S LEVISIE aarverzorging Veiligheidsraad in Laos bespreekt crisis Instelling van een commissie ontwapeningskwesties voor Britse stap over Laos Koninklijk bezoek aan Amsterdam Storm in Midden-Italië Eisenhower thuis VERSLOOT r HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN ieente Terneuzen KAPSALON SANDR1NI i kan bezitten RS tl E PHILIPS PHILIPS Bolletje/ j de échte eierbeschuit Streng militair toezicht op congres der Indonesische communistische partij HOENSON KOLEN-CONVECTOR ;st; 22.20 Gram.; 22.30 icert; 22.45 Avondgebed; ;uws; 23.15 Nouveauté's. SEL (VI.); 12.00 Gram.; anorecital; 12.30 Weer- 1234 Pianorecital; 12.55 13.00 Nieuws; 13.11 4.45 Orkestconcert; 16.00 16.02 Duitse les16 17 luziek; 16.30 Orkest; euws; 17.10 Volksliede- 15 Boekbespreking18.00 d musiceert; 18.30 Voor ten; 19.00 Nieuws; 19.30 20.00 Voor de vrouw; rest; 22.00 Nieuws; 22.15 van de ruimte, kantate; euws. evisieprogramma's T.V.19.30 Intern, agra- euws; 20.00 Journaal en rzicht20.20 Documen- n; 21.00 Speelfilm. ELG. T.V.19.00 De so- :he gedachte en actie; :uws20.00 Documentair 20.2o Speelfilm21:45 HINDERWET meester en Wethouders neuzen, beschikkende op •zoek van SHELL NE- ND N. V., Postbus 69, nhage, om vergunning reiding van de benzine- tallatie door het bij van een 6.000 liter tank )slag van super-benzine Dees, in het perceel an Steenbergenlaan 27, lal bekend gemeente en, sectie C, nr 5213; isluiten: n Shell Nederland N. V., 69, 's-Gravenhage, over- >tig de aangehechte be- vergunning te ver- t uitbreiding van de ben- pinstallatie door het bij van een 6.000 liter tank >slag van super-benzine Dees, bij het perceel le van Steenbergenlaan erneuzen, kadastraal be- meente Terneuzen, sectie zulks onder voorwaa- de, de aftapinstallatie een isapparaat, type drcog- inhoud 79 kg, aan.ve- zijn en blijven, en dat de installatie moet voldoen gestelde in het Benzine- 1927 met de daarin tot op angebrachte wijzigingen.; bepalen, dat de inrich- et zijn voltooid en in wer- bracht binnen zes maan- at dit besluit onherroepe- e worden. en, 5 september 1959. emeester en Wethouders voornoemd, LLEGEN, Burgemeester. 3EES, Secretaris. VOOR UW NAAR Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen Frankering bij abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— pei kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 ct Losse nrs 9 ct. DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 15e Jaargang Nr 4775 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneazen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handela- advertenties)5 regels 1,Iedere regel meet 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 De Veiligheidsraad der Ver. I Naties is maandagavond te New j I York in spoedzitting bijeengeko men om de crisis in Laos te be spreken naar aanleiding van liet verzoek van dat land om onver wijld een strijdmacht der Ver. Naties te zenden ter beëindiging van „agressie" van de zijde van het communistische Noord-Viet- nam. Alle elf staten van de raad wa ren door hun voornaamste afge vaardigde vertegenwoordigd. De Italiaan Egidie Ortona was voor zitter. Verscheidene afgevaardig den van landen die geen lid van d( raad zijn, moesten met een plaats op de publieke tribune ge noegen nemen. Waarnemers ver geleken de aanblik van de zitting met die van de bijeenkomsten ten tijde van de Hongaarse en de Suez-crisis. Door de Verenigde Staten, Frankrijk en Engeland werd een resolutie ter tafel gebracht waar in de raad wordt verzocht een subcommissie te benoemen, be staande uit vertegenwoordigers van Argentinië, Italië, Japan en Tunesië, welke verklaringen tegenover de raad aangaande Laos moet bestuderen en verdere verklaringen en documenten moet verzamelen. Voorts moet de subcommissie elk onderzoek in stellen dat het nodig oordeelt en zo spoedig mogelijk aan de raad verslag uitbrengen. i Franse en Amerikaanse zegs lieden lieten buiten de raad we ten dat zij voorstanders zijn van een onderzoek ter plaatse.) Nadat secretaris-generaal Dag Hammarskjoeld de