De algemene vergadering der V.N. weigert Chinese vertegenwoordiging bespreken te Prinses Beatrix van Amerikaanse reis teruggekeerd De reis van Chroesjtsjef Proef met melkautomaten geslaagd HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4788 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Dode en twee gewonden bij botsing tussen Nederlandse en Belgische auto LIJKEN VAN SCHOTSE MIJNWERKERS GEVONDEN NIEUWE OFFENSIEVEN IN ALGERIE OP KOMST onc*er z^n, beye> v®r7 j De Russische premier is dins- „iTomL t generaal,dat het da„ per vliegtuig uit San Fran- hjrS! 5e g8n m ,a~ cisco naar Des Moines in Iowa worden voortgezet Er j vertrokken. Hij kreeg op zijn reis 1. V?, nue, reser.ve troe- door de Verenigde Staten de pen om de gehele winter een meest enthousiaste ontvangst in ahuTri yal®chei7ntroeP®n in dat gan Francisco wier inwoners hij J'ed te handhaven. Het is de I tovenaars" noemde, omdat zij de plaatselijke be- [iem ,een vertegenwoordiger van volt voldoende mannen le- een socialistische staat, hebben vert om de Franse militairen,betoverd". PHILIPS PHILIPS Brit doodgestoken in Njassaland KONGO Korenveld bleek oude begraafplaats LAOS DE BRITSE LIBERALEN EN CHROESJTSJEFS VOORSTELLEN Chroesjtsjefs ontwapeningsvoorstellen en de Verenigde Naties De familie Chroesjtsjef Betoging in Damascus PODOLA MOET TERECHTSTAAN VEROORDELINGEN IN KHARTOEM KLAUS FUCHS GETROUWD Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meet 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling^ Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrat Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uut Voor het maandagnummer: zaterdags 10 Be algemene vergadering der Verenigde Naties heeft dinsdag haar debat voortgezet over de aanbeveling van de agendacom missie om het Indische voorstel betreffende opneming van een agendapunt „de vertegenwoordi ging van China in de Ver. Na ties" niet in behandeling te nemen. De Nepalese vertegenwoordi ging heeft een amendement op de aanbeveling der agendacom missie ingediend, waarin wordt voorgesteld het Indische voorstel te aanvaarden. De Griekse vertegenwoordiger Christian Palamas zei dat indien de algemene vergadering er toe zou overgaan de vertegenwoor diging van China te behandelen, dit vraagstukken als die van Tibet en Laos in het geding zou brengen, waarbij de Chinese volksrepubliek was betrokken en die aanleiding zouden geven tot scherpe wederzijdse verwijten. Hij achtte het juist dit op een tijdstip, waarop de Sowjet-pre- mier Chroesjtsjef en president Eisenhower belangrijke bespre kingen hebben gevoerd en nog zullen voeren, te vermijden. De Hongaarse minister van Een Nederlandse vrachtwagen Buitenlandse Zaken dr. Endre met aanhangwagen uit Rijns- Sik sprak zich uit voor het In- burg, bestuurd door de heer F. dische voorstel. Hij meende dat D is dinsdagochtend op de weg i het „bestaan der Verenigde Na- na'ar Brussel te Eppegem geslipt ties zelf" bij deze zaak op het en te pletter gereden op een uit spel staat. de richting Mechelen komende vrachtwagen, die bestuurd werd door de heer C. R. uit Deurne. Door de hevige schok werd de aanhangwagen op de straatstoep geslingerd waarbij drie voetgan gers werden gegrepen. De heer C. van As uit Eppegem was on middellijk dood, zijn vrouw, ge boren Martha Huion, werd door het luik van een winkel geslin gerd en liep zware verwondingen op, evenals mevr. A. Peeters Schevernels. Reddingsploegen hebben dins dagochtend vroeg de lijken van 44 van de 48 mijnwerkers in de Auchengeichinijn nabij Glasgow, waar vrijdag brand uitbrak, ge vonden. Zoals bekend werd één man gered. Er was al een lijk gevon den, zodat men thans nog naar de laatste twee man zoekt. De leider der Spaanse afvaar diging, José Felix de Lequerica, verklaarde dat zijn land de aan beveling van de agendacommissie onderschrijft. „Communistisch China, dat in door de assemblee aanvaarde resoluties als aanval ler is bestempeld, bezit niet