Het overleg tussen en Chroesjtsjef Eisenhower Rede van Chroesjtsjef in persclub Commentaren op bezoek van Chroesjtsjef SANDWICH SPREAD J Prinses Beatrix bezocht Verenigde Naties Minister-president De Quay naar Canada De Gaulle stelt Algerië algemene ver kiezingen in het vooruitzicht Weero verzicht PHILIPS b. c. HEINZ <21 PHILIPS HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT bij abonnement: Tamauaea, Dtoectepr-HooMredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adresSmidswal Telefoon 2073 en 2510 Né, 5 nnr uitsluitend 2073 38150 ZEEUW flpnnnmmw aai.au Atoonnementspms: ƒ6,per kwartaal; per Tr«MTtd 2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4783 Verechtint dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. 3. van de Sande, Terneiwen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum paf advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handel»- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nnr. De gedachten"isseling tussen president Eisenhower en premier Chroesjtsjef is, naar de mening van Amerikaanse functionaris sen goed begonnen. Volgens genoemde functiona- rissen is bij het eerste gesprek, dat dinsdagmiddag op het Witte Huis werd gehouden en onge veer twee uur duurde,een gun stige sfeer geschapen voor gede tailleerde besprekingen over de voornaamste geschillen lussen Oost en West. Van welingelichte zijde werd he< onderhoud „wer kelijk hartelijk" genoemd. GESPREK TUSSEN HERTER EN GROMIKO De ministers van Buitenlandse Zaken an de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie, Herter en Gromiko, zijn 't woensdag voor lopig eens geworden over de volgorde, waarin president Eisen hower en premier Chroesjtsjef eind volgende week in Camp David de voornaamste kwesties zullen bespreken. Dit is meege deeld in een communiqué van het „state department", dat werd uit gegeven. nadat de twee ministers een onderhoud van drie kwartier hadden gehad in het bureau van minister Herter. Het gesprek werd in dezelfde vriendschappe lijke en openhartige sleer ge voerd als dinsdag de gedachten- wisseling tussen Eisenhower en Chroesjtsjef in het Witte Huis, aldus het communiqué. ..De volgorde van de onderwer pen is vastgesteld teneinde de verschillende Amerikaanse en Russische adviseurs en specialis ten in staat te stellen, aanwezig te zijn als kwesties op hun gebied ter sprake komen. De vraagstuk ken zullen niet tot op de bodem worden besproken, aldus de me dedeling van het „state depart ment". Hoewel van Amerikaanse zijde het eerste gesprek beschouwd werd als een bepalen van de toon bij verdere besprekingen, hebben de twee regeringsleiders, naar verluidt, toch over alle belang rijke vraagstukken, zoals Berlijn, de hereniging van Duitsland, de ontwapening, een verbod op het nemen van proeven met kern wapens en de toestand in het Verre Oosten, gesproken. Wanneer de Sowjet-premier op 24 september van zijn rondreis door de V. S. te Washington terugkeert, zal president Eisen hower hem meenemen naar Camp David, zijn moeilijk te be reiken buitenverblijf in Mary land, waar zij ongestoord twee dagen kunnen confereren. Chroesjtsjef scheen van zijn eerste dag in de V. S. te genie ten. Hij zag er opgewekt uit toen hij na het middageten bij het Witte Huis aankwam voor zijn eerste gedachtenwisseling met de president. Ook toen hij na dit gesprek met de president onverwachts een rondvlucht bo ven Washington ging maken, had hij een brede glimlach op zijn gezicht. Het tijdstip van deze vlucht aan boord van een hef- schroefvliegtuig was met opzet zo gekozen, dat de Russische gast een indruk kreeg van de verkeersdrukte tijdens het avond spitsuur. Zo had hij de gelegen heid om te zien hoeveel auto's zich, bumper aan bumper, naar de snelverkeerswegen buiten de hoofdstad spoedden. Ook kon president