtscheiding is ont bonden of nietig verklaard. Met kinderen jonger dan 16 jaar worden gelijkgesteld kinderen van 16 jaar of ouder, doch jonger dan 27 jaar, a. wier voor werkzaamheden beschikbare tijd grotendeels in be slag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of van een beroepsopleiding; b. die tengevolge van ziekte of gebreken vermoedelijk in het eerst komende jaar buiten staat zullen zijn werkzaamheden van enige betekenis te verrichten. De kinderen moeten de Nederlandse nationaliteit bezitten en in Nederland wonen. Bovendien moeten zij vanaf 31 december 1958 onafgebroken in Nederland hebben gewoond of na 30 september 1953 al dan niet onafgebroken gedurende 6 jaren in Nederland, Suriname, de Nederlandse Antillen of Nederlands Nieuw-Guinea hebben gewoond. (Advertentie) In 15 uur breit U met de har»d een compleet vest. Kleuren die U nergens ziet. De vliegertijd is aangebroken. Op verschillende plaatsen in het land zien wij de jeugd met dit ouderwetse speelgoed bezig, dat ondanks deze eeuw van de ruimtevaart de jongeren nog altijd schijnt te boeien. Het lijkt een onschuldig spel., toch werd onlangs te Hoogeveen geconstateerd dat dit „onschuldi ge spel" groot gevaar in zich kan bergen. Het schijnt dat er thans vlie gertouw in de handel wordt ge bracht, of althans voor dit doel gebezigd, dat drie koperen draad jes bevat. De jeugd is zich van niets be wust en alles gaat goedtot dat het vliegertouw vastraak aan een hoogspanningsleiding of aan de bovenleiding van tram of trein. Dan laten de kleine hand jes de haspel los en wordt aan het vliegertouw zelf getrokken. De samenloop van omstandighe den behoeft dan niet zo erg toe vallig te zijn. Het vlieger„touw" met de ko peren draadjes, vormt een goede geleiding tussen de draden met de dodelijke stroom en het kin derlichaam! De spanning op de bovenleiding van spoor- en tram wagens om maar te zwijgen van die op het hoogspanningsnet is zó hoog, dat zo'n vlieger touw levensgevaarlijk kan zijn. In de bovenleiding van de spoorwegen nabij Hoogeveen is onlangs kortsluiting ontstaan door een soortgelijk vliegertouw. Een ongeluk is hier nog niet ge beurd. Gelukkig is het allererg ste dus nog niet geschied Ouders, let daarom op het vlie gertouw waarmee uw kinderen dit schijnbaar zo onschuldige spelletje spelen. Een vliegertouw mag geen me talen kern hebben en het vliege ren moet liefst niet in de nabij heid van elektrische bovenleidin gen geschieden. Het gaat hier om het leven van uw kind. Premier MacMillan van En geland is zijn verkiezingstour nee in de provincie begonnen met de klare uitspraak te Man chester dat hij de Britse gewa pende tussenkomst in de Suez- kanaalkwestie nog steeds voor gerechtvaardigd houdt. Het ge schil over Suez, dat Engeland in 1956 in twee partijen verdeelde, is één van de belangrijkste pun ten in de Engelse verkiezings strijd voor 8 oktober. In" Man chester en omgeving, waar MacMillan zijn tournee begon vormt echter de katoenpolitiek van de regering het belangrijk ste verkiezingspunt. De recente sluiting van ver scheidene textielfabriekendoor de concurrentie van andere gemenebestlanden bedreigt in Lancashire de positie der con servatieven. De socialistische leider Gaits- kell is tegelijkertijd in Bristol een verkiezingscampagne be gonnen die twee weken zal du ren. Hij viel de houding van de conservatieve regering tegenover de V.N. in de Suezkwestie aan. Maandag begint de socialis tische oud-premier Attlee een tournee door enkele „moeilijke" kiesdistricten. De politie van de Amerikaanse stad Cleveland heeft woensdag met vijftig man een bank omsin geld, de bank-directeur bevrijd