de kwaliteiten, die voor het lidmaat schap der volkerenorganisatie vereist zijn", verklaarde hij. De IJslandse vertegenwoordi ger Thor Thors verklaarde dat zijn delegatie zich, evenals het vorige jaar, van stemming zou onthouden. Hij lichtte dit toe met de mede deling dat IJsland reeds sinds 1953 het standpunt inneemt dat een regering, die het gezag uit oefent over meer dan 600 mil joen mensen en een reusachtig gebied als het Chinese vasteland, niet buiten de Verenigde Naties moet worden gehouden. Aan de andere kant is het van mening dat de communistisch-Chinese regering door haar gedrag een toelating tot de volkerenorgani satie moet rechtvaardigen en tot nu toe is dit nog niet het geval geweest. IJsland zal zich daarom bij de behandeling van dit punt van stemming onthouden. De IJslandse afgevaardigde zei ook dat zijn land „met spanning'1 uitzag naar het rapport van de V.N.-commissie, die thans een onderzoek instelt naar de toe stand in Laos. Hij sprak voorts zijn veront rusting uit over de „droevige gang van zaken in Tibet", waar de Chinese communisten de Ti- betanen stelselmatig uitmoorden. De Australische minister van Buitenlandse Zaken Richard Ca sey verklaarde dat vele vraag stukken in Azië en speciaal in Zuid-Oost-Azië niet zijn opgelost door toedoen van de regering te Peking. Hij meende dat de voor standers niets hadden aange voerd om een bespreking van de Chinese vertegenwoordiging door de algemene vergadering te rechtvaardigen. De algemene vergadering dei- Verenigde Naties heeft met 41 tegen 30 stemmen, bij 11 onthou dingen, besloten de aanbeveling van haar agandacommissie te aanvaarden om het vraagstuk der Chinese vertegenwoordiging niet aan de orde te stellen. De assemblee heeft hiermede dus bepaald slechts de Chinese nationalistische republiek als vertegenwoordigster van China te erkennen. De agendacommissie had de al- l gemene vergadering tevens aan bevolen het vraagstuk der Chine se vertegenwoordiging in de lo pende zitting niet meer aan de orde te stellen. Een amendement, dat dit gedeelte der aanbeveling ongedaan wilde maken, werd eveneens, en wel met 42 tegen 29 stemmen, bij 11 onthoudingen, verworpen. Vervolgens aanvaardde de al gemene vergadering de aanbeve ling van haar agendacommissie in haar geheel met 44 tegen 29 stemmen, bij 9 cnthcudingen. (Advertentie.) De Franse opperbevelhebber in Algerië, generaal Challe, j aeeft bekendgemaakt, dat er binnenkort nieuwe offensieven 1 tegen de Algerijnse verzetsbe-1 weging zullen worden geopend, j In 'n dagorder aan de 400.000 die elders zullen gaan opereren, I Amerikaanse functionarissen •zei VrW <?eneraa' T,Cbal1® I hopen dat de boeren en arbei- ze dat de bevolking in Kabylie ders in Iowa de Russische leider zocht bescherming had ver- met dezelfde beleefdheid en Vnióer,o a o warmte zullen begroeten. Eén hefw.t Fransen zijn sinds jvan hen zei. „God zij dank voor „„I- „van o ?s San Francisco en de inwoners "fan. 0"£en op 22 juli 4.400 op-1 van gan Francisco. Ze redden de ™i"gen gedood, gewond of tocht van een mogelijk onheil". r "fn genomen. De zon scheen helder tijdens fprKUott'j ,cl?alle verklaarde de tocht van 36 km van het hotel tenslotte dat de strijd zal wor- naar het vliegveld die Chroesj- „,i? geïntensiveerd totdat de pa- tsjef in een open auto maakte, cmcatie zal zijn voltooid. in opgewekte stemming ging i Advertentie) De 89-jarige C. A. Cardew, die een oom zou zijn van veldmaar schalk burggraaf Montgomery, werd doodgestoken in zijn wo ning bij Ncheu in Midden-Njas- saland aangetroffen. Hij was een van de drie nog in leven zijnde pioniers die in 1890 naar Zuid- Rhodesia trokken. In 1893 kreeg hij een functie bij het Britse be stuur aldaar, maar hij trok zich in 1921 uit het openbare leven terug. Kasavoeboe, leider van de na tionalistische partij in Belgisch Kongo (de Abako), verkeert vol gens het Belgische blad „Het Laatste Nieuws" in levensge vaar. Hij zou weigeren zich door blanke