Eisenhower zijn gast wijzen op de tienduizenden mo derne woningen aan de buiten kant van Washington. De president hoopte zo Chroesjt sjef er van te overtuigen, dat hetgeen er op de Amerikaanse tentoonstelling te Moskou te zien was, niet uitzonderlijk was voor Amerikaanse begrippen en niet te kostbaar voor de gemiddelde Amerikaanse arbeider. Duitse regering stelt belasting op stookolie voor Het Westduitse kabinet heeft gisteren besloten een belasting van 30 mark per ton op stook- alie voor te stellen, ter verlich ting van de crisis in de steen kolenindustrie. Het voorstel zal door de bonds dag moeten worden goedge keurd. Volgens gewoonlijk welinge lichte kringen is de regering voornemens om, zodra de si tuatie verbeterd is, hetzij deze belasting te verlagen oi weer geheel af te schaffen. Oplossing ontwapenings probleem beste manier om oorlog onmogelijk te maken Vredesverdrag met Duitsland beslist noodzakelijk In een toespraak in de natio nale persclub te Washington heeft premier Chroesjtsjef ge zegd dat hij zich bij zijn bespre kingen met Eisenhower zal con centreren op beëindiging van de koude oorlog, versterking van de vrede en op internationale ont spanning. De beste manier om oorlog on mogelijk te maken noemde hij oplossing van het ontwapenings probleem. Hij deelde mee dat de Sowjet-regenng van plan is de Verenigde Naties een voorstel te doen. dat naar zij hoopt een be langrijke rol zal spelen bij de op lossing van het ontwapenings- piobleem. Dit probleem noemde Chroesjtsjel het brandendste van deze tijd. Een vredesverdrag met Duits land acht hij beslist noodzakelijk. Het bestaan van twee Duitse sta ten is een feit, aldus de premier, en wij moeten dat aanvaarden. Het erkennen van slechts één mogelijkheid, namelijk een vre desverdrag met een verenigd Duitsland, wat natuurlijk het beste zou zijn, zou neerkomen op Hel voornaamste punt in de Westelijke pcrseonimenlarcn op het bezoek van Chfocsjisjei aan 'le s. js de constatering van de geest van beleefde terughou dendheid, waarmee de Sowjet- leider werd ontvangen. Ander zijds wordt gesteld, dat Chroesjt sjef door een ongedwongen ma nier van optreden de Amerika nen voor zich tracht te winnen. Bladen als de „New York Ti mes" vinden bet opvallend, dat ook het Amerikaanse publiek op net vliegveld en lange de wesen waarlangs de Russnsche gaften ka amen, eenzelfde houding van koele beleefdheid aannam als de Amerikaanse autoriteiten. „Vóór alles was er geen schijnheilig heid. geen valse lofprijzing, be loften of gejuich. Men' heeft de juiste toon aangeslagen. Men mag hopen dat dit voorbeeld el ders in het land zal worden ge volgd", aldus de „New York Times". Het blad merkt overigens op, dat Chroesjtsjef zich goed op zijn gemak scheen te voelen. „Hij heeft de grote reis gekregen die bij wenste. Hij had een welge- sneden costuum aan en hij droeg een zwarte deukhoed, dat teken van Britse burgerlijke diploma tie". De „New York Herald Tribune" noemt de Russische leider een „showman bij uitstek", die op trad „met de bestudeerde non chalance van een oude revue- ster". „De strekking van Eisen howers begroetingswoorden en de beleefde reserve van de me nigte toonden voldoende aan, dat wij hem niet als een exotische in ternationale beroemdheid be schouwen. Wij zijn bereid de ver antwoordelijkheid te dragen voor een gesprek met hem over vrede en wij willen dat hij begrijpt dat bet ons dodelijke ernst is", aldus bet blad. Radio-Moskou gaf daarentegen een enthousiast verslag van de ontvangst van de Russische lei der Het gehele Russische volk staat achter de woorden van vrede en vriendschap die Nikita Chroesjtsjef bij bet vliegveld van Washington tot het Ameri kaanse volk heeft gericht. Met grote vreugde heeft de bevolking van de Sowjet-Unie vernomen, dat Chroesjtsjef een