N Chroesjtsjef in San Francisco De reis van Prinses Beatrix De algemene vergadering der Verenigde Naties bijeen c 1 JpS VERSLOOT Rusland vraagt bespreking van algemene ontwapening door V. N. Beleefdheid voor Chroesjtsjef gevraagd HET WEER 1S8. 2. WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN 3-TERNEUZEN RSBEDIENDE ERLING MOSSEVELDE 3 DINSDAG 22 SEPTEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4787 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD PHILIPS RADIO de BUCK TYPOGRAFENSTAKING GEËINDIGD NIEUWE VOORZITTER CHRISTELIJK NAT. VAKVERBOND PHILIPS AMNESTIEBETOGING IN ANTWERPEN PRINSES MARGARET GRIVAS Aankomst Prinses Beatrix op televisiescherm WIE WORDEN DE 5003 GE LUKKIGE BEZITTERS VAN EEN HOENSON GERICHTE WARMTE 50 A GC, JAVASTR. 72. A A V* SSSSW TERNEUZEN* g. Geillstr. 17, van Brou- n; J. N. Feij, Axelsestr. -loekJ. P. M. Notschaele, 58, van Westdorpe; P- le Verbindingsstr. 2, van P. de Koster, le Verbin- 2, van Hoek; A. van der eliestr. 7, van Utrecht; P- ehepper, Kanaalweg 96a, jelwaarde; A. van Uden, an 10, van Venlo; L. P. de anaal weg 96, van Axel; H- Goudenregenstr. 3, van g; N. Booman, P. 175, van Lrendskerke; J. C. A. M- v. Steenbergenlaan 22, van g; J. A. M. B. Compiet- eldstr. 16, van Zuiddorpe reel, Willem Kloosstr. 19 -Beierland; M. E. Dooms Tholensstr. 25, van Alk kken: W. A. M. van der ïeuwenlaan 14, naar P>en I. van Langevelde, Axelse- naar Velzen; J. R. M. Emmalaan 7, naar Lei- d. J. M. de Graaff-Fütte- erplein 29, naar Breda: H- lerk, Scheldekade 20, naa> L. C. Pols-Bond 84, naar Rotterdam: Lijsterplein 27, naar De" V. de Ridder, Daliastr. ndhoven; M. J. Jans, 17, naar Grave; D. L- ..eeuwenlaan 2, naar Lei A. G. Boesewinkel, Mark Rossum; W. M. Jacobs, erkstr, 22, naar Leiden; L- Fermont, Leeuwenlaan - imegen; J. G. Jansen al, Hogendijk 68, na° P. C. J. Acke, Hondiusstr- Oostburg. Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nd 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per kwartaal; per maand 2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrec Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nor. Premier Chroesjtsjef heeft zon dagavond in San Francisco de hartelijkste ontvangst gekregen sedert zijn aankomst in de Ver enigde Staten. Verscheidene dui zenden mensen hadden zich voor het Mark Hopkinshotel waar hij zijn intrek nam, verzameld. Men juichte en applaudiseerde, en Chroesjtsjef beantwoordde de begroeting door te wuiven en zijn ineengeslagen handen boven zijn hoofd heen en weer te zwaaien. De burgemeester van San Francisco, George Christopher, begroette de premier en zei dat hij niet het voornemen had ideo logische kwesties aan te snijden. Chroesjtsjef antwoordde dat gesprekken over politieke onder werpen niet tot geïrriteerdheid jehoeven te leiden, indien men maar redelijk is. Dergelijke ge sprekken zouden integendeel tot beter begrip tussen zijn land en de Verenigde Staten kunnen lei den, indien men elkaar weder zijds respecteert. „Indien wij alle politieke onderwerpen helemaal schrappen, zou dit lijken op een gesprek tussen twee doven die alleen in een tekentaal kunnen spreken en meer niet". Burgemeester Christopher ver klaarde tegenover verslaggevers dat Chroesjtsjef hem had ge zegd: „Laat ik openhartig zijn. Jullie zijn nu nummer 1. Het zal niet lang duren of jullie staan op de tweede en uiteindelijk op de derde plaats." „Op de vraag van de burge meester wie één zou zijn, ant woordde de Sowjet-leider: „China". Chroesjtsjef dineerde latei- met Amerikaanse vakbondslei ders in het Mark Hopkins-hotel. Onder deze vakbondleiders be vonden zich o.a. Walther