artsen te laten behande len. Hij zou meer vertrouwen in inlandse medicijnmannen stellen. Volgens „Het Laatste Nieuws" is het gevaar niet denkbeeldig dat een overlijden van Kasavoe boe door de partij als een politie ke moord zal worden voorgesteld teneinde onrust onder de bevol king te wekken. Het feit dat bepaalde gedeel ten van een korenveld in het zuiden van het Deense eiland Fünen er beter voor stonden dan overige plekken heeft ge leid tot de ontdekking van wat misschien de grootste begraaf plaats uit het ijzeren tijdperk in Denemarken zal blijken te zijn. De boer, aan wie het land behoorde, had het plaatselijk museum van het verschil in wasdom op zijn korenveld in kennis gesteld en bij een eerste onderzoek bleek dat men hier wel een duizendtal graven kan verwachten te vinden. Na de winter wordt een diepgaander onderzoek ingesteld. Om 9.35 uur, precies op sche ma, zette gezagvoerder A. W. Ravenhill, chef Noordatlantische divisie van de K.L.M., de PH- DSF „Arabische Zee", de vier motoren van de DC-7C stil op het platform vlak voor de inter continentale hal van de Amster damse luchthaven. Prinses Bea trix verscheen als eerste in de deuropening van het toestel, dankte stewardess Annemarie Sadee en purser Klip hartelijk voor de verzorging aan boord en vloog de trap, onder hartelijk ap plaus van de vele belangstellen den, af om haar moeder, die op het platform wachtte, te omhel zen. In de Vip-kamer begon Prinses Beatrix onmiddellijk bijzonderhe den van de reis aan haar moeder te verhalen, maar spoedig kwam directeur Deilaert haar mededelen dat het tijd was voor het inter view met T.V. en radio, dat op zijn kamer op Schiphol was gearran geerd. Dit interview kon Koningin Juliana op een monitor in de Vip- kamer geheel volgen. In het restaurant „De Wijde Wereld" boven de intercontinen tale hal heeft Prinses Beatrix haar eerste persconferentie in Neder land gehouden, onmiddellijk na het interview voor televisie en ra dio. In antwoord op een vraag deel de de Prinses mede, dat het Ame rikaanse studentenleven eigenlijk niet te vergelijken is met dat in Nederland. „De basis is anders, ook de opvoeding. De verhouding tot de omgeving, gezin en maat schappij, verschilt aanmerkelijk met dat in ons land. De verschil len zijn zelfs zó groot, dat ik dat niet allemaal in enkele woorden kan uitleggen", aldus de Kroon prinses. Over de Amerikaanse reis merk te Prinses Beatrix op dat deze op windend was geweest. Overal heerste oprechte vrolijkheid. Er was veel kleur. „De reis is boven dien bijzonder instructief voor mij geweest, ik heb het land een beet je leren kennen en ik weet nu hoe de mensen leven. Ik kan niet zeg gen wat het aardigste moment van de gehele tocht was. Overal waren er hoogtepunten. Het be zoek aan elk dorpje, aan elke stad bracht iets belangwekkends". Op een andere vraag antwoord de de Prinses: „President Eisenho wer heeft mü bijzonder prettig ont vangen. Het was een open en har telijk gesprek, dat ik met hem heb gevoerd". U hebt in de Columbia-universi- teit gesproken over het negativis me van de hedendaagse jeugd. Kunt u ons daar iets van vertel len? luidde een volgende vraag. „De universiteit heeft bij dit pro bleem een positieve taak te ver richten", aldus Prinses Beatrix. „In het kort gezegd heb ik als mijn mening weergegeven dat de jonge Ongeveer 500 mensen, onder wie de burgemeester van San Francisco, George Christopher, waren op het vliegveld aanwe zig. Dit in schrille tegenstelling tot Los Angeles waar de hoogste functionaris bij het vertrek de commissaris van politie was, die verklaarde ambtshalve aanwezig te zijn. Vóór het vertrek van het vlieg tuig onderhield de burgemeester zich nog even met de Russische premier. Chroesjtsjef zal na zijn aan komst in Des Moines het rijke korengebied bezichtigen en met het stadsbestuur dineren. Vandaag zal hij een bezoek brengen aan een maisboerderij te Johnston in Iowa en aan een maisverwerkende industrie. Volgens Franse gegevens zijn in de afgelopen week 609 ver zetsstrijders buiten gevecht ge steld. Er werden ongeveer 30 Franse militairen gedood. Het Laotiaanse leger heeft de pers de toegang tot de provincie Sam Neua verboden omdat enke le verslaggevers „de feiten on juist hebben weergegeven". De staatssecretaris van Voor lichting, Tsjampassak, heeft meegedeeld dat er maandag te Muongsa met de opstandelingen gevochten is. De laatsten hadden /.ware verliezen geleden. 