hartelijke ontvangst ten deel is gevallen", aldus het Russische station. „Prawda", bet blad van de Sowjet-Russische communisti sche partij, schrijft dat „kreten van begroeting als golven opste gen" uit de menigte. Er was een „zee van omhooggestoken han den", die de staatslieden toe wuifden. Radio-Moskou verklaarde in de binnenlandse dienst dat sedert de oorlog nog niet zoveel Ame rikanen op de been waren ge weest als bij de aankomst van Chroesjtsjef in de V. S. „Overal langs de weg van het vliegveld naar de stad werden de Sowjet- gasten door geweldige menigten gewone Amerikanen begroet. Hun aantal werd nog groter toen de auto's de stad binnenreden. Amerikaanse journalisten schat ten dat er in de straten van Washington meer dan 200.000 mensen waren. Al deze uitingen van warme gevoelens voor de Sowjet-premier en het Sowjet- volk tonen aan dat de gewone mensen in de V. S. de koude oor log beu zijn en hopen dat de uit wisseling van bezoeken tussen de leiders van de twee machtig ste staten van de wereld vrucht bare resultaten zullen afwer pen". Oostberlijnse bladen spreken van een hartelijke ontvangst van de Sowjet-leider door het Ameri kaanse volk. De begroeting in een negerwijk was „bijzonder hartelijk". Het voornaamste Oostduitse communistische blad „Neues Deutschland", geeft de tekst van Chroesjtsjefs toespraak op het vliegveld weer maar laat in een slechts weinig bekorte versie van Eisenhowers woorden diens opmerking dat agressie van de V. S. een onmogelijkheid is, weg. het aan kant zetten van de kwes tie van een vredesverdrag. Chroesjtsjef verzekerde dat noch de Sowjet-Unie, noch Oost- Duitsland geheime bedoelingen met West-Berlijn heeft. Rusland en Amerika kunnen de op het gebied van kernenergie en raketten verworven kennis gebruiken voor de vrede en in dienst van de vernietiging, zo ging de Russische premier voort. Het Russische volk had al lang voor de vrede gekozen. Toen Chroesjtsjel zijn toe spraak had beëindigd, werd er luid en langdurig geapplaudi- seerd. Direct daarop werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen. Al gauw werd hij duidelijk kwaad over wat bij noemde een provocerende vraag naar aanlei ding van zijn beroemde rede, waarin Stalin van zijn voetstuk werd gestoten. De voorzitter van de persclub, Lawrence, maakte gewag van een verhaal, dat volgens hem mo gelijk verzonnen was, volgens hetwelk Chroesjtsjef tijdens zijn aanval op Stalin uit het gehoor een ongetekend briefje kreeg. Hij had zijn rede onderbroken om het briefje voor te lezen. De onbeken de vroeg hierin: „Wat deecl u toen Stalin zijn misdaden be ging?" Toen Chroesjtsjef de schrijver verzocht zich bekend te maken, was er echter niemand opgestaan. Na een korte pauze had Chroesjtsjef opgemerkt: „Nu weet u wat ik deed toen Stalin zijn misdaden beging", aldus Lawrence. Naar mate de premier via een tolk begreep waar de voorzitter van de persclub heenvviide, be trok zijn gezicht, vooral toen vele aanwezigen hun lachen niet kon den houden. Toen Lawrence tenslotte aan Chroesjtsjef om commentaar vroeg en hem verzocht de kwes tie te vergeten, als het verhaal niet waar was, stapte de premier met een boos gezicht naar de mi crofoon. Hij zei dat hij „deze pro vocatie" niet nam en zich niet zou laten afschrikken door „onvrien delijke daden van de vertegen woordigers van de Amerikaanse pers, die hier zijn „omdat de waarheid de leugen altijd achter- haait". Hij vroeg zich af wat de bedoeling van degenen was die de vraag „in elkaar gezet" had den. Tot de lachers zei hij dat 't spreekwoord zegt, dat „wie het laatst lacht, het best lacht". „U, die allerlei vreemde verhalen in elkaar draait, houdt er van der gelijke verzinsels te maken. Ik ben bang dat u dit zult betreu ren", aldus Chroesjtsjel. (Advertentie). Telegram aan Koningin De