UIT DE PROVINCIE Sunil wast stralend Wit... De gemeentelijke indeling van Walcheren WITTER DAN DE WITSTE GEIT Beursoverzicht jacht tussen klip en rots KERKNIEUWS TERNEUZEN DRIEWEGEN. SAS VAN GENT. VLISSINGEN. Gevonden voorwerpen en spaart uw linnenkast Maria Callas gaat scheiden. AGENDA CONSERVENFABRIEK NAAR KAPELLE De conservenfabriek Cor Oos- terom zal haar bedrijf verplaat sen van Oqsterhout (Gld.) naar Kapelle-Biezelinge, Bij het begin van het seizoen, in mei van het volgende jaar, hoopt men met de produktie te kunnen beginnen. Per uur zal de nieuwe fabriek 10.000 blikken geconserveerd klein zacht fruit produceren. Het gehele project zal twee miljoen gulden kosten. De gemeenteraad van Kapelle- Biezelinge heeft aan de heer Oosterom een garantielening ver strekt in hypothecair verband an 525.000 tegen een rente van 5 procent. Met het nemen van dit besluit staat de vestiging vast. Aanvankelijk wilde men kiezen uit drie gemeenten, nl. Kapelle, Venlo en Goes. Kapelle is het centrum van de teelt van zacht klein fruit in Zeeland. Van de veiling aldaar betrekt de heer Oosterom al langer fruit. Bovendien wordt in dit geval bij wijze van zeer hoge uitzonde ring de financieringsfaciliteiten regeling van de ontwikkelings kernen toegepast, hoewel Kapelle zelf niet als zodanig is aange wezen. Als ontwikkelingskern is wel aangewezen Goes. Met prof. Zijlstra, destijds mi nister van Economische Zaken, kwam het provinciaal bestuur overeen, dat voor industrieën, die gebonden zijn aan een be paalde plaats bij vestiging buiten de kern, eventueel de faciliteiten regeling van kracht kon blijven. Na stappen van het econo- misch-Technologisch Instituut Zeeland bij het ministerie en van de Commissaris van de Koningin jjhr. mr. A. F. C. de Casembroot persoonlijk, heert de minister deze uitzondering gemaakt. In verband met uitbreidings plannen in de toekomst koopt de labriek een terrein van vier en «en halve hectare. De gemeente zal onder meer moeten zorgen «oor een persleiding naar de Schelde, met een afvoercapaciteit «oor een plaats van 10.000 inwo ners, en voor 15 woningen, die in april geleverd moeten zijn. De in dustrie zal voor 99 procent voor de export werken. Zij biedt werk gelegenheid aan ruim 60 manne lijke arbeidskrachten en 150 vrouwelijke. DUINBRANDEN OP SCHOUWDEN. In de duinen op Schouwen is gisteren door brand 5000 m- be groeiing verloren gegaan. Vorige week donderdag brak driemaal top één dag een duinbrand uit. Maandag ging 3000 vierkante meter verloren. Het gebrek aan bluswater noopt de brandweer de «lammen met vuurzwepen te lijf te gaan. Tot nu brak in totaal tienmaal in de duinen brand uit, waardoor een flink stuk natuur schoon verloren ging. De tweede Havenronde van Terneuzen. Het Terneuzens Wielercomité heeft ook dit jaar alle mogelijke medewerking van autoriteiten en vele middenstanders om de twee de Havenronde, die a.s. zaterdag om drie uur begint, mogelijk te maken. Bovendien is het zeker dat er een groot aantal amateurs en onafhankelijken aan deze 105 km wedstrijd, die wordt verreden in 70 tonden, zullen deelnemen. Evenals vorig jaar zal het par cours zijn vanaf de Markt, De Jongestraat, Blokken, Vis sershaven, Scheldekade, Nieuw- straat, Arsenaalstraat, Burg. Geillstraat, Markt. Voor vele .Zeeuwse wieier- enthousiasten zal het een ver heugende mededeling zijn te ver nemen, dat ook Piet Rentmeester weer van de partij is. De Belgische amateur A. Da niël uit Bassevelde is in België op het ogenblik de man van de dag. Men denkt hem daar een grote toekomst toe. De Roosen daler Linders die 14 dagen gele den in Sluiskil won, start ook in Terneuzen en tal van andere be kende