PHILIPS Draai er een lamp in.... Eric de Noorman De vissers van de zwarte klip Grootse herdenking bevrijding van Axel UIT DE PROVINCIE Dijkverhoging langs de Westerschelde AGENDA TERNEUZEN SLUIS. De stemmige raadzaal van Axel was gisteren geheel gevuld met Poolse oud-strijders, waarvan velen met hunne dames, leden van de gemeenteraad en van het herdenkingscomitê, toen 0111 even over 2 uur het dagelijks be stuur der gemeente met generaal Maczek de zaal binnenkwam, waarop allen zich van hun zetels verhieven. Het was duidelijk te zien, dat de grijzende statige figuur van de voormalige Poolse legeraan voerder de indrukken van het ogenblik ontroerd onderging. Maar ook de aanwezigen ont kwamen niet aan 't gevoel, dat de eregast van deze dagen als symbool van Axels bevrijding ge- eerd moest worden. De wnd. burgemeester, de heer A. J. M. Kesbeke, nam het woord en sprak de volgende rede uit: „Aan de vooravond van de fees telijkheden ter gelegenheid van het derde lustrum van de bevrij ding van Axel en omgeving door de le Poolse pantserdivisie, zijn we hier bijeengekomen om te herdenken allen, die gevallen zijn in de dagen van de strijd om Axel. Vóór we enkele ogenblikken in gedachten teruggaan naar die septemberdagen van 1944, wil ik eerst namens het gemeentebe stuur van harte welkom heten in deze stemmige raadzaal. Wij stellen Uw komst ten zeer ste op prijs; vooral de aanwezig heid van generaal Maczek en de Poolse oud-strijders doet ons veel genoegen. Als we dan in de geest terug gaan naar die dagen van strijd, die nu 15 jaar geleden op deze grond werd gestreden, dan den ken we eerst en het zal met ieder van U wel zo zijn aan het heldhaftig optreden van de afdeling van de eerste Poolse ■pantserdivisie onder commando van kolonel Szydlowski, welk on derdeel onder het opper-comman- do van generaal Maczek stond. Heldhaftig, en niet eerst den kend aan zichzelf, maar aan ons! Want dit strekt deze Poolse strij ders tot onvergankelijke eer, dat :aj, ten koste van zeer grote ver hezen, de burgerij zoveel moge lijk wensten te sparen en ook hébben kunnen sparen. Daarom, generaal Maczek, heb ben zij onze eeuwige dankbaar- iieid verdiend! Daarom zullen we hen hier in Axel nooit vergeten! Daarom herdenken we telken jare op 19 september uw geval lenen! Daarom is elke vrije Pool, vaar ter wereld hij ook woont, nier altijd welkom! We vergeten in deze dagen ook niet de burgerslachtoffers, die met hun leven voor ons aller wrijheid moesten betalen. Zij wa ren onze stadgenoten, onze buren iï vrienden, onze familieleden. Ook zij hebben recht op onze dankbaarheidOok zij mogen .nooit vergeten worden! Voor ónze vrijheid gaven zij iiun leven, soldaten en burgers heide. Dat dit grootste offer, dat een mens brengen kan, ons altijd doetv beseffen, hoe kostbaar de vrij heid is. Helaas wordt dit wel •eens vergeten. Men moet soms eerst de vrijheid verloren hebben, am te kunnen beseffen, dat niets ser wereld kostbaarder is, dan de wijheid! Niemand beter dan de Polen, tie verspreid over de gehele we reld. leven, voelen dit zo zuiver tan, omdat ze de vrijheid, die ze rooi- andere volkeren mede hiel den heroveren ten koste van zeer grote verliezen, tot hiertoe zelf Biet kunnen smaken. God geve, dat eens en spoe dig de dag kome, dat hun ■alters van leven en eigen haard 5n eigen land, met het onschat bare goed van de vrijheid moge worden beloond! Dames en heren, voor ik eindig nog enkele behartigenswaardige woorden. De ouderen onder ons isebben de oorlog 19481945 en het heroveren van de vrijheid meegemaakt of aan den lijve on- «Smonden. Daarom vergeten we deze tijd niet zo gemakkelijk. Anders ligt het voor het op groeiende geslacht an de komen de generaties. Het spreekt van zelf. dat zij' niet voelen wat bij sns ouderen zo diep leeft. Daar om is het onze dure plicht om de jongeren