stichter van het Wereld- vrijgezellencongres. de heer G. Greijn te Grevenbicht. heeft aan H. M. de Koningin een telegram gezonden, waarin hij haar na mens alle vrijgezellen van Ne derland eerbiedig dank zegt voor de in de Troonrede gedane mede deling ten aanzien van de ver laging van belasting voor onge- huwden. Prins Bernhard naar Istanboel Z. K. H. Prins Bernhard is gis termorgen om vijf uur per vlieg tuig van Soesterberg vertrokken naar Istanboel. Zoals be'~ nd zal hij daar de vier dagen durende Bilderberg- conferentie bijwonen. President De Gaulle lieeft gis teravond in een toespraak tot de natie, die door de televisie is uit gezonden. verklaard dat de Alge rijnen het recht hebben zelf over hun toekomst te heslissen door middel van algemene verkiezin gen. Zij kunnen kiezen tussen: •L afscheiding van Frankrijk; volledige opneming bij Frankrijk zelfbestuur in een unie met Frankrijk. De Gaulle zal de datum van de verkiezingen vaststellen. Deze zal vallen binnen vier jaar na het herstel van de vrede in Algerië. De vrede kan als herstel worden beschouwd als er een jaar ver streken is waarin niet meer dan 200 mensen in hinderlagen en bij aanslagen zij gedood. De zaak moet nu zonder dub belzinnigheid worden aangepakt, aldus De Gaulle. Het spreekt vanzelf, zei hij, dat de Algerijnen hun keuze zullen doen als indivi- duën, want zolang de wereld be staat is er geen eenheid geweest, laat staan Algerijnse soevereini teit. (Advertentie.) de nieuwe broedbeiegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. v..- -. .-*& Prinses Beatrix heeft woens dag op een openbare tribune afgevaardigden van de Ver. Na ties horen debatteren over de vraag of de algemene vergade ring de kwestie van de toela ting van communistisch China tot de wereldorganisatie moet bespreken. Toen de Prinses de kamer van de beheerschapsraad waar deze kwestie werd besproken, bin nenging. hoorde zij de Tsjecho- slowaakse minister van Buiten landse Zaken betogen dat na tionalistisch China plaats moet maken voor het regiem van Pe king. Prinses Beatrix nam plaats op de eerste rij van de drukbe zochte publieke tribune tussen minister mr. J. M. A. H. Luns en de chef-protocol van de Ver. Naties, graaf De Noue. Zij zette haar bril op en leunde af en toe over naar minister Luns of „Mn reis naar Canada beeft twee doeleinden", aldus verklaar- de minister-president prof. dr. J. E. de Quay dinsdagavond op Schiphol tegenover een verslag gever van het A.N.P. „Woens dag reeds breng ik een bezoek aan premier Diefenbaker in Ot tawa, waarbij ik o.m. het emi- gratievraagstuk ter sprake zal brengen. Dit probleem heeft altijd mijn grote belangstelling gehad. De emigratie van Nederlanders naar Canada is de laatste jaren rela tief gezien teruggelopen. Ik weet, dat de Nederlander in het alge meen terugschrikt voor de sei zoenswerkloosheid in dat land, iets wat voor de Canadees een normael verschijnsel is. Ik wil gaarne van premier Diefenbaker vernemen, hoe hij over dit vraag stuk denkt". Prof. De Quay, die vergezeld wordt op deze reis door zijn echt genote, zal zijn twee kinderen be zoeken die enige jaren geleden naar Canada zijn geëmigreerd. Verder woont hij in Toronto twee bijeenkomsten bij; één van de Ne derlandse club en de andere te zamen geroepen door een aantal Nederlandse instanties. Voorts is prof. De Quay van plan enkele gezinnen van Nederlanders te bezoeken, die naar Canada zijn geëmigreerd. Op 24 september vertrekt de minister-president van Toronto en reist via New York per K.L.M. naar Nederland terug. graaf De Noue om een vraag te fluisteren. Voor haar aankomst hadden de in grijze uniform gestoken Ver. Naties-wachten de toe hoorders op de oerrte rij ge vraagd of zij naar de volgende rijen wilden verhuizen om plaats te maken voor Prinses Beatrix en haar