gronden waarop hij de raad had laten bij eenroepen had uiteengezet en de R.us Sobolef had gesteld dat bij eenroeping van de raad ter be spreking van de toestand in Laos in strijd was met de procedure regels, besloot men tot bespre king van de kwestie over te gaan, waarbij alleen de Sowjet-Unie be zwaar maakte. Aangezien het besluit niet een uitspraak over de zaak zelf •be tekende maar slechts een proce dure-aangelegenheid was, gold het Sowjet-bezwaar niet als een veto. De toestand in Laos. Maandag is een groot aantal vliegtuigen met voorraden uit Vientiane naar Noord-Oost-Laos vertrokken, waar een stilstand in de strijd is ingetreden. De waarnemende minister van Buitenlandse Zaken van Laos, Si- soek Tjampassak, heeft maandag op een persconferentie medege deeld dat de gevechten in de vier dagen, die zijn verstreken sinds het beroep der Laotische rege ring op de Verenigde Naties om een politieleger naar haar land te zenden, zijn afgenomen. Journalisten, die maandag uit Sam Neua te Vientiane zijn aan gekomen, hebben medegedeeld dat materiaal wordt aangevoerd om het vliegveld van Sam Neua het gehele jaar door bruikbaar te maken. Spoedig nadat de rebel len, op 15 juli j.l., met hun aan vallen in Noord-Oost-Laos begon nen. moest het vliegveld van Sam Neua als gevolg van het aanbre ken van de regentijd, gedurende twee weken worden gesloten. BOODSCHAP VAN NOORD-VIETNAM AAN HAMMARSKJOELD De premier van het communis tische Noord-Vietnam Pham van Dong, heeft Hammarskjoeld de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties verzocht de „las- terrijke aantijgingen" van de Laotische regering aan het adres van Noord-Vietnam te verwer pen, evenals haar „onwettige" verzoek om een politieleger, zo meldt radio-Hanoi. Zondag is een soortgelijke boodschap gezonden aan de voor zitters van de algemene vergade ring en de Veiligheidsraad. De oorzaak van de spanning ligt volgens Noord-Vietnam in de Amerikaanse pogingen om van Laos een militaire bases te ma ken. Noord-Vietnam wenst dat de internationale commissie van toezicht in Yaos weer in functie treedt. HET LOONBELEID De minister van Economische Zaken heeft op donderdagmiddag 10 september een bespreking be legd met de centrale organisaties van werkgevers en werknemers, alsmede met de middenstands bonden en de verbruikscoöpera ties, over de consequenties, die het gedifferentieerde loonbeleid voor het te voeren prijsbeleid met zich brengt. (Advertentie.) De regeringen van de Ver. Sta ten, de Sowjet-Unie, Engeland en Frankrijk hebben overeenstem ming bereikt over de instelling van een commissie oor ontwape ningskwesties, waarin behalve de vier genoemde zitting ziul- len hebben Bulgarije, Canada, Italië, Polen, Roemenië en Tsje- cho-Slowakije. Het ligt in de bedoeling, aldus een communiqué, dat gelijktijdig Engeland heeft zaterdag con tact met de Sowjet-Unie over Laos gehad, zo deelde het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken maandag mede. Engeland heeft dit gedaan als mede-voorzitter samen met de Sowjet-Unie) van de conferentie, die in 1954 te Genève over Indo- China is gehouden. De woordvoerder van het mi nisterie zei dat de ambassadeur te Londen, Reilly, heeft gespro ken met de Russische ondermi nister van Buitenlandse Zaken Zorin. Over het besprokene wilde hij niets mededelen. Wel zei hij, dat Engeland gaar ne zou zien, dat er neutrale waar nemers naar Laos werden gezon den. De Sowjet-Unie wil liever, dat de internationale commissie van toezicht haar werk in Laos hervat. In deze commissie heb ben India, Polen en Canada zit ting. De Britse stap hield geen ver band met het Laotische verzoek om een politieleger. Diplomatieke waarnemers zijn van mening dat Engeland de in stemming van de Sowjet-Unie wenst voor zijn vroegere voorstel. In gezaghebbende Britse kringen schijnt men een zeker gewicht te hechten aan een verklaring van de Laotische minister van Bui tenlandse Zaken die liet weten dat zijn land zich tevreden zou stellen met het zenden van een groep V N.