65 km ten oosten van Sam Neua hadden de opstandelingen onder de dorpelingen gerecru- teerd en levensmiddelen ingeza meld. Uit de zuidelijke provincie Pakse wordt propaganda-activi- teit gemeld. In kringen van de V.N.-com- missie is verklaard dat de com missie vermoedelijk volgende week Sam Neua zal bezoeken. de premier aan boord van het mi litaire straalvliegtuig na be dankt te hebben voor het warme welkom dat de stad hem bereid had. Hij noemde San Francisco de beste van alle steden die hij tot nu toe in de Verenigde Sta ten had gezien. De leider van de Britse liberale partij, Grimond heeft dinsdag gezegd, dat de voorstellen van de Russische leider Chroesjtsjef tot volledige ontwapening ernstig opgevat moeten worden en niet als louter propaganda mogen worden afgewezen. De ontwape ning zou echter gecontroleerd moeten worden en op den duur zou Chroesjtsjef zich hiermee ook verenigen. Engeland zou zich tot taak moeten stellen het wan trouwen bij de Westelijke landen te doen verdwijnen. De twintig leden van de agen da-commissie van de algemene vergadering van de Verenigde Naties hebben zich dinsdag een stemmig uitgesproken voor een volledige behandeling in de Am- semblee van de nieuwe, ver gaande ontwapeningsvoorstel len van de Rusische minister president, Chroesjtsjef. De plaatsvervangende Russi sche minister van Buitenlandse Zaken, Koeznetsof, had er dins dag cp aangedrongen dat de Voorstellen zouden worden be schouwd als een punt dat ge heel los staat van de andere ontwapeningskwesties, die vol gens de agenda-commissie door de algemene vergadering dienen te worden behandeld. Na een korte bespreking besloot de agenda-comfissie dat die vraag maar moest worden overgelaten aan de algemene vergadering zelf. De boerderij wordt gedreven door Roswell Garst, een oude kennis van Chroesjtsjef, met wie hij in Rusland over maisverbouw van gedachten heeft gewisseld. Daarna volgt een bezoek aan Iowa's landbouwhogeschool en proefstation te Ames. Tenslotte reist hij per vliegtuig naar Pitts burgh in Pennsyivanië. Mevrouw Nina Chroesjtsjef heeft slechts één stiefkind, zo is dinsdag bekend geworden. Aanvankelijk meende men dat premier Chroesjtsjef in 1938 met Nina was getrouwd en dat de dochters Yuiiya en Rada en de zoon Serge haar stiefkinde ren waren. Thans bleek echter dat de Russische leider in de twintiger jaren met Nina huw de en dat Rada en Sergei kin deren uit dit huwelijk zijn. Al leen Yuiiya en Leonid waren kinderen uit het eerste huwe lijk van de Russische premier. Leonid is in de tweede wereld oorlog' gesneuveld. Een proef met de verkoop van melk via automaten door het Ned. Zuivelbureau is, blijkens mededelingen op een persconfe rentie, geslaagd. De kwartaalresultaten met een tiental automaten zijn zodanig, dat dit propaganda-instituut voor zuivelverbruik het plaatsen ervan door het bedrijfsleven kan aanbevelen. Per automaat is een verkoop van 3600 kwartliter-bekers per jaar nodig om de kosten te dek ken. Alle proef automaten kwa men ver, sommigen zelfs zeer ver, boven dit minimum uit. Vrachtwagenchauffeurs, auto mobilisten met kinderen, vakan tiegangers, bioscoopbezoekers en in het algemeen de jeugd bleken de beste klanten van de automa tische melkverkopers. Een proef met het plaatsen van automaten in grote bedrijven is nog niet ge daan, aldus deze mededelingen. Gezien naar Engelse resultaten met automatische verkoop, kan, Ruim 40.000 Syriërs hebben dinsdag te Damascus betoogd tegen de terechtstelling