gezelschap. Het nieuws dat de Prinses aanwezig zou zijn vond snel zijn weg op de tribune. Het debat werd enkele minu ten vergeten toen de Prinses arriveerde. Zelfs op de perstri bune draaiden de corresponden ten een ogenblik het hoofd om teneinde een glimp op te van gen van de Nederlandse Kroon prinses. Op een gegeven ogenblik zet te de Prinses een koptelefoon op om de vertaling' te horen van de woorden van de afgevaardig de van Guatemala. Na gedurende tien minuten intensief het debat te hebben gevolgd, bezocht zij het aan grenzend vertrek van de Vei ligheidsraad. Eerder had zij reeds de kamer van de econo mische en sociale raad bezocht. Zij glimlachte steeds als toeris ten die het gebouw bezochten, passeerden. Aristoteles en Maria in Griekse nachtclub De schatrijke Griekse reder Aristoteles Onassis en de Grieks- Italiaanse zangeres Maria Callas hebben dinsdagnacht samen in 'n nachtclub van de luxueuse Griek se badplaats Glufada gedineerd en daarna gedanst op de muziek van een automaat. Een fotograaf trachtte Aristoteles en Maria in een dans op de plaat te vereni gen, maar de Griek zag de man tijdig en dreigde hem en zijn toestel met de vuist te zullen be werken als hij het nog eens pro beerde. Woensdag vertrok de Prima Donna naar Bilbao waar zjj een concert gaf. De tijd tussen het herstel van de vrede en de verkiezingsdag is be stemd om het normale leven te hervatten, de gevangenissen en kampen te ledigen, ballingen naar huis te laten terugkeren, de uitoefening van dc persoonlijke vrijheden te herstellen en om de bevolking in staat te stellen te be: effen wat er op het spel staat De president is van oordeel, dat een afscheiding rampzalige gevolgen voor Algerië zou heb ben. Zij zou via een politieke chaos tot een communistische dictatuur leiden. In dat geval zouden de Algerijnen die Frans wilden blijven, zich in het Fran se gebied kunnen vestigen. Dc olie van de Sahara, die voor het gehele westen van belang is, zou in elk geval veilig worden ge steld. Als de keus op algehele opne ming bij Frankrijk zou vallen, zo ging De Gaulle voort, zouden de Algerijnen op alle gebied dezelf de rechten als de Fransen heb ben. Zou men kiezen voor zelfbe stuur in een unie met Frankrijk, dan zou het binnenlandse bestuur in Algerië van een federaal type moeten worden, opdat de ver schillende gemeenschappen een zelfstandig bestaan kunnen lei den. Verdere opstandige activiteit noemde de president zinloos. De opstandelingen behoeven niet te vrezen dat zij na het staken van de strijd aan de justitie worden overgeleverd. Zij kunnen zelf met de autoriteiten de voorwaar den voor een vrije terugkeer re gelen. Niemand zal van het poli tieke leven worden uitgesloten. NEDERLANDSE STRAALJAGER IN DUITSLAND NEERGESTORT Dinsdagavond om zes minuten over tien is een straaljager van de vliegbasis Enschedé een Hunter Mars: 0 op een plek langs de weg van Wezel naar Hamminkehi in West-Duitsland neergestort. De piloot landde vei lig aan z|jn parachute bij Ding- den. op ongeveer 8 km ten zuid oosten van Bocholt. De piloot vloog, toen hij het mankement in zijn machine ont dekte, recht op Wezel af. Hij wist het toestel echter bijtijds te doen zwenken. De straaljager makte deel uit van een formatie van twee vlieg tuigen die waren opgestegen voor een nachtelijke oefenvlucht. Personeel van de vliegbasis Twenthe haalde de vlieger met een auto op. De onfortuinlijke pi loot is de 24-jarige gehuwde sergeant G. W. Konijnenburg uit Leeuwarden. Kleurenfilm over de reis van Prinses Beatrix Polygoon Profilty heeft een drie man sterke équipe uitgezon den naar de Verenigde Staten om een kleurenfilm te vervaar digen van de reis van H. K. H. Prinses Beatrix. Het eerste deel van deze film, ter lengte van 23 minuten, zal reeds van vrijdag 18 september a.s. af