en in opkomst'zijnde ren ners. Na iedere tiende ronde heeft er een speciale puntentelling plaats waardoor de beste renner een extra premie kan winnen In het verleden werd deze metho de toegepast om de strijdlust der renners aan te wakkeren. Het bleek toen een zeer goed middel te zijn zodat deze ook nu zal worden toegepast. Het verhoogt de aantrekkelijkheid van de koers ten zeerste. Jeugd Rode Kruis. In het gebouw „Bethel'' (Ver bindingsstraat) wa^^teravond een bijeenkomst vajpfle afdeling Terneuzen van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. De gaste van deze avond was mej. Van Dijk uit 's-Gravenhage, die werd verwelkomd door de voorzitter, de heer J. de Braai. Op deze hijeenkomst waren ook ouders der kinderen en hier voor gaf mej. Van Dijk, zelf in valide, een uiteenzetting over het vele goede werk dat kinderen kunnen doen. Over het algemeen zijn er maar eenvoudige middelen en weinig vakmanschap nodig om allerlei nuttige voorwerpen, als plakboe ken, landkaarten voor blinden, allerlei spelen enz. te maken. Wat wèl nodig is, is veel toewij ding en liefde, speciaal voor de lijdende evennaaste. Minister Toxopeus heeft aan het eind van zijn tweedaags werkbezoek aan Walcheren te Middelburg een persconferentie gegeven, waarin hij zijn ziens wijze over de ontwerpwet herin deling Walcheren heeft gegeven. Cte heer Toropeus deelde mede, dat met voorbehoud van even tuele wijzigingen, het voorstel saais het nu ter tafel ligt, zal worden uitgevoerd. Tijdens zijn tweedaags bezoek werden alle be trokken gemeenten op Wtalche- xen bezocht. Verschillende ge meentebesturen hebben belang rijke zakelijke bezwaren naar «oren gebracht, die de minister goed zal overdenken, doch even eens enkele kleinere technische zaken, die evenzeer de belang stelling van de minister zullen genieten. Minister Toxopeus zei onder meer, dat men niet voor het ple zier grenzen gaat wijzigen. De bezwaren van kleine gemeenten wegen echter heel zwaar, omdat vele ervan te weinig bestuurs kracht kunnen ontwikkelen, o.a. door een" te geringe financiële armslag. Door de ontwikkeling, die Zee land tegemoet gaat, moet men trachten te komen tot een aan tal stevige gemeenten, die de ont wikkeling op kunnen vangen en stimuleren. Minister Toxopeus heeft ver bolgens zijn zienswijze op een aantal samenvoegingen gegeven, in de eerste plaats over de nieu we gemeente Valkenisse, die zal hestaan uit de bestaande ge meenten Zoutelande, Biggekerke sen Koudekerke. Hij achtte het van belang dat het strandgebied m het westen van Walcheren in één hand wordt gehouden. Im mers het toerisme is van groot Sjelang voor Zeeland en door het in één hand houden van dit atrandgebied, zal het toerisme sterk worden bevorderd. Bij de herindeling van Walcheren heb- ifren twee factoren een rol ge speeld en wel voor het zuiden wan Walcheren het tot ontwikke ling brengen van het Zuidsloege- hied en voor het noorden van Walcheren het vormen van gro tere levenskrachtige gemeenten. Wat de ontwikkeling van het Zuidsloegebied betreft, deelde mi nister Toxopeus mede, dat wil het Sloegebied tot ontwikkeling komen, het noodzakelijk is dat Sonburg en Ritthem worden op geheven, omdat anders de ge meente Vlissingen niet bij het Sloegebied kan komen. Wat de bezwaren, die de agra rische gemeente Ritthem naar voren heeft gebracht, betreft deelde minister Toxopeus mede, dat tegenover deze bezwaren zoveel anderen staan, dat de door Ritthem aangevoerde bezwaren niet gehonoreerd kunnen wor den. Hij achtte deze kwestie erg vervelend, doch zag niet in hoe dit anders geregeld zou kunnen worden. Binnenkort zal minister Toxo peus een bespreking hebben met de