-waarnemers inplaats van een politiemacht van de Ver. Naties. De Britse regering schijnt spoedige interventie van de Zoavo te willen vermijden of uit- ZUID-AFRIKA Sir De Villiers Graaf, leider van de verenigde partij (opposi tie) in Zuid-Afrika, heeft zater dag op een verkiezingsbijeen komst gezegd dat zijn partij voorstandster is van op ruime re schaal toelaten van blanke im migranten. De partij wil de blan ke bevolking, die nu drie miljoen is, tegen het eind van de eeuw doen toenemen tot 15 miljoen. Hij zei dat de regering haar beloften betreffende immigratie niet heeft uitgevoerd, omdat zij bang is dat de immigranten af breuk zullen doen aan de Zuid- airikaanse cultuur. stellen in de hoop dat in de Ver. Naties of dank-zij Brits-Russisch overleg een vreedzame oplossing zal kunnen worden gevonden. De Britse commissaris-gene raal in Zuid-Oost-Azië, sir Ro bert Scott, zal vandaag in Vien tiane met Britse vertegenwoordi gers aldaar overleg plegen over de toestand in Laos Daarna zal hij rapport uitbrengen aan de Britse minister van Buitenlandse Zaken. Dit heeft een woordvoer der van het „Foreign Office" meegedeeld. gfëfg Later werd echter in kringen van de labourdelegatie vernomen, dat bij nader overleg is besloten, de verdere gebeurtenissen af te wachten. (Advertentie.) in de hoofdsteden van de grote vier is uitgegeven, dat de ontwa peningscommissie van de V. N. op de hoogte wordt gehouden van besprekingen van de commis sie van tien, die begin 1960 in Genève met haar werk kan be ginnen. De instelling van de commissie is voorbereid op de conferentie van de vier ministers van Buiten landse Zaken, die eerder in het jaar in Genève is gehouden. De hervatting der onderhande lingen over een algemene ontwa pening is een van de voornaam ste kwesties die president Eisen hower tijdens zijn bezoek aan Europa heeft besproken. De grote vier vinden dat de ontwapeningscommissie van de Ver. Naties met haar 82 leden te groot is voor gedetailleerde on derhandelingen. De nieuwe commissie heeft vijf Westelijke en vijf communisti sche leden. Zij lijkt daarin op de conferentie ter voorkoming van onverhoedse aanvallen, die vorig jaar november en december in Genève heeft vergaderd. Men kon het toen niet eens worden over de agenda. Engeland hoopt dat de nieuwe ontwapeningscommissie een fo rum zal zijn voor „hernieuwde praktische en ernstige besprekin gen over ontwapening", zo heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken maandag verklaard. De commissie zal „de ontwape ningscommissie van de V. N. in lichten over haar werkzaam heden en zij zal ook rapporten verstrekken. Van Britse zijde is verklaard dat het Westen aanvankelijk een V.N.-waarnemer in de nieuwe commissie had willen opnemen. Maar de Sowjet-Unie verwierp dit. Waarschijnlijk zal deze kwes tie echter nog met de secretaris generaal der Ver. Naties, Ham marskjoeld, worden besproken. Amerikaanse functionarissen te verzetten tegen Russische eisen voor opneming van com munistische Oosteuropese staten op een toekomstige topconferen tie als tegenwicht voor de West- europese deelnemers. De functionarissen verklaarden dat de pariteit niet moet worden gezien als het vaststellen van een patroon voor instellingen van de Ver. Naties die voor bepaalde doeleinden worden opgericht. Zij herhaalden het standpunt dat deze commissies de gehele samenstelling van de wereldor ganisatie moeten weerspiegelen. Het beginsel van vijf deelne mers van elke zijde was slechts aanvaard omdat het Westen her vatting van de ontwapeningson derhandelingen wenst. De her vatting zelf is belangrijker dan de precieze samenstelling van de commissie. KONING BOUDEWIJN 29 JAAR Van tal van gebouwen in Bel gië wapperde gisteren de natio nale vlag ter gelegenheid van de verjaardag van koning Boude- wijn. De Belgische vorst vierde zijn 29e verjaardag. Op vele plaat sen konden de Belgen regis ters tekenen als teken van ge lukwens aan de koning. (Advertentie.) Het jaarlijkse koninklijke be zoek aan Amsterdam is begon nen. Om half drie maandagmid dag