Reu- ther, hoofd van het vakverbond der arbeiders in de auto-indu strie, en James Carey, voorzitter van de bond van arbeiders in de elektriciteitsindustrie. Het diner droeg een privé karakter. De Amerikanen hadden al eer der meegedeeld, dat zij de Sow- jet-premier een groot aantal vra gen zouden stellen. Vóór zijn aankomst in San Francisco in een speciale trein, die hem van Los Angeles bracht, was Chroesjtsjef in verscheidene plaatsen, Santa Barbara en San plaatsen, Snta Barbara en San Lupis Obispo, mengde hij zich tussen een geestdriftige menigte, hetgeen hem kennelijk veel ge noegen deed. Goed geluimd zei hij later in de trein: „Ik heb ein delijk enige echte Amerikanen gezien en het schijnt me toe dat zij even goed en vriendelijk zijn als ons Sowjet-volk" In San Luis Obispo waren de veiligheidsagenten en de politie niet in staat de mensen op een afstand te houden en op een ge geven ogenblik stond Cabot Lodge, de voornaamste Ameri kaanse afgevaardigde in de Ver enigde Naties, die de Russische premier vergezelt, arm in arm met de veiligheidsagenten om de menigte te weren, hetgeen een luid gelach van Chroesjtsjef uit lokte. De Sowjet-leider, die in het gewoel een huilend jongetje be merkte, tilde dit op en liefkoosde en kuste het. Verslaggevers vroegen de pre mier in de trein naar zijn indruk ken van de reis in de Verenigde ■Staten, Hij zei zeer tevreden te zijn. „Maar natuurlijk wanneer er een toespraak wordt gehouden ais die van de burgemeester van Los Angeles, dan doet ons dat geen genoegen. Maar men heeft mij gezegd dat deze burgemees ter niet uitmunt door intelligen tie en dat een familielid in Rostof is geboren en vandaar is geëmi greerd. Hij kan dus niet erg van ons houden. Wij hebben hem alles afgenomen, nu wreekt hij zich dan hier". Walther Reuther heeft de pers na het diner van Chroesjtsjef met Amerikaanse vakbondslei ders medegedeeld, dat Chroesjt sjef de wederzijdse standpunten onverenigbaar had geacht. De Russische leider en de lei ders van het vakverbond A.F.L.C.I.O. zijn drie en een half uur bijeen geweest en heb ben gesproken over de voordelen van het Amerikaanse en het Rus- sische stelsel. Zeven vice-presidenten van de A.F.L.C.I.O. die in San Fran cisco een congres houdt, hebben Chroesjtsjef gezegd, dat de ar beiders in de Verenigde Staten vyeigeren een filosofie van dicta tuur te omhelzen, aldus Reuther. De Russische leider verdedig de echter krachtig het Russische stelsel. Het diner in het weelderige Mark Hopkins-hotel, was de eer ste bijeenkomst van Chroesjtjsjef met vertegenwoordigers van de Amerikaanse vakbeweging. Geor ge Meany, de president van de A.F.L.C.I.O.was niet aanwe zig. Hij had gezegd geen prijs te stellen op een ontmoeting met de Russische premier. Volgens Reuther is Chroesjtsjef bij een bepreking van het ontwa- peningsvraagstuk nogal opge wonden geworden. Emiel Rieve, voorzitter van de bond van textielarbeiders, had Chroesjtsjef gevraagd wat hij dacht van regeringseigendom zonder dictatuur, zoals in de Scandinavische landen. Chroesjtjsjef, die zijn zelfbe heersing zo'n beetje verloor, trachtte de vraag af te doen met het antwoord, dat het een domme vraag was, die geen antwoord waard was. Hij gaf er ook hele maal geen antwoord op, aldus Reuther. Paul Phillips, president van de bond van arbeiders in de papier industrie, stelde de kwestie van het storen van Westerse nieuws uitzendingen naar de Sovvjet- Unie aan de orde. Naar zijn me ning scheen dit in strijd met het verlangen naar een vrije uitwis seling van nieuws. Hierop sloeg Chroesjtsjef met de vuist op tafel. „Wat eet u graag", vroeg