steeds te blijven herin neren aan de vrijheidsstrijd van 19401945 en aan het grote goed van de democratische vrij heid. opdat ook zij niet zullen vergeten wat de Poolse soldaat «oor ons heeft gedaan. Opdat ®ck zij de vrijheid als het groot ste goed zullen blijven beschou- weif. De heer A. H. v. d. Lee, voor zitter van het herdenkingscomité, *ertaalde de gesproken woorden ia of uit het Engels. Generaal Maczek beantwoordde ia. het Engels de welkomstrede waa de waarn. burgemeester, wel- is rede als volgt luidde: „Het is voor mij een grote eer en een buitengewoon genoegen ztaj thans te midden van de bur gers van de stad Axel te bevin- (|3ee. 15 jaar geleden verdreef de le pantserdivisie onder mijn com mando de Duitsers van het ka- saai AxelHulst in noordelijke richting naar Terneuzen, zo de Duitse terugtocht afsnijdend. Voor de eerste maal in de ge schiedenis, zowel van Nederland als van Polen, vochten vertegen woordigers van het vrije Polen de Poolse pantserstrijdkrach- $E52 op Nederlandse grond voor de vrijheid van Nederland. Voor de eerste maal in de ge schiedenis ontmoeten elkaar hier in Axel twee naties, waar voor vrijheid en rechtvaardig heid de hoogste idealen zijn. Dit heeft de grondslag gelegd voor onze vriendschap in de ver streken 15 jaren, waarvan wij hopen dat deze zal blijven voort bestaan zo lang er nog getuigen van deze glorierijke dagen in leven zijn, en daarna in de ge schiedenis. God behoede Uw Koningin en Uw land!" Vervolgens werd het woord ge voerd door dr. Komar, voorzitter der vereniging van Poolse oud strijders te Breda, destijds offi cier bij de Poolse pantserdivisie, die Axel bevrijdde, thans docent aan de Koninklijke Militaire Aca demie te Breda. Hij wees er o.m. op, dat het 20 jaar geleden is, dat de Russan het toch al zo zwaar getroffen Polen onder de voet liepen en op de verschillende fronten geduren de wereldoorlog een half miljoen Poolse strijders sneuvelden. Door middel van luidsprekers konden de talrijke aanwezigen op het Marktplein de redevoeringen goed beluisteren. Krans leggingen op de begraafplaatsen. Hierop begaf het gezelschap zich naar de algemene begraaf plaats. Meisjes in keurige witte uni formen van „Thaiiet" en de gym nastiekvereniging droegen de kransen en gingen het gezel schap vooraf. Op de begraafplaats, waar van de zijde van de bevolking ook veel belangstelling was, werden kransen gelegd door de wnd. burgemeester, de heer Kesbeke, generaal Maczek, de heer A. Scheele, namens de vereniging „AxelPolen", door de Poolse oud-strijders en door de heer J. A. C. Spoel, voorzitter van het Nederlandse Oorlogsgraven-comi. té te Amersfoort. Dit alles vond onder doodse stilte plaats. Pater Sixtus van Sluiskil sprak het „Onze Vader" uit en ditzelf de geschiedde in het Pools door de Poolse aalmoezenier Stopa. Deze aalmoezenier was destijds ook bij het 10e regiment der ge motoriseerde dragonders, dat als onderdeel van de pantserdivisie, in de omgeving van Axel was ge legerd. Ook op de graven der burger slachtoffers werden kransen ge legd en hier sprak de wnd. bur gemeester een kort woord, waar in hij wees op het offer gebracht door de burgerij. Hij sprak de hoop uit, dat ook zij die gevallen waren voor onze bevrijding, dit offer niet voor niets zullen heb ben gebracht. Van de algemene begraafplaats ging het naar de R.K. begraaf plaats. Hier legde generaal Maczek en de vereniging „Axel Polen" kransen op het graf van mevr. Szydlowski en door het ge meentebestuur op graven van de R.K. ingezetenen, die tijdens de bevrijdingsdagen het leven ver loren. Bij het Poolse kruis. Na deze plechtigheid ging het met drie Z.V.T.M.