van 13 Iraak' e officieren op zondag j.l. Zij protesteerden tegen „het rede bloedbad van Iraakse na tionalistische figuren" door mi nister-president generaal-ma- joor Abdoel Kerim Kassem. Te Londen heeft dinsdag een jury als haar oordeel te kennen gegeven, dat de in Duitsland ge boren fotograaf Günther Fritz Podola niet lijdt aan geheugen verlies en bijgevolg terecht kan staan op beschuldiging van moord op de Londense recher cheur Purdy. De verdediging had gesteld, dat de 30-jarige beklaag de tengevolge van geheugenver lies zijn advocaten geen instruc ties kon geven voor zijn verdedi ging en bijgevolg niet terecht kon staan. Het proces zal heden middag beginnen. De Soedanese minister-presi dent.generaal Ibrahim Abboed, heeft dinsdag meegedeeld dat zes hoge officieren van het leger ter dood zijn veroordeeld wegens deelneming aan een samenzwering tot omverwerping van het regime, maar hij heeft eraan toegevoegd dat de dood straf is veranderd in levens lange gevangenisstraf. Onder de veroordeelde leden zijn twee oud-ministers, name lijk brigade-generaal Abdoel Rahim Sjenan en brigade-gene raal Moheidin Achmed Abdoel- lah. Eerstgenoemde is minister van plaatselijke overheden ge weest en laatstgenoemde is oud minister van Verbindingen. Zij waren gearresteerd op 22 mei nadat legereenheden had den getracht Khartoem binnen te dringen. De minister-president deelde voorts mee dat een oud-minister van Bevloeiing en Landbouw, gcneraal-majoor Achmed Abo- della Hamed, wegens deelne ming aan de samenzwering uit de militaire dienst is ontslagen en al zijn onderscheidingen heeft moeten afstaan. Vijf lagere officieren werden tot gevange nisstraffen veroordeeld. volgens het Ned. Zuivelbureau, verwacht worden, dat ook hier te lande op den duur naast de normale leveranties van de melk handel een aanzienlijke aanvul lende melk-verkoop kan ont staan. In 1958 werden in Enge land 80 miljoen bekers melk via automaten verkocht. Ook in West-Duitsland en in de Verenig de Staten is de melkverkoop via automaten zeer groot. De Kon. Ned. Zuivelbond heeft een auto- matencommissie ingesteld om het bedrijfsleven over deze nieu we verkoopmethode in te lich ten. Het zuivelbureau houdt automaten beschikbaar ter plaat sing bij festiviteiten. Dr. Klaus Fuchs, die in Enge land langdurig gevangen heeft gezeten wegens het verraden van atoomgeheimen aan de Sowjet- Unie, is onlangs te Oost-Berlijn getrouwd. Zijn vrouw, Greta Keilson, is de weduwe van een vroeger hoofd van de Oostduitse regeringsvoorlichtingsdienst. Zij kenden elkaar nog uit Parijs, waarheen zij beiden als commu nist na het aan de macht komen van Hitler in 1933 waren ge vlucht. Mevrouw Fuchs is in de veertig. De 48-jarige Fuchs kwam op 23 juni in Oost-Berlijn aan, nadat hij in Engeland 9 jaar van een vonnis van 14 jaar had uitgezeten. Korte tijd later kreeg hij de Oostduitse nationa liteit. Hij is nu plaatsvervangend hoofd van het Oostduitse insti tuut voor kernonderzoek te Dresden. Het huwelijk werd op 9 sep tember gesloten. mensen zó moeten worden opge voed, dat zij kritisch en reëel in het leven komen te staan. In Ame rika is veel meer negatief ingestel de jeugd te vinden dan in ons land- Er zjjn veel nozems en grote „gangs". Het ongedwongen gesprek leid de vervolgens naar de twee kerk diensten die Prinses Beatrix in Amerika had bijgewoond. „Deze waren heel anders dan die in ons land. Ze waren goed bezocht; bei de kerken waren erg vol, maar misschien kwam dat omdat ik er was. De diensten zijn het best 'e vergelijken met die van de Her vormde Kerk hier. Vooral bij offi ciële gelegenheden treedt het gods dienstig leven in Amerika veel dui delijker op de voorgrond. Bij elke bijzondere gebeurtenis wordt een kerkdienst gehouden", Chroesjtsjef en diens reis door de Verenigde Staten kwamen ook in het persgesprek op Schiphol ter sprake. „Chroesjtsjef heeft me eigenlijk op de voet gevolgd", zeide Prinses lachend, toen men haar vroeg, of