arriveerden H. M. de Konin gin en Z. K. H. de Prins der Ne derlanden, per auto uit Soestdijk komende, bij de grens van de ge meente aan het einde van de Middenweg en werden daar wel kom geheten door jhr. F. J. E. van Lennep, kamerheer i.b.d. van H. M. de Koningin, mr. G. van Hall, burgemeester van Amster dam en hoofdcommissaris H. J. van der Molen. De Koningin was gekleed in een crèmekleurig complet met een witte corsage en een ge vlamd hoedje. Prins Bernhard droeg een antracietgrijs costuum en had de traditionele witte an jer in het knoopsgat. Op de Dam stonden achter de afzettingshekken een paar dui zend Amsterdammers op de aan komst van het Koninklijk Paar te wachten. In de schaduw vóór het paleis stond traditiegetrouw de erewacht van de Studenten- weerbaarheidsvereniging Am sterdam met de Amsterdamse po- .ïtiekapèl. Toen de hofauto de Dam opreed klonk luid gejuich uit de rijen en werd geestdriftig naar Vorstin en Prins gezwaaid. Onmiddellijk na haar bezoek aan het paleis op de Dam ver trokken Koningin en Prins met gevolg naar het nabijgelegen „Nederlands instituut voor nij verheid en techniek" aan de Ro zengracht, waar het gezelschap werd ontvangen door het bestuur van het instituut en waar de Koningin zich liet voorlichten door de voorzitter, ir. J. T. Duy- vis. Ook burgemeester mr. G- van Hall nam aan de rondleiding deel. In de zaal van de electro- techniek kreeg het hoge gezel schap een uiteenzetting van de belangrijkste communicatiemid delen van de P.T.T. De Koningin voerde vanuit een denkbeeldig huis in Boekelo op drie meter af stand een telefoongesprek met ir. Duyvis, die zich achter een telefoontoestel in Amsterdam bevond. Op een telexmachine las zij het zojuist doorgegeven A.N.P. verslag over de aankomst van het koninklijk gezelschap in de hoofdstad. Later, tijdens de rond leiding, beklommen Koningin en Prins in de zaal voor de scheep vaart de brug van een koopvaar dijschip. Na het bezoek aan het „Neder lands instituut voor nijverheid en techniek" begaf het koninklijk Paar zich naar de ambtswoning van de burgemeester aan de Herengracht voor een ontmoe ting met leden van de gemeente raad met hun dames en andere civiele en militaire autoriteiten. In de salon van dit fraaie 17de eeuwse patriciërshuis hield de gemeente-archivaris, mr. W. F. H. Oldewelt, een korte causerie over „het practisch nut en het wetenschappelijk belang van het archief der gemeente Amster dam". Na afloop van deze causerie begaf de Koningin zich met bur gemeester en mevrouw Van Hall en de wethouders Steinmetz en Van den Bergh zich naar de damessalon. De beide wethou ders gaven de Vorstin een over zicht van de woningnood, waar bij ook de sociale kant van dit vraagstuk werd belicht. Aan dit gesprek namen ook enkele raads leden deel. De Prins onderhield zich in de herenkamer met de wethouders Van 't HuÜ en De Roos en een aantal raadsleden. Wethouder Van 't Huil gaf de Prins o.a. een met foto's geïllustreerd overzicht van hetgeen in het Amsterdamse bos tot stand is gebracht ten dien ste van de paardensport. In dit ongedwongen gesprek kwam ook de IJ-tunnel even ter sprake en de wethouder vertelde dat de bouw van de tunnel alleen, zon der toegangswegen e.d., 148 mil joen gulden zal kosten. V. Stortvloeden van modder en water Een zware storm heeft zondag gewoed in het gebied van Anco- na, Midden-Italië, die aan ten minste drie personen het leven heeft gekost, terwijl ruim 50 ge wond raakten. Een aantal per sonen wordt vermist. In de stad Ancona werden en kele honderden vracht- en per sonenauto's tegen muren gesme ten of van parkeerplaatsen weg gevaagd door stortvloeden van modder en water, waardoor even eens gebouwen werden bescha digd. De belangrijkste spoorwegver binding van de oostkust naar MINISTER VAN DEFENSIE Blijkens een publikatie in de Staatscourant van maandag is ir. S. H. Visser te Wassenaar bij Koninklijk Besluit van 4 septem ber benoemd tot minister van Defensie Gelijktijdig is aan prof. dr. J. E. de Quay eervol ontslag j verleend als minister