hij Phillips, die antwoordde: „Ik zie niet in, wat dat met de vraag te maken heeft, maar ik houd van gebraden vlees". „En ik houd van borsj (een Russisch gerecht). Gij kunt uw gebraden vlees hebben maar in de Sowjet-Unie willen de arbeiders borsj hebben", aldus de Russi sche premier. Chroesjtsjef beschuldigde de vakbondsleiders er van „kapita listische lakeien en stromannen'' te zijn. Hoewel hij soms zijn zelf beheersing verloor en op de tafel sloeg, was Chroesjtsjef niet boos toen de bijeenkomst werd geslo ten. In de laatste minuten deden wij het kalm aan, omdat wij de bijeenkomst niet ontijdig wilden laten eindigen, aldus Reuther Tijdens een boottocht door de haven van San Francisco zei de Russische premier, dat 90% van de Russische kruisers wordt af geschaft en dat Rusland zich con centreert op onderzeeboten, tor- pedobootjagers en mijnenvegers. Volgens de uitgave 19581959 van Jane's Fighting Ships heeft de Sowjet-Unie 37 kruisers en 481 onderzeeboten.) De premier die in een opge wekte stemming was, zei op een gegeven moment: „Op. het ogen blik vangen wij haring met onze onderzeeboten". De Russische minister voor culturele uitwisseling zei tot de pers dat Chroesjtsjef geen grap je maakte. Rusland heeft een speciaal uitgeruste haring-onder- zeeboot, genaamd „Silveranka". Hij kreeg voor het eerst een Amerikaanse vliegdekmoeder- schip te zien. Een Russische verslaggever zei te hebben begrepen dat Chroesj tsjef gezegd had dat Rusland '£-werelds grootste vloot bouwt. Maar de premier verklaarde: „Dat heb ik niet gezegd. Als ik dat zei zou het klinken als een soort bedreiging". Een Amerikaanse journalist vroeg daarop waarom Rusland niet de grootste vloot bouwde. Chroesjtsjef antwoordde: „Zeg ons hoe groot uw vloot is en ik zal u zeggen of wij sterker zijn. Maar u zult zeggen dat wij op scheppen". (Advertentie.) NOOROiTR. A4 -66 TEL. 2573 TERNEUZEN De vergadering van het Cen traal Bureau voor de Grafische Bedrijven van maandagmiddag heeft zo deelt dit mede er toe geleid dat op zo kort moge lijke termijn een nieuwe bespre king met het college van rijks bemiddelaars zal worden be legd. De besturen van de werk gevers- en de werknemersorga nisaties dringen er bij de werk nemers met de meeste klem op aan de werkzaamheden nor maal voort te zetten dan wel te hervatten. Van de zijde der personeels commissies werd desgevraagd omtrent dat laatste meegedeeld „dat gebeurt natuurlijk". De „Baltimore Sun" heeft naar aanleiding van de reis van Prinses Beatrix door de Ver. Staten geschreven dat deze niet door het gelijktijdige bezoek van de Russische premier Chroesjtsjef in de schaduw ge steld mag worden. De Prinses vormde volgens het blad wel een groot contrast met de „snoevende Russische premier". Het blad verwijst naar het geen de Prinses in New York in antwoord op de welkomsttoe spraak van de burgemeester zei, namelijk dat ,wij (met de Ver. Staten) hetzelfde geloof delen in menselijke waardigheid, de vrijheid van de mens en het recht van de individu op leven, vrijheid en het zoeken van ge luk". Dat waren niet slechts woorden, aldus het blad. en de bewogen geschiedenis van het land van Prinses Beatrix kan dat getuigen. Een klein land in een kwetsbare positie in het hart van West-Europa heeft Ne derland keer op keer de begerige blikken van zijn machtige buren op zich getrokken. Toch heeft geen enkele overwinnaar de Nederlanders ooit voor altijd in zijn macht kunnen krijgen. In die nationale crisis heeft het Tijdens een maandagmiddag in Utrecht gehouden buitenge wone algemene vergadering van het Chr. Nationaal Vakverbond is tot voorzitter van