in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, alsmede in Groningen worden vertoond De produktie is in handen van dc heer P. Buis, die samen met de cameramannen H. de Ru en K. Das van Grol de opnamen heeft vervaardigd. Commentator Ph. Bloemendaal spreekt de tekst. Het ligt in de bedoeling het twee de deel van de film op vrijdag 25 september in roulatie te brengen. Frankrijk zal echter niet toe staan dat de leiders van de op stand een dictatuur vestigen. Het lot van de Algerijnen zal door de Algerijnen zelf worden bepaald. De Gaulle zei met vreugde te hebben geconstateerd, dat er met de pacificatie goede vorderingen worden gemaakt. Ook de econo mische en culturele ontwikkeling is gunstig. „Als Frankrijk samen met de Algerijnen de taak kan verrichten die het zich heeft ge steld, zal Algerië over vijftien jaar een welvarend en productief land zijn", aldus president De Gaulle. FRANKRIJK TEGEN NIEUWE CONFERENTIE OVER LAOS Woensdag Is te Parijs van of ficiële zijde medegedeeld dat Frankrijk gekant is tegen het dinsdag j.l. door de Sowjet-Unie gedane voorstel om een nieuwe internationale conferentie over Laos bijeen te roepen. Er werd van deze zijde op ge wezen dat de Verenigde Naties zich thans met deze aangelegen heid bezig houden, zodat er geen ruimte bestaat voor hot volgen van een andere werkwijze. GELEIDE WAPENS BIJ MARINE Zoals destijds is medegedeeld zullen ook de vliegtuigen van de Marineluchtvaartdienst van geleide wapens worden voor zien. Hiervoor komen in de eerste plaats de Seahawkstraal- jagers in aanmerking, welke met „sidewinders" zullen wor den uitgerust. Aldus meldt de Marinevoorlichtingsdienst. De „sidewinder" is een lucht/lucht geleid projectiel, hetgeen zeggen wil, dat dit pro jectiel gelanceerd wordt door vliegtuigen tegen vijandelijke vliegtuigen. De „sidewinder" is een doel zoekende raket, welke reageert op de warmtestraling 'van de vijandelijke vliegtuigen. Het projectiel zal, wanneer het wordt afgevuurd, op een af stand van 13 kilometer van het doel, door middel van be weegbare vinnen, zichzelf naar het doel sturen. De trefzekerheid van de „si dewinder" is bijzonder groot, aangezien het zeer moeilijk voor het vijandelijke vliegtuig zal zijn dit geleide projectiel, dat met een snelheid van twee- en-een-half maal de geluids snelheid vliegt, te ontwijken, aldus de Marinevoorlichtings- dienst. Het is een van de meest be trouwbare, eenvoudige en goed koopste geleide projectielen, welke momenteel in produktie zijn, aldus de Marinevoorlich tingsdienst. RADIOdeBUCK N00RD5TR.Bï-86 TÊL.2S73 TERNEUZEN OPKLARINGEN. In de luchtdrukverdeling boven Europa komt slechts weinig ver andering. Een gebied van hoge luchtdruk handhaaft zich tussen IJsland en Schotland en is zelfs nog wat in betekenis toegenomen. Samen met een depressie bo- VRIJDAG 18 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.34 3.09 3.49 3.59 n.m. 2.46 3.21 4.01 4.11 ZON MAAN op onder op onder Sept. 17 6.16 18.53 19.01 6.38 18 6.18 18.50 19.25 7.45 19 6.19 18.48 19.51 8.51 20 6.21 18.46 20.18 9.56 ven Noord-Rusland .houdt dit een noordelijke luchtstroming in stand boven Scandinavië. Als gevolg van de krachtige aanvoer van polaire lucht zijn de middagtemperaturen aldaar niet veel hoger dan omstreeks 13 gra den. Het front dat de voorste begrenzing vormt van de polaire lucht naderde woensdag, verge zeld van een gebied met veel be wolking ons land. Na de front passage komen evenwel opklarin gen voor zodat de temperaturen overdag niet belangrijk lager zul len worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Noordelijke wind Droog weer met plaatselijk wolkenvelden, maar ook zonnige perioden. Overwegend matige noordelijke wind. Dezelfde tem peraturen als gisteren of jets lagere.

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1