minister van Verkeer en Wa terstaat inzake de ontwikkelings kansen van het Zuidsloe, en over de door de gemeente 's-Heer Arendskerke opgeworpen proble men. De bezwaren, die 's-Heer Arendskerke naar voren heeft gebracht, zal minister Toxopeus eveneens ernstig bestuderen, doch hem was opgevallen dat geen concrete gedachten door het gemeentebestuur naar voren werden gebracht inzake het bo vengemeentelijk orgaan dat het beheer van het Zuidsloe op zich zal moeten nemen. Bezwaren tegen de herindeling en samen voeging bij de gemeente Vlissin gen werden naar voren gebracht door het gemeentebestuur van Souburg. Minister Toxopeus deel de mede dat Souburg beslist geen kleine gemeente is, doch dat niet uit het oog mag worden ver loren, dat Souburg groot gewor den is door Vlissingen. Minister Toxopeus is er een voorstander van, dat er zo spoe dig mogelijk een eind komt aan de reeds jaren slepende kwestie van herindeling van de gemeen ten op Walcheren en dat de ge meentebesturen zo spoedig mo gelijk weten waar zij aan toe zijn. Hij zal er naar streven, zonder af te doen van de ernst om de grotere en kleinere bezwaren te overwegen, het ontwerp zo spoe dig mogelijk in de Kamer te brengen. Minister Toxopeus deelde voorts mede, dat de wet tot samenvoeging van de gemeenten op Schouwen-Duiveland binnen een maand in de Kamer zal wor den behandeld. Ten aanzien van de ontwikkeling van het Zuid sloegebied had Middelburg ver zocht om de gemeente Nieuw en Sint Joosland bij haar grondge bied te voegen, om zodoende een toegang te hebben tot het Sloe gebied. De minister achtte hier over een nauwkeurig overleg o.a. met Gedeputeerde Staten nood zakelijk, doch hij was van mening dat voorlopig aan deze samen voegingsgedachte nog geen ge volg moet worden gegeven, om dat anders te sterk vooruit zal worden gelopen op de ontwikke ling van het Sloeplan. Blijkt in de toekomst dat Nieuw en Sint Joosland inderdaad bij Middel burg moet worden gevoegd, dan kan dit altijd nog geschieden, des noods binnen twee jaar. Mej. Van Dijk kwam niet voor de eerste maal in Terneuzen en ook gisteravond pleitte zij met een ware hartstocht voor de vele duizenden zieken en gebrekkigen in eigen land en in de vreemde. Het is vaak ontroerend te horen vertellen hoe met een kleinig heid een zieke of een op hoge leeftijd zijnd mens kan worden geholpen. In 1917 werd in Cana da voor het eerst ontdekt, welk een grote waarde het werk van kinderen kan hebben. Door hun spontaniteit, hun eenvoud en zuivere bedoelingen kunnen kin deren dikwijls veel meer goed doen dan volwassenen met veel geld. In 1945 werd ook in Nederland het Jeugd Rode Kruis opgericht. Sedert een jaar ongeveer bestaat er een afdeling in Terneuzen van ruim 50 kinderen die'al heel wat goed werk hebben verricht. Onder leiding van enkele vol wassenen dragen zij het hunne bij om de troosteloosheid van een jarenlang ziekbed te verlichten. Er kan en er moet nog ontzet tend veel meer worden gedaan, dat viel uit de woorden van mej. Van Dijk wel op te maken. Daar om is het te hopen dat de Ter- neuzense afdeling spoedig vele malen groter wordt. Konijnenkeuring. In het café van de heer Klaas- sen alhier, werd jl. zaterdag een z.g. tafelkeuring van konijnen gehouden, welke als zeer ge slaagd kan worden beschouwd. Ingezonden werdén 84 konij nen, die door de heer T. van Gent uit Leerdam aan een scher pe keuring werden onderworpen. Na een nauwkeurige selectie werd, na de ingezonden konijnen naar leeftijd te hebben gegroe peerd, door hem toegekend 5 maal de beoordeling Z.Z.G., 37 maal Z.G., 34 maal G.G. en 6 maal G. D«| volgefide bekroningen wer- dertTOegekend: kampioen ram