het C.N.V. gekozen de heer C. J. van Mas- trigt. Hij volgt de heer M. Rup- pert, die tot lid van de Raad van State is benoemd, ais zoda nig op. De heer Van Mastrigt werd op 25 september 1909 in Klun- dert geboren. Aanvankelijk was hij werkzaam in een drukkerij, doch later werd hij landarbei der. Hij sloot zich aan bij de Nederl. Chr. Landarbeidersbond. waarvan hij in 1931 in het be stuur van de afdeling Zeven bergen kwam. Hij werd tot voor zitter gekozen en nam het ini tiatief tot het stichten van een Christelijke Besturenbond in die plaats. Na de bevrijding werd de heer Van Mastrigt lid van het dage lijks bestuur van de Ned. Chr. Landarbeidersbond en in 1947 volgde hij de heer M. Ruppert als voorzitter van deze bond op. De heer Van Mastrigt heeft een groot aandeel gehad in de voorbereidende werkzaamheden voor de Stichting van de Land bouw. Later volgde zijn benoeming tot lid van het hoofdbestuur van het C. N. V. oude Huis van Oranje-Nassau steeds krachtige leiding en mo rele steun gegeven. De beschei den kandidate van Leiden vormt Wel een sterk contrast met de snoevende Sowjetrussische mi nister-president. Daardoor kan zij ons des te beter herinneren aan de gemeenschappelijke vrij heid die de vriendschap tussen het volk van Nederland en dat van de Vei. Staten sterk en echt maakt". (Advertentie.) Naar schatting 15.000 Vlamin gen hebben zondag in Antwer pen een betoging gehouden voor de afkondiging van een amnestiewet voor hen, die na de oorlog wegens politieke han delingen zijn veroordeeld. Na de oorlog zijn in België ongeveer 90.000 veroordelingen wegens politieke vergrijpen uit gesproken. In totaal ondergaan nog een hondeerdtwintigtal po litieke veroordeelden gevange nisstraf. M Met borden, waarop leuzen stonden waarin amnestie voor de politiek veroordeelden werd geëist en kritiek op de regering werd uitgeoefend wegens haar houding in deze kwestie, trok de lange stoet door de stad. Daar bij kwam het op verschillende plaatsen tot ongeregeldheden met tegenstanders van amnes tie, die zelfs „levende barrica den" vormden door op de route van de betogers op straat te gaan liggen. Enkale personen werden bij het handgemeen, dat hier en daar ontstond en ingrijpen van de politie noodzakelijk maakte, gewond. In een memorandum, dat een comité van de betogers naar de regering zond, wordt gezegd, dat België in West-Europa een van c!e weinige landen is, waar nog geen amnestie voor hen, die wegens een politiek vergrijp werden veroordeeld, is afgekon digd. Voorts legde het comité er de nadruk op, dat geen am nestie wordt gevraagd voor die veroordeelden, die zich tijdens de oorlog hebben schuldig ge maakt aan andere dan louter politieke overtredingen. De algemene vergadering der Verenigde Naties heeft zich maandag bezig gehouden met het vraagstuk betreffende een eventuele toelating van eominu- nistisch-C'hina tot de Verenigde Naties, India heeft, als gemeld, in de agendacommissie een voorstel van deze strekking ingediend, dat evenwel werd verworpen. Daar het laatste woord in deze echter aan de algemene vergadering is, werd dit onderwerp maandag daar behandeld. De leider der Amerikaanse af vaardiging, de voormalige onder minister van Buitenlandse Zaken Walter Robertson, sprak zich in krachtige bewoordingen tegen toelating der Chinese volksrepu bliek uit. Hij wees er op dat de commu- nistisch-Chinese regering in de afgelopen negen jaar de hand heeft gehad in zes buitenlandse- of burgeroorlogen, namelijk in Korea, Indo-China, Tibet, Laos, Malakka en de Philippijnen. „Communistisch-China heeft de Verenigde Naties bestreden en het is officieel