-bussen naar het Poolse Kruis aan de Verkor ting. Hier was het weer gene raal Maczek, die onder het nei gen van de vlag van de Poolse oud-strijders in Waasland, een krans legde, evenals zulks ge schiedde namens het gemeente bestuur en de vereniging „Axel Polen". Bij deze gelegenheid sprak de generaal over het verloop van de strijd door de pantserdivisie. Wij hebben op alle fronten ge vochten, en het was steeds een wedstrijd om eerst te zijn. Het 10e regiment der gemotoriseerde dragonders, onder aanvoering van kolonel Szydlowski. zijn het heldhaftigst geweest en verdie nen daarom dubbel onze dank. Onthulling Szydlowski-bank. Op het parkeerterrein dat de naam van Axels ereburger draagt, had de vereniging „Axel- Polen" een stijlvolle en artistiek verantwoorde bank laten bou wen. Deze bank is ontworpen door de beeldhouwer Joh. Bijster- veld te Delft, die ook de beelte- tenis van de kolonel en het em bleem van de pantserdivisie, be nevens het Poolse wapen er in heeft gebeiteld. -< 1/ De heer D. J. Oggel sprak in het Engels een begroetingsrede uit, waarin hij de dankbaarheid van de Axelse bevolking tot uiting bracht voor de Poolse troepen, die onder commando van kolonel Szydlowski voor de bevrijding van Axel zulke zware offers moesten brengen. Het spijt de bevolking ten zeerste, dat ko lonel Szydlowski op deze herden kingsdag niet in ons midden kan zijn, maar wij zijn verheugd dat U, als hoogste gezagvoerder der Poolse bevrijdingstroepen, en an dere officieren en soldaten, naar Axel zijt gekomen om getuige te zijn van de dankbaarheid van de bevolking. Tenslotte verzocht spreker ge neraal Maczek de Szydlowski- bank te onthullen. Nadat generaal Maczek hieraan door het doorknippen van een lint had voldaan, droeg de heer A. Scheele, als voorzitter der ver eniging „AxelPolen" de bank over aan het gemeentebestuur, de hoop uitsprekend, dat deze bank voor zeer velen een gezel lig punt van samenkomst zal zijn om even uit te rusten en voor ons en het nageslacht een her innering aan de dankbaarheid van de Axelse bevolking voor haar bevrijding door de dappere Poolse troepen. De wnd burgemeester de heer Kesbeke aanvaardde namens het gemeentebestuur in dank de prachtige bank. Hij wees hierbij op het mooie werk van de vereniging en hij vertrouwde dat de burgerij, en vooral de jeugd, dit monument zouden respecteren door er ook voor te zorgen dat deze niet be schadigd werd. Kranslegging Pools monument. In de avonduren hadden zich tallozen aan de Zeestraathoek Oranjestraat opgesteld rondom het Poolse monument, waarop de dichter J. H. de Groot in symbo lische bewoordingen heeft doen graveren dat de Poolse strijders voor de bevrijding van Axel zijn gevallen. Bij het monument stond in carré opgesteld een pe loton van de commandotroeopen. Terwijl de vlaggen halfstok wapperden zeide de waarnemend Commissar^ der Koningin, de heer C. Philipse, dat hij namens de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. F. C. de Ca- sembroot, de gevoelens van grote vreugde en diepe weemoed wen ste uit te spreken. Wij gedenken in ons gebed de dappere Poolse strijders, die voor het grote goed van de vrijheid zijn gevallen. Maar tevens zijn wij verheugd op deze dag in ons midden te mogen hebben de Poolse gene raal Maczek, die wij als symbool (Advertentie.) Het Waterschap het Vrije van Sluis begint met voorbereidingen van de dijkverhoging van Breskens tot de Braakmandijk Dezo belangrijke mededeling deed de dijkgraaf, de heer J. B. Becu, donderdagmorgen tijdens di algemene vergadering van het Waterschap, welke te Oost burg werd gehouden. Prof. Van Brummelen uit Delft is opdracht gegeven diepteborin- gen te doen en rapport uit te brengen over de diepe onder grond in het kustvak Breskens - dijk Braakman. Gezien de ingewikkeldheid van het overleg zal het helaas, aldus de dijkgraaf, wel even duren eer de algemene vergadering voor stellen gedaan kunnen worden voor'verbetering der „Delta-dijk". De geul in het Zwin, die zich weer naar de zijde van de duinen, rij