VI. R. wit-Z.Z.G., eig. J. Willemsen; beste groep A Chin, voedster Z.Z. G.; eig. J. de Kubber; beste groep B Belg. Haris, voedster, Z.Z.G., eig. Mollet; beste groep C BI. Holl. voedster, Z.G., eig. P. K. de Jonge. Benoeming. De heer R. Coone, ambtenaar ter secretarie alhier, is met in gang van 1 december a.s. be noemd tot eerste ambtenaar ter secretarie te Zuiddorpe. Bezoek zwembad. Het succes van de voorgaande mooie zomermaanden heeft zich oo-k, dank zij de buitengewone weersomstandigheden, voortge zet in de vakantiemaand augus tus. Niet minder dan 18.217 per sonen bezochten in de afgelopen maand het Sasse zwembad. Dit brengt het aantal bezoekers tot een ongekende hoogte, want in totaal bezochten, sedert de ope ning in mei, 68.315 personen het zwembad. Tentoonstelling Sasse Kunst kring. Het is sedert enkele jaren een traditie dat de Sasse Kunstkring tijdens de kermisdagen een ten toonstelling organiseert. Ook dit jaar heeft men weer een ten toonstelling op touw gezet, maar men heeft gebroken met de ge woonte om alle leden zoveel mo gelijk te doen inzienden. Nu is in het gemeentehuis een smaak volle tentoonstelling ingericht waar het allerbeste aan schilde rijen en tekeningen van de Sasse kunstenaars te bezichtigen is. Volksspelen in de Zuidstraat. De winkeliers in de Zuidstraat organiseerden vanwege de ker misdagen gratis voor de Sasse jeugd volksspelen. Voor deze volksspelen bestond van de zijde der jeugd grote belangstelling. Het werden wedstrijden zonder nieten, want allen kregen een tweetal bonnetjes voor een der draaimolens op het kermister rein. Hartverlamming op racebaan. De 38 jarige douanier C. H. G. C. Jansen is dinsdagmiddag tij dens het afleggen van Douva- proeven op het gemeentelijk sportterrein te Vlissingen tijdens liet nummer 1500 meter door een hartverlamming overleden. De proeven werden onmiddel lijk gestaakt. De heer Jansen was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij was sinds kort in Vlissingen ge stationeerd. Daarvoor was hij o. m. sportleider te Amsterdam. TERNEUZEN. Aan het bureau van politie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Khakikleurige windjack, Remi se Industrieweg, afhalen tussen 12 en 17 uur; voetkomp, G. Wes- trate, Koedijk 30; rode kinder- portemonnaie, kleine inhoud, Accasiastr, 18; ijzeren hamertje, Rinus Ruben, Anjerstr. 1; witte fietspomp, Willy Jonker, Noord- str. 63; bruine herenpet, Hame link, Willem de Zwijgerlaan 11; doublé ring, Jaap Doelder, Wal- ravenstr. 7; bankbiljet, C. Dees, Schoollaan 23; hondenhalsband, Frank Wieland, Wilhelmina- plantsoen 14; damesportemon- naie, K. Pieters, Baandijk 42; armband; N. Tange, Donze-Vis- serstr. 69; autostep op luchtban den, Marijke Hommerse, Gouden- regenstr. 11; portemonnaie, in houd Belgisch geld, Zusterhuis bij de R.K. Kerk; bruine porte monnaie met kleine inhoud, A. de Kraker, Nieuwediepstr. 89; portefeuille met papieren (Belg.), T. Heijens, Esdoornlaan 41; zil veren ketting met hangertje, Elly de Koster, Chrysantstr. 33; padvindersriem, Wessel Vermeu len, Tulpstr. 15; bruine heren- portemonnaie met inhoud, mevr. Kruseman, Oranjestr. 68; klep van Solex rijwiel met hulpmotor, G. Rouw, Baandijk 18; ballpoint pen, J. den Exster, Smidswal 29; huissleutel, R. Dourlijn, Noord- str.; wit rokje, P. van Houcke, Beatrixstr. 4; bankbiljet, L. Jonkman, Narcisstr. 30; zonne bril met dubbele glazen, K. van Pienbroek, Thblensstr. 130; Lips- sieutel nr 2173 R, A. Dieleman, Donze-Visserstr.;; kindersandaal tje, Dieleman, Lange Kerkstr. 39; grijze damesportemonnaie met inhoud, Leon Calle, Vloos- wijkstr. 34; zwarte vulpen, Ada Meijler, Bernhardstr. 