van Defen- i sie ad interim. In geval van tij- j delijke verhindering van de mi- nister van Defensie zal mr. J. van Noord- en Zuid-Italië werd ver broken. Het station van Ancona kwam onder water te staan. Gehaven de automobielen liggen tussen de rails. AFP meldt nader dat de wer velstorm die Ancona en ook Por to Civitanova heeft getroffen, volgens voorlopige niet-officiële schattingen een vijftiental men sen het leven heeft gekost. Het aantal vermisten zou tegen de honderd lopen. Een vijftigtal mensen heeft verwondingen op gelopen. Het aantal ernstig be schadigde auto's wordt op 200 geraamd. Tientallen gezinnen zijn dakloos en de schade zou onge veer 6 miljard lire bedragen. DE „ROTTERDAM" TREFT PRACHTIG WEER Volgens een telegram dat ka pitein Bouwman maandagoch tend aan de Holland Amerika Lijn deed toekomen bevindt de „Rotterdam" met Prinses Beatrix aan boord zich op ruim 800 mijl ten westen van Ierland, op weg naar New York. Het weer houdt zich uitstekend: de zee is kalm, de lucht licht be wolkt. Volgens kapitein Bouw man voldoet het schip aan alle verwachtingen en de stemming aan boord is uitstekend. Aartsen, minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, be last zijn met het tijdelijk beheer van het departement van Defen sie. IR VISSER BEËDIGD. De nieuwbenoemde minister van Defensie, ir. S. A. Visser, is maandag ten paleize Soestdijk door H.M. de Koningin beëdigd. Advertentie.) Het zesde nationale congres van de Indonesische communisti sche partij dat maandag begon, is onderworpen aan ingrijpende hebben"'"meegedeeld''daT wegens beperkingen van de zijde der mi- I lifnivA oiitnrirnitori iitruucJi Hiccgcucciu uuv weguuo zeer bijzondere omstandigheden htaire autoriteiten J i Porcnnool trari fi. op dit ogenblik het beginsel van pariteit was aanvaard. Zij gaven niet toe dat dit een concessie van het Westen betekende Ook wilden zij niet instemmen met sommige commentators die opperden dat het hierdoor voor het Westen moeilijk zou zijn zich President Eisenhower is maan dag van zijn Europese reis van elf dagen in de Amerikaanse hoofdstad teruggekeerd. Bij aan komst op het vliegveld van Washington, waar hij met een Boeing-straalvliegtuig arriveer de, werd hij verwelkomd door vice-president Richard Nixon, hoge ambtenaren, de ambassa deurs van de landen die hij heeft bezocht (West-Duitsland, Enge land en Frankrijk) en een dele gatie van het Congres. Doch de eerste die hem begroette was uiteraard zijn vrouw, Mamie. Achter de militairen die iangs het platform stonden opgesteld, stonden enige honderden belang stellenden. Na de officiële begroeting, waarbij de president opgewekt met ieder die hij de hand schudde enige woorden wisselde, ver klaarde hij in een korte toe spraak die door de televisie werd uitgezonden, dat geallieerden verenigd op dezelfde grondbegin selen voor de vrede werken. Doch zoals altijd onder vrienden, was het nodig geweest om over klei ne details van de procedure, methode en taktiek overleg te plegen. Alle moeilijkheden die er bestonden zijn nu uitgepraat en voor het ogenblik tenminste gaat alles prachtig, aldus Eisenhower. Doch nog bemoedigender dan dit vond hij de bewijzen van diepe vriendschap voor het Amerikaan se volk, die hij op zijn reis had ontmoet. i Personeel van de Indonesische veiligheidspolitie belette aan ver slaggevers, fotografen en waar nemers, het congres dat dit jaar door toedoen van de militaire autoriteiten reeds twee keer was uitgesteld, bij te wonen. Even eens op bevel van militaire zijde was het plaatsen van aanplakbil jetten, aankondigingen, foto's e.d. verboden op die plaatsen nabij de vergaderzaal, waar deze door het publiek konden worden gezien. De eveneens van militaire zijde genomen maatregel, dat toegang tot het congres alleen wordt toe gestaan aan leden van de Indone sische communistische partij, die hun lidmaatschapskaart kunnen tonen, treft de communistische delegaties uit verschillende lan den, o.a. Polen, Roemenië en Bul garije, die afvaardigingen naar het congres hadden gezonden. Een woordvoerder van het gar nizoenscommando te Djakarta deelde mede, dat alle verslagen van de inleidingen en de resolu ties, vóórdat ze worden gepubli ceerd, ter goedkeuring moeten worden voorgelegd aan de staf van luit.