verplaatst, is vorige week wederom verlegd. Deze Zwin geul is enkele weken geleden het onderwerp van diepgaande be sprekingen geweest in de Inter nationale Zwincommissie. van deze vrijheid hier kunnen be groeten. De offers gebracht door de Poolse strijdkrachten zijn tref fend, maar ook is treffend de wij ze waarop de bevolking van Axel de Poolse gasten steeds ontvangt en in haar midden opneemt. Het provinciaal bestuur is zo wel in dagen van smart en rouw als in vreugdevolle tijden bij de gemeente Axel en hoopt dat God aan alle volkeren ter wereld de bescherming moge geven, die no dig is voor het verkrijgen en het bezit van een volledige vrijheid. Diep bewogen herdacht gene raal Maczek zijn kameraden die hier voor de bevrijding van Axel zijn gevallen. Zij wisten waarvoor zij streden, maar ook dat geen enkel offer voor het verkrijgen van de vrijheid te groot is. Het Hervormd Kerkkoor onder leiding van de heer J. Smies zong hierop ijet Poolse volkslied en het Wilhelmus, J waarna kransen aan de voet vaA het monument wer den gelegd namens het provin ciaal bestuur, het gemeentebe stuur van Axel, door generaal Maczek, verder namens de ver eniging van oud-strijders en de bevolking van Axel. Na üe reveille werden de Pool se vlag en onze nationale drie- ...dur omhoog gehesen en ont stak generaal Maczek de gasvlam voor het monument. Na deze plechtigheid werd het monument bedolven door een schat van bloemen, neergelegd door de bevolking van Axel. Dagsluiting. De dag werd besloten met een gezamenlijke plechtige herden kingsdienst in de Ned. Herv. kerk. In een gesprek, dat wij gister avond mochten hebben met dr Komar zeide deze zeer ontroerd te zijn over de wijze waarop de gemeente Axel en haar bevolking de Poolse gevallenen eert. Deze commissie besloot toen, dat de zaak op korte termijn be keken zou worden tussen Belgi sche en Nederlandse Rijkswater staatsambtenaren. In 1959 werd 130 km wegvak in eigen beheer verbeterd. Een klein gedeelte hiervan werd aan besteed. Voor de uitvoering van dit werk werd een subsidie ver kregen van de Cultuur Techni sche Dienst. Totaal werd een be drag van 143.000 aan subsidie voor v erbetering van wegen toe gezegd. De verbetering van de Appel straat stuitte de afgelopen zo mer op verschillende moeilijk heden. Het werk is nog niet geheel klaar, doch het ziet er naar uit, dat het spoedig het geval zal zijn. De Henricusweg langs Steen oven zal eveneens verbeterd worden, waarvoor een subsidie groot 39.000 werd ontvangen. De afgelopen winter werd de Kruisweg te Hoofdplaat ver beterd. plaatsgevonden, dat het Water schap alléén geen belangrijke werken uitvoeren, in de hoek CadzandRetranchement. Vervolgens werd de 35 punten tellende agenda aan de orde ge steld. Deze bevatte een groot aai; tal aankopen van grond voor de verbetering van wegen. O.a, aar. de Lange Strinkweg te Cadzand en langs de gehele Linie. Te Biervliet werd grond gekocht langs de Prov. weg terwijl voor de verbetering van de Appo. straat en Bakkersdam ook grond werd aangekocht. In verband met de aanleg var rijwielpaden langs de provinciale weg IJzendijkeSchoondijk 1 werd grond aangekocht van de provincie. De gedempte Molenweg tl Hoofdplaat werd o\ ergedragc: aan de gemeente Hoofdplaat! evenals de onderhoudsplicht va: I een gedeelte van de Mariaweg aan de gemeente Cadzand. De weg SluisHeille werd aar de gemeente Sluis overgedrager Uitvoerig werd vervolgens ge sproken over de verbetering va: I wegen, waaraan de dijkgraa: reeds in zijn openingswoord aa: dacht besteedde. De salarissen van het perso I neel van het Waterschap werde: De totale kosten van het we- aangepast aan de Rijksnormen genplan 1960 komen op 5 milj. Het bedrag zal uitgestreken wor den over een aantal jaren. Ondanks al deze hoge lasten, is het tot nu toe gelukt, het dijkge- 1 schot op 56 basislasten