21; bos sleutels aan koord, M. Zeegers,. Griete C 100; muntstuk, H. Kos ter, Burg. Geillstr. 14; padvin dersriem met portemonnaie, F. Wisse, Axelsestr. 116; witte da mesportemonnaie met inhoud, J. Tholens, Lange Kerkstr. 56; zak mes, P. den Hertog, Javastr. 13; zilveren kettinkje, Zweemer, Tholensstr. 105; 2 Dinky Toys no 40a en no 169, Leo de Kok, Hendrikstr. 5; Lipssleutels aan zakdoek geknoopt, A. Wolfert, Korenbloemstr. 4geel dames truitje, J. Riemens, Dekkerstr. 41. Aan het Bureau van Politie zijn gedeponeerd: Verschillende sleutels, badpak. Hier is met Sunil gewas sen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het was goed stralend wit wordt ...werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wring en, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook wasmachine en wringer varen er wel bij I Neem meteen het voordelige SUN IÖ.5IO De bekende operazangeres Ma ria Menéghini Callas heeft dins dag in Milaan, nadat haar advo caten vijf uur met advocaten van haar echtgenoot hadden onder handeld, bekend gemaakt, dat zij definitief met haar man heeft gebroken. Het is echter geen breuk om gevoelsredenen. Onassis (de Griekse scheeps- magiuat wiens naam was ge noemd in verband met de beruch. l i o er een op handen zijnde scr.eiding van het echtpaar Cal las) is slechts een goede vriend die me op dit moeilijke ogenblik helpt, zo zei zij. 3 autosleutels, padvinderssjaal, blauw damesceintuur, contact sleutel, blauw kindervest, zonne bril, herensok (rood met zwart), plastic regenjas, groene dames portemonnaie, wit speelgoedbeer tje, damesschoentje (groen lin nen), deksel van materialen- kastje van motor en sleutel van bromfiets. SLUISKIL. Aan de politiepost alhier werden aangegeven de volgende gevon den voorwerpen, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde adressen: Een porttemonnaie met inhoud, Verduin, Stroodorpe 11; regen jas, P. Destombes, Middenstr. 31; gummi regenbroek, C. de Witte, Bosjesweg 49; aktetas, I. Adri- aansen, Vinkenstr. 10; bankbiljet van 10, A. Overdulve, Hoek (Knol 65); polshorloge, P. Blok, VLsartpolder P 148; bosje sleu tels, deksel van bromfietsmotor I i Avarosi en sleuteltjes aan ring. Politiepost, Veldstraat 7. INTERNATIONALE M AARDEN IN HERSTEL De flauwe tendentie van maan dag is blijkbaar een vergissing geweest want over de gehele linie waren de internationale waarden gisteren in herstel. De handel was wederom gering. De internationale politiek is onver anderd gebleven en in Laos zijn de moeilijkheden nog lang niet achter de rug. President Eisen hower is een dag vroeger dan aanvankelijk het plan was naar Amerika teruggekeerd en vol gende week zal, volgens al- spraak, de Russische premier Chroesjtsjef naar Amerika gaan. De beurs is ten dien aanzien erg voorzichtig. De arbitrage wilde in ieder geval liever eerst de openingskoersen uit Wallstreet, waar de markt maandag wegens Labour Day gesloten bleef, af wachten alvorens nieuwe posities aan te gaan. Het zal voor de Europese beurzen van groot be lang zijn, welke slotkoersen New York dinsdagavond te zien zal geven. Een gunstig teken voor het Damrak was dinsdagmiddag dat de Westduitse beurzen, na de flauwe stemming van maandag, een licht hertsel te zien gaven. Hierdoor kwamen in Amsterdam wat kooporders los en dit was reeds voldoende om hogere koer sen op het bord te laten aanbren gen. Philips-aandelen waren, op 644 een vijftal punten boven de vori ge slotprijs. Unilevers haalden op 642 het grootste gedeelte van de maandag verloren koersverliezen (Advertentie* KENT FILTERS BEST -J*. V r DO RN FORD ïAT&S 14) (Nadruk verboden.) Het zweet begon mij uit te breken en stond in grote drup-j pels op mijn voorhoofd, ik