als aanvaller be stempeld. Het rode bewind te Peking heeft zich, op nationaal en op internationaal gebied, volgens elke maatstaf van beoordeling buiten de wet geplaatst. In het afgelopen jaar hebben de communistisch-Chinese auto riteiten volgens hun eigen cijfers 120.000.000 gezinnen op onmen selijke wijze gedwongen het stel sel der communes, dat alles ge zinsleven vernietigd, te aanvaar den Geen enkele regering, die waarlijk een vertegenwoordigster van haar volk zou zijn, zou haar toevlucht hebben moeten nemen tot moord op grote schaal en een massale slavernij, zoals die in de geschiedenis ongekend zijn, om zich te kunnen handhaven", aldus Robertson. De hierna sprekende vertegen woordigers van Nepal, Ghana en Ierland spraken uit vóór bespre king van het Indische voorstel. Nepal en Ghana verklaarden dat zij de regering te Peking als de „enige wettige vertegenwoor digster" der 650 miljoen Chine zen beschouwden. De volgende spreker was de Sowjetrussische afgevaardigde Vasil Koeznetsof, die verklaarde dat het geen zin had bij de be handeling van dit punt een „struisvogelpolitiek" te volgen. „Dank zij de krachtsinspanning van vredelievende landen zijn in de laatste tijd vorderingen ge maakt bij het doen afnemen van de internationale spanning. Ver zet tegen vertegenwoordiging van de Chinese volksrepubliek in de Verenigde Naties zou niets anders zijn dan een poging om deze ontwikkeling tegen te gaan", meende Koeznetsof. De Rus verklaarde verder dat „sommige landen zich uitsluitend tegen een toelating van commu- nistisch-China verzetten, omdat zij het niet eens zijn met het al daar gevestigde maatschappelijke stelsel". „Zij schijnen de illusie te koesteren dat zij, door bezwaar Het Witte Huis heeft maandag op de Amerikanen een beroep gedaan alle beleefdheid jegens de heer Chroesjtsjef in acht te nemen op zijn reis door de Ver enigde Staten. De perssecretaris van het Witte Huis, James Hagerty, zei dat president Eisenhower hoopt dat hij en de heer Chroesjtsjef vol gend weekeinde „construc tieve" besprekingen kunnen houden op het atgelegen ver blijf van de president in Kamp David. „Dit oogmerk van constructieve bijeenkomsten in Kamp David wordt niet gediend door per soonlijke onbeleefdheid jegens premier Chroesjtsjef tijdens zijn bezoek door ons land". Tijdens zijn bezoek aan Los An geles op zaterdag dreigde de Russische premier naar Mos kou terug te keren vanwege een vijandige ontvangst en vijandige vragen" door burge meester Poulson. Hagerty zei: „Zoals u weet is het voornaamste doel en ver langen van de president dat de heer Chroesjtsjef vóór de be sprekingen van wederzijds be lang in Kamp David, ons land ziet. De president ziet uit naar deze besprekingen en, zoals hij eerder zei, hoopt hij dat deze constructief zullen kunnen zijn" Op de vraag aan Hagerty of hij meende dat Chroesjtsjef „ge prikkeld" was, vooral in Los Angeles, antwoordde Hagerty dat hij niets aan zijn verkla ring zou toevoegen. De avondbladen in Sydney heb ben maandag hun gehele voor pagina gewijd aan een onbeves tigd gerucht uit Londen, dat prinses Margaret de koningin om toestemming heeft gevraagd voor een huwelijk met John Tur ner, een dertigjarige vermogen de Canadese advocaat. De publikatie van het gerucht in Australië kwam 24 uur nadat een woordvoerder van Clarence House, de Londense residentie van de prinses, had gezegd, niets af te weten van een bericht in een Engels zondagsblad, dat de vriendschap tussen prinses en Turner, een Rooms-Katholiek, zover is gevorderd, dat de prin ses de zaak niet de koningin heeft besproken. De Sowjet-Unie heeft na de