en traangas in het gebouw ver spreid om een bankrover te dwingen het gebouw te verlaten. De politie heeft gezegd aan te nemen dat de ongewenste bezoe ker van de bank samen met een vrouw de directeur van de bank, Fox, in de vroege ochtenduren van woensdag had gedwongen zijn woning te verlaten en te gaan zitten in de auto van het tweetal, waarmee zij Fox naar zijn bank hebben gereden. Het is niet bekend of de vrouw zich nog in het gebouw bevond op het ogenblik waarop Fox werd bevrijd. Toen de politie later het ge bouw binnenging, vond zij het lijk van de bankrover. In zijn om geving lag een vuurwapen. Een 19-jarige bankbediende liep bij het incident een schot wond op. Een kogel trof hem onder het hart. Hij verkeert in levensgevaar. i- ZATERDAG 26 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.05 Gym.; 9.15 Gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.25 Orkest; 11.05 Buitenl. week overzicht; 11.20 Strijkkwartet en piano; 12.00 Gram.; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 Jazzmuz.; 13.40 Muziekkiosk; 14.05 Voor de jeugd; 14.40 Dameskoor; 14.55 Jazzconcours Loosdrechl 1959; 15.10 Boekenwijsheid; 15.30 Om roeporkest; 16.25 Van de wieg tot het graf; 16.40 Meisjeskoor; 17.00 Lichte muziek; 17.30 Act.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Gram.; 18.45 Hammondtrio; 19.00 Artistieke Staalkaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Het werk van het Ned. Bijbelgenootschap; 19.'55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gram.; 20.35 Metropole orkest; 21.15 Gram.; 21.45 Socialistisch comm.; 22.00 Sportnieuws; 22.30 Zigeunerorkest; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram. 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.50 Act.; 13.00 Nieuws; 13.15 De zonnewijzer; 13.20 Platennieuws; 13.30 Lichte muziek; 13.50 Voor de jeugd; 14.00 Vrouwenkoor; 14.20 Kron. van letteren en kunsten; 14.50 Metropole orkest; 15.30 Voor de jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang;' 16.30 Instr. octet; 16.50 Sport; 17.00 Gram.; 18.00 Instr. kwar tet; 18.15 Journ. weekoverzicht; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Gram. 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Zang en piano; 19.30 Gram.; 20.20 Lichtbaken; 20.30 Gevar. progr.; 21.10 Pol. causerie; 21.20 Gevar. progr.; 22.35 Gram.; 22.45 Avond gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.); 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gespro ken aperitief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muzikale kaleisdo- scoop; 14.30 Journaal; 15.00 Ac cordeonrecital; 15.15 Gevar. mu ziek; 15.45 Accordeonrecital; 16.00 Gram.; 16.40 Gevar. muz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Gram.; 17.45 Engelse les; 18.00 Orgel; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 20.00 Orkest; 20.50 Gram.; 21.IC Verv. concert; 21.40 Gram.; 22.0C Nieuws; 22.15 Amus. muz,; 23.0C Nieuws; 23.05 Gram. Televisieprogramma's: NED T.V.: 15.10 Zwemwedstr. Groot-BrittanniëNederland te Coatbridge (.tussen 15.15 en 15.40 Motorraces te Oulton); 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Gesprek aan de schrijftafel; 20.30 Lichte muziek; 20.55 De oude draaidoos; 21.15 Lichte muziek; 21.45 Ballet; 22.30 Orkestcon cert te Venetië. VL. BELG. T.V.: 15.10 Zwem wedstrijden en autoraces in En geland; 16.20 Rep. athletiekwed- strijden tc Rome; 17.00 Voor de jeugd; 19.00 Religieus progr.; 19.30 Nieuws; 19.45 De week in beeld; 20.15 Autorama; 20.45 Filmprogramma; 21.15 Ballet cn gevar. progr.; 22.05 Filmfragm.; 22.45 Orkestconcert w Venetië.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 3