per ha te houden. Het waterschap gaat met G. S. praten. i Het bestuur van het Water schap stelt -zich voor om op 24 september a.s. overleg te plegen met Ged. Staten over de aanslui- i ting van de weg OostburgSt. Margriete, over het plan tot ver- I betering van de weg St. Kruis 'Waterlandkerkje, waarvan de af spraak is, dat het Waterschap niets bijdraagt in de kosten, en over een nieuwe weg Cadzand- Retranchement met een nieuwe brug te Retranchement. Vooral ide huidige noodbrug te Retran chement verkeert in slechte staat. Als niet spoedig overeen stemming wordt bereikt, zullen noodvoorzieningen moeten wor den aangebracht, die duizenden guldens gaan kosten. De duinen zullen het volgend badseizoen aan de buitenkant ge heel worden afgesloten, ter be scherming van de begroeiing. Wanneer de gemeenten daar toe het initiatief nemen, is het de vergadering, waarna alien waterschap bereid mee te wer- zich aan een maaltijd verenigde: ken aan de aanleg van wandel- Na afloop hiervan werd een paden en duinovergangen, ten- excursie gemaakt naar de ver einde het badleven zo min moge- schillende werken welke het Wa lijk te belefnmeren. terschap thans onderhanden dit overleg heeft heeft. Een schrijven van G. S. inzake I de bezoldiging van Dijkgraaf er. Gezworenen ontlokte heel v.;, discussie. De vergadering meen de, dat de vergoeding in over eenstemming moet zijn met he: vele werk dat gedaan moet wo: den en besloot de salarissen de: gezworenen op 1200 te brei: gen en dat van de dijkgraaf te verhogen tot ƒ8000. Voor de koers te Eede zal eer stukje grindweg verbeterd wo den. De heer Dekker uit Biervliet bracht de onderdroging ter spra ke van de Koninginne- en c! Elisabethpolders te Biervliet. In zijn antwoord zeide de dijk I graaf, dat hier het moeilijkste I probleem van het Waterschap I was aangesneden. Het triestrj van het hele geval is, dat zolan f de onderhandelingen over de Deltadijk van Breskens tot aar de Braakman duren, er weinig of niets gedaan kan worden. Er is een studiecommissie in gesteld door G. S., welke bestas uit diverse deskundigen, die be kijken zal, wat er aan de onder droging van de Koninginnepolder gedaan moet worden. Hierna sloot de dijkgraaf, met| dank voor de prettige bespreking VRIJDAG 18 SEPTEMBER. TERNEUZEN: Kantoor der vennootschap, 11 uur: Jaarl. algem. vergadering van aan deelhouders N.V. Keracem. Luxor-Theatetr, 8 u.: Des nachts langs de trottoirs. SLUISKIL: Vogelschorpolder, 12.30 uur: Ploegdemonstratie met aanbouwdiepploegen. HONTENISSEGemeentehuis, 11 uur: Aanbesteding uitvoe ren van rioleringswerken in het exploitatieplan Klooster- zande 2e ged. met bijkomen de werken. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Filmvoorstellingen van het Koninklijk Huis, als spe ciale actualiteit Prinsjesdag 1959. ZATERDAG 19 SEPTEMBER TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: 's Nachts langs de tort- toirs. Concertgebouw, 8 uur: The bridge on the river Kwai. AXEL: Het Centrum, 1.30, 3, 7 en 8.30 uur: Filmvoorstel- gen van het Koninklijke Huis, als speciale actualiteit Prins jesdag 1909. Vóórdat f Ongeval Gistermorgen te 6 uur voer on- onze stadgenoot J. Jonkman met zijn zoon de haven uit om ter vis vangst te gaan. Ter hoogte van Hoofdplaat ge komen had J. bij het betreden van de machinekamer het onge luk uit te glijden. In een reflex beweging spreidde hij zijn armen uit om steun te zoeken. Hierbij werd zijn hand door de drijfriem van cle waterpomp gegrepen en kwamen drie vingers klem te zit ten. Nadat het gelukt was de hand van J. te ontzetten, werd koers gezet naar Breskens voor geneeskundige hulp. Na verbonden te zijn werd J. op advies van de dokter per taxi naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Naar wij vernemen is de ver wonding niet zo ernstig als deze zich aanvankelijk liet aanzien. Jac. van