ontwapeningsvoorstellen van Chroesjtsjef verzocht om opne ming van een nieuw punt op de agenda van de algemene verga dering der Verenigde Naties be treffende „algemene en algehele ontwapening". In een nota, gepubliceerd als assemblee-document, heeft de Russische minister van Buiten landse Zaken, Gromyko, verzocht de aangelegenheid als „belang rijk en dringend" te behandelen. „De noodzaak tot directe be studering van deze kwestie is ge boden door het feit dat nu, even als in bepaalde vroegere geval len. de bewapeningswedloop een karakter heeft aangenomen dat zeer gevaarlijk is voor het be houd van de vrede", aldus een toelichtend memorandum dat bij de nota werd ingediend. „Het opnemen van kernwapens in de uitrusting van de strijd krachten van sommige landen en het stationeren van kernwapens en de bouw van raketlanceer- plaatsen op het gebied van ande re landen dreigen een vernieti gende kernoorlog dichterbij te brengen. Tegen de huidige achtergrond van de tegenover elkander staan de militaire blokken doet de be wapeningswedloop de spanning in de internationale betrekkingen toenemen en schept deze een ge vaarlijke situatie waarin zelfs een plaatselijke botsing zich tot een algemeen conflict zou kun nen uitbreiden met alle gevolgen van dien". Aldus het memoran dum. Verwezen wordt naar de Rus sische regeringsverklaring over algemene en algehele ontwape ning die vrijdag werd uitgegeven gelijk met de tekst van de ver klaring van Chroesjtsjef op die zelfde dag. Het memorandum zegt dat de uitvoering van het programma voor algehele ontwapening dat in genoemd document werd uiteen- „Voor niets ter wereld zullen wij Grivas de voormalige leider van de EOKA) toestaan voet aan wal te zetten op Cyprus na de uitroeping van de republiek", aldus heeft dr. Fazil Kutchuk, de leider van de Turkse ge meenschap op Cyprus, aan het Atheense blad ,Het Volk" ver klaard. Grivas heeft er herhaal delijk blijk van gegeven de Tur ken te haten en hen te willen verdrijven, aldus Kutchuk. De Turkse leider verklaarde zich ook tegen Sowjetrussische hulp verlening aan Cyprus. gezet, zou „bijdragen tot het atmosfeer van wederzijds ver trouwen tussen de staten, alle vormen van de „koude oorlog" zou wegnemen en regeling van internationale gescholen door wapengeweld zou voorkomen". „Algemene en algehele ontwa pening zal alle landen ter wereld ten goede komen". „De Russische regering uit de hoop dat de Ver. Naties en elke staat die lid van deze organisatie is, hun uiterste j best zullen doen om een prakti- sche oplossing voor het vraag stuk van algemene en algehele ontwapening te bereiken". In eerste instantie zal het Rus- I sische voorstel behandeld moe ten worden door de agendacom missie. Indien deze aanbeveelt de kwestie op de agenda te plaatsen zullen vijf punten over ontwape ning voor het wereldforum ko men. Volgens waarnemers zou het nu wel een belangrijk punt wor den op de zitting van de assem blee. Aanvankelijk scheen het dat de afgevaardigden er met het oog op het komend overleg in i Genève van de nieuwe commissie j van tien landen, er de voorkeur l aan zouden geven te wachten tot deze commissie bijeen was. scheppen van de noodzakelijke ONBESTENDIGER. Het K.N.M.I. deelt mede: -De luchtdrukverdeling in West- Europa en op het aangrenzend deel van de Oceaan heeft zich nu drastisch gewijzigd. Een zuid westelijke stroming breidde zich van het zeegebied bij IJsland tot over de Britse eilanden en de Noordzee uit. Hierin bevindt zich een kou front, dat de warme continentale lucht scheidt \an koelere polaire lucht. In dit front ontwikkelde zich een depressie, welke maan dag over