-generaal Nasution, mi nister van Defensie en chef van de staf. Het congres, dat volgens het voornemen van de Indonesische communisten op een spectaculai re manier zou worden geopend, zal in feite een particuliere bij eenkomst met gesloten deuren zijn door toepassing van bepalin gen van de staat van oorlog, wel ke in Indonesië politieke activi teit en bijeenkomsten verbieden. VIJFDE VERJAARDAG VAN DE ZOAVO De Amerikaanse onder-minis ter van Buitenlandse Zaken Douglas Dillon heeft ter gele genheid van de vijfde verjaar dag der oprichting van de Zuid- oostaziatische verdragsorgani satie verklaard, dat de Verenig de Staten vastbeslotener dan ooit zullen blijven samenwer ken met de andere leden van de ZOAVO om te verzekeren dat de invloed van deze organisatie op de vrede, en op de vooruitgang voortdurend zal groeien. „Ge steld tegenover een voortduren de dreiging zal de ZOAVO zich in de eerste plaats moeten be zighouden met de verdediging en de veiligheid van het door het verdrag omsloten gebied. Het is de communistische drei ging die de oorzaak was van de totstandkoming van dit verdrag. Sinds 1954 hebben de commu nistische daden en dreigingen overduidelijk de blijvende nood zakelijkheid van dit collectief verdedigingsverbond aange toond," aldus Dillon. Iedere Huisvrouw is werkelijk enthousiast over de het grote succes van de Jaarbeurs 1959 In vormgeving zijn tijd ver vooruit technisch werkelijk niet te verbeteren D« zuinigste in brandstofverbruik U stookt immers de veel goedkopere anthncietnootjes 4 en 51 De grootste in warmtecapaciteit namelijk ca. 18.000 Kcal. per uur brutozowel het grootste als het kleinste ver trek tot in de verste hoeken heerlijk verwarmdl De beste in kwaliteit... gepatenteerde vuurkorf van speciale constructie, vervaardigd uit chroom gelegeerd materiaal in plaats van het veel goedkopere gietijzer, waar door een lange levensduur gegarandeerd wordt! De laagste in prijs namelijk f395.-... dus 100 gulden goedkoper dan U voor een kolen-convector van goede kwaliteit gewend bent te betalen! En het modelt Verrassend mooi enOh zo gezellig, zowel in een oud als modern Interieur! Laat nu reeds een Hcenson bij de officiële Hoenson dealer In Uw woonplaats voor U reserveren, want de vraag is enorm. Verstandige mensen gaan bij aanschaf van een kolen-convector op hun eigen gezonde oordeel af. Vraag daarom uitdrukkelijk om de Hoenson kolen-convector, de beste in kwaliteit en de laagste in prijs. ZOMERWEER DUURT VOORT Daar de hogedrukgebieden nog steeds het weerbeeld in Europa blijven beheersen duurt het na- zomerweer onverminderd voort. In vele landen Is het telkens weer stralend en warm weer met middagtemperaturen van boven de 20 graden. In ons land schommelde het kwik maandag om de 25 graden; vanuit West-Frankrijk en Enge land werden zelfs temperaturen van 28 graden gemeld. Ook in Scandinavië zet deze ongekende zomer zich voort. Want Stock holm meldde zelfs 25 graden. Nog steeds speelt de depressie activiteit zich af in het zeegebied nabij IJsland en verplaatst zich dan naar noordelijker breedten. Daar de depressies er niet in slagen zal het krachtige Ihoge drukgebied dat zijn zwaartepunt boven de Noordzee heeft, aan te tasten, zal het weerbeeld geen belangrijke veranderingen onder gaan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdag ochtend tot dinsdagavond. DROOG, ZONNIG EN VRIJ WARM. Droog, zonnig en vrij warm weer met een zwakke tot matige wind tussen noord en oost. WOENSDAG 9 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.53 6.28 7.08 7.18 n.m. 6.12 6.47 7.27 7.37 OFFICIAL HOENSON DEALER DE OLIESPECIALIST ZON MAAN or onder op onder Sept. 8 6.01 19.14 12.35 22.06 9 6.03 19.11 13.45 22.53 10 6.04 19.09 14.48 23.48 11 6.06 19.07 15.43

de Vrije Zeeuw | 1959 | | pagina 1