Elsacker sprak voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Woensdag j.l. opende de Ned. Vei. van Huisvrouwen haar winterseizoen in de bovenzaal van café „La Belle Vue" met het optreden van de heer Jac. van Elsacker. De vice-presidente mevrouw Virser—de Noo heette de talrij ke aanwezigen hartelijk wel kom. Hierna begon de heer Van Eisacker zijn voordrachtavond met enkele ernstige stukjes zo- \66*$i 66. De grote hond schiet niet een grom vooruit en terwijl hij een paar mannen wenkt hem te volgen, rent Eric achter het dier aan. De vluchtende strandjutter heeft geen schijn van kans tegen het dier en ligt even later ker mend en sidderend ter aarde, ter wijl Wolf met opgetrokken lip de wacht houdt. „Bindt hem" beveelt Eric zijn krijgers. „Verhoren zal ik hem later wel? Aranrod is nu belang rijker." Na deze korte onderbreking zet de grote krijgstroep de tocht weer voort; Wolf, opgewonden en blij, wijst tie weg. „Wat kan er in 's hemelsnaam gebeurd zijn?" bepeinst Eric. „Wat betekent „Redt Aranrod" anders, dan dat mijn mannen bij de sche pen haar schuilplaat ontdekt heb benMogelijk heeft het lange uitblijven van de strandjutters bende uit het moeras er mee te maken." Hij staat als aan de grond ge nageld stil als hij vanaf de rand van de hoogvlakte het tafreel in de vallei van het moeras ziet... Een grote kluwen krijgers is daar in strijd gewikkeld. Hij begrijpt ogen blikkelijk dat de bende strandjut ters daarbij is... maar tegen wie vechten zij., „Bliksems", klinkt de stem van de baardige aanvoerder naast hem. „Haasten wij ons of onze hulp zal voor Aranrod en haar manschap pen te laat komen >ib als „Het is onbegrijpelijk", var Heinrich Böll. „E>e Messenwer pers", van de Japanner Shiga Naoya en „De dood van de am!> tenaar", van de Russische ver teller A. Tsjechow. De leden luisterden met aar. dacht naar de heer v. ElsScke: Zeeuw van geboorte en reeds behorend tot de zeer ster ken, die zijn publiek danig wis: te boeien door verteltrant er mimiek, zodat steeds een applaus klonk aan het slot de:| voordrachten. Na de ernst was het de beurl aan de humor met een verhaal van Clare Lennart „Lustruir.f en het zeer komische „Hoe ko-l men de gaten in de kaas", vare Kurt Tucholsky. door de hee:| Van Elsacker zelf vertaald. Na nog een hartelijk stukje van F. de Sinclair „De twee grootouders" en enkele schetse: van Simon Carmiggelt, die door de heer Van Elsacker een zee: goed psycholoog genoemd were, volgde als slot een ietwat on deugend verhaal van de por tier. die vader geworden was Mevr. Visserde Noo brac:: aan het eind dank voor den zeer geslaagde avond, waarop spreker nog dankte voor de tot gewijde aandacht van de toe hoorders, want immers contat: met de zaal is veel waard vo# een voordrachtkunstenaar. De Ned. Ver. van Huisvro» wen kan terugzien op een go® begin in het nieuwe seizoen. Propagandabyeenkowsl E. H. B. O. De afdeling Sluis van - E.H.B.O. hield een propagan:'' avond in het Medisch Centra' in de Hoogstraat. In zijn opt ningswoord kon de afdelir# voorzitter, de heer Joh. Bruijne, het voltallig collo? van B. en W. welkom het': pastoor A. Smits en de hoo;!' bestuursleden Huissoon en -j' wijnse. De laatste sprak 1 na de pauze een propagW-' woord. j. Vóór de pauze werden demonstraties gegeven in leggen van een verband draaide de heer F. van de v; de uit Aardenburg de „Helpende Handen". De dan"; leden zorgden tijdens de PaaT voor de koffie en daarna dra de de heer J. de Bruijne en- films uit Sluis, waarbij de s wezigen o.m. de opening va' S. P.-tentoonstelling nog e te zien kregen, de eerste ma' dag en ook nog een circusi Enige leden gaven zien J voor de nieuwe cursus en de plaatselijke houtverwerke en aanverwante bedrijven getracht worden het aantal sisten enigszins uit te bre.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2