Midden-Engeland en de Noordzee naar Zuid-Scandinavië trok. Zij deed bij ons in de middag de bewolking verder toenemen, maar het regengebied bereikte ons nog niet. I linke regenval, met plaatselijke hoeveelheden van 20 tot 30 mm werd gemeld vanuit Ierland, de Midlands en Noord-Denemarken. Inmiddels ontwikkelde zich ten Z.W. van Ierland in het koufront een nieuwe depressie, welke ook een noordoostelijke koers volgt. Als gevolg hiervan zal het kou front ergens boven ons land tot stilstand komen, en is de kans op regen het grootst in het gebied ten noorden van de grote rivie ren. De ontwikkelingen brengen vrij veel bewolking mee en wat lagere middagtemperaturen. te maken tegen een vertegen woordiging van communistisch China in de Ver. Naties, in zeke re mate de succesvolle vordering van het Chinese volk op de weg van de socialistische opbouw kunnen belemmeren", aldus Koeznetsof. Hij zei ook: „De vijanden van de vrede aarzelen niet het con flict in Laos aan te wakkeren, terwijl zij tezelfdertijd de schuld hiervoor op de communistische staten en in de eerste plaats op de Chinese volksrepubliek schui ven. Er zijn ook landen die hun be doelingen willen verbergen onder de valse verzekering, dat China een agressieve politiek voert. Doch dit is een vergezochte be wering", aldus de Sowjet-afge- vaardigde Koeznetsof. Via een extra uitzending zul len de televisiekijkers heden ochtend om 09.25 uur getuige kunnen zijn van de aankomst van Prinses Beatrix uit Ame rika op Schiphol. Deze uitzending zal ongeveer een half uur duren. In deze uitzending, waarin o.a. de begroeting van de Prin ses door haar ouders zal wor den getoond, zal Mies Bouwman een interview met de terug kerende Prinses hebben. (Advertentie) de enige oliehaard met model 1008 per week! Speciaal ontworpen voor het verwarmen van ruim ten van 40 1 50 m1. Voor iets grotere ruimte* (60 i 70 ms) komt het model 1009 in aanmerking- Prijs f245.- De ideale oliehaard voor inwonenden. alleenwonen- den, studerenden, verpleegsters, keukens, bad kamers, slaap- en studeerkamers. Uitgevoerd.met de enorm zuinige Rocket branderpot. Door de 10 belangrijke schriftelijke garanties, eindelijk een oliehaard waarbij gegarandeerd géén koude voeten, géén sterke roetvormirg en géén hoge brandstofkosten (géén ander merk geeft dit!) Neem dus géén genoegen met een mindere kwali teit. Hoenson, Nederlands oudste leverancier van oliehaarden heeft immers de meeste ervaring! Gezellig model met zichtbaar haardvuur, opklap baar bovendeksel en kookplaat. Zuinige blauwbrandende spaarvlam (minimum olie- verbruik ca. 2j ct per uur!) Zowel in de winter als In voor- en najaar en op kille zomeravonden Uw vertrek behaaglijk verwarmd. Heerlijke stralingswarmte en volop vloerwarmte, net zoals U dit van Uw kolenhaard zo gewend was. Géén aansteekproblemen één draai Z3n de knop en één lucifer - dat is alles! Bestel reeds nu, want de vraag is enorm OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST Di'kstr. 7-9, Tel. 2056, Terneuzen medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. VRIJ VEEL BEWOLKING. Vrij veel bewolking met plaat selijk enige regen. Voornamelijk ten noorden van de grote rivie ren. Matige tot krachtige wind tussen zuid en west. Iets lagere middagtemperaturen dan giste ren. WOENSDAG 23 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder Sept. 22 6.24 18.41 21.22 11.58 23 6.26 18.39 22.01 12.54 24 6.27 18.36 22.46 13.46 25 6.29 18.34 23.37 14.32 26 6.30 18.32 15.14 27 6.32 18.29 0.34 15.52 v.m. n.m. 5.23 5.36 5.58 6.11 6.38 6.51 6.48 7.01

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1