be-' gon weer normaal te zien en het was alsof er een soort golf over mij heen sloeg, die de din gen hun gewone betekenis te ruggaf. Dit verrukkelijke, be schaafde wezentje behoorde tot de criminele klasse; het aan trekkelijke meisje, waarmee ik zo trots een wandeling had gé- maakt, was niet meer of min der dan een doodgewone dieveg ge of iets dergelijks; Katharine was Formosa; het meisje, dat ik een zoen op haar vingers had gedrukt en dat mij een lief. har telijk briefje had laten bren gen.. „Je hebt het mij wel heel moeilijk gemaakt mijn plicht te doen." Het was de herinnering aan dit éne zinnetje, die mij vol ledig wakker schudde, die de feiten, die ik onder ogen moest zien, op de vlucht joeg en mij in plaats daarvan twee uitge sproken, onaantastbare waar heden verkondigde. De eerste was deze zij mocht zichzelf dan al een mis dadigster noemen, ze deugde er van nature in geen enkel op zicht voor. De tweede was, dat ik razend verliefd was op een meisje, dat tot deze maatschap-1 pelijke laag gerekend moest worden. „Het valt je nogal rauw op het lijf, hé?" Ik keek op en staarde recht in haar grijze ogen. „Dat zou het doen", zei ik, ,,aTs het werkelijk zo was". „Het is helaas werkelijk zo daar twijfel je zelf niet aan" zei Katharine. ,,Ik zou het zo willen uitdruk-j ken", zei ik, zonder haar blik los te laten. „Om een of andere reden heD jij je, naar ik aan neem, als een soort misdadiger j gedragen. Maar da t stempelt jou nog niet tot misdadiger. Je' bent nu eenmaal geen misdadi ger, meisje." Ze ontweek mijn blik en staar de langs mij heen, met haar hand onder haar hoofd. Dat vind ik erg lief van je", zei ze. „Maar op die manier kun je je er niet afmaken." j „Ik probeer me er niet af te maken", zei ik. „Ik stel er totaal geen belang in met wie jij je hebt afgegeven of wat je op je geweten hebt. Elke man in die ten! was een misdadiger, dat zie ik achteraf ook wel. Maai jij bent niet van dat geloof en dat ben je nooit geweest ook. Laten we dus zeggen, dat er voor jou een bepaalde reden bestond om je met die bende in te laten. Wat die reden was, weet ik niet, hoef ik niet te we ten. Je had een reden en dat is mij voldoende." „Je wilt dus zeggen., dat je nog steeds vertrouwen hebt., in Formosa?" Haar blik keek ook nu langs mij heen en haar stem was nauwelijks verstaanbaar. ,,Het volste vertrouwen", zei ik bemoedigend. „Ik weet mis schien niet zo goed wat er in de wereld te koop is, maar ik weet wel, hoe ik de uitdrukking in jouw ogen moet opvatten." Het bleef even stil. Opeens zei Katharine „Ik heb nooit gestolen. Ik breng de dingen alleen aan de man. Dat is natuurlijk even erg; waarom zou iemand ste len, als hij niet wist waar hij de gestolen voorwerpen kwijt kon? Maai zelf neb ik nooit ge stolen; negen van de tien keren heb ik de juwelen zelfs niet on der ogen gehad. Ik probeer me niet schoon te praten. Wettelijk gezien zou ik in de gevangenis horen te zitten. Maar nu je ge zegd hebt vertrouwen in Tor- mosa te hebben, zou ik het op prijs stellen jou cck haar visie op de zaak te geven als je daar tenminste enige waarde aan hecht. Ik heb hier ncoit met iemand over gesproken en ik ben niet van plan het ooit een tweede keer te doen. Behalve jij zou iemand mij ook geloven voor mense, die wèl weten wat er in de wereld te koop is, klinkt het hele verhaal juist een beetje te fantastisch." „Vertel het me nu maar", zei ik. „Begrijp me goed, ik hoef het niet te weten. Ik ben ervan overtuigd, dat je niet tot de misdadigersklasse behoort en ik heb daarvoor geen bewijs no dig." Nu keek Katharine mij aan. „Je bent verschrikkelijk lief, Ezau", zei ze. „Soms maak je het mij gemakkelijk, en