zij veel had gemerkt van het be zoek van de Russische regerings leider, „Vóór mijn reis naar Ame rika had men al uitgerekend dat onze reizen niet zouden samenval len. Ik heb daarom niet veel van de Russische leider gemerkt. Ik heb er echter wel veel overgele zen en men sprak er in de Verenig de Staten druk over". „Ik heb veel kunnen winkelen", zo beantwoordde de Prinses weer een andere vraag, „en veel vrien den hebben gelegenheid gevonden mij te bezoeken. Ik heb ook gra- mofoonplaten gekocht, van alles wat, maar eigenlijk niet zo zeer voor mezelf, maar om een voor raadje geschenken aan te leggen". Het is meestal zó dat bij een of ficieel bezoek een facade wordt op getrokken tussen de hoge gast en de bevolking. De gast ziet het land anders dan het in werkelijkheid is, omdat de bevolking in feestvreug de verkeert. Hebt u daar veel last van ondervonden? zo luidde een volgende vraag. „Ik heb echt niet zo veel van een facade gemerkt. Dit bezoek heeft me de gelegenheid gegeven vele gesprekken te voeren, met gewone mensen te praten. Ik heb een groot aantal interessante persoonlijkhe den ontmoet", antwoordde Prinses Beatrix. „De pers in Amerika was prettig en werkte heel snel. Het zal er na tuurlijk van af hangen of er meer persconferenties van deze aard in Nederland zullen worden gehou den. Als er gelegenheid voor is^ zal ik dat natuurlijk doen", zei de Kroonprinses, een vraag beant woordende hierover. In een interview met Ameri kaanse journalisten enige tyd ge leden gehouden, had Prinses Bea trix gesproken over „my own people". Over deze uitdrukking was enig misverstand ontstaan. „Dat komt waarschijnlijk om 2 .redenen", zei de Prinses toen een journalist dit onderwerp ter spra ke bracht. „Ten eerste zal er een misverstand zijn ontstaan over de intonatie en ten tweede is er een verkeerde vertaling van deze woor den geweest. Ik bedoelde met deze uitdrukking „my own people" mijn familie, mijn vakgenoten en niet eigen standing of zo. Het gaat meer om de sfeer van de uitdruk king". Het hoofd van de regeringsvoor- lichtingsdienst dr Lammers, die de Prinses had ingeleid, meende dat na ruim tien minuten er voldoen de vragen waren gesteld en sloot het ongedwongen gevoerde ge- sprek tussen Prinses Beatrix en de 50 journalisten. „Misschien mag ik dan nog even mijn kopje koffie opdrinken", zei Prinses Beatrix j charmant lachend tegen dr Lam mers, want dat stond nog aange- I roerd voor haar. OPKLARINGEN. Na het voorbijtrekken van een zwak regenfront, dat geruime tijd boven het zuiden van ons land heeft gelegen, en daar niet veel regen bracht stroomde Oceaanlucht binnen waarin naast enkele wolkenvelden ook flinke opklaringen voorkwamen. In deze lucht liep, de tempera tuur tot 18 a 20 graden op. Ook elders in West-Europa werden deze temperaturen bereikt. Op de Oceaan kwam inmiddels een nieuwe rug van hoge lucht druk tot ontwikkeling welke zich in de avond al tot over de Britse eilanden had uigebreid en zich vandaar verder in de richting van ons land ontwikkelde. Deze rug van hoge luchtdruk zal vandaag het weerbeeld bij ons beheersen, zodat met een overwegend matige westelijke wind, polaire lucht zal worden aangevoerd. Hierin komen flin ke opklaringen voor, terwijl de buiïgheid in de stapelwolken wel ke zich zullen ontwikkelen vrij wel geheel zal worden onder drukt. De temperaturen zullen weer tot dichtbij de 20 graden oplopen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. ZONNIGE PERIODEN. Droog weer met zonnige perio den en een zwakke tot matige wind uit vvestelijke richtingen. Middagtemperaturen van 18 tot 21 graden. DONDERDAG 24 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 6.00 6.13 Terneuzen 6.35 6.48 Hansweert 7.15 i7.28 Walsoorden 7.25 7.38 ZON MAAN op onder op onder Sept. 23 6.26 18.39 22.01 12.54 24 6.27 18.36 22.46 13.46 25 6.29 18.34 23.37 14.32 26 6.30 18.32 15.14 27 6.32 18.29 0.34 15.52

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1