soms ontstellend moeilijk. Eén ding heb je me tenminste duidelijk gemaakt; dat ik niet zo hard ben als ik zelf meende." Ze maakte haar sigaret uit en nam haar vroegere houding weer aan, met haar handen om haar opgetrokken knieën. „En nu zal ik je alles vertellen; ik zal het zo kort mogelijk doen." „Mijn vader is kunstenaar schilder; hij was het tenminste. Wanneer hij bereid was geweest portretten te schilderen zou hij geloof Ik veel naam hebben ge maakt hij had evenwel een klein inkomen van zichzelf en hij schilderde dus wat hem aan stond. Hij had een opmerkelij ke blik! voor alles wat werkelijk mooi en de moeite waard was. Opzichtigheid en uiterlijk ver toon vond hij walgelijk, maar de eenvoudige, echte dingen des levens had hij even nodig als zuurstof. Hij was niet bestand tegen de banale en harde kan ten van het levenen neem van mij aan, dat hij op dat punt geen komedie speelde Hij was ongewoon gevoelig hij is het nog steeds." (Wordt vervolgd.) in. Met AKU's vlotte het niet zo best. Op een koers van circa 375 noteerden de rayonaandelen een puntje boven de vorige slotprijs. Kon. Olies een paar dubbeltjes hoger op 166. In het laatste beurshalfuur ondergingen alle internationale waarden een ge ringe daling waardoor de hoogste prijzen van de dag niet gehand- naafd bleven. De scheepvaarten gaven even eens een herstel te zien. De ge ringe koersverliezen van maan dag in deze sector werden voor het grootste gedeelte ingelopen. Van de leidende cultures waren Deli's hoger, de overige waarden in deze sector goed prijshoudend. Staatsfondsen eerder iets gemak kelijker. Aandelen Van Vlissin gen Katoen werden vrijwel on veranderd op 445 geadviseerd. Er zal geen herkapitalisatie plaatsvinden doch er is wel een emissie in voorbereiding, aldus de directie van Van Vlissingen De beurs verwacht echter een dividend van 20 pet (14 pet) plus een aandelenemissie één op één a 100 pet. Er komt binnenkort weer een nieuweling naar de beurs nl. Wessanen's Koninklijke Fabrieken N.V. Claims Uitge versmaatschappij Misset werden onveranderd op 800 geadvi seerd. Aandelen Ketjen werden op 365 geadviseerd tegen een slot prijs van maandag op 359. Prolongatie 3 pet. BEURS INDICES. 4/0 7/9 8/9 Int. concerns 450.27 444.17 446.14 Industrie 228.80 227.66 227.85 Scheepvaart 156.95 156.74 156.95 Banken 188.97 185.22 188.16 Ind. fondsen 138.20 137.17 136.97 Algemeen 312.18 308.44 309.78 NABEURSKOERSEX. Kon. Olie: 161.60-164.50 (165.75' Unilever: 630la-638 (640 Philips: 630-637 643^1 A.K.U.369-372 (375) BEVESTIGING EERSTE VROUWELIJKE HERVORMDE PREDIKANT In de Hervormde Kerk va» Kwadijk zal op zondag 20 sept om 14 uur de bevestiging plaats vinden van de eerste vrouwelijke Hervormde predikant, mej. I. 6 Jansen. Bevestiger is ds. J. H-| Klein Wassink. In dezelfde dienst zal mej. Ja» sen haar intrede doen. Mej. Jansen zal na haar beves tiging de gemeente OosthuiK»- Kwadijk en Middelie (pastoraal verband „De Zeevang") als pF dikante dienen. Totnutoe was »i als vicaris aan deze gemeente" verbonden. M'OENSDAG 9 SEPT. TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: ,,De vrijende vechtjas' DONDERDAG 10 SEPT. j TERNEUZEN: Café „Du Com merce", 2 uur: Openbare verko ping van een herenhuis me' erf en tuin, aan de Schelde kade i Jëugdgebouw Kerkhoflaan. uur: Gereed-,chapsveilingen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Blijkens een opgave in Staatscourant van dinsdag M in de week van 23 tot en met augustus onder meer afn* geven 6 gevallen van paratj- B., 66 gevallen van roodvonk e:1 geval van difterie. Er waren g& gevallen van kinderverlamtni

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 2